Maak prtter van Uw geld! UWPELLE PW vMKEtètJE Een huldeblijk voor |hr. N, van Foreest. AGENDA. KIJKEN is WEN BUCLOECH Neem'n Duitsch voor levende leerjaar lagere school. Overschrijving leerlingen lagere school. Verloren gegaan bewijs materiaal. LAATSTE BERICHTEN VRAAG m AANBOD 36 cent per vifl regels HET DRAMA OP KLIEVENDAAL. ALKMAARSCHE COURANT VAN DINSDAG 23 SEPTEMBER 1941. Pagina 2 Gebrandschilderd raam in de raadszaal aangeboden. Gistermiddag werd in de raads zaal van het gemeentehuis te Heiloo aan den oud-burgemeester, jhr. N. van Foreest, die, gedurende 36 jaar gewaakt heeft voor het wel en wee van de burgerij, een huldeblijk van ae ingezetenen aangeboden, n.l, een driedeelig gebrandschilderd raam, aangebracht in de raadszaal. Tegen vier uur waren in het ge meentehuis vele genoodigden en belangstellenden aanwezig, en na dat de oud-burgemeester met zijn familieleden gearriveerd waren, opende burgemeester Bos de bij eenkomst. Hij riep allereerst alle aanwezigen, speciaal jhr. van Foreest, een hartelijk welkom toe en bracht zijn groote voldoening tot uitdrukking, dat het cadeau der burgerij, reeds vorig jaar Juli op papier beloofd, thans kon worden aangeboden aan den oud-burge meester, die ruim 36 jaren in deze zaal zijn vaderlijk woord had doen weerklinken, tot heil van Heiloo en de ingezetenen. De heer Bos verzocht vervolgens aan den heer dr. J. A. J. Barnhoorn het geschenk te willen overhandi gen. Deze achtte het een voorrecht het gedenkteeken in werkelijkheid te kunnen aanbieden. Spreker ont sloot het gordijn dat vóór het raam was aangebracht en besprak de verschillende afbeeldingen, zooals het familiegoed der Foreest's, dat onafscheidenlijk één met de ge meente, het familiewapen, alsmede de wapens van Heiloo en Noord holland, en schetste vervolgens de historische beteekenis van het Willibrordus-putje en 't Witte Kerkje voor de gemeente. De wet houder sprak de hoop uit, dat de voorstelling, welke thans in de raadszaal was aangebracht, steeds zou mogen blijven herinneren aan de verbondenheid van Heiloo met het geslacht van Foreest. Spr. gaf de verzekering dat ieder steeds met groote waardeering zou terug den ken aan het zegenrijke bestuur van dezen oud-burgemeester. Jhr. N. van Foreest sprak hierna zijn dank uit voor het aangeboden geschenk, en zeide dat het raam in werkelijkheid veel mooier was, dan men van het ontwerp had mogen verwachten. Hij wenschte ten slotte dat Heiloo nog jaren in vrede en rust hiervan zou mogen genieten. Dr. Barnhoorn complimenteerde vervolgens den ontwerper en ver vaardiger, den heer K. Trautwein, die dit kunststuk zoo schitterend heeft doen slagen. Met een kort woord dankte de burgemeester alle aanwezigen en sloot vervolgens deze korte, doch treffende bijeenkomst. INLEVERING VAN METALEN. Wij vestigen er de aandacht op, dat op Donderdag en Vrijdag 25 en 26 September a.s. aan het bureau Langestraat 87 voor de laatste maal gelegenheid bestaat tot het inleve ren van metalen door personen, die om de een of andere reden nog niet aan hun inleveringsplicht hebben voldaan. Ook voor degenen, die na de inlevering van metalen hebben gemerkt, dat zij nog in het bezit zijn Vein inleveringsplichtige voorwer pen, bestaat op genoemde dagen ge legenheid nog aan hun inleverings plicht te voldoen. Op verzuim zijn hooge straffen gesteld. GYMN.-VER. DE HALTER. De gymn.-ver. „De Halter" heeft haar lesuren gewijzigd. Door de groote toename van het ledental, vooral bij de dames, was het noodig deze af deeling te splitsen, zoodat nu veel intensiever gewerkt kan worden. Reeds is een aanvang ge maakt met het werken voor de uitvoering, en het kan dan ook niet anders of de groote gymnastische revue, die in Februari zal worden opgevoerd zal weer een groot suc ces worden. Voor nadere bijzonder heden zie men elders in dit blad. Alkmaar, Dinsdag. GEVAARLIJKE PLEINEN. In verband met de morgen te houden landbouwtentoonstelling zullen vandaag reeds op het Waagplein Jiokken moeten worden geplaatst. Het publiek zal daarom vanavond in het donker daar zeer voorzichtig moeten zijn. VERBODEN VERVOER. In een schuur onder de ge meente Uitgeest werden op een vrachtauto aangetroffen ruim 1100 kg tarwe en 700 kg capucijners, welke in beslag werden genomen, daar zij niet gedekt waren door eenig document. Voorts troffen ambtenaren van den C. C. C. D. nabij de z.g. Vuur linie onder deze gemeente een tweetal personen uit Krommenie aan, die op hun rijwielen een hoe veelheid van in totaal circa 140 kilo aardappelen vervoerden. Inbeslag name en procesverbaal volgde. INBRAAK IN SCHERMERHORN. In de afgeloopen week is alhier bij den heer D. Modder ingebroken. Door het uitsnijden van een ruit heeft men de spanjoletsluiting van een raam in de keuken los kunnen krijgen, waardoor men naar binnen kon komen. Door het alarm dat de bewoners maakten, sloegen de on- genoode bezoekers ijlings op de vlucht, zoodat er niets vermist wordt. AANRIJDING MET GOEDEN AFLOOP. De heer P. S. uit Zuidschar- woude werd Maandag te Broek op Langendijk door een melkauto aan gereden en tegen een huis gedrukt. Gelukkig kwam de heer S. er af met een wond aan het hoofd en aan een zijner handen, hij klaagde nog over inwendige pijnen. Het voorwiel van zijn fiets werd geheel vernield. Nadat de heer S. door dr. Ver donk was verbonden, kon hij zich naar huis begeven. De chauffeur van de vrachtauto is na het ongeluk doorgereden, maar zijn nummer is bekend. Er is procesverbaal opge maakt. KOEDIJK. Schoolfeest. - Het vóór de zomervacantie uitgestelde school feest, uitgaande van de vereeniging Het Schoolverbond, heeft men nu op den tweeden kermisdag plaatselijk gehouden. 's Morgens werden de kinderen in de school vermaakt, terwijl er 's middags kinderspelen waren op het plein vóór de school, opgeluisterd door de vroolijke tonen van de Har monie, zoodat het voor de kinderen en voor de ouders die in grooten ge tale waren opgekomen, een prettige middag is geworden. Na de spelen mocht elk kind een prijs kiezen naar gelang van het nummer dat werd verworven. De kermis. - Ter gelegenheid van de kermis werden Maandag bij het café Nieuwland volksspelen ge houden. De twee eersten werden bij het ringsteken mej. B. Beek en Jn. Nieuwland en bij het langzaam fiet sen werd no. 1 Jo Klop en no. 2 M. van Duin. 's Avonds werd door de'* plaatse lijke tooneelvereeniging voor een eivolle zaal een uitvoering gegeven in het café Groot, waar genoten werd van het spel van leven en menschelijkheid voortvloeiende uit de contrasten bij geboorten. HEERHUGOWAARD. Belastingdienst. - Door de vesti ging van den heer Gerritse,' ambte naar van den belastingdienst, in deze gemeente zal binnenkort bewerk stelligd worden, dat Noord en Zuid weder één rayon worden. Toen enkele jaren terug het ter rein te groot voor één dienstgeleider bleek te zijn, volgde samenvoeging van het Noordelijke deel met het gebied Niedorp. Naderhand werd het bij Noordscharwoude gevoegd. Per Januari a.s. zullen we dus twee „commiezen" hebben. Bioscopen. Victoria-Theater, 7.15 uur, hoofd nummer Duikbooten - koers west (rom.-sens.)hoofdrollen Herbert Wilk, Ilsé Wer.ier, Josef Sieber, Carsta Löck e.a. Toegang voor alle leeftijden Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7.15 uur, hoofd nummer Jeugd (rom.-dram.); hoofd rollen Kristina Söderbaum, Eugen Klöpfer, Herman Braun e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Aikm. Bioscoop-Theater, 7.15 uur, hoofdnummer Vervaagde sporen (sens.); hoofdrollen Kristina Söder baum en Frits van Dongen. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Tusschen avond en morgen (rom.-sens.); hoofdrollen GustavFrö- lich, Lida Baarova, Harald Paulsen, Elisabeth Wendt en Theodoor Loos. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 23 September. 7.15 uur, Geref. kerk aan de Oude gracht, orgelbespeling Feike Asma. 8 uur, de Rustende Jager te Ber gen, Oost- en Westavond. 8 uur, in 't Wapen van Heemskerk, opvoering van 't blijspel Eindelijk werk door de tooneelgroep De voor trekkers. Woensdag 24 September. 3 en 4.30 uur, in 't Gulden Vlies, film voor het I.J.C.; 7.45 uur, film en spreker over Java-suikercultuur. OBDAM. Iepziekte. - Bij - de in de vorige week gehouden controle bleken in deze gemeente 20 boomen door de iepziekte te zijn aangetast. HENSBROEK. Floralia. - Onze floraliavereeni- ging heeft haar jaarlijksche tentoon stelling van bloemen en tuinbouw producten weer gevierd. Of de keus van de stekken en plantjes niet goed is geweest of de kwaliteit dei- plantjes niet voldoende, weten we niet, maar een feit is het, dat we over het geheel genomen geen mooie collectie te zien kregen. De dahlia stand was goed, evenals de inzen dingen der tuinbouwproducten. Aan alles kon men echter merken, dat er dingen gemist werden. Het was niet zoo als andere jaren. Beide dagen was de belangstelling goed en muziek zorgde voor wat opluiste ring. Zondagavond werden de prij zen in de zaal van café Kossen met een toepasselijk woord door den voorzitter uitgereikt. Sf&um&r 00 's-Gravenhage, 22 Sept. De Neder- landsche Staatscourant bevat een besluit van den secr.-gen. van het dept. van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming, waarbij o.m, wordt bepaald, dat aan het leerplan van een school voor gewoon lager onderwijs, voor wat betreft het zevende leerjaar, het vak Duitsche taal wordt toegevoegd. De vakken Fransche taal en En- gelsche taal mogen behoudens goed keuring door den secr.-gen. van het dept. van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming, in het in hert vorig lid genoemde leerjaar niet aan het leerplan worden toegevoegd. Het leerplan van een school voor gewoon lager onderwijs wijst aan, dat in het zevende leerjaar drie uren aan Duitsch zullen worden besteed. HEILOO. Diefstal uit volkstuinen. - Nu de wacht bij de volkstuinen (welke werd ingesteld door de Ned. Heide maatschappij ten behoeve van het hier door haar uitgevoerde werk) niet meer geregeld dag en nacht aanwezig is, wordt hiervan blijk baar door sommige menschen ge bruik gemaakt om een ongewenscht bezoek te brengen aan de tuinen. Hier en daar zijn reeds groenten, aardappelen en peulvruchten ver mist. 's-Gravenhage, 22 Sept. Een in de Nederlandsche Staatscourant van heden opgenomen besluit van den secretaris-generaal van het departe ment van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming, bepaalt, dat ten aanzien van leerlingen, die bij den aanvang van het schooljaar of den schoolcursus een bepaalde lagere school bezoeken, overschrij ving in den loop van dit schooljaar of dien schoolcursus naar een an dere school, behoudens in geval van verhuizing, alleen is toegelaten met goedkeuring van den inspecteur. .Een afwijzende beschikking van den inspecteur is met redenen omkleed. Van deze beschikking staat bin nen veertien dagen, te rekenen van den datum, waarop zij den belang hebbende is toegezonden, beroep open bij den secretaris-generaal van het departement van opvoeding wetenschap en cultuurbescherming. Als gevol van de door het oorlogs geweld teweeggebrachte leemten in het schriftelijke bewijsmateriaal omtrent rechtens gesloten contrac ten, heeft de secr.-gen. v h. dept. van justitie 'n besluit uitgevaardigd, welke de voor de bertokkenen eventueel ontstane of nog te ont- siane nadeelen wegneemt. Volgens dit besluit, dat Zaterdag in het Verordeningenblad is verschenen, heeft een contracteerende partij, welker bewijsmateriaal door oor- ogsgeweld vernietigd of verloren gegaan is, het recht, van de tegen partij inzage te vereischen in de dienovereenkomstige papieren, of wel copieën van dergelijke stukken te eischen. De tegenpartij is ver plicht alle noodige en mogelijke stappen toe te staan en te bevorde ren, welke er toe kunnen leiden, dat het bij het contract behoorende bewijsmateriaal weer compleet wordt ge-maakt. Overtredingen met voorbedachten rade tegen deze ver plichting worden gestraft met ge vangenisstraf tot een maximum van zes maanden of met een boete tot een maximum van 10.000. BOMMEN OP ONS LAND. 's-Gravenhage, 22 September. In het afgeloopen weekeinde kwamen slechts enkele Engelsche vliegtui gen boven ons gebied. Het kleine getal neergeworpen brisant- en brandbommen richtte uitsluitend eenige onbeduidende terreinschade aan. en koe werd gedood. EEN FEESTDAG IN MILL. Te Mill (N.-Br.) is de wederop bouw van de door het oorlogsge weld of defensiemaatregelen ver nielde huizen practisch beëindigd. 77 huizen van dit dorp in de Peel werden in de oorlogsdagen ver woest en 54 beschadigd. Gisteren had in de raadszaal te Mill een plechtigheid plaats, waarbij de we- deropgebouwde woningen aan de besturen der gemeenten Mill, Lin den, Oploo en andere omliggende Peeldorpen werden overgedragen door den algemeen gemachtigde voor den wederopbouw en voor de bouwnijverheid, dr. ir. J. A. Ringers. ZAND VOOR KOFFIE VERKOCHT. Een Utrechtenaar was met enkele clandestiene handelaren overeen gekomen, dat hij van hen 40 kg koffie voor een bedrag van 960 zou koopen. Het bedrag werd van te voren voldaan en enkele dagen later bracht een der mannen, een zware kist, waarin de koffié was verpakt. De kooper wilde zich ech ter wel even vergewissen van den inhoud, waarop de leverancier van de koffie antwoordde, dat hij dan zijn fiets, welke voor de deur stond, even op slot moest zetten. Hij ver dween om niet meer terug te kee- ren. Het bleek, dat in alle pakjes koffiezand zat! Door betcnpaal getroffen. - Gistermorgen werd aan den Stadion- weg te Rotterdam de circa 60-jarige werkman P. Venix getroffen door een vallende betonpaal. Hij werd doodelijk gewond en is na aankomst in het Zuiderziekenhuis overleden. (Ongecorrigeerd). FIETSENDIEF IN HET BEEN GESCHOTEN. De gemeenteveldwachter van Zaandijk betrapte Zondagavond omstreeks negen uur een fietsen dief, die er op een andermans kar retje van door was gegaan. De politieman ging er achter aan en trok zijn revolver. Door de duister nis misleid, raakte hij eerst een burger, die aan de achtervolging deelnam, in het been, waarna hij ook den dief in het been schoot. Het bleek de Wormerveerder W. J. te zijn, die reeds meerdere rijwielen gestolen bleek te hebben. De bur ger en de dief bleken beiden lichte verwondingen aan het been te heb ben opgeloopen en werden ter plaatse verbonden. De fietsendief is in arrest genomen. Heeterdaad betrapt. - Een con troleur van den Zwolschen nacht veiligheidsdienst bemerkte gister avond, dat bij het perceel van de firma G., een likeurstokerij, de ach terdeur was opengebroken. Hij doorzocht de fabriek en vond twee mannen, die hij aan de politie over leverde. Het bleken de Zwollena ren H. B. en C. O. te zijn. In de fa briek stonden al fleschen klaar om meegenomen te worden. Van enkele andere flesschen was de inhoud ge savoureerd. MISLUKTE AANVAL OP DUITSCH CONVOOI. Berlijn, 22 Sept. (D.N.B.) Naar het D.N.B. van militaire zijde ver neemt, heeft op 20 September een vrij groote formatie Britsche bom menwerpers een Duitsch convooi voor de Nederlandsche kust aange vallen. De Duitsche marine-artil lerie legde een gordijn van vuur rond de schepen en schoot drie Brit sche bommenwerpers neer, welke door de versperring trachtten heen te vliegen. INGEZONDEN STUKKEN EEN GEVAARLIJKE TOE STAND. Geachte Redactie. Bij deze verzoek ik eenige plaats ruimte in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. In de' Emmastraat wordt de straat verlegd. Dat is heel gewoon, maar het ongewone is dat die straat afgesloten moet worden met palen en planken en daartusschen een klein rood lichtje gelijkende op een achterlichtje van een fiets. Zoo dacht tenminste een jongen die haar Heiloo moest en over den kop van zijn fiets tuimelde en zich erg be zeerde. Maar nu iets anders. Is het noo dig dat die straat open blijft liggen met deze duisternis? Is het noodig dat de steenen al een week aan den kant van den weg staan zoodat je haast je nek breekt als je 's avonds daar voorbij loopt? Ik zeg: neen! De straat kan opengebroken wor den voorzoover het oude met het nieuwe werk aan elkaar past en de steenen kunnen per werkdag aan gevoerd worden. Dan kan het ver keer gewoon doorgaan en gebeuren ei geen ongelukken meer des avonds. Ik hoop dat na dit schrijven, zij, die hier de verantwoording hebben, sen andere werkwijze zullen volgen. Met dank voor de opname. F. BAKKER. Bewaar Uw geld lang en plezierig: in parketvormDan woont U op een veilige basis en U hebt er dagelijks het aangename gezicht van. Parket nu gekocht is voordeelig gekocht! En U krijgt, nog distributie-vrij, de oude degelijke Lachappelle-kwaliteit De oude prachtige houtsoortenNiets zoo mooi en zoo sterk als een Lachappelle-vloer. Vraag de brochure! V Victorie, Duilschland wint voor Europa op alle fronten. ONTBINDINGS VERSCHIJNSELEN BIJ DE INGESLOTEN SOVJETS. Hoofdkwartier van den Führer, 23 Sept. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Nadat de uitvalspogingen van de bolsjewistische strijdkrachten, die in het gebied ten O. van Kiëf waren ingesloten zonder succes gebleven waren, hebben zich toe nemende verschijnselen van ont binding onder de vijandelijke strijdkrachten vertoond. Op vele plaatsen hebben de officieren en commissarissen der Sovjets op laf fe wijze de vlucht genomen en hun troepen in den steek gelaten, teneinde zichzelf in veiligheid te stellen. Niettemin konden zij hun lot niet ontgaan. Het aantal krijgsgevan genen uit dezen veldslag is in middels gestegen tot 380.000. Meer dan 570 pantserwagens en 2100 stukken geschut werden tot dusver buitgemaakt of vernietigd. Deze cijfers stijgen nog voortdu rend. Vijftig divisies der Sovjets kunnen als volkomen vernietigd beschouwd worden. Onder de ge vangenen bevindt zich de opper bevelhebber van het vijfde Sovjet- leger. Behalve de reeds genoemde legers hebben aan den gelukkigen' afloop van den slag ook de legers van general-oberst Freiherr von Weichs en van den generaal der infanterie von Stuelpnagel een belangrijk aandeel gehad. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de handscb goederen. uitsluitend a contant. Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. SewMetw 11) Mevrouw Dremer was een allerliefst vrouwtje, maar de oude heer wilde niet naar haar omkijken. Dus natuurlijk, toen An ton gestorven was, voelde zij zich te trotsch, om zich tot den kolonel te wenden; sloeg er zich door, zoo goed en zoo kwaad als het ging, tot zij stierf, het arme kind, zij en haar baby kort na haar man. Waar schijnlijk was zij *eggekwijnd, toen haar man van haar was genomen, zooals dit met zoo velen heeft plaats gehad. De oude kolonel Dremer, een weduwnaar, stond nu alleen op dé wereld. Lang maakte hij het toen ook niet meer". „Hoe is het met zijn geld gegaan?" vroeg Loverman. „O, hij had geen testament ge maakt; dus ging het naar den naas ten bloedverwant, een jongen neef. een marine-officier; Nateman heette hij; Frederik Jan Nateman". HOOFDSTUK VI. De baby van mevrouw Dremer. Onder een reusachtigen eik lag Karei Fortuin naar het landschap te turen. De telegrambezorger uit Ba- teloo kwam hem het volgend be richt brengen: „Zult uw zin krijgen. Geef orders aan plaatselijke politie. Loverman". Karei stond op en ging naar de dorpstelefoon. Toen de zon dien ochtend de boo men bescheen, begonnen de mannen te graven aan een van de grafheu vels op het kleine kerkhof. Ze von den de kist van de moeder en die van het kind naast elkaar staan, met verweerde naamplaatjes. „Goed. Gaat voort!"'zei Karei en liep langzaam verder. Enkele uren later kwam hij uit het lijkenhuisje en wandelde naar het station. Er was juist een trein aangekomen en commissaris Lover man sprong er uit. „Zoo, beste, brave meneer Lover- man!" zei Karei met stralend ge laat. ,,Ik ben geheel gereed, om u te ontvangen. Gaat u maar mee!" „Is het glad van stapel geloopen?" „O, ja. Uitstekend". Karei nam met hem plaats in een taxi en zei tot den chauffeur: „Het lijkenhuisje". „Gerechte hemel!" hijgde Lover man. „Je zult mij toch niet „Ja, ja. Gaat u maar eens mee kijken". „Maar, beste kerel! Met dit soort werk kan ik u niet helpen!" „Nee, dat behoeft ook niet. Ik ben al klaar. Met de moeder behoeft niets gedaan te worden". Laten wij hopen, dat zij haar na tuurlijken dood is gestorven. Maar de babyNu, het is zeer interes sant!" „De baby niet?" „Neen, neen, dat is duidelijk". Toen ze bij het lijkenhuisje kwa men, liet Karei hem binnen. De kist van de vrouw was overdekt. In die van de baby lag iets in een lijkwa de. Karei gaf een wenk aan een van de helpers en uit dat kleed kwam nu een kussensloop te voorschijn. „Dat is de baby. Een veeren kus sen met een paar steentjes er in, om het gewicht te geven. Zie je?" De baby is dus niet gestorven. Juf frouw Bruiser was niet onmensche- lijk, dus mogen wij hopen, dat de moeder haar natuurlijk dood is ge storven". „Gerechte hemel!" riep Lover man. „Ik geloof, dat u dit al dien tijd in uw hoofd hebt gehad?" „Ja, ja. Dit was de veronderstel ling, waarop ik> voortgebouwd heb. En nu kunnen wij verder gaan". Ze gingen terug naar de taxi. „De lunch is al besteld. Dan zult u het geval hier verder met de politie wil len bespreken en vervolgens gaan we terug en rekenen af met Nate man". ,,Dat zal zoo gemakkelijk niet zijn", meende Loverman. „Dit is nog geen bewijs, dat hij het meisje op Klievendaal trachtte te vermoorden. Wij zijn er nu achter, dat hij er be lang bij had als eerstvolgende erfgenaam van den ouden heer Dre mer om die vrouw en haar baby uit den weg te hebben. Waarschijn lijk heeft hij daaromtrent een schik king gemaakt met juffrouw Brui ser". „Ja, ja. Zeker. Ik denk, dat zij hem gezegd heeft, dat de baby dood was, doch den moed niet heeft gehad, het kind om te brengen, maar dat zij wèï het geld heeft aangenomen voor dien fictieven dood. Daarna heeft zij zich teruggetrokken en heeft het meisje opgevoed, waardoor zij dus tusschen de beide moeilijkheden heen was gezeild. Toen bleek, dat het kind zoo intelligent was en de dorpsonderwijzeres maakte haar klaar voor Klievendaal, terwijl juf frouw Bruiser daar niet genoeg van afwist om er zich tegen te verzet ten. Zoo vond Nateman op Klieven daal een meisje, dat leek op de Dre- mers, al heette zij dan ook Bruiser. Dat moet geen verrassing voor hem zijn geweest! Als soms iemand haar zag, die de Dremers had gekend, dan zouden er lastige vragen kunnen ge daan worden. Het is een kind, dat wel in het oog moet vallen. Ik denk, dat hij juffrouw Bruiser heeft opge-, zocht en dat hij tot de slotsom is gekomen, dat het kind uit den weg geruimd moest worden. Dus heeft hij dit geprobeerd". ,,Dat is alles nu heel mooi en wel. Ongetwijfeld is het zóó ook gegaan. Er is heel veel kans, dat we kunnen bewijzen, hoe het meisje erfgename is van het landgoed van de Dremers en dat Nateman in zijn ware ge daante bekend wordt gemaakt. Maar hebben wij eenig bewijs van zijn misdadig ondernemen? ALs wij die juffrouw Bruiser nu maar krijgen en weten haar zóó'n schrik a^n te jagen, dat zij de waarheid meedeelt, dan kunnen we hem misschien nog beschuldigen van de fraude met den dood van de baby. Maar wat be treft zijn poging tot moord op het meisje op Klievendaal zijn wij nog niet zoo ver". „Nee, maar we konden er hem toch eens naar ondervragen". (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2