DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Duiischland strijdt voor Europa Toenemende ontbindingsverschijnselen. Malta opnieuw gebombardeerd. De strijd in het Oosten. VERDUISTERINGS TIJDEN van 19,35 tot 7.30 Geen anthraciet voor kookdoeleinden. DISTRIBUTEE NIEUWS Boter op bonnen 36 en 37. De nieuwe vredegerechts organisatie. ALKMAARSCHE COURANT. 143ste Jaargang No. 225 Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar f 2.10; franco door het geheele Rijk f 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.25, elke regel meer f 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Woensdag 24 September 1941 Dit nummer bestaat uit 4 pagina's. De strijd tegen bolsjewistische zeestrijdkrachten. Het Duitsche legerbericht. Uit het hoofdkwartier van den Führer, 23 September (A.N.P.) Het opperbevel van de weer macht maakt bekend: Nadat de uitvalspogingen van de bolsjewistische strijdkrachten die in het gebied ten ooosten van Kiëf waren ingesloten zonder succes gebleven waren, hebben zich toenemende verschijnselen van ontbinding onder de vijande lijke strijdkrachten vertoond. Op vele plaatsen hebben de offi cieren en commissarissen der Sovjets op laffe wijze de vlucht genomen en hun troepen in den steek gelaten, teneinde zichzelf in veiligheid te stellen. Niettemin konden zij hun lot niet ontgaan. Het aantal krijgsgevangenen uit dezen veldslag is inmiddels ge stegen tot 380.000. Meer dan 570 pantserwagens en 210-0 stukken geschut werden tot dusver buit gemaakt of vernietigd. Deze cij fers stijgen nog voortdurend. Vijftig divisies der Sovjets kun nen als volkomen vernietigd be schouwd worden. Onder de ge vangenen bevindt zich de opper bevelhebber van het vijfde Sov- jetleger. Behalve de reeds ge noemde legers hebben aan den gelukkigen afloop van den slag ook de legers van General-oberst Freiherr Von Weichs en van den generaal der infanterie, Von Stülpnagel een belangrijk aan deel gehad. In den strijd tegen bolsjewis tische zeestrijdkrachten en trans portschepen heeft het luchtwapen ook gisteren groote successen be haald. Duikbommenwerpers heb ben ten Z .van Odessa een krui ser met bommen bestookt, die daarop in brand geraakte. Voorts werden een torpedoboot en een patrouillevaartuig ernstig getrof fen en werden negen vrachtsche pen met tezamen lö'O'OO brt. ver nietigd. In de wateren van Kroonstad bracht het luchtwapen een kruiser en een torpedojager tot zinken. Op 'n anderen 'kruiser en twee torpedojagers werden bomtreffers geplaatst. Een tank boot geraakte in brand. Andere doeltreffende aanvallen waren gericht op militaire inrich tingen te Leningrad, voorts op spoorlijnen van den vijand om Brjansk en Charkow, alsmede in de'Krim. In den strijd tegen de Britsche ravitailleeringsscheepvaart bracht het luchtwapen in den afgeloo- pen nacht ten oosten van de monding van de Humber een koopvaardijschip van 80-00 brt. tot zinken en bombardeerde de haven van Great-Yarmouth. Bij den afweer van een vijan delijken luchtaanval op een kon vooi schoten mijnveger^ vier Britsche vliegtuigen omlaag. Noch des nachts noch overdag heeft de vijand eenige militaire actie boven het gebied van het Duitsche rijk ondernomen. Italiaansch legerbericht. Rome, 23 September (Stefani). In zijn weerrnachtsbericht no. 477 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: In den afgeloopen nacht zijn de vliegtuigbases Micabba en Hilfar op het eiland Malta opnieuw met succes door onze vliegtuigen ge bombardeerd. Britsche vliegtuigen hebben gevlogen boven de stad Benghasi en het eiland Leros in de Egeische zee. Zij lieten op goed geluk eenige bommen' vallen. Het luchtdoelgeschut op Leros heeft een tweemotorigen vijandelijken bom menwerper neergehaald. In het oostelijke bekken van de Middel- landsche zee hebben onze vliegtui gen verscheidene aanvallen onder nomen op koopvaardijschepen. Twee kleine vaartuigen werden ernstig beschadigd en moeten als verloren worden beschouwd. I R 0 E M E N I KAART VAN PEL) Het Oostfront na den val van Kiëf. De zwarte lijn geeft den stand weer der militaire operaties aan het Oost front vanaf de Finsche golf tot aan de Zwarte zee. In de Z. Oekraïne hebben de Duitsche troepen via Ni- kolajew en Cherson den Dnjepr overschreden en de zee van Azof be reikt. (In den uitersten hoek rechts onderaan van het kaartje aangege ven). De eilanden Oesel en Moon zijn in samenwerking van lucht- en zeemacht genomen. Dit zijn de twee Z. eilanden gelegen ten N. van Riga; om de twee Noordelijke Dagö en Worms wordt gestreden, GEEN ITALIAANSCHE SCHEPEN DOOR DE DARDANELLEN. Berlijn, 23 Sept. (A.N.P.) Op den voorgrond der belangstelling staan de landen Turkije en Bulgarije. In zijn voor het buitenland bestemde uitzendingen legt Ankara er in scherpen vorm den nadruk op, dat de Britsche regeering zich volstrekt vergist, wanneer zij aanneemt, dat besprekingen van Turkije met Bul garije en Italië betreffende den doorvaart van Italiaansche oorlogs schepen onder Bulgaarsche vlag door de Dardanellen gevoerd zouden zijn. Mochten voorstellen van dien aard gedaan worden, aldus de Turksche omroep, dat zouden zij een ijskoude weigering van den kant der Turk sche regeering ontmoeten. Bulga rije, zoo wordt geconstateerd, moet ondubbelzinnig als oorlogvoerende staat beschouwd worden. De ge ruchten, die men over het Turksche standpunt in de Dardanellenkwes- tie uitstrooit, moeten slechts beoor deeld worden als manoeuvres om Tukije van zijn neutraliteitspoliteik af te brengen. Een. storingsmanoeuvre. Berlijn, 23 Sept. (A.N.P.) Van welingelichte zijde vernemen wij: Het gewirwar van berichten, ge ruchten en beweringen betreffende z.g. pogingen van de spilmogend- heden om met hulp van Bulgarije oorlogsschepen door de Dardanellen te laten komen, wordt in Berlijn opnieuw een tegen Turkije gerichte storingsmanoeuvre genoemd. Men gelooft hier niet, dat Turkije, dat ongetwijfeld ook op de hoogte is van de achtergronden van deze ma noeuvre, zich door dergelijke aan vallen zal laten afbrengen van zijn heldere beoordeeling der situatie. DE NATIONALE VERDEDIGING VAN TURKIJE. Ankara, 23 Sept. (A.N.P.) De Turksche nationale raad is gisteren bijeengekomen om het wetsontwerp aan te nemen, dat voorziet in een buitengewoon crediet ten bedrage van 57 millioen Turksche ponden voor de nationale verdediging en in het uitgeven van nieuwe spaarbons voor een waarde van 50 millioen Turksche ponden, eveneens voor de nationale verdediging. Na afloop van de debatten zal de nationale raad waarschijnlijk tot begin Nov. op reces gaan. De ongehcorzaamheidsbeweging in Britsch-Indië. (D.N.B.) - Volgens een officieel communiqué van de Britsche regeering zijn in den loop van de Indische „ongehoorzaam- h-eidsbeweging" tot dusver 1212£' personen in Britsch-Indië gear resteerd. Onder de gearresteerden bevinden zich 28 vroegere Indische ministers en 290 afgevaardigden van verschillende provinciale parlemen ten, DE ONDERGANG VAN HET AMERIKAANSCHE s.s. PINKSTAR New-York, 23 Sept. (D.N.B.) De mededeeling van het departement van buitenlandsche zaken, volgens welke het onder Panameesehe vlag varende vrachtschip Pinkstar (6850 ton) het vroegere Deensche vrachtschip Lundby dat behoort tot de Federal Shipping Board van de Ver. Staten, tot zinken gebracht zou zijn, wordt door de bladen over eenkomstig de oorlogspropaganda van Roosevelt groot opgemaakt, hoewel, en daarop wijst de Washing- tonsche correspondent van de New- York Times, er tot dusver geen bij zonderheden zijn verstrekt. De Washingtonsche correspondent van de New-York Herald Tribune meldt nog: het departement van buiten landsche zaken, dat het bericht over de -beweerde vernietiging van het departement van marine ontvangen heeft, weet niet, of de Pinkstar door eenduikboot of door een vliegtuig vernietigd is. De Pinkstar had ma teriaal voor IJsland aan boord, doch had ook Britsche havens moeten aandoen. De correspondent schrijft, dat de plek waar volgens de gege vens van het departement van ma rine de Pinkstar tot zinken gebracht is, tot de z.g. verdedigingswateren der Ver. Staten behoort, doch ook binnen de door de Duitschers afge kondigde blokkadezóne ligt. Roosevelt over de Pinkstar. Washington, 23 Sept. (D.N.B.) Op de persconferentie heeft men presi dent Roosevelt vragen gesteld over het tot zinken brengen van het s.s. Pinkstar, dat onder Panameesehe vlag voer. Roosevelt zeide, dat de regeering de kwestie van wapening van Amerikaansche koopvaarders bestudeert en dat alles gedaan wordt om deze schepen te beschermen. Daarvoor zou een verandering van de neutraliteitswet noodig zijn. Uiterlijk de volgende week zal be slist worden, hoever men zal gaan met de intrekking dezer wet. Roosevelt gaf toe, dat de Pink star een stuk geschut voerde en dat Panama eenige zijner koopvaarders gewapend heeft. Hij deelde voorts mede, dat de Pinkstar onder Cana- deesche escorte had gevaren en een IJslandsehe haven zou aandoen. Het schip was op 275 mijl ten N.O. van Kaap Vaarwel tot zinken gebracht. Het belangrijkste doel, aldus Roosevelt, is de verdediging van het land. Men moet dit doel niet uit het oog verliezen „terwille van kleinig heden", zooals de vraag, onder welke vlag een schip vaart en of het een stuk geschut aan boord heeft. Der gelijke bijzonderheden zijn van geen beteekenis, wanneer men staat te genover een groep, die tracht „de geheele wereld te beheerschen". Het congres heeft duidelijk verklaard, dat de Ver. Staten dengenen helpen, die zich tegen deze „beheersehing der wereld" trachten te verzetten. De Ver. Staten doen al het mogelijke om te verhinderen, dat de „dictato ren" steunpunten verkrijgen, van waar zij de Ver. Staten zouden kun nen „bedreigen". Daarom zijn er Amerikaansche troepen op IJsland en daarom houdt men de zeewegen naar dit strategisch belangrijke eiland open. Ongetwijfeld, aldus Roosevelt, mogen koopvaarders op grond van het volkenrecht worden gewapend en het eenige, dat in den weg staat, is de neutraliteitswet. Geredden op IJsland. 23 overlevenden van de Pinkstar zijn naar Reuter meldt, in Reykjavik (IJsland) aan land gebracht. Von Papen in Turkije terugge keerd. (D.N.B.) - De Duitsche am bassadeur, von Papen, is, komende uit Duitschland, gister om 13 uur op het vliegveld van Yensjukeui geland en heeft zich naar het zomerverblijf van de Duitsche ambassade te The- rapia begeven. Treinbotsing in Zwitserland. (D.N.B.) - Op de lijn BernThun is bij het dorp Kiesen tijdens mist een sneltrein in botsing gekomen met een boemeltrein. Volgens de tot dusverre ontvangen berichten zijn zeven a acht personen gedood en vijftien a twintig zwaar gewond. De voormalige Sjah van Iran. (D.N.B.) - Uit Teheran meldt de om roep te Ankara, dat de afgetreden Sjah met zijn gezin uit Ispahan is vertrokken en voornemens is, zich naar Britsch-Indië te begeven. Vulkanen in actie op Java. (D. N.B.) Radio Batavia heeft in het Nederlandsch medegedeeld, dat op Oost-Java reeds twee nieuwe kra ters in actie zijn gekomen. Onder de bevolking is diepe bezorgdheid ont staan met het oog op het gevaar van een uitbarsten der vulkanen. Jongetje onder vrachtauto. - Op de Schinkelkade te Amsterdam is gister een 4-jarig jongetje bij het spelen onder een vrachtauto ge raakt m op slag gedood. De gevechten om Leningrad. Berlijn, 23 Sept. (D.N.B.) In het gebied van Leningrad heeft het Duitsche luchtwapen, naar 't D.N.B. verneemt, sterke strijdkrachten ge- vechts en jachtvliegers, in actie ge bracht ter ondersteuning van het leger in den strijd op den grond. In opeenvolgende aanvallen werden artillerie- en infanterlestellingen van de Sovjets met vele bommen bestookt. In onderbroken opvolging vielen andere Duitsche vliegtuigen de bolsjewisten in scheervlucht met de boordwapens aan. Bolsjewisti sche troepenconcentraties en trans portcolonnes werden uiteengedre ven. Verscheidene wegen werden met groote bomtrechters onbegaan baar gemaakt. Spoorwegtrajecten werden verbroken. De ravitaillee- ringsinstallaties van vitale doelen in Leningrad werden verscheidene malen met bommen bestookt. De opmarsch in het Zuiden. Berlijn, 23 Sept. (D.N.B.) In het Z. deel van het Oostelijk front zijn, naar het D.N.B. van militaire zijde verneemt, Duitsche troepen op 22 Sept. in succesvolle gevechten ver der opgerukt. Op verscheidene plaatsen trachtten de bolsjewisten met felle tegenaanvallen die door tanks werden gesteund het Duit sche oprukken tegen te gaan. In den loop van deze gevechten werden door de Duitsche troepen 2000 ge vangenen binnengebracht en 34 Sovjettanks vernield. De omsingeling ten Oosten van Kief. Berlijn, 23 Sept. (D.N.B.) Op 21 Sept. hebben twee escadrons Sov- jetcavalerie een wanhopige poging gedaan, om het voortdurende op dringen der Duitsche troepen ten O. van Kiëf tot staan te brengen. Door het geconcentreerde Duitsche vuur mislukte de aanval volkomen. De escadrons werden volkomen vernie tigd. De weinige overlevenden wer den gevangen genomen. Zij vertel den, dat zij de opdracht hadden, den Duitschen opmarsch naar het O. met alle mogelijke middelen - tegen te houden. De politieke commissa rissen hadden achter hen machine- weren in stelling gebracht en ge dreigd ieder te zullen neerschieten, die aanstalten maakte om om te keeren of zich over te geven. Gevechten hij De Krim. Berlijn, 23 Sept. (D.N.B.) Duit sche stuka's hebben vandaag nieu we geslaagde aanvallen gedaan op bolsjewistische veld- en artillerie stellingen op de landengte van de Krim. Op een vliegveld werden loodsen en gebouwen zwaar bescha digd en tien vliegtuigen vernield. Eveneens van militaire zijde wordt gemeld, dat stuka's en gevechts vliegtuigen vandaag in de Finsche Golf een Sovjetschip zóó ernstig hebben getroffen, dat het onder he vige ontploffingen begon te zinken. Bij vroegere aanvallen was dit schip reeds zwaar beschadigd. Het tweede Sovjetslagschip in de Finsche Golf dat zwaar beschadigd was, werd van daag weer door twee bommen op het achtesrchip getroffen. In de zelfde haven werd aan boord van een grooten torpedobootjager brand veroorzaakt. Finsche successen ter zee. Helsinki, 23 Sept. (D.N.B.) Offi cieel wordt medegedeeld, dat een Finsche motortorpedoboot in den nacht van 21 op 22 Sept. ten Oos ten van het eiland Suursari in de Finsche Golf een Sovjermijnveger van 500 ton tot zinken heeft ge bracht. Eén opvarende werd gered en gevangen genomen. De rest der bemanning, die uit 35 koppen be stond,'kwam om het leven. Op het Ladogameer is een transportvaar tuig der Sovjets tot zinken gebracht. DE JAPANNERS IN NEDERLAND SCH-IXDIE. Kobe, 24 Sept. (D.N.B.) Meer dan duizend Japansche geëvacueerden, voor het grootste deel vrouwen en kinderen, zijn met, een Japansch schip alhier aangekomen. Dit was de grootste groep geëvacueerden, welke tot dusver uit Nederlandseh-Indië is teruggekeerd. De Japanners, die nog in Nederlandsch-Indië gebleven izijn, kunnen sedert de verordening der Nederlandsch-Indische regeering inzake het blokkeeren van hun saldi geen zaken meer doen en pro- beeren thans hun bezittingen zoo snel mogelijk van de hand te doen. Naar de geëvacueerden mededee- len, hebben vele Britsche, Ameri kaansche en Australische soldaten stellingen betrokken zoogenaamd in het belang der verdediging van Ne- derlandseh-Oost-Indië. Verdronken. - In het halfduis ter is te Nijmegen de 25-jarige dienstbode J. M. in het Maas- en Waalkanaal te water geraakt en verdropken. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 24 September: op 11.31 onder 21.32 27 Sept. Eerste Kwartier. GEEN VOEDER MEER. Voor personen op z.g.n. „klantenlijsten". 's-Gravenhage, 23 Sept. Het rijks bureau voor de voedselvoorziening verzoekt ons er de aandacht op te willen vestigen, dat sedert 14 Sept. 1941 de leveranciers, die tot nu toe aan de bij hen op de klantenlijsten ingeschreven klanten voeder voor dieren verkochten, daartoe niet meer in staat zijn, aangezien geen voeder daartoe meer beschikbaar kan worden gesteld. Hetzelfde geldt voor den verkoop van dierenvoeder aan hen, die op de z.g.n. postduiven- lijsten zijn ingeschreven. 's-Gravenhage, 23 September. De directeur van het rijkskolen- bureau vestigt er de aandacht van het publiek op, dat het den brandstoffenhandelaren tot na der order verboden is anthraciet af te leveren op de bonnen ge merkt KF (kookdoeleinden). Deze maatregel is noodzakelijk, omdat anthraciet voor sommige doeleinden onmisbaar is, terwijl voor koken zeer goed andere brandstoffen gebezigd kunnen worden. 's-Gravenhage, 24 September. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en vissherij maakt bekend, dat, zopals reeds eerder werd aan gekondigd, in den vervolge ge. durende een tijdvak van 19 da gen twee bonnen voor het koo- pen van boter zullen worden geldig verklaard. Gedurende het tijdvak van Donderdag 25 September t/m Maandag 13 October a.s. geven de met „36" en „37" genummer de bonnen van de boter- en vetkaart elk recht op bet koopen van 250 gram boter. Op de bonnen van de vetkaart zal per 250 gram boter 22% cent reductie worden verleend. UITREIKING AARDAPPEL- KAARTEN. Heerhugowaard. Uitsluitend aan personen, die zijn opgenomen in het bevolkingsregis ter van de gemeente. De extra U-kaart, wegens zwaren arbeid, moet worden afgehaald bij den distributiedienst der gemeen ten, waar de werkzaamheden wor den verricht. 30 Sept.: 910 uur wijk A 145, 1011 A 45 en hooger, 1112 B 1— 40, 2—3 B 40—90, 3—4 B 90—150, 4—5 B 150200, 56 B 200 en hoo ger; 1 Oct.: 9—10 C 1—50, 10—11 C 50 en hooger, 1112 D 140, 23 D 4095, 34 D 95 en hooger, 45 E 150, 56 E 50 en hooger,'Nieu- weweg; 3 Oct.: 910 F 150, 1011 F 50 en hooger en G 120, 11—12 G 20—60, 2—3 G 60—110, 3—4 G 110—170, 4—5 G 170—230, 56 G 230 en hooger; 4 Oct.? 9—10 H 1—60, 10—11 H 60 en hoo ger. Stamkaarten meenemen. De aard en de taak nader uiteengezet. 's-Gravenhage, 23 September. Men meldt ons yan goed inge lichte zijde: Het is gebleken, dat bij velen geen duidelijke vooorstelling bestaat omtrent den aard der nieuwe vredegerechtsorganisa tie, waartoe in eersten aanleg de vrederechters en in hoogste instantie het vredegerechtshof te 's-Gravenhage behooren. Voorop gaat de opmerking, dat deze nieuwe rechterlijke organisa tie, belast met de berechting van bepaalde strafzaken, niet door de bezettingsoverheid is ingesteld, maar als Nederlandsche regeling door den secr.-gen. van het' dept. van justitie werd ingevoerd. Haar doel is den invloed van een zeker soort van politieke opvattingen bij de uitoefening der strafrechtspraak tegen te gaan, ter voorkoming van scha de voor het aanzien dezer recht spraak en 's lands belang. Herhaaldelijk toch heeft het ge val zich voorgedaan, dat bij de strafgerechtspleging de betrokken rechter blijk gaf van een zóó vol slagen gemis aan aanvoelen van den erns't van sommige vergrijpen on der de huidige omstandigheden, dat zijn beoordeeling van de zwaarte van het strafbare feit eigenlijk een nog verdere krenking van het ge schonden rechtsgevoel was in plaats van een poging tot zijn herstel. Men denke slechts aan de veelvul dig voorgekomen rechterlijke uit spraken, waarbij de zoo uitermate grievende beleediging die in we zen verre boven een eenvoudige beleediging uitgaat, wanneer men zich haar grond en bedoeling maar goed voor oogen houdt bestaan de uit het bezigen van het woord „landverrader" tegen leden van de nationaal-socialistische beweging in Nederland, niet strenger werd afgekeurd dan in een geldboete van enkele guldens tot uitdrukking werd gebracht. Deze strafrechters hebben zich niet van hun oude politieke inzich ten, tengevolge waarvan zij gering schatten, .wat zwaar behoort te wegen, kunnen losmaken en daarom was het noodig hen in het vervolg er voor te behoeden, dat zij de hoogheid van hun ambt en de aan hun zorg toevertrouwde belangen zouden schaden: dit is de aanleiding tot de instelling der vredegerechts organisatie geweest. Haar taak. De taak van de aan haar toege kende strafrechtspraak is bij uit sluiting van den gewonen strafrech ter de berechting van alle strafbare feiten, welke den politieken vrede binnen de volksgemeenschap in ge vaar brengen of de hoogste politie ke belangen van de volksgemeen schap raken of uit politieke be weegredenen zijn begaan. Tus schen deze nieuwe en de oude strafrechtspraak bestaat natuurlijk geenerlei verschil waar het gaat om te komen tot de bewezen ver klaring van eenig strafbaar feit. In dit opzicht is de nieuwe rechtspraak aan geheel 'dezelfde voorschriften, gebonden als de oude, zoodat haar beoordeeling op dit punt geen enkele afwijking van de bestaande, steeds van nauwgezette plichtsver vulling getuigende, praktijk zal kunnen beteekenen. Anders is het echter met de waardeering van den ernst van het strafbare feit, waar van eenmaal vast staat, dat het ge pleegd is: de straftoemeting, de be paling van de mate van schuld van den verdachte. Hier zal zich het groote onderscheid tusschen de oude en de nieuwe rechtspraak openbaren, want in dit opzicht schoot de oude strafrechtspraak, gelijk gebleken is, tekort. Moge er in elke waardeering van schuld en het verdienen van straf een subjectief en per soonlijk element liggen, waar aan het nauwelijks mogelijk is zich te onttrekken, dan is het in elk geval beter, dat dit inge steld is op het gedachten- en gevoelsleven van den huidigen, nieuwen tijd dan op dat van den voorbijgegane, waarvan de strafrechters zich veelal de dra gers hebben getoond, zooals uit hun straftoemeting in verband' met vergrijpen, waarbij poli tieke overwegingen betrokken zijn, overduidelijk is komen vast te staan. Van de nieuwe strafrechtspraak kan verwacht worden, dat zij in de principieel veranderde omstandig heden wat zwaar weegt zwaar zal laten wegen en dit bij haar straf bepaling tot uitdrukking zal bren gen. De nieuwe strafrechtspraak beoogt een nieuwe sociale recht vaardigheid in de plaats te stellen van een eenzijdig politieke beoor deeling, die niet meer van onzen tijd is. Wij zullen gelegenheid hebben op de praktijk der nieuwe recht spraak in voorkomende gevallen terug te komen. Op onbewaakten overweg ge grepen! - Gistermorgen werd op den onbewaakten overweg aan de spoor- baaan GroesbeekKranenburg de melkrijder W. S. met kar en paard door een trein gegrepen. De melk rijder werd zwaar gewond. Het paard moest worden afgemaakt, de kar werd volkojnen volkomen.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1