DAGBLAD VOOR ALKMAM EN OMSTREKEN. M Duitschland strijdt voor Europa Sovjetsfrijdkrachten bij Kiëf vernietigd. Brifsche havenwerken gebombardeerd. De strijd in het Oosten. Succesvolle aanval op Britsch convooi. STILLE ARMEN. VERDUISTERINGS TIJDEN van 19,33 tot 7.31 2 vrouwen verbrand. STAD EN OMGEVING "W ALKMAARSCHE COURANT. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone adverteniiën: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote VT contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek-en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, I-SJste Jaargang No. 226 postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Donderdag 25 September 19*1 Het Duitsche legerbericht. Uit het hoofdkwartier van den Führer, 24 Sept. (D.N.B.) Het op- perhevel van de weermacht maakt hekend: In het gehied ten O. van Kiëf zijn gisteren weer andere onder- deelen van de vijandelijke strijd krachten vernietigd. De rest is samengedreven in twee nauw om sloten ringen. Uit de lucht geno men foto's toonen aan, dat hierin chaotische toestanden heerschen. Binnen enkele dagen tijds kan de volkomen vernietiging van deze strijdkrachten verwacht worden. In de baai van Kroonstad- plaat sten gevechtsvliegtuigen en duik bommenwerpers voltreffers op slagschepen en een torpedojager der Sovjets. In het'kustgebied van de Witte Zee heeft een formatie gevechtsvliegtuigen een groote electrische centrale vernietigd. Nachtelijke aanvallen van het luchtwapen waren gericht op mili taire werken van Leningrad en Moskou. In den strijd tegen Groot-Bri- tannië bombardeerden formaties gevechtsvliegtuigen in den afge- loopen nacht havenwerken aan het Kanaal van St. Georg alsmede de Z.-kust van het eiland. Groote branden, o.a. in Milfordhaven, duidden op het resultaat van deze aanvallen. De vijand heeft noch overdag noch des nachts eenige gevechts actie boven het gebied van het Duitsche rijk ondernomen. De strijd om Leningrad. Berlijn, 24 Sept. (D.N.B.) Terwijl de groote slag ten O. van Kiëf zicht baar zijn einde nadert, voltrekt zich stap voor stap de verdere omsinge ling van stad en vesting van Lenin grad. Officieel hebben de Sovjets verklaard, dat aan de verdediging daarvan niet alleen het Baltische leger en de vloot, maar ook de ge heele bevolking deelneemt. Men kan dus verwachten, dat Leningrad en ziin bevolking het lot van War schau zullen ondergaan. De Duit sche troepen, die na het doorbreken van den verdedigingsgordel thans reeds in de voorsteden van Lenin grad strijden, trekken dan strop om de eigenlijke stad dagelijks nauwer aan. De dagelij ksche aanvallen op de in het gebied van Kroonstad ge concentreerde Oostzeevloot der Sov jets dragen eveneens bij tot ver zwakking van de verdedigingskracht van Leningrad. Aangezien de verde digingsruimte van Leningrad afge sneden is van iedere zending muni tie, materiaal en levensmiddelen en aan den anderen kant ruim 4mil- lioen menschen daar in een betrek kelijk klein gebied opeengedrongen zijn, moeten zich in de stad binnen kort rampspoedige toestanden ont wikkelen. In ieder geval staat thans reeds vast, dat Leningrad met al zijn reserves voor den strijd aan het overige Sovjetfront is uitgescha keld. Naar het A.N.P. meldt, is op de vraag of men, zooals bij Warschau, een ultimatum tot evacuatie der burgerbevolking uit Leningrad mo gelijk acht, van Duitsche zijde ont kennend geantwoord. Men herinner de vooral aan het feit, dat Stalin zelf Leningrad tot een vesting heeft verklaard, waarin ieder huis door alle inwoners van Leningrad tot het uiterste moet worden verdedigd. Stalin zelf heeft daarmede, aldus zegt men in de Wilhelmstrasse, over het lot der stad beslist. Nadere bijzonderheden. Berlijn, 24 Sept. (D.N.B.) Na he- vigen strijd hebben Duitsche troepen nieuwe deelen der vestingwerken van Leningrad in bezit genomen. Een Duitsche divisie drong diep in door kazematten versterkte veld- stellingen der Sovjets binnen en ver overde na feilen strijd in huizen en op de straten een groote plaats voor Leningrad. Een andere Duitsche di visie greep op den ochtend van 23 Sept. tijdens een aanval der bolsje wisten in, en bereikte al vechtende een val voor pantserwagens aan den rand van een plaats. Andere Duit sche afdeelingen veroverden in een hevig gevecht, waarbij om ieder huis gestreden moest worden, nog een plaats en stelden in gevechten op korten afstand talrijke kazematten der Sovjets buiten gevecht. Een ster ke bolsjewistische veldstelling, waarin de bolsjewisten hardnekkig verzet boden, werd door Duitsche troepen met zware verliezen voor den vijand veroverd. Eenheden van het Duitsche luchtwapen namen overal aan het front voor Leningrad met succes aan den strijd te land deel en steunden het optreden van de infanterie. De strijd op andere deelen van het front. Berlijn, 24 Sept. (D.N.B.) Duitsche vliegtuigen hebben ook gisteren on afgebroken de achterwaartsche ver bindingen der Sovjets in den Z. sec tor aangevallen. In het gebied rond om Charkof werden spoorwegen en wegen gebombardeerd, waarbij 38 treinen getroffen werden. Een deel I daarvan werd vernietigd. Bij aan vallen op stations werden munitie- treinen getroffen, zoodat zij in brand raakten. Een groot aantal geladen spoorwagons vloog in de lucht. Ook MAX BLOKZIJL SPREEKT. 's'-Gravenhage, 25 Sept. Max Blokzijl spreekt hedenavond over den zender Hilversum 2 over het onderwerp: ,,De ophitsers zijn ge-, waarschuwd". Italiaansch legerbericht. Rome, 24 Sept. (Stefani) Het hoofdkwartier van de Italiaansche weermacht maakt bekend: Noord-Afrika: Doeltreffend optre den van onze artillerie aan bet front van Tobroek. Vijandelijke aanvals- pogingen werden onverwijld afge wezen. Het Britsche luchtwapen ondernam aanvallen op de steden Benghasi, Tripolis, Homs en Misoe- rata. In laatstgenoemde plaats zijn vijf dooden en zeven gewonden te betreuren. Twee vijandelijke bom menwerpers werden door den afweer op den grond te Tripolis en Homs brandend neergeschoten. Oost-Afrika: Op de verschillende fronten van den sector Gondar aan vallende verkenningen van onze af deelingen, die vijandelijke eenheden op de vlucht dreven en hun verlie zen toebrachten. Eenheden van ons luchtwapen onder bevel van den eersten luitenant Mario Sami en lui tenant Pier Luigi Lauro hebben in de Middellandsche Zee 'n aanval gedaan op een vijandelijk convooi. Een ge wapend koopvaardijschip van 2500 ton werd getroffen, en zonk snel. nadat zich een ontploffing had voor gedaan. Een ander koopvaardijschip van duizend ton bleef zwaar bescha digd liggen. Een van onze duikboo- ten onder bevel van den luitenant kapitein Olindo Di Serio heeft in het Oostelijke bekken van de Mid dellandsche Zee een tankboot van 12.000 ton door torpedo's tot zinken gebracht. Op grond van nieuwe inlichtingen kan geconstateerd worden, dat twee van de drie door de Italiaansche marine in de haven van Gibraltar tot zinken gebrachte eenheden de tankschepen Fiona-Shell en Demby- dale zijn en dat het beschadigde en als verloren beschouwde koopvaar dijschip Durham heet. De verliezen, welke de Britsche koopvaardij bij onze aanvallen op Gibraltar geleden heeft, bedragen daarmede vier een heden. stationsgebouwen en pakhuizen wer den beschadigd. In hetzelfde gebh-.I werden talrijke Sovjetpantserwa gens, die een aanval wilden onder nemen, vernield. Gisteren hebben de Sovjets, die ten O. van Kiëf omsingeld zijn, we derom wanhopige doorbraakpogin gen gedaan. Sterke Sovjetafdeelin- gen werden daarbij vernietigd. Bij deze gevechten sneuvelde de com- mandeerende generaal van het 46e Sovjetlegercorps. Aanvallen op de landengte van de Krim. Berlijn, 24 Sept. (D.N.B.) Van daag hebben sterke afdeelingen stuka's en gevechtsvliegtuigen we derom met succes aanvallen gedaan op artilleriestellingen, veldverster- kingen en stations op de landengte N. van de Krim. Hevige branden en ontploffingen werden waargenomen. Een groot aantal stukken geschut en zeer veel ander oorlogstuig wercen vernietigd. Sovjet-slagscjiip Marat getroffen. Berlijn, 24 Sept. (D.N.B.) Van mi litaire zijde verluidt, dat het groote Sovjetslagschip, dat door den aanval vari Duitsche vliegtuigen op 23 Sept. in de Finsche golf door verscheidene voltreffers in zinkenden toestand ge bracht is, het slagschip Marat is van 23.606 ton, GEEN STOPPEL ZONDER NAGEWAS. 5.TCW«U«iOSM PAÜikmPmH De categorie stille armen is in ons land schrikbarend groot. Winterhulp Nederland zal ook hen, evenals in den afgeloopen winter, opspeuren en steunen. Maak dit mogelijk door wer kelijk te offeren bij de begin October te houden lijstencollecte. BRITSCHE VLIEGTUIGEN NEERGESCHOTEN. Berlijn, 24 Sept. (D.N.B.) Van 22 Juni tot 21 September heeft het Duit- sche luchtwapen, naar het D.N.B. van bevoegde zijde verneemt, in luchtgevechten overdag door jagers en door luchtafweergeschut, bene vens des nachts door nacht jagers en afweergeschut 1236 Britsche vlieg tuigen neergeschoten. De Duitsche marine schoot 164 toestellen neer. De Engelschen hebben dus in hun non- stopoffensief een verlies te boeken van precies 1400 vliegtuigen boven het Kanaal, het bezette gebied en boven Duitschland, exclusief de Mid dellandsche Zee en Afrika. HET GEVAL VAN DE PINK STAR. Berlijn, 24 Sept. (A. N. P.) Van welingelichte zijde vernemen wij: De verklaringen van Roosevelt over het van Amerikaansche zijde beweerde tot zinken brengen van het vrachtschip Pink Star worden in politieke Duitsche kringen be schouwd als een bekentenis, dat deze vrachtboot met geschut bewapend was, dat zij in een door Canadeesche oorlogsschepen begeleid convooi voer en dat zij bovendien de Pana- meesche vlag had gekozen. Volgens oud gebruik loopen schepen die on der gelijke omstandigheden de ge varenzone binnenvaren, vooral wan neer zij behooren tot den tros van een militaire formatie, gevaar vernietigd ie worden. Door zijn mededeeling heeft Roosevelt dus hierop legt men in politieke kringen alhier in het bijzonder den nadruk beves tigd, dat ingeval de Pink Star door optreden van Duitsche zijde tot zinken is gebracht, hierbij volkomen correct' is gehandeld. DE ORKAAN AAN DE KUST VAN TEXAS EN NIEUW-MEXICO. Stockholm, 24 Sept. (D. N. B.) Een geweldige orkaan in Nieuw- Mexico en Texas is nog in kracht toegenomen. Te Mategorda en Palac- fos zijn groote verwoestingen aan gericht. De storm raast thans langs de kust van Texas. Tweeduizend officieren en manschappen en vele burgers zouden uit Amphulen naar El Campo gebracht zijn. Het grootste deel der bevolking is in kampen bui ten het stormcenrtum onderdak ge bracht. Freeport is zoo goed als ver laten. De vluchtelingen zijn aange komen te Mategorda, waar het water van den Colorado wordt terugge- stuwd. In de haven van Freeport zijn de passagiers- en visschersbooten door elkander geworpen en vernield. Alle verbindingen zijn verbroken. Er doet zich tevens een springvloed voor. DE ARGENTIJNSCHE LUCHTMACHT. Buenos-Ayres, 24 Sept. (D. N. B.) Gisteren zijn in politieke kringen alhier geruchten opgedoken over z.g. beraamde eigenmachtige acties van de luchtmacht. Reeds sinds vrij ge- ruimen tijd werd erover gesproken, dat militaire kringen, waaronder vooral de luchtmacht, verstoord zijn door herhaalde lasterpraat over de Argentijnsche weermacht door parle mentaire instanties. In de wandelgangen van de Kamer deed Dinsdagavond het be richt de ronde, dat in de provincies Cordoba, Tucuman en Entre Rios militaire bewegingen aan den gang zijn. De geruchten schijnen indi rect bevestigd te worden door de verklaringen van den fungeerenden vice-president Castillo, volgens welke alle maatergelen zijn genomen om de rust en orde in het geheele land te handhaven. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 25 September: op 12,48 onder 22,12 27 Sept. Eerste Kwartier, SOVJETSOLDATEN OP TURKSCHEN BODEM. Ankara, 24 Sept. (D.N.B.) Van de Turksch-Kaukasische grens wordt gemeld, dat in den laatsten tijd een groot aantal officieren en soldaten van het Sovjetleger de Turksche grens hebben overschreden, waar zij ontwapend en in kampen zijn geïn terneerd. TREIN IN BRAND. Rome, 24 Sept. (D. N. B.) Op de spoorlijn Florence-Bologna zijn giste ren in de Apenijnentunnel ver scheidene rijtuigen van een goederen trein in brand geraakt. Tengevolge van de door den brand aan de spoor- weginstallaties aangerichte schade is het verkeer op dit traject, tusschen de stations San Benedetto, Sambro en Vernio stilgelegd. De treinen van het traject FlorenceBologna zullen eenige dagen omgelegd worden over het traject Pistoia-Poretta, de treinen tusschen Rome en Milaan zullen rijden over het traject Sarzana- Pontremoli-Piacenza. De componist Marcel Lefevre overleden. - Bijna onopgemerkt is voor enkele dagen te Brussel bijna tachtig jaar oud, overleden Marcel Lefevre, eere-secretaris-generaal van het Kon. conservatorium en compo nist van zeventien opera's en bijna duizend liederen, in den zin van de „Chansons de Montmartre". OPENING VAN HET DUITSCHE WINTERHULP-WERK. Amsterdam, 24 Sept. (A.N.P.) Op plechtige wijze is vanavond in het Concertgebouw te Amsterdam bet Winterhulp-werk voor het Duit sche volk in Nederland geopend. On der de vele eeregasten waren verte genwoordigers van de landmacht, het luchtwapen en de marine, als mede van de Duitsche politie en van de partij. De leider van het Arbeits- bereich der N.S.D.A.P. in den Nie- derlanden werd vertegenwoordigd door Oberdienstleiter Seidel, de Besauftragte van den Rijkscommis saris voor de stad Amsterdam, sena tor dr. Böhmcker, woonde de bijeen komst bij. Nadat de vlaggen waren binnen gedragen, sprak de Amtsleiter der Nat.-Soz. Volks wohlfahrt, Möller, een begroetingswoord, waarin hij met cijfers den groei schetste van het Duitsche Winterhulp-werk, dat in het tweede oorlogsjaar 2.300.000 gulden opbracht, tegen 243.000 gul den in het jaar daarvoor. Spr. kon digde aan dat het Duitsche Winter- hulpwerk meer dan ooit in het tee- ken zal staan van de zorg voor moe der en kind. Wij beschouwen het als onze hoog ste plicht, aldus spr., als socialisten en christenen, het leven te bescher men in het hijzonder door zorg voor moeder en kind, voor de kinderrijke Duitsche moeder, die onze toekomst beteekenen. Hierna sprak Reichsamtsleiter Walther Hebenbrock over het socia lisme van de daad. Hij herinnerde er aan, dat het een frontgeest het nat. soc. is geboren, dat van zijn aan hangers de hoogste offervaardigheid vraagt. Zoo is in het teeken van den nood van den tijd het winterhulp- werk een symbolische gemeen schapsdaad geworden, een eere- dienst aan het volk, waaraan tien-, duizenden zich belangeloos geven. Ook deze spreker wees op de bij zondere zorg voor moeder en kind Als men ons vraagt, zoo zeide hij, waarom wij zoo zeker zijn van de overwinning, dan is ons antwoord: omdat wij biologisch sterker zijn dan onze tegenstanders. Nog in het eerste oorlogsjaar werden in Duitschland 300.000 kinderen meer geboren dan in Engeland en Frank rijk tezamen. Ook onze idealen zijri sterker: de tegenstander neemt on ze parolen over. De gemeenschap is uitbreiding van de hulp voor moe der en kind verschuldigd aan de vader, die in het Oosten staan ter bescherming van Europa; zij is ook verplicht het leven, en daarmede de scheppende Duitsche ziel te behou den voor de toekomst. Hierin gaf Oberdienstleiter Seidel het parool uit voor de komende winteractie. Tot slot werden de volksliederen gezongen. Noodlottig drama te Nieuwe Pekela. Personeel van de N.V. Carton- nagefabriek v.h. Gebrs. Sparreboom ontdekte een begin van brand ten huize van de dames Veld, aan de Wijk te Nieuwe Pekela. Men ver schafte zich toegang tot de woning en kwam tot de vreeselijke ontdek king, dat beide dames in lichter laaie stonden. Onmiddellijk werd hulp verleend en een dokter gewaarschuwd. Toen deze arriveerde, bleek de zestig jarige ongehuwde mej. K. Veld reeds te zijn overleden. Haar zuster, de 5'6-j'airige ongehuwde mej. M. Veld, werd met zware brandwon den naar het r.k. ziekenhuis te Winschoten overgebracht, waar zij hedennacht eveneens is overleden. De brand kon door het personeel van de fabriek spoedig worden ge- bluscht. De oorzaak van het drama moet gezocht worden in het spelen met vuur door een der beide zusters, die geestesziek was. Haar kleeren vat ten daardoor vlam. Op haar hulp geroep kwam de andere zuster toe snellen, doch ook haar kleeren ge raakten in brand, waarop zij, in vlammen gehuld, naar buiten snelde. ZWARE MISHANDELING VAN AGENT. Dinsdagavond hield te Den Haag een surveilleerend agent twee wielrijders aan, omdat het rijwiel van een hunner niet van een ach terlicht was voorzien. Toen de agent tot aanhouding wilde overgaan gaf de oudste van het tweetal, bestaan de uit vader en zoon, hem plotseling een vuistslag in het gelaat. Tijdens de worsteling, die daarop ontstond, sprong de zoon op den rug van den agent en bracht hem met een voor werp eenige zware slagen toe op Dit nummer bestaat uit 4 pagina's. het hoofd. Desondanks wist deze den vader vast te houden en met behulp van inmiddels verschenen1 motorpolitie naar het bureau van der Vennestraat over te brengen. De agent had een drietal hoofdwon den bekomen en hem waren eenige tanden uit den mond geslagen. De 21-jarige zoon van den ge arresteerden 53-jarigen vrachtrij der Z. kon in zijn woning worden aangehouden. Het tweetal is we gens zware mishandeling gear resteerd. „KUNST DER FRONT". In het Rijksmuseum te Amster dam is Maandag de tentoonstelling „Kunst der Front" geopend, welke schilderijen, teekeningen, etsen, beeldhouwwerken en photo's bevat, gemaakt door Duitsche frontsolda ten. Een aparte afdeeling bevat „Kunst der Front" van 1914-1918. Interes sant zijn in deze zalen ook de repro ducties van een aantal kleine schil derijen, welke de Führer in die ja ren aan het W. front maakte. GAS- EN ELECTRICITEITS- RANTSOENEERING. Radiohoorspel „Het "water kookt". 's-Gravenhage, 25 Sept. De gas-en electriciteitsrantspeneering grijpt dikwijls diep in het familieleven in. Zij geeft veel ongemak, maar ook heeft de rantsoeneering soms humo ristische situaties tengevolge. In een viertal radiohoorspelen, welke wor den uitgezonden op vier achtereen volgende Vrijdagen des middags tel kens van 15.30 tot 15.45 uur, over Hilversum II, zullen onder regie van Louis Gimberg, enkele van derge lijke situaties worden geschetst. Morgenmiddag zal onder den titel „Het water kookt" het eerste hoor spel worden uitgezonden. Li DE LANDBOUWTENTOON STELLING. In aansluiting met .hetgeen wij gister schreven kunnen Wij nog me- dedeelen, dat zich, na de keuring, op de tentoonstelling een levendige handel, tegen dure prijzen, ontwik kelde. 200 voor een goeden fokram was geen zeldzaamheid. Hieronder volgen nog de niet- vermelde bekroningen: Ooien, met haar in 1941 geboren lameren, w.o. telkens minstens één ooilam en één ramlam: la. fokker- eig. P. Kistemaker te N.Beemster; lb. fokker-eig. C. Donker te Schel linkhout: 2a. fokker-eig. E. Dz. Go- vers te Alkmaar; 2b. fokker-eig. H. J. E. van Hoorn te Wieringerwaard; 3a. fokker-eig. N. Ruyter te Beem- ster; 3b. fokker-eig. wed. H. Lange- dijk te Abbekerk. Ooien met haar in 1941 geboren lammeren, w.o. geen ooilammeren: le. fokker-eig. A. IJff te Beemster; 2e. fokkers-eig. Gebrs. Hogetoorn te N.Beemster; 3e. fokker-eig. J. Hel der Jbzn. te Berkhout. 1 Ooien met haar in 1941 geboren ramlammeren le. fokker-eig. D. Oostwouder te N.Beemster; 2e. fok ker-eig. J. Wagemaker te Abbekerk; 3. fokker-eig; J. Stapel Sr. te Sijbe- karspel. Ooien (viertallen) geboren in 1939 of vroeger: le en kampioen wed. H. Langendijk te Abbekerk; lb. Gebrs. Hogetoorn te N.Beemster; 2a. C. Stapel Pz. te Hoogkarspel; 2b. J. E. J. Kramer té Burgerbrug; 3e. W. Helder te Beets. Ooien (viertallen) geboren in 1940: la. en reserve kampioen K. Bregman te N.Beemster; lb. Gebrs. Hogetoorn te N.Beemster; 2a. idem; 2b. Wed. H. Langendijk te Abbe kerk; 3a. A. Brak te St. Maarten; 3b. P. Marees Dz. te Beemster; eerv. verm. W. Kistemaker te Abbekerk; eerv. verm. Jn. van Kampen te Hoogkarspel. Ooilammeren (viertallen) van één vaderdier, geb. in 1941: la. W. No bel te N.Beemster; lb. K. en J. P. Bregman te N.Beemster; 2a. idem; 2b. C. Donker te Schellinkhout; 3e. S. v. d. Wal te Winkel; eerv. verm. C. Stapel Pz. te Hoogkarspel; eerv. verm. J. J. Kalverboer te Oterleek. Groot Yorkshire Fokvarkens. Beeren, geb. in 1939 of vroeger, le en kampioen, eigenaar P. Vlaar Cz. te Hoogwoud, fokker D. Schoen te Benningbroek; lb. eig. P. Beerepoot te Wognum, fokker A. Groot te Stompetoren; 2e. eig. N. v. d. Velden te Egmondermeer, fokker P. Borst te Heerhugowaard; 3e. eig. J. Blee- ker te Assendelft. Beeren, geb. na 31 Dec. 1939 of vóór 1 Oct. 1940: le. fokker-eig. A. de Haan te N.Beemster; 2a. oig. S. Bakker Johz. te Aartswoud, fokker P. N. Laan te Opmeer; 2b. eig. Gebr. Polle te Schoort, fokker A. de Haan te N.Beemster; 3a. eig. K. Veldt, 't Woud, Bergen, fokker J. Bakker Hz. te Heiloo; 3b. eig. J. J. Bakker te Venhuizen, fokker A. de Haan te N. Beemster. Beeren, geb. na 30 Sept. 1940, doch niet jonger dan 6 maanden: la. fok ker-eig. P. Borst te Heerhugowaard; lb. eig. N. v. d. Velden te Egmon dermeer, fokker J. Helder te Stom petoren; 2a. fokker-eig. J. Bakker Hz. te Heiloo; 2b. fokker-eig. D. Schoen te Benningbroek; 3a. fokker- eig. J. Bakker Hz. te Heiloo; 3b. eig. C. Kor ver Rz. te Kwadijk, fokker S. Bakker Jz. te Warder. Drachtige zeugen, geb. voor 1 Sept. 1939: la. en kampioen, eig. J. P. Koopman te Hoogwoud, fokker P. Borst te Heerhugowaard; lb. fokker-eig. W. Wz. Schermer Jr. te Beemster; 2a. eig. J. Bleeker te As sendelft; 2b. fokker-eig. C. Mayer te St. Pancras; 2c. fokker-eig. Joh. Blauw te Harenkarspel; 3e. fokker- eig. A. de Haan te N.Beemster. Drachtige zeugen, geb. na 31 Aug. 1939, doch vóór 1 Jan. 1941: la. fok ker-eig. P. Borst te Heerhugowaard; lb. eig. S. Borst te Heerhugowaard, fokker Jn. C. Borst te Heerhugo waard; 2a. idem, idem; 2b. fokker- eig. W. J. Keesom te N.Niedorp; 3e. J. Bleeker te Assendelft. Zeugen, geb. vóór 1 Sept. 1939 met ker P. Rol Cz., Starnmeer; lb. fokk.- ker P. Rol te Starnmeer; lb. fokker- eig. G. M. Tromp te Beemster; 2e. eig. P. Stam te Hem, fokker P. Borst te Heerhugowaard. Zeugen, geb. na 31 Aug. 1939, doch vóór 1 Sept. 1940, met biggen: le. eig. P. Vlaar Cz. te Hoogwoud, fok ker Jn. C. Borst te Heerhugowaard; 2e. fokker-eig. G. Stapel te N.Beem ster. Jonge fokvarkens, geb. op of na 1 Jan. 1941: le. fokker-eig. P. Borst te Heerhugowaard; 2e. fokker-eig. C. Korver Rz. te Kwadijk; 3e. fokker- eig. P. Vlaar Cz. te Hoogwoud; 3b. fokker-eig. C. Mayer te St. Pancras. „DE KETTINGHANDELAAR". A.s. Zondag en Maandag zal telkens 's avonds om kwart voor acht in bet Gulden Vlies een opvoering ge geven worden van het nieuwe- too- neelstuk in vijf bedrijven van „Henvo: De Kettinghandelaar". Deze volksschets zal zeker de belangstel ling trekken. Een dansgroep en orkest zullen hun medewerking ver- leenen en verschillende bekende krachten treden in dit stuk op,

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1