MOLEST Verzekert Uw bezit! Besluiten Burgemeester AGENDA. ALKMAARSCHE COURANT VAN ZATERDAG 4 OCTOBER 1941. Pagina 2. De burgemeester van Alkmaar heeft de volgende besluiten genomen; a. Tot beschikbaarstelling van eeil crediet van 11.500 voor de aan schaffing van een nieuwe brandspuit en tot wijziging van de gemeente- begrooting voor 1941 voor dit doel; b. tot aanvulling van de Algemee- ne Politieverordening met betrekking tot het Wegruimen van sneeuw en ijs en tot voorkoming van gladheid van openbare wegen; c. tot het maken van een be schoeiing aan den Helderscheweg tusschen de Texelschebrug en het gebouw der groentenveiling; en het verleenen van een crediet van 17.000 voor dit doel; d. tot het bouwen van een schuur en andere werkzaamheden bij de aan de gemeente in eigendom be- hoorende woning te 't Zand en be schikbaarstelling van een crediet van 1628 voor dit doel; e. tot het verleenen van een over heidsbijdrage van ten hoogste 391,33 in de verbetering van de hofjeswoningen aan de Oudegracht nrs. 41 tot en met 87 aan de stich ting „Provenhuis van Gerrit Floris- zoon Wildeman te Alkmaar; f. tot verhuring van het perceel Laat 35a aan H. Hofman alhier voor 182 per jaar; g. tot het uit het sportparkbedrijf nemen van het terrein der voormalige Wielerbaan, ten einde dit te bestem' men als veld voor lichamelijke oefe ning ten behoeve van de leerlingen der lagere scholen, zoomede van den Notweg naar de Sportlaan en tot het brengen van op die objecten druk kende schulden ten laste van den al- gemeenen dienst der gemeente; h. tot vaststelling van verordenin gen tot wijziging van de verordenin gen, regelende de bezoldiging van het onderwijzend personeel aan het Murmellius-gymnasium en aan de handelsschool, voor zoover betreft de wedden van leeraren, die aan twee of meer gelijksoortige scholen zijn ver bonden; i. tot verkoop aan de N.V. H. van Saane's Bouwbedrijf te Amsterdam van gronden, gelegen nabij den Kruseman van Eltenweg, groot te zamen 4 ha 72 a 75 ca voor 127.000 in totaal ten behoeve van den bouw van 254 woningen voor Heldersche vluchtelingen en tot verstrekking on der verband van .tweede hypotheek op deze woningen met de daarbij be hoorenden grond aan genoemde N.V. van een geldleening van 625.000, mits de gemeente dit bedrag als voorschot van het rijk ontvangt. NOTSTANDSBEIHILFE. Uit Den Haag is bericht bin nen gekomen, dat een einde ge maakt is aan de uitdeelingen uit het fonds van den rijkscommis saris de Notstandsbeihilfe. Aanvra gen voor dit doel zullen dus niet meer ingediend kunnen worden. te ONGEVAL. Hedenvoormiddag tegen 12 uur is op het werk van de uitbreiding der kaasfabriek Karperton van de firma Grondsma aan de Kaarsemakers- gracht de opperman R. van een lad der gevallen en achterover op de straat terecht gekomen. Het onge val schijnt bijzonder goed afgeloo- pen te zijn, vermoedelijk is alleen een hielbeentje gebroken. De man is door den G.G.D. naar het zieken huis vervoerd. GESLAAGD. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het propae- deutisch examen theologie de heer C. G. Wiegers te Alkmaar. Mej. J. S. C. Kaagman alhier behaalde aan de Amsterdamsche huishoudschool het diploma van huishoudster voor inrichtingen. Voor het examen lichamelijke oefening akte j is te Utrecht ge slaagd de heer H. van Duinen alhier. Bij het te Hoorn gehouden toe latingsexamen voor melkcontro- leur. slaagden de heeren C. Rol en H. Biemold te Wieringerwaard. De heer J. Reinders te War- menhuizen heeft met goed gevolg te Amsterdam het examen afge legd voor vakbekwaamheid in den tabakshandel. Dit was de eerste keer dat dit examen in Nederland werd afgenomen. HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING. Zes symphonie-eoncerten Alkmaar. Aangemoedigd door het succes van de abonnements-concerten in den vorigen winter, zal de Haar- lemsche Orkestvereeniging in het seizoen 19411942 wederom een serie van 6 concerten geven. De concerten zullen worden Uit gevoerd in de concertzaal „Harmo nie", aan de Gedempte Nieuwe Sloot op de Zaterdagen 11 October, solist: Marinus Flipse, piano; 8 No vember, solist: Eduard Biele, cello; 20 December, Mozart-herdenking, solisten: Rahel Mengelberg, harp en Joh. Spies, fluit; 24 Januari, solist: Willem Andriessfen, piano; 21 Febr., soliste: Theodora Versteegh, alt en 28 Maart, solist: Gijs Beths, viool. De concerten zullen afwisselend worden gedirigeerd door Marinus Adam en Toon Verhey. Voor nadere bijzonderheden, zie men de annonce in dit blad. I- 4 OCTOBER DIERENDAG! Doet op dezen dag een goede daad aan de dieren! Dierenbescherming vooral nu! De Ned. Vereeniging «tot Bescher ming van Dieren afd. Alkmaar en Omstreken organiseert geheel gratis: 1. Een cursus van 2 lessen (1 the' oretische en 1 practische les) voor paardenbespanning onder leiding van den heer G. Stokreef. 2. Een cursus voor E.H.B.O. voor dieren voor volwassenenen en kin deren vanaf 16 jaar, onder leiding van den heer G. Stokreef. Aanmelding voor den cursus aan het secretariaat: Jul. v. Stolberg laan 16, tel. 3708. 3. Sticht een polikliniek voor die ren van minvermogenden. 4. Helpt zieke dieren aan extra voedsel en eventueel ook de gezon de dieren, waarbij de dieren der leden de voorrang zullen genie ten. 5. Opent dit werkseizoen met de film: S. O. S. voor het dier! De eerste acte vertoont opnamen van paarden, de trouwe helpers der menschen; 2de en 3de acte: Het uit gebreide werk van het hoofdbestuur en het optreden van den inspectie dienst op veemarkten; keuring der veevervoerauto's; 4de acte: Samen werking van het hoofdbestuur met de politie. Het droeve lot van den kettinghond in al zijn schrilheid; 5de acte: „Kinderen der dieren"; 6de acte: Merkwaardige opnamen van enkele roofvogels in ons tand; 7de acte geeft een beeld van noodlij dende dieren in een asyl. De film eindigt met een beroep op de belangstelling voor Dieren bescherming. Zeer vele dagbladen en bekende personen hebben deze film ten zeerste aanbevolen. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. TEUN KLOMP EN ZIJN MAKKERS. Wij herinneren gaarne nog even aan den vroolijken Hollandschen avond, die Teun Klomp en zijn makker, met medewerking van an dere artisten morgen in het Gulden Vlies zullen geven. Zij brengen een mooi en gevariëerd programma. NED. VER. TOT BESCHERMING VAN DIEREN. Maandagavond zal in het Gulden Vlies een film worden vertoond van de Ned. Ver. tot B. v. Dieren, n.l. de smalfilm Dierenbescherming in de practijk. Dit is terecht een S.O.S. voor het dier. Tal van personen en bladen hebben zich vol lof over deze film uitgelaten. Zw. Crt.: Een film, die technisch aaan de hoogste eischen voldoet en vele verrassende en aangrijpende momenten biedt. Ensch. Crt.: Een schitterend op genomen film. Wij zijn door deze vertooning van het begin tot het einde geboeid. Dit spreekt voor zich. Voor nadere bijzonderheden zie men elders in dit blad. 4 INBREKERS GEPAKT. Nadat j.l. Dinsdag door den ge meenteveldwachter te Heiloo kort na de inbraak in het distributiekan toor aldaar twee medeplichtigen in het dorp gearresteerd waren, is Donderdagavond de vermoedelijke hoofddader S. door de recherche van Beverwijk te Amsterdam aan gehouden. De politie heeft belang rijke aanwijzingen tegen hem. Men heeft hiermede een goede vangst gedaan, daar genoemde S., een nog jeugdig persoon, in verband met een aantal inbraken elders gepleegd, door de politie werd gezocht. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 5 October is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Lange- straat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedu rende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgen den morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags ge opend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waar genomen. Deze nachtdienst gaat in op Zater dagavond 8 uur. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ, LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten 1941 lijst 26. Kunst. 707D95 Duveen. Kunstschatten en intrige. 719K82 Koster. Natuurmonumen ten van Nederland. 720B67 Boerderijen in Nederland. 720F38 Fokker. Het eigen huis. 720H35 Hausbrand'. Kleine land huizen in Holland. 720J22 Jan Wils. 740S99 Swillens. Prentkunst in de Nederlanden tot 1800. 750B37 Beets. Lucas van Leyden. 750C33.4 Colleye. Henrijk Berlewi. 750D86 Dubois. A. C. Wilink. 750G25.1w Geldervan. J. H. Weissenbruch. 750H51 Hennus. Johannes Bos boom. 750H79 Hoop, van der. Raoul Hynckes. 750J43j JongeC. H. de. Jan van Scorel. 750K58 Knipping. Hugo van der Goes. 750N29s Niehaus. W. Schumacher 750S38v Schmidt Degener, en van Gelder. Veertig meesterwerken van Jan Steen. 750S95 Stub be. Rubens. 750V73 Vogelsang. Regier van der Weyden. 760W97 Wijngaert, van den. De moderne Vlaamsche houtsnijkunst. Fotografie. Sport. 770B67v Boer, Vergrooten; 4e druk. 1941. 770C17 Carré. Paps fotografeert zijn kleuters, (g). 770120k Idzerda. Kleurenfotogra fie in de praktijk, (g) 797K16z Kampen, van. Zeilen voor den beginner. 797R90 Ruytenschildt. Zeilen en wedsttijdvaren met kleine zeil- booten. g is geschenk. Bioscopen. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.1* uur hoofdnummer Grenspatrouille (.rom.- sens.) 14 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer De groene domino (rom.- dram.) 18 jaar. Heden (Zaterdag) geen voorstel ling. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-Theater, 7.15 uur, hoofd nummer De roman van een dokter (dram.) Toegang 14 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7.15 uur, hoofd nummer Johann Strauss (rom.-muz.) Eiken leeftijd. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 4 October. 2.30 uur, concert in de Kapelkerk. 2.30 uur, kleine zaal Harmonie, piano-recital door Anneke Wester. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, N.V.V. Vreugde en Arbeid: Cabaretavond Non-Stop-revue Hutspot. Zondag 5 October. 8 uur, 't Gulden Vlies, cabaret revue, m. m. v. Teun Klomp en zijn makker. 7.30 uur, De Rustende Jager te Bergen, concert 20-j. bestaan Bergens mannenkoor. In de zaal van O. de Vries te Oter- leek optreden van de vier K's voor de afd. Bond voor Staatspensionneering. Maandag 6 October. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, film Dierenbescherming in de praktijk. 8 uur, café Central, lezing dr. Julien voor genootschap S.N.S.S. SPOORBOOMEN WAREN NIET GESLOTEN. Voor het kantongerecht stond Vrijdagmorgen een spoorbaan wachter terecht, die op 8 Augustus van dit jaar des avonds om kwart over acht verzuimd- had de afsluit- boomen bij den Bergerweg neer te laten, toen de trein van Amster dam naar Alkmaar moest passeeren. Er was juist een trein doorgelaten, en daar het op dat oogenblik voor den overweg, zooals gewoonlijk, zeer druk was, had de baanwachter de boomen geopend, er niet aan den-' kend dat direct een volgtrein zou passeeren. Pas toen de locomotief v-lak bij was, bemerkte hij zijn ver zuim, en met handzwaaien had hij het publiek nog op het naderend gevaar attent gemaakt. Gelukkig wist de bestuurder van den aanr komenden trein de locomotief nog op een meter afstand van den over weg tot stilstand te brengen. De spoorbaanwachter verklaarde voor den kantonrechter dat het dien dag bijzonder druk was geweest, en dat hij daardoor eenigszins nerveus was. Bovendien had hij juist eeni- gen tijd geleden klachten van de militaire autoriteiten ontvangen, vanwege het onnoodig lang geslo ten houden van den overweg. De ambtenaar van het O. M. wil de verzachtende omstandigheden in aanmerking nemen en eischte eén boete van 8 of 6 dagen hechtenis. De kantonrechter maakte er 6 of vier dagen hechtenis van, er hoofdzakelijk rekening mee houdend dat de man een buitengewoon ver antwoordelijken post had, en dat er gelukkigerwijze geen persoonlijke ongelukken hadden plaats gehad. Jeugdige genieën. Euripides was 18 jaar oud toen hij zijn eerste treurspel schreef. Dante begon zijn Divina Commedia op 20-jarigen leeftijd. Donatello schiep zijn Sankt Georg toen hij 20 jaar was. Michel Angelo schiep zijn Piëta op 21-jarigen leeftijd. Hans Holbein, Van Dijk ei^Velasques schilderden op 20-jarigen leeftijd al beroemd geworden doeken. Lessing schreef op 17-jarigen leeftijd, Lopez de Vega toen hij 13 jaar Was en Schiller op 18-jarigen leeftijd belangrijke too- neelstukken". Ik geloof dat dergelijke onthul lingen aan de publiciteit prijs gege ven worden alleen om vaders van normale kinderen de oogen uit te steken. Het is immers altijd ander mans nakomelingschap dat op jeug digen leeftijd in staat is tot groote dingen. Als ik van mijn zoon een staat van dienst zou moeten opmaken, zou de ze er ongeveer als volgt uitzien: Toen Frits een half jaar oud was, verscheurde hij den kant van zijn wieg. Op één-jarigen leeftijd heeft hij in den tuin het stekje van mijn nieuwste dahlia-soort afgeplukt. Frits was anderhalf toen hij in een onbe waakt oogenblik het koekjestrom meltje' gapte en den inhoud ervan in zijn eentje oppeuzelde. Op twee jarigen leeftijd kreeg hij mijn schrijfmachine te pakken, waarna hij zoo stevig op de toetsen hamerde dat vier letters afknapten. Toen hij voor het eerst van de keldertrap tuimelde, was hij tweeënhalf. En thans, op drie-jarigen leeftijd, had hij al woorden in den mond die ik hier niet neerschrijven durf. Grootere schurkenstreken zullen wel volgen naar mate hij toeneemt in leeftijd en wijsheid. Ik ben er dan ook nu al zeker van dat zijn presta tie tusschen de zeventien en twintig jaar minder geniaal zullen zijn dan die van bovengenoemde gemeen. Dat er blijkbaar ook kinderen zijn Waarvan de ouders en heel de we reld méér plezier beleven, aanvaard ik. Maar toen mijn zoon dezer dagen in de krant een prentje onder de oogen kreeg met een geraamte er op, toen heeftf hij gezegd: ,,kijk eens papa, die meneer is open". En zulk een geniale opmerking zullen Dante, Michel Angelo, Les sing en consorten op dien leeftijd beslist niet gemaakt hebben. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan het Bureau van Politie te Alkmaar, op alle Woens- en Zaterdagen van des voormiddags 11 uur tot des namid dags 1 uur, de volgende voorwerpen, gedeponeerd in het tijdvak van 21 30 September 1941. Een Lipssleutel, 2 foto's in een zakje, broche met foto, portemonnaie met inh., dames broche „Betsie", een klompsok, een zweep, heeren textiel- kaart, hengel met emmer, een sleutel, een blauw kinderschoentje, kinder- portemonnaie, inh. eenig geld, een rose sok, een rood taschje, inh. eenig geld, en 2 textielkaarten; een zilve ren schakelarmband, halsketting, glacé heerenhandschoen, een mes, een bruine ceintuur, een notitieboek je, een paar inlegzooltjes. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende personen, de volgende voorwerpen, als gevonden aange geven in hetzelfde tijdvak: Een zilveren beursje met inh., Wil- lers, Prins Hendrikstr. 32; teeken cahier „Stoffers"; Van Ammers, Rip- pingstraat 50; stuk markies linnen, Hollenberg, Boezemsingel 3; paar regenpijpen, Van Stralen, Munniken- weg 24, Oudorp; zilverbon a 2.50, Dekkinga, Stationsstraat 76; driekleu rig sjaaltje en bruine wandelstok, Hoy ting, Mac. Pontstraat 4; blauw damesportemonnaietje, inh. eenig geld, v. Engelhoven, Boezemsingel 11; Swan vulpen, Peters, Breed- straat 18, Medemblik; bruine knip- portemonnaie, v. Weide, Vogelen zang 15; paar grijze dameshand schoenen, Besteman, 2e Landdwars- straat 23; een stuk touw, Staverman, Mient 18; bankbiljet van 10, Pronk, Eendrachtstraat 8; gymnastiekschoen, Buisink, Dr. Schaepmankade 11; een bril in étui, Douma, Nieuwpoorts- laan 142; een paar roode wantjes, Sonneveld, Fnidsen 76; een zwart vulpotlood, van Dijk, Westerweg 13; een zakbatterij en een fleschje solu tion, Taheij, Snaarmanslaan 86; gum- miring „Hevea", Riel, Oudorper- dijkje 33; een étui, inh. rozenkrans, Hulskamp, Spanjaardstraat 4; een zilverbon af 1, van Stralen, Dijk graafstraat 12; een kinderportemon- naie met inh., Ploeger, Metiusstraat 18a; een hondenhalsband, Metselaar, Doelenstraat 4a; een armband (In disch model), Prins, Rembrandtstr. 64; een grijze vilten dameshoed, Bie- mah, Omval 7a; een rood-gelakte autoped, De Labije, Visscherslaan 4; een gele glacé handschoen, Keuris, Westerhofje 1; een metalen broche met wapen, Bolhuis, Snaarmanslaan 15; wit servet, Ranzijn Varnebroek 12; een kindermanteltje, Terpstra, Bisschop Bottemannestraat 31; een zilveren armband, Mooy, Noorder kade 26; een licht-bruine heerenhand schoen, de Moor, Rembrandtstr. 31; een vischnetje, De Vries, Nieuwe- sloot 6; een directoire, Hoebe, Wester weg 113; een sleutel, Torenbeek, Van der Kaaystraat 46; een klein vouw stoeltje, de Boer, Toussaintstraat 18; een paar blauw-zijden dameskousen, Berkhout, Van Leeuwenstr. 18; een blauwe regenjas, Hoppe, brugwach ter Frieschebrug; klein kokertje met beeldje, Jansen, Geest 52a; honden halsband met penning 836, v. d. Velde, v. d. Woudestraat 40; scheer mes in étui, Kes, Nieuwlandersingel 12; een bruin lederen portemonnaie met inh., Slinger, Emmastraat 97; een grijze tweed jas, Baars, Heiligland; een knippatroon, Wolzak, Comans- straat 4. Indien men wederom in het bezit is van een verloren voorwerp, dient men hiervan ten spoedigste kennis te geven aan het Bureau van Politie te Alkmaar. Aan het Bureau van Politie te Alkmaar zijn inlichtingen te bekomen omtrent een geit, welke bij een der ingezetenen is komen aanloopen, als mede omtrent een licht-blauwe kano, welke in een der grachten van Alk maar drijvende is gevonden. VARKENSPEST TE URSEM. Gedurende de afgeloopen da gen zijn in de gemeente Ursem vijftien gevallen van varkenspest geconstateerd. Het laat zich aan zien dat deze ziekte onder het vee een catastrophale omvang begint aan te nemen. KAAS EN EIEREN. Bij een schipper op Texel wer den 2 kisten, ieder inhoudende 500 eieren, in beslag genomen. Naar het onderzoek der rijkspoli tie uitwees, had de man deze eieren van een slagersknecht ontvangen, ten einde deze naar Amsterdam te vervoeren, alwaar de beide kisten zouden worden afgehaald. De kisten werden in beslag genomen. Proces verbaal tegen de in deze zaak be trokken personen volgde bovendien. Bij een veehouder te Westwoud werd op een zolder 24 Edammer kaasjes aangetroffen, welke van frauduleuze bereiding afkomstig bleken te zijn. Bij twee andere in woners dier gemeente vonden ambtenaren van den C. C. D. 5 en 17 kaasjes, die eveneens in beslag zijn genomen. In Zwaag werd ook controle ge houden met gevolg, dat op één plaats 25 Edammer kaasjes werden gevonden op een andere boerderij 5 kazen. Tegen al deze personen werd pro cesverbaal opgemaakt. HABO-stopplaatsen. - De auto bus-onderneming HABO heeft op verschillende plaatsen in deze ge meente borden aangebracht, waar op staat aangegeven „Bushalte". In het vervolg zal men dus niet meer de bussen op elke willekeu rige plek kunnen laten stoppen, maar zal men van deze halten gebruik moeten maken. OUDKARSPEL. De tuinbouwcursus. - De tuin- bouwcursus, welke alhier werd: ge organiseerd door de tuinbouwver- eenigingen uit de Langedij-ker dor pen, mag zich in een goede belang stelling verheugen. Donderdag avond is de cursus officieel ge opend, waarbij vertegenwoordigers van de organiseerende vereenigin- gen aanwezig waren. De cursus is begonnen met 21 leerlingen van 15 tot 4-0 jaar en wordt geleid door de heeren C. v. d. Abeele en P. Kool, evenals de vorige cursus. LANGEDIJK. Een schoenenruilbeurs. - Onder leiding van den burgemeester is hier ter plaatse een damescomité gevormd, dat zich ten doel stelt door het houden van een schoenenruil beurs, een der vele-distributiemoei- lijkhe-d-en zooveel mogelijk het hoofd te bieden. Als allen, die te kleine, te groote, te hooge of te lage schoenen bezitten die toch niet gebruikt worden deze eens in handen stellen van het dames comité, zou waarschijnlijk aan- ve ler wenschen tegemoet gekomen kunnen worden. De beurs zal gevestigd worden in een lokaal van de openbare schoool te Zuidscharwoude. De leidsters zullen iedere week op Donderdag middag van 2^ tot 4 uur zitting houden. De moeilijkheid, waarmede men in het begin heeft te kampen, is gelegen in het feit, dat er geen voorraad is, waaruit gegadigden een keus kunnen doen. Daarom wordt dringend verzocht, dat een ieder, die schoenen bezit, welke toch nooit weer gebruikt zullen worden, deze ter beschikking van het comité stelt. Wil men er zonder meer geen afstand van doen, dan kan men bij het inleveren een bewijs ontvan gen, waarop men te zijner tijd schoenen kan uitzoeken. De heer Rezelman van den -boodschap pendienst heeft zich bereid verklaard, de schoenen belangeloos af te halen. Het comité bestaat uit de dames Schelhaas, Slot-Wagenaar en Van Zuylen te Broek op Langendijk, S. de Boer en C. Kramer te Zuid scharwoude, P. Duyves te Noord - scharwoude en Bossen en Nell te Oudkarspel. ZUIDSCHARWOUDE. Ziekenhuisverpleging. - Vrijdag avond vergaderde de vereeniging voor ziekenhuisverpleging in het lokaal van den heer Ter Burg. De belangstelling was niet zeer groot. De voorzitter, de heer S. de Boer Kz., zette het doel van deze buiten gewone vergadering uiteen. De werknemers worden verplicht zich te verzekeren, waardoor in de vereenigingen een groote versnip pering van leden zal komen. Er is komen vast te staan dat de arbeiders ziekenhuisverplegings- vereenigingen niet overbodig zijn. Voor kleine vereenigingen lijkt het gewenscht concentratie te overwe gen. Het bestuur heeft een oproep ont vangen van de vereen, v. zieken huisverpleging te Alkmaar voor een vergadering over concentratie van vereenigingen. Het bestuur verzocht machtiging om met enkele vereeni gingen te concentreeren. De heer Metselaar zou eerst wil len probeeren of men kan volstaan met concentratie aan den Langedijk. Als het niet anders kan zou men verder kunnen gaan. De voorzitter meende dat liet niets moet uitmaken of men een groote vereeniging heeft of niet, wat den invloed der leden betreft. Wij zullen alles doen om zooveel mo gelijk van onze zelfstandigheid te bewaren. Na nog eenige bespre kingen werd de gevraagde machti ging verleend. Daarna sluiting. U bent aan Uzelf verplicht een oorlog* schadeverzekering te sluiten bij de Ond. Ned. Molest Verz. Mij. gevestigd te Sneek. Kantoor Amsterdam. Keizersgracht 399 VOORSCHOTHEFFING slechts f 0.60 per f ÏOOO.- per halfjaar Reeds ingeschreven meer dan 15.000 objecten Het afgeloopen halfjaar konden aHe schaden uit de voorschotheffingen worden betaald. Ook kleine schaden worden vergoed. ONDERLINGE NEDERLANDSCHE VERZEKERING MIJ. Sneek, Oude Koemarkt 35 A'dam, Keizersgracht 399 Actieve vertegenwoordigers gevraagd. men. Een gedeelte van een partij abnormaal werd eveneens afgeno men tegen den garantieprijs van 0.35. Van de twintigduizend leverbare bollen, welke nog wer den gepresenteerd, werd er niet één door den handel afgedrukt. De volgende week zal nog een keer veiling worden gehouden. WIERINGERWAARD, Opgeluisterd door gramofoon- muziek heeft alhier op het sportter rein (voor dit doel uitstekend ge schikt) vanwege de Rundveefokver- eeniging een keuring plaats gehad die in alle opzichten goed is ge slaagd. Niet 'minder dan 142 dieren wer den gepresenteerd. De belangstel ling was groot. Uit alle deelen N.H. zelfs uit Z.H. en- Gelderland waren liefhebbers van mooi veè aanwezig. Tevergeefs werden zeer hooge prii zen geboden. De keuringscommissie bestond uit de heeren E. Koster te Berkhout, Jm. Blaauboer te Scha- gen, P. Sikkes te Assendelft, A. IJff Gz. te Beemster, arbiter ir. W. de Jong, hoofdinspecteur van 't N.R.S. uit den Haag. Na afloop werd in de zaal van den heer Breed een mooie film over rundvee vertoond, welke eveneens goed is geslaagd. Aan de koffietafel bereid door de fam. Breed en waar over lof werd geuit, werd o.m. het woord gevoerd door ir. de Jong, waarbij waardeering werd uitge sproken over het prachtige vee. NOORDSCHARWOTTDE. Brugwachter. - De heer K. de Wacht, sluiswachter bij de nieuwe sluis alhier, is tevens bznoem-d als brugwachter bij de spoorbrug. BROEK OP LANGENDIJK. Bloembollenveiling. - Vrijdag morgen hield de Langedijker Groenten Centrale alhier haar zevende droge bloembollenveiling, welke speciaal werd gehouden in verband met de omstandigheid, dat de leverbare bollen voor het surplus nog tot 15 October kunnen worden ingeleverd, terwijl voor het plantgoed een garantie is ge steld van 0.35 per kg. Van deze gelegenheid is door een flink aan tal kweekers gebruik gemaakt. Er was ruim 5300 kg plantgoed aan de veiling. Hiervan is slechts een zeer gering gedeelte door den handel afgenomen. Inglescombe Yellow plantgoed werd gekocht voor 0.41 per kg, terwijl twee partijtjes Darw. Prins van Oosten-I rijk tegen 0.35 werden afgeno-Hoeven, Alkmaar. KANTONGERECHT. (Zitting van Vrijdag 3 October). Overtreding verduis teringsverordening: A. van S. te Beverwijk, 1 boete of 1 dag hechtenis. M. Z. te Alkmaar en C. W. te Heiloo, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. S. W. te Sint Pancras, 2 boete of 1 week tucht school. P. C. B. te Uitgeest, 10 boete of 6 dagen hechtenis. E. v. S. te Limmen en W. Z. te Castri- cum, ieder 1 boete of 1 dag hech tenis. A. de W. te Nieuwe-Nie- dorp, M. H. J. R„ A J., T. B„ A. M. W., E. van F. en E. D. te Heiloo. P. V. te Krommenie, C. H. M. te Vel- sen, J, M. v. d. B. te Beverwijk, J. de J. en J. J. D. te Harenkarspel, W. B. te Noordscharwoude, C. D. S. te Alkmaar, N. v. A. V. te Sint Pancras, E. L., W. v. A. M. en C. G. te Broek op Langendijk, W. N. B. te Oudkarspel, W. v. B. te Beemster en P. L. te Bergen, ieder 2 boete of 1 dag hechetnis. G. S. te Amster dam, 2 plus 1 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. W. L. te Zijde wind, M. v. W. en J. V. te Alkmaar en J. G. te Haarlem, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. P. T. te Oude-Niedorp, J. B. E. te Leiden en S. D. S. te Zaandam, ieder 3 plus 1 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. Overtreding Visscherij- w e t: E. B. te A'dam, 3 plus 2 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. A. H. te Amsterdam, 4 plus 2 boete Of 2 plus 1 dag hechtenis met verbeurdverklaring van den in be slag genomen hengel. Overtreding Motor- en R ij w i e 1 w e t K. S. te Bergen, geen straf toegepast. P. P. te Eg- mond aan Zee, 1 boete of 1 week tuchtschool. A. K. te Amsterdam en J. B. te Alkmaar, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. W. S. te Zaandam, A. de W. te Heiloo en W. K. te Alk maar, ieder 2 boete of 1 dag hechte nis. A. A. B. en J. ter H. te Alkmaar, S. J. O. te Schagen, C. J. Z. te Bergen en N. V. te Spierdijk, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. G. J. B. te Alkmaar, 3 boete of 1 v/eek tuchtschool. J. S. en J. V. te Bergen, L. S. te Castricum, L. V. te De Rijp en J. R. te Nibbixwoud, ieder ƒ.4 boete of 2 dagen hechtenis. W. C. S. te Amsterdam, D. A. te Hoorn, A. G. J. te Heiloo en Th. A. G. te Alkmaar, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. K. S. en C. P. M. te Alkmaar, ieder f 6 boete of 4 dagen hechtenis. N. G. B. te Alk maar, 2 plus 4 boete of 1 plus 2 dagen hechtenis. Overtreding politiever ordening: L. v. d. B. te Alkmaar, 2 boete of 1 dag hechtenis. F. G. B. en R. v. B. te Beverwijk, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. H. P. W. te Beverwijk, 3 plus 4 boete of 2 plus 4 dagen hechtenis. Overtreding Polderver ordening: L. S., K. S. en L. S. te Zaandam, ieder 3 boete of 2 da gen hechtenis. Overtreding Identi teit s p 1 i c h t: P. R. te Zaan dam, 1 boete of 1 dag hechtenis. D. v. d. O. te Nieuwe Niedorp, T. K. te Oude Niedorp en M. v. W. te Alk maar, ieder 2 boete of 1 dag hech tenis. C. D. S. te Alkmaar, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van de Ar beid s w e t: F. J. B. te Castricum, 2 maal 4 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis. Overtreding Art. 461 W. v. Str. (loopen over verboden grond): D. P. te Amsterdam, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding Vesti- g i n s w e t: C. N. te Barsinger- horn, 15 boete of 10 dagen hechte nis. - F. D. te Egmond aan Zee 6 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding artikel 426 W. v. Str. (in staat van dron kenschap de orde verstoren): H. P. te Castricum, 8 boete of-»6 dagen hechtenis. Overtreding artikel 437 W. v. Str. (geen koopmans- register bijhouden): W. T. te Castri cum, 6 plus 4 boete of 4 plus 2 dagen hechtenis. Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2