BANKINSTELLING 1 VISPIBIN 0) amstert AGENDA. Oprichting heemraadschap de Wieringermeer. ROMANTIEK. De service, die een goed geoutilleerde verleent, bevordert een vlotte en correcte afdoening van zaken. Vraagt inlichtingen aan de Alhmaarsche Banken en Bankiers. BURGERLIJKE STAND De avonturen van Stille No. 9 23 PL AMST ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 6 OCTOBER 1941. Pagina 2. ZES JUBILEA BIJ DE RINGERS' FABRIEKEN. r-fe- Feestelijke bijeenkomst in de Harmonie. Zaterdagavond heeft er een groote feestelijke bijeenkomst plaats gehad van directie en het oudere personeel, met hun respectievelijke dames en heeren der Ringer' cacao en chocoladefabrieken. Deze avond werd gegeven ter eere van zes jubilarissen, die het feit herdachten, dat zij vóór 25 jaar bij de firma in dienst traden. Voorheen werd bij dergelijke gelegenheden een feeste lijke ontvangst in de fabriek bereid en bleef de herdenking daarbij be paald. Toen echter na het 25-jarig bestaan der fabriek elk jaar een grooter aantal jubilea kon worden herdacht, is de directie er enkele jaren geleden toe overgegaan ééns per jaar een feestelijke bijeenkomst te beleggen met het geheel' perso neel om daarin de huldiging te doen plaats hebben. Het feest begon reeds om kwart over vieren. In de groote zaal van de Harmonie en in den foyer wa ren over de geheele lengte tafels aangericht, waaraan de 500 perso nen, die aan de huldiging deelna- t men, plaats konden nemen. De jubi larissen met hun kinderen en fami lie zaten op het tooneel en na een inleidend woord van den heer Wiethaar, lid van de feestcommis sie uit het personeel, kwam de heer H. Ringers op het tooneel. Hij heette de jubilarissen op hartelijke wijze welkom en gaf een geestig overzicht van de bijzondere eigen schappen van elk hunner waarbij hij in enkele woorden de bekwaam heid en artistieke neigingen van de heeren Chr. J. Hoebe, J. A. Hoebe en M. Hoebe naar voren bracht. Ook de heeren Th. W. Reijmer en P. Paulisse prees hij om hun goede hoedanigheden. Helaas kon de zes de jubilaris, de heer J. A. Sik, wegens ziekte, niet aanwezig zijn. De heer Th. A. Ringers nam vervolgens het woord en schetste op levendige wijze en in juist ge kozen bewoordingen enkele ge beurtenissen uit het leven der hee ren. Bij 't naar voren brengen van het werk, dat door hen in al die jaren gepresteerd is, kwam spr. tot de enorme cijfers van enkele mil- lioenen bonbons en een paar ton chocolade, welke door' elk hunner persoonlijk verwerkt waren. De prachtige cadeaux, die voor enkelen uit een gouden horloge en voor anderen uit waardevolle schilderstukken van bekendè kun stenaars bestonden, werden door de jubilarissen zeer op prijs gesteld en toen ook daarna de noodige speeches door de afgevaardigden ■van het personeel werden afgesto ken en de cadeaux werden over handigd, was de juiste stemming voor een verder zeer gezelligen en vroolijken avond bereikt. Voor dezen avond was de etens- kwestie een moeilijk probleem ge weest, doch het is de directie gelukt een eenvoudigen warmen maaltijd aan te bieden, welkg na de huldi ging genuttigd werd en bijzondere waardeering vond. De leiding van den avond was geheel in handen gegeven van het personeel en het mag gezegd wor den, met zijn "non-stop revue heeft het getoond, welke latente krachten er sluimeren onder het personeel der firma Ringers, Onder de kundige leiding van den heer P. A. van Langen was met kunst ep vliegwerk uit het personeel een mannenzang- koor samengesteld en ir. een zeer kort tijdsbestek waren enkele mooie liederen ingestudeerd ei. deze wer- den op gevoelvolle wijze voorge dragen De avond werd verder gevuld met diverse voordrachten, alles met eigen krachten. Zeer aardig waren de dansgirls, die deden den ken aan de beroemde revue's van Henri ter Hall. In enkele weken tijds had de heer W. Groefsema een zestiental dames en heeren afgericht. En zoo verscheen dan op het tooneel het Ringers' muziekensemble, waarvan alle leden waren gestoken in keu rige uniforme kleeding. Het ont popte zich als een volledig orkestje, dat verdienstelijk werk naar voren bracht. De verschillende décors, waarbij o a. een afbeelding van de Ringers' fabriek, werden op eigen initiatief VOOR HET DIERENASYL. Ter gelegenheid van Dierendag heeft de Inspecteur van Dierenbe scherming voor het hier ter stede te stichten asyl de navolgende gif ten ontvangen: mevr. N. 2, mej. H. f 1, IjT. N. 1, mevr. H. 2.50, mevr. K.f 2.50 en de heer R. 1. VERGADERING OOST EN WEST Een aankondiging elders in dit blad herinnert de leden en belang stellenden nog eens aan de morgen avond in de bovenzaal van Centraal aan het Hofplein te houden verga dering van de afd. Oost en West. In deze vergadering zal de heer C. van Rossem, leeraar M. O. bij een aantal lichtbeelden een causerie houden over een zeer actueel In disch onderwerp, dat hij binnen kort ook op een lezing in het Kolo niaal Museum zal behandelen. Zooals de leden zich zullen herin neren, heeft dezelfde spreker reeds eerder den dank der leden geoogst voor een lezing over Indië. BENOEMD. De burgemeester van Bergen, mr. H. D. A. van Reenen, heeft in de plaats van den heer Petri, die een be noeming elders heeft aanvaard, tot kweekelinge met acte aan de open bare lagere school te Bergen be noemd mej. Nelly Zeiler aldaar. CURSUSSEN DER V.U. Naar uit een aankondiging elders in dit blad blijkt opent de Volksuni versiteit dit jaar het winterseizoen met enkele kunstbeschouwingen van den heer Otto van Tusschenbroek, te geven op 14, 21 en 28 Oct. a.s. in de kleine zaal van de Harmonie. BURGEMEESTER HERBENOEMD. Bij besluit van den secretaris-ge neraal van het departement van binnenlandsche zaken van 3 Oct. is de heer D. Kaan, met ingang van 15 Nov. a.s. opnieuw tot burgemeester van de gemeente Wieringerwaard benoemd. DROEVIG ONGEVAL. Eenige dagen geleden trok het ongeveer l'A-jarig kind van den heer T. S. te Heiloo, wonende aan den Kanaalweg, een pot ko kende koffie omver, waarbij het kind een deel van den inhoud over het lichaam kreeg. De kleine, die direct naar het St. Elisabeth- zie kenhuis werd vervoerd, is j.l. Vrij dag aan de bekomen verwondingen overleden. Bioscopen. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.1* uur hoofdnummer Grenspatrouille (rom.- sens.) 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer De groene domino (rom.- dram.) 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-Theater, 7.15 uur, hoofd nummer De roman van een dokter (dram.) Toegang 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7.15 uur, hoofd nummer Johann Strauss (rom.-muz.) Eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 6 October. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, film Dierenbescherming in de praktijk. 8 uur, café Central, lezing dr. Julien voor genootschap S.N.S.S. Woensdag 8 October. 2 uur, 't Gulden Vlies, levende pop penkast Jan Klaassen geneest den zieken koning; 8 uur, opvoering cabaret-revue Capriolen door Kom mer Kleyn e.a. VERDUISTER GOED! ZON 6 Oct. onder: 19.08 7 Oct. op: 7.50 MAAN 6 Oct. op: 19 49 onder: 8.44 13 October Laatste Kwartier. GESLAAGD. De heer J. de Waal te Krabben dam is te Utrecht geslaagd voor het examen lichamelijke oefening akte j. DE INBRAAK IN HET DISTRIBUTIEKANTOOR TE HEILOO. Bij nader verhoor heeft de verdachte S. tegenover de politie bekend, dat hij in samenwerking met H. ook de eerste inbraak twee weken geleden in 't distri butiekantoor te Heiloo heeft ge pleegd. Beide daders zijn woon achtig te Beverwijk. De eerste maal bestond de buit uit 550 en eenige bonkaarten. Bij de tweede inbraak werden boter- kaarten, schoenenbonnen en bon nen voor rijwielbanden ontvreemd, welk partijtje door S. in Amster dam reeds gedeeltelijk voor 240 van de hand was gedaan. Van het gestolen geld hadden de heeren goeden sier gemaakt en o. a. een accordeon en een hond ge kocht. KRUIDENIERS-EXAMEN NAJAAR 1941. Morgen hebben in verschillende plaatsen de schriftelijke examens plaats voor bovenstaand diploma. Niet minder dan 1295 candidaten hebben zich aangemeld. In November a.s. worden de mondelinge examens gehouden. Tot examinator te Utrecht is o.a. benoemd onze stadgenoot de heer H. Haijtema Pzn. verzorgd, onder leiding van den heer v. d. Heuvel. Deze avond, die tot circa elf uur duurde, en waarbij elke minuut uitgebuit werd, is inderdaad bijzon der geslaagd. De saamhoorigheid, welke in het algemeen tot uiting kwam, was merkbaar. Daar het niet mogelijk was de circa 900 genoodigden op dezen éénen avond onder te brengen, waren voor dezen avond alleen personen boven de 18 jaar genoo- aigd en zal eenzelfde feest de vol gende week nog eens herhaald wor den voor de jongeren in het Gulden Vlies. Dat ook deze avond' zal sla gen, daarvan zijn wij reeds bij voorbaat overtuigd. Met ingang van 1 Januari 1942. De ambtelijke commissie, aan welke door den toenmaligen minis ter van waterstaat de voorberei ding was opgedragen van de rege lingen, noodig om zoo spoedig mo gelijk te geraken tot de normale vormen van overheidsbestuur in de Wieringermeer, heeft aan den secr.-gen. van het genoemde de partement medegedeeld, tot de conclusie te zijn gekomen, dat het wenschelijk is, dat voor de tot dit gebied behoorende en nog vrijwel uJtsluitënd bij het Rijk in eigendom zijnde gronden tot oprichting van een waterschap wordt overgegaan. Zij zegt in haar rapport, dat bij in stelling van een waterschap eene normale verzorging van water- schapsbelangen, o.m. door de uit oefening van keurbevoegdheid, wordt verkregen en het water- schapsbeheer aan het toezicht van het provinciaal bestuur onderwor pen wordt. Bovendien overwoog de commissie, dat de gronden, indien zij met waterschapslasten belast zijn, op normale wijze aan het rechtsverkeer in onroerende goe deren kunnen deelnemen. Tenslotte heeft de commissie zich nog laten leiden door de overweging, dat een onjuiste toestand zou worden ge schapen, wanneer het Rijk blijvend aangewezen zou worden voor het beheer van waterstaatswerken, welke niet behooren tot die, waar mede de Rijkswaterstaat recht- streeksche bemoeiingen pleegt te hebben. De commissie deed haar verslag vergezeld gaan van een ontwerp- reglement voor het naar haar oor deel op te richten heemraadschap De Wieringermeer. Het bijzondere karakter van dit waterschap, welks gronden vrijwel geheel in handen zijn van slechts één enkelen inge land het Rijk eischt op ver schillende punten afwijking van de beginselen, neergelegd in het nieu we algemeen waterschaps-regle- ment voor Noordholland, op welks leest het door de commissie ont worpen reglement voor het overige is geschoeid. Zoo zal er slechts één bestuurscollege zijn het college van dijkgraaf en heemraden waarvan de leden benoemd wor den door den secretaris-generaal van het departement «van water staat. De lasten zullen uitsluitend over het ongebouwd worden om geslagen en wel in evenredigheid van de belastbare opbrengst. Met het oog op de mogelijkheid, dat de belastbare opbrengst van de gronden bij de inwerkingtreding van het reglement nog niet zou zijn vastgesteld, schrijft eene overgangsbepaling voor, dat de omslagheffing aanvankelijk zal kunnen geschieden naar de ka dastrale maat, met inachtneming van zekere classificatie. Een probaat middel om de zorgen van dezen tijd den baas te blijven is gezonde ontspanning op zijn tijd. En het zien van een sterk romantisch tooneelstuk, spelend in den verle den tijd toen de nachtwaker met zijn petroleumlamp nog de ronde deed, doet ongetwijfeld de bons en de andere misere van thans een poos vergeten. Het bezit van een dochter die haar vader besteelt en er dan met den vrijer Van door'gaat, die vervolgens door dien minnaar in den steek ge laten wordt en het slechte pad gaat bewandelen; zoo'n bezit is bij uit stek geschikt om de zorgen van den dag te doen vergeten. Tenminste als men op de planken zoo'n dochter voorgezet krijgt, om dat men dan tevoren weet dat ze vóór het einde der voorstelling zich weer rouwmoedig in de armen van den armen vader geworpen heeft. In- elk geval heeft die dochter dan de ze verdienste dat ze-doet zien dat in dien romantischen bonloozen tijd ook niet alles koek en ei was. Het tragische lot van den vader, die aftakelt van forsbhen dorpssmid tot kuchenden nachtwaker en die in die kwaliteit zijn dochter zijn eenigst kind en bezit, natuurlijk in de goot vindt, doet de tranen in de oogen wellen en vergeten dat we twee dagen langer met het boter- rantsoen moeten toekomen. En dah het laatste bedrijf als de dochter uit het ziekenhuis terugkeert en het sobere kamertje van haar vader binnentreedt: de vreugde is groot bij den vader en de dochter, maar niet minder bij hun buren. En ook bij de toeschouwers zou die vreugde onverdeeld zijn geweest als die buren niet de menschen in de zaal zoo onbarmhartig waren komen treiteren. De vriendelijke lieden, die het kamertje vol geluK omzoomden, kwamen bij vader en dochter hun opwachting maken en brachten het verzwaktekind: heerlijke koffie, zalm met mayonaisse, vleesch croquetten, eieren en zelfgebakken tulband! Nee, zooiets mag men het tooneel- en romantiek-minnend publiek in dezen tijd niet aandoen. Dat had in de zaal een paniek kunnen veroor zaken want het arme kind was te gelukkig om er iets van te nemen en in de zaal waren er liefhebers ge noeg. Romantiek is goed maar men moet maat weten te houden. ONTSPANNINGSAVOND „VREUGDE EN ARBEID." Het „Lach-cabaret" heeft Zater dag in Het Gulden Vlies voor de afdeeling Vreugde en Arbeid- van het N.V.V. een opvoering gegeven van haar revue „Hutspot". Er waren niet zooveel belangstel lenden toen om ongeveer acht uur het programma door Albert Klein werd geopend en deze het gezel schap met een praatje aan het publiek voorstelde. Katinka Kuster zong zeer be schaafd enkele liedjes, die het bij het publiek wel deden. Trouwens deze artiste heeft 2ich niet alleen in haar liedjes, maar ook als bege leidster van de overige medewer kenden, uitstekend van haar taak gekweten. Zeer goed was zij vooral in haar liedje Roode Rozen, waar voor het publiek dan ook een. wel verdiend applaus gaf. Albert Klein, de leider van het gezelschap, bleek een goed causeur en een even goed artist. Veel succes oogstte hij met zijn liedje over de AKO, terwijl de zaal lustig zijn nummer „Kop op" heeft meege zongen. De zingende illusionist Crochet heeft met zijn goocheltoeren de be zoekers tot enthousiasme gebracht, vooral zijn slotnummer deed velen de vraag stellen „Hoe is het moge lijk?" Zingende heeft hij zijn ver schillende nummers uitgevoerd, daarbij soms geassisteerd door enkele personen uit de zaal. Jossie Adams toonde over een goede stem te beschiken. Haar voordrachten, vooral na de pauze mogen worden genoemd, zooals b.v. Ka relt je. Een nummer apart vormde de danseres La Polita in haar acroba tische dansact. Een nummer vol gra tie en onberispelijk uitgevoerd. Het muzikale' gedeelte werd ver zorgd door de Zwervers, die onder leiding van Bob Bleijenberg meer komisch dan muzikaal hun num mers ten gehoore brachten. Bob Bleijenberg als Fantasio, de muzi kale clown, heeft als steeds de zaal doen schateren. Ten slotte voerde' het gezelschap nog uit de operette „Leharin-a" en een parodie op de opera Faust, we derom met pianobegeleiding van Katinka Kuster. Het geheel was een avond, diel wel grooter bezoek verdiend had. Het reglement bepaalt verder, dat een vernieuwingsfonds moet worden gevormd voor de werken, waarvan de aanlegkosten niet door het heemraadschap zijn gedragen. De secretaris-generaal van het Departement van Waterstaat heeft zich met de voorstellen van de commissie vereenigd, Op grond van het bovenstaande is tot op richting van het heemraadschap De Wieringermeer en tot vaststel ling van een reglement van be stuur voor dit heemraadschap be sloten, welk reglement waar van de inwerkingtreding op 1 Ja nuari 1942 is bepaald na daarop verkregen goedkeuring in het provinciaalblad zal worden afge kondigd. GRAS INGEKUILD. Tal van boeren in de Zijpe zijn de laatsten tijd in de gelegenheid geweest een flinke hoeveelheid gras van hun landerijen te halen en dit als veevoeder voor den komenden winter in te kuilen. Met het oog op de tegenwoordige schaarschte van veevoeder mag dit wel een buitenkansje heeten. RIJWIEL ONTVREEMD. Ten nadeele van den heer D., wonende te Limmen is zijn rijwiei ontvreemd, hetwelk geplaatst was bij de r.k. kerk alhier. CLANDESTIENE BOTERMAKERIJ TE URSEM. Vrijdagmiddag werd door ambte naren van den crisis-controle dienst in samenwerking met de gemeente politie en de marechaussee ter plaat se een inval gedaan bij den heer P. te Ursem, waarbij een hoeveelheid melk, room, boter en kaas in beslag werd genomen. Procesverbaal werd opgemaakt. VERBODEN VERVOER. Bij een hier ter stede gehouden controle door ambtenaren van den C. C. D. werd een wagen met 35 zakken aardappelen aangehouden. Deze bleken niet door een geleide- biljet te zijn gedekt. Het onderzoek wees uit, dat de aardappelen voor den frauduleuzen handel bestemd waren. De kooper dezer aardappe len, een 21-jarige venter ipt Alk maar, in wiens opdracht de'aardap pelen werden vervoerd, is gearres teerd en naar het Huis van Bewa ring overgebracht. DE PRIJZEN VAN GROENTEN EN FRUIT. In de prijzen van de tomaten komt met ingang van Dinsdag geen verandering. Ook die voor de ver schillende koolsoorten blijven on veranderd. De stokboonen (snij- en spekboo- nen) en stamboonen (witte prin- cessén zonderd draad) zijn ver hoogd van 16 tot 17 per 100 kg, alle overige soorten zijn van 12 op 14 gekomen. Er is een nieuw product bijge komen op de exporlijst, n.l. roode uien, welke in de sorteering boven 25 cm doorsnede een prijs zullen op brengen van 5 in de A-sorteering. Zooals men weet, mag van de witte uien alleen de B-kwaliteit worden aangevoerd en geëxporteerd. Van de roode uien is de aanvoer van A toe gestaan. Voor de extra bloemkool, kwali teit die alleen voor het binnenland mag worden verkocht, boven 30 cm. over den kop gemeten, is de prijs van 15 op 14.50 per 100 stuks ge bracht, voor de I kwaliteit van 12 op 11.50 en voor de II kwaliteit van 9 óp 8.50 per 100 stuks. De overige op de exportlijst voor komende artikelen zijn onveranderd gebleven. De gepelde bloemkool (voor in dustrie) is op de binnenlandsche prijzenlijst verlaagd van 65 p. 100 kg. Kasboonen, die tot nu toe 33 opbrachten, zijn op 35 ge bracht, stokboonen van 23 op f 25 per 100 kg. Witlofwortel voor de trekkerij zal f 3.50 per 100 kg. op brengen. Spinazie, welke tot nu toe 12 gold, is nu gesplitst in natuur- met 10 en glaspinazie f 15 per 100 kg. Andijvie is verlaagd van f 6.50- 5 per 100 kg. Postelein (glas) is verhoogd van 1215 per 100 kg. Appelen en peren zijn onveranderd gehandhaafd. In de verdeeling van den aanvoer is geen veranderig ge komen. lit Juusf ëul«i5Jk.2Q- t«b[etton 55 CU Zakjqé 2 tjbUtifiD.7 'h EXPORT VAN CONTRACTPEEN EN FRUIT. In de veiling te Broek op Lan- gendijk is medegedeeld, dat met in gang van vandaag de contractpeen versch moet worden geëxporteerd en derhalve niet meer voor de dro gerijen kan worden beschikbaar gesteld. Ingaande 4 October is het ver pachten en administratief veilen van fruit verboden. Onder fruit worden verstaan ap pelen en peren. Hieruit vloeit voort, dat de telers vanaf dien datum al hun appelen en pieren aan de veiling moeten aanvoeren. Dit geldt ook voor de pachters, die him gepacht fruit eveneens aan de veiling moe ten aanbieden. De voor export bestemde appe len dienen uit de in de groepen II, IH en IV genoemde variëteiten te bestaan en wei in de kwaliteiten A en B. Kan dit niet direct worden verzonden, dan dient het voor ex port te worden gereserveerd. Indien het totaal te verzenden kwantum te klein is voor verzending, dan mag het voor het binnenland worden verkocht. CABARET-REVUE CAPRIOLEN. A.s. Woensdag en Donderdag zullen in het Gulden Vlies voorstellingen worden gegeven door het Schouw- cabaret, dat met zijn cabaret-revue Capriolen tijdens de laatste Jaar beurs-week, de nieuwe Utrechtsche schouwburg inwijdde en daarmee epn daverend succes behaalde. De groote zaal was telkenmaal geheel bezet. Van de medewerkenden noemen wij in de eerste plaats: Kommer Kleyn, de bekende radio-hoorspel acteur, die de regie voert, doch ook zelf in tal van sketches getuigt van zijn talent. Een verrassing is het, dat hij ook in het luchtiger genre, ja zelfs in liedjes uitblinkt. Verder is er één der beste cabare tières van ons land, n.l'. Lizzy Valesco. Haar donkere, wat melancholieke stem is uitnemend geschikt voor het brengen van de wrange liedjes, waarmee zij in dit capriolen- programma voor het voetlicht treedt. Haar kwaliteiten als tooneelspeelster bewijst zij in sketches, van geestig zoowel als van ernstiger karakter. Eri Rouché, de tweede vrouwelijke ster van het gezelschap is een zon nige, charmante verschijning. Zij ver tegenwoordigt het luchtig melodieuze in het programma. Herbert Perquin is de conferencier, fijn, beschaafd en spottend, ook in zijn liedjes. Verder nog Bob v. d. Bas, Fred Fagel en Wim de Vries, de uitstekende pianiste. Men kan dus een uitnemend eerste klas programma verwachten. DE LEVENDE POPPENKAST. De vertooningen van de Levende Poppenkast, die hier met zooveel succes hebben plaats gehad, zijn aan leiding geweest, dat Woensdagmiddag een herhaling wordt gegeven voor de jeugd van het stuk Jan Klaassen ge neest den zieken koning. Dat wordt weer een groot en genoeglijk familie feest. LANGEDIJK. De postverzending - Met ingang van vandaag (6 October) zal de post weer met de HABO-bussen worden verzonden en dus niet meer naar de stations Noordscharwoude en Heer- hugowaard worden gebracht. De post gaat nu met de bussen, welke om 7.30, 14.10 en 19.20 uur van Noordscharwoude vertrekken. ALKMAAR. GEBOREN: Marijke, d. van Jan H. Klein Wassink en N. S. van Krimpen. Alida, d. van Klaas Visser en M. Huibers. Adrianus H., z. van Adrianus H. Brant en A. van der Walle. Simon M., z. van Adrianus Danenberg en C. M. Wit tebrood. OVERLEDEN: Hendrik Klooster, wedr. van W. J. Lettinck, 66 jaar. DE BENDE HEEFT j SYBILLE MARKHAM GEVANGE. GENOMEN 11 BRENG HAAR OP DEN ZOLDER BOVEN DE GARAGE WE ZULLEN BESLIS SEN WAT TE DOEN ALS HAMMILL TERUG IS ZE HEBBEN HAAR. MAAR ZE IS VEILIG VOOR 'T OOGEN- BLIK WE MOETEN AAN V DEN GANG DE BENDE HEEFT VOOR VAN MIJN VROUW IS WEG. IK 1 S AVOND PLANNEWE BEN BANG DAT DE BENDE 1 UITGEDACHT DE GEDANKT. DAT GE TERUG BENT. WE WISTEN NIET WAT TE DOEN. HAAR GEVANGEN HEEFT j NT ALKMAAR KEURIN' AR De Burg brengt ter DINSDAG, maar in het lige Christe lenstraat nr 9 tot des n£ ring zal wo gadigden vc Nederlandse Tfjdens d« gelegenheid melden, wa; wordt gekei Ieder, die williger in in aanmerki streeks bij i Keuringsraa a. Nederh b. niet jc ouder d c. ongehu' d. voor zc in het 1 van toe ouders, Zij, die r« muiier invu roeping voo vangen, kc rechtstreeks Overige ii Ned. Arbeid ingewonnen afd. Algen van 9 tot 2 Alkmaar, De Burgi Uitvoerin avond had i Jb. Mulder door de r.k E.M.M. met Alkmaarsch leiding van en D. de V Een kort gesproken de vereenig Van he pro o.a. drie ou een marsch Verum van strijkorkest, Mozart's me een Geisha- symphonien Na afloop de pastoor waarin hij d' de met het i succes op h dankte voc kunstgenot de laatste m een uitvoer: samenzijn vi Het Witte Castricum - hield haar zaal van de voorzitter n ningswoord voorzitter, d mede van di richter der Res. Spr. de ling over hei zen avond der afd. „He Wit-Gele Kr kingen een c waarvoor d noodzakelijk tingen en l bestuur gem gen' door te vingsbrief v< dering, alsmi een afgevaé stuur worde: ting 1942 v bedrag van bestrijding o zitter, de b acclamatie terwijl het heer J. Tr stemming w catures van den gekoze: Overzee en Maarlevelt. Bijk van Maai STAATSLEI 4 Nederla 4 Nederk 3—3'/, N 3 Ned.-In BANK- INSTELLINl Amsterd. Ba Handel Mij. f 2.50 Koloniale B: Ned. Ind. H; IND. OND. Alg. Kunstzi Calve Delft Nederl. Ford Lever Bros Phil. Gloeil. CULTUURn H. V. A. Java Cultuu: Ned. Ind. S Verg. Vorste PETKOLEUI Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Ri Deli Bat. Ri Hessa Rubfc Oostkust Serbadjadi SChEEPVA Holland-Am Java-China-, Kon Ned. S Scheepvaart TABAKKEh Deii Batavia Oude Deli Senembah

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2