DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Dmêschtand strijd! voor Europa Landingspogingen fen W. van Leningrad afgeslagen. De strijd in het Oosten. Luchtaanvallen joven Siaüië en Afrika. J Verhooging van den broodprijs. DISTRIBUTIE-NIEUWS PUBLICATIES Regeling van het goederenvervoer iangs den weg. ALKMAARSCHE COURANT. 143ste Jaargang No. 236 Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bjj vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, tn«,« postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar: Dmsdag 7 October 1941 Het Duitsche legerbericht. Hoofdkwartier van den Füh- rer, 6 Oct. (D.N.B.) Het opper bevel der weermacht deel' mede: De aanvalsoperaties in het O. hebben gisteren nieuwe successen gebracht. Ten W. van Leningrad is een door het vuur van alle forten van Kroonstad en scheeps- en kustartillerie gesteunde lan dingspoging van sterke Sovjet strijdkrachten door vastberaden optreden der tot afweer gereed zijnde Duitsche troepen volkomen afgeslagen. Tegelijkertijd stortten de felle aanvallen ineen, waar mede het omsingelingsfront van binnen uit moest worden ver broken. De vijand leed zware, bloedige verliezen. Gelande troe- pendeelen werden in den pan ge hakt of gevangen genomen. Ver scheidene volle schep r werden tot zinken gebracht. 22 tanks, onder welke zeven zeer zware, werden vernield. Gevechtsvliegtuigen hebben in den nacht van 5 op 6 October met goed gevolg een haven aan de zee van Azof gebombardeerd, benevens een belangrijk ver keersknooppunt ten W. van Moskou en militaire installaties in Leningrad. In den strijd- tegen Groot- Britannië hebben gevechtsvlieg tuigen overdag op 400 km ten W. van Brest een koopvaardijschip van 2500 brt. tot zinken gebracht en voor den oorlog belangrijke installaties op de Shetlandeilan- den gebombardeerd. In den afge- loopen nacht zijn luchtaanvallen gericht op havens in Z.O. Enge land. In N.-Afrika hebben Duitsche duikbommenwerpers in den nacht van 4 op 5 October voltreffers geplaatst op de stad en de haven van Tobroek. Een andere lucht aanval was gericht op de r-sede van Suez. Vluchten van den vijand naar S het rijksgebied zijn overdag noch de-s nachts voorgekomen. I De toestand in Leningrad Helsinki, 7 Oct. (D.N.B.) De ver klaringen van bolsjewistische gevan genen aan het Finsche front geven een belangwekkend beeld van de toestanden in Leningrad. Zoo ver klaarde een bolsjewistische chauf feur, naar het blad „Ilta Sanomet" meldt, dat onder de arbeiders een sterk verlangen is op te merken om de stad over te geven. Vele van de grootste fabrieken zijn door de bom bardementen reeds vernield. De lust tot desserteeren is onder de niet-op- geleide troepen bijzonder groot en wordt alleen door de strenge con trole verhinderd. De levensmiddelen positie in Leningrad is uiterst slecht. Er is alleen brood en kabeljauw te koop. Arbeiders, die zeer zwaar werk verrichten krijgen slechts 400 gram brood per dag. Voorsteden reeds zwaar beschadigd. Berlijn, 6 Oct. (D.N.B.) Volgens mededeelingen van gevangen geno men bolsjewistische soldaten zijn dé voorsteden van Leningrad reeds zwaar beschadigd. Vele fabrieken en bedrijven zijn volkomen afgebrand. Een fabriek waarin ruim 30.000 werklieden bezig waren met de ver vaardiging van tanks, werd tot op de grondvesten verwoest. De ijzeren ring der Duitschers en der Finsche bondgenooten maakt naar het D.N.B. van militaire zijd.f verneemt, elke uitvalspoging onmo gelijk en hun artillerie bestookt in samenwerking met het luchtwapen de instellingen welke voor de oor logvoering van belang zijn. Daar ko men nog bij de moeilijkheden der verzorging welke er reeds toe heb ben geleid, dat de rantsoenen voor de bewoners van Leningrad vermin derd zijn. Het mag of kort of lang duren, de positie van Leningrad is in ieder geval hopeloos. De verovering van Petroskoi Helsinki, 6 Oct. (D.N.B.) In een Finsch frontbericht over de gevech ten, welke geleid hebben tot de ver overing van Petroskoi wordt geschil derd hoe een vijandelijke divisie aan den Moermanskspoorweg werd ver slagen. Welke een groote militaire waarde de bolsjewisten aan de stad Petroskoi toekenden, blijkt uit het feit, dat Stalin persoonlijk het bevel had gegeven in Z. richting door te breken en den weg naar Leningrad weer vrij te maken, waarbij iederen deelnemer aan deze gevechten een eereteeken werd beloofd. De beteekenis van Charkow. Berlijn, 6 Oct. (D.N.B.) In aan sluiting op het weermachtbericht ^™eeïnt het D.N.B. van militaire dr.c.1Charkow, dat opnieuw het eewBXatn ieetl zwaren luchtaanval is uh Krt', ^°®en alle grondstoffen lar»en v=°l uit de mangaanerts- kolenbekko pol> uü het Donetz- van het B K-8? Ult de Üzerindustrie terwijl ten Z.OUSder0s°tad eSfJoote' mfaktïtofn^t" fVest^d ^ze serwagens Het de„ ^et-pant serwagens. Het wegvallen dezer fa briek beteekent dus, dat de Soviet- weermacht geen nieuwe pantserwa gens meer ontvangt voor die weTke verloren gingen, tenminste AiS uit de naaste omgeving en dat deze thans per spoor moeten worden aan gevoerd, maar dit verkeersmiddel wordt ook m sterke mate door onle luchtmacht verstoord. Verder heb ben de Sovjets blijkbaar gemeend door landing van sterke strijdkrach ten ten O van Peterhof de omsinge ling van Leningrad te kunnen ont lasten. Zij hebben zich vergist, toen zij dachten dat Peterhof, op 29 km lfn w- van Leningrad gelegen slechts door zwakke Duitsche troe penmachten bezet zou zijn. Bij hun landingspoging, die door het vuur van alle forten te Kroonstad werd ondersteund, moesten zij al zeer spoedig constateeren, dat de Duit- Italiaansch legerber.e rt. Rome, 6 October. (Stefani). In zijn weermachtsbericht no. 491 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: Gistermiddag hebben eenige Britsche vliegtuigen boven de stad Catania gevlogen. Zij lieten eenige brandbommen en bommen van klein kaliber vallen. Vier bewoners werden gewond en er werd eenige schade aangericht. Een bommen werper en een jager werden resp. door het luchtdoelgeschut en door or.ze jagers neergehaald. In Cyrenaica bombardeerden vijandelijke vliegtuigen opnieuw de steden Benghasi en Barca, waarbij schade werd aangericht aan huizen en zeven bewoners gewond werden. Eige dorpen in Dsjebs-1 werden zon der resultaat met machinegeweren beschoten. Ons luchtdoelgeschut haalde twee' aanvallende vliegtui gen neer. Een ander toestel werd omlaag gehaald in Tripolitanië, eveneens door ons luchtdoelgeschut. Tijdens een optreden van vooruit geschoven Italiaansch-Duitsche af- aeelingan aan het front van Sol- loem werden talrijke gevangenen gemaakt en werd veel oorlogsmate riaal buitgemaakt. Duitsche jagers haalden in luchtgevechten twee Hurricanes omlaag.' Formaties bommenwerpers van de koninklij ke luchtmacht en Duitsche ge vechtsvliegtuigen vielen verschei dene malen de havenwerken van .Tobroek aan, waarbij de kaden, barakken en pakhuizen getroffen werden. Eenige vooruitgeschoven vijandelijke vliegvelden werden eveneens met succes gebombar deerd. Oost-Afrika: Engelsche vliegtui gen lieten bommen vallen op een inlandsche markt van Gondar, waarbij negen personen gedood en 115 gewond werden. In de Midd-el- landsche zee heeft een van onze eenheden een Britsch vliegtuig neergehaald. Een van onze bom menwerpers trof een vijandelijke tankboot van 12.000 ton. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Tokio, 6 Oct. (D.N.B.) De Ko- koemin Sjimboen schrijft in een hoofdartikel, dat de Engelsch- Amerikaansche conferenties te Ma nilla moeten worden beschouwd als -een „ernstige bedreiging van het streven naar een Oost-Aziatische sfeer van welstand". Japan kan niet onverschillig blijven ten aan zien van deze conferenties, die binnen dien sfeer gehouden worden. De besprekingen hebben ten doel in militair, politiek en economisch opzicht druk op Japan te oefenen en het te bedreigen. De toestand in het Verre Oosten is op een hoogst precair punt gekomen, doordat Engeland en de Vereenigde Staten onophoudelijk agressieve handelin gen verrichten. De Vereenigde Sta ten zijn de vertegenwoordigers van Engeland in het Verre Oosten ge worden en trachten de leiding op zich te nemen. Door het zenden van militaire deskundigen en andere adviseurs hebben zij onlangs in Tsjoenking de leiding gekregen. sche weermacht ook hier haar meer derheid bewees. Vele overvolle sche pen werden tot zinken gebracht en 22 gepantserde gevechtswagens wer den vernietigd. IHTIHSIiVÊR MBMM VAH NET G&ASIAND OMWgfBSySTHEM ROOI syrrssEN tmiilSHHRAKCM (Polygoon-v. Bilsen) GEEN SOVJET-LUCHTAAN VALLEN OP DUITSCHLAND. Eerlijn, 6 Oct. (D.N.B.) Sedert 32 dagen hebben de Boisjewiki geen luchtaanvallen op Duitsch gebied meer gedaan. Hun laatste prestatie, toen zij 5 September met twee toe stellen de Duitsche hoofdstad aan vielen, eindigde zielig. Een der beide vliegtuigen werd neergescho ten, neg voor er bommen waren geworpen. Het feit, dat de boisjewiki geen pogingen meer doen om Duitsch ge bied aan te vallen, heeft twee re denen. Na het verlies van 14.500 vliegtuigen hebben de Sovjets de nog voorhanden toestellen dringend noodig voor den strijd aan het front en bovendien maken de toenemen de successen en terreinwinst der Duitsche troepen luchtaanvallen op Duitsch gebied aanzienlijk moei lijker. FRANSCHE SCHEPEN DOOR ENGELSCHEN TOT ZINKEN GEBRACHT. Vichy, 6 Oct. (D.N.B.) Hier is be kend geworden, dat twee Fransche transportschepen, de Quod Yquem en de Theophile Gautier, door En gelsche oorlogsschepen tot zinken zijn gebracht. Het eerste schip, dat met tabak was geladen, werd in de Middellandsche Zee aangevallen. De Theophile Gautier, die 8000 ton mat, werd in de Egeïsche Zee getor pedeerd. Het Fransche ministerie van ma rine deelt mede, dat het groote deel van d-ï bemanning en de passagiers van het stoomschip Theophile Gau tier gered is. Er zijn twee dooden en 18 vermisten. Het ministerie her- inncr1 er aan, dat het schip tijdens e'~n Britschen aanval op Syrië te Leircct lag. In weerwil van de En gelsche blokkade begaf 't zich naar Saloniki cm de hulp te halen, die de Fransche regeering den verdedigers van Syrië wilde verleenen. Het schip bleef echter in Saloniki en had thans van het ministerie opdracht gekregen, met een lading tabak naar Frankrijk terug te keeren. HET NIEUWE AUSTRALISCHE KABINET. Stockholm. 6 Oct. (D.N.B.) De Engelsche berichtendienst meldt uit Canberra, dat de premier Curtin, die ook den post van minister van ver dediging bekleedt, de samenstelling van het nieuwe Australische kabi net, dat geheel uit leden der labour- partij bestaat, heeft bekend ge maakt. Het oorlogskabinet zal bestaan uit Curtin. Forde, Shifley. Evatt, Beasly, Makin en Drakeford. Curtin zal het ministerie morgen aan het parlement voorstellen en zijn regeeringsverklaring afleggen. ZAL HET MET AFGHANISTAN ALS MET IRAN GAAN? Ankara, 6 Qct. (D.N.B.) Volgens berichten uit Kaboel wordt de druk van Engelschen en Sovjets óp de Afghaansche regeering grooter. De zoogenaamde „gevaarlijke werk zaamheid" van burgers, der spilmo- gendheden dient daarbij weer tot voorwendsel. In politieke kringen hier gelooft men, dat een overval op Afghanistan gelijk aan dien op Iran, verwacht kan worden. De Turksche omroep maakt melding van een gemeen schappelijke Sovjet-Engelsche nota aan de Afghaansche regeering, waarin bezwaren worden gemaakt tegen aanwezigheid van Duitschers in Afghanistan, en legt er den na druk op, dat de nota gelijkt op die, welke vroeger aan Iran werd over handigd. De Turksche omroep heeft nader gemeld, dat de Sovjet-Engelsche nota, die zich keert tegen de aanwe zigheid van Duitschers en Italianen in Afghanistan, door de Afghaan sche regeering bestudeerd wordt. De voor beantwoording gestelde ter- mijn is nog niet .verstreken. HET BOMBARDEMENT OP ROTTERDAM. 's-Gravenhage, 6 Oct. Dinsdag a.s. zal een deel der slachtoffers van den Britschen luchtaanslag op Rotterdam op Vrijdag j.l. o.a. de acht dooden uit het Oude Lieden gesticht ter aarde worden besteld. De gevolmachtigde van den rijks commissaris voor de stad Rotter dam, prasident dr. Volkers, hoopt hierbij tegenwoordig te zijn. Het aantal slachtoffers beloopt thans 119 dooden, ruim 200 zwaar en ongeveer 350 lichtgewonden; ook deze cijfers zijn niet definitief. Vele zwaargewonden verkeeren in le vensgevaar en het aantal lichtge wonden is vermoedelijk grooter dan het aantal geregistreerde ge vallen. De eerste hulpverleening in noodgevallen geschiedt thans niet meer door Winterhulp Nederland, doch door den Nederlandschen Volksdienst, die deze taak van Winterhulp-Nederland heeft over genomen. 5000 GELEEND EN NIET TERUGGEBRACHT. Bij de politie te Heemstede is aangifte gedaan van oplichting voor een 'bedrag van 5.000. In een café vervoegde zich een onbexend per soon, die voorgaf een handeltje te kunnen doen, waaraan goed te ver dienen was, maar over geen finan ciën te beschikken. Iemand uit Roo sendaal leende het benoodigde be drag in den vorm van vier bank biljetten van 1.000 en tien van 100. De handelsman zou binnen een half uur terug zijn doch keerde niet weer. MOBILISATIESLACHTOFFERS 19X4—1918. 's-Gravenhage, 6 Oct. Naar aanlei ding van het vijfde uitvoeringsbe sluit van het hoofd van het afwik kelingsbureau van het departement van defensie nopens maatregelen ten aanzien van de bezoldiging en verzorging van militair en burger lijk personeel der voormalige Neder- landsche zee- en landmacht, gepu bliceerd op Zaterdag j.l., verzoekt het afwikkelingsbureau ons ter voorkoming van onnoodige corres pondentie mede te deelen, dat de in dit besluit genoemde tijdelijke ver hooging van zes procent, uitsluitend ziet op mobilisatie-slachtoffers uit de jaren 19141918 (wet van 3 Dec. 1831, Staatsblad 489). DIEFSTALLEN VAN TEXTIEL EN BONT. Door verbreking van een deur verschaften inbrekers zich tijdens het weekend toegang tot een heeren modemagazijn in de Jan Evertsen- straat te Amsterdam, waar zij meer dan 200 overhemden, dassen, sjaals, handschoenen en drie regenjassen stalen, tezamen tot een waarde van 1500. Uit een pakhuis aan de Onkel- boerensteeg werden zes rollen wol len stof gestolen ter waarde van bijna 2000. Uit een bontzaak in de Tak- steeg werden 10 bontmantels en een jas meegenomen, t. w. v. ruim 4000. Uit een mantelfabriek aan de Lelie gracht verdween 1000 meter stof ter waarde van 4500. Glas in lood. - Het rijksbureau voor non-ferro-metalen beeft een nadere regeling getroffen- voor het gebruik van lood bij het vervaardi gen van glas in lood paneelen. Van auto gevallen. - De 19- jarige M. K. te Vaassen is, terwijl hij achterop een vrachtauto mee reed, achterover van het voertuig gevallen en vrijwel op slag gedood. Organisatie aardolie-industrie. - In de Nederlandsche Staatscourant is opgenomen een beschikking van de organisatiecommissie (commissie- Woltersom), betreffende de organi satie van de aardolie-industrie. Hier toe wordt ingesteld een bedrijfs groep „aardolie-industrie", behoo- rende tot de hoofdgroep „industrie". Levensstandaard op vast niveau. Naar wij vernemen is einde deze week een mededeeling te verwachten betreffende een voorgenomen verhooging van den broodprijs. Deze geringe prijs- verhooging van het brood, die reeds langen tijd waarschijnlijk werd geacht, is het gevolg van een verhooging van den richtprijs vcor tarwe. In een onderhoud, dat dr. A. Win- semius, hoofd van de af deeling Prijs vorming van den Dienst van den Ge machtigde voor de Prijzen, vorige week tijdens zijn bezoek aan Middel burg toestond aan een redacteur van de Prov. Zeeuwsche Crt., verklaarde deze „prijzendeskundige", dat naar zijn meening de levensstandaard thans een ongeveer vast niveau heeft bereikt. Onvoorziene omstandighe den voorbehouden, behoeft over het geheel genomen voor groote prijs stijgingen niet meer te worden ge vreesd. Enkele kleinere verhoogingen voor eenige producten o.a. de ge noemde broodprijsverhooging zul len voor het publiek worden gecom- pendeerd door enkele prijsverlagin gen, b.v. ten aanzien van enkele ar tikelen, die bij den dienst der prijs- beheersching nog niet of nog niet vol doende aan de peurt vai onderzoek waren. F ierdoor is het zelfs niet uit gesloten, dat de totale kosten van het levensonderhoud in de toekomst iets zullen dalen. Dit nummer bestaat uit vier pagina's. VERDUISTER GOED! ZON 7 Oct. onder: 19.05 8 Oct. op: 7.52 MAAN 7 Oct. op: 20.14 onder: 9.49 13 October Laatste kwartier. UITREIKING AARDAPPEL- KAARTEN. De Leider van den Distributie- dienst Kring ALKMAAR, maakt bekend, dat zij, die verzuimd heb ben hun nieuwe aardappelkaarten in het daarvoor gestelde tijdvak af te halen, deze alsnog in ontvangst kunnen nemen aan het Distributie kantoor, Breedstr^at 40, ALKMAAR, op Woensdag 8 Oct. a.s., tus- schen 912 of 1.304 uur. ALKMAAR, 6 October 1941. De Leider voornoemd, H. BAKKER. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belanghebbenden mede, dat ge rende het tijdtfak van Woensdag 8 October tot en met Dinsdag 14 October 1941 de volgende kleuren bonnen geldig zijn: Margarinebonnen bruine kleur; Vetbonnen rose kleur. Alkmaar, 7 October 1941. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. 's-Gravenhage, 6 October. Omtrent het goederenvervoer langs den weg bericht men ons nader: In de Staatscourant van heden is het uitvoeringsbesluit van den secr.- gen. van het dept. van waterstaat gepubliceerd, houdende de regeling van het goederenvervoer langs den weg (autobevrachtingsbesluit II). Dit besluit vervangt het autobe vrachtingsbesluit I, dat op 13 Januari j.l. in werking is getreden en dat herziening behoefde op grond van de ervaringen sinds 13 Januari met den autobevrachtingisdieinst (A.B.D.) opgedaan en op grond van de op 1 October ingetreden sterke vermindering van de beschikbare hoeveelheid motorbrandstof. Om laatstgenoemde reden en gelet op de zorgwekkende bandenpositie van Nederland, was het onvermijdelijk het goederenvervoer langs den weg aan strenge voorschriften te onder werpen. Het hierboven genoemde autobe vrachtingsbesluit II berust op de volgende beginselen: le. Het goederenvervoer langs den weg zal in zijn geheelen omvang aan de leiding en .het toezicht van den A.B.D. zijn onderworpen. Deze leiding zal zich in enkele ge vallen bepalen tot het controleeren van de uit te voeren ritten, in an dere gevallen zal de A.B.D. op rui mere schaal dan voorheen zijn be middeling verleeneh bij het tot stand brengen van vervoeren. Aan de zuivere controle van den A.B.D. zullen in beginsel worden onderworpen: De vaste lijn- en bodediensten en de afhaal- en besteldiensten, voor zoover deze stukgoed vervoeren; de plaatselijke vervoeren, voor zoover hiervoor nog toestemming zal worden verleend om deze per motorvoertuig te bewerkstelligen; het eigen vervoer, voor zoover nog vergunning voor het vervoer van eigen goederen wordt afgege ven. Voor al het overige vervoer zal de A.B.D. zijn bemiddeling verlee nen, d.w.z. dat geen rit per motor voertuig plaats heeft, zonder dat de A.B.D. hiervoor zijn toestemming heeft gegeven. 2e. Een noodzakelijk gevolg van het vorenstaande is, dat in den ver volge de verladers hun lading aan den A.B.D. zullen moeten aanbie den. Geschiedt dit niet, dan zal de lading niet voor vervoer in aanmer king kunnen woTden gebracht. 3e. De tot heden in het auto bevrachtingsbesluit I van de be middeling uitgesloten transpor ten, zooals vervoeren over kor ten afstand, veevervcer, melk- vervoer, vervoer van versche visch en veilingvervoer zijn thans ook aan de bemiddeling van den A.B.D. onderworpen. 4e. Gelet op de bepalingen van het tweede en derde uitvoeringsbe sluit mag een eigen vervoerder al leen eigen goederen in eigen voer tuigen met eigen personeel vervoe ren en is het een beroepsgoederen- vervoerder alleen toegestaan ver voeren ten behoeve van derden te verrichten. Het nieuwe autobevrachtingsbe sluit geeft den ambtenaren van den A.B.D. de bevoegdheid om een eigen vervoerder te verplichten goederen ten behoeve van derden te vervoe ren en een beroepsgoederenvervoer- der toestemming te verleenen goede ren voor eigen bedrijf te transpor teeren. Bij dit laatste is bijv. ge dacht aan het vervoer van brand stof voor generatoren, welke in ge bruik zijn bij de beroepsgoederen- vervoerders. 5e. Voor zoover de A.B.D. het vervoer alleen controleert, wor den de tarieven niet door den A.B.D. vastgesteld. Vervoeren, welke door bemi- deling van den A.B.D. tot stand: komen, hebben plaats op de ta rieven en voorwaarden, welke door den A.B.D. zijn vastge steld. De eerst bedoelde vervoeren ge schieden zonder dat hiervoor pro visie verschuldigd is. Van de laatst bedoelde vervoeren is de vervoer der aan het rijk een provisie ver schuldigd, welke in het algemeen is gesteld op 10 pet. van den vracht prijs. Een uitzondering op dezen regel is het geval, waarin een eigen ver voerder voor een rit wordt belast met A.B.D.-transporten, terwijl de rit in omgekeerde richting voor het eigen bedrijf geschiedt. In een der gelijk geval geschiedt het vervoer wel tegen de normale A.B.D.-tarie- ven, doch is de eigen vervoerder een provisie van 25 pet. van den vrachtprijs verschuldigd. 6e. In het autobevrachtingsbesluit is dé mogelijkheid open gelaten, dat zoowel een eigen vervoerder als een beroepsgoederenvervoerder met bij zondere toestemming van den A.B. D. gedurende een zeker tijdsverloop goederen ten vervoer mag aanne men, zonder bemiddeling van den A.B.D. Zij zijn dan evenwel toch onder worpen aan de controle van den A.B.D., zoowel wat betreft de vraag, in hoeverre een lading per motor voertuig zal mogen worden ver voerd, als ten aanzien van de pro visiebetaling aan den A.B.D. 7e. Ten slotte bevat het autobe vrachtingsbesluit strafbepalingen, zoowel tegen verladers en vervoer ders, als tegen hun personeel, wan neer de bepalingen van het autobe vrachtingsbesluit niet, of niet vol doende of niet tijdig door hen wor den nagekomen. Kanovaarder verdronken. Zondagmiddag trachtte de 25-jarige kanovaarder K. uit Tegelen op de Maas bij Lomrn zich aan een pas- seerende sleep vast te grijpen. Dit mislukte enkele malen en bij de vierde poging sloeg het vaartuigje om. Het mocht niet gelukken den drenkeling te redden. Chauffeur bezweken. - De 37- jarige chauffeur J. Sluiter, die gis termorgen te Groningen in de cabine bekneld en zwaar gewond raakte, toen zijn vrachtauto door een trein gegrepen werd, is gistermiddag overleden. MAX BLOKZIJL SPREEKT. 's-Gravenhage, 7 Oct. Max Blok zijl spreekt hedenavond van 20.15 tot 20.30 uur via den zender Hilver sum 1 over een zeer actueel onder werp. Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen, Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1