STAD EN OMGEVING AGENDA ALKMAARSCHE COURANT VAN VRIJDAG 10 OCTOBER 1941. I Pagina 2. DE NIEUWE BROODPRIJZEN. (Van onzen Haagschen correspondent.) Elders in dit nr. van ons blad zal men een uiteenzetting aantreffen over de vaststelling van nieuwe broodprijzen. Daarin wordt o.a. mee gedeeld, dat de autoriteiten der prijsbeheersching het land hiertoe hebben ingedeeld in elf groote rayons, daar het in verband met de groote verscheidenheid in de plaat selijke omstandigheden niet moge lijk bleek, voor het geheele land een uniformen broodprijs vast te stellen. Meer dan alle bepalingen, voor schriften en regelingen zal het den lezer interesseeren, wat hem het brood nu vanaf Maandag a.s. zal kosten. Dank zij de welwillendheid van dr. A. Winsemius, het hoofd van de afdeeling prijsvorming van den dienst van den gemachtigde voor de prijzen, mochten wij inzage krijgen van een kaart van Nederland, waar op de brood-rayons met de bijhoo- 'rende broodprijzen waren afgebai- kend. Hieruit is ons gebleken, dat voor de stad Alkmaar de volgende prijzen zijn vastgesteld: bruinbrood 19 cent; witbrood 20 cent. Voor be zorging mag niets extra worden be rekend. Deze prijzen zijn per 800 gram en hebben betrekking op wit- en bruinbrood van het normale mo del, dus het z.g. „volksbrood". Voor het z.g. luxe wit- en bruinbrood mag bovengenoemde prijs met 1 cent per 800 gram worden verhoogd. DE SUIKERBIETEN LAGER SUIKERGEHALTE. Volgens de monsters, die gere geld zijn getrokken geworden, van af den tijd dat de suikerbiet vormde tot de volgroeiing, was het suiker gehalte in den Schermerpolder over Augustus 2 pet. en over den laat- sten tijd 1 pet. lager dan vorig jaar. Maandag j.l. is er met de campagne een aanvang gemaakt. Er zal dit jaar slechts één rooipremie gegeven worden en wel vcor de bieten die gedurende de eerste week gerooid worden. GESLAAGD. Bij de examens voor stenografie en machineschrijven, gehouden op 8 October te Amsterdam onder lei ding van den ontwerper, den heer A. W. Groote, slaagden: voor kan toorstenograaf 130 lettergrepen per minuut de dames J. Stuifbergen en J. de Groot te Heiloo; voor ma chineschrijven: mej. C. Betlem te Alkmaar met een snelheid van 228 letteraanslagen per minuut, mej. B. Haker met 175, de heer H. Pijnen burg met 204, de heer H. Brinkman met 200, allen te Alkmaar en de heer J. Oudhuis te H.-hugow. m. 189. De heer A. D. de Veer te Anna Paulowna is te den Haag geslaagd voor het examen wiskunde l.o. DUUR VERVOER. Een tweetal wielrijders te Hoom, die op den bagagedrager van hun rijwiel een zak aardappelen vervoerden in strijd met de be trekkelijke bepalingen, zagen deze in beslag genomen en procesver baal tegen zich opgemaakt. Bij een te Medemblik gehouden controle liepen een drietal wielrij ders tegen de lamp. Een hunner vervoerde een zak met capucijners, ■de beide anderen hadden een zak tarwe op hun bagagedrager. Ook hier 'volgde inbeslagname. Te Heerhugowaard werden op een vrachtauto 15 zakken aardap pelen aangetroffen zonder dat de bestuurder een geleidebiljet kon vertoonen. Inbeslagname volgde dan ook, eveneens een procesverbaal. PADDESTOELEN. Bijeenkomst Ned. Ver. van Huisvrouwen. Het schijnt, dat de paddestoel bij de Alkmaarsche huisvrouw nog niet die belangstelling geniet waarop hij krachtens zijn vele en bizondere kwaliteiten als voedingsmiddel, als versiering en als onontbeerlijk ge was in het bosch, aanspraak mag maken. Het aantal leden van de afd. Alkmaar van de Ned. Ver. van Huis vrouwen, dat de presidente, mevr. v. Sonsbeek-Baning, gistermiddag in het Gulden Vlies kon begroeten, was tenminste niet groot. De causerie van mej. A. de Vries, geïllustreerd met een aantal mooie gekleurde lichtbeelden, had meer belangstel ling verdiend. De bezoekster heeft een uitsteken den indruk gekregen van wat er zooal in het rijk der mycologie te koop, resp. te vinden is en zij zal zeker er eens op uit trekken om een maaltje bijeen te zoeken en zoodoen de in het dagelijksch menu, dat in dezen tijd toch al minder variatie vertoont dan gewoon, eens met dit smakelijke gerecht afwisseling bren gen. Gewapend met de kennis, die mej. de Vries haar bijgebracht heeft, zal zij zeker een kastanjeboleet van een vliegenzwam en een cantarella van een roode russula weten te on derscheiden. Is zij hiervan niet volkomen zeker.... dan is de overwe ging, dat één kubieke centimeter van een groene knolzwam voldoende is om een heel gezin het tijdelijke met het eeuwige te doen verwisselen, vermoedelijk wel voldoende om haar van experimenten op dit gebied te weerhouden. Het traditioneele zil veren lepeltje, dat meegekookt, blank blijft, zal haar niet op haar dwalingen wijzen. Maar de amateur, die niet zeker onderscheid weet te maken tusschen een champignon en een amaniet bedenke, dat er onder de 3000 soorten, die ons land rijk is enkele zijn, waarbij de kans op ver gissing uitgesloten geacht mag wor den. En heeft ze dan eens een maal tje jonge, gave, eetbare exemplaren, eekhoorntjesbrood of hanekammen of kastahjeboleten of zoo, geproefd, welnu, zij zal ontdekken, dat zij de moeite van het plukken, bereiden èn eten wel waard zijn. Mej. de Vries is er zeker in geslaagd met haar vlotte en zeer instructieve causerie waaraan wij het bovenstaande ont leenden, haar toehoorsters te boeien. Komt men nog eens in de gelegen heid, dan verzuime men een lezing over dit onderwerp niet. Een kran tenverslag kan weinig meer doen dan een greep uit de groote hoeveel heid gegevens, die in één middag Worden verstrekt. De finesses, waar het hier juist om gaat, ervaart men eerst bij een dergelijke lezing en, niet tg vergeten, in de practiik. VEILINGOMZET TE W ARMENHUIZEN. Bijna 41.000 hooger dan verleden jaar Sept. De omzet bedroeg over de maand Sept. aan de veiling te Warmenhui- zen: roode kool 164.000 kg (85.800) gele kool 19.500 kg (18.350) witte kool 1.241.300 kg (375.700) slaboonen 50.743 kg (46.300) gele uien 18.625 kg (173.375) peen 35.000 kg (7.300) bieten 2.200 kg aardappelen 1.240.150 kg (723.750) andijvie 4.400'kg (1.475) snijboonen (80) gele nep (26.075) De omzet bedroeg 95.358.62 tegen 54.541.54 in September 1940. AANMELDINGSPLIHT VOOR HANDEL EN AMBACHT. 'Teneinde een beter inzicht te ver krijgen in de feitelijke verhoudin gen op het gebied van handel en ambacht, is in de Nederlandsche Staatscourant een beschikking ge publiceerd, regelende de verplichte aanmelding van den handel en ambacht bij de organisatie-commis sie voor het bedrijfsleven. Wie heeft de verplichting zich aan te melden? De beschikking legt in het alge meen de verplichting tot aanmel den op aan alle ondernemingen en ondernemers, die behooren tot a. den groothandel (in welken vorm ook uitgeoefend, dus ook import, export en grossierderij) b. de koloniale producenten (zij, die in een der Nederlandsche overzeesche gebiedsdeelen voortgebrachte producten ver- koopen); c. de tusschenpersonen (allen, die hun bemiddeling verleenen bij het totstandkomen van han delstransacties); d. den kleinhandel (omvattende den geheelen detailhandel, on geacht of deze wordt uitge oefend in een winkel, gesloten huis, op een maskt of door venten op straat. Ook het klein ste bedrijfje, waarbij de eige naar voor eigen rekening regel matig langs de straat goederen uitvent als visch, petroleum, groenten, enz., wordt dus be schouwd als onderneming in den handel en is aanmeldings- plichtig) e. het ambacht, waartoe ook wor den gerekend de in modernen vorm uitgeoefende kleinnijver- heidsondernemingen. De eigen lijke industrie, het faforieksbe- drijf, valt er buiten. Ontheven van den aanmeldingsplicht zijn die ondernemingen, die reeds op grond van een desbetreffen de beschikking van de orga nisatie-commissie bij een der tot de hoofdgroep industrie be- hoorende ondergroepen zijn georganiseerd. Tot het ambacht worden ook gerekend de dienst- verleeningsbedrijven. Niet aan- meldingsplichtig zijn verkeers- en transportondernemingen, zooals autobusondememingen, bodediensten. Bovendien rust de aanmeldings plicht niet op hotel-, café-, pension- en restaurantbedrijven. Hoe geschiedt de aanmelding? Door invulling van een vragen formulier (in tweevoud), hetwelk verkrijgbaar is op alle gemeente secretarieën, alsmede bij de hulp postkantoren te Broek op Langen dijk, Zuidscharwoude en Oudkar spel, alsmede voor de inwoners van Alkmaar ten kantore van de Kamer van Koophandel, Oudegracht 182 te Alkmaar. Voorlichting bij de invulling. Voor hen, die bi] de invulling moeilijkheden ondervinden, heeft de Kamer van Koophandel een aan tal zitdagen georganiseerd, waarvan de bijzonderheden in de in dit blad opgenomen advertentie zijn opge nomen. Daar de eerste zitdag reeds op Dinsdag 14 October aanvangt, wordt men verzocht terstond de aanvraagformulieren aan een der genoemde adressen af te halen. Het ligt niet in de bedoeling op de zitdagen de formulieren uit te reiken. Men dient eerst het invul- formulier af te halen eri dit nauw keurig te bestudeeren en zooveel mogelijk in te vullen. Ondervindt men daarbij moeilijkheden, dan kan men zich op een der zittingen vervoegen tot het verkrijgen van nadere inlichtingen. Strafbepalingen. Tenslotte zy nog vermeld, dat by het niet voldoen aan de verplich ting tot aanmelding een gevange nisstraf kan worden opgelegd van ten hoogste een jaar of een geld boete van ten hoogste tienduizend gulden. Bioscopen. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Een zonderlinge gast (rom.- dram.) 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-Theater, 7.15 uur, hoofd nummer De geprolongeerde echtge noot (hum.) Toegang 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7.15 uur, hoofd nummer Serenade (rom.) 14 jaar. Zondag voorstelling van uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.15 uur, hoofdnummer Juweelenroof (rom.- sens.) 14 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 11 October. 2.30 uur, Harmonie, Symphonie- concert van de H.O.V. Zondag 12 October. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van Zeemansvrouwen door gezel schap Bouber. DE KAASMARKT. Ook heden bedroeg de aanvoer nog 42000 kg, w.o. slechts één boe- renstapel, zoodat het percentage 40 plus kaas ongeveer 10 bedroeg. Voor de toelating van de maxi mumprijzen werd ditmaal weer eens zeer streng gekeurd. Van een gedeelte 40 plus kaas, bestaande uit een 60 stuks kaasjes, werden zeker een 20 stuks tot ergernis van den producent, beklopt en geboord, met als resultaat, dat ook de keurmees ters moesten verklaren, dat het pro duct den maximumprijs van 56 per 50 kg verdiende. Wanneer iedere kooper een sta peltje kaas echter op deze wijze be handelde, dan zou er geen kaasje ongehoord blijven en dit is toch zeker niet bevorderlijk voor het be waren van het product. BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt ver zocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter gemeente-secretarie, afd. Bevolking: Cornelia Wittebrood, geboren te Egmond aan Zee, 20 Februari 1923. UITBREIDING ZUURKOOL- FABRIEK HART CO. TE OUDKARSPEL. Wij werden een dezer dagen in de gelegenheid gesteld, het fa briekscomplex van de fa. Hart Co. te Oudkarspel te bezichtigen, in verband met de uitbreidingen, welke het heeft ondergaan in dit jaar. Doordat de omzet van de firma steeds toenam, was het nood zakelijk achter het bestaande ge bouw, dat eenige jaren geleden reeds uitbreiding had ondergaan, nog een nieuw gebouw te plaatsen, met een oppervlakte van pl.m, 1000 M2. Dit is gebouwd volgens de nieuwste principes en uitgevoerd in gewapend betonconstructie van vloeren, balken en kolommen. Voor eventueelen opbouw hierop is bij de berekening reeds rekening gehouden. In dit nieuwe gedeelte is het, door groote lichtramen in het dak, mogelijk om overdag zonder kunstlicht te arbeiden, hetgeen in de eerder gebouwde gedeelten van de fabriek, waar de zuurkoolputten staan, niet mogelijk is. Ten zuiden van het fabriekscom plex over een breede sloot, waar over men een rolbrug van originee- le constructie heeft aangebracht, zijn de kuiperij, de vatensehrobbe- rij, het ketelhuis, de materiaalop slagplaats en de machinale houtbe werking geinstalleerd. Ook daar zijn de nieuwste machines geplaatst, zoodat de werkzaamheden, welke voorheen veelal met handkracht moesten worden gedaan, nu veel vlugger worden verricht. Op den fabriekszolder is een ruim, licht schaftlokaal gemaakt, waar de arbeiders allemaal een eigen kastje hebben, waarin zij hun bezittingen kunnen bergen. Hun aantal is op het oogenblik, nu de fabriek in vol bedrijf is, onge veer 250. Een groote aanwinst voor de firma is ook het nieuwe kantoor gebouw. De „eerste steen" welke door de beide dochtertjes van den heer Hart Jr. is gelegd in den Zuidmuur van het perceel, is ver vaardigd dooi de beeldhouwster Marijke Visser, van Bergen. De voorstelling, welke hierop is aange bracht, is een hart met daaronder twee kooien. De inrichting van het kantoor gebouw getuigt van een goeden smaak. Het gebouw is uitgerust met een uitgebreide telefooninstal- latie, kluis, centrale verwarming, voorzien van stalen ramen, prachtig tegelwerk, siersmeedwerk, stalen glaspuien, isoleerende plafonds, lambrizeeringen in eikenhout en plastiekverf. Het geheel is voor den ontwerper, ir. C. Keesman uit Alkmaar, eep succes, vooral in deze tijdsomstandigheden, nu het materiaal niet zoo voor het bestel len is. Als bijzonderheid kan nog ge meld worden, dat de werkzaam heden, behalve het specifieke vak werk, geheel door het eigen perso neel van de fa. Hart Co. zijn ver richt. Hierdoor heeft zij haar per soneel, dat anders gedeeltelijk zou moeten zijn ontslagen, ook in den stillen tijd aan het werk kunnen houden. - De ingebruikneming van een en ander is zonder eenig vertoon ge schied, maar toch heeft men van verschillende zijden blijken van be langstelling, in den vorm van tal rijke bloemenmanden, mogen ont vangen. TE WATER GEREDEN EN VERDRONKEN. Twee wielrijders te Beverwijk verdronken. Donderdagavond ongeveer half negen zijn te Beverwijk twee wiel rijders ten gevolge van de duisternis in de Zwaaikade gereden. Men slaagde er vrij spoedig in één van hen, zekeren T., wonende te Heems kerk, bewusteloos 6p het droge te trekken. Ofschoon met behulp van een zuurstofapparaat gtracht werd, de levensgeesten op te wekken, slaagde men daarin niet. De man bleek inmiddels reeds overleden te zijn. In den loop van den nacht is het lijk van het tweede slachtoffer opge haald. Dit was zekere G- D., wo nende te Beverwijk, die een vrouw en acht kinderen achterlaat. T. was gehuwd en had één kind. KIND ONDER DEN TREIN. Onmiddellijk gedood. Dinsdag heeft in de gemeente Oude Niedorp een vreeselijk onge luk plaats gehad, waarbij het doch tertje Cornelia van Jacob Bleeker, wonende in de Slootgaard (gem. Ha renkarspel), het slachtoffer is ge worden. Het kind is bij de spoor- weghalte te Zijdewind spelender wijze onder den uit Schagen ko menden trein geraakt en werd ge heel vermorzeld, zoodat de dood on middellijk intrad. CABARET-REVUE CAPRIOLEN. Ook gisteravond had de opvoering van bovengenoemde Cabaret-Revue door het ensemble van Kommer Kleyn in het Gulden Vlies een groot succes. De verschillende medewer kers Kommer Kleyn, Lizzy Valesco, Herbert Perquin, Fred Fagel, Eri Rouché, Rob v. d. Bas, Wim de Vries (begeleider) en Ber Engelen hebben in Alkmaar een uitstekenden in druk achtergelaten. VERSTREKKING VAN VITAMINE TABLETTEN AAN LEERLINGEN VAN KLEUTERSCHOLEN. De N.V. Nederlandsche Fabriek van verduurzaamde Levensmidde len „Voorheen W. Hoogenstraaten Co." te dezer stede heeft ten be hoeve van Alkmaarsche schoolkin deren gratis ter beschikking van den Burgemeester gesteld een be langrijke hoeveelheid A-Dumine- tabletten, zijnde een door haar in den handel gebracht vitamine- praeparaat. Deze tabletten zullen worden vertrekt aan de leerlingen van de kleuterscholen der Vereeniging „Alkmaarsche Fröbelschool", van de bewaarscholen der Vereeniging tot bevordering van Christelijk School onderwijs en van de bewaarscholen der Vereeniging R.K. Meisjes- en Bewaarscholen. De tabletten zullen voor de eerste maal verstrekt worden op Maandag 13 October 1941. Iedere leerling zal gedurende tenminste 100 dagen de tabletten gebruiken. De Burgemeester heeft de N.V. medegedeeld haar aanbieding ten zeerste op prijs te stellen, met toe voeging, dat de desbetreffende ver- eenigingen hem reeds van haar er kentelijkheid jegens de N.V. hebben doen blijken. VERTROKKEN PERSONEN. J. P. van Nes, R.K., opzichter teekenaar, van Spoorstraat 95 naar Sneek. J. Zijlstra, N.H., z. b., en kinderen, van Westdijk 14 I naar Uitgeest. A. Wipprecht, geen, z. b., van Geest 21 naar Am sterdam. H. van der Meulen, geen, kellner, van Langestraat 70 naar Groningen. G. G. van der Vegt, geen, en echtg., van Kenne- merstraatweg 114 naar Heiloo. N. C. A. Melker, R.K., z.b., Rit sevoort 25 boven, naar Amsterdam. H. Kaarsemak-er, Ger.k., onder wijzeres l.o., Stationsweg 33, naar Amsterdam. J. Gerling, N.H., hoofd ulo-school, en echtg. en kin deren, geen, Lyceumstraat 16, naar Heiloo. H. van Geelen, N.H., goudsmid, en echtg. en kinderen, geen, Trompstraat 3-6, naar Zaan dam. J. W. Oostrom, R.K., kin derjuffrouw, Lyceumstraat 9, naar Breda. H. G. Gerritsen, geen, z.b., Kënnemerpark 23, naar Am sterdam. W ,J. Kaandorp, R.K., dienstbode, Dr. Schaepmankade 13, naar Rhenen (U.) C. M. Schnei ders, R.K., chef-commies N.S., en echtg. en kinderen, Houtweg 21, naar Voorst. A. de Man, N.H., z.b., Kennemerpark 20, naar Den Haag. M. Wiggers, Ger.k., z.b., Westerweg 33, naar Amsterdam. J. C. Mol, N.H., en echtg., R.K., en dochter, Spoorstraat 52, naar Ber gen. C. M. Schneiders, R.K., Houtweg 21, naar 's-Gravenhage. T. Allebrandi, H.Ev.L., winkelbe'- diende, Spoorstraat 40, naar Gouda. A. H. Jacobse, R.K., z.b., Kenne merpark 6, naar 's-Gravenhage. B. Klein Wassink, N.H., z.b., Ken nemerpark 33, naar Utrecht. J. Schuit, N.H., kruideniersbediende, Fnidsen 103, naar Beverwijk. F. Lassche, N.H., commies directeur strafgevangenis, en echtg. en kin-? deren, geen, Prins Bernhardlaan 14, naar Middelburg. W. Peeters, R K., chauffeur, B. Bottemanne- straat 58, naar Maastricht. C. Liefting, R.K., dienstbode, Een- drachtstraat 20, naar Zandvoort. H. vam Wijngaarde, N.H., slagers knecht, Oudegracht 72, naar Aven- horn. A. W. H. Kommer, geen, kantoorbediende, Kennemerstraat- weg 195, naar Hilversum. D. J. Korteweg, Rem., Prinses Juliana- laan 2, naar Leiden. B. Schoen makers, R.K., z.b., Westerweg 119, naar Ommen. C. van Giiïkel, geen, z.b., Ei'kelenbergstraat 44, naar Amersfoort. H. Vogelezang, N.H., ktfopman, Voormeer 3-5, naar Haarlem. F. J. F. Erenst, N.H., reiziger in papierwaren, St. Anna- De kweekeling-met-acte. Dezer dagen publiceerde een Am- sterdamsche kweekeling-met-Acte in een der groote dagbladen de vol gende satyre op zijn positie: Gelijk een vlinder fladder ik van klas naar klas, telkens even nippend aan de zaligheid; steeds weer ver drongen door de hommel, die recht heeft op een besproken plaats. Die hommel met permissie is de vaste leerkracht. Ik ben de Kweekeling met Acte, hierna te noemen K. m. A. Mijn leven bestaat uit invallen. Invallen bij griep, invallen bij een verstuikten enkel, invallen bij ze nuwstoornissen. 's Morgens stel ik mij in verbin ding met het gemeentelijk besteed- sterbureaux „Of er nog iets te zeg gen isEn dan antwoordt de ambtenaar: Ja, Jan van Arkel- stmat" of „Graaf Willemplein" of ook Nee niets". In dat laatste geval keer ik naar huis terug om voor Hoofdacte te gaan studeeren. Maar hoor ik een straatnaam, dan fiets ik er verblijd heen, bel de school open en zeg te gen den jongen uit de hoogste klas: „Ik ben de K. m. A." „Wat bent U laat!" nijdast dan de bovenmeester. Maar hij is toch ver heugd over mijn komst, net als me vrouw, die zelf de wasch moet doen en plotseling een noodhulp ziet op dagen. Die bovenmeneer heeft n.l. tot aan het oogenblik van mijn ver schijnen voor twee klassen gestaan, wat tegenwoordig neerkomt op het torsen van de zedelijke en intellec- tueele verantwoordelijkheid voor een honderdtal kinderzieltjes. En dan spoed ik mij naar III B of IV A of waar de juffrouw of de meester dien morgen 38.2 had. Ik hoop heimelijk, dat die tempe ratuur nog een weekje aanhoudt, want iedere dag koorts beteekent voor mij drie gulden. Mij aangeboren medegevoel met de lijdende jnenschheid dreigt ver troebeld te worden door influiste ringen van zelfzuchtigen aard. Ik heb een hekel gekregen aan flinke menschen, die hun ziekte niet behoorlijk uitvieren. Langdurige kwalen, liefst die hardnekkige ge vallen, die tot na de vacantie voort duren, doen mij glimlachen. Aan een bronchitis heb ik eens 45 gulden verdiend misschien méér dan de dokter omdat de lijder na de Paaschvacantie nog hoestte en ik dus alle vrije dagen betaald kreeg. Als er een complica tie bijgekomen was, zou het nog meer zijn geworden. Toch heb ik bloemen gestuurd om van mijn kant ook iets te doen. Is het niet afschuwelijk om je be staan op een ziekbed te moeten bouwen? Om een hoogconjunctuur te beleven tijdens een griep-epide- mie? Om een onderwijzer, die bleek en afgevast zijn werk hervat, met verwijtende wraakgierigheid aan te kijken? Slechts particuliere wapen fabrikanten zullen mijn gevoelens kunnen beseffen. Er zijn in onze stad K. m. A.'s, die zich vast aan een school hebben verbonden voor 50 gulden per maand. Wel is waar een dienstmeis- jesloon, maar zeker is zeker. Ik ben echter een speculatieve natuur. Als ik 21 gulden per week kan verdienen aan een simpele bel roos en een fortuin aan een been breuk, dan getuigt het van weinig levensdurf om die sympathieke gril ligheden van het lot af te koopen met een vaste uitkeering. Daarvoor heeft een mensch het niet tot K. m. A. gebracht!! straat 23, naar Koog aan de Zaan. A. A. Landman, R.K., z.b., Me- tiusgracht 3, naar Amsterdam. J. W. van Kuppeveld, R.K., beamb te N.S., en echtg. en kinderen, van der Woudestraat 26, naar Nijme gen, A. A. Hendriks, wed. van A. W. J. Kramer, N.H., Egmondtrstraat 12, naaf Amsterdam. D. Brauck- mann, geen, waterbouwkundig op zichter, Geestersingel 38, naar Haarlem. INGEKOMEN PERSONEN. A. Seekles, L.d.H., huishoudster, Achterwezel 12a, van Egmond aan Zee. P. Pauw, N.H., schipper, en gezin, Kwakelpad 7, van Oudorp. J. Schoehuijs, geen, los arbeider, Voormeer 35, van Barsingerhorn. M. Veerman, N.H., chauffeur, en ge zin, Oosterburgstr. 8a, van Wierin- gen. J. A. van Beusekom, R.K., arbeider, en gezin, Heilooërdijk 24, van Heiloo. J. J. Zandbergen, R.K., ambtenaar PTT, Rozenstraat 23, van Haarlem. F. W. J. Droge, R.K., controleur CCCD, Jan van Scorel- kade 52, van Leiden. J. Vormer, N.H., beambte Ned. Spoorwegen, en gezin, Reekerstraat 45, van Zaandam. G. W. Meijer, Ger.K., machine bankwerker, Kernemerstraatweg 173, van Emmen. P. P. Christiaens, R.K., ambtenaar Staatsboschbeheer, Varnebroek 17, van Swalmen. E. Schuijt, R.K., dienstbode, Oude gracht 231, van Noordscharwoude. W. F. Dekker, N.H., adjunct-commies N.S., en echtgenoote, van Leeuwen hoekstraat la, van Amsterdam. A. Hopman, N.H., tuinbouwarbeider, 2e Tuindwarsstraat 23a, van Broek op Langendijk. L. Rippen, Ger.K., monteur, St. Anthoniusstraat 2, van Haarlem. G. Rippende Ruiter, H.A.Z., z.b., St. Anthoniusstr. 2, van Haarlem. L. M. A. van der Hulst, R.K., z.b., Nassauplein 11, van Am sterdam. L. M. Horneman, geen, koopman, en echtgenoote, St. Anna- straat 27, van Haarlem. C. Essen, N.H., z.b., Steijnstraat 86, van Haar lem. A. M. Schouten, R.K., dienst bode, Mient 17, van Heiloo. D. J. Saai, N.H., z.b., Wilhelminalaan 26, van Voorschoten. G. Wink, geen, dienstbode, Lombardsteeg 17, van Medemblik. S. Zomer, N.H., dienstbode, Kennemerstraatweg 65, van Schermerhorn. A. Sieval, geen, directeur Huis v. Bewaring, en echt genoote, Geestersingel 14, van 's-Gra- venhage. B. M. J. Straates, N.H., z.b., Waerdendelstraat 7, van Ermelo. KOEDIJK. Peulvruchten en granen voor eigen gebruik. - „Evenals vorig jaar wordt ook nu weer aan de ver bouwers van peulvruchten en gra nen de gelegenheid geboden om die producten voor eigen gebruik aan te vragen en wel ten hoogste 25 kilo granen of 5 kilo peulvruchten per hoofd. Formulieren voor die aanvragen zijn verkrijgbaar bij den controleur op a.s. Zaterdag van 4 tot 5 uur. WARMENHUIZEN. V.O.P. is herrezen. - Onze too- neelclub V.O.P. die een paar jaar rustende is geweest, is wederom her rezen. Het gezelschap is met een be langrijk aantal nieuwe leden uitge breid. Thans ir in studie genomen het tooneelstuk „Vrijdag de Dertiende". Het voornemen is, om in November a.s. hiermede voor het voetlicht te komen. BERGEN. Bekendmaking. - De burgemees ter van Bergen maakt bekend, dat ingevolge beschikking van de Duitsche Weermacht met ingang van heden het jagen aan Neder landers op het gebied der gemeen te Bergen, gelegen ten noorden van den Zeeweg, de Eeuwigelaan, Hoflaan, Dorpsstraat, Oosterweg en Kogendijk, zooals dit gebied is aan gegeven op een ten politiebureele ter visie gelegde kaart, is verboden. Ten zuiden van deze wegen is dit jagen reeds verbpden sedert 18 Augustus 1941. Bergen, 8 October 1941. De Burgemeester, H. D. A. VAN REENEN. BROEK OP LANGENDIJK. De verkoop van aardappelen. - Er komt verandering in de wijze van verkoop der aardappelen. Met ingang van 15 October a.s. zullen de aardappelen niet meer via de veilin gen worden verkocht, maar recht streeks aan de V. B. N. A. Maréchaussee-brigade uitgebreid. - De marechaussee-brigade Broek op Langendijk is met ingang van_ 8 Oc tober j.l. uitgebreid. Het gebied is vergroot met de gemeenten Heerhu gowaard en Harenkarspel. De bri gade Heerhugowaard is opgeheven. Het aldaar gestationneerde politie personeel blijft echter gehandhaafd. De brigade Broek op Langendijk telt thans 10 manschappen. Twee fietsen gestolen. - Ten na- deele van den heer S. de R. alhier is een rijwiel, dat hij even voor zijn huis had laten staan, gestolen. Ook de fiets v.an den heer J. S. uit Zuid scharwoude, die zijn karretje ergens in een steeg had geplaatst, bleek na korten tijd verdwenen te zijn. De fiets van den heer de R. werd gistermorgen teruggevonden in de sloot achter de herv. kerk te Zuid scharwoude. De banden waren er af gehaald. HEERHUGOWAARD. Nieuwe brug gereed. De nieuwe brug over de oostelijke ringvaart van Heerhugowaard, die de verbinding zal vormens tusschen Obdam en Heerhugowaard, is thans na eenige stagnatie in verband met sehaarschte aan materialen, geheel voltooid, 't Werk is uitgevoerd door Bosker's Aanneemibedrijf te Wie- ringen. Deze brug zal dienen ter vervanging van de z.g. Schippers- brug, die enkele honderden meters westwaarts ligt. De Schippersbrug ligt voor 't moderne en vooral zware vervoer, zooals dait in nor male tijden hier veel passeert, zeer leelijk. Bovendien is de brug oud en gevaarlijk. De nieuwe brug is een modern bouwwerk en ligt in het verlengde van den Lutkedijk, zoo- dat het verkeer in 't vervolg niet meer een drietal haaksche bochten moet „nemen", zooals bij de Schip persbrug" 't geval is. De Nederl. Heide Mij. is thans bezig met het maken van de kluf ten. ZUIDSCHARWOUDE. Gemeente-avond. - In de zaal van den heer P. Kramer werd een door de werkgroep van de herv. gemeente georganiseerde gemeente avond gehouden, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. De bijeenkomst werd geopend door den heer C. A. Korndörffer, voorganger van de herv. gemeente, die de reden uiteenzette waar om deze gemeente-avonden worden gehouden: het contact tusschen de gemeenteleden en de kerk herstel len. Nadat de werkgroep een lied uit den nieuwen gezangenbundel had /gezongen, verkreeg ds. Westmijse uit Rotterdam het woord, met als onderwerp: Dan wordt de hemel van koper en de aarde van ijzer. In een met gloed uitgesproken rede, welke met groote aandacht gevolgd werd, wees de spr. er op, dat on danks alles de kerk er staat, die ons opheft uit de moeiten van den tijd, zij is het houvast voor tijd en eeuwigheid. Men moet niet in pes simisme in het donker van den avond blijven zitten, maar door den avond en den nacht heen naar den morgen van den aanpak gaan. Juist in die kerk wordt de horizon verruimd. Na de pauze droeg ds. Westmijse een gedicht voor „En toch" van mej. Barkmeyer, en ,,'t Vrachtkarretje" van Mien Labberton. Ook hiermede wist ds. Westmijse zijn gehoor te boeien. Aan het einde van zijn voor dracht ging een daverend applaus op. Hierna trad de afd. van „De Rij zende Kerk" voor het voetlicht met eenige kampliedjes, welke op ver dienstelijke wijze werden vertolkt. Tot slot zong de werkgroep nog een lied, I

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2