bt... verwonderd zijn. Eerste W. A.-bataljon naar Oostfront vertrokken. General-arbeitsführer Decker over den R.A.D. Het Generaal Pardon van het N.V.V. De avonturen van Stille No. 9 29 Pagina 5. ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 13 OCTOBER 1941. Pagina 3. EN! 3 3 irg*, tan in it. 3 li. Er \ngf gort, n de ia m kan %eeft irste- voor dan niet (WAALWIJKSCH VAKMAN.) LRTEMENT r. n Landbouw en i graan en peul- 942 de volgende in tarwe en rogge loeveelheid brood- ïdraagt per gezins- 9 K.G. tarwe of personen beneden 0. n g. Zoo spoedig moet men zich ;amkaarten van de komen. De stam aan een stempel, p de broodbonnen, ber 1941 tot 19 estempelde stam- conder men res-, aangegeven, welke ig behouden. Deze n in den loop van og rantsoenbonnen ag gebruik hebben wederom brood- m. Hierover volgt bovendien, uit eigen oogst per n een hoeveelheid n hoeveelheid van r. peulvruchten. Ten overvloede loeveelheid brood bij den Plaatse- tangevraagd. rdholland maakt ;r 1 Juli j.l. als ide zegels geldig volgende bonnen en 2 2 en 3. n.l. voor stikstof li de series 1, 2 en a leverancier in te koopvereenigingen Bureau kunnen e machtigingen te e bovenvermelde die op 31 October Plaatselijke Ver- gereikt, doch naar IN GEZELSCHAP VAN EEN AANTAL JOURNALISTEN bracht de generaal-arbeidsleider van den Nederland- schen Arbeidsdienst, L. A. C. Bock, een bezoek aan enkele arbeidskampen en werkobjecten van den N.A.D. In het v verkobject te Nistelrode bezichtigen de generaal-arbeids leider L. A. C. Bock (rechts) en de commandant van het Sde hoofdcorps, Hamerslag (links) de werkzaamheden. (Polygoon-Zeylemaker) VLOTBRUG OVER DEN DNJEPR. Als een worm kronkelt de uit vele vlotten bestaande brug over de (Weltbild-Polygoon) Beëediging op het Binnenhof. (Van onzen Haagschen correspondent. De binnenstad van Den Haag Stond Zaterdagmiddag in het teeken van den Europeeschen strijd tegen het bolsjewisme. De plechtige be- eediging van een geheel uit leden der N.S.B. gevormd vrijwilligers- bataljon, bestaande uit bijna dui zend manschappen, bracht tallooze Hagenaars op de been. Vele groepen van jongens en meisjes van den Na- tionalen Jeugdstorm doorkruisten zingend de stad evenals de stram., miarcheerende compagnieën Duit sche soldaten. De W.A.-harmonie deed zich hooren op verschillende punten van de stad, waar de vrij willigers langs trokken op hun toch ten van den Dierentuin, waar zij door de zorgen der Duitsche instan ties op een warmen maaltijd wer den vergast en afscheid namen van him familieleden, naar het Binnen hof, waar de beëediging plaats vond, en van het Binnenhof naar het sta tion. De officieele plechtigheid, die een indrukwekkend getuigenis werd van de enge verbondenheid •tusschen de Duitsche en de Nederlandsche natio- naai-socialisten in den strijd tegen het bolsjewisme vond plaats op het historische Binnenhof, dat zich door dergelijke demonstraties zoo uitste kend leent. De gebouwen rondom het Binnenhof waren met oranje- wit-blauwe en met hakenkruisvlag- gen, alsmede met de vlag van de N.S.B. behangen, terwijl voor het podium dezelfde vlaggen aan hooge masten in den wind wapperden. Het Nederlandsche bataljon stond opgesteld in carré-vorm, met op den rechtervleugel een eerecompagnie der Duitsche Weermacht en een mi litair muziekcorps. Het geheel werd omzoomd door een dichte haag sjormvlaggendragers der N.S.B. niet hun banieren. Bij het bordes van de Ridderzaal bevonden zich vele Duit sche en Nederlandsche autoriteiten, onder wie wij opmerkten: tomm.- generaal Schmidt; enkele provin ciale gevolmachtigden van den Rijkscommissaris; den commissaris der prov. Limburg, graaf de Mer chant et d'Ansembourg; den nieuwen burgemeester van Rotterdam, voor heen commissaris der prov. Utrecht, ir. F. E. Muller; den procureur van het Haagsche Gerechtshof, prof. dr. R. van Genechten; den president van den Ned. Bank en wnd. secr.-gen. van financiën, mr. M. M. Rost van Tonningen; baron van Haersolte; den commandant van de Nederland- sche SS, Feldmeyer en dien van de W.A., Zondervan en nog vele an deren. Terwijl de muziek een vroolijken marsch deed hooren, betraden om precies 4 uur de Rijkscommissaris, dr. Seyss-lnquart, en ir. Mussert, de leider der N.S.B., het Binnenhof, in gezelschap van commissaris-gene taal Rauter, generaal Seyffardt, Erigadeführer Knoblauch en den plv.leider der N.S.B., van Geelker ken. Rede ir. Mussert. Na een inspectie der stram in de houding staande troepen namen zij hun plaatsen op de tribune in, waarna de leider der N.S.B., ir. Mussert, een rede hield, waaraan wij het volgende ontleenen: Gij staat op het punt het vader land te verlaten en Oostwaarts te trekken. Dit is een daad van de grootste beteekenis, in uw eigen leven dat van uw naasten en vooral in het leven van ons volk. Déze oorlog is een nevenverschijn sel van de geweldige revolutie, die wij beleven doordat twee werelden botsen; die oude democratisch-kapi- talistische ^wereld en de nieuwe na- tionaal-socialistische/fascistische. Spr. herinnerde vervolgens aan de op richting der N.S.B. in i93i; een uiting van het geloof in deze laat ste. In 1935, ten tijde van de Voi- kembondssancties, verklaarden wij ons solidair met het fascistische Ita lië en het nat.-soe. Duitschland. Deze solidariteit diende als aanlei ding tot bestrijding van ons tijdens de verkiezingen van 1937. Zij open de de poorten van de concentratie kampen en de oude gevangenissen voor duizenden nat.-soc. tijdens de oorlogsdagen.Het was op den grond van deze solidariteit, dat de eerste honderden van onze kameraden in den zomer van 1940 naar München vertrokken naar de „Standarte West- land" der SS. Daarna trokken dui zenden kameraden uit de W.A. naar het N.S.K.K. om op het vervoers- front te dienen in d'en strijd. Hierop werd de mogelijkheid geopend tot dienstneming bij de „Nachrichten- truppen", de verbindingstroepen. Het Nederlandsche legioen betee- kende een nieuwe stap. Opnieuw meldden zich hiervoor honderden W.A.-mannen. Nu staat gij hier aangetreden, het eerste zuivere W.A.-bataljon. Gij maakt de 10.000 vol, die nu deèlnemen aan den oorlog .aan den goeden kant, n.l. aan den. kant van Duitschland, aan den kant van [Europa. Het spreken over de lots verbondenheid wordt in de daad omgezet en met bloed van Neer- lands beste zonen bezegeld. Gij weet waarom gij gaat: gij gaat als strijdende nationaal-socia- listen in het onwrikbaar geloof, dat er zal zijn een nat.-soc./fascistisch Europa, dat een rechtvaardig Euro pa zal zijn; als Europeanen ter be scherming van oude werelddeel tegen de vijanden, die het belagen; als Germanen, bezield met den wil de Germaansche levensruimte te beschermen. Gij doet dit onder de leiding van de onoverwinnelijke Duitsche weermacht en gij zijt er diep van doordrongen, dat Adolf Hitler, als Germaansch Führer zonder weerga in de geschiedenis, u een waarborg is, dat gij opgeleid en aangevoerd zult worden door de beste soldaten ter wereld. Gij gaat als Nederlanders om uw vaderland en uw volk naar eer en geweten te dienen, om een begin te maken met de herrijzenis van ons volk, het te maken tot een weerbaar volk. Want wij zijn nooit'een knechten volk geweest, maar willen weer worden een fier, wapendragena, Germaansch volk, gevreesd door •zijn vijanden, geliefd door zijn vrienden; en gij gaat, tenslotte, als mannen, als vaders, ter bescherming van uwe gezinnen. De taak, die gij op u neemt, is in de eerste plaats het vak van sol daat te leeren. Daartoe moeten wij blindelings gehoorzamen aan de leermeesters, die aan dé wereld ge toond hebben, dat zij het vak ken nen als geen ander. Gij verliest daardoor niet uw zelfrespect. Dit zult gij verkrijgen door te toonen wat gij waard zijt in den strijd. Over het gedrag van hen, die u voor gingen, heb ik niets dan lof verno men. Het is een leugen, dat wij geen soldatenvolk zouden zijn. Wij heb ben vroeger zeer groote militaire deugden gehad, maar alleen de tijd van degeneratie en ontmanning achter ons heeft ons volk verslapt. De pioniersgeest, de offervaardig heid, de moed, de trouw, de sober heid, de groote deugden van wel eer, zij herleven in dezen tijd en gij zult toonen, dat de Nederland sche soldaat niet voor den Duit- schen zal behoeven onder te doen. Jn de vaste overtuiging, dat gij zoo uw plicht zult doen, laat ik u met gerustheid gaan. Wij danken u voor de offers, die gij brengt. Wanneer gij terug zult komen, zult gij persoonlijk sterker en erva rener zijn, een beter strijder, maar bovenal, gij zult u de rechtmatige beheerder weten ,van het erfgoed van onze vaderen, omdat gij u hebt ingezet tot het behoud er van. Nog zijn er velen, die uw gaan, uw inzet niet begrijpen. Het is aan het thuisfront der beweging om meer begrip te brengen, ran de har ten van ons volk te winnen, want als gij straks weer thuis komt, moet er een volk zijn, dat op u wacht en een vaderland, dat u erkentelijk zal zijn. Spr. besloot met zijn 'beste menschen uit te spreken en de hoop op een behouden terugkeer. De Beëediging. Na deze door de tallooze aanwe zigen met luid „Hou zee"-geroep be. antwoorde rede, las ir. Mussert de eedsformule voor, welke door alle leden van. het bataljon in koor werd herhaald terwijl voor iedere com pagnie van het bataljon een viertal mannen dé symbolische handelingen idezer eeds-aflegging verrichtte. Toen klonk plechtig de melodie van het Wilhelmus, waarvan het zesde couplet („Mijn schild ende betrou wen") door allen werd meegezon gen. Nadat vervolgens de W.A.-com- mandant Zondervan den driehoekl gen bataljonsstandaard met eenige door den wind weggedreven woor den aan een drietal daartoe aange wezen leden der vertrekkende vrij willigers had uitgereikt, droeg Mus sert het bataljon over aan Brigade, führer Knoblauch. De rij kscomjnissaris spreekt. Tot slot van deze plechtigheid hield ook de Rijkscommissaris een korte toespraak. Dr. Seyss-lnquart sprak hierbij als volgt: Gij hebt, zoo zeide spreker, thans den eed van trouw aan den Führer, Adolf Hitler, in handen van uw lei der Mussert afgelegd en daarmede zijt gij in dienst gesteld als soldaten in het groote leger, die recht hebben op gelijke plaatsen als uw Duitsche kameraden, want gij treedt dat leger met gelijken inzet binnen. Uw op leiding zal geschieden volgens methoden, die de Duitsche soldaten onoverwinnelijk voor alle vijanden hebben gemaakt Maar één ding moet ge zelf meebrengen en dat is een moedig en gesloten hart. Wan neer ik thans denk aan uw Neder landsche kameraden van de Standarte Westland, die reeds in de voorste gelederen staan en him dap perheid in het gevecht toonen, dan stel ik hen aan u ten voorbeeld. Tus schen den vijand en u dient alleen de inzet van uw geheele persoon te staan. In deze stonde wordt het hart groot en sterk, want het gaat om de toekomst van het geheele Germaan sche volk. De gebeurtenis van heden zal u en ons voor altijd aan elkan der verbinden en daarvoor zijt gij thans aangetreden. Ik dank uw lei der, ik dank de N.S.B. en de W.A. en ik dank de kameraden, die aan het front staan. Gij allen zijt de dragers van de nationale en poli tiek verantwoording in dit land. Ik wensch u veel successen met de wapenen. Nog eenmaal groet u het vaderland, het Nederlandsche volk, waarvoor gij u hebt ingezet om onder opperste leiding van den Führer een schoone toekomst te ver zekeren. Met een driewerf „Sieg heil" voor Adolf Hitler besloot de Rijkscom missaris zijn rede, waarna de mu ziek nog het Deutschlandlied en het Horst Wessellied ten gehoore bracht. Défilé. In den namiddag hielden de troepen nog een marseh door de stad, waarbij zij op de Plaats defi leerden voor den Rijkscommissaris en de heeren Mussert en Seyffardt. Om half zeven vertrokken de vrij willigers naar hun bestêmming, op het station van vertrek uitgeleide gedaan door familie en vrienden, terwijl ook de verschillende autori teiten dit laatste vaarwel bijwoon den. Wederom heeft Nederland zijn aandeel geleverd in den grooten strijd ter beveiliging van Europa tegen het bolsjewisme en tot op bouw van een nieuwe wereld. (A. N. P.) General-arbeitsführer dr. W. Decker heeft Zaterdag avond in de groote zaal van den Dierentuin te Den Haag voor het Arbeitsbereich der N.S.D.a.P. en den Reichsarbeitsdienst in Neder land, het woord gevoerd. O. m. waren tegenwoordig Ober- dienstleiter F. Schmidt en Ober- bereichsleiter Eftger. Dr. Decker zeide o. m., dat in het oosten een der grootste wor stelingen uit de wereldgeschiedenis plaats heeft, tusschen hakenkruis en Sovjetster, tusschen het licht en de duisternis. Duitschland vecht hier voor een zaak, die de zaak van de geheele wereld is. Het is Duitschland immers niet te doen om eigen welzijn, of om de macht der partij, maar om een nieuwe vormgeving van Europa ten aan. zien van een nieuwe wereldbe schouwing. Het is over eenige dagen tien jaar geleden, dat de Duitsche ar beidsdienst gesticht werd. Hij werd met een zeker wantrouwen begroet, doch men begreep spoe dig algemeen het mooie devies: de gemeenschap voor de individu en dit devies is gemeengoed gemaakt van het geheele volk. Spreker constateerde, dat ook in Nederland reeds veel politiek leed achter den rug is en men hier sterk op weg is de eenheid te vinden. Tot zijn vreugde heeft hij ook in den Ned. Arbeidsdienst den waren geest ge vonden. Men vergelijke eens, wat het liberalisme en wat het nat.- soc. van het Duitsche volk gemaakt heeft. De geheele wereld kan nu tegen Duitschland gemobiliseerd worden, zonder dat dit succes heeft. Om dit te bereiken heeft de arbeidsdienst een belangrijke rol gespeeld. Doch deze kan slechts bestaan in een nat.-soc. gedachten- sfeer. In den arbeidsdienst wordt men gehard in den dienst voor het volk, en wie het volk dient, dient goed. Op deze gedachte heeft Adolf Hitler het Groot-Duitsche Rijk op gebouwd, en op die gedachte zal Europa onder zijn leiding een ge lukkiger toekomst tegemoet gaan. Hierna heeft Oberdienstleiter Schmidt een slotwoord gesproken en het bolsjewisme als een macht der duisternis fel gehekeld. Hij zeide den Führer dankbaar te zijn, dat hij hier gekomen is, want an ders zaten hier misschien bolsje wieken. Aan het einde der bijeen komst werden de nationale liederen gezongen. ZWAAR GESCHUT VAN DE WAFFEN S.S. heeft de bolsjewistische stellingen onder vuur genomen. (P.K. Schuerer-Hoffmann) Reportage vertrek W.A.-batal jon. - De persdienst van den Neder landsehen omroep meldt, dat heden avond van 19.4520.15 uur over den zender Hilversum 1 een uitgebreide reportage gegeven zal worden van de beëediging van het eerste ba taljon van het W.A.-regiment, dat naar het Oostfront vertrokken is. Ilarmen Sytstra-prijs uitge reikt. - De Harmen Sytstra-prijs voor Friesehe literatuur, welke is ingesteld door het dept. van volks voorlichting en kunsten, is dit jaar toegekend aan den Frieschen ro manschrijver Reinder Brolsma, wo nende te Goutum onder Leeuwar den. TENTOONSTELLING VAN DEN A. D. GEOPEND. Opening Deutsches Haus te Rotterdam. Zaterdagochtend is het Deutsches Haus aan den Westzeedijk te Rot terdam met een gemeenschappelijke tentoonstelling van den Duitschen en Nederlandschen Arbeidsdienst geopend. Een groot aantal leiders van de beide arbeidsdiensten en vele functionarissen van de N.S.D.A.P., waren hierbij aanwezig. Behalve de rijkscommissaris werden opgemerkt de commissaris-generaal voor bijzondere aangelegenheden, Schmidt, en de commissaris-gene raal voor justitie, Rauter, alsmede de gevolmachtigde voor Zuid- Holland, dr. Schwebel en de ge volmachtigde voor Rotterdam, Völcker. Verder waren aanwezig de General-arbeitsführer van den Duitschen arbeidsdienst, dr. W. Decker, de bevelhebber van den Duitschen arbeidsdienst in Neder land, Oberst-arbeitsführer Beth- mann, de wnd. commandant van den Ned. arbeidsdienst, generaal- arbeidsleider De Bock en de chef van den staf van den Nederland schen arbeidsdienst, Ekker, en vele anderen. In het oorlogsgeweld van het vorig jaar heeft de Duitsche kolonie te Rotterdam haar tehuis verloren. Thans is een nieuw gevonden en gereed gekomen en de plw. leider voor R'dam van het Arbeitsbe reich Schöherr, dankte den rijks commissaris voor de hulp, welke hij heeft gegeven om dit te bereiken. De rijkscommissaris betuigde vervolgens zijn tevredenheid over hetgeen tot stand is gebracht. Dit gebouw moet het middelpunt wor den van het hat-soc. leven in Rot terdam. Met een korte aansporing, te werken volgens den wil van den Führer, verklaarde de rijkscommis saris tenslotte het gebouw voor ge opend. (Van., onzen Haagschen correspondent). De in het nr. van Zaterdag ge publiceerde nieuwe maatregelen op sociaal gebied, die de commissaris van het N.V.V. op een persconfe rentie te Amsterdam, welke ook wij mochten bijwonen, heeft aangekon digd, geven stellig aanleiding, nog met een enkel woord erop terug te komen. Met name het door den heer Woudenberg, van wiens waarachtt ge liefde voor den arbeider, diens werk positie en levensomstandig heden, wij in den loop van den tijd ten volle overtuigd zijn geraakt, bij die gelegenheid afgekondigde „Ge neraal Pardon" verdient in zoo breed mogelijken kring bekend te worden. En dat wel uitsluitend in het welbegrepen belang van den arbeider zelf. Het heeft geen zin te vetrheelen, dat met name vele leden van de z.g. confessioneel© vakbonden, het R. Kath. Werkliedenverbond en het Chr. Nat. Vakverbond, den laatsten tijd, en vooral in de eerste dagen na •den 25en Juli, toen de heer Wou denberg door den Rijkscommissaris ook tot commissaris dezer vakbon den werd benoemd, zijn uitgetreden. Hierdoor verloren zij alle aanspra ken, rechten en waarborgen, welke het aangesloten zijn bij een vak bond voor den arbeider met zich meebrengt. Bovendien is de zaak nog zoo, dat men bij onderbreking van het organisatorisch verband eerst weer een jaar lid moet zijn, voordat men rechten op uitkeerin- gen e. d. kan doen gelden. De veel al „spontaan" en ondoordacht vol voerde daad van het uittreden vaak bovendien nog gedaan onder druk van onverantwoordelijke lie den, die er zelf geen enkel risico bij loopen heeft dus wel vérgaande gevolgen. Zij is van een dusdanige beteekenis voor den arbeider-in- kwestie, dat hij zich zeker wel eenige malen goed had mogen be denken, alvorens tot dezen, voor hem en zijn gezin noodlottigen, stap over te gaan. Mét den heer Wou denberg 'hebben ook wij de over tuiging, dat inderdaad velen zich wel wat ondoordacht ertoe hebben laten brengen, van alle moeizaam verworven rechten en waarborgen afstand te doen. Derhalve valt het initiatief van- den commissaris van het N.V.V., om tusschen 10 October en 1 November a.s. aan allen, die tot 23 Juli j.l. behoorden tot één der; vakorganisaties van het R.K.W.V, of C.N.V., de gelegenheid! te geven wederom toe te treden tot de vak organisaties van het N.V.V., met behoud van alle rechten en zonder over de afgeloopeni periode contri butie te moeten betalen, zeer zeker te loven en dankbaar te aanvaar den. Ieder, wien zulks aangaat, be denke zich goed en vrage zich af, of hij tegenover zijn gezin en tegen over zichzelf verantwoord is, in dien hij deze laatste geboden kans niet aangrijpt. Vertrouwend op de spreekwoordelijke nuchterheid van ons volk welke helaas den laatsten tijd begint te tanen! hopen wij, dat deze kans door alle thans ongeorganiseerden zal wor den verstaan, en dat zij zullen wil len inzien, dat het N.V.V. voor alles alleen aan de belangen der arbei ders denkt, ongeacht hun politieke overtuiging of hun confessie, ook ai wil het N.V.V. met Open oogen in den nieuwen tijd trachten te staan. Wie ondanks alles in zijn af wijzende houding -wil volharden, zal zich de konsekwenties daarvan klaar voor oogen moeten stellen: tegen de jaarwisseling 1941-'42 kondigde de heer Woudenberg een maatregel aan, waarbij alle sub sidies aan ongeorganiseerden bui ten het N.V.V. zullen komen te vervallen. Ook de nadere door den commis saris van het N.V.V. aangekondigd© verbeteringen op sociaal gebied be wijzen eens te meer, hoe het N.V.V. in den rfiimsten zin voor de belan gen van zijn leden op de bres staat. Naast de zware beschuldigingen, die de heer Woudenberg moest richten aan het adres van de R. Kath. vakbondbestuurders be schuldigingen, die ons volk als ge meenschap niet zoo maar naast zich neer kan leggen! deed het royaal en sympathiek aan, dat de commis saris met waardeering sprak over de houding, die de Protestantsche vakbondleiders hebben aangeno men, ook waar zij evenzeer om vermeende principieelè redenen hun functies wenschten neer te leggen. Hierop voerde Oberst-arbeits führer Bethmann het woord en na hem sprak General-arbeitsführer Decker. Hij noemde het een sym bool, dat het Deutsche Haus te Rot terdam wordt geopend met een tentoonstelling van den arbeids dienst. De arbeidsdienst toch is ge boren uit de nat.-soc. gedachte in Duitschland. Spreker hoopte, dat door deze tentoonstelling veel mis verstand uit den weg zal worden geruimd. Hierop verklaarde spr. namens Reichsarbeitsdienstführer Hierl de tentoonstelling geopend. Vervolgens maakte de rijkscom missaris met de overige eeregasten een rondgang over de tentoonstel ling, die een beeld geeft van het werk, het doel en de prestaties van den arbeidsdienst. J. TER HAAR. t Gisteren is te Amsterdam over leden de heer Jan ter Haar, oud-lid van den raad en oud-wethouder van de gemeente Amsterdam. De overledene was sedert vele jaren lid van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal. Hij had zitting voor de C. H. U. De heer ter Haar was een in de hoofdstad zeer op den voorgrond tredende figuur in het openbare leven; in vele vereenigingen ver vulde hij bestuursfuncties. VERBLIJFSVERGUNNINGEN AAN VREEMDELINGEN. Nu vrijwel iedereen in het bezit is van een persoonsbewijs, afgege ven door het departement van bin- nenlandsche zaken, blijkt bij vele vreemdelingen de meening te zijn ontstaan, dat de aan hen verleende verblijfsvergunning (door de poli tie hunner woonplaats in. hun pas poort of ander identiteitspapier of in het zoogenaamde „verblijfspas- poort" of in het zoogenaamde „verblijfsvergunningformulier" ge plaatst) thans overbodig is ge worden. De aandacht wordt er evenwel op gevestigd, dat alle vreemdelin gen (Rijksduitschers uitgezonderd), die n a i Maart 1938 naar Neder land gekomen zijn, evenals voor de uitreiking der persoonsbewijzen, in het bezit dienen te zijn en te blijven van een geldige verblijfs vergunning, afgegeven door de po litie hunner woonplaats. Niet- nakoming van deze verplichting kan maatregelen ingevolge het vreemdelingenreglement ten ge volge hebben. Ratelende mitrailleurs handgranaten stormaanval. Steunt de Nederlandsche ambulance v/h oostfront. Koninginnegracht 22 giro: 87600 's-Gravenhage.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 5