LATIES DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. {EN EN mom dit, Alkmaar, VRIJWIL! N AND Het bewapeningscentrum Stalino ingenomen. De strijd in het Oosten. Ie restauratie werkzaam We ian de Groote M alhier. V Victorie, Duitschtand wint voor Europa op alle ironten Nederland zal vrij zijn. Het registreeren van volkstuinen. Pagina 4. [ACHTIGDE SN VOOR i zijn geen vast- :olom den hoogsten den detailhandel sument een richtlijn in rekening mogen geval groenten of irden verkocht, ook •uit van de beste rijzen lager moeten 1941. Detaillisten- prijzen. st. 0.24 per st. 9? 0.19 per 99 0.15 per kg i, 0.26 per kg 99 0.20 per 99 0.13 per bos 0.13 per b. kg 0.13 per kg 99 0.08 per 99 0,08 per 99 0.07 per 99 0.07 per 99 0.59 per 99 0.42 per 99 0.29 per 99 0.29 per 99 0.24 per 97 0.19 per 99 0.08 per 99 0.08 per 99 0.10 per 99 0.10 per 99 0.07 per 99 0.08 per 99 0.41 per 99 0.26 per st. 0.22 per st. 99 0.19 per 99 0.15 per 99 0.10 per kg 0.14 per kg st. 0.07 per st. kg 0.10 per kg 99 0.08 per 97 m 0.13 per 99 0.09 per 99 0.08 per 99 0.07 per 99 0.17 per 99 0.15 per st. 0.07 per st. 99 0.C6 per 99 0.06 per 99 0.05 per kg 0.10 per kg 99 0.17 per 99 0.24 per 99 0.13 per 99 0.24 per 9> 0.13 per 99 0.10 per st. 0.12 per st. 99 0.07 per 99 0.13 per 99 0.10 per 99 0.08 per 99 0.05 per kg 0.07 per kg 99 0.27 per 9» 0.19 per 99 2.99 per 99 0.56 per 99 0.32 per st. 0.54 per st. 99 0.29 per 99 0.17 per 99 0.07 per kg 0.62 per kg 99 1.28 per ar de publicatie van •ekend worden, met i wordt. kg of per bos bere- vóór het schrappen n fruit mag door cht boven den wer- STRAFBAAR. K HAAR. ldig maken. ALKMAAR COURANT. 143ste Jaargang No. 249 t Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar f 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels f 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Woensdag 22 October 1941 DuiSschland strijdt voor Europa Britsche koopvaardij schepen tot zinken gebracht. Duitsch legerbericht. Uit het hoofdkwartier van den Führer, 21 Oct. (D.N.B.) Het operbevel van de weermacht maakt bekend: Duitsche en Italiaansche for maties hebben gisteren bezit ge nomen van het gebied om Stali no, een der belangrijke bewape ningscentra in het Donetzbekken. Stalino zelf werd door berg ja gers ingenomen. De rijksoor- logsvlag wappert van een be langrijke industrieele onderne ming dezer stad. Bij de zuivering van het slagveld: ten O. van Brjansk heeft de opperbevelheb ber van het 50e bolsjewistische leger, generaal Petroff, lid van de opperste Sovjet, met verschei dene oficieren van zijn staf den dood gevonden. Gevechtsvliegtui gen bombardeerden belangrijke installaties in Moskou en Lening- grad. In den strijd tegen de Britsche ravitailleeringsscbeepvaart brach ten duikbooten op den Atlanti- schen Oceaan zeven vijandelijke koopvaardijschepen van tezamen 38200 brt. tot zinken. De groote Britsche walvischvaarder Svend- foyen werd door torpedotreffers zwaar beschadigd. De gevechts vliegtuigen vernietigden ten N.O. van Juli een koopvaardijschip van 10000 brt. Een ander groot schip werd door bomtreffers be schadigd. In den afgeloopen nacht viel de luchtmacht de belangrijke ravitailleeringshaven Liverpool alsmede havens en belangrijke militaire inrichtingen aan de En- gelsche Oost- en Zuidoostkust aan. Britsche bommenwerpers lie ten in den nacht van 20 op 21 October brisant- en brandbom men vallen op verscheidene plaatsen in N.W. en W.-Duitsch- land. De 'burgerbevolking leed verliezen aan dooden en gewon den. Er werd eenige materieele schade aangericht. Vier der aan vallende vliegtuigen werden neer geschoten. Diep in de bolsjewistische terugtochtsbewegingen ge- stooten. Bij de achtervolging van de terugtrekkende bolsjewistische for maties stieten de Duitschers tot diep in de holsjeiwstisiche terugtochtsbe wegingen. Zij hebben hierbij 102 bolsjewistische trosvoertuigen ver nietigd resp. buitgemaakt. Bij een actie in het zelfde gevechtsgebied ontmoette een andere Duitsche divi sie bolsjewistische strijdkrachten, die de Duitsche troepen trachtten aan te vallen, waarbij zij gesteund Werden door pantserwagens. De bolsjewistische aanvalspoging werd met bloedige verliezen voor den vijand afgeslagen. 10 Pantserwa gens, waaronder verscheidene van 52 ton, werden door de Duitschers vernietigd. De actie op verschillende gevechtsterreinen. Berlijn, 21 October (D.N.B.) In den Z. sector van het O. fr'ont heeft de Duitsche luchtmacht, ter onder steuning van de operaties van het Duitsche leger, op 20 October nieuwe groote successen behaald en den bolsjewieken zware verliezen toegebracht. Verscheidene Sovjet vliegvelden werden overdag doel treffend met bommen bestookt. In het Donetzgébied werden de achter- waartsche bewegingen van den vijand met succes verstoord. Bij de gevechten in het gebied om Charkof werden drie spoortreinen door vol treffers vernietigd. De Sovjets ver loren bovendien drie pantserwagens en drie kanonnen, alsmede 250 vrachtauto's, die door bomtreffers vernield werden. Zeven andere pantserwagens en 190 vrachtauto's werden zwaar beschadigd. Sovjet koopvaardijschepen in de wateren der Baltisehe eilanden werden hevig beschadigd. Verijdelde tegenaanvallen der bolsjewieken. Berlijn, 21 Oct. (D.N.B.) De bolsjewieken hebben gisteren in het gebied van het Ladogameer tegen aanvallen tegen de oprukkende Duitsche troepen ondernomen. Hun aanvallen werden over een breed front en met groote hardnekkigheid geleid en werden door pantserwa gens gesteund. De Duitsche troepen wisten evenwel al deze aanvallen der bolsjewieken met succes te ver ijdelen. De bolsjewieken leden zware verliezen. In den centralen sector van het Oostelijke front ondernamen de troepen van een Duitsch legercorps gisteren een zuiveringsactie in het veroverde gebied. DE BEWAPENING DER AMERIKAANSCHE KOOP VAARDIJVLOOT. Tokio, 21 Oct. (Domei) De drie Amerikaansche mailbooten op den Stillen Oceaan „President Taft", „President Pierce" en „President Cleveland" zijn bewapend met luchtafweergeschut, torpedolanceer- buizen en andere faciliteiten, vol gens de berichten, die naar de Nisji Nisji Sjimboen meldt, in scheepvaartkringen te Sjanghai zijn ontvangen. De plaatsing van marine officieren op deze schepen is reeds geschied. SLOWAAKSCHE STAATSLIEDEN IN HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER. Hoofdfkwartier van den Führer, 21 Oct. (D.N.B.) Op uïtnoodiging van den Führer hebben de presi dent van den Slowaaksche staat, dr. Tiso, en de Slowaaksche minister president dr. Tuka, in wier gezel schap zich Slowaaksche autoriteiten bevonden benevens de Duitsche ge zant in Presburg, een bezoek ge bracht aan het hoofdkwartier van den Führer. De politieke en militai re besprekingen verliepen in den geest der hartelijke vriendschap tusschen beide volken en der wa penbroederschap, die door den strijd van Duitsche en Slowaaksche troe pen tegen den gemeenschappelijken vijand opnieuw wordt bekrachtigd. Aan de besprekingen namen deel de Duitsche minister van buitenlandsche zaken, von Rib- bentrop, en de chef van het opperbevel der weermacht, ge- neraal-veldmaarschalk Keitel. Tijdens hun bezoek gaven de Slo waaksche staatslieden gehoor aan een uitnoodiging van minister von Ribbentrop. De Slowaaksche leger- autoriteiten voerden besprekingen met generaal-veldmaarschalk Kei tel, en diens staf. In aansluiting daarop vond een bezoek plaats bij den operbevelhebber van het leger, generaalveldmaarschalk von Brau- chitsch in diens hoofdkwartier. Ten slotte waren de Slowaaksche staatslieden gasten van rijksmaar schalk Hermann Göring in diens hoofdkwartier. DE DUITSCHE OPMARSCH AAN HET OOSTELIjk FRONT. door de Duitschers linegeweren is niet te (Weltbild-Eplygoon) ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. Berlijn, 22 Oct. (D.N.B.) In den afgeloopen nacht hebben, naar het D.N.B. van bevoegde zijde verneemt, Britsche bommenwerpers boven N.' W.-Duitschland gevlogen, waar zij op. verschillende plaatsen brand- en brisantbommen neerwierpen. Schade aan militaire doelen of de economi sche oorlogvoering werd niet aange richt. Er zijn verliezen aan dooden en gewonden. Volgens de totdusver ontvangen berichten zijn twee Britsche vlieg tuigen neergeschoten. DE JAPANSCH-AMERIKAANSCHE ONDERHANDELINGEN. Tokio, 21 Oct. (DNB). De Tokio Asahi Sjimboen publiceert een spe ciaal bericht uit Washington, vol gens hetwelk aldaar verkregen in lichtingen melden, dat de onder handelingen tusschen Japan en de Ver. Staten binnenkort hervat zul len worden. Het blad voegt hieraan toe, dat de Amerikaansche regeering thans grootere belangstelling schijnt te hebben voor het Japansche vraag stuk. KAART VAN PELT Op het kaartje is met dikke zwarte lijn aangegeven het Duitsche front dat zich uitstrekt vanaf het Ladoga meer tot aan de geheele zee van Azof. Volgens de laatste weer- machtsberichten van 20 Oct. is het kaartje volledig tot aan den val van de havenstad Taganrog. De enclaves, die eenige dagen geleden nog be stonden bij Odessa, Wjasma en Brjansk en waar de vijand nog te genstand bood, zijn nu opgeruimd en liggen thans achter 't Duitsche front, De hoofd ingang van het monumentale kerkgebouw is thans aan de beurt om ge heel hersteld te worden. (Polygoon- Kuiper) EXTRA BERICHTEN VAN HET DUITSCHE OPPERBEVEL, De strijd in het N. deel van het O. front. Uit het hoofdkwartier van den Führer, 21 Oct. (D.N.B.) Het opperbevel van de weer macht maakt bekend: Door de heden gemelde be zetting van het eiland Dagoe is het Oostzeegebied thans geheel en al van den vijand bevrijd en daarmede het tijdstip gekomen ook te berichten over de ope raties die sedert begin Augustus in den N. sector van het O. front hebben plaats gevonden. Na de doorbraak door de Sta- linlinie had de legergroep van generaal-veldmaarschalk Ritter Von Leeb in samenwerking met de luchtmacht van General- oberst Keiler tot opdracht ge kregen de zich tusschen het Ilmen- en Peipusmeer bevin dende strijdkrachten van den tegenstandei te verslaan, de vesting Leningrad in het Z. af te sluiten, alsmede Estland en de Oostzee-eilanden van den vijand te zuiveren. Ondanks dc voortdurend sterk„ bedreiging hunner oostelijke flank boog het gros van het' leger van General- oberst Busch tezamen met het pantserleger van Generaloberst Höppner allereerst naar het N. Tijdens buitengewoon hevige ge vechten werd de uitgebreide stelling van den tegenstander in ontoegankelijk bosch- en moerasterrein aangelegd, tus schen Ilmen- en Peipusmeer doorbroken, waarbij ongeveer 5000 kazematten in gevechten van man tegen man moest worden bedwongen en uitgebrei de mijnenvelden met meer dan 30.600 mijnen worden opge ruimd. In nieuwe hevige ge vechten moesten vervolgens ten N. van Loega zeer sterke vijan delijks strijdkrachten worden vernietigd, alvorens de aanval op het vestinggebied van Le ningrad kom beginnen. Alle pogingen van den tegenstander, om de insluiting van deze stad door ontlastende aanvallen aan beide zijden van het Ilmenmeer te verhinderen, mislukten. In den tegenaanval ten Z. van het Ilmenmeer werd het voornaam ste gevaar door vernietiging van talrijke vijandelijke divisies af gewend. Gelijktijdig rukte het leger van Generaloberst Von Küchler ten W. van het Peipus meer over een breed front op tot aan de kust van de Finsche golf. Na de inneming van Reval en Pernau werd de landing op de Oost'zee-eilanden voorbereid, terwijl sterke onderdeelen van het leger ten N. van het Peipus meer naar het O. optrokken om aan de gevechten tot omsinge ling van Leningrad deel te nemen. Aan de verovering van de Oostzee-eilanden hebben strijd krachten ter zee onder opper bevel van admiraal-generaal Carls in aanzienlijke mate mee gewerkt. Behalve het transport van de landingstroepen hebben zij door aanvallen op de Finsche golg bedreiging door de Sovjet- marine in de flank uitgescha keld, de vijandelijke mijnenver- sperringen in da wateren rond om de onderhavige eilanden op geruimd en door beschieting van de vijandelijke stelling van zee uit deelgenomen aan de ge vechten te land. In een zware worsteling, on vermoeibaar gesteund door de lucht'formaties van de Gene- raals-vlieger Freiherr von Richt- hofen en Förster, hebben de for maties van leger en Waffen SS, die vereenigd waren in de le gergroep van Generaal-veld maarschalk Ritter Von Leeb, sinds het weermachtbericht van 6 Augustus meer dan 360 000 gevangenen gemaakt, 1581 tanks en 4063 stukken geschut buit gemaakt of vernield. Het be langrijkste doel van hun opera ties is bereikt met de omsinge ling van Leningrad. De wanho pige pogingen van de Sovjet strijdkrachten, te Leningrad in gesloten, om uit te breken, wer den door de batik met zware verliezen voor den tegenstan der afgeslagen. Aanzienlijke onderdeelen van deze legergroep en van de luchtvloot van Ge- neral-oberst Keiler zijn reeds geruimen tijd geleden vrij ge komen om deel te nemen aan operaties op andere punten van het Oostelijk front. Het eiland Dagoe bezet. Uit het hoofdkwartier van den Führer, 21 October (D.N.B.) Het opperbevel van de weer macht maakt bekend: Het eiland Dagoe is ingeno men. Daarmede zijn alle eilan den voor de Baltisehe kust in Duitsche handen en is het ge heele Baltisehe gebied van den vijand gezuiverd. In voorbeel dige samenwerking met forma ties van de marine en het lucht- wapen was het aan een divisie infanterie van het Duitsche leger reeds op 12 Oct. gelukt, op de Z. punt van het eiland verrassend te landen. In hard nekkige gevechten, die tien dagen geduurd hebben, werd het eiland sindsdien van den vijand gezuiverd. Daarbij vielen 3000 gevangenen in Duitsche handen. 6 kustbatterijen werden vernield. Resten van de vijan delijke bezetting werden bij de poging om over zee te ont komen, door eenheden van de marine en het luchtwapen on schadelijk gemaakt. Britsche aartvalspogingeri bij Tobroek a geslagen. Italiaansch legerbericht. Rome, 21 Oct. (Stefani), In zijn weermachtbericht no. 506 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: Noord-Afrika: Aan het front van Tobroek zijn aanvalspogingen van den vijand verijdeld dooi' heb snelle optreden van onze troepen. Duitsche jagers hebben een Britsch vliegtuig neergeschoten. De vijand heeft luchtaanvallen ondernomen op Benghasi en Tripolis. Er werd lichte schade aangericht. Een an dere aanval werd ondernomen op de haven van Catania, Aei-reale, (Sicilië). Er werden eenige huizen getroffen. Er werd een burger ge dood en vijf burgers werden ge wond. In het centrale bekken van de Middellandsche zee zijn twee van onze torpedojagers gezonken. Waarschijnlijk zijn zij op mijnen geloopen. Bijna- de geheele beman ning der beide vaartuigen is gered. Oost-Afrika: Aan de verschillen de fronten in den sector van Gondar verkenningsactiviteit van onze de tachementen, die steun verleenden aan de onderscheidene aanvals- ondernemingen. Overal werd de vijand met verliezen teruggedreven. Wapens en munitie werden buitge maakt. Tijdens aanvallen op Gon dar en Oualag zijn twee vijandelijke vliegtuigen door ons luchtdoelge schut neergehaald. Nederland zal zelfstandig zijn in het nieuwe Europa. Voor die vrij heid en die zelfstandigheid strijden duizenden en duizenden dappere Nederlanders aan het Oostfront. Voor die vrijheid en zelfstandigheid vertrok dezer dagen het eerste ba taljon van het W.A.-regiment naar het Oosten, nadat de W.A.-mannen in handen van den leider der N.S.B, den eed van trouw aan den Führer hadden afgelegd.. Nederland zal vrij zijn, omdat duizenden Nederlandsche strijders daarvoor hun leven inzetten, omdat Nederlandsche nationaal-socialisten hun liefde voor volk en vaderland bewijzen door een daad. Wordt wakker, gij Nederlander, die meent dat de toekomst van ons vaderland gediend wordt door ge vluchte regeerders, door hitsende radio-omroepers en- kortzichtige sa lon-bolsjewisten. Wordt wakker, ke rel, bewijs dat je werkelijk Neder lander bent, schudt af die on-Neder landsche lamlendigheid, sluit je aan bij hen die strijden voor ons volk. Nederland zal vrij zijn. Het zal een eervolle plaats innemen in het nieu we Europa. Daarvoor zorgen de mannen van ons legioen, daarvoor kunt ook u zorgen, maar dan moet u zich melden bij het: Dit nummer bestaat uit vier pagina's. Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. Proc.-Gen. te Amsterdam met pensioen. 's-Gravenhage, 21 October. Het rijkscommissariaat maakt bekend: De rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied heeft op grond van art. 1 zijner verordening n-o, 108/40 (vierde verordening over bijzondere bestuusrechtelijke maat regelen) aan den procureur-gene raai te Amsterdam, mr. J. A. van Thiel, pensioen verleend. In zijn plaats heeft de rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied op grond van dezelfde bepaling mr. j Fietsma, rechter aan de arrondisse mentsrechtbank te Groningen, tot procureur-generaal in Amsterdam benoemd. DE AANVAL OP HET BRITSCHE CONVOOI. Berlijn, 21 Oct. (D.N.B.) Duitsche duikbooten hebben bij een aanval op een Britsch convooi op den Atlantischen Oceaan zeven Britsche koop vaardijschepen met tezamen 38.200 brt. tot zinken gebracht In drie dagen tijds verloren de Britten d-us 17 schepen met tezamen 98.200 brt. aan nood zakelijke en voor den oorlog belangrijke goederen. DE VER. STATEN EN NED.-INDIE. New-York, 21 Oct. (D.N.B.) Een bericht van de New-York Times uit Singapore wijst op de noodzakelijk heid voor de Ver. Staten om deel te nemen aan de verdediging van Britsche en Nederlandsche bezittin gen in het Verre Oosten. Deze be zittingen zijn volgens het blad wel iswaar beslist gekant tegen conces sies aan Japan, maar realistisch ge noeg om in te zien, dat hun vastbe raden houding slechts te handhaven 'is, indien de Ver. Staten militairen steun toezeggen. Amerikaansche deelneming aan de verdediging zou het Maleische gebied en Singapore tegen iederen aanval beveiligen. Ook Britsche militairen hebben onlangs de noodzakelijkheid van Amerikaan sche medewerking geuit. Het blad verklaart, dat met na druk gezegd dient te worden, dat Ned.-Indië zijn maatregelen tegen Japan zonder Amerikaanschen steun op den duur niet kan voort zetten met het oog op het gevaar, dat Japan door deze maatregelen tot den strijd gedwongen kan wor den. LUCHTAANVALLEN OP ENGELAND. Berlijn, 21 Qct. (DNB). In den af geloopen nacht hebben Duitsche ge vechtsvliegtuigen doeltreffende aan vallen gericht op de ravitailleerings haven van Liverpool en op voor den oorlog belangrijke doelen aan de Humbermonding benevens op an dere haveninstallatie aan de Brit sche Oostkust. Ten N. O. van Hul! hebben Duitsche vliegtuigen een Britsch convooi gebombardeerd. Een koopvaarder van 10.000 brt. werd door een voltreffer midscheeps tot zinken gebracht, een tweede koop vaarder van 10.000 brt. werd zwaar beschadigd. Slowaaksche minister onder scheiden. (D.N.B.) - De Führer en opperbevelhebber dar weermacht heeft den Sl-owaakschen minister van landsverdediging, generaal Cat- los, het grootkruis der orde van den Duitschen adelaar met de zwaarden verleend. De Führer overhandigde den generaal deze onderscheiding tijdens diens bezoek aan het hoofd kwartier van den Führer. VERDVISTÉR GOED! ZON 22 Oct. onder: 18.31 23 Oct. op: 8.19 MAAN 22 Oct. op: 10.27 onder: 20.05 27 October Eerste kwartier. Aangifte vöór 10 November. 's-Gravenhage, 21 Oct. In de Ned. Staatscourant is een be sluit van den secr.-gen. van het dept. van landbouw en vissche- rij afgekondigd, betreffende het registreeren van volkstuinen. Om een overzicht over het aantal en de oppervlakte dezer tuinen 'te verkrijgen met het oog op het ver strekken van zaaizaad en pootgoed, zijn krachtens dit besluit, het regis tratiebesluit 1941 volkstuinen, natuurlijke personen, groepen van personen, rechtspersonen (waar onder publiekrechtelijke lichamen) en vennootschappen onder firma of commanditaire vennootschappen, die in 1941 grond rechtstreeks ter beschikking van derden hebben ge steld met de bestemming om door die derden als volkstuin te worden gebruikt, verplicht hiervan een op gave te verstrekken. In genoemd besluit wordt on der volkstuin verstaan ieder perceel grond, waarvan de op brengst in hoofdzaak bestemd is voor eigen en/of gezinsverbruik en dat met den grond, waarop het woonhuis van den gebruiker van dat perceel is gelegen, niet een aaneengesloten geheel uit maakt of daaraan onmiddellijk grenst. Dergelijke perceelen worden veel al aan de gebruikers uitgegeven door een vereeniging, die den hier toe benoodigden grond van een ge meente pacht. Aangezien het in een dergelijk geval de vereeniging is, die den grond rechtstreeks ter be schikking van de volkstuinders stelt, rust .de verplichting tot opgave dus op deze vereeniging en niet op de gemeente, welke den grond aan de volkstuinvereeniging verpachtte. Hiernaast doen zich echter even eens gevallen voor, waarin gemeen ten, fabrieksdirecties of groote in stellingen grond voor volkstuinen rechtstreeks aan derden-gebruikers ter beschikking stellen. Uit den aard der zaak zijn in die gevallen die ge meenten, fabrieksdirecties of instel lingen tot het doen der opgave ver plicht. Ook komt het voor, dat het uit geven van perceelen grond, welke aan de hierboven gegeven omschrij ving van volkstuin voldoen, door particulieren, zooals b.v. landbou wers, geschiedt, met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat zij eveneens onder de bepalingen van het registratiebesluit 1941 volkstui nen vallen. Ten slotte kan nog worden mede gedeeld, dat in genoemd besluit met betrekking tot de verplichte opgave is bepaald, dat deze voor 10 Novem ber 1941 schriftelijk moet geschie den bij de Landbouw Crisis Organi satie, binnen welker werkgebied het desbetreffende perceel grond is gelegen. Belanghebbenden worden voor nadere bijzonderheden verwezen naar de in de bladen opgenomen officieele publicatie. - Le luchtaanval op Piraeus. (D. N.B.) - De Britsche luchtaanval op den Piraeus heeft den zestienden October, naar officieel wordt medegedeeld, 48 slachtoffers onder de burgerbevolking gemaakt, waar ender 19 dooden. De Grieksche pers wijst er op, dat de Piraeus geen en kele militaire beteekenis heeft. Negen Britsche bommenwer pers vernield. (D.N.B.) - Naar Reu ter meldt, zijn van de vluchten der Britsche luchtmacht naar Noord- en Noordwest-Duitschland in den af geloopen nacht negen Britsche bom menwerpers niet teruggekeerd naar hun steunpunten. - Het veroverde Sovjet-gebied. (D.N.B.) - In den loop van vier maanden hebben de Duitsche sol daten in het Oosten een gebied ver overd van anderhalf millioen vier kante kilometer met een bevolking van 65 millioen zielen, een derde van de totale bevolking der Sovjet- Unie. Japansche kabinetsraaad bijeen. (Domei) - Gistermorgen om 10 uur is in de ambtswoning van den pre mier, Tojo, de eerste kabinetsraad; gehouden van de nieuwe regeering. Alle kabinetsleden waren aanwezig. Geen Nederlandsch-Indische pe troleum naar Japan. (D.N.B.) - De olieleveranties van Amerika en Ne- derlandsch-Indië blijven volkomen stopgezet, heeft de woordvoerder der Japansche regeering verklaard. Hij wees er tevens op, dat de petro- leumnovereenkomst tusschen Japan en Mexico voor zoover hem bekend nog geldig was.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1