Klomperue Klomp Het uitoefenen door Joden. vcsn een beroep LAHGESTR.78" DAMSCHE URS Het ziekenfondsbesluit treedt op 1 November o.s. in werking. EEN ECHTE HOLLANDSE JONGEN Arbeid van niet-Joden in gezinnen met Joden verboden. Advertentiën. Pagina 2. Pagina 2. TELEF. 4472 P-WEEK MAAR. lannes H. F., z. van ageman en E. M. de M., d. van Cornelis rsem. /D: Jan Pie en Wil- in. Jan Meijer en a. Jacob P. Schip- in Leijen. LSMARKT. Oct. 1941. Op de kaasmarkt waren in wegende 38000 kg, waarvan soort en 17 stapels Kleine 43.50 40+ 56. aas: Kleine en Com es met rijksmerk. "GENDÏJK, 24 Oct. iveiling). 8300 kg 400 kg Gele kool avoye kool 5; 300 0; 10000 kg Peen kg Bieten 4; 2200 extra 14.50 le s. Vroege witte kool ij vie 3; 1900 kg —8.30; 600 kg Snij- 800 kg Slaboonen liven 45; 1000 kg WOUDE, 24 Oct. nd). 18100 kg Roo- 600 kg Gele kool oene kool 5; 2300 en stek) 3.50; 2.50, B 3.40, C 3 stuks Bloemkool 2e 10 bos Peen 7; witte kool 2; 2400 8. 24 Oct. 1941. elk- en Kalfkoeïen Pinken f 170—370; 1 90—190; 173 55; 27 Varkens: 55 magere 60-—85 tl; 143 Kleine big- ler: 56 Stieren, 420 Nuchtere kalveren, e schapen, 50 Vette ten en geiten en 18 aanvoer 3606 stuks. :hanen 1.502.50, 52.25, Jonge ha- a duiven 2540 ct. i velmaatschappij en. 20 plus 87 40 plus :aas 20 plus 87 40 kaas 40 plus 112. EN, 23 Oct. 1941. 46900 kg Witte laboonen 18; 5400 .40. G. H. W. ter eloof niet aan het nst wel bij zulk Irama", antwoordde Rem- ijpend, „dat er een nhang tusschen len val van Cla- géleden aanwezig probleem hoort af bij elkaar, dat iegde de journa- ay betreft, het zal zijn, eens te zien, at philanthropen- t". i traden den salon isman binnen, isieur Rambouillet et mij wil samen- v Chrisman? Ik etzelfde vertrou- als u mij gedaan maakte een diepe ange vrouw. Vordt vervolgd). IA VB CHE BANK KT.V, Alkmaar. 4 October 1941 »EN. Vor.k. pun 2u 41 9+6/16 9+6/16 140 II 99WI6 99'6/iei 1938 92% 92% 39 93 93 1283/e V 128% .170 170 .213 214 bank 148 148 ENL. lie 143% 145 1171/4 118% 320 310 160 163 Bezit 2711/4 274% SCH. .484 487 .293 295 Unit ló3 267 sn 1351/s 137 314% 318 301% 310 2571/4 258 -169 170 175 180 v; 158% 159 Lijn 118% 149 lijn 172 172 oot 198 202 .207 210 .276% 277 .311% 311% 262 263 en Buitenland kmaar. loofdred. D. A. Daalder, Bergen. Van een vergunning afhankelijk gesteld. 's-Gravenhage, 24 Oct. Het Ver ordeningenblad bevat een verorde ning van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende de regeling van het uit oefenen van een beroep door Joden. Daarin wordt o.m. het volgende bepaald: Artikel 1. Het uitoefenen van een werk-, zaamheid als beroep, in een bedrijf, dan wei meer in het algemeen om daarmede geld te verdienen, door Joden, kan door instructie afhankelijk worden gesteld van een vergunning of van voorwaarden of wel worden verboden. Daarbij kunnen tege lijkertijd bepalingen omtrent het beëindigen en afwikkelen van die arbeidsovereenkomsten worden gegeven, waarin de door de instructie getroffen persoon partij is. Artikel 2. (1) de instructies worden uitge vaardigd door den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche ge bied (commissaris-generaal voor financiën en economische zaken) of door den door dezen aan te wijzen dienst. Zij kunnen betrekking heb ben op groepen van personen of op afzonderlijke personen. Artikel 3. De op grond van artikel 2 der Verordening No. 137/1940 betreffen de de regeling van de rechtspositie van ambtenaren en overig perso neel, alsmede van bepaalde be- eedigde personen, uitgevaardigde in structies blijven onaangetast. Artikel 4. Op het ontslag van een Jood vindt het bepaalde in het eerste uitvoe ringsbesluit (No. 9/1940) ingevolge de Verordening No. 8/1940 betref fende het beperken van werk, zoo als gewijzigd bij besluit No. 64/1940, geen toepassing. Artikel 5. Een werkgever kan een arbeids overeenkomst met een Jood, met in achtneming van een opzeggingster mijn van drie maanden, tegen den eersten dag van elke kalendermaand opzeggen, voor het geval de opzeg gingstermijn volgens rechtsvoor schrift dan wel overeenkomst langer is, of de overeenkomst door het verstrijken van tijd op een na 31 Januari 1942 vallenden dag zou eindigen. Artikel 6. De secr.-gen. van het dept. van sociale zaken kan de aan spraak van een Jood, van zijn weduwe dan wel van zijn na komelingschap op pensioen of op verzorging zijner nagelaten be trekkingen jegens zijn werk gever veranderen in een aan spraak op een eenmalige schade loosstelling, voor het geval de werkgever dit verzoekt. De sec.- gen. kan hierbij bepalen, dat de schadeloosstelling in termijnen zal worden betaald. Artikel 7. (1) Eindigt de arbeidsovereen komst van een Joodschen werk nemer en heeft de Jood of een ander persoon ten gevolge van deze beëindiging recht op andere dan de in artikel 6 bedoelde aanspraken jegens den Werkgever, dan treedt in de plaats van deze aanspraken een schadeloosstelling, welke berekend wordt op basis van de wedde, waarop de Jood over de laatste maand van zijn werkzaamheid recht had. Deze schadeloosstelling bedraagt bij een ononderbroken duur van de arbeids overeenkomst: 1- Van ten hoogste vijf jaren het enkelvoudige; 2. van meer dan vijf tot ten hoogste tien jaren het ander- halfvoudige; 3. van meer dan tien tot ten hoogste vijftien jaren het twee- voudige; 4. van meer dan vijftien tot ten hoogste twintig jaren het drievoudige; 5. van meer dan twin tig tot ten hoogste vijf en twintig jaren het vier en een half voudige; 6. van meer dan vijf en twintig jaren het zesvoudige van de maandelijk- sche wedde. (2) De schadeloosstelling vervalt, voor zoover deze niet hooger is dan het drievoud van de maandelijksche wedde bij de beëindiging van de arbeidsovereenkomst. In gevallen, als bedoeld in lid 1, onder 5, kan net overblijvende deel in twee termij nen, in gevallen, als bedoeld in lid 1, onder 6, in drie termijnen bij voor uitbetaling worden uitgekeerd. (3) Het in de leden 1 en 2 be paalde vindt geen toepassing voor het geval de in het eerste lid be doelde aanspraak geringer is dan de schadeloosstelling. Voor zoover het eerstbedoelde bedrag uit periodieke prestaties bestaat, wordt, ter verge lijking met de schadeloosstelling, aangenomen, dat de periodieke pres taties gedurende ten hoogste drie jaren zouden zijn verricht. Tusschen- rente wordt niet in aanmerking ge nomen. Artikel 8. Jood in den zin dezer verordening is hij die op gornd van het bepaalde in artikel 4 der verordening No. 189/1940 betreffende het aangeven van ondernemingen Jood is of als Jood wordt aangemerkt. Artikel 9. (1) De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (com missaris-generaal voor financiën en economische zaken) treft de ter uit voering dezer verordening noodza kelijke maatregelen. Hij kan de hem toekomende bevoegdheden dele- geeren. (2) De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (com missaris-generaal voor financiën en economische zaken) kan ten aanzien van twijfelgevallen, welke zich bij de toepassing der voorschriften dezer verordening kunnen voordoen algemeen geldende beslissingen nemen. Artikel 10. Deze verordening treedt heden in werking op den dag harer afkon diging. Commissaris benoemd met verordenende bevoegdheid. 's-Gravenhage, 23 Oct. (A.N.P.) Op 1 Nov. a.s. zal het zieken- fondsenbesluit, opgenomen in het Verordeningenblad van 16 Aug., in werking treden. In verband daarmede is heden in het Verordeningen blad opgenomen het tweede uitvoeringsbesluit van den secr.-gen. van het dep. van sociale zaken, waarin in we zen het grootste deel van de voor de uitvoering van het ziekenfondsenbesluit noodza kelijke bepalingen is vastge legd. Aan de toelichting tot deze be palingen, gegeven door den heer A. Vermeulen, leider der soc.- econ. afdeeling van het N. V. V. ontleenen wij het volgende: Kring der verzekerden. Ten aanzien van den kring der verzekerden wordt in het ziekenfondsenbesluit onder scheid gemaakt tusschen z.g. verplichte verzekering en vrije verzekering. Tegelijkertijd met het zieken fondsenbesluit is n.l. een besluit van den secr.-gen. van het dept. van soc. zaken afgekondigd, waar bij wordt bepaald, dat art. 50 der Ziektewet met ingang van 1 Nov. 1941 in werking zal treden, en tegelijkertijd het bevallingsgeld van 55.wordt ingevoerd. .Art. 50 der Ziektewet schrijft nu voor, dat den verzekerde geen ziekengeld toekomt, indien hij niet is ingeschreven bij een overeen komstig de Ziekenfondsenwet toe gelaten ziekenfonds. Dit heeft dus tot gevolg, dat de arbeiders, die onder de Ziektewet vallen, vanaf 1 Nov. a.s. ten aanzien van het ziekenfondsenbesluit verplicht ver zekerd zijn. Daarnaast opent het de mogelijkheid voor het afsluiten van een verzekering voor hen, die niet verplicht verzekerd zijn. Door het geheele besluit heen wordt regel matig onderscheid gemaakt tus schen de verplichte en de vrije verzekering. Zoo bepaalt het ziekenfondsen besluit, dat de bepalingen voor de verplichte verzekering niet alleen gelden voor den ar.beider zelf, maar zich mede uitstrekken tot de leden van zijn gezin, wier kostwinner hij is. In het tweede uitvoeringsbesluit wordt gezegd, dat als gezinsleden te beschouwen zijn de personen, jegens wie de arbeider volgens de bepalingen van het burgerlijk wetboek onderhoudsplichtig is en tot zijn gezin behoorende stief- en pleegkinderen, met dien verstande, dat kinderen slechts in aanmerking komen, indien zij den leeftijd van 16 jaar nog niet hebben bereikt en in zoo verre deze gezinsleden niet zelf verplicht verzekerd zijn. Vanzelfsprekend zijn alle voorschriften ten aanzien van de verplichte verzekering scherper en meer dwingend geredigeerd dan ten opzichte van de vrije verzekering het geval is. De uitvoerende organen. Als uitvoerende organen van het ziekenfondsenbesluit zullen fun- geeren de ziekenfondsen, waaron der verstaan worden door den secr.-gen. van het dept. van soc. zaken erkende of toegelaten instel lingen van iederen aard, welker doel is de uitvoering van de ver zekering van personen ingeval van ziekte, overeenkomstig de door de overheid vastgestelde minimum- eischen. De ziekenfondsen, die zich bezig houden met de verplichte verzeke ring, moeten door den secr.-gen voor de uitvoering daarvan worden toegelaten. Zij zullen den naam moeten voeren van „Algemeen Ziekenfonds". Voor de uitvoering van de vrije verzekering moeten de zieken fondsen door den secretaris-gene raal van het departement van sociale zaken worden erkend. Vanzelfsprekend zullen voor de toelating strengere regelen worden vastgesteld dan voor de erkenning, zoodat hieruit de conclusie voortvloeit, dat de. toegelaten ziekenfondsen zich automatisch met de vrije verzekering zullen kunnen bezig houden of met andere woorden automatisch erkend zijn. Ten aanzien van het beheer en de administratie moet natuurlijk tusschen de beide categorieën een scherpe scheiding worden gemaakt. Commissaris ziekenfonds wezen en „Raad van bij stand". Door den secr.-gen. van het dept. van soc. zaken is de direc teur-generaal der volksgezondheid, dr. C. v. d.' Berg, aangewezen als 249. Daar was Klompeitje aJ op de wal. Er moest snel ge handeld wor den, want an ders konden de rovers wel eens met An- neliesja er van door gaan en dat moest Klompertje voorkomen. Prachtig, daar lag een grot gummislang, die gebruikt werd om do kade schoon to spuiten. 250. Gauw de slang aan de kadepaaltjes vastmaken en het touw uit het bootje grijpen was het werk van een ogenblik. Nu een zware steen aan het touw vast binden en klaar was de kattepult. Op- .elet, nu ging iet: er op of er onder. Klompertje telde: „Een, twee commissaris, belast met het toe zicht op de ziekenfondsen. Hiermee is in onze sociale verzekering een nieuwe figuur getreden, n.l. een met verordenende bevoegdheid be laste persoon in plaats van de tot nu toe bestaande, met verordenen de bevoegdheid bekleede instan ties, raden, colleges, enz. De commissaris wordt bijge staan door een „raad van bijstand", die bestaat uit 15 personen, t. w. een groep van 5 deskundige ambte naren, 5 vertegenwoordigers der geneeskundigen en 5 der verze kerden. Erkenning en toelating. Door den commissaris is inmiddels aan de thans be staande ziekenfondsen ver zocht zich ten spoedigste tot hem te wenden met een ver zoek om toelating als algemeen ziekenfonds of om (voorloo- pige) erkenning als zieken fonds voor de vrije verzeke ring. De erkenning, resp. toelating zal slechts gegeven worden aan zie kenfondsen, welke op 1 Augustus 1941 bestonden. Het oprichten van nieuwe fondsen is dus onmogelijk. Voor 30 Juni 1942 zal definitief erkenning of toeltaing worden verleend of geweigerd. Tijdens den duur van deze voor- loopige erkenning resp. toelating worden de maatregelen getroffen voor een sterke centralisatie. De commissaris kan samenvoeging van bestaande fondsen verzoeken resp. gelasten. Voorwerp der verzekering. In het ziekenfondsenbesluit wordt in de artikelen 4 en 5 aangegeven, dat het voorwerp der verzekering omvat de geneeskundige verzorging en de geldelijke uitkeering bij over lijden. In de artikelen 14 en 15 van het tweede uitvoeringsbesluit worden de verstrekkingen, waarop de ver plicht verzekerden recht hebben, nader aangegeven. Deze zijn: Art. 14. le. Volledige hulp door den huisarts, zoowel ten huize van den patiënt als op spreekuur, waar bij inbegrepen verloskundige hulp, voor zoover geen vroedvrouw be schikbaar is en buitengewone ver loskundige hulp op verzoek van de behandelende vroedvrouw; 2e. Volledige hulp op verzoek van den huisarts, zoowel op spreek uur als ten huize van den patient, te verleenen door specialisten, die ingevolge een door den commissa ris te treffen regeling als zoodanig zijn erkend, zulks evenwel, voor zoover het betreft niet aan het ziekenfonds verbonden specialisten, niet dan na machtiging vanwege het bestuur van het ziekenfonds of van den controleerend geneesheer; 3e. Tandheelkundige hulp volgens systematisch-rationeele 'beginselen naar de volgende regelen: a. consult, extractie, wondbehan- deling, incisie en verwijdering van tandsteen, zonder bijbetaling door den verzekerde; b. conserveerende en prothetische hulp tégen door den commissaris vast te stellen bijbe talingen; c. Röntgenfoto's tegen bijbetalingen volgens door den commissaris te stellen regelen; 4. Verloskundige hulp door een vroedvrouw, indien deze beschik baar is; 5e. Volledige verpleging en be handeling in een ziekenhuis voor den tijd van ten hoogste 42 ver- pleegdagen per geval, alleen op medische indicatie en oneer toezicht vanwege het bestuur van het zie kenfonds of van den controleerend geneeshee: 6e. Tegemoetkoming in de kos ten van verpleging in een sanato rium voor tuberculoselijders voor den tijd van ten hoogste een jaar cn tot een door den commissaris te bepalen bedrag, mits de verpleging beeft plaats gevonden op advies van een consultatiebureau-arts; 7e. Alle genees- en verbandmid delen, met dien verstande, dat voor merkartikelen bij gelijke werk zaamheid het loco-preparaat moet worden voorgeschreven, alsmede, dat door den commissaris goed te keuren beperkingen kunnen worden gesteld; Uitwendige geneeswijzen volgens door den commissaris te stellen regelen; 9e. Andere middelen, dan be doeld in artikel 5 van bót zieken fondsenbesluit, zooals die hieronder zijn omschreven, doch slechts na machtiging vanwege het bestuur of den eontrokersnd geneesheer en tot door den commissaris bij nadere regeling vast te stellen maximum prijzen: a. brillen in model-montuur; b. kunstoogen; c. breukbanden; d. Met ingang van 1 Januari 1942. 's-Gravenhage, 24 Oct. De rijks commissaris voor het bezette Neder landsche gebied heeft een verorde ning uitgevaardigd betreffende het doen verrichten van arbeid in Jood- sche huishoudingen. In deze veror dening wordt het volgende be paald: Artikel 1. (1) Het is verboden niet- Joden arbeid te doen verrichten in huishoudingen van gezin nen, waarvan een Jood het hoofd is of waaraan een Jood blijvend dan wel tijdelijk, mits voor langeren tijd dan vier weken ononderbroken, deel uit maakt. (2) In den zin van het eerste lid: 1. Is Jood: hij die op grond van het bepaalde in artikel 4 der veror dening no. 189/1940 betreffende het aangeven van ondernemingen Jood is of als Jood wordt aangemerkt; 2. verricht arbeid in de huishou ding van een gezin: Hij die geheel of gedeeltelijk voor bepaalden of onbepaalden tijd in dat gezin is op genomen, om in de huishouding daarvan arbeid te verrichten of die zich, zonder in het gezin te zijn op genomen, met dagelijksche huishou- ctlijke werkzaamheden of met an dere dagelijksche werkzaamheden wtlke direct of indirect met de huis houding in verband staan, bezig houdt. (3) In afwijking van het in het eerste lid bepaalde is het buikbanden; e. elastieken kousen; f. orthopaedisch schoeisel voor ster ke misvormingen, alleen op voor schrift van den ortliopaed; g. steun zolen uit voorraad volgens gipsmo del, alleen op voorschrift van een orthopaed; h. steunringen; i. groo- tere apparaten dan corsetten, kunst ledematen, krukken, draagurinalen anus-bandages, enz. Art. 15. De uitkeering bij overlijden, bedoeld in artikel 6 van het ziekenfondsenbesluit, bedraagt voor verzekerden, als bedoeld in artikel 3 van dat besluit, ten minste vijftig gul den; echter voor kindere i be neden den leeftijd van 2 jaar ten minste dertig gulden. Ziekenfondsen kunnen de kosten voor ziekenhuisverpleging en voor sanatoriumverpleging herverzeke ren, alsmede de uitkeeringen bij overlijden. Dit geschiedt met het doel om de bestaande ziekenhuis- verplegingsfondsen en sanatorium fondsen alsmede de volksverzeke ring hun bestaansmogelijkheid te doen behouden. Voor de vrije verzekering kunnen de verstrekkingen beperkt worden volgens nader te geven bepalingen. Premiebetaling. Voor de verplichte verzekering moet de eene helft van de pre mie voldaan worden door den arbeider, de andere helft door den werkgever. De hoogte van de premie zelf wordt vastgesteld door den secr.- gen. van het dept, v. soc. zaken. De halve premie, die door den arbeider moet worden betaald, wordt door den werkgever van het looon ingehouden en wordt, aange vuld met de andere helft, die door den werkgever betaald wordt, doorgezonden aan de uitvoerings organen van de ziektewet, dus de Raden van Arbeid resp. de Be drijfsverenigingen. Die storten de bedragen in een Vereveningsfonds, beheerd door den commissaris v. d. ziekenfondsen. Dit fonds geeft aan ieder ziekenfonds het hem toeko mende bedrag, in verhouding tot het aantal verzekerden plus recht hebbende gezinsleden vastgestelde kostenvergoeding. Hiermede worden de totale lasten niet in verhouding tot den gezins omvang, maar in de verhouding tot het loon omgeslagen. De eerste premie zal met in gang van 1 November 1941 worden geheven. Zij is voorloo- p'g vastgesteld op 4 pet., zoodat de arbeider 2 pet. van zijn loon zal moeten betalen. Dit bedrag is, de hooge verstrek kingen in aanmerking nemende, ranzienlijk minder, dan de tot nu toe betaalde contributies. De in-werkingtreding. Vóór 1 Nov. a.s. moet de toela ting der algemeene fondsen zijn geschied en moeten alle arbeiders, die onder de verplichte verzekering vallen zich laten inschrijven. Het zal noodig zijn, dat arbei ders en werkgevers in de komende week alle daartoe noodzakelijke handelingen verrichten. V/ij rekenen er op, aldus besloot de heer Vermeulen, dat zulks ook inderdaad zal gebeuren. geoorloofd arbeid op grond van een reeds bestaande dienstbe trekking verder te doen ver richten: 1. Vanaf het tijdstip van in werkingtreding dezer verorde ning tot 1 Januari 1942; 2. vanaf het tijdstip,, waarop de omstandigheid, op grond waarvan het in het eerste lid bedoelde verbod van toepassing wordt, ontstaat tot het tijdstip, hetwelk de werkgever de dienstbetrekking op zijn vroegst na het ontstaan dier omstandigheid kan opzeggen, ten hoogste echter tot dertig dagen nadien. Artikel 2. (1) Overeenkomsten zijn nietig, voor zoover zij de verplichting tot het verrichten van arbeid in strijd met de verbodsbepalingen van ar tikel 1 inhouden. (2) Voor den werkgever wordt niet als dringende reden in den zin van artikel 1639p, lid 1, van het bur gerijk wetboek beschouwd het feit, dat de bepalingen van het eerste lid van artikel 1 op die dienstbetrek king van toepassing zijn of worden. Artikel 3. (1) Hij die in strijd imet het in ar tikel 1 bepaalde iemand arbeid doet verrichten, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste een jaar en met geldboete van ten hoog ste tienduizend gulden of met een dezer straffen. (3) Het instellen van een straf vervolging tegen iemand, die noch de Duitsche nationaliteit, noch de Nederlandsche nationaliteit bezit, noch zonder nationaliteit is, kan slechts plaats vinden met toestepi- ming van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied. (3) Feiten, als bedoeld in het eerste lid, worden beschouwd als delicten in den zin van het tweede lid van par. 2 der verordening no. 52/1940 betreffende de Duitsche rechterlijke macht voor strafzaken, zooals deze gewijzigd is bij veror dening no. 123/1941. Artikel 4. De rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche. gebied (com missaris-generaal voor bestuur en justitie) kan vrijstelling van bepa lingen dezer verordening verlee nen. Artikel 5. (1) Deze verordening treedt heden in werking. (2) Gelijktijdig treedt de verorde ning no. 231/1940 betreffende het doen verrichten van arbeid door Duitschers in Joodsche huishoudin gen, buiten werking. 1881 - 1941 Den 6en November hopen D.V. onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgrootouders A. v. HEERDEN N. v. HEERDEN—DE BOER hun 60-jarig huwelijk te herdenken. Hun liefhebbende Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achter kleinkinderen. Alkmaar, 24 October 1941. Toussaintstraat 22. De Heer en Mevrouw HAAKMAN—WARNIES geven met vreugde kennis van de geboorte van hun Zoon ANTON. Den Haag, 23 Oct. 1941. Begoniastraat 71. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante TRIJNTJE WIT, Wed. van KLAAS REINDERS, in den ouderdom van 74 jaar. FAMILIE WIT. FAMILIE REINDERS. Ilensbroek, 23 October 1941. De teraardebestelling zal plaats hebben te Hensbroek op Maandag 27 Oct., n.m. 2| uur (off. tijd). DANKBETUIGING. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn ge liefde Vrouw T. WEEL—DE GRAND, betuig ik mijn hartelijken dank. In het bijzonder den Predikan ten der Nëd. Ilerv. Gemeente, Dr. W. J. Broere en Dr. J. Maats, verder de Zusters van het Centraal Ziekenhuis voor de liefderijke be handeling. J. WEEL, Laat 55. 24 October 1941.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3