DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. HITLER SPREEKT ZIJN OUDE STRIJDMAKKERS TOE. Een overzicht en belofte voor de toekomst. Duitschland duldt geen sabotage. De achtervolging op de Krim voortgezet. DE NEDERLANDSCHE LANDS1AND. Is mert boer of visscher, dan behoort men van nature tot den Landstand. ALKMAARSCHE COURANT. 143ste Jaargang No. 265 Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Kijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, - postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Maandag 10 November 1941 Ook ditmaal heeft Hitier te München op den vooravond van 9 Nov. zijn oude strijdmakkers toegesproken en er op gewezen, dat in 1939 zijn laatste po gingen om revisie van het dictaat van Versailles langs vreedzamen weg te bereiken mislukt waren, na dat internationale democratische op hitsers Europa in den oorlog hadden gestort. In 18 dagen slaagde Duitschland er in zijn eerste taak te volbrengen, n.l. den eersten vijand in het Oosten te liquideeren. Zij die toen al had den moeten inzien, dat hun pogin gen om Duitschland nogmaals te verpletteren hopeloos waren, stieten de hun gereikte vredeshand terug en bschuldigden den Führer een laf aard te zijn, zoodat hem niets an ders overbleef dan in 1940 te begin nen den Westelijken tegenstander definitief te verbrijzelen. Door Britsche onvoorzichtigheid en babbelzucht vernam men in Duitschland, dat Engeland van plan was een coup te ondernemen tegen Noorwegen, z.g. om Finland te hel pen, maar in werkelijkheid gemunt op de Zweedsche ertsmijnen met den spoorweg De Noorsche kwestie werd dus eerst opgelost en daarna kwam de weergalooze zegetocht, welke Frankrijk verpletterde en En geland dwong tot dien roemrijken terugtocht, welke, naar men beweer de, een der hoogtepunten der Brit sche militaire geschiedenis voor alle tijden zou zijn. Tevergeefs de hand toe gestoken. Waar voortzetting van den oorlog voor Engeland zinneloos was, heeft de Führer dit land opnieuw de hand toegestoken, daar er tusschen beide landen slechts kunstmatige tegen stellingen bestonden De krankzinni ge dronkaard - aldus de Führer - die sedert jaren Engeland bestuurt, heeft daarin een nieuw blijk van zwakheid gezien. Spr. zeide de toe komst gezien te hebben zooals deze zich afspeelde, maar ook de offers te hebben voorzien en deze vooral aan eigen volk te hebben willen be sparen. Nu men van andere zijden blijk gaf dit niet te begrijpen, bleef Duitschland slechts over vast beraden den weg in te slaan dien het voorgoed zal bevrijden van de ge varen welke tevens geheel Europa bedreigen. Hitier herinnerde er aan, dat hij de laatste maal in het volle besef van een overwinning had kunnen spreken en toch drukte hem een zware zorg want achter al deze in ternationale gebeurtenissen stond als laatste brandstichter degene, die steeds heeft geleefd van gekra keel onder de naties, de internatio nale Jood, die de volken via de pers, de radio, de film en het tooneel reeds had vergiftigd en wiens mone taire transacties in deze richting werkten. Vandaar dat aandeelhou ders van de Britsche bewapenings industrie reeds in het begin van den oorlog uitspraken, dat deze minstens 3 jaren moest duren. De Führer noemde Engeland de drijvende kracht van de misdadigheid van het kapitalistische, democratische Jo dendom, die zich op zekeren dag ook tegen Duitschland zou richten. De Joodsche geest heerscht in de Sovjet-Unie waar men de nationale intelligentia afslachtte en een geest loos met geweld geproletarisesrd „Untermenschentüm" overbleef on der een reusachtige organisatie van Joodsche commissarissen en slaven houders, een staat die zich niet kon oprichten omdat de tijdelijke heer- scher slechts een werktuig was in handen van dit almachtige Joden dom. De strijd in het Oosten. Hitier gaf vervolgens een over zicht van den geweldigen opmarsch der Sovjets in het Oosten, met de geweldige vliegvelden, de enorme wapenproductie en de concentratie van meer dan 170 divisies. Hij her innerde er aan hoe men na de komst van Molotof naar Berlijn niet gewe ten had of de Sovjet-Unie in den herfst of zomer zou oprukken, aan den door bolsjewistische en Britsche handlangers aangewakkerde putsch in Servië en het daarop dadelijk volgende pact van bijstand van de zijde der Sovjet-Unie. Destijds was Stalin er reeds van overtuigd, dat deze veldtocht het Duitsche leger wellicht het geheele jaar zou bezig houden en dat spoedig het moment zou kunnen komen, waarop de Sov jet-Unie met haar geheele men- schenreservoir te voorschijn zou ko men. De Führer deelde daarna voor het eerst mede, hoe hij dit alles gewaar was geworden, namelijk uit de zoo genaamde geheime zittingen in 1939/40 van het Lagerhuis, waar de whisky-vriend van mijnheer Chur chili mededeelde, dat hij van sir Crips de bewijzen had gekregen, dat Rusland hoogstens binnen 1 y, jaar zou opreden en men dus zoolang nog zou hebben vol te houden, waar uit Duitschland zijn consequenties heeft getrokken. De Z.O. flank werd vrijgemaakt. De Führer bracht Mus solini dank, dat hij in 1940 deze etterbuil heeft doorgestoken, binnen enkele whken werd met behulp var. bevriende staten dit probleem op gelost. Het bevel op 22 Juni om tegen de Sovjet-Unie op te rukken qualifi- ceerde de Führer als het moeilijkste van zijn geheele leven, maar hij hoopte op een overwinning door an deren voor te zijn, nu het Westen was beveiligd. Hitier wees er daar bij op, dat hij zijn voorbereidingen daar zoodanig had getroffen, dat de Emgelschen daar ieder oogenblik konden oprukken waar zij dat wil den. Wanneer zij komen, zullen zij neg vlugger verdwijnen. Met nat.- soc. grondigheid zijn alle kusten Duitschland strijdt voor Europa Duitsch legerbericht. Hoofdkwartier van den Führer, 8 Nov. (D. N. B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: Bij de achtervolgingsgevechten op den Krim hebben Duitsche en Roemeerische troepen aan de Z. helling van het Jaila-gebergte een bolsjewistische cavalerie-divisie vernietigd. Bij de vernauwing van den landtong van Kertsj is een 10 K.M. diepe modern opgebouwde stellingenzóne doorstooten. De achtervolging van den hier ver slagen tegenstander is aan den gang. Het luchtwapen heeft in de wateren ten Z. van Jalta een trans portschip van 8.000 brt. vernietigd. Een Roemeensche duikboot heeft op de Zwarte Zee Sovjet-transport- schepen van in totaal 12.000 brt. tot zinken gebracht. Op den utlantischen Oceaan heb ben duikbooten 4 vijandelijke koopvaarders met tezamen 28.000 brt. tot zinken gebracht. Aan de N. O.-kust van Engeland heeft het luchtwapen overdag met goed gevolg de dokinstallaties in Blyth aangevallen. Vannacht heb ben sterke formaties gevechts vliegers in het O. en Z.O. van En geland verscheidene haveninstalla ties vooral in Sunderland gebom bardeerd. Voltreffers op werven en ravitailleeringsbedrijven deden hevige ontploffingen ontstaan en groote branden. Ten O. van Aber deen is een Britsche torpedoboot- jager met bommen tot zinken ge bracht. De vijand is vannacht op vele plaatsen Duitsch rijksgebied bin nen gevlogen. Door bommen op woonwijken o.a. ook in de rijks hoofdstad leed de burgerbevolking geringe verliezen aan dooden en gewonden. De aangerichte schade is van geen belang. Daartegenover heeft het Britsche luchtwapen zware verliezen geleden. 27 van de aanvallende bommenwerpers vie len aan de Duitsche afweer ten offer. Het legerbericht van heden luidt als volgt: „Op de Krim hebben de Duitsche en Roemeensche troepen de ach tervolging van den verslagen vijand langs de Z.-kust en op het schiereiland Kertsj met succes voortgezet. Jalta werd ingenomen. In den strijd tegen de Britsche ravitailleeringscheepvaart heeft het luchtwapen in den afgeloopen nacht bijzonder succes gehad. Voor de O.-kust van Engeland en Schotland hebben gevechtsvlieg tuigen vijandelijke koopvaarders, die in convooi voeren, onder meer een groote tankboot, met Tezamen een inhoud van 38.000 brt. tot zin ken gebracht. In de wateren der Faroer is overdag een klein vrachtschip met bommen vernield. Duikbommenwerpers hebben vannacht de haveninstallaties van Dover met bommen van zwaar kaliber bestookt. Er ontstonden verscheidene uitgebreide branden. Bij pogingen om gisteren de be zette gebieden aan het Kanaal aan te vallen heeft hetBritsche luchtwapen weer zware verliezen geleden. Jagers schoten in felle luchtgevechten 23, afweergeschut 2 vijandelijke vliegtuigen neer. Britsche bommenwerpers hebben vannacht aanvallen ondernomen op West-Duitschland. De burger bevolking leed eenige verliezen. 9 der aanvallende toestellen wer den neergeschoten. Dit nummer bestaat uit zes pagina's. DE RIJKSARBEIDSDIENST AAN HET OOSTFRONT. Mannen van den Duitschen Rijksarbeidsdienst bij het overladen van levensmiddelen voor de strijdende troepen, in een Baltische haven. (Orbis-Holland) daar in een anderen toestand ge bracht en overal zijn voldoende strijdkrachten gelaten. De Führer noemde daarna met eere de staten welke Duitschland terzijde traden. Het gaat er thans voor geheel Euro- ja om te zijn of niet te zijn. Het doel in het Oosten was allereerst de ver nietiging der vijandelijke strijd krachten en daarna de bezetting der bewapenings- en voedselbasis. Pres tige overwegingen spelen geen rol. Het offensief tegen Leningrad is zoolang voortgezet tot de stad inge sloten was. Thans, aldus Hitier, zijn wij in het defensief en de ander moet trachten uit te breken/maar hij zal te Leningrad verhongeren. Ik zal zeker geen man meer offeren dan beslist noodig is. Als men soms zegt: „Slechts als puinhoop", dan heb ik geen belang bij een zekere stad Leningrad, maar alleen bij de ver nietiging van het industriecentrum Leningrad. Als de Russen er plezier in hebben hun steden in de lucht te laten vliegen, besparen zij ons mis schien zelfs wel veel werk. Prestige overwegingen ik herhaal dit spelen bij ons in het geheel geen rol. Als men b.v. vraagt: „Waarom terkken wij dan thans niet op?", dan antwoord ik: „omdat het op het mo ment regent of sneewt of misschien omdat wij de spoorwegen nog 'niet geheel gereed hebben. Het tempo van dien opmarsch bepalen wij en niet de Britsche strategen, die het tempo van den terugtocht aangeven. Menigmaal brengt de vernieling van een kleine fabriek vele andere fabrieken tot werkloosheid. Het resultaat van den veldtocht. Hitler noemde vervolgens als resultaat van den veldtocht 3.6 mil- licen gevangenen. Dit komt volgens ervaringen overeen met hetzelfde aantal gesneuvelden en in totaal met die gewonden op 8 a 10 millioen, waarvan geen leger ter wereld meer herstelt. Wanneer Stalin beweert, dat wij 4,5 millioen menschen verloren hebben en Rusland slechts 350.000 dooden, evenveel vermisten en 1 millioen gewonden, waarom zijn dan de Russen 1500 km teruggedraafd. Onze buit, aldus de Führer, bestaat uit 15.000 vliegtuigen, meer dan 22.000 tanks en meer dan 27,000 stukken geschut, een hoeveelheid welke de industrie der geheele wereld slechts langzaam zou kunnen vervangen, die van de democratieën in de eerste jaren zeker niet. Bezet zijn 1.670.000 km2, ongeveer 3 a 4 maal zoo groot als Frankrijk en vijf maal zoo groot als Engeland. In het veroverde gebied ligt 60 a 75 van alle industrie en grondstoffen van Rusland Hitier wees er vervolgens op, dat men gemakkelijker van Oostende naar Duinkerken of terug kan marcheeren dan van de Duit sche grens tot Rostof of tot de Krim. Hier zou men het woord Bliksem- oorlog kunen toepassen. Achter het eerste front staat het vaderland en daarachter Europa. Wat de bewa pening betreft, zeide Hitier, dat men zich zal verbazen over datgene waarmede Duitschland op zekeren dag zal komen. Amerika met 125 millioen menschen is er ook nog, maar evenveel inwoners heeft Duitschland met het protectoraat en gouvernement en veel meer in woners omvat het gebied, dat thans voor Duitschland werkt, meer dan 350 millioen. De Führer verklaarde, dat het Duitsche volk niet meer dat van den wereldoorlog is. Een dom kop kan door de Britsche radiobe richten plotseling in actie komen, maar niet voor lang, want derge lijke lieden kan men wel de baas worden. Geen lacé-handschoenen. Thans treedt hun geen burgerlijk Duitschland met glacéhandschoenen meer tegemoet, maar een nat. -soc. staat met harde vuisten. Er zijn dom me menschen, die verwachten, dat er in Duitschland een revolutie zal uit breken, maar zij, die deze zouden kunnen ontketenen zijn al lang in Engeland en Amerika. Alles is denk baar, slechts niet dat Duitschland ooit capituleerd, hoelang de strijd ook duren zal. Het laatste bataljon zal een Duitsch zijn. In verband met de dreigementen van Amerika, zeide de Führer, dat welk schip ook oor logsmateriaal brengt, het zal getor- pederd worden. Als Roosevelt, die debet was voor het deelnemen van Polen en Frankrijk aan den oorlog, Duitschland door een bevel tot schie ten meent te kunnen murw maken, dan kan de Führer zeggen, dat hij bevolen heeft niet op Amerikaansche schepen te schieten, maar zoodra een Duitsch schip wordt aangevallen moet het zich verdedigen. Een Ame- rikaansch schip schiet dus op eigen risico. De vervalschingen. Vervolgens rekende Hitier af met de vervalschingen van de kaart over Zuid-Amerika en het verbod der godsdiensten, wat hij de domste ver valschingen noemde, waarmede hij zich niet ernstig kon bezig houden. In Duitschland kan ieder er op zijn manier zalig worden. Hier krijgen de kerken bijna 9 millioen R.M. van den staat, in Amerika daarentegen niets. In Duitschland is nog' nimmer een priester wegens geloofsdogma's ver volgd. In een vruchtbaar land als de Sovjet-Unie, waar men met een mi nimum aan arbeid een maxmiumvan resultaat krijgt blijken de menschen totaal verarmd en verwaarloosd te zijn. In het Sovjetparadijs bestaat het miserabelste slavendom onder een regime van commissarissen, die voor 90 van Joodsche afkomst zijn. Het zal voor Europa een verlossing zijn als dit systeem verdwijnt en de vruchtbaarheid van deze streken het geheele werelddeel ten goede komt en dan zal dit continent evenals voorheen het eerste van de wereld blijven. Als de heer Willkie verklaart dat Berlijn of Washington de hoofd stad van de wereld zal worden, dan wil ik, aldus de Führer, zeggen, Ber lijn wil het niet zijn en Washington zal het nooit worden. Tegenover goud en kapitaal stellen wij den mensch en zijn werk en omvatten daarbij al onze bondgeriooten, allereerst Italië, dat gedeeltelijk onder nog grooter ellende gebukt gaat en tegenover dezen oorlog niet anders staat dan wij. De Duce en ik aldus de Führer hebben ons door een eed verbonden en geen macht ter wereld kan dit bondgenootschap ontbinden. Het zijn 2 revoluties in verschillen den vorm en op verschillende tijd stippen maar met hetzelfde doel dat wij gemeenschappelijk zullen berei ken. Duitschland staat niet alleen. Bijna geheel ZuidOost-Europa staat thans in ons kamp en een groot deel van het overige continent staat qua mentaliteit aan onze zijde. Aan het einde- van dit jaar is voor dit Europeesche front het grootste gevaar reeds afgewend. In dezen tijd wordt het lot van Europa voor de ko mende 1000 jaar beslist. Hitier herdacht daarna de gesneu velden, inzonderheid de dooden van den wereldoorlog. Het uur zal ko men, dat wij ons voor hun graven opstellen en kunnen zeggen: „Kame raden, ook gij zijt niet tevergeefs ge vallen. Gij hebt toch gezegevierd". DE INDRUK VAN HITLERS REDE Duitsche persstemmen Berichten ui'. München over de herdenkingsplechtigheid van 9 Nov. waarbij de rede van Hitler in het middelpunt stond beheerschen het beeld van de pers. De Völkische Beobachter schrijft, dat het werk van den Führer groeit in het rumoer van den strijd der groote beslissingen tot de grootste daad der wereldhistorie, tot een wa ren ommekeer der tijden. IJdele betweters hebben zich doof gehouden voor Hitiers waarschuwingen, zij hebben hun grootste troef den bols- jewistischen bewapeningsreus uitge speeld en het spel verloren. De D.A.Z. schrijft, dat de werke lijke revolutie der eeuw, de Duitsche sociale revolutie voor haar meest be slissende overwinning staat. De Völ kische Beobachter verklaart: met de souvereine zekerheid van wie met ver vooruitzien den blik plannen maakt, heeft de Führer illusies vernield, welke de Westelijke democratiéën hebben door misleidend zelfbedrog ten aanzien van de mogelijkheden van Duitschland. De hoop Duitsch land te kunnen afmatten is thans absurd. Het antwoord van Hitier aan Roosevelt, Stalin en Churchill was tegelijk bestemd voor de macht, die achter hen, sturend en stimulee- rend staat: het internationale Joden dom als bezieler van de wereld coalitie tegen het Duitsche volk en het Duitsche rijk. Italiaansche persstemmen. De Voce d'Italia schrijft: De rede van Hitier bepleit het recht van Duitschland op leven en macht. Se- De Landstand een Openbaar Lichaam. 's-Gravenhage, 10 November. De Landstandpersdiènst meldt: Alhoewel de verordening van den Rijkscommissaris betreffende de oprichting van den Nederland - schen Landstand en de daarop ge geven toelichtingen zeer duidelijk zijn geweest, blijkt bij sommigen toch nog geen recht begrip omtrent het karakter van denNe- derlandschen Landstand aanwezig te zijn. Hier en daar heerscht blijkbaar de meening, dat de Landstand een nieuwe tooeren- organisatie is in den geest van de tot nog toe bestaande, dus geboren uit het particulier initiatief van de een of andere groep van de boeren bevolking, waarvan men al dan niet, naar persoonlijk gevoelen, lid kan worden. Artikel 1 van de verordening 196/41 zegt in het eerste lid, dat de Nederlandsche Landstand is een openbaar lichaam in den zin van artikel 152 van de grond wet. En lid 2 verklaart, dat de Nederlandsche Landstand verorde nende bevoegdheid heeft in den zin van artikel 153 van de grondwet. Dit artikel 152 is destijds in de grondwet opgenomen als de ont sluiting van de mogelijkheid in Nederland tot de zoo lang bepleite en verhoopte publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie te komen. Jarenlang is daarover geschreven en gesproken, totdat eindelijk de volksvertegenwoordiging in meer derheid ervoor gewonnen was. Bij democratischen gang van zaken zoou de uitvoering zeker ook in dit geval langen tijd, zoo niet jaren op zich hebben laten wachten, doch bij de snelle werkwijze, welke wij mogen vaststellen, komt thans de ordening van onze geheele sociaal-economische samenleving in eer, vlot tempo tot stand, tot heil van de bedrijfsgroepen, die nu zelf voor een goed deel hun wel en wee in handen kunnen nemen. Wie vallen onder den Landstand? Boeren en visschers en al hun familieleden. Wie zjjn nu lid van den Nederlandschen Landstand? Artikel 3 lid 1 van de ver ordening zegt: Allen, die deel hebben aan het productief maken van den Nederlandschen bodem met inbegrip van bin nen- en kustwateren. Een vol gend lid betrekt tevens alle familieleden van voorgenoem den daarin. Dit zijn dus alle boeren met hun gezinnen, alle visschers met hun gezinnen, al degenen, die in min of meer verwijderd verband met boeren en visschers te maken hebben. Het enkelvoudige feit dus, dat men boer is, dat men visscher is, doet iemand van na ture tot den Land stand behooren. Hij is Nederlander en daarnaast lid van den Landstand. Van zich al of niet aan melden is dus geen sprake. Aan het boer-zijn zit onafscheidelijk de plicht lid van den Landstand te zijn. Op ander terrein geschiedt het zelfde: Men is thans eveneens reeds een heel eind gevorderd in de publiekrechtelijke ordening van het bedrijfsleven. Elk, die een bedrijf uitoefent, zal straks als uitvoerder van een bepaald bedrijf van nature lid van zijn bedrijfsgroep zijn. Zoo komen wij eindelijk tot die ordening van de maatschappelijke wereld, welke onze knapste socio logen tientallen van jaren hebben bepleit, en welke voor zooveel betreft de roomsch-katholieke -boe ren en visschers in pauselijke encyclieken als de eenige juiste ordening van het chaotische maat schappelijke leven is aangegeven en welke ook door het Nederland sche episcopaat in zijn mandement van 1933 is aanbevoolen. dert jaren spreken de democratieën van den aanvalslust der as. In wer kelijkheid hebben de asmogendhe- den niets anders gedaan dan de plaats te vragen, die haar van rechtswege toekomt. Het gezonde deel van Europa strijdt thans tegen de Sovjet-Unie en bijgevolg tegen Engeland als haar bondgenoot. Stefani schrijft: In de rede van Hitier hebben drie punten een bij- zonderen weerklank gehad in het hart van het Italiaansche volk, nm.l le de lofspraak op de gemeenschap der beide revoluties, 2e de persoon lijke vriendschap tusschen de beide leiders en de as en 3e de samen smelting van de lotsbeschikking der beide volkeren. Het innerlijke gevoelselement van verbondenheid geeft aan het Ita- liaansch-Duitsche blok een absolute hechtheid, waarop de manoeuvres van den tegenstander geen vat zul len hebben. Amerikaansche persstemmen. De avondbladen van Zondag pu- bliceeren de rede groot opgemaakt en laten het licht vallen op de waarschuwing tot de Amerikaansche schepen. Verder brengt de pers de verzekering van Hitier naar voren, dat Europa zal worden verdedigd en behouden tegen iedere vijande lijke combinatie. De New York Times legt in het bijzonder den nadruk op de pasa ge, waarin Hitier verklaart, dat hij den Duitschland duikbooten opge dragen heeft alléén dan op Ameri kaansche schepen te vuren wanneer zij worden aangevallen. De spoorwegstaking in Ameri ka. (D.N.B.) - De leiders der vijf vakvereenigingen van spoorwegper soneel hebben volgens Associated Press het begin van de spoorweg staking vastgesteld op 5 December, zoodat er een „afkoelingsperiode" van 3 daigen ligt tusschen de uit spraak van de scheidsrechterlijke commissie van Roosevelt en het be gin der staking. IJsIandsche regeering wederom afgetreden. (D.N.B.) - De Associated Press meldt uit Reykjavik, dat de IJsIandsche regeering onder mi nister-president Jonasson voor de tweede maal in 16 dagen is afgetre den. Oorzaak is de verwerping der wetsvoorstellen tot beperking van de IJsIandsche kosten van levens onderhoud, VERDUISTER GOED! ZON 10 Nov. onder: 17.55 11 Nov. op: 8.54 MAAN 10 Nov. op: 23.12 onder: 13.51 12 Nov. Laatste kwartier. DE AFFICHE VOOR DE KOMEN DE STRAATCOLLECTE VAN WIN TERHULP NEDERLAND op 14 en 15 November a.s. Bij deze collecte worden speldjes van aardewerk verkocht. (Polygoon-W. H. N.) gtulgen boven Duitsch gebied. (D.N.B.) - In den afgeloopen nacht hebben Britsche vliegtuigen bommen geworpen in N.W.-Duitschland. Zonder militaire of militair-economische schade aan te richten brachten zij de burgerbe volking eenige verliezen aan dooden en gewonden toe. Luchaanvalleu op Engeland. (D.N.B.) - Duitsche gevechtsvlieg tuigen hebben in den afgeloopen nacht een voor den oorlog belang rijke ravitailleeringshaven aan de Engelsche Z.O.-kust in verscheidene golven aangevallen. Bij goed zicht op den grond konden uitgebreide oranden ,met daarop volgende ont ploffingen waargenomen worden.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1