ABDIJSIROOP STAD EN OMGEVING AGENDA. Tege" ASTHMA, BORST- BENAUWDHEH). LAATSTE BERICHTEN. Met Duitschland tegen het bolsjewisme. Dit of dat MARKTBERICHTEN BURGERLIJKE STAND. AMSTERDAMSGHE BEURS ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 13 NOVEMBER 1941. GOED AFGELOOPEN. Hedenmorgen tegen negen uur is één der paarden voor een wagen van de Reiniging op den spoorweg overgang op den Bergerweg met de punt van de hoef van een voor poot tusschen de rails geraakt. Het paard kwam te vallen en kon zichzelf niet weer op de been bren gen. Men slaagde er na een uurtje, door het gebruik van koevoeten, in het dier uit zijn hachelijke positie te bevrijden. Het bleek, dat het paard het voorbeen ontwricht had. Per veewagen van de slagersver- eeniging heeft men het naar de reiniging vervoerd. Men heeft goe de hoop, dat het dier na een rust van een a twee weken weer zijn dienst kan hervatten. Het treinverkeer van en naar Amsterdam ondervond geen ver traging, daar hiervoor van de ge blokkeerde rails geen gebruik werd gemaakt. HET ST.-NICOLAASFEEST VAN DEN BOND VAN NEDERL. ONDERWIJZERS. In de dezer dagen geplaatsté opwekking om iets bij te dragen voor het Sint-Nicolaasfeest van de schoolkinderen, heeft een wat al te optimistisch bestuurslid gezegd: „het geld is er". Zoo is het evenwel niet" Het geld is er nog niet, maar men hoopt, dat het er zal komen. Er wordt nog druk gecollecteerd en wie de lijst thuis krijgt bedenke, dat ook zijn bijdrage voor het feest onontbeerlijk is. Een groote moeilijkheid is nog de gewone jaarlijksche tractatie. Men hoopt de traditioneele choco lade ditmaal door limonade te kunnen vervangen, - maar voor koek of speculaas zijn er nog brood- of bloembonnetjes noodig. Laten de ouders zien wat zij daar van voor dit kinderfeest kunnen missen. De brievenbus in de Jan van Scorelkade no. 14 staat nog altijd wagenwijd open. DIEFSTAL. De politie te Bergen heeft aangehouden zekeren W. B. uit Alkmaar, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van geld uit enkele woningen in eerstgenoemde gemeente. Het ontvreemde geld is in beslag genomen. DIERENBESCHERMING. Hedenmorgen is zwervend aange troffen op den Nieuwlandersingel 'n jong hondje. Kenteeken: zwart-wit halsbandje om. Reeds pl.m. 6 weken zwerft op den Friescheweg een mooie zwarte oes. Kenteeken: een driehoekje aan de lip. Adres inspec teur Baanstraat, Alkmaar. GESLAAGD. Mej. Willy Genefaas te Breda, vroeger alhier, slaagde te Utrecht in het Stads- en Academie-zieken huis voor het diploma A alge- meene ziekenverpleging. UITBREIDING VAN DE KOUDE- GRONDSCULTUUR IN 1942. Voor het jaar 1942 zal gelegen heid worden gegeven, de koude- grondscultuur uit te breiden. Er kunnen bijzondere,, teeltvergunnin- gen worden aangevraagd voor een hoofdgewas en een voor- of na- cultuur. Als hoofdgewassen komen in aanmerking stamboor.en, stok- boonen, doperwten, bospeen, bloem kool, spruitkool en knolselderij. Men is dan vrij in de keuze van voor- of nacultuur. Men kan tevens inschrijven voor vroege aardappelen met nacultuur, waarvoor dan als nacultuur worden genoemd bloemkool, spruitkool en boonen. Voor telers, die reeds een vergun- .ning voor vroege aardappelen zon der nacultuur hebben, bestaat de gelegenheid tot het aanvragen van een vergunning tot het telen van nacultuur. Hiervoor worden ge noemd bloemkool, spritkool of boonen. Voor de teelt van warmoezerij- gewassen als enkele teelt .zijn ook vergunningen aan He vragen. De artikelen, welke daarvoor in aan merking komen zijn: spruitkool, bloemkool, roode, gele en witte bewaarkool, roode breek- en be- waarpeen, witlofwortels, zaai-uien en knolselderij. Men behoeft zich, aldus de Tuin derij, niet tot een der gewassen te beperken in zijn keuze, ^anneer echter maar van elk gewas min stens 5 aren wordt aangevraagd. De mogelijkheid om een ander artikel te verbouwen, dan hierboven is opgenoemd is niet uitgesloten, maar.dan zullen bijzondere redenen moeten gelden. Voor- augurken wordt echter geen bijzondere teelt vergunning gegeven. Men dient er bij de aanvrage der gewassen van overtuigd te zijn, dat men van de gevraagde teelt vol doende op de hoogte is, dat de grond er voor geschikt is en dat over de benoodigde meststoffen kan worden beschikt. 'Ook moet er voldoende gelegenheid zijn tot ver voer en afzet der producten. De genoemde artikelen zijn alle on derworpen aan den veilplicht. Contractteelt zal voor geen enkel warmoezerijgewas zijn toegestaan. De Ned. Groenten en Fruit-Centrale behoudt zich het recht voor het gevraagde al dan niet of na over leg gewijzigd toe te staan. BERGER IJSSPORT- VEREENIGING. In de gisteravond in „De Oude Prins" te Bergen door een veertig tal leden bezochte algemeene verga dering van de Berger IJssportveree- niging wees de voorzitter, de heer A. van Reenen, er op, dat door den wedstrijd om het nationale kam pioenschap de vereeniging algemeen bekend werd. Dat er op de baan goede tijden gemaakt kunnen wor den werd door H. Buyen bewezen, die op de 1500 meter den snelsten tijd maakte ooit op een Nederland- sche baan gemaakt. Dank bracht hij aan die burgers die de rijders gedu rende de wedstrijddagen huisvesting verleenden. Met voldoening constateerde spre ker, dat de kampioenswedstrijden door de overweldigende opkomst van het publiek op den tweeden dag voor de kas een batig^saldo oplever den. Het verheugde spreker voorts, dat Jan Langendijk definitief beslag had gelegd op den Kennemer wissel beker. De door den secretaris, den heer J. van Exter, gelezen notulen en het uitgebreide jaarverslag, dat van een werkzaam vereenigingsjaar getuig de, werden onder hartelijke dank zegging vastgesteld. Uit het jaarverslag bleek, dat het voorbije seizoen 23 ijsdagen had ge bracht, dat de vereeniging 430 leden telt en dat de kampioenswedstrij den 3000 betalende bezoekers had den opgeleverd. Op een vraag van den heer v. Dorsten antwoordde de voorzit ter, dat het bestuur de baan bij lichte maan niet had opengesteld om ongelukken te voorkomen. Zoo lang de verduisteringsvoorschriften gelden zal er des avonds niet gere den worden. Uit het verslag van de penning- meesteresse, mevr. Bos Eyssen, bleek dat de ontvangsten 3918.62 hadden bedragen en de uitgaven 2911.84, zoodat de rekening sloot met een saldo van 996.78. Een zeer mooi resultaat gezien het feit, dat de re kening met een saldo van 4.02 aanving. Aangezien uit gebrek aan kasmid delen het vorig jaar geen obligaties waren uitgeloot, werden ditmaal 25 obligaties pitgeloot, te weten de nrs. 4, 8, 13, 24, 25, 41, 58, 62, 93, 104, 144, 148, 151, 161, 182, 225, 242, 238, 247. 250, 268, 270, 276, 278 en 286. De houders van deze nummers kunnen deze bij de penningmeesteresse in wisselen. Bij den Nederlandsche Schaatsen- rijdersbond waren proefwedstrijden voor jongeren van 15 tot 19 jaar aangevraagd, terwijl de vereeniging zich ook wederom beschikbaar heeft gesteld voor het organiseeren van de kampioenswedstrijden in het hardrijden. Het organiseeren van lokale wed strijden werd aan het bestuur over gelaten. De kinderwedstrijden, die het vorig jaar zoo'n groote deelname brachten, zullen niet' achtèrwege blijven. Als afgevaardigden naar de alge meene vergadering van den Ned. Schaatsenrijdersbond, die Zaterdag in Amsterdam wordt gehouden, zul len de heeren A. van Reenen, J. v. Exter en P. Blankendaal de veree niging vertegenwoordigen. Het bestuursvoorstel om 100 te storten in het trainingsfonds, waar voor de Ned. Schaatsenrijdersbond 1000 uittrekt, werd met algemee ne stemmen aangenomen. De rijders die aan wedstrijden willen, deelnemen wordt er op wezen, dat zij in het bezit moeten zijn van een startkaart, -aan te vra gen bij den voorzitter van den bond, mr. C. Eecen te Oudkarspel. De kos ten daarvoor bedragen 3. Men is dan tevens donateur van den bond, jongeren beneden 18 jaar betalen slechts 1.50. Voor de nationale wedstrijden zal voortaan de internationale punten telling worden ingevoerd. Nu de B.IJ.V. aangesloten is bij den Ijsbond Hollands Noorderkwar tier, hebben de leden ook vrij rij den op de banen van 1J.H.N. en kun nen zij zich voor 15 cent per seizoen tegen ijsongevallen voor geneeskun dige behandeling en een uitkeering van 3 per dag gedurende 30 dagen verzekeren. Zij gelieven zich hier voor op te ^ev'en bij den secretaris, den heer J. van Exter. De ter ver gadering aanwezige leden gaven zich hiervoor op." Bij de rondvraag zegde de voor zitter toe, dat het bestuur zal over wegen voor het kunstrijden een ge deelte van de baan beschikbaar te stellen. Met het oog op de gevaren zal het ijshockey op de banen niet worden toegestaan. Splitsing van de wedstrijden in het schoonrijden, om de jongeren een kans te geven, zal worden overwogen. Bij overweldigenden sneeuwval zal een beroep op de jongeren worden gedaan om bij het vrijmaken van de baan te assisteeren. Ook zal ter bevordering van den clubgeest het organiseeren van toch ten in overweging genomen worden. Ter voorkoming van diefstal zal getracht worden een regeling te treffen om kleedingstukken en rij wielen tegen een kleine vergoeding in bewaring te geven. Aangezien men van oordeel was, dat een gecostumeerd ij sfeest het grootste succes geeft als dit bij kunstlicht georganiseerd kan wor den, werd van het organiseeren van een dergelijk feest afgezien. Pogin gen, zullen worden gedaan om de monstraties in kunstrijden te krij gen. De voorzitter sloot tenslotte de ge animeerde vergadering met de beste \venschen voor een goed seizoen» Bioscopen. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer De kleeren maken den man (hum.) Alle leeftijden. Donderdag geen voorstelling. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Luchteskader Lützow (rom.-sens.) 14 jaar. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Sterrenparade (revue-film) Alle leeftijden. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Douanepost no. Ill (rom.-sens.) 14 jaar. Donderdag 13 November. 7.30 uur, 'Harmonie, eerste abonne mentsvoorstelling Covoto, opvoering van „Operatie geslaagd". waarbg slijm op de borst vast zit, zal Abdijsiroop de slijm doen loskomen en borst en keel verzachten. Vanouds beproefd bü hoest, griep, bronchitis, asthma. sr t'fCD C Is Werelds 'béste Hoestsiroop WITTE HOND KOMEN AANLOOPEN. Aan het Bureau van Politie, alhier, zijn inlichtingen te beko men over een witten hond, die bij een ingezetene is komen aanloopen en waarvan de eigenaar onbekend is. NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Door het aanbrengen van een verkeerden correctieregel was een gedeelte van ons bericht over de matinee van Dinsdag minder dui delijk. Wij laten dit gedeelte nog even volgen: Dat werd een zeer interessante causerie, want Bach, Chopin, De bussy en Schumann zijn zeer be langrijke figuren. Op bijzondere wijze gaf de heer Röntgen daarna een meesterlijke vertolking der werken, Sonate en Fuga van Bach, Polonaise van Chopin, werk van Debussy, en Etudes Symphoniques van Schumann. Een luid applaus beloonde den uitvoerenden kunste naar voor zijn prachtig spel. HEK EN AUTO BESCHADIGD. Dinsdagavond reed een nog onbekende melkauto, vermoedelijk tengevolge van de duisternis en onbekendheid met den weg, te Warmenhuizen de kerkepoort en een gedeelte van het ijzeren hek omver. Ook de auto was hiertegen niet bestand en kreeg een lekke radiateur en een kapotte voorruit. Een dorpsgenoot, die juist pas seerde, zei tegen den chauffeur: „Je bent te vroeg man, Zundag- ochend om 10 uur is 'r preek." OUDHEIDKUNDIG BODEM ONDERZOEK. Bij beschikking van den secreta ris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en cul tuurbescherming zijn erkend als locale instellingen, als bedoeld in de regeling betreffende het oudheid kundig bodemonderzoek, o.a.t Ie. Het Allard Pierson Museum, Archaeologisch Museum der Uni versiteit van Amsterdam met als ressort de provincie Noordholland; 2e Het Stedelijk Museum te Alkmaar met als ressort de gemeen ten Alkmaar, Akersloot, Bergen. Egmond aan Zee, Egmondbinnen, Graft, Harenkarspel, Heerhugo- waard, Heiloo, Koedijk, Langedijk, Limmen, St.-Maarten, Nieuwe-Nie- dorp, Oterleek, Oude-Niedorp, Oudorp, St.-Pancras, Schagen, Schermer-hom, Schoorl, Warmen huizen, Winkel, Zuid- en Noord- scharwoude en Zuid- en Noord schermer; 3e. het Westfriesch Museum te Hoorn met als ressort de gemeenten Abbekerk, Andijk, Avenhorn, Beets, Berkhout, Blokker, Bovenkarspel, Enkhuizen, Grootebroek, Hens broek, Hoogkarspe'l, Hoogwoud, Hoorn, Medemblik, Midwoud, Nib- bixwoud, Obdam, Oosthuizen, Op meer, Opperdoes, Oudendijk, Span broek, Sijbekarspel, Twisk, Ursem, Venhuizen en Hem, Wervershoof, Westwoud, Wieringen, Wieringer- meer, Wognum, Wijdenes en Zwaag, ADRIAAN EN OLIVIER. Wij herinnerden reeds aan dé voorstelling van Adriaan en Olivier a.s. Dinsdag in het Gulden Vlies. Dat het stuk groote voldoening geeft, blijkt- wel uit de volgende be schouwing in het Haarl. Dagblad over de voorstelling in A'dam. Een geheel uitverkocht Centraal Theater heeft zich bij dit blijspel uitermate vermaakt en met genoegen de avon turen gevolgd van deze jolige twee lingbroers, die van hun gestorven oom Wout in Indië het buiten Ko- renvliet aan de Vecht met een ver borgen schat erven, van straatarm plotseling schatrijk worden, om, aan het slot, Weer arm maar toch geluk kig van hun bezitting te worden verdreven. Dit blijspel is een en al dwaasheid, maar een dwaasheid, waarom ook een beschaafd mensch steeds hartelijk lachen kan en het lijkt mij wel zeker, dat het gezel schap van Cees Laseur van dit stuk nog heel veel plezier zal beleven. Wij twijfelen niet aan de belang stelling, die ook in Alkmaar voor deze .opvoering aal bestaan. TWEEDE SPELDJESCOLLECTE WINTERHULP. Namens de buurtschapshoofden van Alkmaar verzoekt de heer J. Barkman opneming van het vol gende: Stadgenooten, „Alweer een collecte?" hoor ik u zeggen. „Alweer een collecte"? krij- f;en vele collectanten aan de deuren e hooren. Ja, lezers, a.s. Vrijdag en Zater dag komt de tweede speldjescol lecte, Vrijdags langs de huizen en Zaterdags op de straat. Dit wordt dan de 4e collecte van de 12, die in dezen winter zullen worden gehouden. Ik heb dit al eens eerder gezegd: practisch wordt er om de 14 dagen ingezameld, den eenen keer met de lijsten, den vol genden met speldjes, om en om. 't Is goed, dat ik hieraan nog eens herinner; wij kunnen dan het be drag, dat wij dezen winter voor de noodlijdenden hadden bestemd, over die collectes verdeelen. Wij moeten ons alzoo niet beperken tot onzen kleinen kring, maar zien naar de nooden van het geheele volk. medewerking aan ds leniging van de behoeften "van alle daarvoor in aanmerking komende Nederlan ders is, de opzet van Winterhulp. De gedachte dat men alleen maar moet zorgen voor zijn eigen kringetje moet men grondig herzien en van zich zetten. Het is een verheugend teeken dal men (ook hier) steeds méér gaai beseffen, dat de behoeftige landge noten met eiken grond missende lasterpraatjes niet geholpen kunner. worden. Dit is voor velen vaak een motief hun beurs gesloten te hou den zonder voor schriel te worden aangezien! De nood kan. slechts ge lenigd worden door een daad, door een offer.' Erkentelijk voor de vele inteekeningen, ben ik tot mijn spijt in veler gaven te leurgesteld; de collectanten komen voor de hulpbehoevenden bij u, niet om een fooi, waarop sommige bij dragen soms geleken. Ons volk is door alle eeuwen bekend geweest om zijn zin voor weldadigheid en om zijn werkelijkheidsbegrip. Toont dit ook nu! Critiek zal er altijd blij ven, de medewerkers van Winter hulp stellen daartegenover telkens opnieuw de daad, wetende dat hon derdduizenden daarop wachten. Wat Alkmaar betreft; we zijn zoo gelukkig u te kunnen mededeelen, dat we opdracht hebben gekregen, nog deze maand 4000 onder de be- hoeftigen te verdeelen. Alkmaar zelf bracht tot dusver ruim de helft van die som op. Alkmaar^ers, laat gij dit op u zit ten? Gij, die nog nimmer iets gaaft, haalt uw schade in. Kijkt bij uw in- teekenin-g niet naar uw buren: maar vraagt u af, of een behoeftig landgenoot met uwe gave is gebaat. Vindt u voor u zelf van niet', ver hoogt dan uw inteekening, prijst u gelukkig in de omstandigheid te verkeeren een ander nog te kunnen helpen. Ik eindig met een variant op een bekend rijmpje: Als de kou begint te strengen Moet gij grooter offer brengen. U kunt ook per giro storten: No. 25163 ten name van den Ont vanger der Gemeente Alkmaar met vermelding: WINTERHULP. Namens degenen die uw steur, niet kunnen -ontberen dank ik u voor uw milddadigheid. HEILOO Aanrijding. - Dinsdagavond werd de met een paard bespannen wagen van den heer B. te Heiloo ter hoogte van den Kattenberg van achter aangereden door een auto. De heer B. werd van den wagen geslingerd, doch liep, behalve een kleine verwonding aan een been. geen gevaarlijke kwetsuren op. De wagen werd tamelijk beschadigd. OUDE-NIEDORP. Tooneel. - De tooneelvereeni- ging te Zijdewind voerde Zondag en Dinsdag voor een uitverkochte zaal op de klucht „Mijnheer Klap roos". Het publiek heeft zich goed geamuseerd en. de vereeniging kan dus op goed geslaagde uitvoeringen terugzien. Ongeval. - Mevr. de Geus kwam.door het wegglijden van de trap zoodanig te vallen, dat zij vervoerd moest worden naar het zekenhuis 'te Alkmaar, waar werd geconstateerd dat eenige ribben waren gekneusd. De eene pols was gebroken, terwijl de andere werd gekneusd. De patiënte kon weer naar huis worden vervoerd. URSEM Winteraardappelen. - Het af stempelen van V-aardappelkaarten kan geschieden van nu af tot en met 22 November a.s. op het ge meentehuis. Dit afstempelen is be doeld voor degenen die een win tervoorraad aardappelen willen opdoen. Verandering postbestelling. De post, die gewoonlijk om pl.m. zeven uur des avonds bezorgd werd, zal in het vervolg om onge veer vijf uur worden besteld. Om half drie moet alle post in de bus op het kantoor aanwezig zijn om voor directe verzending in aan merking te komen. WARMENHUIZEN. Benoemd. - Mej. Tr. Groet al hier is benoemd als verloskundige te Westzaan. SINT-PANCRAS. De gasleiding. - Woensdag is de nieuwe dubbele gasleiding, wel ke door de gemeenschappelijke gas fabriek is gelegd ter verbetering van den gasdruk in Sint Pancras, gereed gekomen. Voor ons dorp zal dit ongejavjifelg een xerfcetgring zjjn TARIEFSVERHOOGING VAN HUURAUTO'S. 's-Gravenhage, 13 Nov. De ge machtigde voor de prijzen deelt me de, dat de steeds terugloopende ben- zine-toewij zingen een herziening van de prijzenregeling voor huur auto's onvermijdelijk hebben ge maakt. Daar benzine slechts voor zieken auto's enz. wordt verstrekt, moesten de ondernemers maar andere motor brandstoffen omzien, echter brengt de bouw van gasgeneratoren, cylin ders en gasballons hooge afschrij vingskosten met zich mede. Nu door de verminderde actieradius meer dan vroeger getankt moet worden, is het aantal onbetaalde kilometers be langrijk vergroot. Een en ander heeft tot een ta- riefsverhooging aanleiding gegeven voor alle huurauto's, behalve voor electrisch aangedreven b-auto's. Tot dusverre was het bij huur auto's, voorzien van eén taxameter, gebruikelijk, een vast bedrag als z.g. eersten aanslag in rekening te brengen, waarvoor de eerste, met den passagier gereden kilometer werd afgelegd, zoodat feitelijk gratis werd voorgereden. Het gratis voor rijden is thans vervallen en de rege ling wordt zoodanig, dat de eerste aanslag reeds wordt gerekend vanaf de plaats, vanwaar de huurauto ver trekt. Dit beteekent, dat de afstand van de garage of standplaats van de auto naar het adres van den •cliënt, mede in rekening wordt ge bracht. Indien de huurauto bij den cliënt voorkomt, zal de taxameter dus reeds een zeker bedrag aanwij zen. Deze regeling zal er toe leiden, dat zooveel mogelijk zal worden ge bruik gemaakt van auto's, die zich op korten afstand van het adres van den cliënt bevinden. De tarieven, die niet over den taxameter worden berekend, hebben eveneens een ver- hooging ondergaan. SCHOORL, Schoorl's Gemengd Koor. - In de zaal van den heer Schuit heeft Schoorl's Gemengd Koor zijn jaar vergadering gehouden, waaraan, in verband met de groote successen, welke in Amsterdam zijn behaald, een feestelijk tintje was gegeven, Uit het verslag van den secretaris- penningimeester, den heer Haas broek, bleek, dat het koor er zeer gunstig voor staat. In een feestuurs- vacature werd voorzien door de be noeming van den heer Akkerman. In een korte toespraak heeft de directeur van het koor, de ^eer Corn. Jonker, zijn indrukken gege ven over het laatste concours. Hij was dankbaar voor de toewijding, welke de leden aan den dag hadden gelegd en hoopte ook in de toe komst hierop te mogen rekenen. Spr. deelde nog mede, dat hij een zeer hartelijke felicitatie had ont vangen van den componist van „Pater Noster", den heer Fred. J. Roeske, waarin deze mededeelde, dat de vertolking, door Schoorl van dit nummer gebracht, hem zeer ont roerd had en dat hij hiervoor direc teur en leden hartelijk dank bracht. Ook de bekende componist Jac. Bonset had van zijn medeleven doen blijken door een schrijven. Even eens was van Bergen's Mannenkoor een felicitatie ingekomen en de heer Jonker had vele persoonlijke geluk- wenschen ontvangen. Het verdere gedeelte van den avond werd in gepaste opgewekt heid doorgebracht. Vol moed zet het koor, dat dit jaar vijftien jaar bestaat, het vierde lustrum in. HARENKARSPEL. Wijziging kantooruren. - Met in gang van Maandag as., zijn de kan tooruren van de gemeente-secretarie en het distributiekantoor te Dirks- horn tot nadere aankondiging ge opend van 10 tot 1 uur. Kleine tuindersSteun. - Voor steunverleening aan kleine tuinders zullen voor het jaar 1942 slechts elf tuinders in deze gemeente in aan merking ko|nen. CASTRICUM. Eervol ontslag verleend. - Aan den heer J. de Meijer, architect te Amsterdam, is eervol ontslag ver leend als voorzitter der schoonheids commissie met dank voor de vele en gewichtige diensten die hij in deze functie in deze gemeente heeft ver richt. In zijn plaats is benoemd de heer Van Westerop, lid van den Bond van Ned. Architecten en van het Ned. Architectengilde, voorheen gemeente-architect te Hattem en te Wijhe. Daarna heeft hij zich geves tigd als architect en heeft als zoo danig groote bekendheid verwor ven. De diensten van openbare werken en van bouw- en woningtoezicht zijn thans gereorganiseerd en ge bracht onder het bureau van ge meentewerken, waarvan aan het hoofd- staat als directeur de heer L. van Westerop. OUDE NIEDORP (October). Geboren: Cbrnelis Petrus, z. v. P. C. Tesselaar en A. M. Roo- zendaal. Johanna Maria, d. v. C. Th. Broersen en A. C. Beers. Catharina Maria Rofaela, d. v. J. J. N. de Vries en H. L. Venselaar. Adrianus Gerardus, z. v. N Th. Vlaar en A. Goedhart. Getrouwd: C. Kliffen, van Langedijk, en A. Hollenberg. (Zie vervolg Stad en Omgeving pagina 4.) Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A Klo/np, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeyen, «Alkmaar. Beide tabletten dra« gen het »Bayer«- kruis en beide zijn ze even goed. Aspirin-tabletten hebben steeds dezelfde goede werking, dezelfde houdbaarheid. Zonder uit zondering vallen ze gemak kelijk uit elkaar. Kortom ze hebben alle dezelfde goede hoedanigheid. ITT Buisje a 20 tabletten 55 ct. Zakje a 2 tabletten 7 rit AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Ten overstaan van de notarissen mr. C. J. de Lange en M. C. Roos zijn op Woensdag 12 Nov. de vol gende perceelen te Alkmaar pu bliek geveild: 1. Woonhuis en erf aan de Oude gracht no. 27, groot 110 ca, geboden 6000; 2. pakhuis en erf aan de Laat no. 56, groot 60 ca, f 3020; 3. winkel- en woonhuis met erf, Fnidsen no. 105, groot 196 ca', 8320; 4. heerenhuis, schuur, erf en tuin aan den Kennemer- straatweg no. 23, hoek Bleekers- laan, groot 16 aren 61 ca, f 28110; ~r 5. garage met bovenwoning en erf aan de Bleekerslaan no. 16-16a, groot 95 ca, 5200; 6, woonhuis met erf aan de Snaarmanslaan no. 151, groot 70 ca, 5040; 7. woonhuis, schuurtje en erf, ,aan de 2e- Tuin dwarsstraat no. 21, groot 97 ca, 4010; totaal 59700. Het koffiehuis, met woning en erf, aan de Schoolstraat no. 6 is niet in veiling gebracht, als zijnde uit de hand verkocht. De afslag en combinaties blijven bepaald op Woensdag 19 November a.s. des namiddags 3 uur (4 uur be ginnen) in het café Central aan het Hofplein te Alkmaar. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Nov. (Lang. Groenten veiling). 48400 kg Roode kool 4.30; 65600 kg Gele kool 4.30; 4500 kg Savoye kool 5; 1900 kg Peen 2.503.40; 5200 kg Bieten 34; 150 stuks Bloemkool 1012; 53000 kg Vroege witte kool 2.50; 10400 kg Andijvie 3—3.80; 1400 kg Rammenas 4.109.20. NOORDSCHARWOUDE, 13 Nov. '41. (Nocrdermarktbond). 32600 kg Roo de kool 4.30; 3000 kg Gele kool 4.30; 4000 kg Groene kool 5; 150 kg Uien 3.50; 920 bos Peen 7; 120100 kg Vroege witte kool f 2.50; 17700 kg Andijvie 33.60 500 kg Knollen 2.50; 1500 kg Knol selderij 27.50. -WARMENHUIZEN, 12 Nov. 1941, 83400 kg Roode kool 4; 17000 kg Witte kool 2.50; 1000 kg D. witte kool 2.50. ALKMAAR. GEBOREN: Catharina, d. van Ni- colaas Oud en G. M. Klaver. Gijs- bert, z. van Cornells Meurs en M. Krijt. GETROUWD: Johan C. de Ruiter en Aaltje Helder. OPGAVE f? AMSTERDAMSCHE BASK XV% Bijkantoor Alkmaar.» van Donderdag 13 November 1941 STAATSLEENINGEN. Vor. k 3H Nederland 1941 961/j 4 Nederland 1941 100i/j6 4 Nederland 1940 II 100% 3—3'/, Nederl. 1938 93% 3 Ned.-Indië 1937 95i/j BANK-INSTELL. Amsterd. Bank .132 Handel Mij. Cert. v. 2.50 1781/, Koloniale Bank 229 Ned. Ind. Handelsbank 161% IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 154'/» Calve Delft Cert. 126'/» Nederl. Ford 329'/j Lever Bros165 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 28 H/, CULTUUR MAATSCH. H. V. A500 Java Cultuur ,299 Ned. Ind. Suiker Unit 275 Verg. Vorstenlanden 139'/, PETROLEUM. Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber De li Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn Java-China-Japan lijn Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deii Batavia .280'/, OudeDeli325 Senerpbah 275'/, 331 •319'/, -275 •172V, -192 •166 .155 181 .213'/, .228'/, plm 2u 961/, 101'/» 1001/w 93 951/, 132 178 232 löU/a 1541/4 124V, 330 164 281 498 300 275 138% 3291/4 314% 275 175 192 166 154% 1-9 214 226% 281

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2