DÊTIJGER Klompertje Klomp "AKKERTJES De plannen voor den Eilandspolder. SeuiCleton RADIOPROGRAMMA. TOONEEL. RECHTSZAKEN KANTONGERECHT EEN ECHTE HOLLANDSE JONGEN ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 17 NOVEMBER 1941. Vergadering met belangheb benden. In café Blokdijk te De Rijp werd Vrijdag een vergadering gehouden, uitgeschreven door de centrale cul tuurtechnische commissie, voor een bespreking met belanghebbenden bij de ruilverkaveling van het Oostelijk deel van den Eilandspolder. Er was een groote belangstelling, ook van de autoriteiten. Ir. Swart, van den cultuurtechni- schen dienst, gaf een duidelijke uit eenzetting, aan de hand van een kaart, van het plan, dat o.m. behelst de landaanwinst van pl.m. 200 ha, de verbetering van den cultuurtoe- stand van het land en verbetering van de afwatering, terwijl het gevolg van een en anders tevens zal zijn, dat het vervoer per boot zal moeten worden vervangen door vervoer per as. Spr. schetste den achteruitgang van de streek, de verarming van de bevolking. Om tot de gewenschte verbetering te komen, zal men niet kunnen volstaan met alleen ruilver kaveling, maar zal ook tot peilverla- ging en demping van slooten moeten worden overgegaan. Het zal nood zakelijk zijn, den geheelen polder op de schop te nemen. Ter bescherming van d'e fundeeringen der gebouwen in d'e dorpen zal een kade worden gelegd langs de dorpen, waardoor de slooten daar het oude peil behouden. Wanneer het Rijk de arbeidsloo- nen, welke geraamd zijn op {f 2.600.000, en de provincie 224.000 van de 1 millioen bijkomende kos ten betaalt, zal met inbegrip van de landaanwinst, de ruilverkavelings rente ongeveer 10 per ha zijn. Degenen, wier land in bewerking is, zullen zoo mogelijk elders aan land worden geholpen of financieel schadeloos worden gesteld. Er zijn al eenige bezwaarschriften ingeko men, welke de heer Swart besprak. Voor den scheepsbouwer, die geen schuitjes meer zal krijgen te maken door de omschakeling op vervoer per as, zal iets ged'aan moeten wor den. Het bezwaar dat het grasland vele „sukkeljaren" zal meemaken na de bewerking, werd niet zoo zeer door den spreker gevoeld. Ook moet men de event, scheurplicht niet uit het oog verliezen. Burgemeester Van Staveren, van De Rijp en Graft, die ter vergade ring aanwezig was, heeft de aanwe zigen op het groote belang gewezen, dat met deze ruilverkaveling ge moeid is. Als voorstander van de verkaveling ried spr. allen aan, zich goed te beraden op hun stem en er rekening mee te houden, dat het hier gaat om de toekomst. Bezwaren weerlegd. Van uit de vergadering werd erop aangedrongen, de kade langs Groot schermer méér langs het dorp te doen gaan. Nu blijft er een flinke strook buiten de verkaveling, het geen nadeelig kan zijn in verband met de omschakeling van het ver voer. Of de kosten hooger zullen worden dan de opgegeven 10 per ha kon de heer Swart moeilijk zeg gen. Dit hangt van vele factoren, ook van de materiaalpositie af. Het werd als een bezwaar gevoeld voor de kleine boeren, dat op ver voer per as moet worden omgescha keld. Dit zal veel kosten met zich brengen. Ook werd de opmerking gemaakt, dat iemand met het meeste geld wel met het mooiste land zou gaan strij ken. De heer Swart heeft dit ten stelligste tegengesproken. Er wordt precies volgens de wet te werk ge gaan, waarbij ieders belangen ter dege worden gerespecteerd. Het is natuurlijk niet uitgesloten, dat iemand, die veel geld betaald heeft voor een voor hem zeer gunstig ge legen stuk land, recht krijgt op een gunstig gelegen stuk. Dat is zijn recht. Eigenaren-niet-gebruikers van het land zullen naar verhouding van hun inibrengland terugkrijgen. De nieuwe wegen in den polder, welke vanzelfsprekend hun onder houd zullen moeten hebben, werden door eenige sprekers als factoren ter verhooging van de polderlasten aan gewezen. Het is echter, volgens ir. Swart, niet zeker, dat deze ten laste van den polder zullen worden ge bracht. Daarover neemt de commis saris der provincie later een beslis sing. De wgen worden toegewezen aan een publiekrechtelijk lichaam, dat daarvoor in aanmerking komt. Ir. Rietsema, de rijkstuinbouwcon- sulient van Noord'hollamd, heeft het plan warm verdedigd. Hij wees er op, hoe in streken, waar de ver- keersmogelijkheden verbeterd wer den, de welvaart toenam, terwijl hij voorts de aandacht er op vestigde, dat een slechte verkaveling een ramp is voor de streek. Volgens spr kon men met gerustheid zich aan de uitvoerders der plannen overgeven. Eenige vragen van technischen aard, o.m. over het veen, dat volgens ir. Swart niet van de samenstelling door J. REGIS 44 ,,En bij de Villa Rosa daarente gen: Wie? Wanneer Waarvandaan?" vulde Wallion rustig aan. Tegen tien uur in den morgen, toen de lantaarns en de lichten van den nacht uitgingen en de korte winterdag voor eenige uren de overwinning had behaald, bevond Wallion zich op weg naar Parklaan 1. Hij had een bad genomen, zich verkleed en ontbeten en voelde zich ondanks den doorwaakten nacht in staat, met een elastisch hoofd en sterke zenuwen Cray te ontmoeten. In het stille huis van Cray was alles als gewoon en de nurksche Leadbitter vertrok geen spier, toen hij den journalist binnen liet. Wallion trof den philanthroop onder de buste van Voltaire in de DINSDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Boe renland in boek en krant. 7.30 Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Politiek weekpraatje (opn.) 8.30 Gr.pl. 8.35 Ochtendgymnastiek. 8.45 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gr.pl. fl.Voor de vrouw. 11.20 Amabile sextet. 12.Orgelconcert en zang. 12.25 Frans Wouters en zijn orkest (met inleiding). 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Zang met pianobegeleiding en gr.pL 13.30 Salonorkest. 14.15 Gr.pl. 14.30 Lichte toets. 15.30 Viool met pianobegeleiding. 16.Bijbellezing. 16.20 Gr.pL 16.45 Voor de jeugd. 17.05 Gr.pl. 17.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 17.30 De Ram blers. 18.Voor de plattelands vrouw. 18.15 De Melodisten, soliste en het Figura-kwartet. 19.Act. halfuurtje. 19.30 O. Hendriks en zijn orkest. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschik ken). 20.15 Gr.pl. 20.45 Cello en piano 21.15 Gr.pl. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO, Eng. uitz.: Economie News from Holland" of gr.pl. 22.15 De Romancers, dameskoor „Aether- charme" en solisten (opn.) 23. 24.Gramofoonplaten. HILVERSUM II, 301,5 M. 7.15 Gr.pl. 7.308.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gr. pl. 8.30 Zie Hilversum I. 8.45 Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.40 Vroeger en nu. 11.Zang en piano. 11.50 Gr.pl. 12.Ensemble Rentmeester. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13,05 Klaas van Beeck en zijn orkest. 13.30 Gr.pl. 14.Om roeporkest, solist en gr.pl. 15.30 Voor de zieken. 16.„Gaetane Donizetti en zijn, deels vergeten, opera's", cau serie (met gr.pl.) 16.45 Zang met planobegeleiding en gr.pl. 17.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 17.30 Boyd Bachman en zijn orkest. 18. Gr.pl. 18.15 Boekbespr. 18.30 Gr.pl. 18.45 Cyclus „In een nieuw licht be zien" (voorbereid door de N.S B.) 19.Act. halfuurtje. 19.30 Rep. 20. Gr.pl: (Vanaf 20.IE alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschik ken). 20.15 Mu.'.c-tte-orkest en so liste. 20.45 Gr.pl. 21.Ensemble Jonny Kroon. 21.45 BNO: Nieuws ber. 22.BNO: Toelichting op het weermachtsber. 22.1022.15 Avond- wijding. Ernstige muziek. Van 14.15.30 uur H'sum II speelt het Omroeporkest met als solist de pianist Cor van Boven met Willem Andriessen's pianoconcert in Des dr.t. Het orkest voert o.a. de nog weinig bekende symphonie van den Zweedschen componist Svendsen uit. Het gesproken woord. „Zonnestralen in ziekenzalen". Onder dezen titel vindt een uitzending plaats, welke van 15.3016.over den zender H'sum II zal worden uitgezonden. Reportages. Van 7.458.des avonds hoort U de reportage over het on derwerp: „Twee socialisten over het Bolsjewisme". Sport. In de rubriek „Sport en spel voor de jeugd" hoort U van 16.45 17.05 uur (H'sum I) een vertel ling uit een mooi sportboek door Karei Nort. Voor de vrouw. In het voor de vrouw nieuwe programma „Vrouwenmo- zaik" worden ditmaal interessante flitsen gebracht. Glimlachje Wees maar niet bang hoor, mammie is niet boos, die pijl komt me net van pas. is, dat het na eenigen tijd zal indro gen tot een korst, welke geen water toelaat, waardoor het land waarde loos zou worden, en over de moge lijkheid. van draineeren werden nog gesteld, waarna tot sluiting werd overgegaan. Op 24 November a.s. zal de stem ming over het wel of niet doorgaan van de ruilverkaveling worden ge houden. orgelkamer. Zijn zieke voet was in een deken gewikkeld en toen de lange gestalte van den journalist zich in de deuropening liet zien, legde hij met een geresigneerd ge zicht een boek weg, op welks rug de journalist den titel „Shakes- peares Werken" las. Het bleeke, priesterlijke gezicht van Cray zag er in het matte licht van den Decemberdag afgeleefd en verouderd uit, maar achter de bril- leglazen richtten de gele pupillen zich met een vasten, vragenden blik op den bezoeker. De journalist trad naderbij en maakte een buiging en Cray deed een moeizame poging om op te staan, doch zonk met een zucht van onderdrukten pijn weer in zijn stoel terug. „U neemt me wel niet kwalijk?" begroette hij zijn gast met een toon- looze stem. „Ik ben letterlijk hulpe loos, zooals u ziet. Hoe gaat het met u?" Hij stak vriendelijk zijn hand uit en Wallion nam die aan. De hand van Cray was koud en stevig. „Gaat u zitten, monsieur Wal- 289. Boem, daar lag Klompertje voor op het kleine motor bootje van den inspecteur, die juist aan kwam varen. De in specteur kreeg de tas boven op zijn pet en was zo ge schrokken, dat hij eerst geen woord kon zeggen.' Het ging alles ook zo snel in zijn werk, dat hij geen tijd kreeg om na te denken. HET ALKMAARSCH TOONEEL. Jansen en Jansen, makelaars. Voor een geheel gevulde zaal heelt H.A.T. giste/avond in het Gul den Viies zijn eerste uitvoering in dit seizoen gegeven. Onder leiding van den heer A. de Waal werd op gevoerd: Jansen en Jansen, blijspel in drie bedrijven van Walthausen Luehtenberg. De avond werd door den heer L. de Leeuw, voorzitter, met een har telijk woord van welkom geopend. In het bijzonder richtte hij dit woord tot de heeren commissieleden van den Prov. Bond v. D. V. in N.H Spr. uitte zijn voldoening over de groote opkomst. Tevens memoreer de hij dat de rol van mevr. de Waal- Schipper, die door ziekte verhinderd was, zou gespeeld worden door me vrouw Aay. Het opgevoerde blijspel behoort niet tot de sterkste stukken in dit genre, doch heeft toch de aanwezi gen best vermaakt. Van de twee firmanten Johannes en Jacobus is slechts de laatste ge trouwd. Johannes krijgt echter op bijna vijftigjarigen leeftijd nog hu welijksplannen en plaatst 'n adver tentie. Van de zes-en-zeventig gega digden kiest hij er twee uit, één van een-en-twintig en één van een-en- vijftig jaar. Met deze dames zal hij nader kennismaken in het Groene Zaaltje in café Metropool. Neef Ja cobus zal hem daarbij assisteeren Maar door een noodlottig misver stand loopt alles verkeerd, mede door 'n achterdochtigen buitenman. Jacobus wordt voor den huwelijks- candidaat aangezien en door zijn vrouw verrast. Alles wordt echter opgehelderd. Wel dreigen de twee compagnons uit elkaar te gaan, maar tenslotte komt ook dit in orde. De heeren L. de Leeuw en A. J. Bruin hadden van de neven Johan nes en Jacobus een paar mooie ty pen gemaakt, die voor verschillende geslaagde scenes zorgden. De heer D. Slinger maakte van Gilles Raap, den buitenman iets goeds, terwijl de heeren A. - de Jonge en W. Aay de kleinere rollen van Wim en den politieagent vertolkten. Mej. Rie de Waal was heel aardig als Willy van Vliet, het meisje dat op de verkeer de advertentie had geschreven. Me vrouw Schipper-Luikes Butter was de andere huwelijkscandidate en lang niet onverdienstelijk. De typiste van mevr. Slinger-Elemans zag men met veel genoegen; mevr. de Jonge- Bals deed haar werk in café Metro pool uitstekend en mevr. Aay mag genoemd als vrouw Carolina, de echtgenoote van Jacobus. Ook nu was het tempo, waarin dit blijspel werd gespeeld voor verbe tering vatbaar. Aan 't slot klonk een luid ap plaus voor de medewerkenden, waarin men ook den heer de Waal liet deelen. Tusschen het eerste en tweede be drijf liet zich het Hawaian-kwartet hooren. De vertolking die deze vier heeren van Zuid-Afrikaansche lied jes, cowboy-liedjes en andere num mers gaven, werd met een luid ap plaus beloond. G. C van Gulik leen pijnstillend maai ze ver wijderen ook de s:offen, die Uw rheumaiische pijn veroorzaken. direct- lion! Mag ik u een sigaar aanbie den? Niet? Ah, u behoort ook tot die doorgewinterde sigarettenrookers, waarmee niets .te beginnen is. Ik van mijn kant geef de voorkeur aan een lichte, zachte Havanna.. Hoe gaat het met mevrouw Chrisman?" Het geizcht van Wallion werd donkerder. „Ze is nog gezond en ongedeerd", antwoordde hij nerveus. „Maar voor hoe lang nog? Weet u, monsieur Cray, ik geloof, dat ik me nog nooit zoo onrustig en bezorgd gevoeld heb als in deze dagen. U heeft misschien wel gehoord van den aanslag in de studio van de Astra Film?" De philanthroop knikte zorgelijk. „Ja", zei hij. „Die arme monsieur Chrisman!" ,,Dit keer was het nog een geluk kig toeval, dat hem en ons heeft gered", ging de journalist voort. „Maar men kan niet steeds op het toeval rekenen!" „Dat is waar. Maar de politie „Och, de politie!" mompelde Wal lion met een aan duidelijkheid niets te wenschen overlatende handbewe ging. „De politie kon niet verhinde- ZILVEEEN TOONEELJUBILEUM VAN JOHAN ELSENSOHN TE AMSTERDAM HERDACHT. In den Stadsschouwburg te Am sterdam is Zaterdagavond de acteur Johan Elsensohn na zijn optreden in Gaston Baty's „Prin ses Dulcinea", waarin hij voortref felijk de rol van Sancho Pancha speelt, ter gelegenheid van zijn 25-jarig tooneeljubileum op harte lijke wijze gehuldigd. Na het slot bedrijf van het stuk verscheen Elsensohn aan den arm van Annie van Ees wederom op het tooneel, waar zich een groot aantal confra ters had verzameld. Het hoofd van de afdeeling kunstzaken ten stadhuize, de heer H. D. van Dellen, trad als eerste spreker naar voren om dén jubi laris namens het gemeentebestuur van Amsterdam geluk te wenschen. In opdracht van den burgemees ter getuigde hij ook van diens per soonlijke waardeering voor het geen Elsensohn voor het volks- tooneel gedaan heeft. Namens het gemeentebestuur bood hij Elsen sohn een krans aan. De intendant van de afdeeling tooneel van het gemeentelijk thea terbedrijf, de heer Cor van der Lugt Melsert, herinnerde eraan, hoe hij Elsensohn leerde kennen in een volksstuk bij Bouber, en toen getroffen werd door zijn eerlijke manier van spelen. Later heeft hij hem gaarne aan zijn eigen gezel schap verbonden. Hij roemde hem als een goed en waarachtig en vol komen Hollandsch acteur, wiens eerlijkheid en groote liefde voor de kunst men waardeeren moet. Den wensch uitend dat heel Neder land nog jarenlang van Elsensohn's kunst mag profiteeren, overhan digde Cor van der Lugt Melsert den jubilaris bloemen en een ge schenk. Cor Hermus prees als vertegen woordiger van de confraters de eenvoud van den jubilaris, die zijn leven, zijn ideaal en zijn niet ge ringe werkkracht heeft verpand aan de kunst, die hij dient en die ook als mensch en collega aller sympathie heeft. Ook Hermus bood fraaie bloemen aan, evenals Char lotte Kohier. Nadat telegrammen waren voor gelezen van den secretaris-gene raal van het departement van V. en K., professor dr. T. Goedewaa- gen, het hoofd van de afdeeling theater en dans van dit departe ment, den heer F. Primo, Jan Musch, Marie van Westerhoven en Buziau, dankte Elsensohn in gees tige en gemoedelijke woorden voor de hulde. In het bijzonder dankte hij burgemeester Voüte voor zijn waardeering „in' Amsterdam hebben wij allemaal onze fouten", zei Elsensohn met een grappige woordspeling Cor Hermus voor de richtlijnen die hij hem jaren geleden gaf, Bouber voor wat hij van hem leerde en Cor van der Lugt Melsert omdat hij hem de kans gaf bij een groot gezelschap op te treden. Den jongen acteurs vroeg hij tenslotte, steeds eerbied voor de kunst te hebben, offers te willen brengen en altijd hun plicht te doen. Velen z'jn misdadig, zonder le beseften, hoe z'i mei bosftehnoei zlc.izsd c.i astderen {teilen. ren, dat Allan Chrisman gewond werd. Ze zal evenmin kunnen ver hinderen, wat komen zal „Zegt u dat niet!" viel de phi lanthroop hem bemoedigend in de rede. Uw tegenstander is alleen tegen zoo velen!" „Gelooft u, dat hij daar wat om geeft? Hij, die vrij, onbereikbaar en sterk is! Hij, die ons na iederen aanval steeds hulpeloozer achter laat, gelooft u, dat hij het zal opge ven? Nee, nooit!" Wallion sprak op bitteren, wan- hopigen toon. De philanthroop schudde het hoofd en wreef zich over zijn kin. Het was te merken, dat hij met de beste bedoelingen en onbeholpen naar een of anderen goeden raad zocht. De journalist, die met zijn verontrustende gedachten erbij zat, zei voor zich heen: „Als ze tenminste den sleutel maar wilde afgeven „Wil ze dat dan niet?" vroeg Cray. Ik heb haar verzocht, den sleutel bij een bank te deponeeren. Het ge vaar dat is juist de sleutel!" „Dat moest ze toch inzien", merk te Cray op, terwijl hij een geeuw 290. Maar toen de inspecteur weer bij zijn positieven was, zag hij tot zijn blijd schap, dat de vreemde be zoeker nie mand meer of minder was dan Klomper tje Klomp. Die jongen, dat was me er toch een. Hij zocht hem overal op de wal en nu was hij hier op eens midden in de haven. AARDAPPELDRAMA. Een 32-jar. man uit Harenkar spel, N. J. Tesselaar, was op den Helderscheweg bij Alkmaar in con flict gekomen met crisisambtenaren, die nieuwsgierig waren naar den inhoud van de bakfiets, waarmee T. zich in noordelijke richting haast te. Maar T. deed alsof hij doof was en fiètste verder. De ambtenaren, niet voor een kleintje vervaard, pakten de bakfiets beet.. Dit voor val wond T. hevig op. „Ik sla jullie liever een paar blauwe oogen, dan dat jullie in de bakfiets kijkt", riep hij. „De aardappelen kunnen jullie krijgen, de zakken niet". En hij stortte voor de oogen van de ver baasde ambtenaren eenige zakken aardappelen op den weg uit: 320 kg blauwe en 30 kg witte eigenhei mers. Bom, daar lag de boel op den weg ten aanschouwe van de amb tenaren. Nadak T. wat gekalmeerd was, was hij met de aardappelen en met de bakfiets op het politiebureau te recht gekomen. Daar hield men hem een tijdje vast. De economische rechter veroordeelde hem tot drie maanden gevangenisstraf en Zater dag kwam T. beleefd bij het Am- sterdamsche hof om een wat meer clemente straf vragen. Hij had in zooverre geluk, dat de dagvaarding niet heelemaal in orde was en dat hij dus geen gevangenisstraf, maar hechtenisstraf zou moeten onder gaan. De procureur-generaal meen de het tarief ook op drie maanden te moeten houden, doch hij wilde de maand voorarrest in mindering, brengen. T. vroeg nog meer minde ring, maar daar zal het hof zich eerst over beraden. Arrest op 29 November. UIT BALOORIGHEID SCHAPEN GESLACHT. Alkmaarsche slager voor het gerechtshof. „Dat is niet de eerste keer", zoo begroette Zaterdagochtend de pre sident van de economische kamer van het gerechtshof te Amsterdam, mr. J. Verdam, den Alkmaarschen slager P. J. Korver. De verdachte beaamde zulks. Op 15 Juli was het ook al zoo; toen heeft U voor het slachten van schapen drie maanden gekregen en begin September doet U het weer! Ik was erg baloorig, omdat ik voor den tweeden keer was uitge sloten als slager. En daar worden de schapen de dupe van. Ik moest ook voor mijn gezin zorgen. En nu is U natuurlijk wéér uitgesloten om dit nieuwe feit? Ja, op het oogenblik ben ik voor onbepaalden tijd uitgesloten. De procureur-generaal, mr. van Duikmen, zeide dat deze verdachte alle waarschuwingen in den wind slaat. Er staat echter een kleine fout in de dagvaarding en zoodoen de kan K. alleen veroordeeld wor den wegens handelen in strijd met het voedselvoorzieningsbesluit, een overtreding. Spreker requireerde zes maanden hechtenis' met aftrek van voorarrest. De economische rechter te Alkmaar had hem negen maanden gevangenisstraf opgelegd voor dit feit. onderdrukte. „Ja, zonder twijfel! Maar vrou wenlogica, monsieur! En intusschen ligt die vervloekte sleutel in de la van een bureau in de Villa Rosa en onze vijand sluipt rond, vrij, onbe reikbaar, en hij smeedt zijn plan nen. Geen spoor van hem, geen schijn voordat de slag valt!" De journalist viel zichzelf in de rede. „Maar ik ben niet hier gekomen om mij te beklagen", zei hij rusti ger. „Ik wil het oordeel van Suzan ne Chrisman niet onderschatten. Ze is een intelligente en voorzichtige vrouw, en misschien overdrijf ik zelf het gevaar „Heel goed mogelijk", stemde Cray met zichtbaren twijfel toe. twijfelt", zei de journalist haastig. „En gelooft u toch, dat het gevaar heel groot is?" „Tja", antwoordde de philan throop, ik kan slechts naar mijn eigen ervaringen oordeelen „U vindt misschien, dat ik, onder alle omstandigheden moet doorzet ten, dat de sleutel op een veilige plaats komt?" Pagina 4. Scheuren van grasland en toewijzing rundvee. 's-Gravenhage, 15 Nov. Hier en daar schijnt de indruk te bestaan, dat bij vrijwillig scheuren van grasland een ge ringere toewijzing van rund vee zou plaats vinden dan wanneer het betreffende be drijf niet tot scheuren was overgegaan. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt, zal dit niet het geval zijn; voor ongerust heid is derhalve geen reden. Vijand vernietigd stad bezet burgers in nood. Steunt de Nederlandsche ambulance v/h oostfront. Koninginnegracht 22 giro87600 's-Gravenhage. (Zitting van 14 November). Overtreding motor- en r ij w i e 1 w e t: P. L. te Koedijk, 2 oete of 1 dag hechtenis. P. J. M:, F. G. M. C. en H. K. M. de W. te Alkmaar, W. K. te Beverwijk, P. R. te Heerhugowaard, H. N. te Urk, F. B. W. te Bergen en Th. J. te Beemster, ieder 3 boete of 2 da gen hechtenis. C. A. D. te Alk maar, 4 boete of 2 dagen hechte nis. J. H. te Wieringerwaard en G. K. te Alkmaar, ieder T 6 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding verduis teringsverordening: P. J. H. en P. P. te Zuidscharwoude, N. J. S. te Castricum, P. J. V. te Bergen, W. P. J. B. te Alkmaar en F. V. te Broek op Langendijk, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. C. B. te Koedijk en J. Th. S. te Schermerhorn, ieder 3 plus 1 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. E. B. te Alkmaar, 5 boete of 5 da gen hechtenis. C. J. G. te Cas tricum, 6 boete of 4 dagen hechten. Overtreding verorde ning verkeersbeper- k i n g (te laat op straat): J. J. P., S. S., D. N. te Oterleek en C. W. te Oterleek, ieder 3 boete of 2 da gen hechtenis. J. C. v. B. te Alk maar, 4 boete of 2 dagen hechte nis. L. van D. te Assen en A. K. te Alkmaar, ieder 6 boete of 4 da gen hechtenis. Overtreding politie verordening: B.M. te Alk maar, 4 boete of 2 dagen hechte nis. T. van B. te Alkmaar, 3 boete of 1 week tuchtschool. J. R. en A. K. te Alkmaar en B. D. te Groningen, ieder 3 boete of 2 da gen hechtenis. Overtreding vissche- r ij w e t: H. A. E. te Amsterdam, vrijspraak. F. J. de V. te Alk maar, berisping. G. J. W. te W.- Graftdijk, 2 maal 1 boete of 2 maal 1 dag hechtenis. J. H. te Zaandam, F. de G. te Grootscher mer, J. A. G. en G. H. H. van der L. te Amsterdam, J. S. te Uitgeest, J. v. W. te Alkmaar en C. J. G. te Heerhugowaard, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding ij k wet: H K. te 't Zand, 1 boete of 1 dag hechtenis met verbeurdverklaring van den in beslag genomen meter- stok. C. v. d. B. te 't Zand, 2 boete of 1 dag hechtenis met ver beurdverklaring van het inbeslag genomen gewicht. C. J. de W. te 't Zand, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de inbeslag genomen gewichten. Overtredingleerplicht wet: J. S. te Velsen, 1 boete of 1 dag hechtenis. A. M. H. te Alk maar, 3 boete af 2 dagen hechten. Overtreding verorde ning identiteitsplicht J. K. te Alkmaar, 2 boete of 1 week tuchtschool. B. P. te Alk maar, 2 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding boschwet: P. T. te Beémster, 5 boete of 3 da gen hechtenis. Overtreding van art. 314 W. v. Str. (strooperij): J. de G. te Bakkum, 0.50 boete 1 1 dag hechtenis. Overtreding van art. 444 W. v. Str. (niet verschijnen als getuige): S. G. te Andijk, 3 boe te of 2 dagen hechtenis. Overtreding rijtijden- besluit: A. J. K. te Sint Pan- cras, 3 maal 1 boete of 3 maal 1 dag hechtenis. De verdedigster, mevr. mr. N. SpoorBergmeyer, zeide dat ver dachte meende teil onrechte op nieuw te zijn uitgesloten. Toen was hij weer clandestien gaan slachten. Het is heel hard voor hem, dat hij nu een honderd jaar bestaand sla- gersbedrijf moet opgeven. Het hof zal over veertien dagen arrest wijzen. De philanthroop dacht een tijdje ernstig over de zaak na. Daarop zei hij langzaam: „Het is een moeilijk geval. Ik durf er geen raad in te geven". Wallion zat met een gefronst voorhoofd op zijn stoel en keek peinzend naar het vloerkleed. „Ik geloof, dat ik het toch moet doorzetten", mompelde hij. „Ik zal morgen eens ernstig met haar spre ken!" De philanthroop legde zijn been recht en zuchtte. Hij wierp een blik op zijn Shakespeare. Het was duide lijk, dat het gesprek hem verveelde. „Hebt u een auto, monsieur Cray?" vroeg Wallion plotseling, als terloops. Cray wendde zijn gelen onbewege- lijken blik naar Wallion. „Ja", zei hij, niet heelemaal toon loos. „Ja, zeker, de dokter heeft me frissche lucht voorgeschreven, en daar ik niet kan wandelen, heb ik een auto gekocht. Ik neem den wa gen mee naar Parijs; de auto, die ik daar heb gelatefi, was tamelijk ver ouderd", {Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6