DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De strijd in N.-Afrika. Duitschland strijdt voor Europa DE INNEMING VAN ROSTOF. Britsche aanvallen in Afrika krachtig afgeslagen. Met Duitschlanii tegen het kapitalisme 1 ALKMAARSCHE COURANT. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote IkSsiA Inmramn Nn 977 contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320; Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Maandag 24 November 1941 Italiaansche vliegtuigen bewa ken het centrale Middelland- sche Zeegebied. Zóne der operaties, 22 Nov. (Ste- fani.) De speciale correspondent van Stefani meldt, dat verkenningsvlieg tuigen der Italiaansche luchtmacht groote bedrijvigheid ontplooien in den geheelen sector van het centrale gedeelte van de Middellaridsche Zee, •waar de vijand sedert het begin van den strijd in de woestijn van Mar marica actiever is. Zij volgen elkander boven Malta bijna 'zonder onderbreking op ten einde alle bewegingen van den tegenstander te bewaken. Formaties Italiaansche jagers doorklieven in alle richtingen het luchtruim van 't centrale Middellandsche Zeegebied om vijandelijke escadrilles of verken ningsvliegtuigen op te vangen. Gis teren hebben Italiaansche jagers na bij Malta een vijandelijk toestel x brandend omlaag doen storten. Een ander Engelsch vliegtuig vluchtte en keerde naar Malta terug zonder zijn taak ten uitvoer te hebben gelegd. Boven Malta leverde een andere esca - dTille Italiaansche jagers strijd met een formatie vijandelijke jagers. In enkele minuten waren 3 Britsche vliegtuigen neergeschoten. Een vier de toestel kan men als verloren be schouwen. De Italiaansche jagers be reikten ongedeerd hun bases. Brit sche nachtjagers kunnen onze for maties bommenwerpers niet beletten doelen op Malta aan te vallen. Ook gisterenncht werden het vliegveld en de havenwerken van het eiland vernield door bommen van elk kali ber. Ondanks de groote actie heeft de Italiaansche luchtmacht geen en kel verlies geleden. De slag in de woestijn van Marmarica breidt zich uit. Rome, 22 Nov. (Stefani.) De spe ciale correspondent van Stefani aan het Lybisehe front meldt, dat de slag in de woestijn van Marmarica, die begon over een front van onge veer 150 kiometer zich Donderdag heeft uitgebreid over nog grootei gebied, 's Ochtends werden de ge vechten tusschen de Italiaansche strijdkrachten en hun tegenstanders in verschillende zones hervat. An dere gevechten begonnen en zijn nog gaande ten Z.W. van Sidi Omar tusschen gemotoriseerde Duitsohe afdeelingen en Britsche pantsertroe pen. 20 Nov. werd de vijand tot staan gebracht in het gebied van de Italiaansche divisie Ariete, waar hij ■een zeer groote actie op topw had gezet. Tijdens deze gevechten in dit gebied heeft de vijand steeds duide lijker verliezen geleden, o.m. wer den 10 tanks vernield, terwijl een groot aantal gevangenen werd ge maakt en een groot aantal dooden op het slagveld achterbleven. Sedert het begin van het Britsche offensief heeft de luchtmacht der as doelmatig samengewerkt met de troepen te land in den strijd tegen gepantserde en gemotoriseerde En- gelsohe eenheden. Italiaansche en Duitsohe formaties vliegtuigen heb ben een groot aantal tanks in brand geworpen en vernield, alsmede vele vrachtauto's van den tegenstander. Tijdens luchtgevechten hebben Ita liaansche jagers 2 vliegtuigen van het type Curitss neergeschoten. Tij dens een aanval van bommenwer pers op Tobroek en op andere mili taire doelen in deze vesting werden duidelijk waarneembare successen behaald. De correspondent meldt verder, dat in het gebied van de divisie Ariete de vijand een nieuwen zwa- ren aanval met een groot aantal ge pantserde voertuigen heeft onder nomen. De Italiaansche troepen heb ben opnieuw deze vijandelijke po ging afgeslagen, waarbij zij voer tuigen hebben buitgemaakt en eeni- ge honderden gevangenen hebben gemaakt. De strijd tusschen Engel- sche en Duitsohe pantserafd'eelingen duurt voort. Aan het front van Tobroek heeft de vijand Vrijdag den geheelen dag hevige aanvallen met tanks onderno men, die ten doel hadden zich een uitweg te banen. De aanvallen wer den echter tot staan gebracht en af geslagen. De Britsche verliezen. Stockholm, 23 November. (D.N.B.) De Britsche berichtendienst publi ceert in een commentaar op de ge vechten in Noord'-Afrika een bericht uit Cairo, waarin openlijk wordt toegegeven, dat de Britsche verlie zen aan tanks en pansserauto's zeer groot zijn. Eveneens wordt toege geven, dat de Britsche luchtmacht bjj de operaties in Lifoye 24 vlieg tuigen heeft verloren. Een militaire woordvoerder te Caïro heeft vol gens den berichtendienst verklaard: „Toegegeven moet worden, dat wij op krachtigen, ja, zeer krachtigen tegenstand stuiten en dat de gevech ten zeer zwaar zijn". Aanval op Britsch vliegveld. Berlijn, 23 Nov. (D.N.B.) Tijdens hevige luchtgevechten in de Liby- sche woestijn en bij Tobroek en Sol- Aoem aijn op 21 en 22 November 25 Britsche vliegtuigen, waaronder vele meermotórige, door Duitsche jagers neergeschoten Gisteren heeft een sterke formatie Duitsche ge vechtsvliegtuigen bij verrassing een aanval gedaan op een Britsch vlieg veld in de woestijn ten Z. van El tfeohoeëlh Zes op het yeld staande EEN MEESTERSTUK VAN DE ORGANISATIE TODT. Met een voudige technische hulpmiddelen gelukte het den mannen van de O. T. in korten tijd de door de bolsjewisten bij hun vlucht opgeblazen Dnjepr- brug weer te herstellen. Het middenstuk van de brug wordt op zijn plaats gebracht. (Weltbild-Polygoon) De slag in N.-Afrika duurt onder zware gevechten voort. Duitsch legerbericht. Het Duitsch legerbericht van 22 Nov. luidt: Naar in een extrabericht is bekend gemaakt, hebben snelle troepen van het leger en forma ties der Waffen-SS onder opper bevel van den kol.-generaal von Kleist na felle gevechten de stad Rostof aan den benedenloop van de Don ingenomen. Daarmede is een handels- en verkeerscentrum in onze handen gevallen, dat voor het voortzet ten van den oorlog van bijzon dere' beteekenis is. Aan de tot dit succes leidende operaties hebben de formaties van het luchtwapen onder leiding van generaal ridder von Greim een schitterend aandeel gehad. Ook in andere sectoren van het O. front is in aanvallgn verder terrein gewonnen. Voor Leningrad zijn verscheidene door pantsers en laagvliegende toestellen ondersteunde uit- braakpogingen van sterke strijd krachten van den vijand mis lukt. Op het Britsche eiland hebben gevechtsvliegtuigen overdag vol treffers met bommen geplaatst op spoorweginstallaties ten N. van New Castle. In den afgeloo- pen nacht is een vliegveld aan de Z.W. kust van Engeland gebombardeerd. In N.-Afrika staan de Duitsch- Italiaansche troepen sedert 19 November op een breedfront in zwaren strijd met sterke Brit sche pantserformaties. De slag' duurt voort. Op 20 Nov. is in de gevechten aan het O. front de bevelvoe rende' generaal van een leger corps, generaal der infanterie von Briesen, gesneuveld. „Aan het O. front hebben onze onze aanvallen tot nieuwe suc cessen geleid. In de wateren om Engeland zijn. in den afgeloopen nacht 2 koopvaardijschepen van mid delbare grootte door bomtreffers zwaar beschadigd. Een dezer schepen kan verloren geacht worden. Overdag zijn luchtaan vallen gedaan op fabrieken in Schotland. In den afgeloopen nacht zijn havens aan de Z.O.- kust van Engeland met succes gebombardeerd. In N.-Afrika hebben Cr" Duitsch Italiaansche afdeelingen in succesvolle gevechten met de Britsche strijdkrachten, die uit het Z.O. waren genaderd, meer dan 260 pantsergevechtswagens en ongeveer 200 gepantserde voertuigen vernietigd. Krachtige, door pantserwagëns gesteunde, uitvalspogingen der bezetting van Tobroek zijn verijdeld door de omsingelende Italiaansche troepen. In hevige luchtgevech ten heeft de vijand 25 vliegtui gen verloren. Bij een luchtaanval op een Britsch vliegveld zijn verscheidene bommenwerpers op den grond vernield. De slag in N.-Afrika duurt onder zware gevechten voort". BARNSTEEN, IIET GOUD VAN DE ZEE. Wisselprijs van den Führer voor de Marine-wedstrijden 1938. Deze barnsteenen schaal is gemaakt bij den „Staatlichen Bernstein-Fanu- faktur", te Koningsbergen. (Stapf) Japansche marine-attaché uit Londen teruggeroepen. (D.N.B.) - De Japansche marine-attaché te Lon den is, naar officieel wordt mede gedeeld, van zijn post teruggeroe pen. De gezondheidstoestand van ge neraal Gamelin. (D.N.B.) - De ge zondheidstoestand van generaal Ga melin, die na zijn vervoer naar de vesting Portalet in een ziekenhuis moest worden opgenomen, is naar de Paris Midi meldt, bedenkelijk slech ter geworden. tweemotorige vliegtuigen werden vernield, verscheidene beschadigd. Een groote kolonne uiteen gedreven. Berlijn, 23 Nov. (D.N.B.) Duitsche .stuka's zijn gisteren in verscheidene golven ónder escorte van jagers ge start voor aanvallen op Britsche tankconcentraties en autokolonnss in de Marmarica. Bij de daaropvol gende scheeraanvallen met schiet wapens konden de bemanningen de vernietigende uitwerking dier bom men duidelijk opmerken. Torpedo- vliegtuigen dreven tijdens een gewa pende verkenning boven de woestijn een groote kolonne vijandelijke ge pantserde verkenningsauto's uiteen en stelden er verscheidene buiten gevecht, V V.cSorie, Duiischtand iv'.ni voor Europa op aéle fronten. EXTRA-BERICHT VAN HET HOOFDKWARTIER. Rostof ingenomen. Hoofdkwartier van den Füh rer-, 22 November (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht deelt mede: Snelle troepen van het leger en formaties der Waffen S.S. onder opperbevel van den kol.- generaal Von Kleist hebben na felle gevechten de stad Rostof «aan den benedenloop van de Don ingenomen. Daarmede is een handels- en verkeerscen trum in onze handen gevallen, dat voor het voortzetten van den oorlog van bijzondere beteeke nis is. Aan de tot dit succes leidende operaties hebben de formaties van het luchtwapen onder leiding van generaal'Rid der von Greim een schitterend aandeel gehad. Britsche vlootversterkingen naar het Oosten. (D.N.B.) - De Brit sche vloot heeft versterkingen naar het Verre Oosten gezonden, zoo heeft de - minister van marine, Alexander, medegedeeld. De mi nister gaf geen bijzonderheden, doch wees er op. dat de versterkingen aanzienlijk zijn. Aardbeving opgeteekend. (D N.B.) - Vrijdagmiddag even over 14 uur, is te Sofia door de seismo- graphen van bet meteorologisch in stituut het begin opgeteekend van een sterke aardbeving, welker haard gelegen was op een afstand van 330 km. van Sofia. De V.S. en Frankrijk. (D.N.B.) Roosevelt heeft in de, persconferen tie tegengesproken, dat er plannen bestaan tot verbreking der diploma tieke betrekkingen met Vichy. De president weigerde iets te zeggen over dien stand der besprekingen met Japaa. Dappere verdediging tegen een nummeriek sterkeren vijand. Italiaansch legerbericht. Het Italiaansche legerberioht van 22 Nov. luidt als volgt: De sla® in de Marmarisehe woes tijn, die gisteren bij het aanbreken van den dag 'heryat is, heeft den geheelen dag fel voortgeduurdDe strijdkrachten op den grond en in de lucht van de spil verwikkelden de tegenover hen staande vijande lijke strijdkrachten in harde gevech ten, waarbij hun verdere, belang rijke verliezen aan menschen en pantserwagens werden toegebracht. Herhaalde uitvalspogingen van den vijand uit. Tobroek mislukten door den tegenstand der Italiaansche di visies, die de vesting belegeren. De luohtafweerbatterijen der divisie Savona hebben 4 vliegtuigen bran dend neergeschoten. Italiaansche vliegtuigen hebben in luchtgevech ten, die gisteren boven de Middel- land'sche Zee zijn geleverd, 6 vlieg tuigen neergeschoten. Een Ita liaansch vliegtuig keerde niet terug. In den afgeloopen nacht zijn de lucht- en vlootsteunpunten op. Malta weer blootgesteld aan nieuwe acties van onze bommenwerpers. De verliézen der bevolking van Messina bij den luchtaanval van gis teren zijn gestegen tot 32 dooden en 50 gewonden. In Brindisi is een vijandelijke bommenwerper door het afweergeschut neergehaald. in O.-Afrika heeft een van onze colonnes de geïsoleerde stelling van Celga door middel van vrachtauto's uit Gondar geravitailleerd. Tegen den verbitterenden tegenstand van ervaren vijandelijke strijdkrachten doorstonden onze troepen met elan en vastbeslotenheid vier dagen du rende bloedige gevechten, zij baan den zich met geweld een weg, voeg den den vijand verliezen toe van ruim 600 man en maakten zich van talrijke wapenen en gevangenen meester. De afdeelingen der stelling van Culquabert-Fercatoer, die sedert 13 November zonder rustpoos strijden en dag en nacht zijn blootgesteld aan het vuur der vijandelijke artil lerie, strijden sedert gistermorgen tegen verre superieure strijdkrach ten en oorlogsmiddelen. In tegen aanvallen en met het blanke wapen in de vuist verdedigen zij dapper en tot het uiterste de hun toever trouwde stellingen. Een van onze convooieerende tor- >edobooten heeft op de Middelland- sche Zee 3 vijandelijke bommenwer pers neergeschoten. Het legerbericht vah 23 Nov. luidt als volgt: „In de Marmarisehe woestijn duurden Zaterdag de gevechten langs het geheele front van de grens tusschen Cyrenaica en Egypte en' van Tobroek voort. Onze divisies wezen alle aan vallen van den vijand, die v nieuwe, zware verliezen 'leed, resoluut af. De divisie Ariëte alleen al heeft in de gevechten dezer dagen meer dan 250 geT pantserde voertuigen, waaron der 55 gevechstwagens, ver nield en eenige honderden ge vangenen gemaakt. De Duitsche divisies hebben in hevige ge vechten aanzienlijke verliezen aan Britsche gepantserde af deelingen toegebracht. Onder andere zijn meer dan 200 ge vechtswagens vernield. Een onzer duidelijk te herkennen veldlazarets is door de vijandelijke luchtmacht herhaaldelijk met bom men en machinegeweervuur be stookt. Vijf-en-'twintig verpleegden werden gedood en 35 gewond. De vijand heeft luchtaanvallen gedaan op dorpen in den Dzjebel van Cy renaica. Eenige huizen van kolonis ten werden beschadigd. Aan het front van Tobroek heb ben de Duitsche en Italiaansche troepen talrijke vijandelijke ge vechtswagens vernield en den vij and groote verliezen toegebracht bij de verijdeling van alle uitvalspo gingen. In het verloop van den strijd te Land hebben onze lucht macht en onze afweer tot dusverre 17 vliegtuigen neergeschoten. Acht éigen vliegtuigen gingen verloren. Een gemotoriseerde colonne van den vijand, die afzonderlijk ope reerde in de woestijn van Cyrenai ca, werd door Italiaansche en Duit sche afdeelingen vliegtuigen aange vallen. Meer dan honderd pantser auto's en vrachtauto's werden ge troffen en geraakten in brand. Bij een operatie ten N. van Bardia is een vijandelijk oorlogsschip in brand geraakt en op de klippen ge- loopen. In O.-Afrika werden in den middag van 21 November de onoverwonnen afdeelingen van Culquabert-Fercaber, nadat zij tot den strijd met den bajonet en handgranaten waren over gegaan,, door de drukkende nu merieke superioriteit van der. vijand overweldigd. Bij de heldhaftige verdediging on derscheidde zich als symbool van dapperheid der Italiaan sche afdeelingon, het bataljon Carabieri op roemvolle wijze. Nadat de munitievoorraden waren uitgeput, heeft dit ba taljon tot het uiterste zijn overweldigende tegenaanvallen met het. blanke wapen uitge voerd. Bijna alle Carabinieri zijn gesneuveld. Aan het front van Gelga werden hevige vijandelijke aanvallen op 20 November door onze formaties verijdeld. De vijand liet vele doo den op het slagveld achter. Er wer den talrijke gevangenen gemaakt en een overgroote buit aan wa pens en munitie. De vijand viel op nieuw het ziekenhuis van Gondar aan en beschadigde dit. Eenige menschen werden gedood. Een Ita liaansche formatie jachtvliegtuigen geraakte gisteren boven Malta in gevecht gewikkeld met ongeveer A'O vijandelijke j'agers. Zes vijande,- lijke machines werden neergescho ten, een van onze vliegtuigen keer de niet terug. In den nacht van 21 op 22 Nov. werden 3 Britsche ge vechtsvliegtuigen en torpedovlieg- tüigen door onze oorlogsbodems omlaag geschoten in de Middelland- sche zee. Twee van onze torpedo jagers die opereeren in het centrale de'el van het O. bekken der Middel- landsche zee hebben met diepte bommen een vijandelijke duikboot tot zinken gebracht. Communistisch gespuis in Ser vië vernietigd. (D.N.B.) - Een com munistische bende is vernietigd bij het dorp Sjabari, naar de Novo Vreme verneemt uit Posjarewats (Zuid-Servië). Bij een mislukten aanslag van communistische bandie ten bij Bosnitsa zijn dertig bende leden gedood. Dit nummer bestaat uit zes pagina's. VERDUISTER GOED ZON 24 Nov. onder: 17.37 25 Nov. op: 9.18 MAAN 24 Nov. op: 13.54 ondei. 23.58 25 Nov. Eerste kwartier. MAX BLOKZIJL SPREEKT. 'e-Gravenhage, 24 Nov. Het poli tiek weekpraatje van Max Blokzijl, dat hij, van 19.4520 uur over den zender Hilversum II houdt, heeft tot titel: „Propaganda en reclame". DE VOLKSSTEMMING IN ROEMENIE. Boekarest, 3 Nov. (D.N.B.) Het definitieve resultaat der volks stemming is thans officieel bekend gemaakt. Er zijn 3.446.889 „ja"- stemmen en 68 „neen"-stemmen. Maarschalk Antonescu heeft in een oproep aan het'land uiting ge geven aan zijn dankbaarheid voor dezen uitslag, die, aldus de maar schalk, bewijst, dat het Roemeen- sche volk niet zal ondergaan. Een jaar van strijd heeft Bessarabië en de Boekowina bevrijd en het land zijn rechten en zijn eer hergeven. In dezen tijd kunnen slechts de volken leven en overwinnen, die bereid zijn het heden te geven om de toekomst op te bouwen. Turksch stoomschip getorpe deerd. (D.N.B.) - Officieel wordt medegedeeld, dat het Turksche s.s. Yenidsje. onderweg van Burgas naar Istanhoel ter hoogte van Was- siliko getorpedeerd is. Het schip zonk terstond. Van de bemanning konden alleen de kapitein en de eerste officier worden gered. Het schip had geen lading aan boord. De Turksche •''regeering heeft een onderzóek ingesteld. Dit is in korten tijd het tweede geval van torpedee ring van Turksche schepen door Sovjet-duikbooten. Van Bulgaarsohe zijde traolitte men tevergeefs hulp te biedén. De kapitein verklaarde voor het in den grond boren van zijn schip de telescoop van een duikboot te hebben gezien. Zonder ons al te zeer te verdiepen in de oorzaken hebben we te erken nen, dat geleidelijk is ontstaan het geld- of kapitalistische stelsel, het welk tot voor kort practisch de geheele wereld beheerschte. Dit stelsel, dat al dan niet in monsterverbonden georganiseerd,' gebaseerd is op egoïsme en heb zucht, welke slechte eigenschappen op hun beurt weder sluwheid en harteloosheid ontwikkelen, werd oorzaak van karakterverwording, wangunst, haat en vijandschap on der den tusschen schier alle volken der aarde. Heb menschelijk geweten, waar mede de Goddelijke wil tot eenvoud, moed, openhartigheid, trouw en so ciale rechtvaardigheid ons het zui verst en duidelijkst wordt geopen baard, werd geweld aangedaan en tot zwijgen gebracht. Dit stelsel vereenzaamde de menschen, vervreemdde hen van elkaar, noodzaakte hen individua listen te worden, deed algemeen de stelling „ieder voor zich en God voor ons allen" ingang vinden en bracht hen tot klassenwaan en standenwaanzin. Het onderdrukte ofexploiteerde steeds meer alle betere gevoelens, waarvoor als voorbeeld kunnen dienen de veel omvattende begrippen „Vaderland" en „Vaderlandsliefde." Vaderland wat is dit vader land, waaruit bestaat het, wat is het dat het aan ons bindt, dat het ons tot zich trekt? Het bestaat uit Volk en Bodem, doch in de eerste plaats uit het volk, waartoe wij be- hooren, welks taal wij spreken, waarmede we met de handen van het bloed zijn verbonden en waar mede we tot een groote familie zijn samengegroeid. Vaderlandsliefde beteekent dus in hoofdzaak liefde tot het volk, welk Volk niet uitsluitend bestaat uk de nu levende, doch voor een groot deel werd gevormd: door de ons vóórgaande en verder wordt gevormd door de ons volgende generaties. Liefde houdt in verantwoording, zoodat zuivere Vaderlandsliefde samengaat met goeddoorvoelde me deverantwoordelijkheid tot het ver zekeren van een menschwaardig bestaan van iederen Volksgenoot en een toekomst voor de komende generatie. Vaderlandsliefde leidt dus tot eensgezindheid, wederzijdsch begrip, saamhoorigheid en ge meenschapszin. Deze begrippen liggen niet in de lijn van het in wezen joodsche ka pitalistische stelsel, welk stelsel alleen kan heerschen over een ver deeld volk. Teneinde deze verdeeldheid te bevorderen en te onderhouden werd de democratie als een. machtig hulp middel herkend. Immers, waarmede kon men de massa beter machteloos houden? Het volk •zoogenaamd zijn eigen leiders laten kiezen en het daarmede tot partijvorming bren gen; iedere partij zijn eigen pers en zijn eigen geestelijke waarden. De democratie met al haar prachtige leuzen bleek een instrument te zijn dat het kapitalisme als een ware virtuoos wist te bespelen." De resultaten hebben we ook in ons land leeren kennen tegenover ongekenden rijkdom en weelde van weinigen de schrijnendste armoede en ellende van zoovelen; een leger werkloozen, geestelijke en lichame lijke verzwakking en verschrompe ling van fierheid en eigenwaarde; haat, wangunst en wantrouwen on derling; een geweldige steeds groeiende staatsschuld, waardoor reeds nu werd beschikt over de middelen van de ons volgende ge neratie, terwijl we die generatie dus onze kinderen geen enkele toekomst meer konden 'bieden; ex ploitatie van godsdienst en kerken, enz. Tegen dit stelsel nam het Natio naal-Socialisme stelling en is doop het kapitalisme en haar satellieten herkend als haar doodsvijand. Thans heeft dit kapitalisme, dat volgens haar eigen woorden zelfs den duivel in eigen persoon tot bondgenoot zou kiezen wanneer het er om gaat het Nationaal-Socialisme te vernietigen, dit Nationaal-Socia lisme nadat de middelen boycot, terreur, broodroof, verdachtmaking en laster faalden den oorlog verklaard en vecht op leven en dood om te trachten haar bestaan te rekken. Hoewel een groot deel van ons volk, verblind door jarenlange val- sche voorlichting en ophitsing, "zijn juiste houding nog nieti heeft kun nen bepalen, dringt het toch steeds tot breeders lagen door, dat onze plaats niet is aan de zijde van het uitbuitende cynisch hartelooze ka pitalisme, doch aan de zijde van Duitschland, dat strijdt voor eeD nieuw Europa, waarin- nationaal fat soen zal heerschen en waarin de volksche waarden weder zullen "worden ontwikkeld en verzekerd. I,

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1