FRANKENBERG n.v. SPORT AGENDA. KINDERSPELEN DE ALKMAARSCHE/COURANT. PUBLICATIES BURGERLIJKE STAND. RADIOPROGRAMMA. AMSTERDAMSCHE BEURS ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 24 NOVEMBER 1941. Pagina 2. GOUDEN HUWELIJK. Het was Zaterdag zeer druk in het Patronaatsgebouw aan het Vgrnebroek, ter gelegenheid van de v.ering van het gouden huwelijk van den heer en mevr. K. Wortel Ilaker, wonende op no. 10 in die straat. Behalve de vier getrouwde kinderen met hun gezinnen (totaal 14 kinderen) waren er natuurlijk ook de twee nog ongetrouwde, van wie er één te Limmen woont. Daar naast kwamen tal van anderen, lang niet uitsluitend uit de buurt, hun gelukwenschen aanbieden, al dan niet vergezeld gaande van cadeaux Wat dit laatste betreft, hebben de buurtbewoners zich wel bijzonder onderscheiden. Allen, niemand uit gezonderd, hebben bijgedragen tot verschillende geschenken, die het gouden echtpaar dezen dag ,tot een onvergetelijken maken. Bovendipn kwamen er meer dan honderd schriftelijke felicitaties, zoowel uit c'.e omgeving als uit de stad. Dit alles bewijst wel, dat de fam. Wortel allerwege een goede be kendheid geniet. Reeds meer dan een halve eeuw woont de heer W., die in 1864 in Oude-Niedorp werd geboren, in onze stad, waar. hij 40 jaren lang een boerderij dreef aan den Kennemersingel, ter plaatse waar de heer van den Idsert een tiental jaren geleden een blok van vier nieuwe woon huizen stichtte. Behalve deze boer derij, met zes koeien, waarvan hij de melk ook nog uitventte, was de heer W. nog vrachtrijder, zoodat hij op een inderdaad werkzaam leven mag terugzien. Ongeveer vijf jaren geleden moest hij wegens toenemend lijden aan rheumatiek zijn werk aan anderen overlaten. Maar desondanks is hij nog steeds opgewekt. 1 Mevr. Wortel, geboortig uit Hei- loo, heeft haar vijf jaren jongeren echtvriend altijd trouw ter zijde ge staan en ook nu nog verricht Zij ai haar huishoudelijke werkzaamheden met lust, hoewel zij een half jaar geleden een zware operatie heeft moeten ondergaan. Wie hetgouden echtpaar spreekt, ontkomt niet aan den indruk te doen te hebben met eenvoudige lieden, die het leven moedig hebben aan gedurfd en nu voldaan kunnen terugzien op de afgelegde baan. Wij wenschen hun nog vele jaren van een gelukkig samenzijn. DIERENBESCHERMING. Zondagavond omstreeks 11.30 uur is zwervend aangetroffen een klein wit hondje. Bruine oortjes, zeer vriendelijk karakter. Adres inspec teur C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. VERBOUWING GEGUND. De burgemeester heeft de ver bouwing van het stadhuis gegund aan de heeren R. Holman en Zoon te Alkmaar. KLAAS STOPPELS WERELDREIS. Ruim 400 bezoekers woonden Za terdagavond in het Gulden Vlies de opvoering bij van de muzikale' non stop revue van de amusements - vereen. ,.Elck wat Wils" „Klaas Stoppels Wereldreis". De auteur, de héér Geer Mulders, die zelf de titelrol speelde, was er in geslaagd een bonte verscheiden heid-op muzikaal gebied te demon- streeren en de verschillende groe pen weerden zich uitstekend. Ach tereenvolgens brengt de held van het verhaal een bezoek aan de prai riebewoner van Amerika, Mexico. Haïti, Indië, waar hij in het oerwoud bijna m den strijd om .het bestaan was gebleven, Oost-Azië, Italië en Tirol, waarbij steeds passende mu ziek en zang ten gehoore werden gebracht, zooals Hawaïan- en Kront- jong-muziek en jodelliedjes. Ook werden enkele dansen uitgevoerd. Na al zijn omzwervingen belandt de globetrotter weer in ons land, waar de behouden thuiskomst wordt ge vierd. De dame, die hij in Amerika heeft achtergelaten, blijkt dan ook weer van de partij te zijn. Al klopt, dat dan niet heelemaal het onder onsje aan het slo'. is er niet minder genoegelijk om en het publiek niet minder tevreden. De décors waren goed verzorgd en, a}s men er reke ning mee houdt, dat E. W. W. uit sluitend op eigen krachten steunde bij deze uitvoering, dan mag zij zeker geslaagd genoemd worden. De voorzitter, de heer H. Godijn, dankte tenslotte den auteur voor wat hij voor E. W. W. had gepresteerd. SKAKESPAERE'S HAMLET. Door Eduard Verkade. De eer P. van der Valk schrijft ons: Eenige weken geleden heeft de bekende tooneelspeler en regisseur Eduard Verkade in onze stad frag menten voorgedragen uit Macbeth, een van de onvergankelijke tooneel- werken van William Shakespeare m oe vertaling van Jac, van Looy. Slechts zelden mogen wij den kuns tenaar Verkade binnen onze muren begroeten en het beteekende dan ECONOMISCHE RECHTER. 'Vrijdag hield de Alkmaarsche economische rechter, mr. W. A. Ubbens een,extra zitting om een 35 la' overtreders vap distributiebe palingen een correctie toe te dienen. Over het algemeen waren het kleinere overtredingen. Een dergenen, die een clande stiene boterkarn in bezit hadden was A. Laan uit Nibbixwoud, bij wie een kleine hoeveelheid bpter in beslag was'genomen en een tiental ongemerkte kazen, door hem zelf, ook al weer zonder vergunnihg, vervaardigd. De officier voftd dit een moeilijk uit te roeien kwaad. Hij vorderde daarom 80 of 30 dagen en ver-, beurdverklaring van de kaas. Verdachte zei, dat hij een arm schobbertje was, die acht kinderen den mond open had te houden. Vonnis 0 of 10 dagen. J. Schipper; landbouwer en vee houder te Enkhuizen had clande- stien kaas gemaakt, Bij hem waren 31 kazen van tweê pond het stuk in beslag genomen. Hij was gesnapt, doordat hij eenige kazen aan een familielid had verkocht voor 1.37 per stuk. Die kazen had hij met een vrachtrijder trachtten te versturen. De officier vond het geval nogal erg en vorderde 125 of 40 dagen, met verbeurdverklaring van de kaas. Verdachte zei, dat hij maar een heel arm boertje was en veel spijt had. Het vonnis was: 80 of 20 dagen, met verbeurdverklaring der kazen. De Schager veehouder A. Schoorl had ook een clandestiene karnin- richting gehad en die, om ontdek king moeilijker te maken, onderge bracht bij zijn plaatsgenoot Swart. De officier vorderde nu tegen hem 125 of 40 dagen. Het vonnis was conform. De Betrgensche pensionhouder J. de Lange zou een bus slaolie in voorraad hebben gehad, zonder dat de bus voorzien was van een voor geschreven etiket. Verdachte beweerde, dat het etiket tijdens het schoonmaken van den kelder er af was geraakta. De rechter hield hem voor, dat zijn dienstbode had verklaard, dat zij de bus slaolie ,toen de controleurs kwamen kijken, op bevel van ver- dechte achter in den tuin had moeten verstoppen. Verdachte ontkende dat. De officier geloofde niet veel van hetgeen verdachte zei en vorderde 50 of 20 dagen hechtenis. De rechter geloofde, dat verdach te de waarheid sprak over het zoek raken van het etiket en oordeelde hem schuldig zonder oplegging van straf. Bij den veehouder A. Kuijs te Bergen was wel 34 kilogram clan destien gekarnde boter in beslag genomen. De boter was verstopt achter de piano, in een schoorsteen en in den kelder. De officier vorderde tegen den Bergenaar 80 of 30 dagen, met verbeurdverklaring van de boter. Het vonnis was 60 of 20 dagen niet verbeurdverklaring. De vader van dezen Bsrgenaar moest ook terecht staan Het was de veehouder Jac. Kuijs, die ook clan destien boter had gekarnd en in het bezit was bevonden van 41 kazen van 4 pond per stuk. De officier vond verdachte weer een van de velen, die er wel voor zorgen zelf niet te kort te komen, maar zich van de belangen der ge meenschap niets aantrekken. Hij vorderde 150 of 40 dagen. De verdachte zei nog, dat hij de kaas alleen voor eigen gezin er, personeel had gemaakt. De rechter vond het begrijpelijk, dat een boer tot dergelijke dingen verleid wordt, maar wanneer alle boeren zoo zouden doen, bleef voor de rest der menschheid niets over. Hij veroordeelde verdachte tot 100 of 30 dagen, met verbeurd verklaring van de kazen. De vroegere Hoo'rnsche WACO- directeur, J. B. Post, had in Sep tember van het vorig jaar 2580 liter benzine uit Andijk over laten bren gen naar de WACO garage te Hoorn en ze daar laten verbruiken in de autobussen, zonder daarvoor de vereischte schriftelijke vergunning van het aardoliebureau te hebben. Verdachte beriep zich er op, dat hij de benzine dringend noodig had en dat hij telefonisch toestemming had gekregen van het aardolie bureau om de benzine te gebruiken. De rechter zei, dat van een der gelijke toestemming niets bekend was. Een chef van dienst bij de vroe gere WACO verklaarde het gesprek met het aardoliebureau te hebben gehoord en den indruk te hebben gekregen, dat inderdaad toestem ming werd gegeven. Verdachte zei nog, dat hij later genoemde hoeveelheid benzine op de gebruikelijke maandstaat had vermeld als verbruikt en dat het aardoliebureau die vermelding voor in orde had aangenomen. De officier vorderde 500 of 80 dagen. Nadat de verdediger, mr. Span- dau, het standpunt van verdachte nader had toegelicht, veroordeelde de rechter P. tot 100 of 30 dagep. Hij nam aan, dat verdachte waar heid sprak en dat het aannemelijk was, dat er een telefonische toe stemming was geweest. Verdachte had echter desondanks er voor moeten zorgen, dat hij ook de voor geschreven schriftelijke vergunning had gekregen. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). Bioscopen. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Zestien jaar (rom.-dram.) 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3. matinee Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur hoofdnummer Gasparone (operette) Alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Eén te veel aan boord (rom.-sens.) 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee Woensdagavond en Donderdag avond g e e n voorstelling. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer De gasman (hum.) 18 jaar Woensdagmiddag, half 3, matinee. 4 LANGESTRAAT 28 ook een verrassing, dat hij spoedig terugkeerde. Zondagmiddag j.l.' trad hij namelijk weer in Het Gulden Vlies op, thans voor de leden van den Katholieken Kunstkring, met fragmenten uit het vermaarde treur spel Hamlet, eveneens van Willem Shakespeare. Het is een middag ge worden van groot kunstgenot, en daarom is hét van beteekenis, dat de schouwburgzaal geheel gevuld was en dat zich onder de toeschou wers talrijke jonge menschen bevon den, waarvan velen wellicht voor het eerst van hun leven een werk van Shakespeare hoorden vertolken. Het pleit onvoorwaardelijk voor het waarachtig kunstenaarschap van Verkade, dat hij in staat bleek de aandacht van het publiek volkomen gevangen te houden, niettegenstaan de zijn voordracht naar woord en inhoud een diep karakter droeg. Eruard Vergade gaf aan zijn voor dracht een bepaalde vormende waarde en vertelde zijn gehoor van elk bedrijf den inhoud. Vervolgens vertolkte hij de personen uit die fragmenten, welke het meest Ipen- merkend zijn voor de karakterisee ring en handeling van den hoofd persoon Hamlet, zoodat de ontwik keling en opstuwing van het drama volkomen gehandhaafd bleven en het publiek den ondergang van den neld intens ervoer, een ondergang, echter, die slechts het lichaam be trof, want Hamlet's geest overwon, gglijk duidelijk spreekt uit het slot van het treurspel. Het applaus aan het slot vormde een verheugend bewijs, dat Verkade er in geslaagd was met zijn moei lijke voordracht het publiek te boeien. ONS NIEUW GEÏLLUSTREERD KINDERVERHAAL. Kl'ompertje Klomp is na den geiukwensch van den burgemeester zoo trotsch als een pauw naar huis gestapt en komt vooreerst niet meer terug. Thans begint ons nieuwe kinder verhaal: „De vuurode schoentjes". Moge het een even gunstig onthaal vinden als de avonturen van Klompertje. ZEEKENHUIS VERPLEGING. Uitbreiding werkzaamheden. De aangesloten leden kunnen zich in aansluiting op de vrije verple ging gedure.nde 42 dagen, verzeke ren tegen een verpleging van ma ximaal 30 dagen, aldus staat in ons bericht van Zaterdag j.l. Men leze voor het laatste: „90 dagen". BEROEP AANGENOMEN. Ds. K. J F. Keuning, ev. luthersch predikant te Woerden, heeft het beroep naar de luthersche gemeen- e alhier aangenomen. NIEUWE NIEDORP IJs- en Volksvermaak. - Don derdag had een ledenvergadering plaats van IJn en V. in het lokaal van den heer Kossem Er waren 37 persohen opgekomen. De voorzitter, de heer Wessels, gaf een toelichting over den stand van zaken omtrent de nieuwe ijs baan. Opnieuw is subsidie aange vraagd voor toeslag op de arbeids loonen voor de uit te voeren wer ken. Thans maakt de commissie voor bodemproductie bezwaar dat grond aan de productie, wordt ont trokken of grasland des winters onder water wordt gezet vooral nu er geen kunstmest is te krijgen. Thans heeft het bestuur voor gesteld de werken toch uit te voe ren, waarbij het dan de verplich ting op zich neemt de ijsbaan niet onder water te zetten zoolang de buitengewone tijdsomstandigheden voortduren. De heer Stammes bracht namens de commissie voor het nazien der rekening verslag uit. Aangevangen was met een saldo van 77. Het saldo is thans 40.07. In de plaats van de heeren H. Boar (vertrokken) en N. Stammes (niet herkiesbaar) werden gekozen de heeren A. Peereboom en J. Wetsteen tot commissieleden. De heer Noorman bracht ver slag uit van de alg. vergadering van den Ned, Sch. Bond. Beste jongens en meisjes Jullie vervolgverhaal KLOMPERTJE KLOMP is Zater dag geëindigd. Zoals wij verleden week reeds vertelden, kunnen jullie het verhaal in boekvorm bezitten. Het is een schat van een boekje, op originele wijze geïllustreerd en in prach tige kleuren gedrukt. Vanaf morgenochtend 9 uur kunnen jullie tegen afgifte van de bon, die heden elders in de courant staat, het boekje afhalen tegen de geringe prijs van 38 cent. Maar gaarne gepast geld medenemen! Voor onze abonné's buiten de stad geldt het volgende: zij stotten 48 cent op onze girorekening (37060 N.V. v.h. HERM. COSTER ZOON, Alkmaar) of zenden dit bedrag op per postwissel; dan volgt franco toezending. De prijs is dus f 0.38, Franco per post f 0.48. Voor het a.s. seizoen zijn door den Ned. Sch. Bond de proefwed- strijden toegewezen. Verder staan wedstrijden voor schoolkinderen en clubleden op het programma. Ook schoonrijden wordt door het bestuur overwogen. Het punt aansluiting Ijsbond Holl. Noorden w-erd druk bespro ken. De heer Gayaard drong er op aan de toegangswegen tot de Rijd per schaats in orde te maken; dat zal het bezoek stimuleeren. Men zal zich over de toegangs wegen met den IJ. H. .N. in verbin ding stellen en met naburige ijs ver e eni g ingenOok zullen nog eenige inlichtingen worden inge wonnen bij den Ijsbond, alvorens zich definitief aan te sluiten. Het jaarverslag werd onder dank goedgekeurd. De heer Amels informeerde of het de bedoeling is dit seizoen we derom een vrijwilligersploeg voor de banen te formeeren. De voorzitter antwoordde, dat dit inderdaad in de bedoeling ligt en de desbetreffende personen weer zullen worden aangezocht. Bij de rondvraag steide deheer Keetman voor in bepaalde gevallen sofnmige personen desnoods met de uitgifte van startkaarten tege moet te komen. Door de kosten, verbonden aan een startkaart, zouden enkelen er wel èens niet toe kunnen komen hun talenten serieus te beproeven. Het bestuur zal den wensch ter harte nemen. De heer Wetsteen informeerde of men ook in de richting van volksvermaak plannen had te zijner tijd iets te ondernemen. De voorzitter lichtte toe dat men gepoogd heeft voor de kinderen een kinderfeest te organiseeren. Aan gezien uit de kas zulks niet kon worden bekostigd, is aan den pro cureur-generaal gevraagd de be- noodigde gelden daarvoor te mo gen verzamelen met inteekenlijs- ten. Dit verzoek is afgewezen, zoo dat voorloopig van het houden van kinder- of volksfeesten moet worden afgezien. Volksvermaak heeft echter wel terdege de aan dacht van het Bestuur. De heer Amels sprak nog over invoering van huisgezinskaarten. Het bestuur had geen voorstel hieromtrent bereikt, maar men zal bij zustervereenigingen eens infor- meeren, hoe daar een dergelijk contributiestelsel werkt. HEILOO. Uitvoering R.K. Gemengd Tooneei. - Zondag gaf het r.k. Gemengd tooneei' een geslaagde uitvoering van het blijspel „Op Afbetaling". De ge heel gevulde ziaal van het Bruno- gebouw heeft zich uitstekend ge amuseerd en hartelijk gelachen om „den zegenbrenger" oom Nicepho- rus, welke rol uitstekend werd ver tolkt door den heer A. Borst en de vrouw-Res huizes Debora (mej. A. Zoon), die beiden niet weinig aan het succes hebben bijgedragen. EEN BELANGRIJKE BIJEEN KOMST IN ZWEDEN. Een oproep aan het Zweedsche volk aangenomen. Stockholm, 23 Nov. (DNB). Van daag zijn in het stadhuis alhier 120 leden van den rijksdag en van de kerk van Zweden in buitengewone vergadering bijeengekomen. Aanwe zig waren vertegenwoordigers der regeering en talrijke hoogwaardig- heidsbekleeders der kerk, onder wie aartsbisschop Eidem. Nadat tal van sprekers, onder wie ook de minister van eeredienst, Bagge, het woord hadden gevoerd, heeft de vergade ring den volgenden oproep aan het Zweedsche volk aangenomen. Aan alle Zweedsche mannen en vrouwen is het in dezen tijd van ge weld en tweedracht duidelijk, dat de Zweedsche eenheid verdiept en onze vrijheid bewaard moet worden. Derhalve is niets- noodzakelijker dan dat ons volk zich bezint op zijn taak als drager van de christelijke cultuur, geërfd van de voorvade ren. Daarom hebben wij, Zweedsche mannen en vrouwen van den rijks dag en van de conferentie der Zweedsche kerk, die in de hoofd stad zijn vergaderd, in dit voor ons land zoo belangrijke tijdsgewricht, eensgezind ons volk willen herin neren aan gemeenschappelijk erf deel an veratwoordelijkheid. De Zweedsche weg is de christelijke weg. Ook thans nog geldt het woord van Claus Petri: Wij Zweden be- hooren God toe- als ieder ander volk en ons doel heeft God ons gegeven. Dit onderschrijven wij. KEURING EN AANMELDING ALS VRIJWILLIGER BIJ DEN NED. ARBEIDSDIENST. De Burgemeester van Alkmaar brengt ter algemeene kennis, dat de keuring van, gegadigden voor vrijwilliger bij den Nederland- schen Arbeidsdienst in deze gemeen te zal plaats vinden op Woens dag, 26 November a.s. van 9.30 15.00 uur in de voormalige Christe lijke Kleuterschool, Doelenstraat nr. 15, alhier. Tijdens de keuring is tévéns de mogelijkheid opengesteld voor aan melding voor dezen dienst, waarna onmiddellijke keuring volgt. Iedere jonge man, die voor op name als vrijwilliger bij den Ned. Arbeidsdienst in aanmerking wenscht te komen, kan zich recht streeks bij den Voorzitter van den Keuringsraad aanmelden in de ge meenten, waar de keuringen wor den gehouden, mits hij: a. Nederlander is; b. niet jonger dan 17- en niet ouder dan 23 jaar is; c. ongehuwd is. Zij, die reeds een aanmeldings formulier invulden, doch nog geen oproeping voor keuring hebben ont vangen, kunnen, zich eveneens rechstreeks ter keuring melden. Reiskosten voor de heen- en te rugreis worden, berekend naar de laagste tariefklasse, vergoed. Het is gewenscht, dat de gegadig den een broodmaaltijd medenemen. Overige inlichtingen omtrent den Arbeidsdienst kunnen worden inge wonnen ter gemeente-secretarie, af- deeling Algemeene Zaken, dagelijks van 913 uur. Alkmaar, 24 November 1941. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. HINDERWET. De Burgemeester van Alkmaar, waarnemende de taak van Burge meester en Wethouders, brengt ter algemeene kennis, dat de Burge meester van Oudorp N.H. aan Jac. Met's Automobielbedrijf N.V. -te Alkmaar vergunning heeft verleend tot het uitbreiden van een eiectri- sclie pomp voor Diesel-olieen het vervangen van een benzinepomp voor handkracht door een benzine pomp aangedreven door een elec tromotor van 1/3 PK, in het perceel Friescheweg nr. 23. Alkmaar, 24 November 1941, De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. De Secretaris, A. KOELMA. ALKMAAR. GEBOREN: Adrianus C., z. van Petrus J. J. van Halem en N. Boer man. Adrianus F., z. van Petrus Waij en M. J. Rabeling. Cornelis S., z. van Simon Boekei en J. M. Hendriks. Elly, d. van Hendrik C. Boon en W. Teerink. Grietje M. M., d. van Wilhelmus A. Verver en J. Zwaan. Ida, d. van Cornelis Neef gn G. Torenvlied. Tfijntje M. N., d. van Jacob Houtkooper en N. N. Bart. Adam, z. van Joseph J. Kaldenbach en G. M. Klaver. Reit A., z. van Douwe Bergsma en C. J. Reitsema. OVERLEDEN: Adriana G. Punt, gehuwd met N. Min, 46 jaar. DINSDAG. HILVERSUM I, 415,5 M.) 7.15 Voor de rijpere jeugd van het platteland. 7.30 Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Politiek weekpr. (opn.) 8.30 Gr.pl. 8.35 Ochtendgymnastiek. 8.45 Gr.pl. 9.15 Voor de huis vrouw. 9.25 Gr.pl. 11.Voor de vrouw. 11.20 Gerard Lebon en zijn orkest. 12. Gr.pl. 12.10 Klaas van Beeck en zijn orkest en soliste. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Zang met pianobegeleiding. 13.30 Ensemble Jack der Kinderen. 14.15 Gr.pL 14.30 De lichte toets. 15.30 Pianovocrdr. 16.Bijbellezing. 16.30 Gr.pl. 16.45 Voor de jeugd. 17.— Gr.pl. 17.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 17.30 Schrammelkwartet en solist. 18.Voor de werkende vrouw. 18.15 O. Hendriks en zijn orkest. 19.Act. halfuur. 19.30 „Vreugde en Arbeid", gev. progr. 19.45 Toespraak door prof. dr. T. Goedewaagen, ter gelegenheid van het eenjarig bestaan van het departement van Volksvoor lichting en Kunsten. 20.--- Verv. van 19.30. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-centrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken). 20.15 Gr.pl. 20.45 Zang met piano begeleiding en gr.pl. 21.30 Gr.pL 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.— BNO, Eng. uit2.: „Economie News from Holland'* of fragmenten uit de ope rette „Lisa benimm' dich" (opn.) 22.25 Orgelconcert (opn.) 22.55 24.Dansmuziek (gr.pl.) HILVERSUM II, 301,5 M. 7.15 Gr.pl. 7.308.15 Zie H'sum I. 8.15 Gr.pL Buisje p 20 tabletten 55 ct. Zakje 6 2 tabletten 7 ct HOOFDPRIJZEN STAATS- LOTERIJ. 5.000: 16524 2.000: 20773. 1.000: 20334. 400: 3559 4187 153797. 200: 5153 5686 6504 10625 2Ö288. 100: 624i 7857 10254 11283 16080 18160 19100 19655. 8.308.45 Zie H'sum I. 8.45 Gr.pL 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pL 10.40 Vroeger en nu: De machine. 11.Zang met pianobegeleiding. 11.35 Gr.pL 12.Ensemble Oskar Savoy. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.05 Boyd Bachman en zijn. orkest en gr.pl. 14.Gron. Orkest- ver., soliste en gr.pl. 15.30 Voor de. zieken. 16.„Het lied", causerie, m. m. v. solisten. 16.30 Gr.pL 16.55 Zang met clavecimbel. 17.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 17.30 De Melodis- ten en solist. 18.15 Boekbespr. 18.30 Gr.pL 18.45 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (voorbereid door de NSB). 19.Act. halfuur. 19.30 Gr.pl. 19.45 Toespraak door prof. dr. T. Goedewaagen, ter gelegenheid van het eenjarig bestaan van het Dept. v. Volksvoorlicthing en Kunsten. 20. Gr.pl. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-centrales, die over een lijn verbinding met. de studio beschik ken). 20.15 De Romancers en soliste. 20.45 Gr.pl. 21.„Vreugde en Ar beid", gev. progr. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Toelichting op het weermachtsbericht. 22.10 22.15 Avondwydmg. OPGAVE l AMSTERDAMSCHE BANK N.V, Bijkantoor Alkmaar. van Maandag 24 November STAATSLEENINGEN. Vor. k. VA Nederland 1941 96'/8 4 Nederland 1941 1005/]6 4 Nederland 1940 II 1005/ig 3—3'/, Nederl. 1938 93i/j 3 Ned-Indië 1937 95 BANK-INSTELL. Amsterd. Bank 134'/, Handei Mij. Cert. v. 2.50 176 Koloniale Bank 249 Ned. Ind. Handelsbank 161% IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 152 Calve Delft Gert, 124% Nederl. Ford .3 8 Lever Bros1615/. Phil. Gloeil. Gem. Bezit 280% CULTUUR MAATSCH. H. V. A495 Java Cultuur .297 Ned. Ind. Suiker Unit 272% Verg. Vorstenlanden 1373/. PETROLEUM. Kon. Petr335 RUBBERS. Amsterd. Rubber .3241/, Deli Bat. Rubber .271 Hessa Rubber .173 Oostkust ,j9o Serbadjadi .163 SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 153'/, Java-China-Japan lijn 179V» Kon. Ned. Stoomboot .213% Scheepvaart Unie .2275 TABAKKEN. Deii Batavia .284 .Oude Deli 324 Senembah273 1941 plm 2u 96i3/ls lOCVs IOOV4 93% 91% 1341/, 175 252 16U/, 150% 125% 350 162% 282% 4991/, 297 274 139 338% 329 273 175 190 155% 181 214 230 282 325 273 ALKMAARSCHE COI Voetbal DE TECHNISCH Onder groote belan ben gisteren in verscl sen van ons land de 3 plaats gehad tusschen districts-elftallen, same de Techn. commissie, waren als volgt: Amsterdamsch XI- Rotterda Afd. Amsterdam-Afd. Haarlemsch XI- Haa{ Haagsche Jeugd XI- Rotterdamsch J Rotterd. 2e klassers-Z Dordtsch XI-Bonds XI Noordhollandsch XI- Amsterd. 2e Bonds XI-Utrechtsch Ti Twentsche le klassers- Twentsche 2e Zwolsch Xl-'t Gooi Limburgsch XI-Nijmee BVV-Brabantsch XI Groningsch XI-Friesch Friesch-Drentsch Jeugd Groningsch Ji Amsterdamsch elftal terdamsch elftal bracht nig uitblinkers. Rotterd: ker. In den strijd tuss tallen van den Amster Haarlemschen Voetbalb enkele veelbelovende sp dacht. Het Haagsche elf 3-1 van het Haarlemsch van HBS was zeer goed hoede. Kraak toonde zie doelverdëdiger. De R tweedeklassers wonnen een Zwaluwen-elftal. E sche wedstrijd gaf eei spel. De volgende competi vielen o.m. nog te note' les-Velox 1-3, KVV-Succ -Alw. Forward 4-1, Be perda 2-1, WMS-Purme Atlas-Schagen 2-4, MFC District IV: Willem 3 2-1. District V: LSC-HE STANDEN DISTRICT District IV, le klasse: NAC 11 7 2 BW 11 7 2 Eindhoven 10 7 1 MVV 11 7 0 Spekholzerh. 11, 6 2 Willem-II 11 5 3 Longa 11 5 3 PSV 11 4 1 1 NO AD 11 2 2 Roermond 10 0 5 i Picus 11 2 1 1 Helmond 11 1 2 1 District V, le klasse: Heerenveen GVAV HSC Be Quick Leeuwarden Achilles Velocitas LSC Veendam Sneek Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.-. G. H. W. ter Hoeyen, Altenaar. NOORDHOLLANDSCH AMSTERDAMSCHE 2e I 1—1. Gisteren ontmoetten met den Technische-Dag combinaties elkander op park en we kunnen alle merken, dat dit evenemi op financieel gebied bijz slaagd is, want een record zoekers omzóomde het sp Wat de combinaties z< daar haperde wel eens w kunnen we er meteen aa gen, dat het met de Amsti nogal ging. Maar.,., dat niet anders, want deze stond hoofdzakelijk uit sp een drietal vereenigingen nog wel die vereenigingei hun afdeeling allen nog ei rijke rol spelen; het ve ons dan ook niets, dat de bij de Amsterdammers op ger peil -tond. Bij de „provincialen" v; ders gesteld, het geheel 1 minder goed en zoo kwar moedelijk dat de meeste individueel speelden. Wan dienstelijk de invaller vc Veen de Groot' (een Hollandiaan), ook speelde de combinatie vooral vleugel-partner, vormde hi En dan waren er ook nc zwakke plekken in het landsch-elftal, zoo kon rechtshalf niet bekoren, ti Volendammer-achterspeler voor de rust, geen al te s druk maakte. Maassen vankelijk links stond, ging eerste helft ook niet zoo Toen hij na de pauze z'n o had bezet, ging het beter. die even handig was ak speelde éen aantrekkelijk zijn plaatsen was echter n even ster/k. Ook de Grand deed ver< werk hij werd over het kort in de combinatie beti hij trof het niet, dat I over een sterke verdedigii want vooral Schaaphok v, twijfeld één van de beste Ook Muskee was niet zoo hebben den Wcst-Frisia-sp eens heel wat beter gezien, echter de man, die 12 minu rust op handige wijze van e' voor het Amsterdamsche do profiteeren en de partijen.' voet bracht. Doelman Dijks te" weer eenige ballen vooi weg en het was jammer di tweetal fouten maakte, wa: hem al zeer noodlottig gebeurde een kwartier na een verre schuiver kwam 01 reeds had hij het leder i maar 'onverwacht ontglipte en tergend langzaam rolde in het doel. Zijn collega aan den and« kon er ook zijn en bleek goede hout gesneden. .Was de techniek bfj de cialen" minder goed; het w< namelijk na da rust aangev een flinke dosis enthousiasn «oor de Amsterdammers wa stuk gespeeld werden. Als g aardige afwisseling in hel co^etitievoetbaL

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2