DE TIJGER STAD EN OMGEVING Het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorder kwartier. Dr. X" Ijsbaan Heiloo. DISTRIBUTIE-NIEUWS Amerika be Iandsch fc gebi Mussert heef gekregen. Hardnekkig Ofwo) ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 24 NOVEMBER 1941. Pagina 4. Behandeling begrooting 1942. Afscheid van den heer Versteeg. Na tweemaal te zijn uitgesteld, werd Vrijdag in het Gemeenlands- huis te Alkmaar de algemeene ver gadering gehouden van het Hoog heemraadschap N. H.-Noorderkwar. tier. Naast de begrooting kwamen een 23 voorstellen in behandeling tot grondverkoop, veiling van grond en verkoop er van. De voorzitter, de keer Kamp, opende met een woord van welkom en 't uitdrukken van zijn spijt voor het feit, dat omstandigheden het noodig hebben gemaakt de verga dering een paar maal te verdagen. De secretaris, de heer Broersma, deed hierna mededeeling van de goedkeuring op verschillende be sluiten door den commissaris der provincie. Zonder bespreking werd aangeno men het voorstel om het besluit tot overname en onderhoud van ver schillende wegen en een wegge deelte van de banne Haringhuizen te wijzigen, waardoor de banne het recht krijgt om de kosten van de eerste verbetering, door een storting van 1730 per jaar, gedurende 15 jaar te betalen. De overeenkomst met de Schermeer. Aan de orde was hierna het voor stel om met Almaar een overeen komst aan te gaan tot eigendomver- werving van een gedeelte van den Westfriesche binnendijk (Kraspol- derdijk), alsmede tot overneming van het onderhoud van den op dien dijk gelegen weg en tot aankoop van een bij dien dijk (Steeweg) getrok ken perceelsgedeelte, benevens een voorstel tot eigendomsvernieuwing van een gedeelte binnenwaterkee- ring van het waterschap „De Scher meer". De Schermeer draagt in eigendom over 23.58.73 H.A. dijk, 17.58.73 H.A. rietland, 1.82.20 H.A. moeras en 6.06.50 H.A. water en verkoopt te Oterleek een huis met schuur en erf groot 800 M2., een molen, erf en schuur, groot 710 M2., waarop erf pacht rust tot 30 April in het jaar 2023 en een huis en erf met recht van erfpacht, groot 10.70 Are. De Schermeer ontvangt voor alles 44.869, en doet dit voor dit prijsje, omdat het de overdracht en verkoop noodzakelijk acht >roor een behoor lijke uitoefening van de publiek rechterlijke functie van het Hoog heemraadschap. De heer v. d. Sluis vroeg of de basis voor het berekenen van den koop soms niet in aanmerkign komt voor een wijziging. De voorzitter zeide, dat het plan was de basis te handhaven. De heer Kr ame r-Glij nis merk te op, dat het verschil in de waar deering zeer gering is, gezien de be palingen van de pachtwet, waardoor de keuzen ongeveer gelijk zijn ge bleven. De voorstellen werden hierop z. h. st. aangenomen. Aankoop van gronden. Punt 6 was een voorstel tot aan koop van gronden in verband met den aanleg voor een rijwielpad langs den Winkelerweg in de gemeente Nieuwe-Niedorp. De daarvoor be- noodigde 130 M2. grond wordt voor 25 cent per M2. afgestaan. Zonder bespreking werd voorts aangenomen het voorstel tbt aan koop van den mede-eigendom van een gedeelte binnenbanne van den Valkoogendijk van het Hoogheem raadschap Waterland en tot wijzi ging van het erfspachtsrecht der ge meente Amsterdam op gedeelten van dien dijk. Dit was ook het geval met het voorstel tot verkrijging van den eigendom van den weg op den Valkoogendijk en tot verkoop van een tweetal perceelen grond en van den mede-eigendom van een perceel grond gelegen aan den Westfrie- schen dijk in de gemeente Schagen. Z. h. st. werd mede aangenomen een voorstel om voor 1 per M2. 18 M2. grond langs den Heerenweg in de gemeente Egmondbinnen aan te koopen. Dit was ook het geval met het voorstel om van de wed. P. A. Boots te Avenhorn 18 are binnenberm van den Walingsdijk aan te koopen voor 310, alsmede met het voorstel om aan den heer J. G. Pauw te Veen- huizen een hoekje grond van 3.55 A., plus 50 M2. voor 81 te verkoo- pen, alsmede met het voorstel om met de gemeente Akersloot de puin bergplaats aldaar te ruilen voor 1.14 99 Of Je kunt hem beter Lord Lister noemen. Hij steelt van de rijken en geeft het aan de armen. Of In elk geval» hij zégt dat hij hel doet. Maar tot nu toe heeft hij zich Luiten een moord gehouden. 2 uur laterr Zeker. prof. Hulstman U thuis. Komt U binnen. Hm.. Juist. Ik ben benieuwd wie 't slachtoffer is. Goed. in orde. Daagl Zeg Bos, het blijkt een zekere K. Distel te zijn. Bediende van prof. Hulstman den bekenden philantroop. Ga jij er heenl Je kunt meer bereiken dan wij. Prachtig, zegt U prof. Hulstman dat mijn naam Bos is. Are grond nabij de Houthaven te Akersloot en met dat om aan een zevental personen te Akersloot voor 25 cent per M2. hoekjes grond, in totaal groot 2908 M2., te verkoopen. De voorstellen om het erfpachts- recht van een tweetal perceeltjes van den Waterlandschen Zeedijk over te dragen, lokte ook geen be spreking uit. Opheffing bannen. Nu met 1 Jan. 1942 de opheffing van de banne Haringhuizen en Oude-Niedorp een feit wordt, stelde het dagelijks bestuur voor, om voor het personeel, dat niet wordt over genomen een wachtgeldregeling, gelijk aan de rijksregeling, in het leven te roepen. De kosten hiervan voor het Hoogheemraadschap be dragen in totaal 1115. Hierna kwamen nog in behandeling een drietal voorstellen tot aankoop van een gedeelte vaarsloot bij de Hensbroekerbrug van de banne en polder Hensbroek; van een strook grond voor verbreeding van den Boven weg in de gemeente Koedijk en tot aankoop van den mede eigendom van den Staat in een ge deelte van den Westfrieschen binnen dijk in de gemeente Warmenhuizen. Deze voorstellen gaven eveneens geen aanleiding tot bespreking. Een voorstel tot verkoop van een gedeelte van de Voorsloot, aange kocht voor den Zijpe en Hazepolder aan een zestal inwoners uit de Zijpe, groot in totaal 942 M2. voor 367.50, gaf eveneens geen aanleiding tot bespreking en werd z. h. st. aange nomen. Salarisverhooging. In behandeling kwam hierop het voorstel om het bestuur te machtigen voor de personen die een hoofdbe trekking hebben bij het Hoogheem raadschap, een soortgelijke salaris verhooging toe te passen, als het Rijk voor zijn ambtenaren voorne mens is in te voeren. Op een vraag zeide de voorzitter, dat dit ook zal gelden voor de arbei ders, doch niet voor hen die neven betrekkingen bekleeden. Dit voorstel werd z. h. st. aangenomen. De begrooting 1942. Aan de orde was hierop de begroo ting 1942, die voor den gewonen dienst in ontvangst en uitgaaf aan wijst 1.203.180 en voor den bui tengewonen dienst van 435.580. In ons nummer van 15 dezer pu bliceerden wij hierover een en ander. De heer Harms constateerde, dat door de tijdsomstandigheden, door gebrek aan materialen, verschillen de werken moesten worden nagela ten. Voorts bestreed hij hetgeen het N.H.D. geschreven had naar aanlei ding van de voordracht voor dijk graaf. Van gekonkel was geen sprake geweest. De voorzitter merkte op, dat dit niet aan de orde was. De heer Haan huldigde hierna de ambtenaren voor hun werk en hij sprak als zijn overtuiging uit, dat de nieuwe dijkgraaf de man was op de juiste plaats. Voorts veronderstelde hij, dat, nu het Hoogheemraadschap van een waterschap meer een weg schap was geworden, de werkzaam heden minder waren. Ook oordeelde hij, dat de watersnoodlasten niet lan ger mogen drukken. De voorzitter was bereid de salarieering van het dagelij ksch be stuur in de vergadering van dit college te bespreken en wenschte zich over de watersnoodlasten niet uit te laten. Hierna ging men over tot de artikelsgewijze behandeling van de begrooting. Bij de post „wegen" bracht de heer Best een compliment voor den toe stand van de wegen en het zand- strooien bij gladheid der wegen door het Hoogheemraadschap. Spr. zocht daarmede door te gaan. De voorzitter: Wij zullen doen wat wij kunnen, doch benzine en bandengebrek zullen wel een rol spelen. Het college werd gemachtigd tot het aangaan van een kasgeldleening groot 400.000. De heer Langedijk was van oordeel dat alleen noodlijdende be drijven gerechtigd zijn om verhaal toe te passen voor de verevenings belasting, zoodat het dagelijksch be stuur ten onrechte had medegedeeld, hiervan geen gebruik te hebben ge. maakt, aangezien het dit niet zou mo gen doen. De voorzitter merkte op, dat dit een uitleg van de verordening betreft die echter niet in de ver ordening staat. De begrooting werd hierna con form vastgesteld. Verkiezingen. Op de aanbeveling voor de benoe ming van drie hoogheemraden we gens aftreding op 1 Januari 1942 van den heer J. Versteeg Jr. en wegens periodieke aftreding op 1 Jan. van de heeren H. Klaver en H. K. Koster, werden geplaatst nadat de heer Versteeg verklaard had dat hij voor een herbenoeming niet meer in aan merking kan komen - en nadat mede gedeeld was dat de algemeene kies- vereeniging op billijkheidsgronden den heer J. Laan te Koedijk aanbeval, als no. 1 in de vacature-Versteeg de heer J. H. Langedijk te Beemster met 10 tegen 5 stemmen op den heer Kroonenburg en 2 op den heer J. Laan. No. 2 werd P. Blauboer te Kolhorn met 9 tegen 8 stemmen op den heer J. Kroonenburg te St. Pancras. No. 3 werd de heer J. Kroo nenburg met 10 tegen 7 op den heer A. Sluis. In de vacature-H. Klaver (herkies baar) werd op de aanbeveling no. één de heer H. Klaver met op één na alg. stemmen benoemd. No. 2 werd de heer A. Sluis (Eenkhuizen) met 9 stemmen. Op no. 3 werd geplaatst de heer Jb. van Kampen (Spierdijk). Op de aanbeveling in de vacature- H. K. Koster (Wieringerwaard) luidt één met alg. stemmen de heer H. K. Koster, no. 2 de heer J. Best (Berk hout) met 10 stemmen, no. 3 de heer P. Waaiboer (Anna Paulowna) met 11 stemmen. Tot leden van de commissie van onderzoek, belast met het nazien van de rekening 1941 werden be noemd de heeren Kramer Glijnis, Hartog, Best en Jimming. Een afscheid. De voorzitter richtte hierna een woord van afscheid tot den heer Versteeg, die sinds 15 Mei 1920 in't Hoogheemraadschap zitting heeft gehad, in 1931 werd benoemd tot plaatsvervangend dijkgraaf en vóór spr.'s in functietreding 8 maanden de functie van dijkgraaf had waar genomen en in dien tijd 18 vergade ringen van het dagelijks bestuur en één algemeene vergadering had ge leid. Bovendien had de heer Versteeg deel uitgemaakt van de commissie voor de aanbesteding en de land- bouw-commissie en was hij in vele gemeentelijke en waterschapsbestu ren werkzaam geweest, welke werk zaamheden thans allen door het be reiken van den 70-jarigen leeftijd eindigen. Dank bracht spr. voor al hetgeen de heer Versteeg voor 't waterschap had gedaan, alsmede voor de wijze waarop hij spr. was tegemoet getre den en eindigde met den wensch, dat de heer Versteeg een goeden in druk van de vergadering zal bewa ren en nog lang zal mogen mee gaan. De heer Versteeg noemde het bereiken van den 70-jarigen leeftijd, vooral als men een goede gezond- - De vereeniging IJbaan Heiloo hield Vrijdagavond haar jaarverga' dering in 't Gulden Vlies. Ze was slechts matig bezocht, maar dezen keer waren er toch nog een tweetai dames onder de aanwezigen. De voorzitter, de heeT W. van d e V a 1 1, sprak bij de opening den wensch uit, dat de vereeniging in het komende seizoen het ledental van 2000 zal bereiken, wat z.i. wel mogelijk aal zijn, nu er weer ver schillende verbeteringen van het terrein en bijbehooren worden uit gevoerd. Financieel verslag 1940/41. De penningmeester, de heer W. Voorthuysen, bracht verslag uit over het jaar 1940/41. De reke ning sloot op 2534,71 met een voordeeiig saldo van f 478,31. Er waren 1290 oude leden geweest, van wie 215 gratis, zoodat 1075 oontribu- tiekaarten waren uitgegeven, waar van 149 wegens vertrek en wanbeta ling onbetaald terug kwamen. Van de 722 nieuwe leden waren er 116 gratis; er werd van deze groep 606 ontvangen; totaal kwam binnen aan contributie f 1532. Op 31 Oct. 1941 telde de vereeniging 1836 leden (304 gratis), waarvan 983 (197) te Heiloo, 772 (104) te Alkmaar en 81 (3) in de omgeving. Aan dagkaarten was 718,55 ontvangen. De balans noemde aan schulden 1033,94 en aan bezit (saldo en ma teriaal) 663,31, zoodat de schuld bedraagt 370,63. Er is nog een restant van 79,01 van een eertijds van de ijsclub Hollands Noorder kwartier ontvangen bedrag ad 138,91, bestemd voor wedstrijden onder leerlingen van Heiloosche scholen. Op advies van de kascommissie werd een en ander goedgekeurd. Aan het jaarverslag van den secre taris, den heer M. A. Bosman, ontleenen wij, dat er 22 ijsdagen wa ren geweest; dat 12 Jan. de beste dag voor de vereeniging was en dat in het eind van Januari het ijs op de baan zeer slecht was tengevolge van den sneeuwval. Ook clit verslag werd goedgekeurd. Een tentfends wordt gevormd. De penningmeester deel de mede, dat 250 zal worden ge reserveerd voor het geval de ijstent vernieuwd zal moeten worden. De voorzitter deed mede deeling van een ingekomen verzoek van het comité voor Heldersche vluchtelingen cm de bestuurskamer der ijsclub af re staan voor woning van een vluchtelingengezin, dat tot nu toe onderdak vond in een kip penhok. Het bestuur had gemeend het verzoek te moeten inwilligen en thans is men reeds bezig de kamer in orde te maken voor het nieuwe doel. Het bestuur zal een andere kamer moeten zoeken in het over blijvende deel van de tent, waardoor de voor de rijders beschikbare ruim te zal moeten worden ingekrompen en ook de buffethouder minder ruimte zal overhouden. Spr. hoopte, dat geen van alle partijen al te veel last zal ondervinden van den thans heid geniet, terecht een nadeel, omdat men dan ambtelijke functies moet neerleggen, als men nog gaarne wil werken. Het neerleggen van deze functie was wel een bijzondere te leurstelling, omdat hij daarin met allen steeds prettig had samenge werkt. Spr. hoopte, dat de goede sa menwerking zal voortduren en twijfelde er niet aan of onder de te genwoordige leiding zal het Hoog heemraadschap een schoone toe komst tegemoet gaan. Hierna sluiting. genomen maatregel. Op 1 Dec. zal het gezin de woning betrekken. De eventueel te ontvangen huur denkt het bestuur te storten in het tent' fonds. De vergadering ging met dit idee acooord. De heer Kostelijk hoopte, dat de bewoning van ge noemde kamer niet te lang zal du ren en verzocht het bestuur om zoo dra mogelijk ook een vertrek in de tent in te richten voor behandeling van ijsongevallen. Verkiezingen. Als nieuw lid van de kascommis sie werd aangewezen mej. Strijbis te Allernaar; de heeren Wolzak en Ko ning blijven er nog deel van uitma ken. De aftredende bestuursleden, de heeren M. A. Bosman en P. A. Hol tes, werden herkozen. "Mogelijkheid van reglements wijziging. De voorzitter bracht ter sprake, dat alleen het bestuur vol gens het reglement het recht heeft candidaten voor een bestuursfunctie aan te wijzen. Hij had dit in de vorige vergadering niet geweten en had toen toegelaten dat uit de ver gadering candidaten werden gesteld. Wil men wijziging, dan dient daar toe vóór de volgende vergadering een schriftelijk voorstel worden ge daan. Een wensch van het bestuur. De voorzitter herinnerde, dat op de baan der vereeniging niet alleen hardrijden, maar ook schoon- rijden en zelfs kunstrijden is be oefend. In verband hiermede zou het bestuur gaarne een commissie zien ingesteld, die zal adviseeren en voorlichting geven ten aanzien van het houden van wedstrijden, een en ander om te maken, dat op den duur het bestuur in handen komt van actieve beoefenaren van de ijssport. Spr. hoopte, dat de leden aan deze zaak aandacht zullen schenken en eventueele wenken zullen geven, opdat nog vóór den komenden winter een commissie als bedoeld zal kun nen worden ingesteld. Aangevraagd is een jeugdwed strijd; een wedstrijd hardrijden voor meisjes kan ook verkregen worden voor Heiloo; moeite zal worden ge daan om eenige kunstrijders weer op de baan te krijgen. De heer Kostelij k was zeer ingenomen met de plannen van het bestuur. Wil men de baan op peil houden, dan moet men zich ook op het nieuwe instellen. Spr. had in Amsterdam met een paar kunstrij ders gesproken en hun toezegging verkregen voor een demonstratie in Heiloo. Ook over het doen toenemen van de liefde voor schoonrijden werd nog uitvoerig gesproken, waarbij de heer Jn. M e t Jr. zijn steun toe zegde. De voorzitter betoogde in verband met een en ander de nood zaak van uitbreiding van het leden tal, al is de Ijsbaan Heiloo dan ook al de grootste vereeniging voor ijs- sport in den lande. Rondvraag. De heer Koeman wenschte den boek rechts bij de tent te zien inge richt uitsluitend voor kunstrijden. Het bestuur zegde toe te zul len doen wat mogelijk is. De héér Koeman bracht ook de kwestie van muziek ter sprake, waarop de voorzitter zei, dat dit een trieste geschiedenis was ge weest. Er worden nu pogingen ge daan voor een andere voorziening, die ook zal voldoen aam de eischen der kunstrijders. Op een vraag om wedstrijden voor hardrijden antwoordde de v o o r- z i t t e r, dat de baan der vereeni ging niet voldoet aan den eisch voor korte baan, omdat zij geen 160 meter plus uitloop lang is. Ook in dezen zal het bestuur doen wat het kan, maar men moet bedenken zoo zei nog depenningmees- t e r dat bijna elke wedstrijd een finaneieele strop wordt Bovendien mag men niet zoo maar allerlei wed strijden organiseeren, om niet in con flict te komen met den Ned, Schaat- senrijdersbond. Misschien is iets te doen in de richting van den wensch der Friezen om op tjjd te rijden. Overigens verwees de voorzit ter naar het idee van het bestuur tot instelling van een commissie van advies voor wedstrijden. De heer S. B 1 o m gaf in over weging om aan den naam der ver eeniging de woorden „De Loet" toe te voegen, zijnde dit de oude naam van het bosch, waarin de baan ligt Het bestuur zegde overweging hiervan toe. Opgemerkt werd nog, dat er in het vorige seizoen veel klachten over de baan waren. De voorzit ter zeide, dat het bestuur doet wat mogelijk is, maar men vergete niet dat sneeuwval enorme moeilijkheden brengt, zooals spr. met een paar voorbeelden aantoonde. De heer Kostelijk bepleitte nog eens weer egalisatie van het ter rein der ijscluib, zoodra daartoe kans bestaat. De voorzitter, de vergade ring sluitend, sprak den wensch uit, dat het komende seizoen prettig zal zijn en het ledental tot 2000 zal stijgen. WIJZIGING VAN DEN DISTRIBUTIEDIENST. De Leider van den Distributie- dienst, ALKMAAR, brengt ter ken nis, dat het Distributiekantoor Breedstraat nr. 40 (Gemeente-Mu seum) met ingang van heden is opgeheven. Het kantoor Oudegracht 168 zal vanaf bovengenoemden datum op de dagen Maandag tot en met Vrijdag geopend zijn van 912 en van 1.303 uur. 's Zaterdags is het kan toor voor het publiek gesloten. De indeeling van het kantoor Oudegracht is thans als volgt; Ingang Oudegracht voor: SCHOENEN, RIJWIELBANDEN, TEXTIELVERGUNNINGEN, BRANDSTOFFEN- EN PETRO- LEUMBONNEN, LOSSE RANTSOENBONNEN EN KAARTEN, alsmede ALLE INSTEL LINGEN. Voor alle overige zaken Ingang Ridderstraat. Men dient er rekening mede te houden, dat aan het vastgestelde sluitingstijdstip van 3 uur des na middags STRENG DE HAND ZAL WORDEN GEHOUDEN. De Leider voornoemd, H. BAKKER. Bewaar bovenstaande mededeeling; deze kan u van dienst zijn. HEILOO (13—20 Nov.) Geboren: Alidia PefcerneUia, d. v. Jacob Langeberg en Geestje Antje Vermeulen. Brigitta Mar- garetha, d. v. Nicolaas Bolten en Geertruida Margaretha Gaarthuis. Maria Anna, d. v. Johannes Corne- lis LTpelaan en Cornelia Anna Rijs.. Cornelia Wilhelmina Elisabeth, d. v. Johannes Leering en Johanna Nanne. Ondertrouw, d: Ludwig Gustav Otto Heinrich Timm en Lena Elisabeth van Galen. Overleden: Pieter Zwart, 67 jaar, overleden te Akersloot. Seuilleton door J. REGIS. 50 Dit vertrouwen in zijn kundighe den ontroerde Wallion en hij vroeg zichzelf in zijn donkerste uren af, of men zijn bekwaamheden niet overschatte. Er kwamen oogenblik- ken, en die moesten komen, waarin hij, alleen met zijn gedachten, twij fel en onrust voelde. Hij vertrouw de zichzelf niet meer en voelde nei ging, in zijn tegenstander een bo- venmenschelijk, huiveringwekkend wezen te zien, tegen wien al zijn slagen moeten afstuiten en ten op zichte van wien al zijn plannen in het zand moesten verloopen! Maar zulk een toestand van de pressie was onnatuurlijk voor een man als Wallion Zijn energie keer de terue ziin gedachten verhelder den zich cn hij kreeg zijn vroegeren scherpen blik weer. Hij kon de grap pen van den Franschman weer met rente terug geven en hij kon lachen over de geruchten, die over zijn ne derlaag de ronde deden. Op een of andere manier was een verwrongen en overdreven voor stelling van het gebeurde in de Villa Rosa uitgelekt. Op de krantenredac ties werd gelachen en op andere plaatsen maakte de naijver op Wal- lions vroegere triomfen gebruik van de gelegenheid, zijn nederlaag uit te buiten. Hij werd scherp gecritiseerd met superieure kennis van zaken. Wat den philanthroop Cray be treft, deze belde Wallion telefo nisch op, drukte zijn spijt uit en raadde den journalist aan, niet op te geven. Op Tweeden Kerstdag zag Wallion den philanthroop in zijn elegante roode auto, op zijn gemak in de kussens geleund, met Lead- bitter aan het stuur. De heeren wisselden een groet, die aan be leefdheid niets te wenschen over liet Men schreef den zevenentwintigst- ten December. Op dezen dag was het, dat Ram- bouillet voor de eerste maal merk te, dat Leadbitter zich zonderling gedroeg. Toen de Franschman het eigen aardige gedrag van Leadbitter tot aan het einde gevolgd had, was hij zeer ernstig gestemd. Hij ging naar Wallion en zei: „Monsieur Wallion! Die Leadbitter is 'geenszins de zachte engel, zooals de philanthroop beweert!" „Wat is er dan gebeurd?" vroeg de journalist. „Ik kom zoo juist van de Villa Rosa", antwoordde Rambouillet. „Ik loop door het hek naar buiten en wat zie ik? Een kerel in het uniform van een chauffeur, die midden op klaarlichten dag op straat staat en zijn best doet, over den muur in de villa binnen te kijken! „Zal ik je even opbeuren, ventje?" vraag ik. „Je bent een beetje te kort ge bouwd!" Maar het is Leadbitter, monsieur, en met 'n vervloekte lee- lijken trek om zijn mond! En hij maakt zich zoo snel als hij kan uit de voeten en ik achter hem aan! En de auto van meneer den phi lanthroop staat onder de boomen met de motor aan „De auto van Cray?" viel Wal lion hem in de rede. „Zat de phi lanthroop er in?" „Nee, de auto was leeg en Lead bitter rent naar deze leege auto toe en rijdt weg als de duivel. Werke lijk, die man heeft verstand van autorijden! Bovendien vloekte hij op een opvallende manier", voegde de Franschman er peinzend aan toe. Wallion had het verhaal met le vendige belangstelling aangehoord. Toen de ander klaar was, barstte hij tot verbazing van den Fransch man in lachen uit. „Vindt u dat zoo grappig?" vroeg Rambouillet. „In zekeren zin, ja", antwoordde Wallion, terwijl hij ernstig werd. „In zekeren zin!" Het gesprek werd gevoerd in de woning van den journalist en deze lag op den divan en rookte. Nu draaide hij zich op zijn zijde en knipperde den Franschman door den rook toe. „Onze tegenstander heeft den zwarten looper vooruitgeschoven", zei hij, een beeld uit het schaak spel gebruikende, dat een van zijn hartstochten was. „Ik heb het ge voel, dat het bij den volgenden zet schaak zal zijn!" Hij stond op en knoopte zijn jas dicht. „Hebt u zin om op me te wach ten?" vroeg hij. „Ik wil alleen maar even naar Walter Cray „Naar Walter Cray?" „Ja zeker, hij is een van mijn bes te vrienden, zooals u weet, en ik heb geen geheimen voor hem!" Wallion lachte opnieuw. Toen hij op straat stond, voegde hij er in zichzelf aan toe: „Bovendien verwachte de phi lanthroop me ook vast en zeker Hij kwam in snel tempo bij Park laan 1 aan en belde. Niemand deed open en hij belde nog eens. Plotse ling werd de deur opengerukt en Leadbitter kwam naar buiten. De beide mannen monsterden el kaar over en weer van het hoofd tot de voeten. „Nou, ben je niet van plan, mij aan te dienen?" vroeg de journalist kort. Maar het was niet genoeg, dat het gedrag van Leadbitter den Fransch man tot verbazing had gebracht: ook Wallion zou er zich over verwon deren. Het buldoggengezicht van den be diende werd namelijk geelgroen, toen Wallion hem toesprak, en het leek erop, alsof zijn heele grove in eengedrongen gestalte tot een bal ineen kromp. „Vervloekte spion!" hijgde hij en zijn gebalde vuist schoot naar vo ren. De journalist, die den stoot slechts half kon pareeren, wankelde en viel bijna op zijn rug in de sneeuw. „Aha, dank je wel, vriend!" brom de hij tusschen de tanden. „Leer om leer! Begrijp je?" En hij gaf Leadbitter bliksemsnel een slag onder zij.i kin. De gepen sioneerde kampioen-bokser stevendjv half verblind achterwaarts en nanti»' met een doffe plof op het vloer kleed in de lial plaats. De journa list volgde hem en trok de deur dicht. Leadbitter werkte zich met een kort en woedend g- brom over eind en wilde zich juist op Wallion storten, toen een vaderlijke verwij tende stem van bovenaan de trap weerklonk: „Lead-bit-ter!" (Wordt vervolgd)- 143ste Jaargai Stockholm, 2 De naar Lon< voormalige Ned ring heeft een puhliceerd, w wordt, dat de in Suriname, d procent van de Amerika ansche dustrie dekken, ming van de V zullen worden i Amerikaansch naar Suriname den. Wash de b< New York. 2'. Het Witte Huis bekend gemaakt rikaansche rege tingent troepen Iandsch Guyana sturen. Het c gemotiveerd, mei dat de bauxic „beschermd" n Deze bauxietmiji Amerikaansche dustrie van groo Protest tec weldiging In zijn 26 Oct. j gehouden redevoerin heid van de school van functionarissen en der N.S.B. heeft i protesteerd tegen de van de Nederlandsch. de Ned. emigrante Londen. Ofschoon M rede voorloopig allee sprak, bleek hij met geest terstond - het ge ingezien van deze o: lijke politiek, welke gevolgen aanleiding Hoe goed de leider tijds heeft ingezien c andere deelen van h sche rijk aan het imperialisme ten pro len, blijkt uit een co door Gerbrandy, den Nederlandsche emigr; Londen, is uitgegever volgenden inhoud he „De bauxietmijnen i veren goed 60 pet. dei de Amerikaansche dustrie, die van vit; voor de verdediging d van het Westelijke h< de volkeren die zich agressie verdedigen. Britsche Italiaansch Rome, 24 Nov. 540ste communique 1 aansche hoofdkwartie „Ook gisteren, op di van den grooten slag rische woestijn tusscht Italiaansche en de B krachten, rustten de 1 oogenblik van den oc avond: In den vierhi van Tobroek-Bir e Omar-SoHoem werd hardnekkige gevechtei in de lucht geleverd, vallen uit de vesting den vijand ondernom gepantserde strijdmidt op doeltreffende wij: door onza infanterie ei nauwe samenwerking detachementen. In dez de vijand zware verlie schappen, terwijl mins serwagens en andere strijdmiddelen reeds b werden gesteld. Ten Z de vesting hebben divisies in samenwerki sche pantserafdeelingei door afdeelingen van d de' spilmogendheden vijandelijke pantserafd nietigd, waarbij veie gens en auto's vernielt t Y B I Cyrenaïca SO 100 km Hoofdweg Karavaanweg

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6