RING! Aduett Magazijn en Pakn MÉÏS assurantie-po Wij Helpen Nederlanders Federatie van V.V.V.'s in N. Holland. AGENDA. Iroïó-a Ihu nis DE EILANDSPOLDER. SPORT MARKTBERICHTEN AMSTERDAMSCHE BEURS LOLKE NI N. DEKÏ flink ME BURGERUJK1 PUBLIC Al i ALKMAARSCHE COURANT VAN WOENSDAG 26 NOVEMBER 1941. Pagina 2. KLOMPERTJE KLOMP. In een tempo, dat we zelf niet ver wacht hadden, zijn de boekjes van Klompertje Klomp gisteren verkocht De animo was zoo groot, dat alle exemplaren gistermiddag al waren uitverkocht. Waar wij al zooveel mogelijk rekening hadden gehouden met een groote belangstelling, door een grooter aantal dan normaal te bestellen, was de limiet door de papierschaarschte zoo, dat we velen hebben moeten teleurstellen. Dat du ons spijt, zal ieder begrijpen, maar we doen onze uiterste best om nog een nieuwen voorraad „Klomper- tjes" te krijgen. Zeker is dit niet- het hangt van verschillende facto ren, buiten onzen wil, af. We hebben echter hoop, dat we voor de Kerst dagen weer vele kinderen nret de avonturen van „Klompertje" blij zul len kunnen maken. Ter gelegenertijd zullen dan wel weer mededeelingen m de krant volgen. We raden daarom aan de bon uit onze courant in j.l. Maandag goed te bewaren. GEEN SPREEKUUR. Wethouder Keysper verzoekt ons mede te deelen, dat hij Vijdagmor- gen verhinderd is spreekuur te houden. ANDRE DU LANCELLE. Zondagavond zal in het Gulden Vlies plaats hebben het onherroe pelijk laatste optreden van André du Lancelle. Belangstellenden zul len goed doen zich bijtijds van plaatsen te voorzien. Voor nadere bijzonderheden zie men elders in dit blad. AUTOMATISCH LICHTSEIN OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Heden worden, ter beveiliging van den niet afgesloten overweg van den spoorweg den HelderAmsterdam bij K.M.-14.055, gelegen in den Boermansweg, gemeente Anna Pau- lowna, automatische lichtseinen in dienst gesteld, die gelijk zijn aan die, welke reeds te Steen wijk en elders zijn toegepast. DE SCHEIMARKT TE HOORN. De aanvoer van vee op cie Maan dag gehouden scheimarkt bedroeg ruim 800 stuks, tegen ongeveer 400 dieren het vorige jaar. De belangstelling van de zijde der koopers liet niet te wenschen over, doch de markt vertoonde een stug ger beeld dan den laatsten tijd over het algemeen wel het geval is ge weest. De prijzen waren als volgt: Geldekoeien 300450, tijd- koeien 325450, pinken 250 350, graskalveren 150200. RIJWIELDIEFSTAL TE BERGEN. Een der leerlingen van de openb. Ulo-school te Bergen kwam Zater dag j.l. tot de onaangename ontdek king, dat zijn rijwiel, hetwelk tij dens den schooltijd binnen het hek van het ijsclubgebouw was geplaatst, verdwenen was. Zondagmorgen werd dit bijkans nieuwe rijwiel zon der wielen en banden op het naast gelegen voetbalterrein teruggevon den. De politie stelt een onderzoek in naar den dader. BENOEMING ONDERWIJZER. Door den burgemeester der ge meente Bergen is wegens ziekte van een leerkracht der openb. lagere school als tijdelijk onderwijzer be noemd de heer J. P. Cuypers te Alkmaar. DIEFSTALLEN TE CASTRICUM. Bij de politie te Castricum is aangifte gedaan, dat uit een pak huis aldaar een partij sigaren is ontvreemd. Verder werd aangifte gedaan dat een fototoestel werd ontvreemd, hetwelk zich bevond in een aan den Breedeweg staande keet. De politie stelt een onderzoek in. GESLAAGD. De heer A. G. Bakker, ambte naar ter secretarie te Heiloo, slaagde te Den Haag voor het d'i-ploma Maatschappelijk werker, welk examen uitgaat van de Ned. Vereeniging van Gemeentebelangen. ALKMAARSCHE RECHTBANK. Vonnissen van 25 Nov. J. de M. te Schagen had terecht gestaan wegens het schrijven van een dreigbrief. De eisch was 3 jaar gevangenistraf. De rechtbank be paalde thans, dat naar de geestver mogens van de M. een onderzoek moet worden ingesteld. J. BI. en H. R., beiden los werk man te Den Helder, hadden terecht gestaan wegens het plunderen van een tijdelijk leegstaand huis. De eisch was tegen B. 1 jaar en tegen R. 1 jaar en 3 maanden. De recht bank veroordeeld^ beiden tot 1 jaar gevangenisstraf. G. P. K. en P. B. te Hoorn, had den terecht gestaan wegens het ste len van een bok uit een weide en het slachten ervan. De eisch was tegen K. 1 jaar en tegen den min derjarigen B. 6 maanden tuchtschool. De rechter veroordeelde K. tot 6 maanden en stelde B. ter beschik king van de regeering ter plaatsing in een opvoedingsgesticht. M. K., metaalbewerker te Henge lo, had terecht gestaan wegens ver duistering van een fiets te Enkhui zen. De eisch was 1 jaar. Het von nis luidde 5 maanden gevangenis straf. H. B., borstelwerker te Enkhuizen en N. W. uit Hoorn hadden terecht gestaan wegens het stelen van fiet sen engros. De eisch was tegen ieder 1 jaar en 3 maanden. De rechtbank veroordeelde hen tot anderhalf jaar gevangenisstraf. P. H., metaalbewerker te Alkmaar had terecht gestaan wegens het ste len van een fiets aldaar. Het vonnis was 1 jaar conform den eisch. Een druk bezochte vergadering. In zijn openingswoord van de ver gadering van het algemeen bestuur der Federatie van V.V.V.'s in Noord holland, welke gisteren in Paviljoen Kinheim werd gehouden, heette de voorzitter, mr. Breebaart, speciaal welkom den eerevoorzitter van de A.N.V.V., baron Krayenhof, den onder-directeur van de A.N.V.V. den heer Westerman, den burge meester van Alkmaar, jhr. mr. van Kinschot en den heer Groenveld vertegenwoordiger van het Provin ciaal bestuur. Spr. verheugde zich over de groote opkomst en sprak als zijn overtui ging uit, dat thans steeds meer bij de overheidsorganen de groote betee- kenis van het V.V.V.-werk door dringt. Naar aanleiding van een ingeko men brief van de A.N.V.V., betref fende de samenwerking tusschen de V.V.V.'s en de bestaande ijsbonden, en een schrijven van den heer Din- kelberg over dezelfde kwestie, be treurde de voorzitter het, dat de heer Dinkelberg de vergadering over die kwestie, in Arnhem, niet had kunnen bijwonen, doch hij sprak zijn vreugde erover uit, dat de heer Din- nelberg thans weer aanwezig was. De heer Westerman deelde mede, dat de zaak in Arnhem niet behandeld was, waarna de heer Dinkelberg een uitvoerige uit eenzetting gaf over die aangelegen heid. De ijsbonden wenschen, dat in het vervolg de V.V.V.'s. zonder toe stemming van die ijsbonden, niets .tonden organiseeren op ijsgebied Een V.V.V., die zich reeds 50 a 60 jaar, dus veel eerder op het gebied van het ijstoerisme bemoeide, zo-u dus die taak niet kunnen voortzet ten. Spr. oordeelde dit niet logisch, al gevoelt hij veel voor een overeen komst. Een V.V.V. indervindt vaak lang- aurg de nadeelen van mislukkingen op toeristisch gebied door landelijke organisaties. Spr. kent een V.V.V. die er met succes in slaagde, 25000 'vreemdelingen naar een stadje te halen, zonder dat de Ijsbond zich er iets aan gelegen had laten liggen. Spr. voelde er niets voor om dit mooie werk van een V.V.V. maar stop te laten zetten. De bevordering van het toerisme is ook een taak van de V.V.V.'s. Aar. de ijsbonden behooren de prestatie tochten en de wedstrijden. Spr. is vóór een commissie met een zakelijk leider. De zakelijke leider moet be slissen, na de corporaties te hebben gehoord. De vergadering vereenigde zich met deze zienswijze. De voorzitter deelde mee, dat de V.V.V. Egmond aan Zee voor afdoening van de schuld van de pro vinciale gids een extra-bijdrage van 15 had geschonken en dat de Fede ratie van de 1800 subsidie, die de A.N.V.V. van de Provincie had ont vangen, 600 had gekregen. 1800 voor het provinciale V.V. V.-werk is echter onvoldoende. Het tienvoudige zal daarvoor noodig zijn en spr. verzocht den heer Groenveld dit den commissaris mede te deelen, hetgeen deze toezegde. De heer Westerman deea mededeelingen over het A.N.V.V.- handboek, waaraan thans reeds 260 plaatsen deelnemen. De medewer king in het gebied van deze federa tie is echter zeer gering en beperkte zich tot Alkmaar en Bergen. Heiloo, de Zaanstreek, Den Helder en Hoorn zegden hierop medewer king toe. Na een breedvoerige bespreking werd de begrooting in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f 3100, waar bij een provinciale subsidie var, 2700 is gedacht. Op aandrang var. de heeren Dinkelberg en Klomp werd op de begrooting nog een post „Reclame pro memorie" ge plaatst, om het provinciaal bestuur duidelijk te maken, dat zelfs een subsidie van 2700 onvoldoende is om het werk naar berooren te ver vullen. Mr. J. P. B o s m a n had deze op zet van de begrootimg uitvoerig ver dedigd en erop gewezen, dat deze opzet ook de instemming van de A.N.V.V. heeft, doch hij zegde toe, dat geen gelden zullen worden uit geven, als die niet zijn ontvangen. Als nieuwe post kwam op de be grooting voor een bedrag van 250 „Eerste aanvang documentatie". De heer Westerman zeide, dat daarmede bedoeld wordt de toe ristische inventarisatie van de pro vincie, ten behoeve van heemkunde, enz. Mr C. F. Zeiler deelde mede, dat de A.N.W.B. daarmee ook reeds bezig is en hij vreesde dubbel werk. De heer W esterman oordeel de, dat men dit kon voorkomen door aan den A.N.W.B. copieën te ver- strC'kksn Tot leden van de commissie, be last met het nazien van de reke ning, werden benoemd de heeren van Zuilen, Avis en Duin. De voorzitter deed hierop mededeeling van de oprichting door de A.N.V.V. van een contact-com missie, ter voorbereiding van een provinciale V.V.V. In deze commis sie hebben zitting vertegenwoordi gers van de drie Noordhollandsche federaties, terwijl voorzitter is de voorzitter van de V.V.V. Amster dam. In de toekomst zullen vanwege de federatie met de praktij k-menschen der aangesloten V.V.V.'s, tweamöan- clelïjksohe bijeenkomsten worden gehouden, waar mededeelingen zul len worden gedaan van de maande- lijksche bijeenkomsten der prakt ij Ic on enschcn uit de provinciale organi saties dool' de A.N.V.V. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). Bioscopen. Cinema-Tlieater, 7.30 uur, hoofd nummer Zestien jaar (rom.-dram.) 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur hoofdnummer Gasparone (operette) Alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Eén te veel aan boord (rom.-sens.) 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3. matinee Woensdagavond en Donderdag avond geen voorstelling. Victoria-Theater, 7.30 vut, hoofd nummer De gasman (hum.) 18 jaar Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 26 November. 7 uur, Harmonie, kunstavond van wege den vereenigingsraad; muziek, zang en tooneel. Donderdag 27 November. 7 uur, Harmonie, kunstavond van wege den vereenigingsraad; muziek, zang en tooneel. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, cabaret avond N.R.V. afd. Alkmaar. LANGESTRAAT 28 EEN MOOI WERK. Vanwege het gemeentebestuur te Bergen heeft men thans, onder lei ding van den directeur van ge meentewerken,'een aanvang gemaakt met het aanbrengen van beschut- tingspianten langs dc open gedeelten van den Bergerweg. Dit werk zal ongetwijfeld de instemming hebben van een ieder, die dagelijks per rij wiel van dezen belangrijken verkeers weg gebruik moet maken. Natuur lijk zal men daar niet dadelijk profijt van hebben, doch in ieder geval is het een mooi werk voor de toekomst van Bergen. BERGEN. Verordening inentingsgelden. - De burgemeester heeft vastgesteld een verordening tot verhaal der kosten van inenting op ingezetenen. Deze verordening geldt speciaal voor de inenting tegen roodvonk en d:phtherie, indien deze in bijzondere gevallen voor de inwoners verplich tend wordt gesteld. URSEM. Toch isolement. - Nadat aan vankelijk de onderhandelingen met Ie betrokken instanties een gunstig verloop hadden, omdat de dienst van Kuip overgenomen was door de N V. Naco en er groote kans bestond dat hierdoor enkele diensten over Ursem ingelascht zouden kunnen worden, is achter al deze onderhan delingen een punt gezet vanwege 't onoverkomelijke bezwaar: gebrek aan rubberbanden. Zoo zal dus Urss-m genoodzaakt zijn zich te schikken in zijn isolement, ongetwij feld, doch alleszins vol jaloezie op de omliggende gemeenten, die dikwijls de omstandigheden in aanmerking genomen, nog vrij behoorlijke ver bindingen hebben. Diefstal. - Door den heer P. v, q. L. v. S. werd aangifte gedaan van diefstal van een fiets te Noord- dijk onder deze gemeente. Zeepformulieren. - Zeepformu- lieren voor vuilen arbeid kunnen deze week afgehaald worden bij het distributiekantoor. De formulieren moeten ingeleverd worden vóór Dec. a.s. KOEDIJK. Molenaar benoemd. - Het bestuur van den polder Daalmeer benoemde tot molenaar den heer A. Heeman alhier met ingang van 1 Jan. 1942. Tot dien datum zal hij de functie in tijdelijken dienst waarnemen. NIEUWE PRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. Voor export. Met ingang van gister zullen de prijzen voor groenten en fruit vrij belangrijke wijzigingen onder gaan. De maximum-veilingprijs voor de tomaten is voor kastoma- ten, de kwaliteit IA tot 35 per 100 kg verhoogd. De overige kwa liteit is op 16 per 100 kg gehand haafd. Deze prijzen gelden voor de sorteeringen A t/m CC. Roode kool is met 0.50 per 100 kg verhoogd tot 4.80, evenals gele kool; de witte kool is verhoogd tot 3. De prijs voor de uien is dezelfde ge bleven. De bloemkoolmaat is weer iets verkleind; sorteering I is thans Leider van die federatiebijeen komsten is de heer Dinkelberg; de kosten voor deze vergaderingen wor den door de federatie gedragen. De plaatselijke afdeelingen mogen zelf standig de personen aanwijzen, die deze vergaderingen zullen bezoeken. Als plaats voor de voorjaarsver gadering werd. Camperduin aange wezen. Mr. Zeiler bepleitte nog de uitgave van een samenvattende gids voor de autobusdiensten. De voorzitter zegde over weging toe. Hierna sluiting. Vergeet bij Uw inkoopen voor St. Nicolaas de armen niet. Leg wat geld op zij voor de derde Lijstcollecte op 5 en 6 Dec. De ruiiverkaveling gaat door. Maandag werd te De Rijp, in café Blokdijk, een stem mingsvergadering gehouden over de ruilverkaveling van den Eilandspolder, gelegen tus- schen de Schermer en de Beemster. Het gedeelte dat thans in kaart is gebracht en in het plan opgenomen, beslaat een oppervlakte van bijna 900 ha land en water. De schatting van de deskundigen is, dat ongeveer 200 ha land kan wor den aangewonnen. Het ligt in de bedoeling van de ontwerpers van het plan, de Cen trale Cultuurtechnische Commissie te Utrecht, het peil van den polder met ongeveer een halven meter te verlagen, de slooten te dempen met den ondergrond van de landerijen en daarna het geheel te overdekken met de goede teelaarde, vermengd met de bagger uit de slooten, welke eveneens van goede kwaliteit is gebleken. Het ligt voorts in de be doeling, het vervoer in den polder geheel om te schakelen op vervoer per as. De versnippering van den eigendom in dit gedeelte van den polder is zeer groot, waardoor zeer veel tijd verloren gaat met heen en weer varen. De inkomsten van de bewoners van deze streek zijn ten gevolge van den minder gunstigen cultuurtoestand van het land en door het verdwijnen van eenige industrieën, aan den lagen kant, Rondom het te verkavelen gedeelte zal een kade worden gelegd, zoo dicht mogelijk langs de huizen in de dorpen, waardoor zoo min mo gelijk versnijding van den eigen dom is te verwachten. Er zal een wegennet door dit nieuwe gedeelte worden gelegd, met een kruin- breedte wan 8'A meter en een ver harden weg van 3 meter. Van de kosten wordt een belangrijk deel .cdragen door de overheid. Het Rijk heeft een subsidie toegezegd gelijkstaande aan de arbeidsloonen, hetgeen ongeveer 2.600,000 zal bedragen. De provincie heeft een bijdrage in de bijkomende kosten toegezegd van 224.000. De voor deden, welke verkregen worden door landaanwinst van ongeveer 20 ha en de verbetering van het bestaande land, worden geschat op 600.000, zoodat er tenslotte voor de eigenaren een bedrag van rond 200 per ha overblijft te betalen, hetgeen neerkomt op een ruilver kavelingsrente van ongeveer 10 per ha per jaar, gedurende 30 jaren. De menschen, wier landerijen in behandeling zijn, zullen hetzij in land, hetzij in geld, schadeloos worden gesteld. De voorzitter van de stemmings vergadering, de heer J. Saai, be stuursraad van Noordholland, heeft in zijn openingswoord namens den commissaris medegedeeld, dat de gemeentebesturen, die er bij be trokken zijn, uitgenoodigd zijn, met den commissaris te kómen spreken over het treffen van een regeling, waarbij de kosten van het onder houd der wegen gezamenlijk door de gemeenten en de ingelanden van den Eilandspolder worden gedra gen. De ingelanden zullen er dus niet alléén voor behoeven op te komen. Zooals te begrijpen is, werden weer talrijke vragen gedaan over punten van verschillenden aard. Mevr. SlootenSmit deed zelfs nog een ander plan aan de hand om op goedkoopere wijze hetzelfde doel te bereiken, nl. door het peil te ver lagen, de slooten door een bagger molen goed te laten uitbaggeren en met deze bagger de kleinere stuk' ken in groote stukken om te vormen, Nadat op al deze vragen door den voorzitter en ir. Swart antwoord was gegeven, werd tot stemming overgegaan en met 386 tegen 134 stemmen be sloten, tot ruilverkaveling over te gaan. De voorstemmers waren eigenaar van 479 ha van de ong. 889 ha, welke het plan omvatte, zoodat een dub bele meerderheid was ver kregen. Hoe het met de uitvoering zal gaan is nog moeilijk te zeggen. De huidige omstandigheden met de materiaalschaarschte zullen een grootscheepsch aanvatten van de werkzaamheden niet gedoogen. Er is echter nog heel wat voorberei dend werk te doen, voordat de eer ste spade in den grond kan worden gestoken. Het ligt in de bedoeling, eerst het gedeelte onder Scher- merhorn, liggende tusschen den nieuwen provincialen weg en het dorp, onder handen te nernen. Dit is ongeveer 30 ha groot. V o e t b a L DE ONDERAFD. N.-HOLLAND. De ongeslagen records van D. T. S. II en Schoorl H ge broken. D. T. S. m loopt uit. Er was een klein programma sa mengesteld, dat echter geheel door gang kon vinden. En,er zijn zoo waar nog een paar verrassingen ook gekomen. In 2 D wist Bergen II door een 43 overwinning op DTS II het on geslagen record van de bezoekers ce breken. De bijgewerkte stand is als volgt: ALKMAARSCHE COUR Alkm. Boys III DTS II Bergen II 8 Berdos I 7 Vios II 6 Alkm. Boys IV 6 Alkmaar II 7 AFC II 7 8 6 5 4 4 2 2 1 1 50-15 13 38-12 12 25-25 9 21-17 19-20 12-33 8-28 20-43 In de derde klasse E viel een nog grootere verrassing, n.l. de eerste nederlaag van Schoorl II tegen Eg- mondia II (34). Vrone II deed in Oudkarspel bijna hetzelfde, doch DTS II kon nog juist een 10 over winning behalen. Alkmaar lil no teerde thuis tegen Koedijk II- de eerste overwinning, 31. De stand is hier nu: van 2025 cm over den kop geme ten. De prijs hiervoor is 14 per 100 stuks; sorteering II, maat 1620 cm over den kop gemeten, mag 11 per 100 st opbrengen; sorteering lil van 1016 cm heeft 7.50 als maximumprijs gekregen; alles A-kwaliteit. Bij de peen zon der lof is de B-sorteering van 3.40 per 100 kg verhoogd tot 4, de sorteering C van 3 tot 3.20 en D (van boven 500 gram) tot 2.60. De appelen zijn voor export met 1 per 100 kg verhoogd, be halve groep V, waarvoor de prijs- verhooging 0.50 per 100 kg be draagt. Voor het binnenland. Op de binnenlandsche maximum prijzenlijst komt de extra-sortee- ring bloemkool, van boven 25 cm over den kop gemeten voor met een prijs van 17.50 per 100 st. De B-kwaliteit van sorteering lil, welke niet voor export is toege laten, heeft 6 per 100 st als maximumprijs. De maximumprijs voor de jonge bospeen is verhoogd van 7 tot 7.50 per 100 bos, die voor peen zonder lof sorteering A, van 2050 gram gewasschen (roo de) van 7 tot 7.50. Savoye kool heeft eveneens een verhooging ge kregen van 0.50 en staat nu op 5.50 per 100 kg, evenals de boe renkool. Chineesche kool is van 3.50 tot 4 per 100 kg verhoogd. Bij de kroten is alleen de kleine sorteering van beneden kg per stuk van 4 tot 4.50 per 100 kg verhoogd, voor gekookte kroten tot 10.70 per 100 kg (was 10). Bij de kwaliteitseischen is be paald, dat peen zonder lof met ingang van 25 November gesor teerd moet worden aangevoerd. Ongewasschen breekpeen van min der dan 51 gr mag ten hoogste 2.50 per 100 kg opbrengen. Herfstknollen moeten een door snede hebben van minstens 50 mm. De maximumprijs voor ramenas is 10 per 100 kg. Extra bericht groote getallen krijgsgevangenen en gewonden. Steunt de Nederlandsche ambulance v/h oost-front. Koninginnegracht 22 giro: 87600 's-Gravenhage. EF.N PACT OVER DEN STILLEN OCEAAN. Tokio, 25 Nov. (D.N.B.) De Nitsji Nitsji verneemt uit Ankara, dat Litwinof van het Kremlin in structies heeft gekregen voor het sluiten van een pact van weder- zijdschen bijstand tusschen de Sovjet-Unie en Amerika omtrent den Stillen Oceaan. Door dit pact zouden de Ver. Staten in de Sov jetgebieden zoowel vloot- alsook lucht bases krijgen voor militaire operaties tegen Japan, HET TESTAMENT VAN PETER DEN GROOTE. Berlijn, 24 Nov. (D. N. B.) De bladen schrijven, groot opgemaakt, over het testament van Peter den Grooten en kondigen de wereldhis torische ontmoeting aan van de lei dende staatslieden, die in den strijd tegen het bolsjewisme zijn ver- eenigd. „De Führer verscheurt het testament van Peter den Grooten", „voor de betooging van het anti- bolsjewistische wereldfront", deze en soortgelijke opschriften plaatsen de bladen boven hun commentaren op het door het Brusselsche blad „Pays Reël" gepubliceerde testament van Peter den Grooten, waarin alle bij zonderheden zijn opgeteekgnd van de huidige heerschappij aanspraken van het bolsjewisme, zooals de ver overing van de Oostzee, het in bezit nemen van de Dardanellen, het sy stematische opdringen naar het W„ allemaal eischen, die, zooals de bladen schrijven, 250 jaar later een Molotof bij zijn bezoek aan Berlijn trachtte door te zetten. De Völki- scher Beobachter wijst op het funda- menteele beginsel van de Russische wereldpolitiek en schrijft, dat alle tsaren, vooral Alexander de Eerste, zich zeer ingespannen hebben om de echtheid van het document tegen te spreken. Van beslissende beteekenis is echter, dat de raadgevingen van Peter den Grooten door zijn opvol gers nagekomen zijn met een nauw keurigheid, die verbluffend is. De tsaristische politiek, zoo gaat het blad verder, heeft zich de twee laatste eeuwen tegenover alle na buurvolken inderdaad gedragen, zooals Peter de Groote dat had aan bevolen. Bij het doorlezen van het Petersburgsche testament ontmoet men waarlijk verbluffende para lellen met de Sovjet-politiek van thans. DTS III Alcmaria V Schoorl II Vrone II Egmonidia II Alkm. Boys V Gr.-Schermer Koedijk II Alkmaar lil 39-7 12 40-24 10 28-10 9 12-23 14-19 13-21 16-31 14-30 7-24 In 4 F begon Petten ni bij Zee vogels III met een 53 nederlaag, zoodat we ten aanzien van de Pet- tenaren geen hooge verwachting koesteren. Tafeltennis KAMPIOENSCHAP VAN DEN LANGEND LIK. De Langedijker tafeltennisclub Vitesse hield Zondag 'n tafeltennis- tournooi, waarin om het kampioen schap van den Langedijk werd ge streden. Het aantal deelnemers was groot en er waren mooie partijen. De beschikbaar gestelde prijzen werden aan het einde van den wed strijd uitgereikt door den heer H. de Lange, bondsgedelegeerde, die de prijswinnaars geluk wenschte. Spr. had zeer veel waardeering voor de wijze waarop gespeeld was. De uitslagen luidden als volgt: Heeren-enkelspel 3e klas: le prijs, een beker, C. Rootjes van Vitesse, Langedijk. Rootjes won tevens het kampioenschap van Langedijk. Een mooien wisselbeker, aangeboden door het Langedijker Warenhuis, mocht hij daarvoor in ontvangst nemen; 2e pr. J. P. Schrieken, Vitesse, Oud karspel; 3e pr. J. v. d. Veer te Eg mond. le klas heeren enkelspel: le prijs J. Brandse, Luto, Heiloo; 2e pr. P. Bruin, Luto, Alkmaar. Dubbelspel heeren 3e klasse: le pr. C. Rootjes, Vitesse, Oudkarspel en J. B. L. Reuling, 't Hooge Huys, Alkmaar; 2e pr. J. P. Schrieken en J. Klinkert, Vitesse, Oudkarspel. Nieuwelingen, heeren: le pr. J. de Waard te Egmond; 2e pr. A. Roozing te Egmond; 3e pr. G. Nieman, Vi tesse te Oudkarspel; 3e pr. H. Hart, Vitesse, Oudkarspel. Afd. dames: le pr. mej. Dyksen, Luto, Alkmaar; 2e pr. mevr. Room te Behagen. Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.*. G. H. W. ter Hoeven. Alkmaar. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Nov (Lang. Groentenveiling). 48000 kg Roode kool 4.80; 113900 kg Gele kool 4.80; 10700 kg Savoye kool 5.50; 4100 kg Peen 2.50—4; 2900 kg Bieten 34.50; 100 stuks Bloem kool 11; 80000 kg Vroege witte kool 3; 13100 kg Andijvie 6; 1000 kg Rammenas 37.70; 600 kg Spruit jes 1626; 1000 kg Knollen 2.50. NOORDSCHARWOUDE, 26 Nov. (Noordermarktbond). 34000 kg Roo de kool 4.80; 64400 kg Gele kool 4.80; 28500 kg D. witte kool 3; 1850 kg Groene kool 5.50; 28700 kg Vroege witte kool 3; 5200 kg An dijvie 6; 1025 kg Knollen 2.50. PURMEREND, 25 Nov. 1941. Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 2 par tijen, wegende 1400 kg. Hoogste prijs 40+ 56, 20+ 43.50. Handel vlug. Kaasmarkt. 2 stapels Kleine boeren 5556 per 50 kg. Veemarkt: 210 Gelde koeien 380 475, 113 Melkkoeien 430—595, 78 Vette kalveren 140260, 136 Nuch tere kalveren (fok) 4048, 48 Magere vaTkens 2564, 280 Biggen 1824, 154 Bokken 1580, han del matig; Kipeieren 1.05 per kg; Konijnen 0.90, 500 Eenden 8090 cent en 8 Ganzen 0.95 per kg; 36 Zwanen 13—17.50. Voor de levering: 493 Vette koeien, OPGAVE AMSTERDAMSCHE BAKS XV, Bijkantoor Alkmaar,- van Woensdag 26 November 1941 pim 2u 965/8 10C»/< 1005/le 92 95 STAATSLEENINGEN. Vor.k. VA Nederland 1941 965/g 4 Nederland 1941 100V;6 4 Nederland 1940 n 10Q8/S 3—3V2 Nederl. 1938 93'/, 3 Ned.-Indië 1937 95»/s BANK-INSTELL, Amsterd. Bank .135»/« Handel Mij. Cert. v. 2.50 177i/j Koloniale Bank .255 Ned. Ind. Handelsbank ïöU/s IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie .151»/, Calve Delft Cert. 12ö3/4 Nederl. Ford ,3 91/, Lever Brosi66'/i Phil. Gloeil. Gem. Bezit 284»/, CULTUUR MAATSCH. H. V. A5051/j Java Cultuur ,30ty, Ned. Ind. Suiker Unit S80 Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Hol land-Amerika lijn Java-China-Japan lijn Kon Ned. Stoomboot .220 Scheepvaart Unie .2331/, TABAKKEN. Deli Batavia ,290 Oude Deli337 Senembah2801/, 143Vs 350 .3 6'/, .284 •185 •200 •167 15?'/, 187 135'/! 178 258 164V, 152% 127 348 167i/i 283 500 302 282 144 346>/i 336 235 187 199 158 186 22- 237 288 338 284V. 25 Stieren, 136 Nuchtere kalveren, 99 Vette varkens (slacht) en 912 Scha pen. WARMENHUIZEN, 25 Nov. 1941. 74200 kg Roode kool 4.80; 50800 kg Gele kool 4.80; 21000 kg Witte kool 3; 39100 kg D. witte kool 3. TEXEL, 24 Nov. 1941. Veemarkt: 2 Koeien 350425; 26 Graskalveren 140250; 7 Nuchtere kalveren 10 —17; 7 Biggen 14—18; 2 Pinken 220—275} 5 Schapen, JE - Na een langdi telijk lijden on< Heer en Heiland, Man, Vader, Grootvader in den ouderdoir Putten (Geld.), H. NIJDAM— Alkmaar, H. NIJDAM. J. A. W. NIJI MAC LO, WIM, aa: Alkmaar, J. H. VAN GC H. VAN GOOI GERI en LEO. Putten (Geld.), J. RIPHAGEI G. RIPHAGEN ROEL en LEO Putten (Geld.), 2 V oorthuizerstraal De begrafenis vinden a.s. Vrije op de Alg. Begr Putten. Geen Blot Heden ovei geliefde Moeder moeder, Zuster Mevrouw WED. J in den ouderdom Uit aller A. HILI W. HILI Alkmaar, 25 Nov Stationsweg 94, Geen bloei De begrafenis i te Den Helder, o 29 Nov., nam. et aankomst treiii Den Helder. Gevraagd tegen li voor huishouding en dag of dag en nachi Aanmelden na 7 u St. Annastraat 37. 1 Chocoladefabrii NET MEI 17 j., z.z.g.g. als hul voor heele dagen. Ooi behulpz. te zijn. Goe hoog loon. Br. lette van dit blad. gevraagd voor de m LYCEU1 GEVRAAGD (geen levensverzeker met uitv. ink no. 968 v/h K. TER BURG, t/< ALKMAAl GETROUWD: Henc kamp en Petronella va: OVERLEDEN: Jann 11 maanden. Pieter jaar, Jan Swaag, Kramer, 74 jaar. Si gehuwd met H. Tel, 66 tje Dekker, wed. var 79 jaar. Johannes de met C. Tromp, 61 jaa Boersen, gehuwd met laar. DRANKWE (Staatsblad 1931, De burgemeester v waarnemende de taa meester en wethouders algemeene kennis, dat een verzoek van den Hoebe, alhier, om eer verlof voor den verko van alcoholvrijen dranl ter plaatse van verkoop ceel Verdronken oord m Binnen twee weken dezer kan een ied bezwaren tegen hst ver verlof Indienen. Alkmaar, 26 Novemtx De burgemeester van P. H. VAN KINS( De secretaris A. F

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2