FRANKENBERG n Wij Helpen Nederlanders STAD EN OMGEVING AGENDA. ZAKMESSEN LANGESTRAAT 28 laatste berichten. marktberichten AMSTERDAMSCHE BEURS BURGERLIJKE STAND. Advertentiën. ALKMAARSCHE COURANT VAN VRIJDAG 28 NOVEMBER 1941. Pagina 2. BEGRAFENIS JAN SWAAG JBZ. Omgeven dooi' een groep vrien den, vertegenwoordigers van de afd. Alkmaar der H. M. v. L., de Kenne- mer Sportclub, het Alkmaarsche Slachtfonds en de Kolfclub „Recht door", werd gistermiddag het stof felijk overschot van den heer Jan Swaag Jbz. ten grave gedragen. De baar was met een zevental kransen bedekt, waaronder van de afd. der H. M. v. L., het Slachtfonds en de Kolfclub. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds. van den Kie- boom uit Bergen, die eraan her innerde, hoe hü vóór 30 jaar op een kouden winteravond voor het eerst in Zaltbommel met den overledene kennis maakte. Als lid van een de putatie van drie kwam hij n.l. na mens het kiescollege der Ned. herv. kerk te Bergen, spreker in de kerk beluisteren. Het gevolg was, dat ik in Bergen werd beroepen. Op deze plaats staande, aldus spr., wekt deze herinnering in mijn hart gevoelens van erkentelijkheid. Het was de heer Swaag toch, die in het kiescollege een gunstig advies uit bracht voor mijn benoeming. Kort daarop vestigde hij zich in Alkmaar, maar ook daar heb ik het contact met hem onderhouden en ook in de laatste dagen van zijn leven heb ik hem nog gezien. Hij is een man geweest, die ge staan heeft in het maatschappelijke en in het kerkelijke leven. Hij was een man van activiteit en wij we ten, dat hij het werk, waarvoor hij gesteld werd,verricht heeft met liefde, met de volle kracht van zijn persoonlijkheid. Hij had ook een gevoelige zijde in zijn hart, die uit kwam in zijn liefde voor zijn vrouw en in den onderlingen band tus- vader, kinderen en kleinkinderen. Zich tot de kinderen richtende, zeide spr.: „God geve u bij uw kruis de vervulling van leven en troost". De heer S. Smit, voorzitter van de Alkmaarsche Slachtvee-verzeke ring, waarvan de overledene 34 jaar secretaris was geweest, herinnerde eraan, hoe de heer Swaag zijn functie steeds vriendschappelijk, op de best mogelijke manier, heeft ver richt. Spr. bracht dank voor alles, wat de overledene voor de veree- niging was geweest. De heer Butter, vice-voorzitter van de Kolfclub „Recht door", bracht den overleden voorzitter van die club een eerbiedigen en laatsten groet. Wij, aldus spr., zullen u altijd blijven gedenken als onzen uitne- menden voorzitter en wij danken u voor alles, wat u voor onze veree- niging hebt gedaan. De oudste zoon, de heer Jb. Swaag Jzn., sprak hierna een dankwoord voor de betoonde belangstelling. CABARETAVOND N. R. V. Frits Bouwmeester en Dogi Rugani. De wensch van den voorzitter van de afd. Alkmaar van de Ned. Reisvereeniging, den heer Sietsma, dat de gisteravond in het Gulden Vlies bijeengekomen leden een prettigen avond zouden beleven met Frits Bouwmeester en Dogi Rugani is zeker in vervulling ge gaan. In het algemeen zijn zij erin geslaagd de aandacht van het pu bliek van het begin tot het einde vast te houden met hun creaties op het gebied der lichte muze. Ten slotte zijn beiden tooneelkunste- naars van professie, zoodat dit ook niet te veel verlangd is. Dit neemt niet weg, dat wel de gelijk meer èn minder geslaagde momenten waren te onderscheiden. Gelukkig waren de laatste niet .talrijk en bovendien in de meeste gevallen te wijten aan gebreken in het dialoog of de voor te dragen tekst. Het spel redde veel dat minder geroutineerde krachten moeilijk aannemelijk gemaakt zou den hebben. De eenige ernstige schets, die ge geven werd, het verhaal van een vastgeloopen huwelijk, dat op het laatste moment toch nog mogelijk heid tot een nieuw begin blijkt te bevatten, werd met gevoel en over tuiging gespeeld. Ook in Dogi Ru- gani's creatie van de „moderne vrouw", die op oude problemen toch op traditoneele wijze blijkt te reagee ren, was veel te waardeeren. Van de meest geslaagde humoristische schetsen noemen we die van de beklaagden voor den Amsterdam- schen politierechter en het verhaal, dat vertelt van de lotgevallen van een echtpaar, dat de eeuwige in vasie van logeerende familieleden wil ontloopen. Vooral de ruzie scènes deden het bizonder goed. Aan het slot sprak de heer Sietsma nog een woord van dank, waarmee het publiek door een enthousiast applaus instemde. Er waren bloemen voor Dogi Rugani. B. Daalder. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS EN KAARTEN „VOOR HET KIND". Maandag 1 Dec. a.s. vangt de ver koop der bekende weldadigheids postzegels en prentbriefkaarten „Voor het Kind" weer aan. Aan de stand in de hall van het Postkantoor vindt u dan weer de kinderzegels ook in series en de rijke sorteering prentkaarten, die zich in het bijzonder leenen voor liet gebruik bij de komende feestda gen en andere gelegenheden. De stand is dagelijks geopend van v.m. 10 tot n.m. 4.30 uur. Tevens zal Maandag een aanvang worden gemaakt met het bezoeken van de kantoren cn bedrijven Ook thans wordt weer een beroep gedaan op allen, die tot nu toe het Comité zoo trouw hebben geholpen om andermaal de verkoopactie met terdaad te steunen. Mede tot hen, die zich nog afzij dig hielden, richt het Comité zijn vriendelijk verzoek om in ruime mate van de kinderzegels en kaar ten gebruik te maken. Uw correspondentie krijgt hier door een ander, een nieuw, een frisch en sympathiek aanzien. Zeker is dit van belang voor den particulier, doch stellig in nog meerdere mate voor den bankier, den industrieëel, den koopman en trouwens voor iederen zakenman. Iedere weldadigheidszegel op uw brief of kaart verleent daaraan een bijzondere onderscheiding en betee- kent een doeltreffende propaganda voor uw firma en bedrijf. (Menig zakenman mocht dit reeds ten eigen voordeele ondervinden). Voor den arbeid ten behoeve van het misdeelde kind, beteekent dit bovendien een welverdiende en on misbare steun. PLANTENTEELTDAG IN ALKMAAR. Belangstellenden worden opmerk zaam gemaakt op een bijeenkomst, welke door het Instituur voor Plan tenveredeling te Wageningen zal worden gehouden in het Paviljoen .Kinheim", Stationsplein alhier, op Woensdag 10 Dec. a.s., 's middags om half 2. De bedoeling is dat de landibouwpractijk inlichtingen kan ontvangen over de keuze van te verbouwen gewassen. Anderzijds hoopt het Instituut van gedachten te wisselen over de in de rassenlijst opgenomen of op te nemen gewas sen. De bijeenkomst betoogt dus te bevorderen dat er nauw contact zal zijn tusschen de akkerbouwpractijk en het Instituut. Vooral nu er veel gewassen op te scheuren land zullen komen te staan, biedt de vergadering een goe de gelegenheid iets 'meer te verne men van de ervaringen, welke het Instituut voor Plantenveredeling uit het geheele land reeds heeft. Ook de onderlinge gedachtenwisselimg zal van groote waarde kunnen zijn. GESLAAGD. De heer K. Houtkooper alhier is te Den Haag geslaagd voor het examen van radio-technicus en radiomonteur. De heer G. C. Dun Jr. slaagde gisteren aan de Amsterdamsche Universiteit voor het candidaats- examen rechten. Bij de examens voor stenografie en machineschrijven. gehouden te Am sterdam onder leiding van den ontwerper, den heer A. W. Groote, slaagden: voor kantoorstenografie 130 lettergrepen per minuut, de dames J. v. Bodegraven te Heiloo (met lof) en R. ds Munk te Alkmaar en de heer F. Köhnert te Alkmaar; voor machineschrijven: de dames A. Grouw te Bergen met 237 letteraan- slagen per minuut, T. Bakker te Heiloo met 226, N. v. Veen te Schagen met 205, A. Tilstra te Akersloot met 193, T. Schagen te Langedijk met 218, N. Madderom met 198, A. Vos met 203, W. Dusseljee met 165 en I. v. Lunteren met 185, allen te Alkmaar; voorts slaagden de heeren T. Boere- boom te Alkmaar met 343, G. v. d. Molen te Heiloo met 233, J. Boon te Bergen met 170, N. G. v. Dam te Egmond aan den Hoef met 198, H. L. Reinders te Alkmaar met 222, C. Wal- last te Alkmaar met 179, J. Timmer te Heiloo met 180, W. Boon te Bergen met 195 en F. Stenneberg te Broek op Langendijk met 190 letteraansla- gen per minuut. ALKMAARSCHE VEREENIGINGS- RAAD. Tweede Kunstavond. Voor een goed bezette Harmonie zaal werd gisteravond de tweede kunstavond van den Alkmaarschen Vereenigingsraad gegeven. Na het openingswoord van mr. Leesberg, voerde de r.k. harmonie St. Caecilia, dirigent P. N. Joosen, een marsch van Boedijn; balletmuziek uit Iso- line, van Messager en een wals var. Ganne uit, en maakte er een uit muntenden indruk mee. Het gemengd koor Vocaal Alk maar, dirigent Nico Snel zong met begeleiding van strijkorkest en piano een nummer van Gluck en „Das Ende des Gerechten" van Schicht. Beschaafd en zuiver werden deze nummers uitgevoerd. De Postfanfare, dirigent G. Ander son, speelde haar nummers (een marsch van van Leeuwen, ds Fan tasie Pastorale van Boedijn en een ouverture van Kessels) zeer verdien stelijk. Na de pauze speelde de tooneelver. „De Maskers" een aardig blijspel in één bedrijf van mevr. Loevens Jongejan, „de Gastdag". Het vlotte spel en de geestige gezegden maak ten dat het een succesnummer werd, waarbij de zaal soms daverde van den lach. Het dubbelmannenkwartet „Zang en Vriendschap", dirigent C. Jonker, sloot het programma met een viertal nummers waaronder Meiliedje van Olman en de wals Rosen aus dem Sü- den van Joh. Strauss en zong ze op de manier die van dit kwartet over bekend is, n.m. uitstekend. Nico Ak kerman begeleidde op den vleugel correct en volgzaam. De voorzitter sprak o.a. in zijn openingswoord van het versterken van den band tusschen de vereeni- gingen door het inrichten van deze avonden. Zij kunnen echter nog meer bevorderen, n.l. het meer onderling waardeeren van ieders werk, en sommige vereenigingen de gelegen heid geven zich in het openbaar te doen hooren, waartoe men anders misschien door de groote onkosten aan een concert verbonden, niet kan komen. A. Kooger. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). Bioscopen. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Fientje Peters - poste restante (Holl. hum. film). 14 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Een balnacht in Palamo (operette). Alle leeftijden. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdagav. geen voorstelling. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Voor Duitschland start (rom.) Eiken leeftijd. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Schaduwen der duisternis (sens.) 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 29 November. 7.45 uur, 't Gulden Vlies, opvoe ring blijspel „De poets van Akker- lust" door Ulvadero. VAN EEN 91-JARIGE. De heer Duin, Westerweg, Bergen, herdacht héden den dag, waarop hij vóór 91 jaar te Zanegeest in Bergen werd geboren. 50 jaar bewoont hij het kleine huisje, dat zoo typisch ligt in de arme zandgronden van Zanegeest. Zijn huwelijk werd door 9 kinderen gezegend, waarvan er 8 overleden. Achttien jaar mist hij reeds zijn echtgenoote en sindsdien huist hij in het bescheiden woninkje met zijn 62-jarigen zoon. De man vertelde ons, dat zijn ge hoord nog goed is, doch dat hij als hij loopt, last van benauwdheden heeft en dus het erf niet meer af komt. In gezelschap van het groepshoofd der W. H. N. en N. V. D., den heer Dros, brachten wij hem heden morgen een bezoek, omdat Winter hulp dezen dag voor den oudsten inwoner der gemeente tot een zon- nigen wilde maken. De heer Dros betreurde het in zijn hartelijke toespraak voor den ouden man, dat deze dag valt in een zware tijd met de levensmiddelenvoor ziening. U moet, zoo zeide hij, na een werkzaam leven, thans ieven van hetgeen anderen u toedenken. Gelukkig wordt u gewoonlijk niet slecht bedeeld. Maar Winterhulp wenscht u toch ter gelegenheid van uw 91sten verjaardag iets extra's te geven en daarom kan- ik u een bedrag van 25 overhandigen en u de mededeeling doen, dat Winterhulp u tijdens de wintermaanden, dus tot April, maandelijks een extra-steun, boven den gewonen steun, van 8- per week verleent. De handdruk van den ouden man en het korte woord, waarmede hij den heer Dros dank bracht, was ont roerend om aan te zien en te hooren. Spoedig werd het gesprek weer wat losser. De oude man betreurde het, dat hij thans zijn pijpje tabak moest missen, doch daaraan kon Winterhulp hem niet helpen. In het vertrouwen, dat uit sociaal gevoel andeern hun pijpje voor hem zullen willen missen, deden wij de toezeg ging, daarvoor te zullen zorgen. De oude baas was daar gelukkig mee. Jaren geleden heeft dokter van Gelder, aldus de oude baas, mij -het rooken verboden. Eens bezocht hij mij als laatste patiënt en toen stak hij een sigaret op. Ik vroeg hem toen v/a ar om hij die slechte dingen rookte en kreeg ten antwoord: „Maar dat kan ik niet missen", zoo gaat het mij met mijn pijpje", was mijn antwoord en sinds dien heeft dokter daarop geen aanmerking meer gemaakt. SMOKKELHANDEL EN TE HOOGE PRIJZEN. In samenwerking met de gemeen tepolitie te Bergen, is tegen ver schillende personen, wonende te Bergen en Alkmaar, procesverbaal opgemaakt omdat zij in den zg. zwar ten handel diverse soorten artikelen te koop hadden aangeboden en had den verkocht, in strijd met de dis tributiewetgeving en de prijsvoor- schriften. Terzake van het verhandelen van sigaren en shag tegen een veel hoo- geren prijs dan op de banderolle was aangegeven, is tegen een drie tal personen procesverbaal opge maakt. Van den winkelier, die de sigaren en de shac in den smokkel handel bracht, is de geheele win kelvoorraad, waaronder ruim 50 kistjes sigaren van oude kwaliteit en een partij scag in beslag geno men. Procesverbaal is opgemaakt tegen een drietal personen die 10 kg. kof fie in den smokkelhandel tegen een abnormaal hoogen prijs hadden ver kocht en afgeleverd. De koffie is in beslag genomen. Wegens het koopen en verkoopen van gebruikte smeerolie boven den vastgestelden prijs is tegen een tweetal personen procesverbaal op gemaakt, terwijl een vat met olie in beslag is genomen. Wegens prijsopdrijving is bij een winkelier een partij wijn in beslag genomen. Wegens overtreding van het prijs- aanduidingsbesluit is een winkelier geverbaliseerd. KOPER EN TIN ACHTER GEHOUDEN. Een Alkmaarsch ingezetene, die niet aan zijn veiplichting had vol daan om zijn koper en tin in te leveren en verschillende van deze voorwerpen elders had opgeborgen, is geverbaliseerd. Het betreffende koper en tin is in beslag genomen. VERBODEN SLACHTINGEN. Door den Economischen Dienst van de politie alhier is in samenwer king met den groepsleider van den C.C.C.D. tegen een vijftal personen te den Helder procesverbaal opge maakt wegens het frauduleus slachten van een schaap en een drietal biggen. Vrijwel het geheele schaap kon worden inbeslaggeno- men. Een drietal personen, die zich in deze gemeente aan het frauduleus slachten van een schaap hadden schuldig gemaakt, werden opge spoord en in het politiebureau in gesloten. De slagerij-inventaris werd inbeslaggenomen. PERSOONSBEWIJS EN STAMKAART VERANDERD. Tegen eenige personen is proces verbaal opgemaakt terzake van het eigenmachtig veranderingen aan brengen op persoonsbewijzen en stamkaarten. HANDEL IN DISTRIBUTIE BESCHEIDEN. Wegens het verhandelen van tex- tielkaarten is tegen een drietal personen procesverbaal opgemaakt. De kaarten werden in beslag geno men. Tegen diverse personen is ter zake van het koopen en verkoopen van boter- en vetkaarten proces verbaal opgemaakt. TWEE PROCESSENVERBAAL. Procesverbaal is opgemaakt tegen een wer' ver, die een werknemer zonder v..gunning had ontslagen. Bovendien bleek dat de werkgever op ernstige wijze de arbeidswet had overtreden, zoodat hij ook daarvoor een procesverbaal kreeg. AANVULLING OF WIJZIGING PERSOONSBEWIJZEN. De BURGEMEESTER van ALK MAAR vestigt nog eens de aandacht van de ingezetenen op de verplich ting om het persoonsbewijs ter Secretarie ter aanvulling of wijzi ging aan te bieden in de navolgende gevallen: 1) Binnen vijf dagen na vestiging in de gemeente; 2) op den dag van vertrek of ten hoogste vijf dagen tevoren, in dien men het bezette Nederland- sche gebied verlaat en volgens het besluit bevolkingsboekhouding van de bevolkingsregisters be hoort te worden afgeschreven; 3) binnen vijf dagen na de voltrek king van een huwelijk; 4) binnen vijf dagen na de ontbin ding van het huwelijk (echtschei ding of overlijden); 5) binnen vijf dagen na verhuizing of adresverandering binnen de gemeente; 6) binnen vijf dagen na de wijzi ging van het beroep; 7) binnen vijf dagen na de wijziging van den geslachts- of voornaam. De aanbieding van het persoons bewijs kan persoonlijk of bij aange- teekenden brief geschieden. Uitdrukkelijk wordt er op ge wezen, dat men zich bij het niet nakomen van deze verplichtingen aan strafrechtelijke vervolging bloot stelt. Alkmaar, 27 Nov. 1941. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. ST.-NICOLAASMARKT. De directeur van het Marktwezen brengt hierbij ter algemeene kennis, dat de St.-NICOLAAS MARKT te Alkmaar wordt gehouden op 2, 3, 4 en 5 December 1941, op de Laat. De standplaatsen voor deze markt, die uitsluitend ter beschikking wor den gesteld aan en bediend moeten worden door ingezetenen der ge meente Alkmaar, dienen schrift e- 1 ij k te worden aangevraagd vóór of op Zaterdag 29 November 1941, ten kantore van het gemeente slachthuis, met duidelijke vermel ding van naam, woonplaats en be- noodigde ruimte. De in te nemen standplaatsen die door den marktmeester worden aangewezen mogen op de ge noemde dagen bezet zijn van des v.m. 10 uur tot uiterlijk des n.m. 5 uur en moeten iederen dag, na afloop der markt, geheel worden ontruimd. ALKMAAR, 26 Nov. 1941. De r irecteur voornoemd, VOORTHUYSEN. DISTRBUTIE VAN GORTPAP. 's-Gravenhage, 28 November. De secretaris-generaal van het Depar tement van Landbouw en Vissche- rij maakt bekend, dat met ingang van 30 November a.s. gortpap uitsluitend tegen afgifte van de voor gort aangewezen distributie bon verkrijgbaar zal zijn. Gedurende het tijdvak van 30 November tot en met 27 December a.s. geeft de met „162" genummer de bon van de „bonkaart alge meen", welke recht geeft op het koopen van 250 gram gort enz. te vens recht op het koopen van vier liter gortpap. Deze pap is ver krijgbaar in flesschen van één liter of een halve liter. Per bon zijn dus vier groote flesschen van één liter of acht kleine flesschen van een halve liter verkrijgbaar. De belanghebbenden dienen in het begin van de vierweeksche distributieperiode hun bonnen aan den pap- of melkleverancier te geven, die hierop naar keuze in eens of over de periode verdeeld, de hoeveelheid gortpap, waarop de bon recht geeft, kan afleveren. In een officieele publicatie zijn enkele nadere bijzonderheden, welke voor pap- of melkleveran- ciers en voor papbereiders van be lang zijn, vermeld. ONGELDIGE BONNEN INGELEVERD. Twee broodbakkers, die opplak- vellen met valsche en ongeldige broodbonnen bij den distributie dienst alhier hadden ingeleverd, werden geverbaliseerd. BROEK OP LANGENDIJK. Installatie hoofd der school. De heer van Berghem, het nieuw benoemde hoofd der openbare school alhier, is Dinsdagmorgen ge installeerd. De schoolkinderen had den voor een passende versiering van het lokaal gezorgd, zoodat de intrede van den nieuwen hoofdon derwijzer en diens echtgenoote een eenigszins feestelijk karakter kreeg. Aanwezig waren het college van B. en W„ de gemeente-secretaris, de heer Post, de voltallige ouder commissie en het bestuur van de vereeniging „Het Belang der Jeugd." Burgemeester Schelhaas heeft den heer en mevrouw Van Berghem in een hartelijke toespraak welkom geheeten. Hij sprak de hoop uit, dat zij. evenals de heer en mevrouw Westenberg, die hier een groote plaats hebben veroverd, zich spoe dig in de nieuwe standplaats thuis zullen gevoelen. Vervolgens voerden nog het woord de heer J. M. de Jong, na mens Het Belang der Jeugd en A. Dirkmaat namens de oudercom missie, waarna de heer Van Berghem een hartelijk woord van dank sprak voor de vriendelijke ontvangst en de kindexen hartelijk bedankte voor de feestelijke ven siering van het schoollokaal. Overplaatsing. - Naar wij ver nemen, wordt de heer Van Dijk, thans werkzaam op het postkantoor alhier, met ingang van 1 December overgeplaatst naar het P.T.T.-kan- toor te Amersfoort. HEILOO. „Kobus Kuch" komt! - Zondag avond komt Louis Noiret met zijn gezelschap in „De Rustende Jager". Deze cabaret-artist, vooral bekend als „Kobus Kuch", zal met Henk Schaer, Polly Noint en andere be kende artisten een cabaietrevue op voeren „Luister eens even". Voor nadere mededeelingen verwijzen wij naar de aankondiging elders in dit blad. Uitvoering „Falkland". - Naar wij van het bestuur van „Falkland" vernemen, mag de ver. „Schakels" van Heijermans Zondagmiddag 14 Dec. niet opvoeren. Men heeft nu ge meend op 14 Dec. voor de nieuwe donateurs een ander tooneelstuk voor het voetlicht te moeten brengen. De keus is gevallen op het bekende too- neelspel van Fabricius „Onder één dak". Men zie voor verdere bijzon derheden over deze uitvoering elders in dit nummer. EGMOND AAN ZEE. De jacht - De gemeenten Eg- mond aan Zee en Egmond-Binnen zijn verklaard tot Sichexungsgebiet der Luftwaffe. Dit houdt in, dat in deze gemeenten iedere Nederlander is uitgesloten van elke soort jacht. Men zij dus nadrukkelijk gewaar schuwd, daar overtreding ernstige gevolgen kan hebben. (Ongecorrigeerd.) DISTRIBUTIE HAVERMOUT EN PEULVRUCHTEN. 's-Gravenhage, 28 November. De secretaris-generaal van het depar tement van landbouw en visscherij maakt in aansluiting op het bon- aanwijzingsbericht van Vrijdag 28 November 1941 nog het volgende bekend met betrekking tot de distributie van havermout en peul vruchten. De haverpositie maakt het nood zakelijk, de distributie van haver mout althans voorloopig te beëin digen. Hiervoo:r in de plaats zullen peulvruchten worden verstrekt tot een gelijke hoeveelheid per 4 weken, dus eveneens 250 gram. Ten einde de nog aanwezige voorraden haver-, mout te ruimen, zal de eerstvolgen de zoogenaamde havermoutbon niet volledig door peulvruchten worden vervangen, doch zullen op dezen, 30 November ingaanden bon voor zoover voorradig, naar keu ze havermout of peulvruchten be schikbaar zijn. Gedurende het tijdvak van 30 November tot en met 27 December a.s. zal dus de met „161" genummer de bon van de „bonkaart algemeen" recht geven op het koopen van 250 gram havermout of aardappelmeel- vlokken (dit alles voor zoover nog aanwezig) f 250 gram peul vruchten. Voorts kan worden medegedeeld, dat los van deze verstrekking van peulvruchten ter vervanging van havermout de eigenlijke peul vruchtendistributie in voorberei ding is en in de tweede helft van December kan worden tegemoet gezien. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 28 Nov. 1941. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 8 stapels, wegende 7500 kg kaas aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 7 stapels Kleine fabriekskaas 40+ 56, 20+ 43.50 en 1 stapel Kleine Boerenkaas 56. Alles met rijksmerk. Handel vlug. NOORDSCHARWOUDE 28 Dec (Noordermarktbönd). 390Ó0 kg Roo de kool f 4.80; 64400 kg Gele kool 4.80; 59000 kg D. witte kool 3; 5600 kg Groene kool 5.50; 3600 kg Peen: A 2.50, B 4, C f 3.20; 40000 kg Vroege witte kool 3; 18900 kg Vergeet bij Uw inkoopen voor St. Nicolaas de armen niet. Leg wat geld op zij voor de derde Lijstcollecte op 5 en 6 Dec. OPGAVB I AMSTERDAMSCHE BANK N.V, Bijkantoor Alkmaar, - van Vrijdag 28 November 1941 STAATSLEENINGEN. Vor. k. 3Nederland 1941 96S/s 4 Nederland 1941 100?/16 4 Nederland 1940 II 100'/, 3—3»/, Nederl. 1938 93% 3 Ned.-Indië 1937 953/-. BANK-INSTELL. Amsterd. Bank .137 Handel Mij. Cert. v. ƒ2.50179 Koloniale Bank .251 Ned. Ind. Handelsbank 161% IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 154 Calve Delft Cert. 126% Nederl. Ford ,3'i Lever Bros166% Phil. GloeiL Gem. Bezit 286 CULTUUR MAATSCH. H. V. A492 Java Cultuur ,295 Ned. Ind. Suiker Unit £81% Verg. Vorstenlanden 140 PETROLEUM. Kon. Petr. ,341 RUBBERS. Amsterd. Rubber ,3 0 Deh Bat. Rubber ,274 Hessa Rubber 184% Oostkust 1 j 4 Serbadjadi1A7 SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 155 Java-China-Japan lijn 180 Kon Ned. Stoomboot 214 Scheepvaart Unie .230 TABAKKEN. Deh Batavia 285 - Oude Deii 334% Senembah285 plm 2u 965/g 10C7/W 1C0'/. 93% 137 176 251 161 153»/, 127 343 167% 285 494 295 281 139 343% 332 276'/. 181 197 167 153% 179 215 232 286 339% 280 Andijvie 4.8066; 400 kg Ramme nas 10; 3000 kg Chin, kool 2— 3.10; 275 kg Knollen 2.50. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Nov. (Lang. Groenten veiling). 19600 kg Roode kool 4.80; 161200 kg Gele kool 4.80; 16400 kg Savoye kool 5.50; 1000 kg Bieten 3—4.50; 600 stuks Bloemmkoo:l 14 2e s. f 4.90— 5.80; 112400 kg Vroege witte kool/3; 12700 kg Andijvie 6; 1200 kg Ram menas 8.30; 139 kg Knollen 2.50. LEEUWARDEN, 28 Nov. 1941. Veemarkt: 640 Melk- en kalfkoeien 270—525; 353 Pinken 160—270; 914 Graskalveren f 8060; 522 Vette en Weideschapen 3055; 5 Vette en 149 varkens: drachtige 125205, magere 145400 en loopers 20 40; 87 Kleine biggen 817. Verder: 55 Stieren, 550 Vette koeien, 296 Nuchtere kalveren, 109 Bokken en 1 Paard. Totaal aanvoer 3683 stuks. WARMENHUIZEN, 27 Nov. 1941. 50400 kg Roode kool 4.80; 34300 kg Gele kool 4.80; 14200 kg Witte kool 3; 19400 kg D. witte kool 3. SCHAGEN, 27 Nov. '41. Veemarkt: 18 Paarden 4001300; 12 Veulens 500800; 35 Tijdkoeien 350—450; 38 Geldekoeien (magere) 350 400; 6 Kalfkoeien 450—625; 48 Vaarzen 200390; 87 Graskalveren 90160; 3 Bokken en geiten f 20 30; 14 Varkens (mag.) 24—32; 25 Biggen 1420; 154 Konijnen 1.50 —7.50; 34 Kippen 1.50—3. Voor centxale: 266 Geldekoeien (vette), 31 Nuchtere kalveren en 387 Schapen (vette). ALKMAAR. ONDERTROUWD: Lambertus Feh- res en Hendrikje M. Verhage. OVERLEDEN: Bartholomeus Fer- née, gescheiden van L. Zwart, 39 jaar. Roelofje Smid, gescheiden van J. Lünenborg, 67 jaar. Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Próv.-, G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. 8 Dec. zijn onze lieve Ouders J. LEK en M. LEKKERKMEER 12% jaar getrouwd. Hun dankbare kinderen: TINY en WIM. Koedijk, November 1941. Heden overleed, na een korte ongesteldheid, onze lieve Man, Vader en Behuwdvader, de Heer PIETER WESTER, in den ouderdom van 79 jaar. Heiloo, T. WESTER— BLOODHOOFT. Amsterdam, G. BAART— DE VRIES. J. BAART. Heiloo, 27 November 1941. Sell. Hondsbosschelaan J 89. De begrafenis zal plaats heb ben a.s. Maandag op de Nieuwe Begraafplaats te Heiloo, nam half vier.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2