DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Felle strijd in de bocht van de Donetz. Wij Helpen Nederlanders DuiSschtand strijdt voor Europa De strijd in het Oosten. Plaatselijke gevechten Lybïë. in Nederlandsche arbéids dienst. Hoofdgroep industrie. DISTRIBUTIE-NIEUWS Bonaanwijzingen. Thee eri kaas voor de feestdagen. Distributie van vaste brandstoffen. ALKMAARSCHE COURANT. 143ste Jaargang No. 283. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; lranco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.25, elke regel meer f 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Maandag-1 December 1941 Duitsch legerberichten. Berlijn, 30 Nov. (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: Bij Rosfcof en in de bocht van de Donetz hebben de Duitsche troe pen in samenwerking met de luchtmacht den vijand bij den af weer van zijn ook gisteren her haalde massale aanvallen weder om de zwaarste verliezen toege bracht. Gevechtsvliegtuigen bom bardeerden in het oostelijke deel der baai van Taganrog een pe- troteumopslagplaats in torand. In de omgeving van Moskou heeft de aanval der infanterie- en tankformaties opnieuw ter rein gewonnen. Voor Leningrad is een vrij ster ke uitvalspoging van den vijand mei steun van tanks afgeslagen. In het hoog© noorden hebben formaties gevechtsvliegtuigen de vernieling van belangrijke tra jecten der spoorlijn van Moer- mansk voortgezet. Andere doel treffende luchtaanvallen waren gericht op vliegvelden en spoor weginstallaties in den zuidelijken en midden-sector van het front. Leningrad en Moskou werden overdag gebombardeerd. Aan de Britsche kust hebben snelbooten in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een aanval gedaan op een krachtig beveiligd vijandelijk convooi en een tank boot van 7.000 brt. tot zinken ge bracht. Een ander groot schip werd getorpedeerd en waar schijnlijk tot zinken gebracht. In Noord-Afrika hebben de Duitsch-Italiaansche troepen hun tegenaanval voortgezet. Daarbij werden nieuwe vijandelijke tanks vernietigd. Duitsche gevechts vliegtuigen benevens formaties jagers en torpedovliegtuigen dre ven Britsche colonnes en opgestel de tanks uiteen. Ravitaiileerings- wegen van den vijand werden met succes gebombardeerd bij Mersa Matroe. In luchtgevechten scho ten Duitsche jagers zonder eigen verliezen vijf Britsche vliegtuigen neer. In de periode van 22 tot 28 November heeft de Sovjetlucht macht 207 vliegtuigen verloren, waarvan 79 in luchtgevechten, 53 door luchtdoelartillerie en de rest op den grond. In hetzelfde tijds bestek gingen aan het Oostelijk front 24 eigen vliegtuigen ver loren. Het tegenbericht van 29 Nov. luidde naar het D.N.B. uit het hoofdkwartier van den Führer meldt, als volgt: Bij den aanval op Moskou zijn verdere vorderingen gemaakt. Bij Rostof en in het Donetzbek- ken heeft de vijand bij nieuwe, onder sterke concentratie en meed oogenloos gebruik van zijn krachten uitgevoerde aanvallen zware, bloedige verliezen gele den. De bezettingstroep van Rostof ontruimt op bevel het nauwere stedelijke gebied om de noodzakelijke vergeldingsmaat regelen tegen de bevolking thans meedoogenloos te ondernemen, welke bevolking in strijd met het volkenrecht in den rug van de Duitsche troepen aan den strijd heeft deelgenomen. Voor Leningrad zijn krachtige uitbraakpogingen van den vijand afgewezen. In N.-Arika staan de verbon den troepen in concentrischen aanval op sterke Britsche strijd krachten, die opnieuw uit het Z.O, opgerukt zijn naar Tobroek. Duitsche gevechtsvliegtuigen-, hebben met goed gevolg spoor weginstallaties bij Sidi Barani gebombardeerd. Batrouillebooten hebben in het Kanaal den aanval van een Brit sche flottielje motortorpedobooten met succes afgeslagen. De voor een deel reeds beschadigde vijan delijke booten werden door Duit sche torpedobooten achtervolgd, waarbij eenJ3ritsche motortorpe doboot tot zinken gebracht en twee andere in een strijd van nabij zoo zwaar beschadigd wer den, dat aangenomen kan wor den, dat zij verloren zijn. Alle Duitsche schepen zijn hun be stemmingshaven binnengeloopen. Berlijn, 30 Nov. (DNB). Van mi litaire ijde wordt medegedeeld: In den Zuidelijken sector van het Oostelijk front hebben de bolsjewis ten in den loop van 29 Nov. met al le beschikbare strijdkrachten hpn massale aanvallen op de Duitsche stellingen in het gebied van de bocht van de Donetz hervat. De bolsjewisten, die in breede aanvals golven steeds weer tegen de krach- tigen Duitschen afweer inrenden, le den buitengewoon zware verliezen. Voorts meldt het DNB, dat de bolsjewisten bij vergeefsche tegen aanvallen tegen Duitsche troepen de laatste dagen in de N.-sector van 't Oostelijk front wederom zware ver liezen hebben geleden. Een der z.g. eliteregiment werd bij het Ladoga- meer vernietigd. Aan het Karelische front hebben Finsche troepen 3 bolsjewistische, compagnieën omsingeld en bijna ge heel in de pan gehakt. Centrale sector. Berlijn, 29 Nov. (DNB). Po gingen der bolsjewieken om door tegenaanvallen op sommige plaat sen den druk der Duitsche aanval len in den centralen sector te ver minderen, zijn gisteren, evenals de vorige dagen, op de Duitsche afweer gestrand. Terwijl in eenige sectoren van het centrale front sterke verde digingsstellingen van de bolsjewis ten doorbroken zijn, hebben de Duitsché troepen de bolsjewistische gevechtskracht op andere plaatsen j/erzwakt door doeltreffend uiteen slaan van alle tegenaanvallen. Bij deze gevechten, die zeer taai en hardnekkig gevoerd werden, zijn de verliezen der bolsjewieken aan menschen en materiaal zeer groot. Berlijn, 29 Nov. (DNB). De plaats Wolckolamsk, dat de laatste weken in de berichten der bolsjewieken en hun bondgenooten steeds weer als centrum van .den bolsjewisti- schen tegenstand werd genoemd, is thans eveneens in Duitsche handen. De militaire beteekenis van deze plaats ligt in het feit, dat daar niet alleen belangrijke verkeerswegen elkander snijden, doch dat ook de spoorlijn MoskouRiga door deze plaats loopt. Aardbeving in Britsch Indië. (D.N. B.) - In d'en nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft een zware aardbe ving de Indische steden Pesjawar, Rawalpindi en Srinagar geteisterd, 000 wordt uit Bombay gemeld, in Pesjawar brak een paniek uit. Tot dusverre is nog geen nader bericht Vitvangen omtrent die materieels schade en het aantal slachtoffers. MAX BLOKZIJL SPREEKT. 's-Gravenhage, 1 Dec. Het poli tieke weekpraatje van Max Blokzijl, dat van 19.4520.00 uur over den zender Hilversum 2 gehouden wordt, beeft tot titel: „Het Nederlandsche marionetten-kabinet". DE NIEUWE UNIFORM VAN WINTERHULP NEDERLAND. (Schipper) ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN N.-DUITSCHLAND. Berlijn, 1 Dec. (DNB). In den af- geloopen nacht zijn Britsche bom menwerpers de Duitsche bocht in gevlogen, benevens het Noord- Duitsche kustgebied. Bommen, die neergeworpen werden op woonwij ken,a veroorzaakten militaire noch economisch militaire schade, daar entegen wel beschadigingen aan hui zen en verliezen aan dooden en ge wonden onder de burgerbevolking Volgens tot dusver ontvangen be richten werden vier Britsche toe stellen neergeschoten. Iraansch ministerie afgetreden. (D.N.B.) - De Iraamsche minister president, Foeroaghi, die de onder handelingen over het Sowjetrus- sistehBritsche verdrag met Iran heeft voortgezet en beëindigd, heeft naar Associated Press uit Teheran meldt, formeel het ontslag van zijn ministerie aangeboden. Verliescijfers (A.N.P.) - De Mili- tarische Korrespondenz aius Deutsch- land raamt de verliezen aan Britsche en neutrale koopvaardijbemanniragen als gevolg van de Duitscfhen dui'k- bootporlog op meer dan 15000 man, opvarenden van meer d'an 3000 koop vaardijschepen, VERDUISTER GOED l ZON 1 Dec. onder: 17.31 2 Dec. op: 9.28 MAAN 1 Dec. op: 16.48 onder: 6.35 3 Dec. Volle Maan. In het concertgebouw „Tivoli" te Utrecht werd een groote openbare vergadering der N.S.B. gehouden, waar de Commissaris der provincie Utrecht, de heer W. B. Engelbrecht, belangrijke mededeelingen heeft gedaan. Overzicht tijdens de rede. (Polygoon-Zeylemaker) Italiaansch legerbericht. Rome, 30 Nov. (Stefani) Het Ita- liaansche weermachtbericht luidt als volgt: De slag in Marmarica. werd gisteren over het geheel geken merkt door een periode van stil stand. Plaatselijke gevechten wer den geleverd in den centralen sec tor en aan het front v-an Solloem. Van Tobroek en Bardia niets te melden. De vijand deed luchtaan vallen op Derna, Tripolis en Ben- gazi. In den loop van deze aanval len schoot de Italiaansch-Duitsche luchtdoelartillerie vier toestellen neer: één te Derna, één te Tripolis, waar de bemanning werd gevangen genomen en twee te Bengazi, die brandend in zee stortten. In den loop der luchtgevechten schoot de Duitsche luchtmacht zeven toestel len neer. De Italiaansche luchtmacht bombardeerde het spoorwegcentrum Mersa Matroe en voerde haar aan vallen uit op gemotoriseerde afdëe- lingen van den vijand in de Ooas© Gialo. Een onzer zeeverkennings vliegtuigen werd door drie vijande lijke vliegtuigen aangevallen en schoot er één van neer. In het centrale deel der Middel- fand-sche zee is gistermiddag een vijandelijke vlootfórmatie aange vallen door twee vliegtuigen onder bevel van kapitein-vlieger Marino Marini en luitenant-vlieger Saverio Mayer. Een kruiser werd zwaar ge- .roffen door twee torpedo's. Het Italiaansche legerbericht van 29 Nov. luidde als volgt: Gisteren, den elfden dag van den slag in de Marmarica woestijn, heb ben opnieuw van den vroegen och tend tot het aanbreken van den nacht hevige gevechten gewoed. Aan het front van Solloem artil lerieactie en vergeefsche aanvals- pogingen van den vijand. Bij To broek werd een nieuwe door den vijand in oostelijke richting onder nomen aanval, die ten doel had den om hem llggenden ring te doorbre ken, door de trorpen der divisie Bologna volkomen afgeslagen. In den centralen sector verbit terde gevechten met pantser- en infanteriestrijdkrachten van den tegenstander, die gesteund werden door artillerie en luchtmacht. In het verloop van deze gevechten werd een geheeld gemotoriseerde brigade van den vijapd vernietigd. Duitsche en Italiaansche troepen maakten meer dan 1000 gevange nen, waaronder ook de Engelsche generaal, James Karges, die het be vel voerde over die brigade. Er werden meer dan 50 Britsche pant serwagens vernietigd. Verder wer den talrijke gemotoriseerde een heden en vrachtauto's van den* vijand in brand geschoten of on bruikbaar gemaakt. Sterke bedrij vigheid der Duitsch-Italiaansche luchtstrijdkrachten. Eenige esca drilles vallen nog voortdurend de Vijandelijke gemotoriseerde een heden in het gebied van de oase Gialo hevig aan. In den namiddag van den 27sten November hebben twee Britsche vliegtuigen Misurata met hun boordwapens beschoten. Een der vliegtuigen werd brandend ten val gebracht. Twee andere vliegtuigen werden aan het front in de woestijn van Marmarica neergeschoten. Vergeet bij Uw inkoopen voor St. Nicolaas de armen niet. Leg wat geld op zij voor de derde Lijstcollecte op 5 en 6 Dec. Uitzonderingstoestand in het pro tectoraat opgeheven. (D.N.B.) - De civiele uitzonderingstoestand, die op 28 September en 1 October werd af gekondigd door d-e districten Meuh- rich-Ostrau, Kladno, Königgratz, Olmütz en Zlin, wordt met ingang van 1 December opgeheven. Tevens vervallen alle verboden, die daar bestonden, v vi HAARDEN VAN ONRUST IN SERVIE VERDWENEN. Belgrado, 30 Nov. (D.N.B.) De laatste communistische haarden van pnrust in westelijk Servië zijn gezuiverd. De communistische benden zijn uil de sleden Catsjak en Oezitsje verdreven en konden tenslotte vernietigd worden. Dit bericht werd te Belgrado met groote voldoening ontvangen, daar de communisten juist de laatste dagen in Catsjak nieuwe daden van geweld ge pleegd hadden. Nadat de communisten die stad overvallen hadden, begonnen zij terstond er mede om met hun per soonlijke vijanden af te rekenen, het geen beteekende, dat zij iedereen ver moordden, die hun in den weg kwam. Onder aanvoering van den vroegeren communistischen afgevaardigde Melen- tije Niksitsj en van communistische agenten uit het buitenland, de Joden Norota, Titus en Lindenmayer, roeiden zij systematisch alle nationale elemen ten uit, zooals zij dit reeds in de plaat sen van westelijk Servië, Oezitsje en Pozega, gedaan hadden. De bevolking vluchtte in massa uit dit communisti sche paradijs en verbeidde met onge duld het einde van haar lijden. Te Stragare, in westelijk Servië, werden "na den aftocht der communisten ver schrikkelijke misdaden ontdekt. Zoo werd een kindertehuis overvallen. Alle kinderen werden de koude ingedreven en het tehuis werd leeggeplunderd. Toen de kinderen half bevroren in het huis waren teruggekeerd, wierpen de communisten er een bom in, waardoor vijftig kinderen den dood vonden. DE AMERIKAANSCHE BEZETTING VAN SURINAME. New-York, 29 Nov. (A.N.P.) De isolationistische New-York Daily News juicht de bezetting van Suri name door de Ver. Staten toe. Het blad stelt den eisch, dat de kolonie na den oorlog niet zal worden te ruggegeven. De bezetting vormt een imperialistische, opportunistische manoeuvre der machtspolitiek 'der Ver. Staten en dus een bouwsteen in den opbouw van het empirë. Het is ook onverstandig en huichelach tig Suriname en anderen bezette landen den status te geven van een Amerikaanschen staat. Zij moeten veeleer behandeld worden als Brit sche koloniën, want wanneer een maal de koers is ingeslagen van het imperialisme, moet men ook impe rialistisch handelen. Daarom is het ook moeilijk te zien, waarom de Amerikaansche regeering wacht met de bezetting van Fransch Guyana, Martinique en Guadeloupes. Wie zich op het pad der misdaad, begeeft zal tot de conclusie komen, dat de eerste stap de moeilijkste is. De regeering der Ver." Staten heeft zich over dezen stap van zuivere agressie verantwoord met het al te doorzichtige excuus, dat zij de kost bare bauxietmijnen tegen mogelijke vijandelijke aanvallen moet bescher men, maar de New-York Daily News laat reeds een geheel ander geluid hooren, dat althans de verdienste heeft, dat het geen huichelachtige verklaring meer is. Suriname zal een bouwsteen van 't nieuwe Amerikaansche imperium moeten worden. Men denkt daarbij blijkbaar geen oogenblik meer aan den oorspronkelijken bezitter, die werkeloos kan afwachten wat de machtige heeren met zijn eigendom van plan zijn. „Amerika voor de Amerikanen", zegt de Monroeleer. Men zou er aan kunnen toevoegen: „niet alleen Amerika, maar alles wat Roosevelt en zijn raadgevers thans zonder moeite, zonder gevaar en zonder kosten in de wacht kunnen sleepen". Aanmelding en keuring. Aanvang van den diensttijd op 15 December 1941. Na afloop hiervan bemiddeling voor arbeid in Nederland. Keuringen heb ben plaats op, 1, 2, 3, 4 en 5 December 1941. Voor vrijwillige dienstneming bij den Nederlandschen arbeidsdienst zal op ondervermelde plaatsen en data, telkens tusschen 9.30 en 15.00 gelegenheid zijn voor keuring voo: vrijwillige dienstneming. Iedere jonge m a nj die aan de volgende voorwaarden voldoet, kan zich naar de dichtstbij gelegen ken ringsplaats begeven en zich aan melden bij den voorzitter van den keuringsraad. Reiskostenvoor de heen- en te rugreis worden vergoed. Het is aan te bevelen een brood maaltijd mede te brengen. Gegadigden moeten aan de vol gende voorwaarden voldoen: a. Nederlander zijn. b. Niet jonger dan 17 en niet ouder dan 23 jaar zijn, 3. Ongehuwd zijn. Meldt u ter keuring aan. Arnhem, Menthenstraat 12, Maan dag 1. December 1941. Tilburg, Langeschrijfstraat 66, geb. publieke werken, 1 Dec. 1941. Den Haag, Huygenspark 23, Maandag en Dinsdag 1 en 2 Des. '41 Nijmegen, Ridderstraat 4, Dins dag 2 Dec. 1941. 's-Hertogenbosch, stadhuis, ingang achter het stadhuis 3, 2e étage, Dinsdag 2 Dec. 1941. Leeuwarden, school St. Anthony- straat 4,' Woensdag 3 Dec. 1941. Utrecht, school Draaiweg 29 (gouverneurschool), Woensdag Dec. 1941. Eindhoven, Kruisstraat 53, Pa rochiehuis, Woensdag 3 Dec. 1941. Heerlen, Esschenerweg 25a, cen trale werkplaats, Donderdag Dec. 1041. Gouda, Oosthaven 50, gem. con- sultatiegeb., Vrijdag 5 Dec. 1941. Ieder dié wordt goedgekeurd en overigens aan de eischen voldoet wordt op 15 Dec. 1941 opgeroepen om gedurende 5 maand in den Ne derlandschen arbeidsdienst te die nen. Na beëindiging van den diensttijd van 514. maand kan de vrijwilliger bij gebleken geschiktheid in aan merking komen voor een van de volgende groepen: a. Opleiding tot kader. b. Vrijwillig nadienen gedurende nader te bepalen tijd. c. Na eervol ontslag voorkeur bij arbeidsbemiddeling in Neder land. 's-Gravenhage, 29 November. In de Nederlandsche Staatscourant zal Maandag 1 December a.s. de instel ling van de hoofdgroep industrie worden gepubliceerd, waaronder de in den loop van dit jaar opgerichte 28 bedrijfsgroepen met hare vak- en ondervakgroepen zullen ressort.ee- ren. De organisatorische werkzaam heden van dezen geheelen opboüw zijn in de organisatie-commissie ge schied door de uit haar midden ge vormde industrie-commissie, welke onder leiding stond van den heer T. J. Twijnstra. De organisatie-commissie heeft be sloten deze industrie-commissie di leiding der hoofdgroep industrie op te dragen, aangezien zij overtuigd is daarmede te bereiken, dat de grondgedachten, welke bij den op bouw hebben voorgezeten en waar mede weinigen zoo goed bekend kunnen zijn dian juist diegenen, wel ke den geheelen opbouw zelf ver richt hebben, het beste verwezen lij let kunnen worden. De leiding der hoofdgroep bestaat derhalve uit die heeren T. J. Twijn- istra, voorzitter, dr. L. P. Krantz, eerste plv. voorzitter, mr. B. J. M. van Spaendonck, 2e plv. voorzitter, J. M. Honig, F. B. J. Gips, terwijl tot secretaris is benoemd mr. P. A. Blaisse, tevens secretaris van het bu reau der organisatie-commissie en van de suib-conimissie industrie uit de organisatie-commissie. Naar wij vernemen acht de orga nisatie-commissie hiermede baar taak ,ten op zichte van de organisatie der industrie afgeloopen, zoodat men dezer dagen een desbetreffend be sluit van den secretaris-generaal van het departement van handel, nijver heid en scheepvaart kan tegemoet zien. De Amerikanen in Suriname. (D.N B.) - Naar Associated Press meldt, zijn te Paramaribo drie Amerikaan sche troepen-transportschepen met manschappen en materiaal voor den bouw van barakken aangekomen. Zoodra er een kamp is ingericht, zul len méér troepen volgen, aldus het agentschap. Dit nummer bestaat uit zes pagina's. 's-Gravenhage, 29 Nov. Het Is altijd een goede gewoonte bij ons geweest, in de donkerste maanden van het jaar onze medemenschen met geschenken te verrassen. Voor een groot deel van onze landgenoo- ten is het St. Nicolaasfeest daartoe aanleiding, voor een ander deel het Kerstfeest. Voor het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd zijn beide feesten aanleiding om voor een verrassing te zorgen. Toen de thee-distributie eenigen tijd geleden werd beëindigd, werd in het vooruitzicht gesteld, dat de be trekkelijk kleine hoeveelheid thee, die was overgebleven, zou worden gereserveerd voor een speciale ge legenheid. Wat lag meer voor de hand, dan dat wij allen dachten aan het geschenkenfeest bij uitnemend heid: St. Nicolaas. Het komt dus eigenlijk niet geheel onverwacht, wanneer thans kan worden mede gedeeld ,dat in December de laatste thee zal worden ter beschikking gesteld. Deze thee zal echter, in tegen stelling- tot de verwachtingen van het publiek, niet met Sint- Nicolaas, doch omstreeks Kerst mis verkrijgbaar worden gesteld, daar de distributie van de laatste resten ,van een artikel de auto riteiten altijd voor vele moeilijk heden plaatst. In elk geval: de belofte wordt ingelost. Nader zal worden be kend gemaakt, hoe groot dit laatste rantsoen thee zal zijn en op welke wijze het zal kunnen worden verkregen. Men heeft echter ook op het Sint-Nicolaasfeest niet zonder iets extra's op distributiegebied willen laten voorbijgaan. Daarom is besloten, ter gelegenheid van dien feestdag eenmaal een extra rantsoen kaas ter beschikking te stellen, dat honderd gram per persoon zal bedragen. Omtrent de wijze, waarop men dit extra rantsoen zal kunnen bekomen, volgt hieronder een mededeeling. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat in de week van Sint-Nicolaas een extra- rantsoen kaas van 100 gram beschik baar wordt gesteld. In verband daar mede geeft gedurende het tijdvak 30 November tot en met 6 December a.s. de met „167" genummerde bon van de bonkaart algemeen, recht op het koopen van 100 gram kaas. Deze bon blijft bovendien na 6 December a.s. nog geldig tot en met 27 Dec. a.s. 's-Gravenhage, 29 Nov. De secr.- gen. van het dep. van handel, nij verheid en scheepvaart deelt mede, dat gedurende het tijdvak van Maandag 1 December 1941 tot en met 31 Januari 1942 de met K. F. 07 gemerkte bonnen van de kaarten M. en N. welke zijn uitgereikt aan verbruikers, die voor kookdoelein- den op het uitsluitend gebruik van vaste brandstoffen, al dan niet in combinatie met petroleum, zijn aan gewezen, elk recht geven op het koopen van een eenheid vaste brandstoffen, met uitzondering van anthraciet en fabrieksturf. Gedurende het tijdvak van Maan dag 1 December 1941 tot en met Woensdag 31 December 1941 geven de mét de woorden „generator- anthraciet twaalfde periode ge merkte bonnen recht op het koopen van 1 hl (maximum 75 kg) an- thracietnootjes V en V of 50 kg turfcokes terwijl gedurende ge noemd tijdvak de met „generator turf twaalfde periode gemerkte bonnen recht geven op het koopen van 50 stuks baggerturf. HONDEN- EN KATTENBROOD, 's-Gravenhage, 29 Nov. Het Rijks bureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt, bekend, dat voor het tijdvak van 1 tot en met 31 December 1941 op bon no. 17 van de voederkaart voor honden wordt verkrijgbaar gesteld voor honden van: Groep 1 10 kg. hondenbrood Groep 2 10 kg. hondenbrood Groep 3 8 kg. hondenbrood Groep 4 4 5 kg. hondenbrood Groep 5 4 kg. hondenbrood Groep 6 3 kg. hondenbrood Op bon no. 17 van de voederkaart voor katten wordt voor dezelfde periode 1 <4 v kg. kattenbrood ver krijgbaar gesteld. Na 31 December 1941 zijn de bon nen no. 17 van bovenbedoelde kaar ten ongeldig. Zij mogen nadien niet meer .worden aangenomen,

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1