FRANKENBERG H.V. Wij Helpen Nederlanders STAD EN OMGEVING Pas nü op voor Rheumatiek! AGENDA. Peter Ton als symbool van trouw en opofferings gezindheid der N.S.B. LANGESTRAAT 28 SPORT "fi&ftêrUi. Aucsf AMSTERDAMSCHE BEURS Or. X" 1121 Pagina 2. VOORDRACHTAVOND. Hamlet. Het Departement Alkmaar van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen had gisteravond in de Dancing van de Harmonie een voordracht avond georganiseerd voor de leden met hun huisgenooten. Om ruim acht uur sprak de voor zitter, mr. Veendorp, een hartelijk woord van welkom tot de aanwe zigen, in 't bijzonder tot den heer fiduard Verkade, aan wien hij daar op het woord verleende voor het houden van zijn voordracht over Shakespeare's Humlet. Eduard Verkade heeft zich steeds bijzonder verdienstelijk gemaakt door het nader brengen van de too- reelliefhebbers tot Shakespeare. Wil nen de stukken van dezen grooten •uteur naar waarde kunnen schatten, dan is een deskundige toelichting en verklaring onontbeerlijk. Want Shakespeare maakt het de toehoor ders niet gemakkelijk. Het stuk Hamlet heeft zich steeds in de spe ciale belangstelling van velen mogen verheugen. Velen hebben zich met deze figuur beziggehouden. En nu heeft Verkade juist gisteravond de Hamletfiguur op uitnemende wijze belicht, ontleed en naar zijn juiste beteekenis in het stuk geplaatst. De schijnbaar zonderlinge Hamlet is nu opeens anders tegenover de toehoor ders komen te staan. Na een uitvoerige bespreking van diverse interessante zaken met be trekking tot het stuk, ging de spreker de acten afzonderlijk na en de ont wikkeling'van het drama. De mono logen van Hamlet zijn van groote beteekenis: daarin is hij zonder masker. Na verklaring droeg Ver kade ze op uitnemende wijze voor, alsook verschillende andere mooie en boeiende scènes uit het werk. Koning Claudius, Horatio, Ophelia, e.a. werden daardoor bekende per sonen. Hij schilderde levendig het duel tusschen Hamlet en Laërtes in de vijfde acte, zoodat dit tooneel wel zeer duidelijk tot de toehoorders sprak. Een hartelijk applaus beloonde den tooneelspeler Verkade voor zijn „Hamlet-vertolking", als we 't zoo noemen mogen en toen mr. Veen- dorp aan 't slot den heer Verkade dank zegde voor de wijze, waarop hij allen nader tot Hamlet had gebracht, stemden de aanwezigen daar spontaan mee in. G. C. van Gulik. JOPIE SLIM EN DIKKIE BIGMANS IN 'T GULDEN VLIES.. A.s. Zaterdagmiddag om 2 en om 4 uur zal het Rotterdamsch Kinder - tooneel twee vroolijke Sint Nicolaas- voorstellinjgen geven in 't Gulden Vlies. De vermaarde kinderklucht „Jopie Slim en Dikkie Bigmans" zal ten tooneele worden gebracht. Het betreft hier geen poppenkast of film, maar kindertooneel gespeeld door artisten. Clowns en Indianen zullen in de zaal verschijnen en de jeugd zal brullen om de dol vermakelijke avonturen van „Jo-pie Slim en Dik kie Bigmans". Bovendien komen St. Nicolaas en Zwarte Piet o-p bezoek. Geen twijfel of de Alkmaarsche jeugd zal a.s. Zaterdagmidadg in 't Gulden Vlies aanwezig zijn. DIERENBESCHERMING. Sinds geruimen tijd zwerft te Alkmaar een jonge herdershond, lief karakter, eenigszins schuw, geen waakhond. In de omgeving van het Verdronkenoord is aangetroffen een jonge poes. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoegen bij den heer C. Verwer, inspecteur dierenbe scherming, Baanstraat, alhier. OFF1CIEELE MEDEDEELING. De Directeur der Gemeentewer ken van .Alkmaar maakt bekend, dat de doorvaart tusschen de in aanbouw zijnde Turfmarktsbrug met ingang van Maandag 8 December 1941 t/m Maandag 5 Januari 1942 van 12.30 uur tot 13 30 uur en van 18 uur tot 9 uur voer het scheep vaartverkeer zal zijn Opengesteld. DE GETROKKEN WITLOFWORTELEN. De Nederl." Groenten- en Fruit Centrale deelt aan de veilingen mede, dat het vervoederen van wit lofwortelen in eigen bedTijf is toege staan. De wortelen, welke niet in eigen bedrijf worden vervoederd, moeten worden geleverd voor boven het IJ aan de fa. van t Hof Blok ker, droogbedrijf „Hollandia" te Limmen. GESLAAGD. Aan de Amsterdamsche Universi teit is bevorderd tot arts.mej. S. Boe kei te Texel. Nu de weersomstandigheden weer zoo tall-ooze slachtoffers gemaakt hebben van Rheumatische pijn, mag het geen verwondering wekken, dat men -overal j-uist nu herhaaldelijk den raad hoort geven: 'begin een Kruschen-kuur! Geen wonder trouwens. Al jaren en jaren heeft Kiuschen ook in Nederland bij tai- looze Rheumatieklijders een waar wonder teweeg gebracht. De aan sporende werking van Kruschen's zes minerale zouten op lever, nieren en ingewanden, zal Uwe organen nieuwe kracht bijzetten; ze zullen Uw bloed- reinigen en het zuiveren van schadelijke zuren. Reeds bij een kort maar regelmatig gebruik van Kruschen Salts merkt ge de versterkende werking en de gesta dige verlichting van Uw lijden. Ook hebt ge met Kruschen meer nut van Uw voedsel omdat Kruschen 0e spijsvertering zoo gunstig sti muleert. - Kruschen het oude beproefde recept sinds 1889. Bij alle Apoth. en Drog 1.47, 0.76, 0.41. N.V. Rowntree, Amsterdam, KOLENDAMPVERGIFTIGING. Woensdagmorgen deed zich een geval van kolendampvergiftiging voor op een schip in het Noordholl. kanaal te Schoorldam. Er waren twee mannen aan boord die afzon derlijk sliepen. Toen de schipper zijn maat wilde wekken, kreeg hij geen gehoor. Het luik van het vooronder werd opgelicht en toen zag hij hem bewusteloos op den grond liggen, met zijn bovenkleeren nog aan. Dit bewijst dat de vergiftiging vóór het naar bed gaan al heeft plaats gevon den. Onmiddellijk werd dr. Heringa uit Schoorl gewaarschuwd, die spoe dig terplaatse verscheen en de eerrte hulp verleende, geassisteerd door de E.H.B.O.'ers P. Mantel en K. Half. Na geruimen tijd gelukte het met behulp van de zuurstofkoffer, de levensgeesten op te wekken. Daarna is de man per auto naar het zieken huis te Alkmaar overgebracht. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). GOEDE VANGST TE WARME NHUIZEN. Zaterdagmorgen werd bij het veilingkoffiehuis alhier een zoo goed als nieuwe fiets ontvreemd, toebe hoorende aan P. H. te Kalverdijk. De politie ging terstond op onderzoek uit en Maandagmorgen werd de per soon die Zaterdag aan het station, te Warmenhuizen twee fietsen had laten bevrachten, ingerekend, toen hij met de tram van 7.30 uit Alkmaar te V/armenhuizen arriveerde. Na een poosje achter slot en grendel te heb ben gezeten, bekende hij den dief stal te hebben gepleegd. De dader is woonachtig te Alkmaar Onmiddel lijk werd de politie te Alkmaar ge waarschuwt om een verder onder zoek in te stellen. Na huiszoeking werd de gestolen fiets gevonden, echter zonder banden en lantaarn. Deze banden waren inmiddels al ver kocht aan een melkslijter aldaar. On middellijk zijn deze opgeëischt. Deze huiszoeking leverde echter nog meer op, n.l. nog een nieuwe fiets die eveneens gestolen -was, een zak Ame- rikaansch meel en een kist revolver patronen. Volgens verklaring van verdachte had hij deze opgevischt bij de Kooij. De man is naar het Huis van Bewaring overgebracht. HET MILLÏOEN GEPASSEERD. De veilingsvereeniging Aven- horn en omstreken heeft Dinsdag het millioen gepasseerd Ter gelegen heid van dit heugelijke feit heeft de voorzitter, de heer Bakker, een rede gehouden, waarin hij o.a. zei, dat er nog wel gelegenheid tot uit breiding van de tuinbouwcultuur is in de omgeving van Avenhorn. Spr. heeft d-e pioniers herdacht, die tot de oprichting van d-e veiling hebben besloten. Aan den aanvoerder, die het mil lioen volmaakte, den heer Besse- ling, en den kooper van die partij, de heer G. Grootjes, vertegenwoor diger der fa. Kramer uit Amster dam, overhandigde de voorzitter een vulpen met inscriptie. OMZET NOORDERMARKTBOND. De omzet van de veilingsver eeniging Noordermarkbond te Noordscharwoude was gedurende de maand November 165,512,84 (v. j. 149.328,80). BEZOEK AAN TEXEL. Vergunning vragen vóór 10 Dec. De mogelijkheid bestaat om tijdens de Kerstvacantie een familiebezoek aan Texel te brengen gedurende de periode van 19 Dec. 1941 tot 5 Jan. 1942; uiterlijk op laatstgenoemden datum moet Texel verlaten zijn. De mogelijkheid bestaat alleen voor fa milie in engeren zin, zooals ouders, kinderen en verloofden. Verzoeken kunnen ook thans zonder nadere toe lichting geweigerd worden. De verzoeken dienen uiterlijk 10 Dec. vóór 12 uur te zijn ingediend op het Raadhuis van Texel. De aanvragen dienen de volgende gegevens te bevatten: Naam en voor namen van den aanvrager en c.q. zijn medereizende gezinsleden; adres in de woonplaats en tijdelijk adres en naam van den gastheer op Texel. In den linkerbovenhoek van de enveloppe vermelde men „Kerstver- gunning". ,v HEILOO. Vergadering Bureau van Advies. - De jaarvergadering van de aan geslotenen bij het bureau van ad vies voor neringdoenden te Keiloo mocht zich niet in een groote be langstelling verheugen. De heer A N. K. Hopman, administrateur van het bureau, bracht een uitvoerig jaarverslag uit. Hierin werd o.a. ge zegd, dat nog steeds vele zakenlie den niet voldoende inzien, dat de vrijgevigheid der middenstanders bij Bioscopen. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Fientje Peters - poste restante (Holl. hum. film). 14 jaar. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Een balnacht in Palamo (operette). Alle leeftijden. Donderdagav. geen voorstelling. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Voor Duitschland start (rom.) Eiken leeftijd. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Schaduwen der duisternis (sens.) 18 jaar. VredegerecMshol. Winterhulp een der hoogste gemeenschapswaarden. het verleenen van crediet aan de afnemers en opdrachtgevers een groot euvel is. De tegenwoordige distributietij d leent zich er bij uit stek voor, om het maatschappelijk kwaad van het borgen uit te roeien. In de vacature van bestuurslid door vertrek van den heer Cedee kreeg het bestuur machtiging een geschikten candidaat aan te zoeken. In de commissie van bijstand wer den gekozen de heeren G. Koning, J. Rene's en Th. van Velzen. Enkele leden kregen op hun verzoek in lichtingen omtrent sommige slechte betalers. WARMENHUIZEN. Wie mist een schuitje? - De po litie verzoekt ons mededeeling te doen dat is komen aandrijven een schuitje, op de voorplecht gemerkt Jb. B. De eigenaar kan nadere in lichtingen bekomen bij de Gem. politie alhier. BENOEMD. Met ingang van 1 Januari 1942 is benoemd tot leeraar in vasten dienst aan de rijks hoogere burgerschool te Groningen de heer TI. Meyling, thans leeraar aan de rijks hoogere burger scholen te Enkhuizen en Hoorn. Kegelen WEDSTRIJDEN ALKMAARSCHE KEGELBOND. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van den Alkm. Kegelbond zal in de Rustende Jager te Bergen, daar het gebouw de Unie thans niet beschikbaar is, een onderling con cours worden georganiseerd over 3 banen en wel op 14, 17, 20 en 21 Dec. a.s. Het programma vermeldt: baan 1: korpswedstrijd voor 5- en 3- tallen van bij den Alkm. bond aan gesloten clubs, verdeeld in vijftal len klasse a en b en drietallen klas se a en b. Damesdrietallen werpen mede in laatstgenoemde afdeeling klasse b. Op de banen 2 en 3 zullen vrije-baan-wedstrijden worden ver- kegeld en wel in afdeelingen a, b, c en dames. Tevens zijn er wedstrijden om het districtskampioeschap, waar aan zullen deelnemen vertegen woordigende tientallen van de bon den: Amsterdam, Haarlem, Hollands Noordpunt (Helder) en Alkmaar. Deze wedstrijd wordt gehouden op den eersten dag. Het tiental van den Alkm. Kegel bond is samengesteld als volgt: C. Klerk (de Burg), Jac. van Spanje (OKA), P. Hendriks (Met z'n Tie nen), J. de Bakker (Koekoek), G. Oudes (Alcm. Victrix), Q. Jonker (Koekoek), J. Eickholt (OKA), C. II. de Lange (ZEKZ?), G. J. Gene- faas (Koekoek) en A. Köllmann (Op de Lat). Reserve: W. Burdorf (ZE KZ?) en J. Diepen (Koekoek). RADIOPROGRAMMA. VRIJDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Gr.pl. 8.35 Ochtendgymnastiek. 8.45 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gr.pl. 11. Voor de kleuters. 11.2C Ensemble Willy Kok. 12.Gr.pl. 12.10 Orgel concert en zang. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Molto Cantabile en gr.pl. 14. Arnh. Orkestver. en soliste. 16.Bij bellezing. 16.20 Pianovoordr. 16.45 De Mandolinisten en gr.pl. 17.15 Strenge straffen tegen hen, die deze niet eerbiedigen. In zijn Woensdag gehouden zit ting heeft het Vredegerechtshof in hooger beroep een aantal uitspraken gegeven, waaronder eenige van pnncipieele beteekenis. Wegens beleediging van een volksgroep werd veroordeeld P. J. v. d. Z. te Den Haag tot een week gevangenisstraf. Verdachte had in het openbaar geroepen: „Alle hou zeeërs zijn landverraders", en was deswege door de Haagsche recht bank veroordeeld tot een boete van 15 gulden. Bevestigd werd een von nis van den politierechter te Dord recht, waarbij M. L. de JJ. te Dordrecht wegens mishandeling en beleediging to1> 25 gulden boete werd veroordeeld. Wegens beleediging werd ver oordeeld A. B. te Den Haag tot 300 gulden boete, die door de rechtbank aldaar was vrijgesproken. Voorts werd D. S. te Goes ver oordeeld wegens beleediging en beleediging véft een volksgroep tot 2 weken gevangenisstraf. Ver dachte was door de rechtbank te- Middelburg vrijgesproken. Winterhulp. Tot 2 maanden gevangenisstraf veroordeelde het Hof K. de V. M. en A. B. te Den Haag wegens ver nieling van aanplakbiljetten van Winterhulp Nederland. De recht bank te Den Haag had elk der ver dachten tot 15 gulden boete ver oordeeld, terwijl de advocaat- generaal mr. van Asch van Wijck in 'beroep een boete van 40 gulden had geëischt. Het Hof overwoog met betrekking tot deze zaak het vol gende. „Met de instelling van de Winter hulp Nederland wordt beoogd bij onze volksgenooten het besef van onderlinge verbondenheid te verle vendigen als grondslag van de nieuwe gemeenschap, welke voor het voortbestaan van het Neder- landsche volk volstrekt onmisbaar is. Als zoodanig is deze Winterhulp een nationale gemeenschapswaarde van zeer hooge beteekenis, waar voor het begrip met alle daartoe geschikte middelen moet worden verbreid. Tot deze middelen be hoort o.a. het gebruik van openbare aankondigingen, waarin onze volks genooten worden aangemoedigd het gemeenschapswerk, in dienst waar van Winterhulp staat, naar ver mogen te steunen. Hij, die zich aan deze aankondigingen vergrijpt met de kennelijke bedoeling haar uiter lijk te verhinderen of te belemme ren, plaatst zich metterdaad tegen over en buiten de volksgemeenschap en geeft van een zoo vijandige ge zindheid te haren opzichte blijk, dat hij als een ernstig gevaar voor deze gemeenschap moet worden beschouwd. Nog strafwaardiger wordt deze daad, indien, gelijk verdachten deden, van de nachte lijke duisternis gebruik wordt ge maakt om dergelijk bedrijf te vol voeren. Het Hof wijst er op, dat de opge legde straf van twee maanden ge vangenisstraf alleen daarom niet hooger is, omdat het Hof wil trach ten met een eerste waarschuwing te volstaan." Peter Ton. Eveneens tot 2 maanden gevan genisstraf veroordeelde het Hof E. M. F. B. te Den Haag wegens beleediging van een volksgroep. Verdachte was door de rechtbank te Den Haag vrijgesproken, terwijl ook de advocaat-generaal mr. van Asch van Wijck in hooger beroep vrijspraak had geëischt, omdat hij van oordeel was, dat verdachte niet in het openbaar gehandeld had. Het Hof nam aan, dat de beleedigende woorden in het openbaar geuit wa ren, omdat zij op den openbaren weg waren gesproken en aldaar door derden waren gehoord en overwoog met betrekking tot den ernst van het feit het volgende: „Het is van algemeene bekend heid, dat de nagedachtenis van de persoon van haar vermoorden weerman Peter Ton vooi de Natio naal-Socialistische Beweging in Nederland van uitzonderlijke be teekenis is. Aan Peter Ton is niet alleen verbonden de herinnering aan een overledene, betreurd door nabestaanden en vrienden, maar zijn nagedachtenis is vooral ge worden tot symbool van trouw en opofferingsgezindheid ter wille van de nieuwe gemeenschap, die greeiende is en in welker dienst zich de Nationaal-Socialistische Be weging in Nederland heeft gesteld. De persoon van dezen overledene treedt op den achtergrond voor de in zijn naam voortlevende idee van volledige overgave aan de levens roeping van allen, die tot de Na tionaal-Socialistische Beweging in Nederland behooren. Daarom is krenking van de nagedachtenis van Peter Ton op de wijze als verdach te heeft gedaan, het kwetsen van de Nationaal-Socialistische Bewe ging in haar diepste gevoelens, een beleediging van haar hoogste waarden. Tegen zulk een aantasting van de eer eener beweging, die ten nauw ste verbonden is aan de levensbe langen van het Nederlandsche volk, behoort uiteraard op de scherpste wijze te worden opgetreden, opdat in de bewaring van de ongereptheid van haar symbool tevens de eer der beweging wordt beschermd. Het vredegerechtshof vindt aanleiding om, waar het de eerste maal is, dat een zoo ernstig strafbaar feit als het onderhavige aan zijn oordeel wordt onderworpen, niet aanstonds de hoogste straf, welk- verdachte ove rigens op zichzelf zou hebben ver diend, uit te spreken. Het Hof meent derhalve in de gegeven omstandig heden te kunnen volstaan met de oplegging van een gevangenisstraf van 2 maanden. Tenslotte werden J. R. en J. I. te Koudekerke veroordeeld tot 3 we ken gevangenisstraf wegens vernie ling van een ruit. Het Hof overwoog ten aanzien hiervan het volgende: „Verdachten hebben zich bij hun vernieling laten leiden door' de uit gesproken bedoeling een persoon, behoorende tot de Nationaal-Socia listische Beweging in Nederland, in wien zij een politieken tegenstan der zagen, te benadeelen. Als uiting van politiek-vijandige gezindheid is een dergelijk optreden, bepaalde lijk wanneer, gelijk in het onder havige geval, de daders daarbij van het nachtelijk duister gebruik heb ben gemaakt, in hooge mate scha delijk voor de politieke rust in de volksgemeenschap, omdat het grij pen naar een zoodanig middel, vooral indien de dader meent te kunnen verwachten onbekend te zullen blijvgn, bij een zeker soort van gelijkgezinden' navolging zou kunnen vinden. Met het oog daar op is het Hof van oordeel, dat tegen over handelingen als waaraan ver dachten zich hebben schuldig ge maakt, met gestrengheid moet wor den opgetreden. ENO: Nieuws-, econ. en beursber. 17.30 Een kwartier vol verrassingen. 17.45 Twee violen, cello en orgeL 18.10 Sportwetenswaardigheden. 18.30 De Ramblers (opn.) 19.Act. half uur. 19.30 Gev. St. Nicolaasprogr. (Vanaf 20.15 alleen voor de radio centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 20.30 Gr. pl. 20.45 Vervolg van 19.30 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO, Eng. uitz.: „Economie news from Holland" of gr.pl. 22.15 Gr.pl. 22.45 Schets. 23.-24.— Gr.pl. HILVERSUM n, 301,5 M. 7.15—8.45 Zie H'sum I. 8.45 Gr.pL 10— Mor genwijding. 10.15 Zang met piano begeleiding en gr.pl. 10.40 Sinter klaasgebruiken. 11.Requiem van Mozart (opn.) 12.15 Orkest Malando en solist. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.05 Gev. middagprogr. 15.Voor de vrouw. 15.45 Orgel opnamen. 16.Zang met pianobege leiding. 16.30 Voor de jeugd. 17. Gr.pl. 17.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 17.30 De Romancers en so list. 18.15 Gr.pl. 18.30 Causerie „Ne derland en het nieuwe Europa' 18.45 Grpl. 19.Act. halfuur. 19.30 Gr.pl. 19.45 Rep. 20.Omroepsymphonie- orkest en solisten. (Vanaf 20.15 even als H'sum I). 21.— Gr.pl. 21.15 Verv. van 20.21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Gr.pl. 22.1022.15 Avondwij ding. De MAAG is niet het eindstation Hier hebben we weer een van die voor treffelijke eigenschappen van Aspirin. De gevoeligste maag kan het verdragen, want het passeert deze slechts om door de darm- wanden in het bloed te ge raken. Alleen men moet het tablet vóór het innemen uit elkaar laten vallen. ASPIRIN^ Buisje 20 tabletten 55 ct. Zakje d 2 tabletten 7 et. Vergeet bij Uw inkoopen voor St. Nicolaas de armen niet. Leg wat geld op zij voor de derde Lijstcollecte op 5 en 6 Dec. OPGAVB AMSTERDAMSCHE BANK K.T, Bijkantoor Alkmaar - van Donderdag 4 December 1941 STAATSLEENINGEN. Vor.k. plm2u 3X Nederland 1941 963/= 965/is 4 Nederland 1941 100u/w lOGVs 4 Nederland 1940 JI1001/» 1C0V» 3—3V» Nederl. 1938 93i/is 9 3 Ned.-Indië 1937 94V, 95ty. BANK-INSTELL. Amsterd. Bank 138 138 Handel Mij. Cert. v. 2.50 170 170 Koloniale Bank 237 235 Ned. Ind. Handelsbank 156»/, 155 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie .157 160-61 Calve Delft Cert. .126 12fi/s Nederl. Ford .3 4i/s 345 Lever Bros168 171 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 286 2S6V, CULTUUR MAATSCH. H. V. A4851/j 490-2 Java Cultuur ,293 293 Ned. Ind. Suiker Unie 27H/, 271 Verg. Vorstenlanden i3?5/„ 138 PETROLEUM. 8 Kon. Petr345 348.9 RUBBERS. Amsterd. Rubber 331 335 Deli Bat. Rubber .275 275 Hessa Rubber .177 J73 Oostkust js8 188 Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 154'/s 156 ■Java-China-Japan lijn 174 l<5-6 Kon Ned. Stoomboot .215 215 Scheepvaart Unie .228'/, 229-30 TABAKKEN. Deii Batavia 277 276 Oude Deli334 334 Son^mbah 269'/= 270 Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.', G. H. W. ter Hr.pveri Alkmaar. Griep den f$a. U Uw lichaam

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2