DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. OPEN. Japansche hoofdkwartier meldt groote successen De toestand in Ned !ndië .Met Duitschland voor een nieuw-Europa". Pagina 4. e Prijzen. ZIGDE geproduceerde ening worden O 0.12 0.12 0.06 0.0434. 0.04 ndel gebrachte AFBAAR. VAR. oaken. Prijzen. OOR a vastgestelde ;sten prijs aan, del mogen af- is aangegeven bracht. al groenten of i verkocht, ook van de beste i lager moeten 1941. Detaillisten- prijzen. f 0.26 per st. 0.21 per 0.15 per 0.62 per kg 0.14 0.14 0.09 0.08 0.07 0.07 0.10 0.10 0.10 0.11 0.07 0.08 0.07 0.43 0.28 0.11 0.10 0.14 per b. per kg per per per per per per per per per per per st. per kg per per per Per 0.10 per 0.08 per 0.07 per 0.20 per 0.16 per 0.10 0.08 0.07 0.32 0.24 0.25 0.12 0.35 0.19 0.41 per st, per per per kg Per Per per Per per per 0.13 per 0.10 per 0.13 per st, 0.08 per 0.14 per 0.11 per 0.09 per 0.06 per 0.Ö7 per kg 0.08 per 0.39 per pi 0-27 per 0.19 per 0.21 per 0.17 per 1.37 per 1.29 per 1.14 per 1.28 per 0.89 per 0.65 per 0.39 per 0.65 per 0.46 per 0.30 per 0.56 per 0.42 per 0.25 per 0.39 per 0.25 per 0.33 per 0.22 per 0.20 per 0.17 per 0.14 per 0.10 per 0.82 per 0.56 per 0.30 per 0.65 per 0.46 per 0.22 per 0.42 per 0.22 per 0.30 per 0.22 per 0.10 per jerekend, met lt. of per bos en vóór het uit mag door t boven den lFBAAR. AR. iken. ALKMAARSCHE COURANT. 143ste Jaargang No. 291. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse ntoramers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Woensdag 10 December 1941 Slagschepen fot zinken gebracht landingen op N. Malakka, Guam en de Philippijnen. Japansche offensieve actie duurt nog voort. Tokio, 10 Dec. (Domei). Offi cieel is door 't Keizerlijk hoofd- kwartier medegedeeld, dat Ja pansche luchtstrijdkrachten der marine buiten de Oostkust van Malakka de slagschepen „Prince of Wales" en „Repulse" tot zinken hebben gebracht. De Britsche vloot voor het Verre Oosten werd Woensdag ochtend om half twaalf ontdekt buiten de Oostkust van Malakka. Terstond stegen Japansche vlieg tuigen op en gingen tot actie over. De „Repulse", groot 35.060 ton, zonk onmiddellijk na bom- treffers om 14.29 uur.'De „Prince of Wales" maakte slagzij naar stuurboord tengevolge van vol treffers. De oorlogsbodem trachtte te ontsnappen maar werd om 14.50 uur door nieuwe treffers geraakt, waarop hij in de golven verdween. De „Tokio Nitsji Nitsji" schrijft: „Het schijnt, dat de/Japanners vol gens bekende voorbeelden hun aan vallen ten uitvoer hebben gelegd zonder eigen leven op eenigerlei wijze te sparen. De Amerikaansche marine, zoo schrijft het blad verder, „heeft een buitengewoon zwaren slag geleden en 70 procent van haar huidige vloot op den Stillen Oceaan verloren. De vreugde van Japan is des te grooter, daar daarbij niet één eigen schip verloren is gegaan. Hier is het effect gebleken van jarenlange 'voorbereidingen en straffe opleiding. Landing op Luzon; Boston, 10 Dec. (D.N.B.) De zen der Boston meldt: De Japanners zijn nog steeds in het offensief. De lucht aanvallen op de Philippijnen worden zonderonderbreking voSrtgezet. Manilla is uiterst fel opnieuw ge bombardeerd, terwijl Japansche troepeneenheden een landingspoging ondernamen op Luzon in de bocht van Manilla. Op het oogenblik wordt nog steeds tusschen de Japónsche en de Amerikaansche vloot een gewel dige slag geleverd. Deze slag wordt in de nabijheid van Hawaii uitge vochten en kan nog dagenlang duren. Volgens den woordvoerder van het Japansche leger hebben de Japan ners bij da landingen op Malakka, Thailand en op de Philippijnen geen verliezen geleden. Hij deelde voorts mede, dat Wake is bezet en de Midway-eilanëen onder net vuur der Japansche oorlogsbodems liggen. Naar de Britsche nieuwsdienst uit Singapore meldt, zouden de Japan ners op 9 Dec. op N.-Malakka ver dere landingen hebben uitgevoerd. Een Dinsdagmiddag in Singapore uitgegeven communiqué maakt mel ding van felle gevechten op Noo'rd- Malakka. Om het vliegveld bij Kota- bahroe is den geheelen nacht bijzon der ijel gestreden. Het Jap. hoofd kwartier deelde mede, dat een be langrijk strategisch punt in het Noorden -is bezet. Luchtaanvallen on Hongkong. Tokio, 9 Dec. (Domei). De- afd. marine van het keizerlijke hoofd kwartier heeft vanmiddag bekend gemaakt, dat Japansche marine vliegtuigen gistermiddag Hongkong gebombardeerd en het vliegveld zwaar beschadigd hebben. Ook kreeg een Britsche torpedojager, waarvan de naam niet werd opgegeven, zwa re schade. Hedenmiddag is een nieuwe zware Japansche luchtaanval ge richt op Hongkong. Naar het Japansche militaire blad „Tairikoe Simpo" mededeelt, hebben Japansche militaire er, marinestrijd krachten de petroleumopslagplaat- sen van de Asiatic petroleum Cy en de Standard Oil Cy te Sjanghai be zet. Het keizerlijke hoofdkwartier heeft medegedeeld dat gisteren 200 Vijandelijke koopvaardijschepen met bi gezamenlijken inhöud van 80.000 ton waaronder de 15.000 ton meten de President Harrison, in beslag zijn genomen. Japanners en Engelschen slaags in Thailand. Tokio, 9 Dec. (Domei). Omtrent den militairen toestand in het Zui den van Thailand vfordt uitï Bang kok vernomen, dat de daar gelande Japansche troepen thanfe in gevecht gewikkeld zijn met Britsche strijd krachten, die uit Birma Thailand zijn binnengedrongen. Japan heeft, naar radio-Saigon meldt, Thailand officieel verzocht deel te nemen aan het? instellen van een nieuwe orde in Oost-Azië en te vens de onafhankelijkheid van Thai land gegarandeerd. De overeenkomst. De Japansch-Thailandsche over eenkomst luidt: 1). Met het oog op den ernstigen toestand, waarin zirh Thailand be vindt, staat de Thailandsche regee- i'ing de Japansche strijdkrachten den doortocht toe en verleent zij den troepen zekere faciliteiten. Tegelij kertijd neemt de Thailandsche re geering maatregelen om botsingen tusschen de troepen van beide lan den te voorkomen. 2). Japan garandeert de zelfstan digheid van Thailand en het natio nale aanzien, t Domei meldt uit Bangkok, dat de Britsche gezant' vandaag aan de Thailandsche regeering een ultima tum heeft overhandigd. De reactie in Zuid-Amerika. Tokio, 9 Dec. (D.N.B.) Naar Domei meldt, heeft San Domingo aan Japan den oorlog verklaard. Argentinië. Buenos Aires, 10 Dec. (D.N.B.) De regeering' Keeft den tekst gepubli ceerd van-het telegram, dat Castillo gezonden heeft aan Roosevelt om het Argentijnsche standpunt uiteen te zetten. Hij maakt melding van een regeeringsdecreet, waarin wordt ge zegd dat de oorlog der Ver. Staten geheel Amerika solidair raakt. Voorts verklaart het telegram, dat de Ar gentijnsche houding ligt binnen de gemeenschappelijke belangen en ge voelens. Het decreet constateert, dat de houding tegenover de Ver. Staten wordt bepaald door de Pan-Ameri kaanscheverplichtingen ten aanzien van de solidariteit, wederzij dsche hulp en defensieve samenwerking. Dientengevolge worden de Ver. Sta ten niet beschouwd als oorlogvoe rend. In den oorlog tusschen Japan en Groot-Britannië kondigt Argen tinië zijn neutraliteit af. Cuba. New York, 10 Dec. (D.N.B.) Vol gens een bericht van de Associated Press uit Havanna heeft het kabinet het Cubaansche congres uitgenoo- digd Japan den oorlog te verklaren. Peru. Limd, 10 Dee. (D.N.B.) De minis terraad heeft een solidariteitsverkla ring gezonden aan de Ver. Staten, waarin geconstateerd wordt, dat het begin, van den oorlog op den Stillen Oceaan de clausules 'der accqgrden van Hay'anna, 'dié de' gemeenschap pelijke verdediging van het Ameri kaansche vasteland ten doel hadden, van kracht heeft doen worden. De president der republiek heeft ver klaard, dat alle Amerikaansche lan den de Ver.. Staten moeten bijstaan om aldus gemeenschappelijk het continent te verdedigen. Bi' decreet, is last gegevgn tot 'onmiddellijke, blokkeering van alle Japansche saldi en goederen. Mexico. Lissabon, 9 Dec. (D.N.B.) Naar Reuter uit Mexico meldt heeft de Mexicaansche minister van buiten- landsche zaken den Japanschen ge zant medegedeeld, dat de betrekkin gen tusschen Mexico en Japan ver broken zijn. Toespraak van Rooseveft Een lange en moeilijk? oorlog verwacht. Washington, 10 Dec. (D.N.B.) In een „praatje aan het haardvuur' gericht tot het Amerikaansche volk. heeft Roósevelt Dinsdagavond over het uitbreken van den oorlog'op den Stillen Oceaan verklaard: „Hef zal niet slechts een lange oorlog, maar ook een moeilijke oorlog zijn, waar op de Ver Staten moeten rekenen Alle continenten en alle Oceanen zijn thans tot slagveld geworden. De Ver. Staten staan thans eveneens midden in den oorlog. Iedere man afzonderlijk, iedere vrouw en ieder kind der Ver. Staten m-oet deelne men aan de geWeldigste onderneming der Amerikaansche geschiedenis. Het Amerikaansch^ volk moet ge meenschappelijk goede en slechte be richten, nederlagen en overwinnin gen in den wisselenden krijgsdans dfagen. Tot dusver zijn de berichten alle slecht. Op Hawaii' hebben wij een ernstigen tegenslag geleden. Over onze troepen op de Philippij nen is een strafgerecht losgebroken. De berichten van Guam, Wake en de Midway-eilanden zijn nog ver ward, maar wij moeten voorbereid zijn op het bericht, dat alle drie deze buitenposten bezet 'worden. De verliezen in deze eerste dagen zul len ongetwijfeld omvangrijk zi|n. De schade is ernstig maar nog kan nie mand zeggen, hoe ernstig zij is". Roosevelt eischte vervolgens van het Amerikaansche volk vpor de voering van den oorlog „het dubbele of viervoudige aan geld en materia len". Ten slotte verklaarde hij, dat de autcessen teigen de Ver.- Staten him effect ook moesten hebbeii op de andere oorlogstooneelen en dat omgekeerd de Duitsche successen wederom voor de Japanners een gunstig effect moeten hebben. HITLER ONTVANGT DEN GROOT-MOEFTI. Berlijn, 8 Dec. (D.N.B.) De Führer ,heeft in tegenwoordigheid van den rijksminister van buitenlandsche za ken, vdn Ribbentrcp, den Groot- Moefti van Jeruzalem, Sayid Amin Al. Hoesseini, ontvangen en met hem een hartelijk en voor de toekomst der Arabische landen belangrijk on derhoud gehad, Duitschland strijdt voor Europa. - Nog slechts plaatselijke gevechten. Duitsjch legerbericht. Hoofdkwartier van den Füh- 9 Dec. (D.N.B.) Het opper- weermacht maakt rer, bevel der bekend: Aan het Oostelijke front slechts plaatselijke gevechts handelingen. In den strijd tegen de Britsche ravitailleeripgsscheepvaart heeft het luchtwapen gisteren in de wateren ten oosten van Dundee uit een convooi een torpedo boot jager en vier koopvaarders met tezamen 14.000 brt. tot zinken gebracht. Gevechtsvlieg tuigen hebben in dep afgeloopen nacht de belangrijke scheeps- bou"wstad New Castle gebombar deerd. Felle ontploffingen eir uitgestrekte branden in de dokinstallaties en j-avitaillee- ringsbedrijven 'der stad deden het succes van dezen, voor een, deel van zeer geringe hoogte- uitgevoerden aanval zien. Aan de kust van het Kanaal verloof de vijand gisteren door afweer met jagers 10, door marinear tillerie 2 vliegtuigen. In den nacht van 7 op 8 De cember werden haveninstalla ties en vliegvelden op Malta door Duitsche gevechtsvliegtui gen gebombardeerd. Hevige gevechten bij Tobroek. Italiaansch legerbericht. Rome, 9 Sept. (Stefani.) Het 555ste. communiqué van het Italiaansc'he hoofdkwartier luidt: ,Aan het front van Tobroek zijr. hardnekkige gevechten gaande tus- chen de strijdkrachten der spil en vijandelijke infanterie, die door ge vechtswagens gèstèund wordt. Bv de gevechten van gisteren in de zóne van Bir El Gobi heeft een on zer gemechaniseerde afdeelingen verscheidene gevec'hts- en pantser wagens van den vijand vernietigd. Aan het front van Sollo'em leven; dige 'bedrijvigheid der Britsche ar tillerie tegen onze versterkte stel lingen. Met duidelijk resultaat heeft de Italiaansche-Duitsche luchtmacht verscheidene malen concentraties van vijandelijke gemechaniseerde strijdmiddelen in# de streek van Bir El Gobi en havenwerken te Tobroek aangevallen. Bij luchtgevechten tegen numeriek sterkere vijande lijke formaties hebben onze jagers 10 en Duitsche jagers 4 toestellen neergeschoten. Vijf van onze vlieg tuigen zijn niet teruggekeerd. De Britsche luchtmacht heeft aan vallen gedaan op eenige plaatsen in Libye. Te Benghazi werd de Arabie renwij k door bommen getroffen; enige huizen werden verwoest. El- :l-rs was de schade niet ernstig. Voor de Marmarische kust, ten Noorden van Gamboet, hebben Duit sche stukas twee vijandelijke krui ers aangevallen; ëen dezer kruisers :reeg ernstige schade". Kot vrij rusiig. Batavia, 9 Dec. (A.N.P.) De eerste ïi tweede dag van het conflictmet -Japan verliepen zonder bepaalde uit zonderlijke gebeurtenissen. Gisteren zijn attache ingezetenen van Batavia, in totaal 150 personen, in- lusief vrouwen en kinderen, 'geïn terneerd en per specialen trein ver voerd naar een interneeringskamp. Hierbij kwamen geen incidenten voor. Ook zijn eenige Europeanen, 'Chineeren en inheemschen, die con necties, onderhielden met Japansche onderdanen, in verzekerde bewaring gesteld. Heden is de volledige mobilisatie voor de buitengewesten beëindigd Voor Java zal de volledige mobili satie op Donderdag a.s. voleindigd zijn. Op verschillende kantoren kampt men met een tekort aan per soneel als gevolg hiervan. Het de partement Her malrine heeft vele koopvaardijschepen opgevorderd. De voorzitter van den Volksraad, mr. Jonkman, opende heden de ver gadering van ,het college van gedele geerden met een toespraak, welke een antwoord was op de proclamatie van den gouverneur-generaal, die gisteren aan de bevolking van Ne- derlandsch-Indië werd gericht. Gezien de omstandigheden kan de toestand vrij rustig genoemd wor den. Natuurlijk neemt men echter met toenemende spanning 'kennis van de spaarzaam binnenkomende berichten over de krijgsverrichtingen in het Pacificgebied. De Ver. Stten en de Gaulle. (D.N.B.) - Volgens Domei heeft de radio van.' San Francisco verklaard, dat de Ver. Staten de bescherming op zich genomen hebben van Nieuw Caledonië en Tahiti, die onder de Gaylle stonden» Dit nummer bëstaat uit vier pagina's. KAART VAN PELT Een nieuwe oorlog heeft zich in Oost-Azië ontsponnen in het westelijk deel vahi den Grooten of Stille-Oceaan daar waar de belangen van de grootste mogendheden te samen komen, n.l. in den driehoek Hongkong, Manilla en Singapore. De groote strijd is begonnen in de nabijheid van de toegangspoort van den Stuiten- en Indischren Oceaan, n.l. Singapore de grootste vlo'otbasis der Britten. Zuid-Thailand is reeds door de Japanners volgens overeenkomst met dit land bezet. Fransch-Indo-China was reeds eerder door Japan bezet vólgens overeenkomst met Vichy. Thans hebben de Japanners de grens van Noord-Malakka overschreden en zijn met de Britten in hevi- gen strijd geraakt Op de -kaart kan de lezer de vloot- en luchtsteunpunten aflezen die Japan, hef Britsche rijk en de Vereenigde Staten in het Westelijk deel van de Stille Zuidzee bezitten. Van ons Nedl Indië kunnen wij Batavia en Soerabaya als de voornaamste bases opgeven. Verklaringen Japanschen woordvoerder. Tokio, 9 Dec: (D.M.B.) De offi- cieele woordvoerder van het minis terie van marine heeft volgens Domei verklaard, dat de successen van de oorlogvoering ter zee, die de Japansche marine bij Hawaii en in andere sectoren van den Stillen Oceaan hebben behaald, de vloot- strategie geheel overhoop heeft ge gooid, die men in de V.S. populair gemaakt heeft en die er van uitging om in het geval van een confliet in den Stillen Oceaan aan den oorlog on middellijk naar de buur van Japan te verplaatsen. De woordvoerder voeg de hieraan toe, dat ieder nuchter denkend mensch tot het inzicht moet komen, dat het omsingelings program van Roosevelt een reken fout bevat, omdat men zich vergist heeft in de sterkte van Japan. ALLEEN „TACTISCHE OPERATIES" AAN HET O.-FONT. Berlijn, 9 Dec. (D.N.B.) Wanneer het weermachtbericht van vandaag meldt, dat behalve plaatselijke krijgsoperaties, geen bijzondere ge beurtenissen zijn voorgevallen, dan teekent zich hiermede de nieuwe, door het invallen van den winter gepaalde wijze vun oorlogsvoering in het Oosten af, zoo wrrdt van wel ingelichte- Duitsche zijde verklaard. De Duitsche legerleiding, zoo wor<jt verder gezegd, neemt ook ten aan zien van den Russischen winter dui delijke maatregelen. Daar de weers omstandigheden ,geen grootscheep- sche operaties toelaten, ziet de leiding van dergelijke operaties af. Dit zijn strategische maatregelen. Het front zelf zal steeds aanleiding tot tactische krijgsoperaties bieden, al bestaat dit in het afslaan van bols jewistische aanvallen in afzonder lijke deelern van het front, of eigen aanvallen met begrensd" doel. De Duitsche troepen aanfhet Oostelijk front blijven waakzaam en gaan geen winterslaap beginnen, zooals dit bij veldtochten in vroegere eeuwen het geval was of voorkwam in het. schema van een stellingoor log zooals in 1914-1918. Het Ooste lijk front van nu heeft niets te ma ken van de vormen en versterkin gen vap dqn stellingoorlog, doch wordt door de gevechtswijze be paald, welke in dezen oorlog en door de ontwikkeling der wapens naar voren is gekomen. Alleen de Duitsche luchtmacht blijft door haar activiteit een levendigen strijd aan het front voeren. Het D.N.B. meldt uit Berlijn, dat nieuwe bolsjewistische uitvalspo- gingen te Leningrad gisteren zijn verijdeld. VERDUISTER GOED! ZON 10 Dec. onder:' 17.26 11 Dec. op: 9.41 MAAN 10 Dec. op; onder: 13.30 11 Dec. Laatste kwartier. - Arrestaties in Spanje. (D.N. B.) - De Spaansche politie heeft meer dan 200 roode Spanjaarden ge arresteerd, die in de Enigelsdhe am bassade in Madrid berichten en pro pagandamateriaal in ontvangst had den genomen. Uitreiking persoons bewijzen. Termijn 1 Jan. a.s. gesloten. 's-Gravenhage, 9 December. Door het hoofd der inspectie van de be volkingsregisters werd op 22 Octo ber 1.1. aan de burgemeesters een cir culaire gezonden van den volgenden inhoud: Ingevolge artikel 1 van het uit voeringsbesluit persoonsbewijzen 3, treedt artikel 3 eerjte lid. van het „besluit persoonsbewijzen" met in gang van 1 Januari 1942 in werking. Dit beteekent, dat op dien datum ieder (dus ook zieken en ouden' van dagen) in het bezit van een pèr- soonsbewijs moet zijn. Verlenging va® den termijn van uitreiking tot na 1 Januari 1942 zal niet worden toegestaan. Met het oog hierop verzoek ik u dan ook met klem die maatregelen te treffen, welke er toe leiden, <Jat de uitreiking van d'e persoonsbewijzen in uw gemeentein elk geval vóór 1 Januari zal zijn beëindigd. Naar aanleiding van deze circu laire vestigen wij er de aandacht op, dat zij, die reeds een uitnood'i- ging tot het in ontvangst nemen van hun persoonsbewijs kregen toegezon den, doch aan die uitnoodiging geen gevolg hebben gegeven, goed zullen doen, zich zoo spoedig mogelijk met de gemeente-secretarie te verstaan, omtrent liet tijdstip, waarop hun alsnog het persoonsbewijs kan wor den uitgereikt. lAÏie na 1 Januari a.s. zonder per soonsbewijs wordt aangetroffen, stelt zich aan strafvervolging bloot. VERKLARING GROOT-MOEFTI. Berlijn, 9 Dec. (DNB). De groot moefti, El Hoesseini, die hier ver toeft, heeft in een interview met de B. Z. am Mittag betoogd, dat Enge land het Arabische volk heeft ver raden. Het Arabische volk heeft ge antwoord op de verklaring van Bal four, toen het Engeland den oorlog op leven en dood aanzegde en de Arabieren in Palestina met de wape nen in de vuist opstonden tegen de Engelschen' en de Joden. El Hoes seini verklaarde, dat de strijd tegen Engeland ook dan moet worden voortgezet, als Engeland met een grootmoedigheid vol berekening hem zou verheffen tot oppersten wetgever en echter van zijn volk. RIJKSMAARSCHALK WENSCHT SEYSS-INQUART. GELUK. Den Haag, 9 December. Ook de rijksmaarschalk Herman Göring heeft den rijkscommissaris, rijksminister Seyss-Inquart ter gelegenheid van diens zilveren huwelijksfeest het volgende gelukwenschtelegram ge zonden: Hartelijke gelukwenschen ter ge legenheid van uw zilveren huwe lijksfeest. Uw rijksmaarschalk Göring. Levensmiddeleridisfributie en „zei/verzorgers", 's~Gravenhage,/9 Dee. Naar men ons van bevoegde zijdié mededeelt, is binnenkort een afzonderlijke rege ling te verwachten betreffende de distributie vah levensmididtelen aan -z-g. zelfverzorgers, dit zijn perso nen, die voedingsmiddelen telen en daarmede o.m. zfch voor eigen ge bruik voorzien. Deze regeling strekt zich uit over de gezinsleden en het inwonende personeel van de zelf- verzorgers. In verband met bedoelde regeling wordt reeds bij de uitrei king van de nieuwe distributiebe scheiden, gedurende het tijdvak van 10 tot en met 24 December a.s., het volgende ten aanzien van de hier be doelde groep van personen in acht genomen:" Aan hen, die zichzelf van brood en van vleesch voorzien, zullen op nader door de plaatselijke distribu tiediensten bekend te maken dagen, in plaats van de betreffende distri butiekaarten voor brood en vleesch, zegels worden verstrekt, als bewijs van inhouding van de bonnen. Voor el'ke periode van vier weken, waar over. bonnen worden ingehouden, wordt per persoon een zegel ver strekt. De zegels, ^velke voorzien worden van het nummer der distri butie-stamkaart, van het betrokken gezinshoofd,' dienen zoo spoedig mo gelijk te worden ingeleverd bij den plaatselijken bureauhouder van den provincialen voedselcommissaris. Het achterwege laten hiervan heeft uit sluiting van de zelfverzorgersrege- iinig tengevolge. Indien de zelfverzorging in het jaar 1941 is begonnen, dient aan den plaatselijken distributiedienst te worden opgegeven, wanneer zulks is geschied. Bij het afhalen der distributiebescheiden en zegels moe ten de distributiestamkaarten van dien zelfverzorger, zijn gezin, de in wonende familieleden en van het in wonend personeel wordep overge legd. I

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1