Op bon, „08 hk" alleen turf. Nederlandsche artsenkamer ingesteld. De Repeteerende Breuk. Het geval Timor. RADIOPROGRAMMA. TOONEEL. ALKMAAÜSCHE COUPANT VAN MAANDAG 22 DECEMBER 1941. It i m i. Pagina 3. HISTORISCHE VONDST IN DE WIERINGERMEER. In den Wie- ringermeerpolder heeft men een her tengewei opgegraven. Dit gewei bleek afkomstig te zijn van het reu- zenhert, de grootste hertensooft van Europa, welke eertijds in onze stre ken voorkwam. Het gewei zal wor den opgeknapt en opgeborgen in het Wieringer Museum te Hypolitishoef. (Polygoon-Kuiper) Geldigheidsduur tot 30 April verlengd. 's-Gravenhage, 20 Dec. De secre taris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheep vaart maakt bekend, dat, teneinde de gelegenheid tot het betrekken van turf op bon „08 HK" van de brandstoffenkaart K uit te breiden, de geldigheidsduur* van dezen bon is verlengd van 31 December .1941 tot en met 30 April 1942. Zooals be kend, geeft de bon „08 HK" van de brandstoffenkaart K„ welke is uit gereikt aan verbruikers die hun huis met haarden en kachels ver warmen en wier woning vijf of meer vertrekken bevat, recht op het koopen van hetzij 195 kg persturf (300 stuks), hetzij 200 Kg bagger'turf (450 stuks), hetzij 275 kg uit de peel afkomstige turf, hetzij 200 kg overi ge soorten turf. Zooals destijds werd medegedeeld, lag het in de bedoeling, de bonnen 5 tot en met 8 van de brandstoffen kaart, welke aanvankelijk voor het verkrijgen van turf werd geldig verklaard, op een later tijdstip ook geldig te verklaren voor andere vaste brandstoffen. Dit is ten aan zien van de nummers 5 tot en met 7 ook inderdaad geschied, doch bezit ters van een K kaart, welke er niet toe waren overgegaan op de num mers 5 tot en met 8 turf te koopen, vroegen zich toen af, of bon 08, welke beschikbaar bleef voor het koopen van turf, te zijner tijd ook geldig zou worden verklaard voor het koopen van andere vaste brand stoffen. Tegen den oorspronkelijken opzet, is men er thans toe moeten beslui ten, dezen bon niet geldig te' ver klaren voor het koopen van andere vaste brandstoffen dan turf. Zij, die daarom nog in het bezit van bon „08 HK" mochten zijn, dienen dus thans te trach ten op dezen bon alsnog turf te verkrijgen. Teneinde hun daartoe ruim gele-' eenheid te geven, is de geldigheids duur van dezen bon verlengd tot 30 April 1942. De verbruikers zullen er echter rekening mee moeten hou den, dat de voorradige hoeveelheid turf beperkt is en dat bovendien in de eerste plaats de turf verkrijgbaar moet worden gesteld in die streken, waar deze brandstof altijd een be langrijke plaats heeft ingenomen. Het is niet mogelijk gebleken, bij zondere maatregelen te nemen om turf beschikbaar te stellen in die ge bieden, waar zij in normale tijdén niet of in kleine hoeveelheid werd afgezet. AAN HET FRONT VOOR MOSKOU. Infanterie onder bescherming van stormgeschuta (Weltbild-Polygoon). OOK HUISDUIVEN ONDER DE CONTROLE. 's-Gravenhage, 19 December. Als g: volg van daaromtrent gestelde vragen heeft de höhere Wehrmacht Naehrichten-Offizier bekend ge maakt, dat ook de zoogenaamde „huisduiven", die door sommigen, vooral ten plattelande, in een kooi of hokje binnenshuis worden ge houden, onder de bepalingen van de controle op post- en sierduiven vallen. De houders van huisdüiven dienen lid Je zijn van den Neder- landschen Bond van Sierduivén- fokkers-vereenigingen, Van Bevér- ningklaan 36, te Gouda. Wil men als bezitter van huisduiven niet in moeilijkheden geraken, dan diene men met het bovenstaande rekening te houden. KERSTGAVE OOK VOOR ARMLASTIGEN. De persdienst van het N. V. V. schrijft: Zooals men weet, ontvan gen de onderstaande werklgozen een kerstgave en^Seen extra-uitkeering. De soc.-econ. afd. van het N.V.V. heeft er bij den secr.-gen. van het dep. van binnenlandsche zaken op aangedrongen om deze uitkeeringen ook toe te kennen aan de zooge naamde armlastigen. Als gevolg daarvan heeft genoemde secreta ris-generaal dezer dagen aan de burgemeester een circulaire doen toekomen, waarin hij er op wijst, dat door de buitengewone omstan digheden in elk ondersteund gezin nooden zijn ontstaan, welke door de gebruikelijke ondersteuning niet kunnen worden gelenigd. De secre taris-generaal acht het derhalve wenschelijk, dat door .de burge meesters wordt bevorderd, dat ook wdë armlastigen een kerstgave ont vangen en wel tot een bedrag, be rekend overeenkomstig de regelen, geldende voor de werkloozen. Een zelfde gedragslijn dient te worden gevolgd door de extra-uitkeering. VIJFTIEN GEDUPEERDE KASTELEINS ver- eenigd töt „De Vereenigde Caféhouders", exploi teerden gezamenlijk een café op de Veemarkt te Rotterdam. Deze samenwerking is zoo vruchtbaar, dat het bestaande café belangrijk uitgebreid en verfraaid kon worden. (Polygoon-Hof) haar belangen waar, in zooverre de ze op hun beroepsstand betrekking hebben. Meer bepaaldelijk dient de Kamer: 1. De geneeskundige verzorging van het Nederlandsche volk te waarbor gen. 2. Over de behartiging van de beroepseer der artsen en over de vervulling hunner beroepsplichten te waken. 3. De opleiding tot arts en de verdere opleiding der artsen te bevorderen. 4. Voor een vrucht bare verstandhouding der artsen onderling zorg te dragen 5. Instel lingen voor de sociale verzorging van artsen en hun nagelaten betrek kingen in het leven te roepen. De Nederlandsche artsenkamer is een rechtspersoonlijkheid be zittend openbaar lichaam in den zin van artikel 152 der grondwet. Aan het hoofd der Ned. artsen kamer staat een arts als president dier artsenkamer. Hij wordt bijge staan door den raad der Ned. artsen kamer, welke is samengesteld uit artsen. Hij neemt zijn beslissingen onder eigen verantwoordelijkheid. Hij kan advies inwinnen. Ter uitvoering van de taak der kamer worden gewestelijke bureaux ingesteld, bijgestaan door een Raad .van Bijstand. De Ned. artsenkamer bezit binnen het kader van haar taak verorde nende bevoegdheid in den zin van artikel 153 der Grondwet. Verordeningen, uitgevaardigd in gevolge het hiervoor bepaalde, gor den afgekondigd in het Nederland sche Artseflblad". Een uit te vaardigen- beroeps reglement kan meer in het bijzonder nader bepalen, onder welke voor waarden een arts als specialist wordt erkend, alsmede in hoeverre over eenkomsten betreffende geneeskun dige werkzaamheden de goedkeu ring van eenig orgaan der Ned. art senkamer behoeven. Bij verordening kunnen tucht rechtelijke straffen tot ten hoogste 1000 worden gesteld. De Nederlandsche artsen vervul len hun taak mede, doordat zij in samenwerking met de wettelijke in stellingen voor sociale verzekering en de openbare en particuliere in stellingen van weldadigheid de ge neeskundige zorg waarborgen. De uitvoering van - deze taak is opge dragen aan de Nederlandsche Vereeniging van Ziekenfondsartsen. Deze vereeniging is een rechtsper soonlijkheid bezittend ooenbaar lichaam in den zin van artikel 152 der grondwet. Leider ervan is de president der Ned. Artsenkamer. De Artsenkamer en de Ned. Ver eeniging van Ziekenfondsartsen ziin aan het toezicht van den secretaris generaal van het dep. van Sociale Zaken onderworpen. De Nederlandsche Maatschannij tot Bevorderin0- der Geneeskunst is entbonden. Haar rechten, goe deren en verplichtingen gaan over naar de Nederlandsche Ver eeniging van Ziekenfondsartsen. Deze herordening treedt heden in werking op den dag harer afkondi ging. Zij wordt aangehaald als „Art senverordening". Voor verdere bij zonderheden zie men het Verorde ningenblad. DE RIVIEREN IN HET OOSTEN vormen geen hindernissen meer voor de Duitsche troepen. Overal hebben pioniers bruggen geslagen. (Weltbild-Polygoon) LUCHTAFWEERGESCHUT BESCHERMT DEN OPMARSCH DER DUITSCHE TROEPEN INJ HET JAIL A-GEBERGTE. (Weltbild-Polygoon Verordening van den rijkscommissaris. Bij verordening van den Rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betref fende de Nederlandsche artsen is o.a. het volgende bepaald: Op den arts rust de plicht een ieder, die aan zijn zorgen is toever trouwd, naar beste weten en kun nen met raad en daad als helper bij te staan bij het in stand houden, het bevorderen en het herstellen van diens levenskracht, lichamelijk pres tatievermogen en gezondheid. Het vervullen vaft dezen plicht is een openbare taak. De arts dient zich door zijn gedra gingen, zijn beroep waardig te too- nen. De secretaris-generaal van Sociale Zaken kan, den presi- .dent der Nederlandsche Artsen kamer gehoord, een tarief voor artsen vaststellen. Beroepsgeheim. Een arts mag voor zijn werkzaam heden slechts dan een hoogere ver goeding dan in het tarief is voorzien vorderen, voor zoover zulks uitdruk kelijk is overeengekomen of de pre sident zich er mede vereenigt. Een arts, en zij, die hem bij de uitoefening van zijn beroep behulp zaam zijn, zijn verplicht een geheim te bewaren, dat hun in verband met de uitoefening van het beroep is be kend geworden. Ook de ei'fgenamen moeten een zoodanig geheim bewa ren. Het bepaalde betreffende geheim houding is niet van toepasing, voor zoover: 1) Het geheim ter vervulling van een wettelijken plicht wordt bekend gemaakt. 2) Het geheim ter vervulling van een zedelijken plicht wordt bekend gemaakt en de bekendmaking bo vendien noodzakelijk is ter bescher ming of tot behoud van eenig rechtsbelang van grootere waarde dan het rechtsbelang der geheim houding. Hij die opzettelijk eenig geheim, dat hij volgens het voren bepaalde verplicht is te bewaren, bekend maakt, wordt ook wanneer slechts aan zijn schuld te wijten is, dat hij aanneemt ingevolge het daarna be paalde tot bekendmaking van het geheim gerechtigd te zijn, gestraft met gevangenistraf van ten hoogste een jaar of geldboete van ten hoog ste twee duizend gulden. Vervolging geschiedt slechfs op klacht. Een arts kan verklaren afstanM te doen van de uitoefening van het be roep van arts; hij kan deze verkla ring herroepen. Daartoe behoeft hij de toestemming van den president der Nederlandsche Artsenkamer. De artsenkamer. In het tweede hoofdstuk dezer ver ordening is de Nederlandsche art senkamer geregeld. De Nederlandsche artsen wor den in de Nederlandsche Artsen kamer vereenigd. Elke arts is lid der kamer. De Kamer waarborgt het vervul len van de taak der'artsen en neemt KERSTFEEST VOOR DUITSCHE KINDEREN EN GEWONDEN. Rijkscommissaris aanwezig. 's-Gravenhage, 20 Dec. De groote zaal van d®i Haagschen dierentuin bood hedennamiddag een f eestelij ken aanblid. Op het podium en langs de gglerijen prijkten smaakvolle kerst versieringen, terwijl twee groote sparren met honderden lampjes, evenals de met sparrengroen ge tooide verlichtingslampen het effect in de zaal nog verhoogden. Aan lange gedekte tafels zaten tallooze Duitsche kinderen met hun ver zorgsters, zoomede een klein aantal gewonde Duitsche militairen Hun allen bood de rijkscommissa ris, rijksminister Seys-Inquart, die met commissaris-generaal Schmidt en enkele -hooge officieren aanwezig was, een Kerstfeest aan. Het muziekkorps van de Schutz- polizei bracht inleidende muziek ten gehoore en gaf verder een aantal nummers ter afwisseling. Als vertegenwoordiger van het Arbeitsbereich der N. S. D. A. P. schetste de heer Gemand de betee- kenis van de Kerstviering in het bijzonder voor het Duitsche volk, dat aan zijn „"Weihnachten" meer dan welk ander volk wijding pleegt te geven. Meisjes van den B. D. M. zongen passende liederen, eenige films wer den vertoond en versnaperingen werden rondgedeeld. Het hoogtepunt kwam daarna: dat was de verschijning van het Kerst mannetje, uit wiens hand de kinde ren allerlei geschenken mochten ontvangen. Het was een middag, die bij allen in prettige herinnering zal blijven. TIJDSCHRIFT „NEDERLAND". Men deelt ons het volgende mede: „Nederland", het nationaal maand blad voor staatkunde, economie en cultuur, dat reeds in 1933 zich schaarde aan de zijde van hen, die in Europa den nieuwen tijd voorbe reidden, zal, te beginnen met de af levering van 1 Jan. a.s., gewijd zijn aan hot geestesleven in en de cul tuuruitwisseling tusschen Nederland, Duitschland en andere landen. Deze vernieuwing vond plaats in samenwerking met het dept. van volksvoorlichting en kunsten. Het blad zal zich richtpn tot allen, die belangstellen in de grondslagen van het nat. soc. Het zal staan onder lei ding van drs. Willem Haighton, dr.' Rudolf Steinmetz, D. Volker Nijland en Marius van Lokhorst. Het eerste nummer zal openen met een hoofd artikel van prof. dr. T. Goedewaagen. ZIEKENFONDSLEDEN BUITEN HUN WOONPLAATS. (Persdienst N.V.V.) Tot dusvev konden de leden van een zieken fonds in het algemeen alleen in hun woonplaats van de voordeelen van hun lidShaatschap profiteeren. De commissaris, belast met het toezicht op de ziekenfondsen, heeft thans toegezegd, de ziekenfondsen er spoedig toe te zullen brengen, on derling een regeling te treffen, waardoor het recht op geneeskun dige hulp voor iederen verzekerde niet tot de woonplaats beperkt is, doch overal in Nederland geldend kan worden gemaakt. (Van onzen Haagschen correspondent). Het is met de Angelsaksiche ge welddaden tegen de kleine naties zelf noemen de Engelschen dat: „be scherming" als met een repetee- rende breuk: er komt nooit een ein de aan. Na IJsland, Groenland, Irak, Iran, Syrië, Egypte, Curagao, Suri name, enz. is thans Portugeesch Ti- mor ten offer gevallen aan de ver twijfelde Britsche oorlogvoering. Men had zooiets kunnen verwach ten,, toen enkele dagen geleden uit Londen en uit New-York werd ge meld, dat de Japanners de Portugee- sche kolonie Macao, in Oost-Azië, zouden hebben bezet. Zoowel van Portugeesche als van Japansche zijde haastte men zich, te verklaren, dat het betrokken be richt volkomen onwaar was. En tot op vandaag is het nog steeds een leugen, die minder aan de Angelsak sische fantasie dan wel aan de Brit sche doelmatigheid was ontsproten. Zooals wij thans weten, koesterde Engeland hetvoornemen, Portu geesch Timor te bezeten, maar te- genpver een s,bevriende natie" kon men dit toch maar zóó niet doen. Er moest een reden gevonden, of desnoods gefantaseerd worden, om deze nieuwe gewelddaad te veront schuldigen. Die reden meende men te vinden in het verhaaltje over Macao. Overigens tamelijk naief: na enkele dagen zou immers de gehee- le wereld weten, dat het slechts een verzinsel was. Bovendien kon 'n Ja pansche aanval op het Portugeesche Timdr al direct onwaarschijnlijk worden geacht, niet alleen gezien de vriendschappelijke betrekkingen tus schen Japan en Portugal, maar vooral ook omdat daartoe voor Ja pan weinig of geen strategische mo tieven aanwezig zouden zijn- ge weest. Intusschen hebben de sensatio neels onthullingen van den Portu- ge'eschen premier Salazar wel een scherp licht geworpen op de schijn heiligheid, waarmee de Britten deze zaak behandeld hebben. Dit treedt nog duidelijker aan den dag, indien men zich de verklaring in herinne ring roept, die de Engelsche onder staatssecretaris van Buitenlandsche Zaken, Bonar Laws, Woensdag j.l. in het Lagerhuis aflegde, nl„ dat Engeland er niet aan dacht, de Z.- Afrikaansche Unie ten koste van Engeland's „oudsten bondgenoot" (Portugal) te verrijken met Portu geesch Mozambique en Angola. Bij IN HET HAAGSCHE GEMEENTEMUSEUM is de eeretentoonstel ling voor Jan Sluyters geopend. Van links naar rechts prof. dr. Goede waagen, de wnd. burgemeester prof. v. d. Bilt, Jan Sluyters en dr. Knuttel, dir. van het Gem.-museum. (Schimmelpenningh) zooveel gehuichel houdt alle rede neering op. Portugal heeft terstond de conse quenties uit dezen gang van -zaken getrokken en zich, mede door de besehibaarstelling van een aanzien lijk crediet om de bewapeningsin dustrie uit te breiden, voorbereid op eventueele andere „verras singen" Maar. ook Spanje kan in Portugal's ervaringen, een waar schuwing aan zijn adres zien. Dit land werd trouwens onlangs reeds opgeschrikt door een provoceeren- den aanval op schepen in de Spa£n- sche territoriale wateren. Naar verluidt zekerheid hier omtrent hebben wij nog niet zou den ook troepen uit Nederlandsch- Indië aan dezen overval op Portu geesch bezit hebben deelgenomen: zij het dan wellicht onder Britsche aanvoering en onder Angelsaksi- schen druk. Indien dit inderdaad het geval mocht zijn en er is helaas weinig reden tot twijfel hieraan overgebleven dan kunnen wij niet anders dan dit in hooge mate betreuren, omdat het hier een dui delijke inbreuk op het volkenrecht betreft, bedreven jegens een klein fen volkomen neutraal land, aan welks neutraliteit ook aan Angel saksiche zijde nimmer werd getwij feld. Op deze wijze verspelen wij ons recht, Om straks, bij den vrede, eerlijk» aanspraken te doen gelden op ons eigen koloniaal bezit. Ger- brandy en de zijnen, alsmede de autoriteiten in Batavia, hebben zich toch wel wat heel erg met huid en haar overgeleverd aan de Angelsak sische machten. DINSDAG. HSLVÊRSUM I, 415,5 M. 7.15 Voor de rijpere jeugd van het platteland. 7.30 Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Politiek weekpraatje (opn.) 8.30 Gr.pl. 8.35 Ochtendgymnastiek. 8.45 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gr.pl. 10.30 Orgelconcert. 11.Voor de vrouw. 11.20 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12.Orgelcon cert en zang. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13. Zang, piano en gr.pl. 13.30 John Kristel en zijn orkest. 14.15 Gr.pl. 14.30 De lichte toets. 15.30 Zang met pianobegeleiding. 16.Bijbellezing. 16.20 Gr.pl. 16.45 Sport en spel voor de jeugd. 17.Gr.pl. 17.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 17.30 Kahula's Hawaiïans en Don Carlos Orquesta. 18.Boekbespr. 18.15 De Ramblers. 18.45 Gr.pl. 19.Act. halfuur. 19.30 Amus.-orkest en so list. (Vanaf 20.15 alleen voor de radiocentrales die over een lijnver binding met de studio beschikken). 20:15 Gr.pl. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO, Eng.- uitz.: Economie News from Holland of gr.pl. 22.15 24.— Gr.pl. HILVERSUM H, 301,5 M. 7,15 Gr.pl. 7.308.15 Zie H'sum I. 8.15 Gr.pl. 8.308.45 Zie H'sum I. 8.45 Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.40 Vroeger en nu. 11.Zang en piano. 11.40 Gr.pl. 12.Boyd Back man en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.05 Klaas van Beeck en zijn orkest. 13.35 Gr.pl. 14.—' Hobo, cello, harp en gr.pl. 15.30 Voor de zieken. 16. Causerie met gr.pl.: Vergeten mees ters der opera Comique. 16.45 Viool enpiano. 17.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 17.30 Omroeporkest en solisten (opn.) 18.15 Causerie: Het Jodenvraagstuk. 18.30 Gr.pl. 18.45 Cyclus „In een nieuw licht bezien". (Voorbereid door de N.S.B.) 19. Act. halfuur. 19.30 Rep. 20.Gr.pl. (Vanaf 20.15 evenals H'sum I). 20.15 O. Hendriks en zijn orkest. 21. Gr.pl. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22. BNO: Toelichting op het weer- machtsber. 22.1022.15 Avondwij ding. INTERESSANTE GREPEN. Ernstige muziek. Jaap Stotijn, Mar- tin Zagwijn en Ellengard Nicosie- Stotijn spelen een programma van composities voor hobo, cello en harp. Sport „Sport en Spel voor de Jeugd" valt van 16.4517.uur over den zender H'sum I te beluisteren. De jeugdige luisteraars krijgen een practi-.che les in indoortraining van P. Korver. Het gesproken woord. „Het Joden vraagstuk" wordt verder behan deld door Prof. Dr. R. van Ge neesten. (H'sum II van 18.15 18.30 uur). R""ortages. „Jeugd aan den slag" is eeh reportage over de scholing van Nederlandsche jongens tot vaklieden. Verslaggever is Frits Sampimon. HET GEZELSCHAP HERMAN BOUBER. Het kind van de buurvrouw. Voor een uitverkochte zaal heeft het gezelschap Herman Bouber gis teravond in 't Gulden Vlies een op voering gegeven van Aaf Bouber's jubileumstuk: Het kind van de buurvrouw, een spel in 7 tafereelen naar den roman „Arie" van Johan Elsensohn voor het tooneel bewerkt door Herman Bouber. Het is een echt iqo] .volksstuk geworden, waarvan de aanwezigen ten zeerste hebben ge noten, mede door het spel van het ensemble Bouber, dat weer getoond heeft voor dit genre stukken hét gezelschap te zijn. Tante Da en Arie, haar man, weten zich in hun kleine winkeltje aardig te redden. Zij betreuren het alleen dat zij geen kinderen hebben. Als echter Lien Scheffer zich weinig van haar pas geboren kind aantrekt en het eigenlijk vóór haar vertrek uit Amsterdam naar den Haag lie ver kwijt wil, nemen Da en Arie de kleine Mientje volgaarne tot zich. Zestien jaar lang voeden zij het kind met gfoote liefde op. Maar dan komen Lien en haar zuster Kee weer in Amsterdam terug en trachten op alle mogelijke manieren met Mien tje in contact te komen en het kind van haar pleegouders te vervreem den, Dat grijpt de pleegouders sterk aan. Mientje is voor hen alles op de wereld geworden. Toch dreigen Lien en haar zuster te triomfeeren, maar bij het laatste afscheid voelt Mientje, dat toch alleen Da en Arie eigenlijk haar ouders zijn en vol vreugde blijft ten slotte het drietal: Mientje, Tante Da en Arie bij elkaar. Mooie gevoelige tafereelen wisse len in*dit stuk, waarin sommige din gen wel eens wat al te duidelijk bij hun naam worden genoemd, af, met Foto van den nieuwen zinken stuiver, welke heden in omloop komt. (Polygoon-'sRijks Munt). vroolijke, echt typische volkstaferee- len. Beide genres komen uitstekend tot him- recht. Over de geheele linie heeft het Bouber-gezelschap uit muntend gespeeld. Aaf Bouber, als tante Da, gaf zulk mooi sober en ge voelig spel, dat een woord van lof haar ten volle toekomt. Ook Herman Bouber was zeer goed als Arie. De rol van Annie Verhulst (Lien Schef fer) was niet zoo groot, maar vooral in het zesde tafereel toonde zij toch welk een uitmuntende actrice zij in dit genre is. De drie buurvrouwen vormden een prachtig trio, zooals 2ij werden gespeeld door Lena Kemper, Cor Kremer en Truus Bakker. Deze laatste was als het kleine mismaakte vrouwtje schitterend. Fel en vol temperament speelde Greta Gprlach de geslepen Kee Scheffer. De zes tienjarige Mientje werd goed uitge beeld door Truus je Sandefort. Hed- dy Bouber maakte weer eenige mooie typen (Bertus en de advocaat) en in den dwazen Ergo, had men moeite Tonny Foletta te herkennen. Zeer knap getypeerd. André van Dijk was weer naar den eisch de onsympathieke Willem. Het luide ap plaus na elk der tafereelen gold aüe medewerkenden en in het bijzonder de hartelijke en liefderijke tante Da. De korte pauzes' tusschen de be drijven werden aangevuld door den pianist Kapper, wien men applaus niet onthield. Gisterenmiddag gaf hetzelfde ge zelschap voor een vrij goed bezette zaal een wederopvoering van Zee mansvrouwen. Het succes, hiermede behaald, was ook zeer groot, niet het minst door het spel van Aaf Bouber, Tonny Foletta en Annie Verhulst als tante Mie, Willem Broerse den zee man en Leen. Zij speelden uitste kend, maar ook de overige mede werkenden, zooals Cor Kremer, Lena Kemper, Bouber en Anton Gerlach mogen met eere genoemd worden. Het gezelschap Herman Bouber heeft met deze twee voorstellingen een zeer goede beurt gemaakt. G. C. v. Gulik. Treinbotsing. (A.N.P.) - Gister morgen is buiten het Centraal Sta tion te Utrecht een dieseltrein met een snelheid van 60 km tegen een stilstaand treinstel aangereden, dat door een misverstand op een ver keerd spoor was neergezet. Alhoe wel de rijdende trein en het trein stel niet derailleerden, was de bot sing' zoo hevig, dat de voorkant van den dieseltrein en die van het trein stel volkomen in elkaar schoven. De treinbestuurder K. B. uit 'Amster dam werd op slag gedood.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 5