DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Zware gevechten in het O.-front. de middenzone van De strijd ïn Oo$i~A:zië. Churchill in de Ver. Staten. Gevechfen van plaatselijk karakter in Cyrenaica. Met Duitschland voor een vrij Nederland! DISTRIBUTIE.NIEUWS De nieuwe bonnen. De nieuwe bonkaarten. Schoenendistributie. Distributie van thee en peulvruchten. dJ Fagtna m .HANDEL. eraal van het epubliceerd in aanzien van mtheffing van Verwerkende iel. datum alle >ssiers, die uit len of doen en tenslotte :ht zijn zich te ustrie van het it 174—186 te den Rijwiel zijn aange- lden bij het beden voor de ;-leden van ot het Bureau 174—186, te reeds aan alle ■ie dagen na i "niet heeft e ten spoedig- lienen te doen aangezien de tien dagen na ïen dezer ver- i tourrij wielen (inclusief car- e rijwielen en ïn, banden en als op tweede- an ■J VISCH. at met ingang van de Neder- 'an visch, het- ieren, schaal» hom en kuit, an een daartoe :n schriftelijke jorwaarden en en vergunning i de wijze van n beperken en slheden. inning moeten Le, Juliana van NOORDELIJK iEMEENTEN ogstijd maakt elen van ge- ïkerk, Twisk, shoof, Andijk, arspel, Groote- >ut, Wijdenes, •aft, De Rijp, aot, Alkmaar, im, Monniken- noemde liggen, Terschelling, volksbrood" te Drsten, aange- op den vloer; net de gewone ALKMAARSCHE COURANT. 143ste Jaargang No. 302. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Dinsdag 23 December 1941 Duitschtand strijdt voor Europa Duitsch legerbericht. Hoofdkwartier van den Füh- rer, 22 December. (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht deelt mede: „In de middenzone van het O.- front zijn talrijke Sovjetaanval- len gestrjind op den taaien tegen stand onzer troepen. De lucht macht heeft de zware gevechten van het leger ondersteund door krachtig optreden tegen vijande lijke veldstellingen, concentraties van pantserwagens, colonnes voertuigen en spoorwegen. Aan de Z.O.-kust van Enge land hebben gevechtsvliegtuigen in den afgefoopen nacht bommen geworpen op havenwerken. In N.-Afrika geen groote ge- vechtshandelingn. Bij luchtge vechten zijn 7 Britsche jacht vliegtuigen neergeschoten. Op het eiland Malta hebben afdeelingen der Duitsche luchtmacht overdag en des nachts schepen en op slagplaatsen van brandstof en munitie in de haven van La Va- letta bestookt met bommen van zwaar en van het zwaarste kali ber. Vier vijandelijke jagers wer den neergeschoten zonder eigen verliezen. Bij vruchtelooze aan- valspogingen van enkele Brit sche gevechtsvliegtuigen in het Kanaalgebied en de Duitsche bocht verloor de vijand 2 bom menwerpers." De strijd op Malakka. Tokio, 22 Dec. (D.N.B.) Radio- Delhi heeft medegedeeld, dat de provincie Keda in N.-Malakka geheel en al in handen der Japanners is en dat de Japansche troepen een be langrijke aanval in de richting van den spoorweg van Kota Bahroe on dernomen hebben. Het vérloop van den strijd in Perak. Bangkok, 22 Dec. (D.N.B.) Omtrent de Britsche strijdkrachten, die in de provincie Perak opereeren, wordt gemeld, dat zij in overhaaste vlucht verkeeren en vele uitrus tingsstukken benevens een groot aantal gewonden achterlaten. Naar voorts wordt gemeld, heb ben Japansche strijdkrachten Kwala Kangsar bereikt, ten N. van Ipoh en een kleine 500 km van Singapore. Ook aan het front in Calantan trek ken de Britten terug. Gisteren heb ben Birmeesche luchtstrijdkrachten voor het eerst een Thailandsch vlieg veld aangevallen. Engelschen verplaatsen militaire basis van Singapore naar Ran goon. Tokio, 22 Dec. (Domei). De Nitsji- Nitsji verneemt uit Bangkok, dat volgens telegrammen uit Rangoon de Britsche overheid in O.-Azië be sloten heeft, de basis der Engelsche militaire operaties van Singapore naar Rangoon te verplaatsen, tenein de het hoofd te bieden aan den krachtigen Japanschen opmarsch in het N. van Malakka. Dit besluit zou genomen zijn in een spoedconferen- tie der militaire overheid, die het erover eens was, dat het, gezien de defensieve maatregelen van dit -oogenblik, over een maand niet meer mogelijk zal zijn den Japanschen troepen eenig doeltreffend verzet te bieden. Op 19 Dec. zouden 18 trans portschepen met troepen uit Britsch- Indië te Rangoon zijn aangekomen. Engelschen versterken grens lijn van Birma. Tokio, 22 Dee. (Domei.) De Jo- mioeri Sjimboen meldt uit Bangkok, dat de Engelschen koortsachtig bezig zijn met de versterking der grenslijn van Birma, waartoe twee divisies Britsch-Indische troepen naar O. Bir ma gezonden en de vliegvelden te Rangoon en Toengoo verbeterd wor den. Deze Indische troepen, die uit het N.W. deel van Br.-Indië zijn weggehaald, zijn op 9 Dec. begonnen naar de grens van Birma op te trek ken. Tevens wordt onthuld, .dat er op het vliegveld van Rangoon 'slechts twee zware bommenwerpers en 20 vliegtuigen van middelbare grootte staan, terwijl zich te Toengoo, dat 200 km ten N. van Rangoon gelegen is, slechts drie zware bommenwer pers bevinden. De situatie te Hongkong. Tokio, 22 Dec. (D.N.B.) Domei meldt, dat Hongkong vandaag prac- tisch in handen der Japanners is en de laatste sporen der Britsche impe rialisten in China worden uitge- wischt. De Britsche tegenstand is versplinterd door afzonderlijke 1I - SOVCMDieN O OKM, ARsy., ëJL 't r - -« '*74: straatgevechten en een guerilla, ter wijl de voornaamste verkeerscentra en militair en strategisch belangrijke pleinen onder Japansche heerschap pij staan Inmiddels heeft men in hooge mi litaire kringen bekend gemaakt, dat de definitieve overgave van Hong kong wellicht aal worden ver traagd als gevolg van den wensch der Japansche militaire leiding tot voorkoming van noodelooze ver woestingen en noodelooze offers van menschenlevens onder de Chinee- sche bevolking. De strijd op de Philippijnen. Rio de Janeiro, 22 Dec. (D.N.B.) Volgens hier ontvangen berichten wordt in Manilla officieel gemeld, d'at de Japanners met groote hoeveel heden strijdkrachten in Noord-Luzon (Philippijnen) aanvallen, waar een zware slag aan den gang is. Sjanghai, 22 Dec. (D.N.B.) De hedenochtend door de Japansche marine op het eiland Luzon gelande strijdkrachten zullen naar in Japan sche marinekringen verluidt, teza men met de reeds vroeger in het N. en Z. van het eiland ontscheepte formaties gebruikt worden voor den aanval op Manila. Stockholm, 22 Dec. (D.N.B.) De Britsche berichtendienst erkent in een bericht uit Manilla, dat Japan ners met sterke strijdkrachten zijn geland in de omgeving der Golf van Lingayen. In het communiqué van het hoofd kwartier te Manilla wordt gesproken van gevechten tusschen Lingayen en de stad Agoe. Tevens wordt bekend gemaakt, dat een onbekend aantal Japanners vandaag omstreeks 160 K.M. ten N. van Manilla met tran sportschepen is aangekomen en ge land. De militaire woordvoerder verklaarde, dat de Japanners met sterke strijdkrachten zijn geland, dat zij een sterken aanval doen en dat een verbitterde strijd wordt gele verd. Offensief in China. Nanking, 22 Dec. (D.N.B.) Volgens een communiqué van het Japansche expeditieleger in centraal China is Zaterdag een algemeen offensief ontketend tegen de voornaamste strijdkrachten der Chineezen in de provincies Tsjekiang, Ahnwei, Kiangsi en Foekien. Tokio, 22 Dec. (D.N.B.) Een groote formatie Japansche bommenwerpers heeft een massalen aanval onderno men op Loesji, een steunpunt van de troepen van Tsjoengking, ten Wes ten van Lohjang en veroorzaakte brand op het vliegveld en in muni- tieloodsen. Bovendien ontstond zware schade aan andere militaire installaties. Alle vliegtuigen keerden onbeschadigd op hun basis terug. (Polygoon-Seym). Stockholm, 23 Dec. (A.N.P.) Te Londen is officieel medegedeeld, dat Churchill en Beaverbrook zich in de Ver. Staten bevinden. Uit Washing ton meldt de Britsche berichten dienst, dat zij met Roosevelt alle vraagstukken zullen bespreken, die verband houden met de „gemeen schappelijke oorlogsinspanning". Stockholm, 23 Dec. (A.N.P.) Vol gens den Britschen berichtendienst zou Churchill vergezeld zijn van ad miraal Sir Dudley Pound, van den chef van den generalen staf van het Britsche rijk, Sir John Dill, van den luchtmaarschalk Sir Charles Portal, van den Amerikaanschen ambassa deur te Londen, Winant, en van den persoonlijken vertegenwoordiger van Roosevelt, Harriman. Naar de Britsche berichtendienst voorts meldt, is te Ottawa officieel medegedeeld, dat de Canadeesche minister-president, Mackenzie King, zich naar Washington zal begeven om deel te nemen aan de conferen ties met Roosevelt en Churchill. De Britsche berichtendienst meldt, dat met de chefs der Amerikaansche generale staven „gemeenschappelijk plannen voor den oorlog op den grooten en den Atlantischen oceaan" moeten worden uitgewerkt. EXTRA BERICHT VAN HET DUITSCHE OPPERBEVEL, "ïngelsch vliegtuigmoeder schip getorpedeerd. Hoofdkwartier van den Führer, 22 Dec. (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht meldt: Een duikboot onder be vel van kapitein-luitenant Bigalk, die op den Atlantischen Oceaan opereert, heeft een Engelsch vliegtuigmoederschip getorpedeerd. Het schip is ge zonken. Italiaansch legerbericht. Rome, 22 December (Stefani) In zijn weermachtberieht no. 568 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: In den Dzjebel (Cyrenaica) wor den gevechten geleverd van plaat selijk karakter. De ordelijke ver plaatsing 'van onze troepen naar nieuwe stellingen wordt voortge zet. De vijand heeft met hevig ar tillerievuur de stellingen van Bar- dia bestookt en zonder resultaat de versterkingen van Soïoem aange vallen. Een vooruitgeschoven post, die in het begin van den strijd door den vijand was bezet, is geleidelijk door onze troepen heroverd. Vlieg tuigen van de as hebben een on vermoeide activiteit ontwikkeld door de achterwaartsche stellingen van den vijand te bombardeeren en machinegeweervuur te richten op marcheerende troepen en concen traties gemechaniseerde strijdmid delen. In luchtgevechten werden elf vijandelijke toestellen neerge haald, waarvan tien door Duitsche jagers. De vijandelijke aanvallen op Tripolis, Benghasi en Bardia ver oorzaakten eenige gewonden en eenige weinig beteekenende schade. Een vliegtuig werd getroffen door het luchtdoelgeschut van Benghasi en viel brandend omlaag. Groote formaties Duitsche vlieg tuigen vielen doeltreffend overdag en des nachts voor anker liggende schepen aan, alsmede militaire in richtingen en opslagplaatsen van het eiland Malta. Uitbreiding van den dienst plicht in Amerika. (D.N.B.) - Naar Associated Press meldt, heeft Roose velt een wet geteekend, waardoor de dienstplicht wordt uitgebreid. In het kader van de nieuwe wet moeten alle mannen van 18 tot 64 jaar zich laten inschrijven. Alle mannen van 20 tot 44 jaar worden door deze wet verplicht tot den actieven militairen dienst. DE JAPANSCHE OPMARSCH IN KEDAH. De Britten bezitten op het schier eiland Malakka, een Kroonkolonie die 1 millioen inwoners telt. Zij bestaat uit het eiland Singapore, het gebied rondom de stad Malakka, het gebied van Dinding, het eiland Penang en de provincie Weliesïey. Al deze gebieden te samen vormen de Straits-Settlements. In de land streek Kedah, die deel uitmaakt van het schiereiland Malakka, hebben de Japanners vorderingen gemaakt, waardoor de Britten genoodzaakt waren het eiland Penang te ont ruimen. Twee vliegvelden moesten eveneens opgegeven worden, n.l. dat van Alor-Stor en een in de nabijheid van Georgetown (op Penang). De Japanners gaan ver-der troe pen aan wal te brengen in Kedah. 's-Gravenhage, 23 December. Voor de week van Zondag 28 De cember tot Zaterdag 3 Januari zijn voor het koopen van brood of ge bak, vleesch of vleeschwaren en aardappelen aangewezen de bonnen 01 van de daarvoor bestemde kaar ten. A-bonnen brood geven recht op 4-rantsoenen, B-bonnen op een 34- rantsoen, A-bonnen vleesch of vleeschwaren 1 rantsoen, B-bonnen 54 rantsoen. Voorts zijn voor het tijdvak van 28 December tot 24 Januari aan- a an gewezen: bon 184 voor suiker; 189 voor jam; 185 t/m. 188 voor bloem, brood of gebak; 199 voor havermout of peulvruchten; 191 voor gort; 192 voor vermicelli of maizena; 179 t/m. 183 voor kaas. De bonnen 01a t/m. 04a van de melkkaarti ieder 3 54 liter en 01'b t/m. 04b ieder 1 3/4 liter melk, 91c of Old van de kaart reserve voor cacao en 02d03d voor rijst. Voor het tijdvak van 28 Decem ber tot 5 Januari is aangewezen voor boter resp. boter met reductie bon 01 van boter- resp. vetkaart. Reeds Woensdag geldig. 's-Gravenhage, 23 Dec. De se cretaris-generaal van liet departe ment van landbouw en vlsscherij maakt bekend, dat met ingang van de op 28 December a.s. aanvangen de distributieperiode de nieuw uitgereikte bonkaarten in gebruik worden genomen. Met het oog op de komende feestdagen is bepaald, dat men reeds met ingang van Woensdag 24 December a.s. op alle heden bekend gemaakte bonnen mag koopen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat indien men van deze mogelijkheid gebruik maakt, er goed op moet letten, dat men met het gekochte uitkomt tot het .tijdstip, waarop wederom nieuwe bonnen geldig worden, d. i. dus voor de „week- artikelen" Zaterdag 3 Januari a.s. en voor de andere levensmiddelen Zaterdag 24 Januari a.s. Voor boter en koffiesurrogaat gelden uiteraard andere dagen. De aanwijzing der thans bekend gemaakte bonnen van de nieuwe kaarten geeft voorts nog aanleiding tot de volgende opmerkingen: DE SCHEEPSVERLIEZEN OP DEN STILLEN OCEAAN. Tokio, 22 Dec. (Domei.) In precies twee weken na het uitbreken van den oorlog rondom de Stille Zuid zee heeft de Japansche marine tor zinken gebracht, beschadigd of buit gemaakt: 47 vijandelijke oorlogssche pen, terwijl 38 koopvaarders buitge maakt worden evenals 380 kleinere vaartuigen; 114 vliegtuigen werden neergeschoten, 662 toestellen wer den op den grond vernield volgens een overzicht aan de hand van offi- cieele mededeelingen. De Japansche vlootverliezen bedroegen 1 lichte kruiser, die licht beschadigd werd, een torpedobootjager, die tot zinken gebracht werd, een mijnenveger, die tot zinken werd gebracht en een tweede, die ernstig werd bescha digd. Vijf d'uikbooten worden ver mist, 72 vliegtuigen gingen verloren. Opperste oorlogsraad in Ame rika. (D.N.B.) - Naar Associated Press uit Washington meldt, houdt president Roosevelt zich bezig met de instelling van een oppersten oor logsraad, die de belangrijkste be sluiten over de oorlogvoering moet uitvoeren. Wendell Willkie heeft de Amerikanen aangespoord om hard te werken en spartaansch te leven. Hij eischte de 60 urige werkweek. BROOD EN GEBAK. De bonnen 01a van de nieuwe broodkaart geven van 28 December tot en met 3 Januari 1942 elk recht op het koopen van 400 gram brood of 4 rantsoenen gebak, terwijl de bonnen 01b elk recht geven op het koopen van 50 gram brood of 54 rantsoen gebak. De met 01a ge merkte bonnen van de nieuwe kaart komen dus overeen met de groote, met „4 rantsoenen" gemerkte bon nen van de oude broodkaart. Det met Olb gemerkte bonnen komen overeen met de kleine bonnen van de oude broodkaart. VLEESCH EN VLEESCHWAREN. De bonnen 01a van de nieuwe vleeschkaart geven tot en met Za terdag 3 Januari a.s. elk recht op het koopen van 1 rantsoen vleesch of vleeschwaren, de bonn 01b elk op 54 rantsoen vleesch of vleesch waren. Ditmaal is de per week be schikbaar gestelde hoeveelheid vleesch derhalve nog ongewijzigd gebleven. Van het voor de volgen de distributieperiode, d. i. dus de week van 4 t/m. 10 Januari a.s. aan te wijzen bonnummer zullen de zoogenaamde B-bonnen nog slechts recht geven op het koopen van 1/4 rantsoen vleesch of vleesch waren. KOFFIESURROGAAT. De aandacht wordt er op geves tigd, dat de bon voor koffiesurro gaat, bon 193, zooals reeds eerder is aangekondigd, geldig is verklaard vöor een periode van 8 weken, der halve tot en met 21 Febr. 1942. Men moet dus ditmaal met het koffiesur rogaat van 250 gram tweemaal zoo lang toekomen als gewoonlijk. BONKAART RESERVE. In elk dei bonboekjes bevindt' zich voorts een zoogenaamde 'bon kaart reserve. De bonnen van deze bonkaart dragen een verschillende letter, al naar gelang den leeftijd van den houder. Op de aan volwassenen uitge reikte kaart komen namelijk voor de nummers: Ola tot en met 014a, op die van kinderen tusschen 14 tot en met 20 jaar: 01b tot en met 014b; op die van kinderen van 4 tot en met 13 jaar: 01c tot en met 014c; op die van kinderen van 0 tot en met 3 jaar: Old tot en met 014d. CACAO. Thans zijn van de kaart reserve aangewezen bon 01c en Old, welke gedurende de distributieperiode van 28 Deember a.s. tot en met 24 Januari a.s. elk recht geven op het koopen van 50 gram cacao. Zooals bekend moeten deze bonnen gedu rende de eerste week van de distri butieperiode bij den detaillist wor den ingeleverd. Gedurende de derde en vierde week kan men dan de cacao ontvangen. Indien men zijn bonnen eerst na verloop van de eerste week van de distributie periode bij den detaillist inlevert, dan kan met daarvoor pas cacao ontvangen in de derde en vierde week van de volgende periode. RIJST. De bonnummers 02d en 03d van de bonkaart reserve geven tot en met 24 Januari 1942 elk recht op-het koopen van 250 gram rijst. Geduren de genoemd tijdvak is voor kinderen van 0 tot en met 3 jaar dus in totaal 500 gram rijst beschikbaar. Daar het mogelijk is, dat nog niet op alle met „F" en „G" gemerkte bonnen van de papkaart rijst is gekocht, is de gel digheidsduur daarvan verlengd tot en met 24 Januari 1942. Wie slordig op zijn bonnen is Staat met één been in de gevangenis. Dit nummer bestaat uit zes pagina's. BOTER. Van de boterkaarl en de vetkaart zullen voorloopig per periode van vijf weken achtereenvolgens vier bonnen worden geldig verklaard. De eerste drie zullen gedurende negen dagen geldig zijn, de vierde geduren de acht dagen. Gedurende het tijd vak van 28 December a.s. tot en met 5 Januari a.s. geeft de bon 01 van de boter- zoowel als van de vetkaart recht op het koopen van 125 gram boter. Het koopen met dezen bon is reeds geoorloofd met ingang van 23 December. Zooals bekend, hebben zij, die recht hebben op het normale boterrantsoen, twee boterkaarter., dan wel twee vetkaarten ontvangen, zoodat zij op de beide met 01 genum merde bonnen, waarover zij beschik ken, een hoeveelheid van 2 x 125 250 gram boter kunnen betrekken. Op de bonnen van de vetkaart wordt de gebruikelijke reductie verleend van 2254 cent per 250 gram boter. Zooals men weet is voorts bon 57 van de oude boter- en vetkaart, welke is aangewezen voor een extra rantsoen boter, geldig van 21 De cember j.l. tot en met 31 Januari 1942 voor het koopen van 250 gram boter per bon. De vetbonnen der toeslagkaarten, welke voor het tijdvak van 28 De cember a.s. tot en met 24 Januari a.s. zijn uitgereikt aan hen, die zwa nen en zeer zwaren arbeid verrich ten, zijn niet genummerd, doch dra gen onderschedenliijk de aanduiding: 28 December3 Januari 410 Januari 1117 Januari 1824 Januari De rechthebbenden dienen er dus goed op te letten, dat zij deze bon nen in d'e week, welke op den bon staat vermeld, bij hun leverancier mieveren. De bonnen, welke de aan duiding 28 December3 Januari dragen, zijn reeds geldig met ingang van 24 December. De vetbonnen der toeslagkaarten, welke zijn uitgereikt aan hen, die langdurigen arbeid verrichten, dra gen geen aanduiding betreffende datum of nuimmer. Zij zijn geldig gedurende het geheele tijdvak van 28 December a.s. tot en met 24 Januari a.s. en mogen reed met in gang van 24 December worden ge bruikt. De vetbonnen der toeslagkaarten „JA", ,,JB" en „JC" geven elk recht op het koopen van 125 gram boter met reductie. MELK. Ten slotte wordt er op gewezen, dat in- den vervolge, in plaats van één melkbon per week, vier melk- bonnen tegelijk voor een tijdvak van vier weken worden aangewezen. Zulks geschiedt ten einde de sdhool- melkvoorziening een regelmatig ver loop te doen hebben. De bonnen 01a tot en met 04a ge ven derhalve tot en met 24 Januari 1942 elk recht op het koopen van 3U, liter melk, terwijl de bonnen 01b tot en met 04b in genoemd tijd vak in de gebieden, waar de melk- kaart DT in gebruik is, elk recht geven op het koopen van 1 3/4 liter melk. EEN OVERZICHT VAN DE HAAGSCHE DIERENTUINZAAL tijdens het door den Rijkscommissaris aan Duitsche kinderen en gewonde Duitsche militairen aangeboden Kerstfeest. (Stapf-Mol) Verkoop- en afleveringsverbod voor schoenen van 25 Dec. 1941 t/m 4 Januari 1942. 's-Gravenhage, 22 Dec. De secr.- gen. van het dept. v. Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat het in verband met de inventa risatie van de voorraden schoenen hier te lande noodzakelijk is, dat in de periode van Donderdag 25 Dec. 1941 tot en met Zondag 4 Januari 1942 het koopen, verkoopen en afle veren van alle soorten schoeisel in den meest uitgebreiden zin, met uit zondering van geheel uit hout ver vaardigde klompen, verboden is, ook al zou hiervoor een geldige schoenenbon worden ingeleverd. Tevens wordt bekend gemaak' dat de geldigheidsduur van d schoenenbons, welker geldig heidsduur vervalt op een de dagen tusschen 24 Decembr 1941 en 5 Januari 1942, wore verlengd tot en met 11 Janua: 1942. Inlerveringstermijn der aange wezen bon voor thee resp. bestelbon voor peulvruchten verlengd t/m 3 Januari a.s. 's-Gravenhage, 22 Dec. De secr.- gen. van het dept. van landbouw en visscherij maakt bekend,- dat de met „168" genummerde bon van de „bonkaart algemeen", welke is aan gewezen ter verkrijging van veertig gram thee, nog tot en met Zater dag 3 Januari a.s. bij de winkeliers ingeleverd mag worden. Ook de met „168" genummerde bonnen van de „bonkaart algemeen", welke zijn aangewezen tot het bestellen van peulvruchten, mogen nog tot en met Zaterdag 3 Januari a.s. wor den gebruikt. Deze maatregelen stellen een ■-antal consumenten, zooals uit zie kenhuizen ontslagen patiënten en arbeiders uit werkkampen, alsnog in de gelegenheid deze bonnen bij hun leveranciers in te leveren, voor zoo ver dit voor 18 Dec. J.l. niet kon plaats vinden.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1