DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. \H AANBOD sr vijf regels d a contant. Duilschlaitd strijdt voor Europa heftige Bolsjewistische aanvallen aan het O.-front afgeslagen. Gevechten bij Soiloem en Halfaja. Bardia ontruimd. De strijd In Oosl~A2£ë. Met Duitschland voor een vrij Nederland! De strijd in het Oosten. DISTRIBUTIE-NIEUWS, Boter- en vetdistributie. Distributie Vermicelli en Maizena. Pagina 4. nent van [ND VET. van Landbouw en etroffen regeling ten n gesmolten rundvet t k a a r t, de slagers dag 5 Januari a.s. in et een minimum van s Distributiediensten ijzingen, welke zü ngscommissie van de >or den slager ont- tuks vormt, dient hij is door te geven aan van de slagers ont- ir van het gesmolten «erende slagers zorg nent van 00. oducten voor Noord- ïandel in stroo voor- chtstreeks naar vee den. Wij vestigen er It voor de provincie 3HTSCHAPEN. and deelt aan de bij aanslag voor het volgende mede: briek A (schapen, in 1 September 1942. ibriek B (schapen, 942, :r 1942, indien de gsplicht minder dan loudt zich het recht ;n, indien zulks naar m over de mogelijk- chapen. Men wachte rtoe in te dienen. lagen wal geraakte de schuilplaats van [hantage plegen. An- het landgoed van groote geluk, dat i offert zich op. atafereelen: Semira- iz. met fraaien zang Ludwig in Rigoletto eander in opera en naast sterke speel- Stüwe als Detlev, n als Louise en als Oginski mogen oemd en brengen de plan. ramma met mooie an het boofdïium- 5 BLAUWBAARD. Victoria-Theater. deze Blauwbaard hij is werkelijk van v gescheiden, wat zeggen wil, dat al n niets meer van? en. Zij komen zelfs p de thee en hij is delijk tegen al zijn waarvan er eenige ir van zijn kinderen mg waarom het in die talrijke opna- lijke „opnamen" op is wanneer een rens passeert waar aan zich zelf en van et meer de jeune alen. wil die grens niet heftig conflict met zoon, wanneer een ezen tegelijk met laten optreden. Er nog een jeugdige spel, waarop de va- maar waarmee de itte gaat verloven, ït alles tot een be en Bernd Elohr „lievelingsvrouw", rfinitief terugkeert, i dit zilveren paar ar recht komt. emann en Carola deze alleraardigste oofdrollen. Vooraf: Dorlogsnieuws. HENDE WOUD. laarsche Bioscoop- er. T. draait deze week xgfilm „Het vlam- ïet is de geschiede- ttingen, die op zijn bergen gaat lo- ndat niemand hem j incognito wil blij— en naam heeft aan raakt daar kennis van een overleden neisje geheel alleen woont en bevrijdt van de attenties *er Mazegger, die oogenblik met rust ger in dolle woede =eft geschoten en ;emist heeft, steekt rt bosch rondom de ■and en geeft het met hem te vluch- nden. Hoe alles ten htkomt en de vorst neisje nog nader sn, wordt in span en weergegeven, opnamen der berg- i karakteristiek die iewoners. veel Tobisnieuws, htopname van den i groot circus. EN ZATERDAGS andsch goederen. ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 3. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bjj vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 1—5 regels 1.25, elke regel meer f 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Maandag 5 Januari 1942. Duitsch legerbericht. Het Duitsche legerbericht van 3 Januari luidt als volgt: In den Z. en den N. sector van' het O. front slechts plaatselijke gevechtshandelingen. De afweer- gevechten in den centralen sector ■duren bij felle koude voort. Tal rijke aanvallen van den tegen stander zijn op den vastberaden weerstandswil van onze troepen gestrand. Het lucbtwapen heeft met for maties gevechtsvliegexs en ja gers ingegrepen in de gevechten op den grond en op verscheidene plaatsen in scheervlucht het ge reed stellen van Sovjet-strijd krachten uiteen gedreven. Bij nachtelijke aanvallen op Moskou hebben Duitsche ge vechtsvliegtuigen voltreffers ge plaatst op een station en op op slagloodsen. In N.-Afrika is na een hfeld- haftigen tegenstand van Duitsch- Italiaansche troepen van ver scheidene weken Bardia door den vijand bezet. In het gebied van Egdabia levendige wederzijdsche verkenningsactiviteit. Britsche colonnes auto's zijn door lucht aanvallen uiteen gedreven. Doel treffende luchtaanvallen zijn ge richt op Britsche vliegvelden op Malta. Het legerbericht van 4 Januari luidt als volgt: „In de Z. zone van het O. front bleef de gevechtsactie bij strenge vorst beperkt tot plaatselijke ver kenning en storingsvuur der artillerie. In de centrale en N. zone zette de vijand zijn aanvallen voort. Zij werden in zware ge vechten, deels bij tegenaanvallen, afgeslagen. Plaatsen, waar de vijand was binnengedrongen, wer den gegrendeld. De luchtmacht heeft overdag en des nachts havenwerken, schepen en het vliegveld van Feodosia aan gevallen. Verscheidene vliegtuigen werden op den grond vernield of beschadigd. In de haven zonk een klein koopvaardijschip, dat door bommen was getroffen. Een groo- tere koopvaarder en een drijvende bok werden ernstig beschadigd. Andere aanvallen, welker'zwaarte punt in het gebied om Moskou lag, waren gericht op marchaerende en rijdende colonnes, gereedstaan de pantserwagens, garnizoens plaatsen, spoorwegen en vliegvel den der bolsjewisten. De vijand leed daarbij aanzienlijke verliezen aan ipensehen en materiaal. In 't hooge N. werd de Moermansklijn op verscheidene plaatsen door bommen vernield. In N.-Afrika levendige verken- ningsbedrijvigheid aan weerskan ten. In het gebied van Agedabia mislukten eenige Britsche aanval- len. Tenten- en barakkenkampen en colonnes voertuigen der Engel- schen werden met succes bestookt met bommen en schietwapens. Ge slaagde luchtaanvallen werden voorts gedaan op Tobroek. Op een vliegveld bij Benghazi konden talrijke bomtreffers worden ge plaatst tusschen geparkeerde vlieg tuigen. Voer Benghazi werd een vijandelijke torpedojager door bommen zwaar beschadigd. De dag en nacht voortgezette aanvallen van sterke afdedingen Duitsche gevechtsvliegtuigen en jagers hebben groote verwoestin gen aangericht op de Engelsche vliegvelden op Malta. Bomtreffers op vliegloodsen en tusschen gepar keerde vliegtuigen veroorzaakten hevige branden en ontploffingen. Van 27 December 1841 tot 2 Jan. 1942 verloor de Sovjetluchtmacht 98 vliegtuigen, waarvan 72 werden neergeschoten in luchtgevechten en 13 door luchtdoelgeschut. De rest werd op den grond vernield. In dezelfde periode gingen aan het Oostelijke front 12 Duitsche vlieg tuigen verloren. De Britsche marine heeft ook in December zware verliezen geleden. Duitsche strijdkrachten ter zee en in de lucht brachten tot zinken: 3 kruisers, een vliegkampschip, 3 torpedojagers, 3 motortorpedoböó- ten, een kanonneerboot en een duikboot. Bovendien werden ten deele zwaar beschadigd: 6 kruisers, 5 torpedobootjagers, 4 motortor- pedobooten, een mijnlegger, 2 be wakingsvaartuigen en 2 duikboo- ten. Ir, den strijd tegen de Britsche ravitailleeringsscheepvaart zijn in Dec. 1941 74 vijandelijke koop vaardijschepen met een gezamen- lijken inhoud van 257.000 ton tot zinken gebracht, waarvan 23 sche pen met een gezamenlijken inhoud van 115.700 ton door de duikboot- vloot". Italiaansch legerbericht. Het Italiaansche legerbericht van 3 Jan. luidt als volgt: Levendige verkenningsactiviteit der wederzijdsche lichte afdeelingen in 't gebied van Agedabia. Na twee dagen verbitterde gevechten, waar bij aan weerszij den scheep sar tille- rie in den strijd werd gebracht, werden de stellingen van het ver dedigingssysteem en het garnizoen van Bardia overweldigd. In den sector van Soiloem felle vuuractie der vijandelijke artillerie. In Cyre- naica hebben Italiaansche en Duit sche vliegtuigen herhaaldelijk aan vallen in scheervlucht ondernomen en op marsch zijnde troepen met machinegeweervuur bestookt. /Zij vernielden talrijke vracht-auto's. Luchtstrijdkrachten der spil wierpen van geringe hoogte bom men van het zwaarste kaliber op installaties en vliegvelden van Malta. In den afgeloopen nacht is door enkele Engelsche vliegtuigen een aanval op Napels- ondernomen. Lich te schade aan woonhuizen, o.m. het ziekenhuis Ascalesi. Geen slacht offers. Het legerbericht van 4 Januari luidt als volgt: „Aan het front van Agedabia heb ben wij plaatselijke aanvallen afge slagen en detachementen pantser wagens van den vijand verstrooid. Bij Soiloem en Halfaja wordt ge vochten. Afdeelingen Italiaansche en Duitsche vliegtuigen hebben talrijke aanvallen op de vijandelijke achter hoede gedaan en batterijen en ha venwerken te Tobroek op doeltref fende wijze gebombardeerd. De vijand verloor vier vliegtuigen, waarvan twee door het afweerge schut werden vernield. In het O. deel der Middellandsche Zee heeft een Italiaansch verken ningsvliegtuig den strijd aanvaard met drie vijandelijke jagers. Het schoot een toestel neer en slaagde er in zich te bevrijden. De vijand heeft zonder resultaat een luchtaanval op Tripolis gedaan. Op een dorp in Libye werden eenige bommen geworpen, waardoor twee slachtoffers te betreuren zijn. De ItaliaanschDuitsche lucht macht heeft haar operaties tegen militaire installaties en vliegvelden op Malta in versterkte mate voort gezet. Eenige vliegtuigen weiden op den grond vernield. Men nam tal rijke ontploffingen waar. Een mu nitie-opslagplaats, rechtstreeks ge troffen, vloog in de lucht". Helpt moeder en kind Wordt lid van den NEDERLANDSCHEN VOLKSDIENST! DE HAVEN UIT VOOR TORPEDOLANCEEROEFENINGEN 's Morgens loopt het slagschip, door torpedojagers geëscorteerd, van zijn Atlantisch steunpunt uit. Marinevliegtuigen omcirkelen het Duitsche eskader ter beveiliging. (Orbis-Holland-P.K. Reinhardt) EEN BIJ DE GEVECHTEN VOOR MOSKOU gevangen genomen bolsjewistische officier wordt verhoord. (Orbis-Holland) TRADITIEGETROUW krijgen de oude en arme menschen van West-Friesland met Kerstmis of op Nieuwjaarsdag hun extra zgn. wintergift, welke dit jaar door Winterhulp Nederland werd aangeboden. De burgemeester van Ab- belcerk, de heer J. Zijp Kzn., overhandigt een oud vrouwtje haar wintergift. (Polygoon-Kuiper) De strijd op Malakka. Uit Singapore wordt aan de Times gemeld, dat de Japanners met een snelheid van 15 tot 25 K.M. per dag oprukken. Britsche vliegtuigen zouden in het geheel niet aan de verdediging deelnemen. Uit Tokio wordt gemeld, dat de pogingen, welke de Engelschen de laatste dagen deden om de op Ma lakka aanwezige groote rubbervoor- raden weg te voeren, geheel en al mislukt zijn, daar alle transport schepen tot zinken gebracht werden. De Nitsji Nitsji deelt mede, dat. de snelle opmarsch der Japanners te' Singapore groote verbijtering wek;, daar de ravitailleering der stad be moeilijkt wordt. Een radiospreker zegt, dat de bevolking pijnlijk ver rast is nu er van eën groote vloot, een machtig luchtwapen en groote hoeveelheden oorlogstuig ter ver dediging van Singapore niets is ge bleken en de geallieerden eindeloos eonfereeren, terwijl de Japansche opmarsch met groote snelheid ver loopt. Japansche vliegtuigen hebben gis ternacht Singapore viermaal aange vallen; De Britten zouden volkomen verrast geweest zijn door Japansche troepenlandingen aan de W. kust van Malakka op 230 mijl van Singapore. Uit Lissabon wordt gemeld, dat de Britsche troepen zich in den nacht van Zaterdag op Zondag verder Z.- waarts teruggetrokken hebben. Japansche troepen hebben een belangrijke sleutelpositie in Centraal Malakka ingenomen nadat zij aan 't Australisch-Nieuw Zeelandsche le gercorps zware verliezen hadden be rokkend. Het grootste deel der Aus tralische divisie werd in de pan ge hakt. Ondanks de vernieling der bruggen trokken de Japanners den stroom over en wierpen zich met volle kracht op de Australische strijdkrachten. De Japanners trekken thans langs de W-.kust in de rich ting van Singapore. De gevechten op de Philippijnen. Volgens een Domei-bericht uit Tokio hebben de Japanners bij de bezetting van Manilla niets gevon den dat zou bevestigen, dat niet- militaire doelen zouden, gebombar deerd zijn. De Amerikanen hebben vóór den aftocht pakhuizen en voor raden in brand gestoken. Het open bare leven zou weer normaal begin nen te worden. De vesting Corregidor wordt door de Japanners te land en ter zee, ge bombardeerd. Aan Amerikanen, die op vrachtschepen in de baai van Manilla trachtten te vluchten, wer den zware verliezen toegebracht. Naar uit Tokio wordt gemeld,' trachten Amerikaansche strijd krachten uit Manilla na den terug tocht naar het eiland Corregidor over te steken, dat thans het doel punt der Japansche aanvallen is. De luchtmacht bombardeerde co lonnes vijandelijke vrachtauto's, die langs de W.-kust van het schier- MAX BLOKZIJL SPREEKT. Hilversum, 5 Jan. Het politiek weekpraatje dat Max Blokzijl he denavond van 19.45 tot 20 uur over den zender Hilversum 2 houdt, heeft tot titel „De volksopvoeding in het nieuwe jaar". eiland Balanga trachtten te ontko men. Op Balanga, vanwaar de Ameri kanen naar Corregidor gaan, zullen meerdere gevechten worden gele verd. Transportvaartuigen bij de baai van Manilla werden door bom menwerpers aangevallen. De jongste berichten over den mi litairen toestand op de Philippijnen toonen aan, dat de kern der uit Ma nilla en omgeving vluchtende vij andelijke troepen zich heeft terug getrokken in den vestinggordel bin nen de baai van Manilla en in de oorlogshaven Olongape in de baai van Soebig ten N. van de baai van Manilla, beide baaien zijn met mij nen bezaaid eri tot ver in den om trek omgeven door sterke formaties van de Japansche vloot. De Japan sche troepen te land hebben de vol gende punten afgesloten: 1. De haven van Olangapo, waar 18 stellingen zware vijandelijke ar tillerie zijn waargenomen. 2. De Z.-punt van het schiereiland Balanga aan den W. uitgang van de baai van Manilla. 3. Het tegenoverliggende eiland Hiab aan den Z. uitgang van de baai van Manilla tegenover de eilandvesting Cojregidor. Generaal Wavell opperbevel hebber. Naar uit Stockholm wordt gemeld, hebben Churchill en Roosevelt me degedeeld, dat generaal Wavell be noemd is tot opperbevelhebber van het vereenigde commandodistrict in het Z.W. deel van den Stillen Oceaan. Het opperbevel over alle marinestrijdkrachten in dit gebied zal worden gevoerd door den opper bevelhebber van het Aziatisch es kader der Ver. Staten, admiraal Hart. Generaal Tsjahg Kai Sjek krijgt het opperbevel over alle strijd krachten van de geallieerden, die op het Chineesche oorlogstooneel ope- reeren. Japansche aanval op Nieuw- Guinea. Stockholm, 4 Jan. (ANP). De Ja panners zouden vandaag een vlieg veld op N.-Nieuw-Guinea hebben aangevallen, naar de Engelsche nieuwsdienst meldt. Volgens dezelfde bron zijn van W.-Borneo nieuwe Japansche lan dingen gemeld. GEMEENSCHAPPELIJKE VERKLARING DER ANTISPILMOGEND HEDEN. Men wenscht geen afzonder lijken vrede. Stockholm, 3 Jan. Het Witte Huis heeft békend gemaakt, zoo meldt de Engelsche berichtendienst uit Wash ington, dat de Ver. Staten, de Sov- jet-Unie, Groot-Britannië, het nog onder dep, invloed van Tsjang Kai Sjek staande deel van China, de Ne- dërlandBöhe emigraniten/regeermg en nog andere tegen die spil gerichte niaties een gemeenschappelijke ver klaring hebben onderteekend, waar bij zij zidh, verbinden tot „volledig gebruik van alle hulpmiddelen tegen de spil en tot het niet sluiten van een afzonderlijken vredle". Duce ontvangt directorium fas cistische partij. (Stefani) - De Duce heeft in het Palazzo Venezia het directorium der fascistische partij ontvangen. De secretaris der partij, Aldo Vidussoni hield! daarbij een rede, waarin hij wees op de histori sche belangrijkheid van den 3en Januari, die de Italiaansche zwart- h einden een groote overwinning der fascistische revolutie in herinnering brengt. De Duce gaf vervolgens zijn bevelen ten aanzien van het optre-, den van de fascistische partij. In den centralen sector van het O. front werden de aanvallen op de Duitsche linies met sterke strijd krachten voortgezet, maar de Duit sche troepen boden bij een ijzige koude hardnekkigen tegenstand. Ver schillende aanvalsgolven, gesteund door pantserwagens, zware infante- riewapens en artillerie werden dcror de Duitsche troepen afgeslagen. Daarna lag het strijdterrein, dat met sneeuw bedekt was, vol doode bolsje wisten. Duitsche gevechts- en jachtvlieg tuigen bombardeerden in den cen tralen sector voortdurend militaire doelen en troepenverblijven in kleine plaatsen, waarbij vele wapenen en tal van voertuigen en transport treinen vernield werden. Ook in het N. deel van het front werden succes volle aanvallen gedaan op ravitail- leeringswegen en spoorlijnen, troe pentransporttreinen enz. Duitsche jagers schoten negen toestellen zon der eigen verliezen neer. EEN REDE VAN EDEN. Stockholm, 4 Jan. (A.N.P.) De Britsche minister van buitenlandsche zaken, Eden.'heeft vanavond voor de Engelsche radio een rede ge houden over zijn reis naar Moskou. Hij bracht in herinnering, dat hij zeven jaar geleden al in Moskou was geweest en destijds juist zooals nu tot de overtuiging was gekomen, dat „geen werkelijke tegenstelling van belangen tusschen beide landen be stond". De besprekingen op het Kremlin betroffen twee punten, ten eerste de voortzetting van den oorlog en ten tweede de „organisatie van den vrede en de veiligheid na den oor log". Definitieve besluiten konden nog niet genomen worden, daar nog ruggespraak gehouden moest wor den met de andere geallieerden en de Dominions. Tot slot verklaarde Eden, dat de tegenstelling in regeeringsvorm tus schen Engeland en de Sovjet-Unie geen scheidsmuur vormt, daar de regeeringsvorm geen rol speelt. Dit nummer bestaat uit vier pagina's. De nieuwe bonnen. 's-Gravenhage, 5 Jan. De secre taris-generaal van het departe ment van landbouw en vissche- rij maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van Dinsdag 6 Januari a.s. tot en met Woens dag 14 Januari 1942 de met „02" genummerde bonnen van de boter- zoowel als van de vet- kaart elk recht geven op het koopen van 125 gram boter. Per twee bonnen van de vetkaart zal de gebruikelijke reductie van 22 J4 cent per 250 gram boter worden verleend. DE DUITSCHE INZAMELING VOOR HET O. FRONT. Berlijn, 4 Jan. (D.N.B.) Volgens de eerste voorloopige telling van Za terdagmiddag heeft de inzameling van bont-, wollen- en winteritleeiding voor het front een heslist overweldi gend resultaat gehad. Tot op dit mo ment zijn niet minder dan 32.144.201 stuks van allerhande slag afgestaan. Onder deze voorwerpen bevinden zich o.a. 1.511.079 bontmantels, bont vesten en andere bontartikelen. Tot dusver zijn reeds 1260 waigons met warme wollen kleeding naar het Ooisten afgezonden of naar dte her- stelinrichtinigen gebracht. In tal van steden van eeniigen om vang kregen de troepenformaties, die naar het O. front vertrokken, op het station winteruitrustingsstukken uit de opbrengst van die inzamelingen. Het Duitche volk heeft aan den op roep van den Fü'hrer om zijn solda ten in de koude woestenijen van het O. door schenkingen van winterar- tikelen te helpen, gevolg gegeven met een geestdrift, die nauwelijks te overtreffen valt. Vandaag'was op de inzaimelingsbureaux het gedrang zoo groot, dat vele duizenden niet meer geholpen konden worden, zoodat de inzameling verlengd moest worden. Behalve de bontartikelen zijn nog ingeleverd 1.274.353 'hemden, 1.208.660 onderbroeekn, 3.058.601 borstrokken, pullovers en wollen vesten, 3.714.630 sjaals, 1.092.388 len- dengordels, 5.026.583 paar kousen en gokken, 376.229 paar ski's, 1.779.940 hoófdfoesebermars, 2.219.171 paar hahdschoenen, 3.963.730 paar pols moffen, 1.324.068 oorbeschermers, 2.678.169 kleedingstukken van aller hande slag en een geweldige hoe veelheid van andere passende wollen en bontartikelen. Voorts zijn tal van kostbare hermelijnen eh persianer mantels geofferd voor de verpleeg sters in het O. Engelsche aanval op Spaansch schip. (D.N.B.) - Het Spaansehe schip Jaime Girona van 4500 brt. is Zaterdagochtend vroeg ter hoogte van Pina Mayor in de onmiddellijke nabijheid van het plaatsje Suances aan de Cantabrisohe kust in d;e Spaansehe territoriale wateren door een gevechtsvliegtuig overvallen. Keuze niet geheel vrij. 'S-Gravenhage, 3 Jan. Van bevoeg de zijde wordt er voor zoover noodig nogmaals de aandacht op gevestigd, dat het publiek er bij het koopen met de voor maizena e.d. en vermi celli e.d. bestemde bonnen genoegen mede dient te nemen voor een ge deelte maizena e.d. en voor een ge deelde vermicelli e.d. te ontvangen. De winkeliers zijn, daar zij op de bij hen ingeleverde bonnen voor vijftig procent toewijzingen voor maizena en' voor vijftig procent toe wijzingen voor vermicelli ont vangen, niet steeds in staat de door de klanten gewenschte hoeveelheid maizena of vermicelli ten volle te leveren. WIJZIGING DISTRIBUTIEDIENST. De Leider van den Distributie- dienst, Kring ALKMAAR, brengt ter kennis, dat vanaf Maandag 5 Januari 1942 de losse rantsoenbon nen voor zieken enz. alsmede de brandstoffen- en petroleumbormen worden afgegeven aan het Distribu tiekantoor, ingang Ridderstraat. De Leider voornoemd, H. BAKKER. DISTRIBUTIE-iKRINGKANTOOR OUDORP. Met ingang van 1 Januari is het distributie-kringkantoor te Oudorp (waartoe behooren de gemeenten Oudorp, Oterleek, Schermerhorn en Ursem) voor het publiek alleen ge opend des Woensdag, Donderdags, Vrijdags en Zaterdags, telkens van 612 uur. De bonnen-inlevering door de detaillisten heeft plaats des Dins- i, eveneens van 912 uur. HOOFDPRIJZEN STAATS LOTERIJ. 25.000 5651 2000 3603 1500 8126 1000 2532 5405 8572 15237 400 1311- 10391 200 10600 100 6613 7990 8287 8733 9020 14295 16210 17248 20625 20889 Oplichting. - Te Den Haag is een koopman, aangehouden, die twee klanten beloofde koffie en thee te zullen leveren, twee bedragen van resp. 500 en 400 incasseerde en hen dan trachtte te bedriegen met een pak, dat waardeloozem rommel, voornamelijk aardappelschillen, bleek te bevatten. Een der gedupeerden, die den koopman in een café zag zit ten, slaagde erin hem aan de politie over te leveren. 36 bontmantels gestolen. - Za terdagnacht zijn te Amsterdam rut een bontzaak aan de Keizersgracht 36 bontmantels gestolen, tot een ge zamenlijke waarde van vijf- a zes duizend gulde'n. Steekpartij in Oude-Pekela. - In het dakloozeöhuis te Oude-Pekela kregen de 35-jarige H. Br. en de bij hein inwonende 26-jarige B. een woordenwisseling, welke zoo- hoog liep, dat Br. een mes greep en den jongeman een steek in den rug gaf. De dader meldde zichzelf bij de poli tie te Oude-Pekela aan. Het slacht offer was ernstig aan een dter longen getroffen en is naar het r.k zieken huis te Winschoten overgebracht. EEN ENGELSCH VLIEGTUIG VAN HET TÏPE BLENHEIM- BEAUFIGHTER, dat tijdens een aanval op een Duitsch vliegveld in Noord-Afrika werd neergeschoten. (Weltbild-Polygoon-P.K. Billhardt)

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1