1 0 DE V HET ZWART 8-October-revue „Gaat dat zien!" AGENDA. De nieuwe verkeersregels. NU uwe brandsfoffenbonneri geldig verklaard. LAATSTE BERICHTEN. Op bon 195 de bestelde peulvruchten. KERK EN SCHOOL RADIOPROGRAMMA. AMSTERDAMSCHE BEURS Dr. X" door Maz. (34) sk ""nY FEUILL ETOf DE HOEVE SjiaHanseBii -- ALKMAARSCHE COURANT VAN WOENSDAG 7 JANUARI 1942. Pagina 2. De Bonte Spelers van Alkmaar. Zoo is dan gisteravond de première gegaan van de langverbeide 8 OctO' ber-revue der Bonte 'Spelers van Alkmaar en, te oordeelen naar de enthousiaste huldebetuigingen van de stampvolle zaal, zal het succes groot zijn. En de duizenden die nog negen avonden zullen komen, zullen in hun verwachtingen niet teleurgesteld worden, want „Gaat dat zien!" ver schaft een zeer genoeglijken avond. Het is een echte revue geworden, met een liedje, een praatje, een mop, een ernstig woord, maar bo venal met een schat van costumes en décors. De inhoud wordt gevormd door het feit, -dat een klein circus naar Alkmaar zal komen, en als de voorstelling niet kan doorgaan, we gens gebrek aan artisten, zullen de Bonte Spelers wel helpen. En zoo worden de Alkmaarders het circus binnengevoerd met een keurige pa rade voor de tent, waar Piet Cloeck een geslaagd nummertje circusdirec teur weggeeft. Deze parade is een allerbekoorlijkst tafereeltjeEn het spel gaat beginnen, een stelletje clowns vertoont zijn grollen, de broers Stet van Ierswoud staan doodsangsten uit, er worden "reuzen zwaaien aan de ringen vertoond, Menno Grondsma presenteert een goeden muzikalen clown, charmante meiskes zijn drie ondeugende visch- jes in een aardige tap-dance, het ballet laat in vrijheid-gedresseerde paarden zien en Jaap Best presen teert een levensgrooten olifant, spe ciaal voor een juffrouw in de loge.... Pummelbibel (Menno Crondsma) komt te laat en moet zijn praatje voor het doek prevelen.... om de ge legenheid te geven de demi-finale op te stellen, welke van een groote schoonheid is: „Hongaarsche brui loft", gelegenheid voor Nelly Rus om een Puszta-lied te zingen, gele genheid voor het ballet om woeste Hongaarsche dansen te geven, gele genheid voor het publiek om te ge nieten van décor, costuums, zang en dans. Na de pauze veranderen de Bonte Spelers in een gevierd cabaret-ge zelschap, dat opent met een muzi- k ,1e show, waarin vlot gespeeld en gezongen wordt. De pianosolist, Jo Fakkel, is een aparte vermelding waard. Menno Grondsma blijkt de gave van het snelteekenen ook al machtig te zijn, Piet Cloeck is weer als van ouds in een liedje en een praatje, het laatste „Hollandsche jongens" is zeer geslaagd, er is een humoristische scène met een feestredenaar op 'n bruiloft, waarin Nel Lind de gecho queerde bruid speelt, er zijn dan sende en zingende Mexicanen van beiderlei kunne. Dan is de beurt weer aan Menno Grondsma als de goochelaar Prof. Mennochini. Grondsma, die lid is van de 15 leden tellende gooche laarsclub „Hands down", heeft weer enkele mooie trucs aan zijn uitge breid repertoire toegevoegd, zijn bloemennummer is zeer fraai en z'n nieuwe kaartentruc onbegrijpelijk. Jo Kuhl demonstreert dan Oud en Nieuw in een balzaal, goed gedanst en goed gezongen en onderwijl is het tooneel herschapen in een In disch landschap, waarin de groote finale zich afspeelt. Krontjong-mu- ziek klinkt, van uit de verte zwelt gamelanmuziek aan, Javaansche dan seressen geven een drootnerigen, exo- tischen .dans, sawahs liggen op den achtergrond en forsch en fier staat daar de stoere Hollandsche planter (Piet Cloeck) om de rijkdommen en voortbrengselen van ons Nederland- Overzee te huldigen. Tabak, thee, rubber, suiker komen op, gedragen door inlanders en als het heele ge zelschap compleet is, klinkt krachtig en gedragen een loflied op onzen Oost. Een mooie, waardige finale. Het is niet doenlijk allen te noe men, die in deze revue uitblinken, want alle 130 medewerkenden pas sen precies in het geheel. Het Alk- maarsch Symphonie-orkest o.l.v. den heer Joh. Kuiper speelt en begeleidt zeer goed, de balletten van mevr. Jonker-Jonker munten uit door gratie en vlotheid. De avond werd geopend door mr. „C. J. de Lange, die als voorzitter der 8 October-vereeniging allen verwel komde en die aan het slot het heele gezelschap huldigde in den persoon van mevr. Jonker-Jonker met een prachtige mand bloemen. C. Krak. ERNSTIG ONGELUK. De 16-jarige G. Admiraal, in dienst bij den Vereenigde Brand- stoffenhandel, zou Maandagnamid dag den kolentoevoer bij een der bunkers aan de Noorderkade con troleeren, daar de toevoertrechters vaak door gruis gedeeltelijk ver stopt worden. Hij kwam daarbij door een misstap van een hoogte van ongeveer 4 meter op een muur tje te vallen, waardoor hij ernstlig verwond werd. In het Centraal Ziekenhuis waarheen hij door den geneeskun digen dienst onmiddellijk werd overgebracht, werden een hersen schudding en inwendige kneuzingen geconstateerd. Naar wij vernemen, verkeert de jongen in zorgwekkenden toestand en is de algemeene toestand zeer ernstig te noemen. STAMPPOTMAALTIJD. Op Zondag 11 Jan., des nam. 1 uur, organiseert Winterhulp Alkmaar we derom in het „Wapen van Heems kerk" een éénpansmaaltijd. Het suc ces van den vorigen keer geeft ons het vertrouwen, dat er ook nu weer minstens 250 personen aan zullen deelnemen. Deelnamekaarten a 0.50 (kinde ren 0.10) verkrijgbaar aan Bureau Winterhulp, alwaar men ook zijn, vleeschbon moet inleveren. Gratis kaarten worden in beperkt aantal beschikbaar gesteld voor die genen, die dezen winter reeds voor een uitkeering van Winterhulp in aanmerking kwamen. Een een ander dient te geschieden vóór Donderdag 8 Jan. 12 uur. Namens de buurtschapshoofden, J. BARKMAN. GESLAAGD. Mejuffrouw B. Molenaar alhier en de dames R. Doorn uit Schagerbrug, M. Wit uit Hoogwoud en J. Dane uit Zaandam, slaagden Zaterdag te Alk maar voor het examen van den bakercursus. f genomen door de Ver. voor Kinderhygiëne uit Noord- Holland. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). Bioscopen. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer De moderne Blauwbaard (comedie). 18 jaar. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Rosen in Tirol (rom. operette). 18 jaar. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Het vlammende woud (rom.-sens.) Alle leeftijden. Woensdag 7 Januari. 7 uur, Harmonie, 8 Oct.-vereen., revue „Gaat dat zien". 7.30 uur, 't Gulden Vlies, Nieuwjaars variété vanwege Vreugde en Arbeid. Donderdag 8 Januari. 7 uur, Harmonie, 8 Oct.-vereen., revue „Gaat dat zien". Verdere da tums 13, 14, 15, 20, 21, 22 en 28 Jan. 7.30. uur, 't Gulden Vlies, volkszang. HEILOO. Bevorderd. - De heer J. P. Bruul, vroeger alhier, thans werkzaam als commies ter secretarie te Rotterdam, is bevorderd tot hoofdcommies in dienzelfden werkkring. ERNSTIG ONGELUK. Dinsdagmiddag is in Broek op Langendijk een ernstig ongeluk ge beurd. De heer P. K. uit Dirkshorn is bij het aankoppelen van een aan hangwagen achter een vrachtauto tusschen deze voertuigen bekneld geraakt. Dr. Verdonk, die de eerste geneeskundige hulp verleende, acht te overbrenging naar het ziekenhuis te Alkmaar, ter nader onderzoek, noodzakelijk. Nu de politie het verkeer volgens de nieuwe voorschriften regelt, blijkt, dat het publiek van die voor schriften niet voldoende op de hoog te is. Om onnoodige processen ver baal te voorkomen publiceeren wij achtereenvolgens een 42 bepalingen, waardoor het publiek kan weten wat mag en niet mag. Onze lezers zullen goed doen deze bepalingen uit te knippen. De voetganger moet, dit klinkt niet vriendelijk, maar staat nu een maal in de wet, ten eerste van de voetpaden en trottoirs gebruik ma ken. 2. moet rijbanen en andere, niet voor het voetgangersverkeer bestem de weggedeelten langs den kortsten weg (haaks op de verkeersrichting) voorzichtig (eerst links en dan naar rechts kijken) en zonder onderbre king oversteken. 3. moet van eventueel aanwezige vo e tgangersoversteekplaatsen gebruik maken om over te steken (de beken de borden „Hier oversteken"). 4. moet bij andere kruispunten uit sluitend in een rechten hoek ten op zichte van de rijbanen oversteken (derhalve bij kruispunten niet dia- gonaalsgewijze oversteken, maar (zoo noodig tweemaal) haaks op de verkeersrichtingen. Bij door de politie of door ver- keersseinen „bewaakte" kruispunten alleen „met het vrijgegeven verkeer LANGEDIJK. Distributie van kaarsen. - Tot Zaterdag a.s. zal aan plaatselijke kantoren gelegenheid bestaan tot het afhalen van formulieren voor het aanvragen van kaarsen ten be hoeve van: 1. de verlichting van koeien- en paardenstallen en 2. de verlichting van voertuigen. Onder 2 worden uitsluitend begrepen: a. voertuigen door dieren ge trokken, en b. handkarren, welke regelmatig gebruikt worden gedu rende uren, waarop verlichting is voorgeschreven. Aanvragen voor auto's, carriers, rijwielen enz. worden niet in behandeling genomen. De formulieren dienen nauw keurig ingevuld aan den distribu- tiedienst te worden teruggezonden, waarna betrokkenen t. z. t. per soonlijk zullen worden opgeroepen. Schoenenruilbeurs. lede ren Donderdagmiddag van 34 uur, lokaal O. L. school te Zuid- scharwoude. Witte kool voor de fabrieken. - Aangezien de zuurkoolfabrieken slechts op bepaalde plaatsen geves tigd zijn en bij handhaven van de oorspronkelijk opgezette verdeeling de fabrieken transportkosten zou den krijgen vanaf de veilingen bui tenom, is een regeling getroffen, waardoor aan de veilingen in de Langedijker koolstreek van den witte-kool-aanvoer 60 pet. aan de fabrieken zal worden toegewezen. CASTRICUM. Vereen, van Forensen. - Onder voorzitterschap van den heer Beijers- oergen van Henegouwen heeft in hotel Bakker de jaarvergadering plaats gehad van de vereen, van forensen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereen, thans 214 leden en 70 begunstigers telt. Het financieel verslag gaf een batig aldo aan van 105.30. De begroo ting voor 1942 werd vastgesteld op 520.30. De aftredende bestuurs leden, de heeren Beijersbergen van Henegouwen en Bollen, werden bij acclamatie herkozen. Tot bestuürslid- vacature Cappel werd de heer Kossen benoemd. Tot secretaris werd gekozen de heer Bollen. Werk gegund. - Aan den heer A. Castricum alhier is door den bur gemeester van Amsterdam gegund het bouwen van een gemaal in den voormaligen Rietwijkerpolder nabij de ringvaart van den Haarlemmer meer, met bijkomende werken voor een bedrag van 23240. Benoemd. - Tot wijkzuster werd door het bestuur van Het Witte Kruis benoemd mej. A. A. Steilberg. LIMMEN. Bode benoemd. - Door den bur gemeester is met ingang van 1 Jan. tot bode ter gemeente-secretarie be noemd de heer J. A. Castricum, alh. WIERINGERWAARD. Benoemd. - Door het Armbestuur zijn als verzorgers in het tehuis voor ouden van dagen benoemd de heer Chr. Keesman en echtgenoote. Twee eenheden. 's-Gravenhage, 7 Januari. De se cretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat ge durende het tijdvak van Donderdag 1 Januari 1942 tot en met 30 April 1942 de bonnen genummerd „13 H. K." en de „17 H. K." van de brandstoffenkaarten J. en K., welke aan verbruikers zijn uitgereikt, die hun woning door middel van haar den en kachels verwarmen, elk recht geven op het koopen van een eenheid vaste brandstoffen. Gedu rende bovengenoemd tijdvak geven de bonnen „23 C. V.", 24 C. V.", „25 C. V.", „26 C. V.", 27 C. V." en „28 C. V." van de branóstoffenkaart L. welke aan verbruikers is uitge reikt, die hun huis door middel van een centrale verwarming verwar men, eveneens elk recht op het koo pen van een eenheid vaste -brand stoffen. De bonnen „21 C. V." en „22 C. V." van de kaart L. zullen niet worden geldig verklaard en kunnen derhalve worden vernie tigd. De aandacht wordt er op .ge vestigd, dat de overblijvende bon nen van de kaarten J., K. en L. of van de periode bonstellen in geen geval vernietigd mogen worden. Tevens geven gedurende het tijd vak van Donderdag 1 Januari 1942 tot en met 30 April 1942 de met de woorden „brandstoffen een eenheid zevende periode" en brandstoffen een eenheid achtste periode gemerk te bonnen van de periodebonstellen, recht op het koopen van een een heid vaste brandstoffen. Zooals bekend zijn de periodebon stellen uitgereikt aan verbruikers, die voor een extra rantsoen van ten minste twaalf eenheden in aanmer king komen, of aan kleinverbrui kers in de groepen B., C. en D., wier rantsoen ten minste twaalf eenheden bedraagt. Voorts zal in de maand Januari worden overgegaan tot het uitrei ken van de toewijzingen voor de ze vende en achtste periode aan groot verbruikers in de groepen B., C. en D en aan de in aanmerking komen de verbruikers in de groep E. De plaatselijke distributiediensten zul len het tijdstip van deze uitreiking nader bekend maken. Engelschen hadden daar blijkbaar geen sterke strijdmacht en v/aren tegenover de Japansche troepen in het nadeel, ook doordat het hun onbekend was, waar de Japanners aan de 1.000 km. lange kust der Zuid-Chineesche zee aan land gin gen. De nadruk wordt er op gelegd, dat het grootste deel der petro- leumbronnen op Britsch-Borneo onbeschadigd in handen der Japan ners is gevallen en terstond geëx ploiteerd kan worden. NED.-INDISCHE DUIKBOOT VERLOREN GEGAAN. Stockholm, 7 J^n. D.N.B.) In een communiqué, dat in Batavia werd uitgegeven, wordt medegedeeld, zoo meldt de Associated Press, dat een Ned.-Indische duikboot verlo ren is gegaan. Deze duikboot was ter beschikking gesteld van den opperbevelhebber der Britsche vloot in de wateren van Oost-Azië. URSEM. Bevorderd. - Met ingang van 1 Jan 1942 is de heer T. Oudejans hulp-lijnwerker bij de P. E. N. alhier bevorderd tot lijnwerker. Benoemd. - Totsluiswachter te Rustenburg is met ingang van 1 Jan. j.l. benoemd de heer E. v. Mol. 's-Gravenhage, 7 Jan. De secr.-gen. v .n het departement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat ge durende de periode van Donderdag 8 tot en met Zaterdag 24 Januari a.s. tegen afgifte van den met „195" ge- nummerden bon van de bonkaart algemeen de peulvruchten mogen worden afgeleverd, welke gedurende het tijdvak van 15 December tot en met 3 Januari j.l. besteld zijn door afgifte van den met „169" genum- merden bon van de bonkaart alge meen. Uitsluitend degenen, die bon „169" hebben afgegeven ten einde peul vruchten te bestellen, kunnen deze peulvruchten dus thans bij hun leve rancier, v/aar die bon werd ingele verd, verkrijgen tegen afgifte van bon „195" van de bonkaart algemeen. Per bon kan 250 gr. peulvruchten worden gekocht. De aandacht wordt er op gevestigd, dat personen, die hun maaltijden be trekken bij centrale keukens, bon 195" niet bij hun leverancier maar bij de betrokken keukens moéten inleveren. BERICHTEN OVER NIEUWEN SLAG OP DEN GROOTEN OCEAAN. Tokio, 7 Jan. (D.N.B.) Volgens berichten van den zender te San Francisco, die te Saigon zijn opge vangen, zou er op 600 mijl ten O. van Mindanao een slag hebben plaats gevonden tusschen twee Amerikaan- sche slagschepen en verscheidene Ja pansche torpedobootjagers. Een der slagschepen zou tot zinken gebracht., het tweede beschadigd zijn. Ook vliegtuigen zouden aan den strijd hebben deelgenomen. Voorts verluidt, dat hier sprake is van de slagschepen New-Mexico en Mississippi, die op weg naar Port Darwin door Japansche oorlogssche pen ontdekt en aangevallen werden. Dit bericht is te Tokio nog niet be vestigd. DISTRIBUTIE VAN GESMOLTEN RUND VET. 's-Gravenhage, 7 Januari. De secretaris-generaal van het depar tement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat de met „03" ge nummerde bon van de vetkaart en de met „vet K rantsoen, 1117 Januari" gemerkte bonnen, welke zijn uitgereikt aan personen, die zwaren en zeer zwaren arbeid ver richten, nog tot en met Zaterdag 10 Januari a.s. bij de slagers mogen worden ingeleverd ter verkrijging van gesmolten rundvet. Zooals reeds eerder is bekend ge maakt, zal dit gesmolten rundvet eerst gedurende de periode van 15 tot en met 23 Januari a s. door de slagers afgeleverd mogen worden. Een rantsoen gesmolten rundvet bedraagt 200 gram. Degenen, die boter in plaats van spijsvet wenschen te koopen, kun nen bovengenoemde bonnen daartoe 'ot Ce voor deze bonnen aan te wijzen periodes bewaren DE OORLOG OP DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Lissabon, 7 Jan. (A.N.P.) Volgens een bericht van de New-York Times hebben de Amerikaansche en En- gelsche marinedeskundigen zich in Washington zeer uitvoerig bezig ge houden met de problemen van den oorlog op den Atlantischen oceaan. Men Zou besloten hebben tot een nieuwe regeling ten aanzien van de bevelvoering in het N. en het Z. deel van den Atlantischen oceaan. Tevens zou besloten zijn tot een nieuwe verdeeling van de beschik bare oorlogs- en koopvaardijsche pen. ALLE BELANGRIJKE BASES VAN BRITSCH-BORNEO IN JAPANSCHE HANDEN. Tokio, 6 Januari (D.N.B.) Met de gemelde verovering van de haven stad Broenei en van het strategisch belangrijke eilandLaboean aan den N. O. ingang van de baai van Broenei door de Japanners, bevin den zich practisch reeds alle be langrijke steunpunten van Britsch- Borneo in handen der Japanners. In militaire kringen alhier ver klaart men, dat thans binnenkort de volledige bezetting van Britsch- Borneo verwacht kan worden. De BINNENKORT MILITAIR BONDGENOOTSCHAP TUSSCHEN V.S. EN AUSTRALIË. Vigo, 6 Jan. (D.N.B.) Naar bekend wordt, zal te Washington binnen kort een militair bondgenootschap tusschen de Ver. Staten en Austra lië worden gesloten. De Ver. Staten verplichten zich daarin de militaire bescherming van Australië over te nemen. De Australische regeering verklaart van haar kant accoord te gaan met de vestiging van Ameri kaansche garnizoenen op de bij Australië behoorende eilanden. De vlootbasis van Port Darwin wordt onmiddellijk aan de marine der V.S. afgestaan. Naar het heet zijn de desbetref fende onderhandelingen tusschen Canberra en Washington reeds se dert geruimen tijd en buiten mede weten der Britsche regeering ge voerd. .Churchill hoorde er eerst van bij zijn aankomst in de V.S. en werd aldus voor een voldongen feit geplaatst. Als eerste gevolg van deze overeenkomst heeft de Britsche regeering er in moeten toestemmen, dat Australië niet onder het com mando van Wavell valt. In diploma tieke kringen te Washington hecht men zeer groote beteekenis aan het militaire bondgenootschap. Men ver klaart dat Australië daarmede prac tisch uit het Britsche rijk treedt en tot 49en Amerikaanschen staat wordt. De Australische regeering moet in het beroep op de V.S. het eenige middel gezien hebben voor de verdediging der dominions, nadat het meerendeel van haar eigen strijdkrachten door de Engelschen in de Middellandsche zee was opge offerd. Geruchten over Amerikaansche vlootoperaties. Tokio, 6 Jan. (D.N.B.) In toon aangevende kringen wordt volgens Domei inzake de geruchten, dat de Amerikaansche vloot begonnen is operaties te ondernemen vanuit de Australische en Nieuw-Zeelandsche steunpunten, verklaard, dat het hier voor de hoogste tijd is. Tevens wordt opgemerkt, dat men met groo te belangstelling zal gadeslaan wat de Amerikaansche oorlogsschepen zonder hun steunpunten Goeam, Wake en de Philippijnen zullen on dernemen. De diplomatieke betrekkingen tusschen Egypte en Frankrijk. (A.N P.) - Naar Reuter meldt, heeft de Egyptische regeering na de gisteren gehouden kabinetszitting aan den Franschen gezant aldaar een nota overhandigd, waarin bekend ge maakt wordt, dat Egypte de diplo matieke betrekkingen met Frankrijk verbreekt. Tevens worden de be trekkingen met Bulgarije en Finland verbroken. DONDERDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Voor den boer. 7.30 Gr.pl. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.— BNO: Nieuwsber. 8:15 Gr.pl. 8.35 Ochtend gymnastiek. 8.45 Gr.pl. 91.5 Voor de huisvrouw. 9.25 Gr.pL 11.— Voor de kleuters. 11.20 Zang met clavecim- bel- en pianobegeleiding en gr.pl. 11.45 Gr.pl. 12.Orgelconcert en zang. 12.30 Gr.pl. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Groote tuinbouw. 13.15 Om roeporkest en solisten. 14.Viool met pianobegeleiding. 14.40 Gr.pL 15-Fr. van Caopelle en zijn Mu- sette-orkest en soliste. 15.30 Voorde zieken. 16.Cyclus „Wegen van God en naar God toe in het moderne geestesleven". I. 16.20 Gr.pl. 16.30 Klaas van Beeck en zijn orkest. 17. Gr.pl. 17.15 BNO: Nieuws», econ. en beursber. 17.30 Gr.pl. 17.45 Melodis- ten en solisten. 18.30 Causerie: De zin van den arbeid. 18.45 Gr.pl. 19 Act. halfuur. 19.30 Omroep-Symph.- orkest en soliste. (Vanaf 20.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio be schikken). 20.15 Gr.pl. 20.45 Cause rie: Uit de werkplaatsen van onze beeldende kunstenaars. 21.Om- roep-Symphonie-orkest. 21.45 BNO- Nieuwsber. 22.— BNO, Eng. uitz.: National features of the Netherlands of gr.pl. 22.15 Gr.pL 22.50—24 Dansmuziek (gr.pl.) HILVERSUM II, 301,5 M. 7.15 Gr.pL 7.308.45 Zie H'sum I. 8.45 Gr.pL 10.Morgenwijding. -10.15 Piano- voordr. 10.40 Voor de plattelands vrouw. 11.— Gr.pL 11.20 Amabile- sextet. 12.— Gr.pL 12.15 De Ram blers. 12.45 NO: Nieuws- en econ. ber. 13.05 Roemeensch orkest Gregor Serban. 13.45 Voordr. 14.Salon- orkes; on pianospel. 15.Voor de vrouw. 15.30 Fluit en clavecimbeL 16.Romancers en soliste. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 17.30 Zang met pianobegeleiding (opn.) 17.55 Gr.pL 18.15 Sport en lichamelijke opvoe ding. 18.30 Pianovoordr. (opn.) 19.— BNO: Wat Nederland schrijft. 19.10 BNO: Nieuwsber. 19.20 Gr.pL 19.45 Brandende kwesties, causerie. 20. Gr.pL (Vanaf 20.15 evenals H'sum I). 20.15 Orgelconcert. 20.40 Radio-too- neel. 21.Ensemble „De Kwinslag". 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Toelichting op het weermaehtsber. 22.1022.15 Avondwijding. ALKMAAR. GEBOREN: Mathilda A., d. van Theodorus Buijs en H. M. de Graaf. GETROUWD: Nicolaas C. van de Giesen en Anna H. Smit. Pieter Joon en Maria H. van Doorn. Jo hannes N. Timmer en Gesina M. van der Heijden. OVERLEDEN: Grietje Soutendijk, wed, van J. P. Boersen, 58 jaar. OPGAVB AMSTERDAMSCHE BANK N.V, Bijkantoor Alkmaar. - van Woefisdag 7 Januari 1942 STAATSLEENINGEN. Vor. k.' 3)4 Nederland 1941 961/, 4 Nederland 1941 101'/8 4 Nederland 1940 II 100% DR. A. W. GROENMAN. Dr. A. W. Groenman, voorheen predikant te Obdam en nadien te Zaandijk, is benoemd tot buitenge woon hoogleeraar in de Hebreeuw- sche taal en letterkunde, de Israëlie- tische Oudheden en het uitleggen van het Oude Testament aan de gemeen te-universiteit te Amsterdam. NOORDSCHARWOUDE, 7 Jan. '42. (Noordermarktbond). 102200 kg Roo de kool 6.30; 454000 kg Gele kool 6; 160900 kg D. witte kool f 4.20. W ARMENHUIZEN, 6 Jan. 1942. 1000 kg Uien 5.30; 245900 kg Roode kool 6.30; 60400 kg Gele kool 6; 155300 kg D. witte kool 4.20. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Jan. (Lang. Groenten veiling). 126400 kg Roode kool 6.30; 140800 kg Gele kool 6; 171600 kg D. witte kool 4.20; 3300 kg Savoye kool 6.30; 4700 kg Uien 3.50—5.30; 1000 kg Rammenas 5.60; 900 kg Witlof f 26; 1400 kg Spruitjes 1828. 3—3'/, NederL 1938 93i/2 3 Ned.-Indië 1937 88'/, BANK-INSTELL. Amsterd. Bank 1387/s Handel Mij. Cert. v. 2.50134 Koloniale Bank -164 Ned. Ind. Handelsbank iio IND. OND. BINNENL. Aig. Kunstzijde Unie 157i/2 Calvè Delft Cert. 1251/, Nederl. Ford .347 Lever Bros .1771/, Phil. Gloeil. Gem. Bezit 2893/. CULTUUR MAATSCH. H. V. A3111/, Java Cultuur ,187 Ned. Ind. Suiker Unit 179 Verg. Vorstenlanden ïooi/. PETROLEUM. Kon. Petr249 RUBBERS. Amsterd. Rubber .2091/, üeli Bat. Rubber .170 Hessa Rubber .127 Oustkust ,i28 Serbadjadi .100'/, SCHEEPVAARTEN. Hol land-Amerika lijn 133 Java-China-Japan Lijn 1171/, Kon Ned. Stoomboot, .175 Scheepvaart Unie .163 TABAKKEN. Den Batavia .165 Oude Deh1911/, Sen =m bah163 1 u. 40 «>9/l6 101 100% 93% 88% 139 134 164 112 1551/, 125 348 176-7 286 300-10 187 180 100 248-44 209-200 172 125 134 118 175 163*- 166 193 166 Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov. G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. 99 Zoo, Lom naaü me ritierv dan kan Ik den watje Soet- Ziezoo, au zitten we tenminste gezellig... Laat die re volver van je maar op den grond liggen anders word ik heusch boos op je. Nu kunnen we tenminste weer fatsoenlijk rijden. - j*. J ALKMAARSCH 488e STAA V1KRDB KL48SB Trekking PRIJZEN 1022 1027 1134 1322 1430 1524 1714 1745 1753 1918 2014 2045 2129 2137 2149 2259 2278 2281 2521 2525 2612 2773 2800 2846 2916 2918 2996 3100 3110 3116 3229 3270 3309 3519 3523 3548 3683 3763 3780 3873 3901 3923 I 3963 3984 4004 4011 4022 4104 4115 4145 4 4244 4248 4270 4 4651 4664 *674 4 4827 4852 4854 4 4906 4929 4962 4 5072 5111 5127 5 5198 5218 5245 5 5427 5518 5546 5 5753 5764 5809 5 6081 6110 6121 6 6372 6380 6410 6 6477 6515 6517 6 6704 6711 6721 6 6880 6882 6946 7012 7034 7050 7 7179 7184 7210 7 7389 7398 7441 7 7524 7542 7613 7 7730 7775 7814 71 7923 7932 7947 7 8009 8018 8031 8 8137 8139 8144 8 8250 8290 8310 8: 8427 8589 8664 8 8728 8736 8777 8' 8883 8906 8927 8! 9000 9006 9008 91 9154 9159 9171 9! 9356 9414 9453 9! 9569 9609 9618 9i 9759 9765 9772 91 9945 9996 9997 10003 10032 10056 IOC 10111 10142 10162 10] 10317 10330 10332 10< 10476 10496 10527 10t 10707 10761 10765 10£ 10962 10965 10969 10S 11342 11358 11371 114 11470 11520 11687 11É 11733 11767 11781 118 11880 11937 11939 119 12033 12044 12048 120 12127 12129 12141 121 12241 12263 12274 123 12409 12450 12464 124 12666 12710 12711 127 12756 12761 12788 128: 13026 13045 13121 131 13391 13399 13413 134: 13503 13563 13564 135: 13648 13661 13723 137 14079 14121 14139 141 14294 14327 14338 145 14638 14671 14695 1471 14774 14818 14836 148: 14930 14950 14993 150' 15178 15207 15225 152: 15493 15505 15590 156 15647 15669 15684 1571 15763 15791 15931 159! 16031 16050 16058 1601 16117 16176 16189 162' 16364 16372 16407 164: 16530 16644 16683 167( 16774 16803 16816 168! 17022 17097 17113 17» 17229 17264 17326 174C 17455 17460 17521 175E 17602 17623 17630 176E 17785 17793 17805 1783 17966 18003 18023 1804 48213 18216 18236 1826 18320 18384 18442 1844 18531 18555 18593 1860 18780 18781 18802 1882 18890 18916 18942 1898 19012 19065 19072 1908 19278 19296 19303 1931 19355 19418 19431 1943 19548 19550 19596 1961 19820 19826 19858 1991 19968 19989 20011 2005 20127 20136 20162 2016 20199 20207 20256 2026 20321 20359 20379 2040 20463 20529 20555 2056 20619 20659 20682 2068 20830 20920 21018 2111 21220 21240 21274 2132 21470 21476 21489 2151 21559 21594 21615 2165 21760 21816 21825 2189 TREKKING V Hoofdpi 1500 21792 1.000 8872 63. Kijk, daar lachte Anneke alweer. „En nu!" Zei Zwartkopje „op weg!" Te gelijk stopte ze Anneke een paar zijden linten in haar band. „Goed vasthouden, hoor! We zul- len je een emdje weg brengen. Dan mag je óók vliegen! We zullen je wel trekken tot we bij de eerste sneeuw zijn. 10 Zij kwam spoedig maar scheen zeer fit vroeg zich af, hoe h( moest krijgen. Misst no& m zijn huis, al schordijker, dat ze r was gegaan, die te baar te halen. Juffr op.de boerderij, ma: beteekenen als Nora bracht moest worder „Ik voel me nu hi het meisje zwak. „fit er gebeurde. Ik geloi geschrokken ben". „Weet u zeker, dal gewond bent? Geen of been?"

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 2