DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Ned.-Indië en de oorlog in O.-Azië. De vriendschap van Engeland met de Sovjet-Unie. Verbitterde afweergevechter» aan het O.-front. De oorlog in O.-Azië. ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 8. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.25, elke regel meer f 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, mi postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Zaterdag 10 Januari 1942. Een United Pressbereicht uit Ba tavia heeft gemeld, dat de reis van luitenant-gouverneur-generaal Van Mook naar Australië een nauwere militaire samenwerking ten doel heeft en hij zal met de leidende staatslieden daar gemeenschappelij ke verdedigingsplannen bespreken. Nu de oorlog ons Indië zoo dicht is genaderd en niemand kan voor spellen waar de Japansche landings troepen vandaag of morgen zullen verschijnen, is het vanzelfsprekend, dat men zich in Indië allesbehalve gerust gevoelt en graag eens wil we ten welke de plannen der groote mo gendheden zijn, temeer nu gebleken is, dat geen enkele Indische hoofd officier in het oppercommando is op genomen. In Indië wenscht men blijkbaar niet, dat er over dit gebied beslist wordt zonder dat men daar zelf een woordje over mee zal praten en aan de plannen om het oppercommando op een der eilanden van Ned.-Indië te vestigen heeft men natuurlijk 'niets als men daarbij zelf niet het minste heeft in te brengen. Volgens een bericht van de Ny Tid uit Canberra (Australië) zou de premier Curtin verklaard hebben, dat de Ned. bezittingen zullen wor den betrokken in het Australische verdedigingsgebied, een opvallende verklaring omdat de bevoegdheid van generaal Wavell naar tot dusver beweerd werd, tot de N. kust van Australië zou gelden. Men zag daarin reeds een bevestiging van de verklaring, dat Australië zich van Engeland had losgemaakt en een bij zondere militaire overeenkomst met Amerika had aangegaan, een verras sing welke men Churchill pas heeft medegedeeld toen hij kort geleden een bezoek aan president Roosevelt gebracht heeft. Dank zij de groote volgzaamheid van het emigranten-comité is Ned.- Indië, door de oorlogsverklaring in den strijd met Japan betrokken. Het zou zelfs de groote vraag zijn of -\yij dit rijke koloniale gebied terug zou den krijgen wanneer Engeland en Amerika den oorlog zouden winnen. Zooals gezegd, maakt men zich in Indië ongerust over de ontwikkeling van den toestand en de Preanger- bode heeft er reeds op gewezen, dat in Ned.-Indië voor de naaste toe komst de sleutelpositie is van het W. deel van den Stillen Oceaan en dat de geallieerde strijdkrachten vandaar uit de Japansche strijd krachten voortdurend kunnen be dreigen. Datzelfde heeft de leider van het inlichtingenbureau der Marine, Lt.- gen. Quispel, in het vlootorgaan van de zeemacht betoogd en hij heeft zich daarbij ten scherpste gekeerd tegen allen, die alleen maar mooie plannen voor de toekomst hebben, maar totaal vergeten dat er voordien een oorlog moet worden gewonnen. Zij praten en praten en overleggen hoe zij een aanval het beste kunnen afweren zonder daarbij ooit te be denken, dat het succes meestal niet hij de verdedigers maar bij de aan vallers geconstateerd wordt, voorna melijk wat de strijd in O.-Azië be treft. Wanneer Japan vasten voet in .Ned.-Indië zou krijgen zou dat be- teekenen, dat het de heerschappij kreeg over het geheele W. der Stille Zuidzee en tevens een verbindings- linie waaromheen zijn eigen verbin dingslijnen naar Australië loopen. Alle vernielingen om den vijand het bezit van de olievelden en an dere productiecentra te ontnemen zijn alleen nuttig als de Japanners zich daar niet kunnen handhaven. Men moet bedenken welk een ge weldige rijkdom Indië aan tal van producten bezit en een klein deel daarvan is meer dan voldoende om de behoefte der Japanners te kunnen dekken. Ook daarom is het voor de geallieerden noodzakelijk om het Ned.-Indisch gebied zoo krachtig mo gelijk tegen eiken aanval te verdedi gen. >,Er zijn genoeg woorden gewis- seld, laat thans eindelijk daden spreken", zegt de schrijver en hij spreekt daarmede zeker in den geest van duizenden zijner land- en lotge- hooten, die zich bezorgd afvragen hoeveel er weer geconfereerd zal worden en hoe weinig al die confe renties en discussies ten slotte waard •wUsn bljjken. Dit nummer bestaat uit acht pagina's DE LAATSTE DAG IN DUITSCHLAND VOOR DE IN ZAMELING VAN SKI'S, WOL EN WINTERARTIKELEN VOOR HET FRONT. Op één der inzamelingsbureaux te Berlijn levert Christel Cranz, die op de Olympische Spelen zooveel lauweren geoogst heeft, haar ski's in. (Weltbild-Polygoon) DE INZAMELING van wol en bont voor de soldaten aan het front. De oproep van den Führer heeft ook in Nederland goeden weer klank gevonden. Zeer vele kasten zijn geopend om 'de gaven aan het inzamelingsbureau af te staan. De dames, die de gaven in ontvangst ïemen, komen handen te kort. Ook de kleine jongen is gelukkig iets te kunnen brengen. (Polygoon-Sagers) Duüschiand strijdt voor Europa Duitsch legerbericht. Hoofdkwartier van den Führer, 9 Jan. (D.N.B.) Het opperbevel der weermacth deelt mede: In de centrale en N. zóne van het O. front duren de verbitterde afweergevechten voort Daarbij zijn gereedstaande vijandelijke strijdkrachten door geconcentreerd artillerievuur vernietigd en tal rijke vijandelijke aanvallen afge slagen. Afdeelingen gevechtsvliegtuigen, jagers en stuka's ondersteunden de afweergevechten van het leger. In N.-Afrikahield het vijande lijke artillerievuur op de Duitsch Italiaansehe stellingen bij Sol- loem aan. In het gebied van Age- dabia wederzijdsche verkennings bedrijvigheid. Duitsche gevechts vliegtuigen en stuka's bombar deerden Britsche autocolonnes. Bij luchtgevechten hebben Duitsche jagers, zonder verliezen te lijden, zes vijandelijke vliegtuigen neer geschoten. Overdag en des nachts zijn Brit sche vliegvelden op Malta met succes gebombardeerd. De strijd op Malakka. Uit Tokio wordt gèmeld, dat in het gebied van Kwala Loempoer felle gevechten worden geleverd. Terwijl de Engelschen naar het schijnt nog trachten Kwala Loem poer te verdedigen tegen uit liet N. oprukkende Japansche strijdkrach ten, zijn hun achterwaartsch'e ver bindingen reeds door de Japanners afgesneden. Deze zullen zijn aange komen, langs een der talrijke rivie ren, in den rug van den vijand. Voor de daar strijdende Engelschen staat alleen nog de kant naar de Straat van Malakka open, aangezien zij in- tusschen van het N., Z. en O. omsin geld zijn en onder fel artillerievuur zijn genomen. Het Japansche hoofdkwartier heeft medegedeeld, dat de Japansche strijdkrachten, die aan de Westkust van Malakka in Z. richting opruk ken, na een omsingelende beweging en het toebrengen van vernietigende slagen aan de vijandelijke gemotori seerde troepen, stevige stellingen ten N. van Trolak hebben betrokken. Japansche legervliegtuigen hebben Donderdagmiddag een aanval ge daan op de haven van Moelmein in Burma aan de Golf van Martaban. Daarbij hebben zij een groot schip en vier schepen van middelbare grootte getroffen. Tevens werden 't station en de havenwerken gebom bardeerd. Volgens een bericht van een nieuwsagentschap uit Singapore heb ben de Japanners zware aanvallen gedaan op de Britsche stellingen aan de W..kust van Malakka. Tevens was ook de Japansche luchtmacht zeer actief. Terwijl verscheidene es kaders fort Swettenham aan de W. kust aanvielen, hebben anderen het gebied van Mersing aan de O. kust met talrijke bommen bestookt. Domei meldt, dat de Britsche troe pen, die den N. sector van Selangor verdedigen, thans als gevolg van den Japanschen opmarsch ineenstorten. Zij bevinden zich op den algemee- nen terugtocht naar Negri-Sembilan. De Britten hebben in allerijl bruggen en wegen op hun terugtocht ver nield. Ook in het Z. deel van Selan gor heerscht verwarring. Ook hier hebben de Britsche troepen zich aan gesloten bij den algemeenen terug tocht. De strijd op de Philippijnen. Tokio, 9 Jan. (D.N.B.) Naar Do mei meldt, is het grootste gedeelte van de vijandelijke luchtstrijdkrach ten op de Philippijnen vernield. In- tusschen vallen nog enkele vijande lijke vliegtuigen nu en dan Japan sche transport- of verkenningsvlieg tuigen aan, hoewel zij bij iederen aanval of neerstorten of op de vlucht slaan. Op het oogenblik zijn er nog verscheidene kleine vliegtuigen op het schiereiland Bataan. Sedert het begin van den oorlog werden 165 vijandelijke vliegtuigen door de Ja pansche militaire vliegers neerge schoten, waaronder 16 Boeingvlieg- tuigen en 40 Curtisstoestellen. Een verzoek der Ned.-Indische regeering. Sjanghai, 9 Jan. (D.N.B.) De re geering van Ned.-Indië heeft, met het oog op de toenemende Japansche aanvallen, Australië verzocht vlieg tuigen te zenden, die moeten mede werken. bij het patrouilleeren langs de strategisch belangrijke sleutelpo sities. Men heeft verklaard, clat de Ned.-Indische luchtmacht niet in staat is de belangrijke punten van het eigen land te beschermen. Activiteit der artillerie in Cyrenaica. Itaiiaansch legerbericht. Rcme, 9 Jan. (Stefani). Het Ita liaansehe weermachtsbericht luidt als volgt: „Bij den aanval van stormbooten van de Italiaansehe marine in de haven van- Alexandrië, waarvan reeds melding*is gemaakt in het legerbericht van gisteren, is, naar uit later gedane constateeringen blijkt, behalve een slagschip van de Valiant- klassc, nog een tweede slagschip van de Barham-klasse beschadigd. In Cyrenaica herhaalde activiteit der artillerie tegen onze stellingen in het gebied van Solloem. Italiaan sehe en Duitsche vliegtuigen hebben met succes tentenkampen gebom bardeerd en met hun boordwapens op marsch zijnde afdeelingen in de buur' van Agedabia aangevallen. In talrijke luchtgevechten hebben Duitsche jagers zes vijandelijke vliegtuigen vernietigd. Een van onze verkenningsvliegtuigen, dat boven Benghazi door vijf Hurricanes werd aangevallen, schoot twee Hurricanes neer en keerde met talrijke vijande lijke treffers op zijn basis terug. De verkenningsofficier werd gedood en drie leden der bemanning werden gewond. Onze luchtdoelartillerie schoot eon vijandelijke bommenwer per neer, die in de buurt van Sol loem neerstortte. Een ander vlieg tuig van het type Vickers-Welling- ton, dat door het welgerichte afweervuur van een onzer torpedo booten werd getroffen, stortte bij Tripolis in zee. Ondanks het aanhou dende slechte weder in de Middel- landsche zee zette de luchtmacht haar aanvallen op het eiland Malta voort. VON RIBBENTROP UIT BOEDAPEST VERTROKKEN. Boedapest, 9 Jan. (D.N.B.) He denmiddag om 17 uur 30, is de Rijksminister van Buitenlandsche Zaken, von Ribbeiitrop, na een be zoek van verscheidene dagen, uit de Hongaarsche hoofdstad vertrok ken. De bevolking juichte den Rijksminister hartelijk toe als be wijs van de wapenbroederschap en hechte politieke vriendschap en van de Duitsch-Hongaarsche samen werking. Von Bardossy n?m op het station afscheid van den Rijksmi nister, terwijl eveneens de leden der KoninklijkHongaarsche regee ring, vertegenwoordigers der Ko- ninklijk-Hongaarsche Honved, de chefs der missies der landen van het antikomintern- en driemogend- hedenpact en talrijke vertegen woordigers van het Hongaarsche openbare leven en der Rijksduit- sche kolonie waren verschenen. DE BESPREKINGEN TUSSCHEN CHURCHILL EN ROOSEVELT. Madrid, 9 Jan. (Stefani). Uit Lissabon wordt gemeld, dat, volgens de meening van bevoegde Portu- geesche kringen, Churchill en Roo sevelt tijdens hun besprekingen te Washington een strategische aflei dingsmanoeuvre in West-Afrika zouden hebben overwogen. Een mi litaire missie, onder leiding van kolonel Conningham, zou belast zijn het terrein voor te bereiden in Fransch equtoriaal Afrika. Volgens berichten uit betrouwbare bron zouden zich Britsche strijdkrachten in de haven van Freetown bevin den, waar de Engelschen bezig zouden zijn koloniale troepen te concentreeren. Men is van meening, dat indien de Engelschen den aan val op Dakar zouden herhalen, tegelijkertijd een Anglo-Ameri- kaansche aanval op de Kaap Ver- dische Eilanden zou worden onder nomen. ART. 24 VAN DE WEGENVER KEERSREGELING luidt: Wiel rijders mogen niet met meer dan twee personen naast elkander rijden! .(Polygoon-Seym) HET TOT ZINKEN BRENGEN VAN DE „LANGLEY". Tokio, 9 Jan. (D.N.B.) Naar offi cieel omtrent het tot zinken brengen van het Amerikaansche vliegtuig- moederschip „Langley" ten Z.W. van het eiland Johnston in den Stillen Oceaan wordt medegedeeld, is het schip Donderdag door een Japansche duikboot getorpedeerd. Het had een waterverplaatsing van 11.050 ton en een bemanning van 460 koppen. Het bezat vier stukken geschut van 12.7 cm en twee ma chinegeweren cn kon 16 water vliegtuigen dragen, LAGERHUISDEBATTEN. Londen, 9 Jan. (A.N.P.) De vrees dat Engeland een buitenpost van de Ver. Staten zou kunnen worden, is in de Lagerhuisziting van Donderdag openlijk uitgesproken door twee le den, toen de resultaten werden be sproken van de conferentie in Washington. Richard Rapir Stokes zeide: Ik heb een afkeer van de gedachte, dat het militaire zwaartepunt en de controle verplaatst wordt naar Washington Ik heb het afschuwelijke gejoel reeds maanden, ja ik mag zeggen, reeds jaren, dat wij ons op een goe den dag omlaag gedrukt zullen vin den tot de positie van een naar ik zou willen zeggen, bezette stelling' van Amerika, een Helgoland voor de Europeesche kust". Het liberale lid Louis Granville zeide: „Engeland zal hebben'te kie zen tusschen een westelijken bui tenpost van een totalitair Europa of een oostelijken buitenpost van een door Amerika gecontroleerde be schaving - NS Engeland heeft in de wereldge schiedenis altijd een zonderlinge rol gespeeld, de rol van den grooten broer, die den kleineren en zwakke ren bemoedigend op den schouder klopt met de mededeeling, dat hij hem zal beschermen en tegelijkertijd met wonderlijke vingervlugheid iets van den beschermeling in zijn eigen zak laat verdwijnen. Zonder een politiek, die overal vertrouwen moest wekken zou En geland nooit het groote imperium zijn geworden, het heeft altijd „vrienden" gehad, die zich net zoo lang prettig beschermd gevoelden tot zij tot de ontdekking kwamen, dat de vriend nog erger was dan de vijand en bij dat alles is het Britsche eigenbelang op den voorgrond ge treden, maar altijd zóó gecamou fleerd, dat de bedrogene zelf vaak niet eens het vertrouwen in den grooten vriend heeft verloren. In Engeland werd alleen maar gesproken. Terwijl men in andere landen iets deed, werd er in Engeland alleen maar gesproken. Wie herinnert zich niet uit het begin van den oorlog de verklaring van Churchill, dat Duitschland maar een viertal duik- booten bezat waarvan de Britsche marine er inmiddels twee tot zinken gebracht had. Het Engelsche publiek juichte over een dergelijk succes, maar het moest helaas spoedig tot de conclusie komen, dat het zich blij gemaakt had met de traditioneele doode musch. Wanneer Engeland zijn imperia listisch streven wat al te duidelijk toonde b.v. in den Boerenoorlog waren ook de Hollanders anti- Engelsch en men herinnert zich nog heel goed hoé destijds de Transvaal- sche volksliederen hier met enthou siasme werden gezongen en er sym pathie voor Duitschland bestond, dat duidelijk getoond had, dat 'het met het Britsche optreden in Zuid.-Afri- ka in het geheel niet accoord ging. De wereldgeschiedenis heeft altijd zijn ups en downs gehad en in veler oogen is Engeland nu weer het land, waarop men kan bouwen en welks vriendschap onontbeerlijk is om een gelukkige toekomst tegemoet te kunnen gaan. En intusschen wordt er in Enge land nog altijd maar gepraat en ge praat en is er op geen enkel o.or- •iogstooneel een Britsche actie aan te wijzen welke tot een succes- en be- teekenisvol einde geleid heeft. Niet alleen in Europa, ook in Afrika en thans weer zoo heel duidelijk in Oost-Azië is Engeland achter de ge beurtenissen aangeloopen. Het is het asyl geworden van allerlei kleine staten of hun gevluchte regeeringen, die in Londen het marionettenspel opvoeren waarbij mannen als Chur chill en Eden aan de touwtjes trek ken. Waar bleef de Britsche hulp? Wat heeft men in Nederland van de Britsche hulp gemerkt toen het oogenblik was aangebroken, dat men er op rekende, die hulp niet alleen in woorden maar ook in daden te zullen ondervinden? Trouwens, wat heeft men er in Polen van gemerkt en in Finland tijdens den eersten oorlog met Rusland? Wat heeft Frankrijk voor hulp gekregen van den grooten Britschen broer, dien het hals over kop uit Duinkerken zag vertrekken omdat de Britten inge zien hadden, dat de strijd op het Europeesche vasteland niet door hen of hun vrienden kon worden gewon nen. „Engeland vecht tot den laat- sten man van zijn bondgenooten", heeft men wel eens schamper gezegd en de geschiedenis der laatste twee jaren niet het minst de veldtocht op den Balkan heeft bewezen hoe juist dit eigenlijk is geweest. De sympathie voor Finland. Engeland had sympathie voor Fin land toen het als kleine en fiere, maar zwakke mogendheid door Rus land werd aangevallen. Maar het kwam den Britten goedkooper uit die sympathie meer in woorden dan in daden te toonen. Manschappen of materiaal van eenige beteekenis heb ben de Finnen in hun strijd niet ont vangen, maar het was Engeland, dat in Genève de drijvende kracht in den voormaligen Volkenbond was en dat daar, onder het applaus van tal van Europeesche staten, door dreef, dat het onbeschaafde en on christelijke Rusland uit de rij der zoogenaamde fatsoenlijke staten werd verdreven. Engeland erkende den Russischen staat niet en voor het oog van de wereld werd Rusland uitgestooten en hebben tal van staten ook Nederland blijk gegeven daarmede te sympathiseeren. Nu nog maar zoo korten tijd later heeft de geschiedenis op het wereldtooneel weer een geheel an dere wending genomen. Nu is Enge land de vriend en bondgenoot van Rusland geworden. De verontwaar diging over het Sovjet-regime is ge heel verdwenen, alles wat Russisch of beter gezegd bolsjewistisch is wordt op het oogenblik in Londen verheerlijkt en zelfs de bisschop van Canterbury schijnt vergeten te zijn dat de opvattingen van een man als Stalin over godsdienstige vraag stukken volkomen in strijd is met alles wat men daarover tot dusver voor behoorlijk en aannemelijk heeft gehouden. Wat Eden in Moskou bereikte. Eden is naar Moskou geweest en het resultaat is uit de diverse publi caties der laatste dagen volkomen duidelijk geworden. Wanneer Enge land en zijn bondgenooten derf oor log winnen en er is geen En- gelschman die daaraan twijfelt dan zal men ook Rusland als gezag- hebbenden staat bij de nieuwe orde ning in Europa erkennen en aan Sta lin en zijn bondgenooten het recht geven een soort strafexpeditie tot aan den Rijn te ondernemen. Dan zullen dus de bolsjewistische horden, waarmede geen normaal denkend mensch kan sympathisee ren, Europa overstroomen en het is begrijpelijk, dat zij zich door' den Rijn niet zullen laten weerhouden, maar dat ook Nederland, België en Frankrijk daarvan de „zegenrijke" gevolgen zullen ondervinden. Europa verkocht en verraden mits de Engelsche zaak maar gediend wordt, mits Groot-Britannië slechts meester blijft van de enorme bezit tingen in en buiten ons werelddeel met alle daaraan verbonden voor- deelen. Engeland, de Sovjet-Unie en Ame rika hebben nu een defensief ver bond gesloten ter navolging van het driemogendhedenpact. Er is dit verschil, dat men elkaar heeft opgezocht omdat'men slechts gezamenlijk iets zal kunnen berei ken, maar dat niet één den ander vertrouwt of een voordeel gunt, dat hij zelf niet zal kunnen krijgen. Welke kracht er van een dergelijk bondgenootschap kan uitgaan zal de naaste toekomst wel leeren. VAARDIGHEIDSMARSCH op 3 Januari j.l. door Gewest Neder- Sticht van den Nat. Jeugdstorm. Uit gangspunt en eindpunt was Utrecht. Een der deelnemende „scharen" marcheert langs de Oude Gracht. (Stapf-NJ.S.) Brand in Japansch ministerie van buitenlandsche zaken. (D.N.B.) - Vrijdag-ochtend vroeg is in het Ja pansche ministerie van buitenland sche zaken brand uitgebroken, welke snel om zich heen greep. Bijna de helft van de tot het ministerie van buitenlandsche zaken behoorende ge bouwen is afgebrand. Nader wordt uit Tokio gemeld: Naar aanleiding van den brand meldt Domei, dat deze 2 y2 uur heeft geduurd. Alle docu menten konden in veiligheid ge bracht worden. Er zijn geen perso nen om het leven gekomen. Treinbotsing bij Namen. (A.N. P.) - Gisterochtend zijn op het sta tion Saint Denis bij Namen twee sneltreinen door onbekende oorzaak met elkander in botsing gekomen. Twee wagons werden vernield, drie zwaar beschadigd. Tot nu toe zijn er zeven dooden en talrijke gewonden. Het verkeer wordt door overstappen gaande gehouden. Opbrengst straatcollecte Win terhulp in Duitschland. (D.N.B.) - De vierde Rijksstraatcollecte van 20 en 21 December heeft voor het oor- logswipterhulpwei-k als voorloopig resultaat een bedrag opgeleverd van 19,7 millioen rm., d.w.z. dat het ver geleken met het jaar tevoren geste gen. is met rond 37 Engelsche gruweldaden in Thai land. (D.N.B.) - De bladen van gister veroordeelen de lukrake wijze, waarop de Britten Bangkok hebben gebombarleerd 'en met mitrailleur- vuur beschoten, hetgeen bij helder maanlicht geschiedde en veie slacht offers maakte onder de bevolking. VERDUISTER GOED! ZON 10 Jan. onder: 17.50 11 Jan. op: 9.45 MAAN 10 Jan. op: 1.47 onder: 13.20 10 Januari Laatste kwartier. ZON 11 Jan. onder: 17.51 12 Jan. op: 9.45 MAAN 11 Jan. op: 3.02 onder:13.49 16 Januari Nieuwe Maan. Britsche kruiser tot zinken ge bracht. (A.N.P.) - Volgens den Brit schen berichtendienst is officieel medegedeeld, dat de „Galatea" door een duikboot is getorpedeerd en to: zinken gebracht. Deze kruiser mat 5220 ton. Perschef Ned. Omroep. - De persdienst van den Ned. Omroep meldt: Als aanvulling op het persbe richt van Woensdag 1.1. inzake de be noeming van dfen heer H, M. C. Schroder tot perschef van den Ne- derlandschen Omroep, kan worden medegedeeld, dat de afd. pers samen met de afdeehng propaganda den dienst pers en propaganda van den Nedierlanüschen Omroep vormen, welke onder leiding staat van den heer H. B. Wolbert. Gen,-majoor B. D. E. Luden t. - Gistermorgen is op 78-jarigen leef tijd op zijn buiten „Spijkerpolder" ti Hilversum plotseling overleden generaal-majoor b.d. E. Luden, voor zitter van Stad1 en Lande van Gooi land.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1