Kent U gevoel9. Neem 'n imi mmm Inderdaad, SIROOP BONNEMA is nfi onmisbaar! Që Nederlandsche Pijnstiller Nog meer zinken pasmunt. Hoogleeraar te Utrecht. Onzuiver Bloed - oorzaak ven nameloos lijden en leed FILMNIEUWS. lOONEEL SPORT DORPENTOCHTEN in Noordholland. Vier tochten en één wedstrijd. LANU- EN lUiNBOVW Veilingen in KennemerlandL ALKMAARSCHE COURANT VAN VRUDAG 16 JANPARI 1942. Pagina Munten van 25, 10, 2Vs en van 1 cent, 's-Gravenhage, 15 Jan. In de Nederlandsche Staatscourant van heden is opgenomen een be sluit van den secretaris-gene raal van financiën tot nadere regeling van het Nederlandsche muntwezen. Door deze wijziging wordt de uitgifte mogelijk ge maakt van zinken pasmunt van 25, 10, 2 1/2 en 1 cent. Omtrent den beeldenaar van deze muntstukken wordt het volgende bepaald: Voor het 25 cent-stuk: Op de voorzijde een schip met volle zeilen en woord: „Neder- land". Op de keerzijde de waarde-aan- duiding 25 cents tusschen twee twij gen, benevens het jaartal en het muntteeken. De stukken worden in den ring gemunt en hebben een gladden rand. Voor het 10 cent-stuk: Op de voorzijde drie gestyleerde tulpen, waaronder op een band: „Nederland". Op de keerzijde de waarde-aan- duiding 10 cents tusschen twee twij gen, benevens het jaartal en het muntteeken. De stukken worden in den ring gemunt en hebben een kar telrand. Voor het 2 1/2 cent-stuk: Op de voorzijde het Friesche ule- boerd, boven ter weerszijden van de driespruit „Nederland". Op de keerzijde de waarde-aan- duiding VA ct., ter rechterzijde gol ven en korenaren, benevens het jaartal en het muntteeken. De stukken worden in den ring gemunt en hebben een gladden rand. Voor den cent: Op de voorzijde het rechtkruis, onderaan op een band: „Nederland". Op de keerzijde de waarde-aandui- ding 1 cent, ter rechterzijde golven en korenaren, benevens het jaartal en het muntteeken. De stukken worden in den ring gemunt en hebben een kartelrand. 's-Gravenhage, 15 Janauri. Het Rijkscommissariaat maakt bekend: De Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied heeft op grond van art. 3 van zijn verorde ning no. 108/40 (vierde verordening over bijzondere bestuursrechtelijke maatregelen) dr. D. J. Kok, dieren arts te Haarlem, benoemd tot hoog leeraar in de veterinaire physiolo gic aan de universiteit van Utrecht. GEEN GEBRUIK VREEMDE WOORDEN. Ss-Gravenhage, 15 Januari. Zoowel van Nederlandsche als van Duitsche zijde heeft men aanstoot genomen aan het feit, dat herhaaldelijk met name in advertenties en andere aan kondigingen van feestvoorstellingen, muziekuitvoeringen, variété's enz', geheel oneoodig Engelsehe namen en uitdrukkingen worden gebruikt. Aan de bladen is derhalve verzocht voortaan zulke advertenties of aan kondigingen niet meer op te nemen. INLEVERING VOORRAAD KOFFIE EN THEE. Geldt niet voor den voor raad in eigen gebruik. 's-Gravenhage, 15 Jan. In de Ne derlandsche Staatscourant van 15 dezer is een besluit van den secre taris-generaal van het departement van landlbouw en visscherij afgekon digd, waarbij in het koffie- en thee- besluit v.v.o. 1940 een aantal bepa lingen is opgenomen, betreffende de inlevering van voorraden koffie en •thee. Ingevolge deze bepalingen is een ieder, die koffie of thee voorhanden of in voorraad heeft, verplicht de desbetreffende hoeveelheden koffie en thee op verlangen van de Neder landsche Meelcentrale bij deze cen trale in te leveren. Deze verplichting tot inlevering geldt evenwel niet met betrekking tot die hoeveelheden koffie en thee, welke door particulieren kennelijk uitsluitend voor eigen gebruik voor- haraden of in voorraad worden ge houden. Ook Rheumatiek ds daar een gevolg van Rheumatiek, die sloopende pijn, die ontstaat omdat schadelijke zuren zich ophoopen en vastzetten m spieren en spierweefsels, nu hier dan daar. Rheumatiek uit zich in vele vormen, maar de oorzaak is altijd onzuiver bloed, zooals de ge volgen heftige pijnen zijn. Die pijnen te verzachten, die oorzaak weg te nemen, U weer krachtig te maken en fit, dat is de taak van Kruschen Salts. De weldadig versterkende uitwerking van Ilruschen Salts, regelmatig gebruikt, is een gevolg van de verhoogde actie van lever, nieren en ingewan den Naarmate die worden aan gespoord zuiveren en filteren ze alle schadelijke zuren uit Uw bloed. Volg toch het voorbeeld van die duizenden dankbare gebrui kers van Kruschen Salts. Begin er óók mee! Kruschen zal U goed doen, sterker maken,krachtig, flink, vrij van pijn en vrij in Uwe bewegingen. Kruschen het oude beproefde recept sinds 1889. Bij alle Apoth. en Drog. 1.47, 0.76, 0 41. Geef Uw leege Kruschen flacon-s aan Uw Apotheker of Drogist terug, zij vergoeden per onbeschadigde flacon met deksel resp. 5, 3 of 2 ets naar grootte. WINTERHULPCOLLECTE OP 23 en 24 JANUARI. Wederom verkeersteekens als speldjes. 's-Gravenhage, 16 Januari. Als dit geen winter is om de Winter hulp te helpen, dan weten wij niet welk een wintersche kou er nog zou moeten komen om de burgerij warm voor de Winterhulp te hel pen stemmen. Vrijdag 23 en Zaterdag 24 Ja nuari zal weder straatcollecte wor den gehouden en dan zullen op nieuw de verkeersteekens waar van de serie is uitgebreid als draagspeldjes worden aangeboden. In de meeste plaatsen van betee- kenis werkt de politie ijverig" mede om deze inzameling, die tevens een goede propaganda van veilig- ver keer is, te doen slagen. De gemach tigde voor de reorganisatie van de Nederlandsche politie heeft hiertoe een beroep op de plaatselijke poli tiechefs gedaan, dat, naar men mag verwachten, niet tevergeefs zal zijn geschied. Politiebeambten zullen, terwijl zij zich hier en daar instrueerend onder het publiek bewegen, tege lijkertijd als collectant optreden. De geheele week van 2330 Ja nuari zal worden dienstbaar ge maakt aan de verkeersbeveiliging. Zoo. zullen verkeerspatrouilles van 2 tot 4 man optreden, waar noodig, de „nieuwe verkeersregels" uitge geven door het Verbond van ver- eenigingen van veilig verkeer, met medewerking van het Dep. van Waterstaat, worden ter hand ge steld, enz. De Winterhulp rekent op volle dige medewerking van alle wel- dênkenden. VEEHOUDER SLOEG EEN AANRANDER NEER. Woensdagavond laat is een vee houder, wonende aan den Gageldijk, onder de gemeente Maartensdijk (Utr.), door twee mannen, waarvan een met een geopend mes op hem afkwam, aangevallen. De onverlaten waren kennelijk op roof uit, doch zij werden in hun voornemen gestoord door den hond van den veehouder, die hen al blaffend aanvloog, waar door zij het erf niet meer konden verlaten. Door het geblaf van den hond kwam de boer naar buiten. De ongenoode gasten schrokken hiervan dermate, dat zij den veehou der aanvielen. Deze echter zag het geopende mes op zich afkomen en sloeg met een geweldigen slag een der aanvallers zoo hard tegen den grond, dat deze bewusteloos bleef liggen. De tweede man wist in het duister te ontkomen. De voortvluch tige dader, wiens naam uit de be kentenis van den ander bekend werd, is gisternacht gearresteerd. Een gevoel, alsof Uw lendenen In een greep zijn gevat, die U slap, mat en lusteloos maakt en Uw spie ren stijf en pijnlijk. Dan hebt U een griep of 'n kou onder de leden. Grijp don direct in en neem nog vanavond één of twee "AKKERTJES". AKKERTJES" zullen zoo'n griep- mfectie krachtig bestrijden en als 'n de kiem kunnen smoren. AKKERTJES" helpen dubbel, want re zi|n teveni echte pijnverdrijvers. Akkertje Ongelukkige val. - De gehuwde arbeider W. Nijenkamp te Kaalte wilde den weg naar zijn werk zoo kort mogelijk maken en stak daartoe een bevroren kanaal over. Hij kwam op het ijs te vallen en wel zoo onge lukkig, dat de dood vrijwel onmid dellijk intrad. Hij laat een vrouw met negen kinderen achter. Dader van 75 inbraken. - De politie te Amsterdam legde de hand op een daar wonenden fabrieksar beider, in verband met het feit, dat hij door zijn echtgenoote na een hui- selijken twist werd beschuldigd van het plegen van niet minder dan on geveer 75 inbraken, in verschillende plaatsen gepleegd. De man was de stichting te Veenhuizen ontvlucht en werd toen „reizend inbreker". Hij opereerde o.m. te Amsterdam, Am- hem, Apeldoorn, Nijmegen, Almelo en Hengelo (O.) Prijs voor muziekpropaganda. - De secr.-gen. van het dep. van volks voorlichting en kunsten heeft op voordracht van de afdeeling muziek aan den .componist Daniel Ruyneman een staatsprijs toegekend van 250 als waardeering voor hetgeen door hem op het gebied der propaganda voor de hedendaagsche Nederland sche muziek werd gedaan. Blijspel „Katabomben". - Woens dagavond heeft het sted. tooneelge- zelschap van Bochum te Den Haag ret blijspel „Katakomben" van Gus- tax Davis voor hef voetlicht. De voorstelling werd bijgewoond door den Rijkscommissaris, Rijksminister Seyss Inquart, met diens echtge noote, alsmede door verscheidene vertegenwoordigers van de drie onderdeelen der weermacht en voor aanstaande Nederlandsche persoon lijkheden. Brand te Amsterdam. - Woens dag is brand uitgebroken in het per ceel Tollensstraat 97 te Amsterdam, doordat het kleed vlam vatte, toen een vrouw met een lucifer iets onder den divan zocht. Het perceel, dat uit een onderhuis en drie boyenver diepingen bestond, brandde ge heel uit. De bewoners werden bij buren ondergebracht. Door de stren ge vorst bevroor het wegstroomende bluschwater, zoodat men regelmatig zand moest strooien. De 4 getroffen gezinnen zijn dadelijk door den Ned. Volksdienst met geld en kleeren ge holpen. DE NIEUWE PROGRAMMA'S. Het Victoria-Theater brengt de nieuwste succesfilm van Johan Heesters, n.l. de operettefilm Du Immer nur Du! Een bijzonder ge slaagd werk, waarin Dora Komar, Fita Benkhoff en Paul Kemp naast Heesters optreden. Een nieuwe film van het beken de duo: Paul Hörbiger en Hans Moser, n.l. Polonaise komt in het Harmonie-Theater. De hoofdfigu ren zijn concurrenten-dansleeraren in Weenen omstreeks 1900 en de film geeft naast vele dansopnamen een vKoolijke, romantische geschie denis, waarin de dochter van één der leeraren, gespeeld door Elfie Mayerhöfer een bijzondere rol speelt. Een mooie aangrijpende film met zeer sterk en bewogen spel geeft Cinéma-Theater, n.l. Maria Ilona, met Paula Wessely en Willy Birgel in de hoofdrollen. Een film, die u zal boeien en ontroeren. Volop sensatie geeft de sterke film: Het geheim van de 3etty Bonn", die in het Alkm. Bioscoop Theater wordt vertoond. Een ro mantische film, spelend op het ge heimzinnige schip in volle zee. Maria Andergast, Theodoor Loos en Hans Nielsen treden op in de hoofdrollen. Glimlachje. Ik had je beter niet mee kun nen nemen naar die Indische film over Bali, vrouw. DE NACHT IN ZEVENBURGEN. Het Residentietooneel speelt in Bergen. Geen geschiedenisboek voor lagere of middelbare school, waarschijnlijk zelfs geen lijvige studie ten gebruike van studenten of doctoren in Oos tenrijks historie, zullen de charman te anecdote bevatten uit het lever, van keizerin Maria Theresia, die den Hongaar Nikolaas Asztalos tot grond slag diende voor zijn niet minder charmant blijspel „De Nacht in Ze venburgen", waarvan het Residentie Tooneel (directeur Dirk Verbeeek) op Maandag 19 Jan. a.s. in Bergen de eerste voorstelling zal geven. Van keizerin Maria Theresia weten wij veel (en als we het niet weten kunnen we het in een encyclopaedi- IJSWEDSTRIJDEN. Zaterdag 17 Jan. 3 uur: Kinder wedstrijd Ijsbaan Schermerweg. Zondag 18 Jan.: Dorpentochten door Noordholland. Bergen: 11 uur: Nat. proefwed- strijden hardrijden, Berger IJssport- ver. te Bergen. Grootschermer: 2 uur: Bekerwed strijd met geldprijzen. Schaatsen NATIONALE WEDSTRIJDEN TE SCHAGEN. Gisteren zijn op de ijsclub te Schagen nationale wedstrijden in het hardrijden voor amateurs gehouden over afstanden van 500 en 1500 m. De uitslagen luidden: 500 meter: 1. J. A. Roos (Amster dam) 51.1 sec., 2. L. Muts (Jisp) 52.4 sec., 3. T. Ekelschot (Amsterdam) 52.2 sec. 1500 meter: 1. S. v. Hoorn (Zaan dijk) 2 min. 50.1 sec., 2. J. A. Roos 2 min. 52.4 sec., 3. L. Muts 2 min. 54.8 sec. NATIONALE PROEF- WEDSTRIJDEN IN HET HARD RIJDEN TE BEEMSTER. De ijsclub Bamestra te Beemster heeft gisteren nationale proefwed- strijden in het hardrijden voor ama teurs georganiseerd, die in twee groepen waren verdeeld. Groep a voor 15, 16 en 17 jaar en groep b voor 18 en 19 jaar. De afstanden wa ren 500 en 1500 meter. De uitslagen waren: 500 meter, groep a: 1. G. M. Span jaard (Oudkarspel) 54.7 sec., 2. D. T. Schepstra (Amersfoort) 55.2 sec., 3. C. Reek (Heiloo) 57.3 sec., 4. H. Zeeman (Beemster) 57.3 sec. 500 meter, groep b: 1. C. Rijneveld (Ten Hoef) 53.4 sec., 2. D. Schaay (Amsterdam) 55.1 sec., 3. H. Lake- man (Amsterdam! 57.2 sec. 1500 meter, groep a: 1. G. M. Span jaard 2 min. 58.9 sec., 2. H. Zeeman 2 min. 59 sec., 3. C. Reek 2 min. 59.1 sec. 1500 meter, groep b: 1. C. Rijne veld 2 min. 58 sec., 2. H. Lakeman 2 min. 58.2 sec., 3. J. Balkon (Beem ster) 3 min. 0.2 sec. IJs en weder dienende zal Noordholland Zondag a.s. een grootschen ijssportdag beleven, want niet minder dan vier dorpen- tochten en één wedstrijdtocht zul len dien dag door de Prov. IJs- vereeniging voor het toerisme, v.h. IJ.H.N., worden georganiseerd, t.w. drie tochten van elk ongeveer 60 km, een van 100 km en een wedstrijdtocht van eveneens 100 km. Waar de IJ.H.N. al deze tochten in eigen hand houdt en daarbij wordt terzijde gestaan door zijn tal rijke ijsclubs, waar bereids deze clubs in de finesses zijn ingelicht en tenslotte de routes zorgvuldig zijn bestudeerd, daar zullen deze toch ten ongetwijfeld een vlot verloop hebben en zal de mogelijkheid van vergissingen in de route wel uitge sloten zijn. Overal zullen duidelijke richtingaanwijzingen worden ge plaatst, waar noodig zullen overgan gen gemaakt worden, eventueele wakken zullen afdoende zijn afgezet, kortom, er zal alles gedaan worden wat mogelijk is, om dezen dag tot een werkelijk grooten dag te maken. Al deze tochten gaan door zeer mooie gedeelten van Noordholland. Wij noemen hier o.a. het Geestmer- ambacht, het gebied der duizend eilanden: de Langedijk, verder het Oude land rondom de Schermer, we denken aan de Beemster, aan het bij ijsliefhebbers zoo populaire Pur- merend en Avenhorn enz. enz. Het ijs is overal in uitstekenden staat en als de sneeuw mocht weg blijven, zal men overal banen treffen, zooals ze zelden geweest zijn. Er zijn drie startplaatsen, t.w. Alkmaar, Purmerend en Hoorn. Uit al deze plaatsen kan men vertrekken voor de tochten, waarvan de routes achter op de startkaarten zijn aan gegeven. Daarnaast zal Alkmaar de start plaats zijn voor den grooten tocht over ruim 100 km en eveneens voor den wedstrijd, die eenzelfde lengte zal hebben en langs de zelfde route gaat. De wedstrijdrijders vertrekken het eerst om 9.30 uur, om 10 uur de deelnemers aan den 100 km tocht en daarna om 10.30 uur de deelnemers aan den kleinen tocht. De start heeft te Alkmaar plaats bij den Omval, terwijl het start bureau gevestigd zal zijn in het café de Boer bij de Frieschebrug te Alkmaar. De deelnemers kun nen dan naar den Omval loopen, doch er is ook gelegenheid om per naslaan) en van haar zoon Jozef evenzeer, maai- geen encyclopaedic vermeldt dit lichte en tegelijk wat gevoelige geschiedenisje, dat niette min de verdienste heeft de histori sche figuren in hun ware gedaante te toonen: Maria Theresia in al haar gedurfde Weensche nonchalance, die haar niet belette op en top een kei zerin te zijn, Jozef in zijn bewonde ring voor Voltaire en de Encyclo pedisten, waarvan zijn regeering la ter ten volle getuigde. En in zijn op rechte menschelijkheid tevens. Aan de door Bets Ranucci Beek man geregisseerde voorstelling, die om half acht aanvangt en in „De Rustende Jager" wordt gegeven, wordt medegewerkt door: Fie Carel- sen (Maria Theresia), Enny Meunier (mevr. Alvinei), Bob Oosthoek (Jo zef), Paul Steenbergen (Von Kle- ber), Piet Bron (de gouverneur van Zevenburgen), Stine Lerou (hofda me) en Henk van Buureti (kamer dienaar). De fraaie costuums en decors zijn van Rie Cramer, die te vens de Nederlandsche vertaling verzorgde Het helpt snel en afdoende bij hardnekkige hoest, griep en bronchitis. SIROOP BONNEMA doet de pijnlijke Siroop per flacon t t.w vermoeiende hoestbuien spoedig bedaren, het maakt het slijm los en bevordert het uithoesten. Neem bij een gevatte kou direct SIROOP BONNEMA. Het helpt niet alleen snel, maar het maakt U ook minder vatbaar. Zorg daarom in ieder geval steeds een flesch SIROOP BONNEMA in huis te hebben. met nateeine-aethylester Fa. BÓNNEMA -APELDOORN A FABRIKANTE DÈR„ZWITSAL"PRAEPARATEN wagen naar de startplaats te wor den gebracht. Bizonderheden daar over zullen, in het startbureau be kend worden gemaakt. Wat onze omgeving betreft, men kan zich voor alle tochten en voor den wedstrijd aanmelden bij den heer J. Werkman, tel. 2491, te Alk maar, bij den heer J. Boot, tel. 112, te Purmerend, en bij het hotel Wil lig, tel. 82, te Hoorn. Wat den wedstrijd betreft, om daaraan deel te kunnen nemen moet men in het bezit zijn van een gel dige startkaart van den Ned. Schaat- senrijdersbond. De meeste amateurs, die aan wedstrijden deelnemen, zul len wel voorzien zijn van zoo'n startkaart. Mocht dat niet het geval zijn, dan kunnen zij er een beko men in het startbureau te Alkmaar ad 1. Het spreekt vanzelf, dat deze kaart niets te maken heeft met het inleggeld voor den wedstrijd zelf. Dat is bepaald op 1 (leden IJ.H.N. 0.50). Wellicht ten overvloede wordt nog bekend gemaakt, dat de eindcon troles om 18.15 uur gesloten zullen worden. Biljarten. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND, EERSTE KLASSE GROOT-BILJART, ANKER KADER 45/1. v. d. Pol verbetert twee records. Gisterenmiddag zijn te Rotterdam in het clublokaal van de biljartver- eeniging de Maasstad de wedstrij den begonnen om het kampioenschap van Nederland, eerste klasse groot biljart, anker kader 45/1. Dit kampioenschap is tot dusver nog slechts twee maal in Nederland verspeeld: voor de eerste maal in het seizoen 1936/37. Den eersten keer werd de Amsterdammer de Leeuw kampioen met een algemeen gemid delde van 9.93 en den tweeden keer zijn stadgenoot Sweering met een algemeen gemiddelde van 9.06. Deelnemers aan den thans te Rot terdam begonnen wedstrijd zijn: Sweering, K. R. A. S., Amsterdam, de Leeuw, idem, van de Pol, de Maasstad, Rotterdam, Gehrels, Sta dion, Rotterdam, Jacobs, B. K. V., Bergen op Zoom, van Loon, idem, Goderie, idem, dr. Vos, de Maasstad, Rotterdam. De lengte der partijen is 300 caramboles. v.d. Pol zorgde in de eerste partij al dadelijk voor een verrassing, door dat hij het Nederlandsche record van het hoogste gemiddelde in één partij op zijn naam bracht. Houder van dit record was Sweering met een gemiddelde van 27.27. De Rot terdammer v. d. Pol beëindigde de partij in 10 beurten, zoodat zijn ge middelde 30 bedroeg. Hij speelde bijzonder sterk, want na in de 2e beurt 55 te hebben gemaakt, scoor de hij in de 4e, 5e, 6e en 7e beurt resp. 78, 50, 55 en 43. Men dacht reeds aan een geweldige verbete ring van het record, toen hij in de 7e beurt op 293 strandde. Voor de laat ste zeven punten had hij toen nog drie beurten noodig. De uitslagen van de middagpar tijen waren: pt. brt. h.s. gem. v. d. Pol 300 10 78 30.00 Goderie 86 10 37 8.60 Sweering Dr. Vos De Leeuw Van Loon Gehrels Jacobs 300 18 82 16.66 56 18 11 3.11 300 21 54 14.28 80 21 27 3.80 300 27 43 244 27 36 11.11 9.03 Avondpartijen. Gisteravond werd het tournooi voortgezet. De strijd tusschen v. d. Pol en dr. Vos was aanvankelijk het aanzien niet waard. Na 10 beurten noteerde v. d. Pol niet meer dan 50 en ook zijn clubgenoot zag geen kans daarboven uit te komen. Toen kreeg v. d. Pol het echter op zijn heupen. Het eene tiental volgde op het andere. Steeds hield hij de bal len in goede positie en zoo gingen de 100 op. Het record van de hoog ste serie, dat op naam van Sweering staat met 133, kwam in gevaar. On der ademlooze stilte ging v. d. Pol onverstoorbaar verder. Hij over schreed de 133 en het werden er 152, waarmede hij weer een Neder- landsch rcord in dit kampioenschap op zijn naam bracht. Hij maakte tenslotte in 15 beurten de partij uit, zoodat hij, ondanks zijn slechte begin, toch nog een gemiddelde van 20 kon laten noteeren. Zijn tegenstander Vos bleef op nieuw ver onder de middelmaat, want zijn gemiddelde was slechts 3.46. In de andere partijen wonnen Sweering, de Leeuw en Gehrels. De uitslagen waren: v. d. Pol dr. Vos Sweering Goderie de Leew Jacobs Gehrels van Loon 300 15 152 20.00 52 15 19 3.46 300 12 88 25.00 55 12 23 4.58 300 13 86 23.07 40 13 13 3.07 300 42 40 7.38 254 42 28 6.04 Onze volkskracht wordt mede door Winterhulp in stand gehouden. Gironummer van de W. H. N. 5553. Er was de laatste twee marktda gen een zoo groote aanvoer als we om dezen tijd van 't jaar niet ge woon zijn. Bij dien aanvoer domi neerde kool, speciaal boerekool en groene kool. Wat de kwaliteit dei- kool betreft, merkten we op, dat weinig wordt bewaard, want de prij zen zijn van dien aard, dat er geen reden voor opslag is. Boerekool was mooi, hoewel er 2e en 3e soort tus schen door liep. De prijzen waren van 3.80 tot f 6.30. Roode kool, in hoofdzaak goede kwaliteit, bracht 4.80 tot 6.30 op; groene kool ging voor denzelfden prijs vlug van de hand; gele kool voor 5.80 tot f 6, alles per 100 kg. Spruiten waren niet bijzonder mooi en, uitzonderin gen daargelaten, men maakt weinig werk van het schoonmaken. Sprui ten gingen van 20.60 tot 27 per 100 kg en koppen, waar men anders geen notitie van neemt, gingen nu voor f 10.80 tot 14.80 per 100 kg. Breekpeen en waschpeen werd in mooie partijtjes aangevoerd, de prij zen waren resp. f4 tot 4.30 en 6.50 tot 7.50 per 100 kg. Er was nog al wat witlof en van- goede kwaliteit, de prijs was 20.40 tot 26 per 100 kg. Schorseneeren gingen voor f 17 vlug van de hand. Er waren nog kleine kwantums glasand ij vie tegen een vasten prijs van 15 per 100 kg. Knolselderie zakt af, ook in kwali teit. De prijzen waren van 3.20 tot 4.30 per 100 stuks. Bieten, koolra pen en winterpeen hadden nog al belangstelling. De kwaliteit was middelmatig, behalve van de laat ste. De prijzen waren resp. 4.30 tot 5.30, 2.50 tot f 2.80 en 2.50 tot 3.90 per 100 kg. Af en toe worden nog partijtjes vruchten aangevoerd, die duur zijn, ook al laat de kwaliteit en soort te wenschen over. Goudreinet noteerde 31 tot f 37. Brabantsche bellefleur (klein, doch gaaf) f 14 tot f 23. Gel- dersche bellefleur 16 tot 20. Winterlouwtje 14 tot 26 en Win- terjan (mooi en goed gesorteerd) 23 tot 29, alles per 100 kg. De overige aanvoer onveranderde prijzen. 4 l

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 5