HET ZWARTE PAARD Bij Hoest STAD EN OMGEVING Alkmaar rouwt. AGENDA Mijnhardt's Poeders FEUILLETON DE HOEVE ii' LAATSTE BERICHTEN AMSTERDAMSCHE BEURS i«n SPORT ALKMAARSCHE COURANT VAN WOENSDAG 21 JANUARI 1042. Pagina 2. Gister was het voor Alkmaar een clag van stille overdenking. Op de Algemeene Begraafplaats toch wer den de zes slachtoffers van het noodlottig gebeuren van Donderdag 11. ten grave gedragen. Ten teeke-n van rouw hing het Stadhuis de vlag halfstok. Jacobus Pool ter aarde besteld Als eerste werd om kwart vooi twaalf grafwaarts gedragen de 43- jarige heer Jacobus Pool. Ondanks den strengen vorst en den stevigen Oostenwind hadden velen zich op de begraafplaats vereenigd om der. overledene de laatste eer te be wijzen. De gemeente was vertegenwoor digd door den burgemeester, jhr. mr. van Kinschot, de regeering door jhr' Sandberg,- de luchtbescher mingsdienst door het hoofd van dien dienst, den heer C. Hanegraaff en de brandweer, de heer Pool was lid var. de hulpbrandweer, door een deputa tie, onder leiding van den comman dant, den heer F. H. Ringers. Aan wezig was ook oud-wethouder Bon- sema. De baar was met een aantal kran- s.en bedekt, w.o, van het gemeente bestuur. De burgemeester spreekt Aan de groeve werd het woord gevoerd door den burgemeester, die als volgt sprak: Rouw brengt ons hier samen. Rouw is irg onze harten om wat de stad aan leed ondervond, toen hei noodlot eenige gezinnen sloeg met het zwaard van den dood. Eenige medeburgers hebben het leven ge laten in omstandigheden, die ons allen het „heden ik, morgen gij", in al zijn afgrijselijkheid voor ooger. hebben gebracht. En de geheele be volking heeft deelgenomen aan het diepe leed, dat onverwacht over een aantal families is geworpen. Dit leed is een leed van de geheele gemeen schap, die ervaart, hoezeer in dezen tijd het noodlot ieder gezin met har de slagen kan slaan. Wij staan thans aan de groeve van een huisvader, die vrouw en kinde ren achterlaat. De nabestaanden zien zich plotseling beroofd van man en vader. Ieder onzer weet, wat dit beteekënt, in het bijzonder in een tijd als dezen, die in het innige ver band van het gezin zoozeer behoefte beeft. Niemand vermag dit smartelijk verlies te herstellen. Toch kan mis schien eenige verlichting geven de wetenschap, dat de geheele bevol king met gevoelens van deernisvolle sympathie aan de zijde staat van de weduwe en haar kinderen. Dit is het eenige, wat de mensch voor den medemensch in droevige omstandig heden kan zijn en kan doen. Het eigen leed kan alleen Hij helpen dra gon, uit Wien, door Wien en tot Wien alle dingen zijn. De verzekering gevende, dat de stad aan dezen zorgzamen huisvader een goeden werker een eerbiedige herinnering zal bewaren, spreek ik de hoop uit, dat God de weduwe en de kinderen moge sterken met de kracht, die noodig is om dit verlies te dragen. Andere sprekers. Hierna sprak de patroon van den getroffene, de heer van Maarleveld, namens het bedrijf, de firmanten en het personeel, die den heer Pool schetste als man die niet werkte om te leven, doch leefde om te werken. Hij was voor de jongeren niet ge makkelijk, kende geen pardon, maar hij was voor hen een voorbeeld van arbeid en plichtsbetrachting. Als collega was hij een man van de daad. Diepe deelneming, aldus spr., ge voelen wij voor de weduwe en de kinderen. Moge de wetenschap, dat ieder zal medewerken hun leed zoo veel mogelijk verzachten hen troos ten. Tenslotte sprak de heer Ruys aan de hand van Gods woord, woor den van troost. Begrafenis familie Brink. Om half drie werden grafwaarts ge dragen de 25-jarige echtgenoote van den heer J. Brink, Rolina Everdina Kaal en haar driejarig zoontje Jopie. Haar man, die eveneens getroffen werd, bevindt zich in het Centraal Ziekenhuis en kon dus de droeve plechtigheid niet. bijwonen. Ook deze teraardebestelling werd door den burgemeester, den regeeringsverte- genwoordiger en den commandant van de Luchtbeschermingsdienst bij gewoond, terwijl wethouder van Slingerland eveneens aanwezig was. Onder de vele kransen op deze baar was er ook een van het gemeente bestuur. Rede van den burgemeester. De burgemeester sprak hier als volgt: Het is mij een behoefte bij de ge opende groeve van Moeder en kind, die door een noodlottig incident zoo plotseling uit het leven werden weg gerukt, namens de geheele bevolking een enkel woord van deelneming te spreken. De omstandigheden, waaronder dit overlijden plaats had, hebben ons allen diep getroffen. Zij hebben ons eraan herinnerd, hoe onzeker vooral in den tegenwoordigen tijd het leven is, met hoeveel gevaren het is om ringd en hoezeer ieder zich ver trouwd moet maken met de gedachte,' dat ieder onzer op het onverwachtst de broosheid van alle leven kan on dervinden. Toch staan wij als menschen te genover dit vreeselijke gebeuren diep geschokt. Het gevoel van onze kleinheid tegenover de wisselingen van het lot gaat samen met een innig medeleven met de getroffenen en hun nabestaanden. Zoo heeft de ge heele stad dit noodlot ondervonden en ik ben zeker, van de geheele bur gerij de tolk te zijn, als ik hier uit drukking geef aan de gevoelens van deernis met hen, die hun leven lieten en met hen, die zich plotseling zagen beroofd van degenen, die hun na stonden en met wie zij door nauwe betrekkingen van gezin en familie verbonden waren. In het bijzonder bepalen onze gedachten zich bij den man en vader, wien wij van zijn verwondingen een spoedig herstel toewensehen. De stad zal de overledenen in eerbied gedenken. Moge God de nabestaanden bij staan met Zijn oneindige Wijsheid. Andere sprekers. Hierna sprak de heer Perné, die de familie Stoop, waar de heer Brink was opgevoed, schetste als de Barm hartige Samaritaan en uitvoerig stil stond bij den levensloop, hier vernie tigd en opwekte om bij den man, op wiens herstel hij vurig hoopte, be langstelling voor nieuw leven te wekken. Teraardebestelling familie Koeman. Om half vijf werden de 60-jarige heer J. Koeman, zijn 63-jarige echt genoote Antje Koeman—Schotvanger en hun 35-jarigen zoon Barend Johan Adriaan Koeman ter aarde besteld. De belangstelling was dermate ge groeid, dat de politie genoodzaakt v/as, ordemaatreglen te nemen, door een ruimte om het graf met touwen af te zetten. Een woord van den burgemeester. De burgemeester, die ook hier met de regeeringsvertegenwoordiger en het hoofd van de luchtbeschermings dienst aanwezig was, zeide het volgende: Ook thans moge ik een enkel woord spreken namens de geheele bevolking, die in al haar lagen mede leeft met hen, die betrokken waren bij het noodlot, waaraan de heden ter aarde bestelden ten offer vielen. Diep en onuitwischbaar is de in druk, die de gebeurtenissen van de afgeloopen week op ons allen hebben gemaakt. Onuitsprekelijk zwaar zijn eenige families getroffen en de be-* volking deelt in de smartelijke ge voelens, die door dezen samenloop van droevige omstandigheden in den familiekring en in den kring van vrienden en kennissen zijn gewekt. De bevolking neemt daarin deel om dat zij ervaren heeft de grilligheden van het noodlot, dat in een tijd ais deze ieder gezin op het onverwachtst kan uiteenrukken of vernietigen. De betrekkelijkheid van alle aardsch bestaan zien wij plotseling als een aangrijpende werkelijkheid. Dit treft ons allen diep. En ons aller gevoelens van innige deelneming gaan uit naar hen, die onder zulke omstandigheden het leven moesten laten en naar hen, die in den familie kring in verslagenheid achterbleven. De nagedachenis van deze mede burgers, die hun plaats in onze hard werkende stad met eere innamen, zal in eerbiedige herinnering worden bewaard. Moge HU, Wiens ondoorgrondelijke. Wil heerscht over leven en dood, aan de nabestaanden den onontbeerlijken steun geven bij het dragen van dit smartelijk verlies. Andere sprekers. Hierna sprak de heer Schouten een kort vriendenwoord, waarna ds. Rap- pold, predikante hij de Remonstrant- sche gemeente, er aan herinnerde, hoe het wreede oorlogsgeweld deze drie menschenlevens weg nam. Gevoelvol herdacht zij, namens de Remonstrantsche gemeente, de buren en vrienden, hoe vooral moeke Koe man, door haar leven getoond heeft, hoe men als christen leeft. Spr. sloot met het „Onze Vader". Diep onder den indruk verliet de menigte den doodenakker, WINTERHULP. Het kantoor Winterhulp, Lange- straat 87, verzoekt tot 1 Februari a.s. geen aanvragen voor steun te zenden. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). Bioscopen. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Maria Ilona (vom.-dram.) Alle leeftijden. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Het geheim van de Betty Bonn (sens.) 18 jaar. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Immer nur du (operette film). 14 jaar. Woensdag 21 Januari. 7 uur, Harmonie, 8 Oet.-vereen., revue „Gaat dat zien". Donderdag 22 Januari. 7 uur, Harmonie, 8 Oct.-vereen., revue „Gaat dat zien". 7 uur, Rustende Jager te Heiloo, jubileum-première revue „Hamster vroolijkheid". HET RADIO-ORKEST VAN KLAAS VAN BEECK. 0 Het bekende radio-orkest van Klaas van Beeck zal a.s. Zondag in het Gulden Vlies twee concerten geven, die om half zeven en om kwart voor negen aanvangen. Dit orkest met den populairen zanger Lammy v. d. Hout heeft zich een uitstekende reputatie weten te ver werven en men zal zeker toonen het persoonlijk optreden van Klaas van Beeck en zijn musici, die voor mu ziek en amusement zorgen, gaarne te willen bijwonen. WINTERHULP NEDERLAND. 23 en 24 Januari wordt er weer ge collecteerd; deze keer worden U speldjes met verkeersteekens aange boden. Het teeken HALT wil niet zeggen, dat gij aan Uw liefdadigheidszin een halt moet toeroepen, maar dat gij even dient te stoppen om Uw gift in de bekende roode bus te werpen. Laat de koude U niet van deze plicht jegens Uw naaste weerhouden, wij rekenen er op: Hoe kouder het weer, hoe warmer Uw hart. Wli hebben over deze collecte reeds het een en ander medegedeeld. Naar de Prov. Dir. van W.H.N. ons mededeelt, zullen bij deze collecte welke zooals bekend geheel in het teeken van het yerkeer staat niet alleen politiemannen, maar ook ma rechaussees, brandweermannen en leden van den Ned. Arbeidsdienst medewerken. 25 JAAR BOEKHOUDER. Morgen herdenkt de heer G. J. W, Veel den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad als boekhou der bij de Kofa (v.h. fa. J. Spruijt- Leijers) alhier. IN EEN WAK GERAAKT. Gistermiddag speelde het 5-jarige meisje J. van Straaten van de Noor derkade op het ijs bij het Kanaal, waarbij zij in een wak geraakte. De kleine ging kopje onder, maar kon gelukkig door een juist passeerenden man worden bevrijd. Het meisje, dat pas ziek geweest was, Is onmiddel lijk onder de wol gestopt. Men hoopt, dat het koude bad geen ge volgen zal hebben. 8-OCTOBER REVUE. Gisteravond werd de eerste op voering van de derde serie met veel succes gegeven. Op verzoek vermel den wij tevens dat het nummer de 3 Bontelini's wordt uitgevoerd door mevr. v. Keulen—Franke en de hee- ren J. Langenberg en W. Veldstra. VEREENIGING ST. JOSEPH. De Mij. voor Trust- en Adminis tratiezaken deelt aan houders der ïy, leeningen 1929. 1889 en 1886 der Ver. St. Joseph voor de R.K. Jon gensscholen te Alkmaar mede, dat 15.485 ter beschikking is gekomen. Dit bedrag zal weder worden ge bruikt tot aflossing door middel van een te houden inschrijving. Voor de leeningen 1929, 1889 en 1886 is resp. beschikbaar f 13.207. 1367 en 911. UITVOERINGEN TURNLUST. De Alkmaarsche gymnastiekveree- niging Turnlust zal Zaterdag 31 Jan. om 7 uur haar groote turnuitvoering geven. 14 Febr. wordt de dag der feeste lijkheid. Eerst is er om half drie een feestmiddag voor adspiranten en hunne ouders. Medewerking zullen dan. verleen en André Carrell met kindertooneel en Professor Cakle, de bekende goochelaar. Om half acht is dan de grootè feestavond, waaraan medewerken het Cabaretgezelschap De Vier van Tholen en van Lier, en het Alkm. Symph. Orkest onder leiding van den l.eer de Vlieger. Dit beloven weer echte Turnlust- uitvoeringen te worden. Voor nadere bijzonderheden zie men elders in dit blad. DIERENBESCHERMING. Zwervend is aangetroffen klein hondje. Kenteekenen: gespikkeld, bruin oortje, reu. klein zwart poesje. Adres eigenaren of liefhebbers inspecteur Dierenbescherming Verwer, Baan- straat, Alkmaar. een wit Een voor Griep, Influenza, gevatte Koude, Rheumatische pijnen, Hoofdpijn en Kiespijn, zullen U spoedig helpen, Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. UITSPRAKEN RECHTBANK. Een jaar wegens brand stichting. De rechtbank veroordeelde gister den te Egmond wonenden G. v. d. H„ voorheen leider van het distri butiekantoor aldaar, tot 1 jaar ge vangenisstraf wegens brandstichting Hij had het vorige jaar in het distri butiekantoor te Egmond aan Zee brand gesticht uit baloorigheid over het feit, dat hij een zeer laag salaris had en onvoldoende medewerking kreeg. Bovendien was hij door het vele werk wat overspannen. Door het brandje was een zeer groote hoe veelheid distributiebonnen en kaar ten verloren gegaan. Wat niet ver brandde, had hij later in den oven van een centrale verwarming in het tehuis, waar hij woonde, vernietigd. De officier had tegen v. d. H. acht maanden gevangenisstraf gevorderd. Meineed. Tot 6 maanden gevangenisstraf werd veroordeeld de Hoomsche col porteur J. B., wegens het plegen van meineed in de zitting van den eoono- mischen rechter, ten voordeele van een toen tereoht staanden verdachte De officier had 1 jaar gevorderd. Overige uitspraken. S. A. te Den Haag, oplichting te Alkmaar, eisch 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf; vonnis 1 jaar ge vangenisstraf met last tot onmiddel lijke gevangenneming. R. J. en J. J„ beiden te Oudkarspel, diefstal van fietsen en heling; von nis resp. 1 jaar tuchtschool en 1 jaar gevangenisstraf. HET PKUSAANDUIDINGS- BESLUIT OVERTREDEN. Het prljsaanduidingsbesluit 1941 wordt nog herhaalde malen overtre den. Van de zijde der inspectie voor de prijsbeheersching te Amsterdam wordt op de naleving van dit besluit scherp gelet, De boeten, welke bij overtreding worden opgelegd, zijn meestal niet malsch. Dit ondervond de winkelier P. van B. alhier, die zich reeds eer der aan overtreding van dit besluit had schuldig gemaakt en thans ver oordeeld is tot een geldboete van 60. IIAARLEMSCHE ORKEST- VEREENIGING. 4do ahonnements-conc'.rt. Op het 4de abonneir.ents-concecrt dat Zaterdag a.s. te 3 uur door de Haarlemsche Orkestvereeniging in de „Harmonie" wordt gegeven, zal als solist optreden de bekende Neder- landsche pianist Willem Andriessen. Het concert, dat onder leiding staat van Marinus Adam, wordt ge opend met de ouverture „Zauber- flöte" van W. A. Mozart. Als tweede nummer wordt uitge voerd de „Glocken-Symphonie" in d. gr. terts No. 101 van Jos. Haydn. Na de pauze speelt Willem An driessen met orkestbegeleiding het pianoconcert iri a. kl. terts Op. 16 van Edv. Grieg. Tot slot van dit concert wordt dan nog de ouverture „Cyrano de Bergerac" van dr. Joh. Wagenaar uitgevoerd. DOOR HET US GEZAKT EN VERDRONKEN. Te Andijk is het 5-jarig zoontje van den heer Vriend door het ijs ge zakt en verdronken. Het knaapje had zich begeven op een door de brand weer geslagen wak. Hoewel nog alle pogingen in het werk werden ge- si ld om de levensgeesten op te wek ken mocht zulks niet gelukken. WEER EEN MOLEN HERSTELD. De molen De Hoop te Wervers- hoof is, als eerste molen uit West- frlesland, hersteld volgens 't systeem van BusseL Op Zaterdag a.s. zal hij met een kleine plecthigheid weer in gebruik worden gesteld. Hiermede is een fraai beeld in het landschap be waard, terwijl het gebouw tevens weer ten goede komt aan het alge meen belang. DIRKSHORN. Tijdelijk onderwijzeres. - In verband met de toename van het aantal leerlingen aan de.openbare lagere school is, zoolang niet in een definitieve benoeming is voorzien, aangesteld tot tijdelijk onderwijze res aan die school mej. A. van der Laan, alhier. door N. K 22 Nora was verstandig genoeg om te zwijgen. „Je schijnt lui en dom te zijn en dat stelt me teleur. Maar ik geef je nog eenmaal de kans. Tenzij je je in de komende drie maanden betert, zal ik je naar Amsterdam terugstu ren. Ik houd van deze boerderij en ik ben niet van plan om me door jou in het bankroet té storten!" „Zal ik zal ik Maarten vragen om terug te komen7" „Dien kun je nu niét meer krij gen! Hij been nu ander werk. Van \Vav v-nk, maar .ili hebt hem ni< l meer in de hand. Ik heb hem een duideljjken wenk gege ven en hij zal, als je goed oplet, niet veel kwaad meer doen. Ik ga r.u naar de stad terug. Denk thans eens over wat ik je heb gezegd Nora. Je bent mijn nicht, en ik ben bereid iets door de vingers te zien, maar ik kan je niet veel verder tegemoet komen". Nora was "geheel ontdaan. De naakte waarheid was haar voor de voeten geworpen en zij kon zich niet verdedigen. Toch öeed ze nog een laatste poging. Ze verzocht haar oom te blijven eten, in Je hoop, dat zij zijn woede met praten en vleien wel zou kunnen verzachten. Maar de oude man lachte. „Ik heb je niets meer te zeggen, jonge dame, en ik verlang geen ver ontschuldigingen. Drie maanden «4 en dan naar Amsterdam terug, tèn-, lij je Jê bètért. je Wéét het Nadat haar oom naar het station was gegaan, stampvoette Nora van woed". Zoo bad nog niemand lege" haar gesproken en zij was niet ver standig genoeg om in te zien, dat de oude man haar eigenlijk vriendelijk had behandeld. Wat moest zjj doen? Zij had nog steeds geen besluit genomen, toen ze de claxon van dé auto van Louis Windman hoorde en zij snelde naar boven om de sporen van tranen van haar gezicht te ver wijderen. Dit was immers een uitweg! Zij geloofde, dat Louis rijk was en hu bewonderde haar. Zou ze hem tot een aanzoek kunnen brengen? In dien ze zijn vrouw werd, zouden al haar moeilijkheden opgelost zijn dat meende zij althans. Zij keek uit het venster en zag de auto den weg afkomen. Louis wuif de haar toe. Zij wuifde terug. Speelsch wierp hij haar een kushand toe; zij deed hetzelfde ten antwoord. Daarop snelde zij de trap af om jfitme te gelasten een Bijzenderen maaltijd klaar te maken. „Meneer Windman is er", ver klaarde zij opgewonden. „Ja, maar ik weet j/erkfeiijk nie' wat ik zou moeten doen, juffrouw. U moet weten, dat ik „O, wees toch niet zoo dom!" riep Nora op haar ruwe manier uit. „Verzin dan maar iets". Zü snelde naar dè voordeur, waar de wagen reeds stond. „Ik denk, dat hy vandaag een aanzoek komt doen", zei ze tot zich zelf. En ditmaal had zy gelijk! HOHOOFDSTUK XVIII. Uiterst vaïsch. „Dat is een verrassing!" riep No- ra op geaffeeteerden toon. Louis nam de aangeboden hand en hield haar vast. „Zal ik je vertellen, waarvoor ik gekomen ben?" zei hij. „Het komt eenvoudig, omdat ik niet langer weg kon blijven". HU stak zijn arm door den haren an naast elkaar wandelden zij naar binnen. „Weet je, Nora, je aardige gezicht laat me niet met rust. Als ik op mijn stoffige kahtoor bon en net doe of ik rechtskundige problemen tracht op te lossen, (Ongecorrigeerd.) MEER ERWTEN IN HET BROOD. Naar uit publicaties In de „Bak kerswereld" blijk ten naar wij bij nadoere informatie vernamen, zal het Nederlandsche volk begin Fe bruari brood gaan eten, dat ge bakken wordt uit meel van een gewijzigde samenstelling. De wijzi- g.ng zal echter niet ingrijpend zijn. Men weet, dat. reeds geruimen tijd eiwten in het broodmeel werden vermalen, doch he tpexcentage was bepaa,ld op slechts drie procent. Voortaan nemen de fabrieken een erwtenpercentage van tien in het broodmeel op, waarvoor de granen tarwe en rogge in een onderling ge lijke verhouding in de samenstel ling worden verminderd. De samenstelling is dan: 43 pro cent taTwe, 40 procent rogge, 7 pro cent gerst, 10 procent erw.en, terwijl aan dit mengsel aardappelmeel wordt toegevoegd in een verhou ding van 1 op 9. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. Berlijn, 21 Jan. (D. N. B.) In den nacht van 20 op 21 Januari hebben Britsche vliegtuigen bommen ge worpen in het Noordwestduitsche kustgebied, vooral op woonwijken te Emden. Er ontstond schade aan woonhuizen. Volgens tot dusver ont vangen berichten werden vier der aanvallende Britsche bommenwer pers neergeschoten. DUITSCHE LUCHTMACHT IN ACTIE. Berlijn, 21 Jan. (D. N. B.) Een Duitsch gevechtsvliegtuig heeft op 20 Jan. een belangrijke chemische fabriek aan de O. kust van Schot land aangevallen. Een voltreffer ver woestte een fabriekshal. KOEDIJK. Gymn. vereen. Voorwaarts. Zaterdag hield de gymn. ver. Voorwaarts haar jaarvergadering in de zaal van Jac. Schuit. De voorzitter, de heer J. Molenaar, deelde by de opening mede, dat de vereeniging thans pl.m. 95 leden telt. Verder sprak hij den heer Schuit toe, die met ingang van 1942 eigenaar is geworden van het café Groot en overhandigde hem bloemen. Het verslag van den secretaris penningmeester, den heer J. Visser, werd goedgekeurd, evenals het jaarverslag. De aftredende bestuursleden, mej. A. Geus en de heer J. Mole naar, werden bij acclamatie her kozen; in de vacature mej. K. Swaag werd haar zuster mej. A. Swaag gekozen. Het voorstel van het bestuur om de sportkeuring voor ieder lid ver plicht te stellen werd met alge meene stemmen aangenomen, zoo dat voortaan ieder lid om de 2 jaar- moet worden gekeurd. Ten slotte werden nog eenige besprekingen gevoerd over de a.s. uitvoering. HEILOO. Benoemd. - Tot tijdelijk vak onderwijzer voor lichamelijke oefeningen aan de ULO-school al hier is benoemd de heer W. van Kesteren. EGMOND AAN ZEE. Het Roode Kruis. - De afdeeling Egmond aan Zee van Het Neder landsche Roode Kruis vergaderde Maandagavond in Het Wille Hu's onder presidium van den vice- voorzitter mr. J. J. Spit. De secretaris-penningmeester, de heer J. Petri, bracht het jaarverslag 1941 uit, waarin hij memoreerde, dat het werk is voortgezet, zooals de omstandigheden toelieten. Cur sussen werden niet gegeven. Het materiaal werd voor zooveel noodig uitgebreid. Als bestuurslid werd gekozen de heer Q. A. J. van Zanten, door het bestuur aanbevolen. Uit het financieel verslag van den penningmeester over 1941 bleek, dat de kas met een klein voordeelig saldo sloot, ondanks «enigen achteruitgang in het leden tal. Vervolgens lichtte hij de be- giooting voor 1942 toe, die zonder aanmerkingen werd goedgekeurd, sluitend in ontvangst en uitgaaf op ƒ.482. Bij de rondvraag deelde de heer Petri mede, dat het werk van se cretaris-penningmeester hem wel wat zwaar werd en hij gaarne op eter duur van het secretariaat zou worden ontheven. Het bestuur zal zich hierover nader beraden. WERKLOOZE VRIJWILLIGERS N.A.D. Kostwinnersvergoeding 's-Gravenhage, 20 Januari. Na.-.i' aanleiding van de talrijke daaron trent gestelde vragen, deelt het hoofd van het bureau kostwinner-, vergoeding -van den Nederlandsehen Arbeidsdienst ons mede, dat de nieuwe regeling in zake de toeken- ning van kostwinnersvergoeding or> basis van de voor de werkverrui ming geldende loonen ook van toe- passing is ten aanzien van die vrij. willigers, die voor hun opkomst werkloos waren. ALKMAARSCHE COURl STAimOÏ vore» SLABS* *1 Trekking r«i M 100 jaar. - Morgen, 23 Januari a.s., hoopt mej. wed. J. ten Dam - Sluiter, Zilverakkerweg 7 te Dieren honderd jaar te worden. Zij geniet nog een goede gezondheid en leest nog iederen dag; het gehoor is niet al best meer. DONDERDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Gr.pl, 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pi 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.45 Gr.pL 9.15 Voor dé huisvrouw. 9.25 Gr.pL 11.Voor de kleuters. 11.20 Gr.pi. 12.Amabile- sextet. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13Eeri schoone schors, een schoone vrucht, 13.15 Musette-orkest, soliste en gr.pl. 14.Zang met pianobegeleiding, 14.30 Gr.pi. 15.30 Voor de zieken, 16.Cyclus: Godsopenbaring (III)., 16.20 Omroeporkest en gr.pL 17.1ö BNO: Nieuws-, eeon. en beursber. 17.30 Roemeenseh orkest GregorSer- ban, zang met pianobegeleiding en guitaar. 18.30 Sociale zorg. 18.45 Gr, pi. 19.— Act. halluur. 19.30 Uit de werkplaatsen van onze beeldende kunstenaars. 19.45 Concertgebouw orkest en soliste. 20.05 Gr.pL (Vanaf 20.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met do studio beschikken). 20.15 Gr.pL 20.40 Concertgebouw-orkest. 21.25 Gr.pl, 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO, Eng. uitz. „National features of the Netherlands" of gr.pl. 22.1524. Gramofoonplaten. HILVERSUM II, 301,5 M. 7.15—8.45 Zie H'sum I. 8.45 Koorzang (opn.) 9.10 Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Pianovooidr. 10.40 Voor de plattelandsvrouw. 11.Orgelconcert, zang en gr.pl. 12.— Melodisten en solist. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.05 O. Hendriks en zijn orkest. 13.45 Gr.pL 14.Romancers, solist o i gr.pl. 15.Voor de vrouw. 15.30 Zang met pianobegeleiding. 16.— Ensemble De Kwintslag. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, econ en beursber. 17.30 4-handige piano voordracht. 17.55 Gr.pL 18.15 Sport en lich. opvoeding. 18.30 Orgelcon cert en zang. 19.— BNO: Wat Neder land schrijft. 19.10 BNO: Nieuwsber, 19.20 Gr.pL 19.45 Brandende kwes ties, causerie. 20.Gr.pL (Vanaf 20.15 evenals H'sum I). 20.15 De Ramblers. 20.40 RadiotooneeL 21.— Salonorkest. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Toelichting op net weer- machtsbericht. 22.1022.15 Avond- wijding. OPGAVB t AMSTERDAMSCHE BANK If.T. Bijkantoor Alkmaar., van Woensdag 21 Januari 1942 STAATSLEENINGEN. 354 Nederland 1941 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 II 3—3'/, Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 1937 BANK-INSTELL» Amsterd. Bank Handel Mij. Cért. v. f 2.50 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calve Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Phil. Gloeil. Gem. Bezit CULTUUR MAATS til. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unit Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr RL'BBEKS. Amsterd. Rubber Deb Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lyn Java-China-Japan lijn Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Den Batavia Oude Deb Sfn^mbah Vor.k. 9'<%6 101% 101% y<t% 87% 139% 125 156% 100% 154 122'/, 340 1'1% 285 283'/, 171 172'/, 88% 227 172 131% 101 128 80 133% 112 163 155% 137% ltó 141 lu. 40 97%, 101% 101% 94% 87'/, 139 123 157 100% 154% 123 310 172% 285'/, 290 175 175 90 240 176 133 103 93 136% 115 175 160 136'/, 169 144'/, Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A, Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. plaatst de gedachte aan jou zich voortdurend tusschen mij en mijn werk". „Weet je zeker, dat je de waar heid spreekt?" fluisterde zij. „Ongelukkig genoeg voor mijn ge moedsrust ja!" antwoordde hij koortsachtig. „En je ziet er nu lie ver uit dan ooit". Hij staarde in haar opgeheven ge laat en glimlachte. Hij sprak werke lijk half in ernst. „Ik ben bang, dat ik niet veel eten in huis heb", merkte Nora op, „maar je bent welkom om te declen wat er is!" „Meer vraag ik niet", zei hij grijn-, zend, want de woorden hgdderi een beteekenis, waar zij 'niets van af wist. „Er was niet zooveel te doen als gewoonlijk op kantoor en ik was blij. dat ik in dgn wagen kon sprmgén en naar je toé kon schie ten'!" Achter het huis lag een heerlijke 'boomgaard en terwijl juffrouw Jan na worstelde om binnen een uur een zeer bijzonderen maaltijd te bereiden leidde Nora haar bezoeker naar een bank. Louis verspilde geen tijd, want bij moest den aanval zonder uitstel openen. „Weet je wat mij in werkelijkheid I vanmorgen hierheen deed gaan? vroeg hij. „Je zei al, dat het was om mij op te zoeken", antwoordde zij, „maar ik durf wel zeggen, dat het alleen was om een tochtje in de buitenlucht en om bet landschap". „Nee! Ik wil je een vraag stellen, Nora. Ik durf niet denken, hoe je er op zult antwoorden, want wij zij" nog niet heel lang werkelijk goe/k- vrienden^ maar ik kan niet langer in onzekerheid leven. Wil je met nuj trouwen? Zou je ooit genoeg om mrt kunnen geven om mijn vrouw ie worden?" „O, ik ik dacht niet, dat Je zoo iets zou zeggen!" (Wordt vervolgd). PRIJZEN VAN f 2839 4212 4702 5671 6345 7045 7375 8177 8499 9395 9976 10395 10859 11932 12330 13296 14100 14983 15030 15518 16585 17331 18110 19021 19671 20417 21477 1081 1417 1716 2007 2297 2434 2789 3184 3452 3732 3937 4165 4423 4716 4937 5232 5606 i 5895 6184 6527 I 6739 6962 7048 7480 8111 8275 8537 9037 9280 1 9381 9719 10004 10155 10514 10777 11014 1 11131 i 11414 11588 11812 12027 12232 12523 12792 13009 13397 13739 14007 14257 14587 14758 15019 15695 16032 16482 ,16919 17118 17380 17632 17882 18050 18406 18835 19014 19348 19624 19828 20095 20275 20472 20646 20993 21262 2161! 1257 2878 4262 4806 5837 6363 7130 7662 8190 8584 9404 10014 10498 10874 11968 12353 13420 14109 15120 15923 16719 17437 18379 19043 19712 20810 21562 1X13 1508 1803 2062 2363 2564 2836 3263 3459 3746 3928 4242 4439 4717 4939 5263 5613 5923 6196 6537 6806 1384 3311 4305 4911 5986 6488 7140 7689 8249 8640 9640 10068 10589 11075 11974 12617 13457 14128 1534 3315 4327 4927 6033 6826 7148 7726 8314 8870 9732 10116 10609 11078 11978 12674 13535 14572 2237 3391 438- 4933 6035 6623 7255 7727 8318 8891 9890 10X93 10688 11417 12005 12825 13788 14818 15132 15224 15229 16092 16114 16226 16866 16905 16968 17642 17663 17779 18386 1B400 18693 19053 19318 19409 19756 20058 20092 20891 21023 21158 21675 21726 21751 NIETEN. 1227 1516 1808 2102 2402 2607 2890 3330 3481 3772 3961 4247 4459 4775 4958 5287 5615 5948 «237 6587 8809 1300 1535 1872 2143 2406 2649 2897 3364 3600 3884 4330. 4516® 4777 4972 5432 5680 5982 6280 6624 0844 7057 7260 7279 7554 7722 7907 8195 8200 8206 8343 8347 8430 8638 8643 8723 9038 9131 0152 9298 9343 9346 9391 9445 9457 9724 9744 9764 10095 10101 10124 10174 10247 10255 10523 10591 10719 10825 10841 10843 11023 11032 11054 11137 11183 11227 11437 11446 11473 11596 11631 11660 11838 11864 11905 12090 12091 12157 12311 12320 12369 12556 12620 12659 12827 12830 12842 13072 13093 13134 13411 13435 13523 13762 13787 13813 14019 14051 14104 14332 14378 14475 14596 14627 14656 14798 14937 14946 15276 15369 15401 15770 15786 15799 16091 16128 16159 16594 16598 16829 16925 16933 17054 17121 17207 17218 17406 17449 17539 17648 17687 17681 17908 17935 17980 18074 18188 18182 18439 18457 18506 18891 18893 18940 19022 19113 1..55 19379 19399 19489 19647 19651 19692 19905 19929 19939 20102 20108 20119 20352 20392 20415 20473 20482 20522 20739 20805 20807 20997 21026 21062 21295 21340 21371 21655 21735 21736 1327 1635 1900 2170 2410 2659 2911 3383 3647 3895 4341 4582 4785 5046 5434 5736 6008 6328 6657 6869 7387 7942 8211 8454 8755 9228 9348 9499 9925 10139 10322 10722 10861 11123 11268 11502 11707 11979 12165 12402 12704 12847 13171 13689 1 13825 14133 14502 14685 1 14965 15585 1 15916 1 16280 1 16842 1 17083 1 17222 1 17554 1 17694 1 18020 1 18287 1 18593 1 19172 1 19529 1 19748 1 19971 2 20130 2 20420 2 20542 21 20823 2< 21179 2 21493 2 21829 2 Schaatsen GROOTE BELANGSTEI VOOR DEN ELFSTEDEN Door de veranderde wijz< schrijvingen is er nog niets zeggen, hoe groot het aanta mers aan den Elfstedentoch' zal worden. De verwachtin het aantal van het vorige j de Tuim drieduizend, zal overtroffen, gezien de h aanvragen om logies, welk, geheel Nederland bij het In bureau van de V.V.V. te den binnenkomen. Maandag zijn acht ind rijders gestart, welke den t gped gevolg hebben volbra wtfl er gisterochtend elf z trokken. HARDRIJDERIJEN IN FRI1 In S-u.huisterveen werd c rijderij voor mannen g waaraan 14 rijders deelnam De eerste prijs won Sj. thuis te Joure, 2. J. Wijb zwaagwesteinde, 3. J. Gauv ende, 4. A. Boomsma. fraaie zilveren wis voor den snelsten rit, welk digd moest worden door Sj. thuis, won B. van der Veen ga, die in zijn rit tegen Ni legde Van meter in 15.6 Te Oosterwolde vonden e ryderyen voor mannen plaat w ook veertien rijders om zen streden. De uitslagen waren: l. A. Lenstra te Heerenvee de Vries te Vinkega, 3. B W te Bontebok, 4. C. Meyerhof wispeL DE EERSTE TOCHT OVE1 AMSTEL EN DOOR E VECHTSTREEK. Voor den eersten tocht o' Amstel en door de Veel welke de Prov. Noordholl. I, inging voor het toerisme schaats Donderdag a.s. orgs bestaat reeds thans een zeei belangstelling, ofschoon het negende dorpentocht in succe A^rtp,,aal!,en z'in Abcoud Amsterdamsche koffiehuis), denk aa? den Amstel (café Broeit Brel'kelen (café i Van kenifHitho01'n (hotel Vt den' *len kan gesta d?af&ae dri' échten, v KsIndn r"P- 60, 50 'en voor niet ?e l0er van 90 km biet te Breukelen gesti

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 2