Verkoopiag DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. ire Verkooping moderne standswoningen inen en Erven derrie huizen en achtertuinen, Afweergevechten duren in felle koude voort. Fusie tusschen nationaal-socialistische partijen in ons land. Hoofdcommissaris van Arnhem. De oorlog in Ned.-Indië. De strijd in het Oosten. DISTRIBUTIE-NIEUWS. Uitreiking inlegvellen distributiestamkaart. Zeepdistributie. f«WU in het café „CEN- de Madalenenstraat G 30 JANUARI 1942 ags één uur (aan.van twee uur) in één ens liquidatie van de wereeniging „DB AND" te Alkmaar, aan van IT, notaris te Alkmaar van: en te Alkmaar plaat- Si: straat 1, groot 97 c.A., in H. J. Keyaer voor maand; straat 3, groot 93 c.A., n J. C. Meeuwsen voor maand; itraat 5, groot I A, urd aan A, F. van der 30.per maand; straat 7, groot 1 A ïuurd aan H. Kiewiet per maand; 1, groot 1 A 20 e.A., n H. lijs voor 27.— 3, groot 1 A. 17 e.A., a C. P. J. de Nijs voor naand; 5, groot 1 A 13 c.A., n G. v. d. Kuyt voor naand; 7, groot 1 A. 15 c.A. n J. G. T. Coolegerö per maand; raat 8, groot 1 A, surd aan C. J. Schmidt per maand; raat 6, groot 1 A. 4 fd aan G. M. A d« D.per maand; raat 4, groot 95 c.A., i M. Schaigen voor naand; raat 2, groot 94 c.A., Mevr. Eisma voor maand. ïg na betaling der met inachtneming 1 Januari 1942 af. g op Dinsdagen 20 en 942 van 1012 en nlichtingen verlfrijg- tore van genoemde» IKmaar, Kennemer- t in het café „CEN- ie Magdalenenstraat. >AG 28 JANUARI amiddags één utir dus twee uur) in egens liquidatie der ereeniging „DE NTD" te Alkmaar, ten notaris te Alkmaar van: te Alkmaar, aan ig, plaatselijk be- groot 1 A 71 c.A., A. Langeveld voor land; groot 1 A. 53.C.A., verwarming, vex- F. Fearwerda, voor aand, plus 130.— toeslag; groot 1 A. 52 c.A, J. W. D. Meihuizen er maand; groot 1 A, 52 c.A., Mevr. wed. Jhr. De per maand; groot 1 A. 49 c.A., Mevr. Wed. A. voor 40.— per groot 1 A. 43 c.A., C. H. C. Sprenger, ?r maand; groot 1 A. 38 c.A, Mej. L. A. Haas ?r maand; groot 1 A. 63 cA., H. Bolkestein voor land; der perceelen na - koopsommen met der huuroveireen- 1 Januari 1942 af s. zijn te bezichtigen 10 en 27 Januari 2 en van 24 uur. .chtingen verkrijg- re van genoemden maar, Kennemer- ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 21. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven.*Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar f 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.28, elke regel meer 0.26, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Maandag 26 Januari 1942. Duitschland strijdt voor Europa Duitsch legerbericht. In het Duitsch legerbericht van 24 Januari wordt gezegd. Op verscheidene plaatsen in den Centralen sector van het O.-front hebben onze troepen met succes aanvallen ondernomen en den vijand zware verliezen aan men- schen en materiaal toegebracht. In het hooge N. werden gedeelten van den Moermanspoorweg door bomtreffers vernield en een fa briek zwaar getroffen. De Sowjets verloren gisteren 27 vliegtuigen, terwijl slechts één eigen vliegtuig vermist wordt. In den strijd tegen Groot Britan- nië heeft de luchtmacht overdag ravitailleeringsbedrijven in de ha ven van Great Yarmouth alsmede een vliegveld in Schotland ge bombardeerd. Voor de Noorsche kust heeft een mijnenveger een vijandelijke duikboot door middel van dieptebommen beschadigd. Zooals reeds in een extrabericht is meegedeeld, hebben Duitsche duikbooten bij haar eerste optre den in Noord-Amerikaansche en Canadeesche wateren de vijande lijke verzorgingsscheepvaart zwa re schade toegebracht. Vlak voor de vijandelijke kust brachten zij 18 koopvaardijschepen van 125.000 brt. in totaal tot zinken. Nog een schip en een bewakingsvaartuig werden getorpedeerd. Bij deze ge vechten heeft zich vooral de duik boot van den luitenant ter zee eerste klasse Hardegen onderschei den. Zij bracht alleen 8 schepen van 53.000 brt., waaronder 3 tank schepen voor New York tot zinken. In N.-AfriKa had de aanval der Duitsch-Italiaansche snelle forma ties, gesteund door gevechtsvlieg tuigen en duikbommenwerpers ook verder een geslaagd verloop. Sterke Britsche strijdkrachten werden tot voorbij Agedabia in O.-richting teruggedrongen. Duitsche gevechtsvliegtuigen heb ben de aanvallen op militaire doelen op het eiland Malta met goed gevolg voortgezet. Het legerbericht van 25 Jan. luidt als volgt: „Aan het O. front duren de gevechten bij felle koude voort. Bij het afweren van een vijan delijken aanval in het gebied ten Z.O. van Charkof zijn ver scheidene Sowjetpantserwagens stukgeschoten. Aan het Kareli- sche front hebben Duitsche en Finsche luchtstrijdkrachten den vijand aanzienlijke verliezen aan menschen en materiaal toege bracht. In de wateren bij het Visscherssehiereiland'Ns een klein transportschip door bommen tot zinken gebracht. Zooals reeds in een extra be richt is medegedeeld, heeft de y aanval der Duitsch-Italiaansche afdeelingen in N.-Afrika tot een volledig succes geleid. Ten N.O. van Agedabia zijn sterke Brit sche strijdkrachten met zware verliezen verslagen en in N. O. richting teruggeworpen. Talrijke gevangenen vielen ons in handen. Wij hebben 143 pantserwagens en 80 stukken geschut buitge- maakt of vernield. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben de installaties der vlieg velden Luka en Halfar op Malta met zware bommen bestookt. Tusschen 17 en 23 Januari heeft de Sowjetluchtmacht 110 vliegtuigen verloren, waarvan er 59 in luchtgevechten en 17 door luchtdoelgeschut werden neergehaald. De rest werd op den grond vernield. In dezelfde periode gingen aan het ooste lijke front 16 Duitsche vliegtui gen verloren". N.S.B. en N.S.N.A.P. thans vereenigd. 's-Gravenhage, 24 Jan. (A.N. P.) In een drukbezochte samen komst, hedennamiddag in de groote zaal van den Haagschen Dierentuin gehouden, is besloten tot'fusie tusschen de N.S.B. en dte N.S.N.A.P. met dien verstan de, dat de leden van laatstge noemde partij zich voortaan scharen onder de gelederen van ir. A. A. Mussert, den leider van de sedert half December j.l. eenige in Nederland toegelaten staatkundige formatie: de N.S.B. Verscheidene vooraanstaande na- tionaal-socialisten, ook van Duitsche zijde, woonden deee belangrijke samenkomst bij, die zich kenmerkte door groot enthousiasme. De heer J. Hepp, een van de orga nisatieleiders der N.S.N.A.P., open de deze vergadering met woorden van welkom en van herinnering aan den tienjarigen strijd voor de nat.- soc. beginselen hier te lande en aan het feit, dat sinds Mei 1940 ons land is getrokken in de sfeer van het nationaal-socialisme. De heer C. Thoen, mede-lid van de landelijke leiding der N.S.N.A.P., hield vervolgens een korte rede, waarin hij opmerkte, dat de tijd, dien wij beleven, een der grootste en gewichtigste onzer geschiedenis is. Geschiedenis beleven, dat betee- I kent voor alles een deelneming aan den eèuwigen strijd, hetzij als mede- strijder dam wel als tegenstander. Dat waren voor tweeduizend jaar dé jyRomeir.en zich reeds bewust, toen zij den internationalen rechtsregel stelden: wij kennen slechts bondige- poolen of vijanden. Een middenweg is er met. Met zeer veel meer recht mag Duitschland, mag het Duitsche Rijk thans aan de volkeren van Europa drenizelfden eisch stellen. In den strijd tegen den grootsten vijand van de Europeesche kuituur, het bolsjewisme, dat gereed stond Euro pa te vernietigen, vecht het Duitsche Rijk met meer alleen. De Duitsche revolutie is een Europeesche revolu tie geworden. Zooals het Duitsche volk tot een eenheid werd gesmeed eoo moet Europa één worden in levenswil. Gfelijk eens Adolf Hitler met zijn bruine soldaten voor het geheele Duitsche volk streed, z00 vecht thans het Duitsche volk onder het ordenend genie van Hitier voor alle volken van Europa. Een nieuwe periode in de geschie dienis is aangebroken: die van de volksche verheffingen, waardoor l| eeuwenlange samenwerking zal lei den tot vrede en welvaart. Zij, die blind waren of blind wil- den zijn, hebben ons volk geregeerd ?y hebben ons volk willen maken °!i een volk der reactie. j weten nu, dat de geschieden! geen mededoogan heeft volken, die zich heten verleiden, door blinden te worden geregeerd. Voor ons volk heeft de leider .der N.S.B. in algemeen verstaanbare woorden de zuivere waarheid ge sproken en de politieke realiteit in zijn belangrijk artikel „van de Greb be tot den Oeral" geopenbaard. Wat Mussert ons volk toeroept, dat moeten honderdduizenden herhalen,, zoolang totdat millioenen Nederlan ders het weten: niet aan de Grebbe was ons volk in gevaar, neen, geheel Europa stond bloot aan het gevaar van het bolsjewisme: aan den Oeral zullen wij ons volk verdedigen. In het uur van onzen grootsten nood heeft de leider der N.S.B. de verlos sende daad verricht en den eenigen weg gewezen, die ons volk weder de mogelijkheid biedt, ons denken, ons gevoelen en onzen wil in dezen grooten tijd in te schakelen, om te zamen niet het Duitsche volk te strijden voor een nieuw Eurpoa. Rede van Rappard. Hierna sprak dr. E. H. van Rap pard, die o.a. het volgende zeide: Kameraden. Het is U allen bekend, dat op den 14en December j.l. vorige jaar ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de N.S.B. door den rijkscom missaris besluiten bekend gemaakt zijn, die een geheel nieuwe situatie ten aanzien van de binnenlandsche politiek geschapen hebben. Op dien dag heeft de rijkscom missaris namelijk als eenige partij, die in de toekomst den politiekën wil in Nederland zal vormen, de N.S.B. aangewezen. Tegelijk heeft de Rijkscommissaris verklaard, dat op dit uur der beslis sing voor geheel Europa, dat ook het uur der politieke beslissing in Neder land is, diegene, die nog niet ziet of zien wil, uitgeschakeld wordt. Deze verklaringen van den gevol machtigde van den Führer zijn voor ons een bewijs, dat het de wensch van den Führer is, onze partij op te zien gaan in de N.S.B. Voor ons, die sinds jaar en dag trouwe volgelingen van den Führer zijn, is deze wensch een bevel. (Ap plaus). Herziening van ons standpunt ten aanzien van de N.S.B. is des te meer mogelijk door de verklaringen van den leider der N.S.B. op denzelfden 14en. December, waardoor ons duide lijk geworden is, dat: ook door de N.S.B. de Führer erkend wordt als de Führer aller Germ'anen. Ook de N.S.B. het algemeen Ger- maansch belang stelt boven het af zonderlijk belang van Nederland, ook de N.S.B. de verbondenheid op leven en dood met Duitschland erkent. Wanneer wij na jarenlangen strijd onze organisatie prijs moeten geven, beteekent dat dus niet, dat wij tever geefs gestreden hebben. Deze ver- •klaringen komen aan ons standpunt zoodanig tegemoet, dat ook wij van onzen kant niet star mogen blijven. Wat ons vroeger van de N. S. B. scheidde, is door de ontwikkeling der wereldpolitiek in zooverre over brugd, dat wij nu zonder opgave van onze overtuiging en onze hei ligste gevoelens iet de N. S. B. j kunnen samengaan. I Reeds twee dagen na den 14den GRANAATWERPERS IN VUÜRSTELLING AAN HET OOSTFRONT. (Atlantic-Holland-P.K. Vorpahl) DE VORST TOOIDE DE IJZERCONSTRUCTIE VAN HET WANDELHOOFD OP SCHEVENINGEN MET GROTESKE IJS VERSIERINGEN. (Polygoon-Meyer) December had ik een bespreking met den plaatsvervangend leider, van Geelkerken, welke bespreking in alle opzichten kameraadschappe lijk en bevredigend verliep. Het zelfde was het geval bij de bespre king, die ik enkele dagen later met den leider der N. S. B. had. Wanneer wij onze tegenstelling met de N. S. B. overwonnen heb ben, dan zullen velen, die tot nu toe een afwachtende houding aannamen, onze rijen komen versterken. Wan neer de N. S. B. en wij elkaar de verzoenende hand toesteken, dan zal dit op het Néderlandsche volk zijn uitwerking niet missen. Daarom verklaar ik: 1. Dat met ingang van heden de tienjarige veete tegenover de N.S.B. beëindigd wordt om plaats te ma ken voor een hechte band van ka meraadschap. 3. Dat de N. S. B. bij haar zware taak op ons zal kunnen rekenen als op haar trouwste leden. Van U allen kameraden verwacht ik, dat gij Uw nieuwen leider Mussert met den zelfden trouw zult volgen, dien gij tot dusver aan mij betoond hebt en waarvoor ik U bij deze gelegenheid nog mijn warmen dank zeg. 3. Dat in navolging van het lich tende voorbeeld van onze dappere kameraden bij de Waffen SS, het le gioen en het N. S. K. K. in het Oos ten, die in lotsverbondenheid njet elkaar strijden en offers brengen, ook wij bereid zijn in een lotsver bondenheid aller nationaal-soeialis- ten in Nederland elk offer te brengen, dat de toekomst van ons volk van ons verlangt. Verder spreek ik de hoop uit, dat de stap, die wij vandaag gedaan hebben in de richting van een con centratie aller volksche krachten in Nederland, algemeen navolging mo ge vinden. Het indrukwekkend ge weld van de wereldgebeurtenissen, dat ons duidelijk tot bewustzijn brengt, hoe nietig de Nederlander met zijn voor-oordeelen was en is en hoe zeker het nationaal-socialisme alles wat niet vernietigd wil worden tot een eenheid samensmeedt, moge ook den laatsten twijfelaar'aan onze zijde doen aantreden ter verovering van een plaats voor Nederland on der de opgaande zon van een nieu wen Germaanschen dag. Tenslotte sprak nog de heer R. C. Giard, plv. leider der N. S. D. A. P., woorden van instemming met het genomen besluit. 's-Gravenhage, 24 Jan. Het Rijks commissariaat maakt het volgende bekend: De Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied benoem de op grond van par. 1 zijner ver ordening nr. 108/1940 (vierde ver ordening over bijzondere bestuurs rechtelijke maatregelen den plaats- vervangenden hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage, politiecom missaris C. Ch. Walraven, tot hoofd commissaris van politie te Arnhem. Duitschland strijdt voor Europa. EXTRA BERICHT. Mooi succes van Duitsche duik- boten voor de Amerikaansche kust. Hoofdkwartier van. den Füh rer, 24 Jan. (D.N.B.) Het op- perhevel der weermacht deelt mede: Duitsche duitebooten hebben bij Ihaar eerste optreden in Noord-Amerikaansehe en Cana deesche wateren de vijandelijke verzorgingsscheepvaart zware schade toegebracht. "Vlak voor de vijandelijke kust brachten zij 18 koopvaardij schepen van 125.000 brt. in to taal tot zinken. Nog een schip en een bewakingsvaartuig wer den getorpedeerd. Bij deze gevechten heeft zich vooral de duikboot van den luitenant ter zee eerste klasse Hardeigen onderscheiden. Zij 'bracht alleen 8 schepen van 53.0(H) brt. in totaal, waaronder 3 x'hepen voor New-York, COLONNES VAN HET DUITSCHE AFRIKACORPS BIJ EEN KORTE RUST GEDURENDE DEN MARSCH DOOR DE WOESTIJN. (Weltbild-Polygoon-P.K. Dörser) Japansche luchtactie rond Sumatra. Tokio, 24 Jan. (D.N.B.) De Ja pansche luchtmacht heeft den 20en en 22en Januari in de omgeving van het eiland Sumatra luchtaanvallen ondernomen en nabij het eiland Pe- nang een vijandelijk schip van on geveer 2.000 brt. beschadigd. Bij Be- lawan en Medan werden een vij an delijk schip van 6.000 brt. en een van ongeveer 3.000 brt. tot zinken gebracht en petroleumtanks in brand gezet. In een overzicht der militaire operaties op Ned. Indisch gebied wordt door het Keizerlijk Japansche hoofdkwartier medegedeeld, dat de troepen, die op het eiland Tarakan aan land gezet zijn, het eiland van de overblijfselen van de vijandelijke troepen gezuiverd en een aantal olievelden bezet hebben. In het frontbericht van Borneo wordt gezegd, dat de Japansche troe pen, die Koeching bezet hebben, him aanvallen op de Nederl.-Indische troepen aan de Nederl.-Indische Britsche grens op Borneo voortgezet hebben en dat zij de stad Pisang hebben bezet. Bij de gevechten om Rabaul is het vliegveld ten Z.O. van deze stad bezet. De aanval op Palembang. Nadat de Japansche luchtmacht enkele dagen tevoren had vernomen, dat op het vliegveld Palembang ver scheiden vliegende forten en meer dan 24 Curtiss-hawks der Nederl.- Indische luchtmacht aanwezig waren, deed zij Donderdag een vernietigen den aanval, naar Domei gister ter completeering meldde. Ofschoon omstreeks 15 vijande lijke jagers ter verdediging waren opgestegen, wierpen de Japansche bommenwerpers een regen van ont plofbare stoffen op het vliegveld en vernielden verscheiden toestellen op den grond, waaronder een vliegend fort. Vijandelijke jagers achtervolgden de Japansche bommenwerpers op hun terugtocht naar hun basis ten N.W. van Singapore. Drie vijandelijke jagers werden met zekerheid, twee andere waar schijnlijk neergeschoten. Japansche landingen te Balik Papan en Kendari. Het te Batavia uitgegeven leger bericht vermeldt, dat de Japanners geland zijn te Balik Papan aan de oostkust van Borneo en te Kendari op Celebes. Het legerbericht voegt hieraan toe, dat de Nederlandsch- Indische troepen verzet geboden hebben. Er zijn evenwel geen bi- zonderheden bekend. De laatste dagen is boven de uiterste randge bieden van den Nederlandsch-Indi- schen archipel een aanzienlijke activiteit van de Japansche lucht macht gerapporteerd. Reds 28 dooden. - Het totaal aantal dooden onder de burgerbe- valkbiig, slachtoffers van den bom aanval der Britten op een plaats in het Oosten des lands, is tot 2 ge stegen, Duitschland strijdt voor Europa. EXTRA BERICHT VAN HET DUITSCHE OPPERBEVEL. Britsche troepen in Noord- Afrika teruggeworpen. Hoofdkwartier van den Füh rer, 25 Jan. (D.N.B.) Het opper bevel der weermacht deelt mede: „In Noord-Afrika heeft de laanval der Duitsch-Italiaansche afdieel'ingeni tot een a olledig succes geleid. Ten N. O. van Agedabia zijn sterke Britsche strijdkrachten met zware ver liezen verslagen en in N.O. richting teruggeworpen. Talrij ke gevangenen vielen ons in handen. Wij hebben 143 pantser wagens en 80 stukken geschut buitgemaakt of vernield." Berlijn, 24 Jan. (D.N.B.) Duitsche troepen hebben, naar het D.N.B. van militaire zijde verneemt, den 22sten Januari in het gebied ten' N.O. van Koersk een vrij kraohtigen aanval van den vijand afgeslagen. Het voor nemen van den tegenstander, de Duitsche linies in de flank te door breken, werd door geconcentreerd, afweervuur verijdeld. Bij een koude van 41 graden onder nul en een .scherpen N.O. wind is dienzelfden dag ten O. van Koersk een vrij ster ke Duitsche stoottroep verscheidene km in het vijandelijk gebied doorge drongen. Tijdens korte, hevige ge! vechten rukte de stoottroep tegen verscheidene plaatsen op en zuiverde deze van vijanden. Door deze dap pere onderneming werden de bolsje wisten gedwongen naar het O. terug te trekken. Troepen van een divisie hebben den 22st'en Januari in het gebied ten O. van Charkof talrijke vijandelijke opmarsehen met succes afgeslagen. Op enkele plaatsen werden de aan vallen door verscheidene com pagnieën uitgevoerd, die begeleid werden door pantserwagens. Zij mis lukten alle onder het Duitsche vuur. Bolsjewistische landingspoging op de Krim verijdeld. Berlijn, 25 Jan. (D.N.B.) Aan de Z.-kust van de Krim is in den nacht van Donderdag op Vrijdag een nieu we bolsjewistische landingspoging met succes afgeslagen. In den rug der Duitsche troepen, die Sebastopol omsingelen, probeerde de vijand on der .bescherming van den nacht een afd'eeling van een 200 man aan land te zetten. De Duitsche kustbeveili- ging na-m evenwel de Sovjet-schepen zoo doeltreffend onder vuur, dat zij hun plan niet ten uitvoer konden leggen, maar naar zee moesten terugkeeren. Voorzitter Ned. Bioscoopbond. - Op 22Januarl j.l. is den heer H. M. vas Triet eervol ontslag verleend als voorzitter van den Nederland- scben Bioscoopbond. Met ingang van denjzelfden datum is als opvolger •benoemd de heer G. J. Tennissen, Dit nummer bestaat uit vier pagina's. VERDUISTER GOED I ZON 26 Jan. onder; 18.16 27 Jan. op: 9.29 MAAN 26 Jan. op: 13.55 onder: 4,13 1 Februari Volle Maan. MAX BLOKZIJL SPREEKT, 's-Gravenhage, 26 Jan. Heden avond van 19.45 tot 20.spreekt Max Blokzijl via den zender Hilver sum II in zijn politiek weekpraatje over het onderwerp: „De kwaje buurman". 's-Gravenhage, 24 Jan, De secr.-gen. - van het dep. van landbouw en visscherij maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 2 Februari 1942 tot en met 28 Februari 1942 op nader door de plaatselijke dis tributiediensten bekend te ma ken tijdstippen de uitreiking van inlegvellen voor de distri butiestamkaart zal plaats vin den. Na 1 Maart 1942 zullen de dis- tributiedienstón bij de uitreiking van bonkaarten voor voedingsmid delen naast de afkruising van een vakje van de distributiestamkaart tevens een bon van het bij de distributiestamkaart behoorende inlegvel afscheuren. Hierbij dient dus zoowel de distributiestamkaart als het daarbij behoorende inleg vel te worden overgelegd. Indien men derhalve niet in het bezit is van een inlegvel voor de distribu tiestamkaart, zal men de bonkaar ten voor levensmiddelen niet in ontvangst kunnen nemen. Het is voor het publiek verboden van het inlegvel bonnen te verwijderen of ongeldig te maken. Indien men dit toch doet, zal men ten minste één stel bonkaarten voor voedingsmid delen niet kunnen ontvangen en loopt men tevens de kans straf rechtelijk te worden vervolgd. Het is noodzakelijk de inlegvel len zoo zorgvuldig mogelijk te be waren, daar slechts bij verlies ten gevolge van brand en bominslag nieuwe inlegvellen zullen worden verstrekt. Inzake de uitreiking van nieuwe bonkaarten voor voedings middelen zullen evenwel te zijner tijd nog nadere berichten worden gepubliceerd. Aan houders van boterkaarten zal een ander inlegvel dan aan de houders van vetkaarten worden uitgereikt, terwijl deze hoofdgroe pen wederom worden onderver deeld naar den leeftijd. Op het in legvel wordt door den distributie- dienst het nummer van de betref fende distributiestamkaart overge nomen. Houders van boterkaarten, die vóór 2 Januari 1921 zijn geboren,, ontvangen een inlegvel K 1. Hou ders van boterkaarten, geboren na 1 Januari 1921, doch vóór 2 Januari 1928, zullen een inlegvel K 2 ont vangen, terwijl houders van bo terkaarten, geboren na 1 Januari,. 1928 doch vóór 2 Januari 1938 een inlegvel K 3 zullen ontvangen. Houders van boterkaarten, geboren na 1 Januari 1938, zullen een in legvel K 4 ontvangen. Voor hou ders van vetkaarten geldt dezelfde onderscheiding naar leeftijd. Zij zullen respectievelijk inlegvellen L 1, L 2, L3 of L 4 ontvangen. Bij de uitreiking moet de distri- butiestamkaart worden medege bracht. Tevens zal bon 13 van de bonkaart „reserve" worden inge nomen. Personen, geboren vóór 2 Ja nuari 1942, dienen bon reserve 13 A mede te brengen; personen, gebo ren na 1 Januari 1921, doch vóór 2 Januari 1928, bon reserve 13 ,B; personen, geboren na 1 Januari 1928, doch vóór 2 Januari 1938, bon reserve 13 C en personen, geboren na 1 Januari 1938, bon reserve 13 D. 's-Gravenhage, 24 Jan. De secre taris-generaal van het departement van,handel, nijverheid en scheep vaart maakt bekend, dat de hieron der volgende groepen van personen met ingang van 1 Febr. a.s. weder in aanmerking komen voor extra rantsoenen zeep: a. Personen, die z.g'. „vuilen ar beid" verrichten. b. Kappers. e. Practiseerende artsen, tandart sen en dierenartsen. Dezen personen wordt verwezen naar de publicatie van den distribu- tiedienst in de gemeente hunner inwoning. A

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1