HET ZWARTE PA Hoesten iHoestïvaB DE VUURRODE SCHOENTJES. AGENDA De Burger IJsclub in actie. AMSTERDAMSCHE BEURS FEUILLETON DE HOEVE *r j^"fl;t «il.CB Pagina H. VAN DEN HOF. t Op 70-jarigen leeftijd is hier ter stede onverwacht overleden de heer H. van den Hof, oud-leeraar in het timmeren aan de Ambachtsschool. De heer Van den Hof, die op 65- jarigen leeftijd werd gepensionneerd is niet minder dan 37 jaren leeraar geweest. Hij stond bekend als een zeer bekwaam en werkzaam man, die velen, ook na het verlaten van de school, verder hielp en bij zijn leerlingen altijd erg gezien was. De teraardebestelling heeft Vrij dag a.s. te 2.30 uur plaats op de Algemeene Begraafplaats. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). Bioscopen. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Trenck de Pandoer (avcnt.) Alle leeftijden. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Pour le mérite (rom.-dram.) Wedstrijd aan de Oudegracht. Alle leeftijden. Deze liefdadigheidsvereeniging Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofd niet het karakter van schaatsensport nummer De model-echtgenoot (ko- heeft gister haar traditioneele ge- misch). 18 jaap. DE BELASTINGINSPECTIES. Nieuwt benaming. Met ingang van 1 Jan. j.l. is een wijziging gebracht in de benaming der belastinginspecties. Bestonden voorheen de inspectie der directe belastingen te Alkmaar en de in spectie der registratie en domeinen te Alkmaar, thans zijn deze opgehe ven en vervangen door: 1. inspectie der belastingen (het woord „direc te" heeft men in de benaming laten vervallen) Alkmaar le afdeeling (adres Kennemerstraatweg no. 21), 2. inspectie der belastingen Alkmaar 2de afdeeling (adres Gasthuisstraat no. 1) en 3. inspectie der domeinen Alkmaar (adres St. Laurenstraat no. 3, in het gebouw der Wieringermeer- directie). Onder de inspectie der le afd. ressorteeren de gemeenten Alk maar, Bergen, Broek op Langendijk, Egmond-Binnen, Egmor.d aan Zee, Heiloo, Noord-Scharwoude, Oud karspel en Zuid-Scharwoude en on der de inspectie der 2de afd. de ge meenten Barsingerhorn, Callants- oog, Harenkarspel, Heerhiigowaard, Koedijk, Nieuwe-Niedorp, Oterleek, Oude-Niedorp, Oudorp, Schagen, Schermerhorn, Schoorl, St. Maarten, St. Pancras, Warmenhuizen, Wie- ringermeer, Winkel, Zuid- en N.- Schermer en Zijpe. De inspectie der domeinen omvat alle vorenstaande gemeenten. CABARET-REVUE: DAAR ZIJN WE WEER. Het ensemble O. en B. (Ostra en Boda), dat hier.in de laatste week van 1941 zoo'n buitengewoon succes had, komt a.s. Zaterdag- en Zondag avond in 't Gulden Vlies terug. De medewerkenden: Paul Ostra, Harry en Beppie Bcda, Clara Visscher The Hodlars e.a. brengen een nieuw pro gramma van liedjes, schetsen en kluchten. Ook de Straatzangers zijn er weer. Het beloven weer een paar echt vroolijke avonden te worden. coslumeerde ijsfeest gehouden. Voor den 51sten keer. Op den dag af 51 jaar geleden had de eerste wedstrijd plaats op het Verdronkenoord; nu reeds vele jaren houdt de B.IJ.C haar propagandadag op de Oude gracht. En de burgerij weet dat, wat blijkt uit de groote drommen, die telken male aan den kant staan, om de verrichtingen der rijders ten bate van armere stadgenooten te aan schouwen. Die drommen zijn wel aanmerkelijk gedund sinds we aan „verduistering" doen-en de wedstrijd dus op den middag plaats heeft, maar het zijn toch nog altoos zeer velen, die zich vermeien in het kijk spel op de gracht. Zoo ook gister weer. Tegen 4 uur trokken rijders en wedstrijdcommis sie te zamen achter de muziek van „Soli Deo Gloria" van het café Cen tral naar de baan en toen waren er al heel gauw een paar honderd kijk- lustigen, wier aantal allengs grooter werd. Jammer, dat telken jare nog zoovelen van deze toeschouwers zich onttrekken aan den zedelijken plich om een kleine gave te offeren ten behoeve van de kas der B.IJ.C., die toch al haar ontvangsten besteedt ten behoeve van arme stadgenooten. Er was dit jaar een recordaantal gecostumeerden: 55, en DE NATUUR ALS SCHILDER In den afgeloopen nacht is de natuur aan het schilderen geweest. De beuken boomen in het bosch werden met een grijze lichtgroene kleur beschilderd, hetgeen een fan tastischen aanblik opleverde. Do kerkgebouwen hadden een grijze tint. Bij het opkomen van de zon stond de Groote kerk waarvan ae natuursteen geheel deze kleur had gekregen, in een onver getelijke schoonheid. Ook het in baksteen opgetrokken Waagge bouw pronkte heden in een wonder lijke schoonheid, door de tegenstel ling van groote kleurvlakken tegen de gevels. De natuur heeft vannacht voor de schilders onvergetelijke voorbeelden geschapen. ALKMAARSCHE RECHTBANK. Vonnissen van 27 Januari. J. T., veehouder te Zijpe, varkens- smokkelarij; eisch vrijspraak. Von- r.is conform. C. S. te Alkmaar, fietsendiefstal; eisch 1 jaar gevangenisstraf, vonnis conform. N. V. te Hoorn, fietsendiefstal; eisch 1 jaar en 3 maanden, vonnis 1 jaar. duurde de wedstrijd velen te lang. We heben ons erover verbaasd, hoe de deelnemers met eenvoudige mid delen ook nu weer een rijke verschei denheid van costuums hadden gefa briekt: we zagen (natuurlijk) cow boys en pierrots, maar daarnaast ook andere, nieuwere figuren, al een olifant met lange slurf, een paar koks, een groepje Volendammers, een Biedermayercostuum, een prins, eer. Indiaansch opperhoofd, enz. enz. En wat te zeggen van hem, die met zijn stroohoedje de illusie scheen te wil len wekken, dat het heusch niet koud was? Ernstig is er gekampt en als de tonnetjes van de slee rolden, was er kennelijk teleurstelling bij de rijders, die htm best deden om dan zoo gauw mogelijk met het „vrachtje" verder te rijden. Meermalen moest vaker dan ééns op deze wijze de rit worden onderbroken. Zoo lang het hun mo gelijk was, hebben de muzikanten met hun vroolijke tonen den wed strijd opgeluisterd. Ten slotte ging dat niet meer: de hoorns bevroren d een na de ander. De uitslag van den wedstrijd was tenslotte, dat de drie eerste winnaars waren F. Badenhuizen, Koelman en Serpenti. Alle rijders kregen een prijs, bestaande uit een waardebon ten name van het gezin, waarvoor zij te voren hadden opgegeven te zullen rijden. Deze uitdeeling want daarop komt het tenslotte toch neer is te beschouwen als een extra-prestatie Woensdag 28 Januari. 7 uur, Harmonie, 8 Oct.-vereen. revue „Gaat dat zien' 8 uur, dancing Harmonie, voor drachtavond voor het Nut, door mr. Kamp. Door het gebruik van Hoestival, verdwijnt Uw hoest geheel en al! „Wat Mijnhardt maakt is goed". Fiacon 90 ct. Bij Apotb. en Drogisten, streek wel een nadeel. Het bestuur zal zich tot de L.C.O. wenden. De leden dienen persoonlijk een extra toewijzing aan te vragen. De heer C. de Groot deed eenige mededeelingen over een proefneming met verschillende aardappelsoorten Van de tegenover de Eersteling ge stelde aardappelsoorten kwam de Frühmölle de Eersteling het dichtst nabij. Daarop volgden Frühbote, Geelblom en Magneto. In aanmer king dient te worden genomen, dat de Frühmölle een mooiere plaats had, terwijl de spruiten van Geel- M blom niet sterk ontwikkeld waren. J Bij de volgende proefnemingen zul aaaraoov len de poters allemaal dezelfde be handeling ondergaan, opdat de ver gelijking zuiverder kan zijn. De heer Witteveen, hoofd der chr. lagere tuinbouwschool, deed hiema een aantal mededeelingen.Aange zien het de bedoeling is de voor wratziekte vatbare aardappelen te verbieden, noemde spr. als vervan ger voor de Eersteling de soort Ne derlander en voor Eigenheimers de soort Beteka. Voorts ligt b©t in de bedoeling te komen tot het gebruik van goedgekeurde pootgoed en zaai zaad. Men doet goed, den gang van zaken in 't oog te houden, opdat de belangen van degenen, die zelf hun zaad telen, niet in 't gedrang komen. Overwogen zal worden, een aardap- pelselectiecursus te houden. Ontvangen was een verzoek van Tuinbouwbelang te Noord- scharwoude om aan het ge meentebestuur te verzoeken een verbouwverbod in te voeren voor virusdragende aardappel soorten. Na eenige besprekingen, waar bij vóór en tegen breedvoerig werden belicht, besloot men het bestuur vrij mandaat té geven hierop te antwoorden. Op een verzoek om tot een regeling -oor den verbouw van koolzaad te komen is een afwijzend antwoord gezonden. Voorstellen voor de alg. verg. van de L.G.C. waren er niet. Verschillende leden bespraken het plattrappen van akkers door de Koe- HEILOO. Volksonderwijs. - De op Vrijdag a.s. vastgestelde bijeenkomst van „Volkonderwijs" gaat, mede in ver band met de weersomstandigheden, niet door. Rijwiel gevonden. - Door den heer C. B. alhier, is'bij Kapel een zoo goed als nieuw damesrijwiel ge vonden zonder banden, dat vermoe delijk van diefstal afkomstig is. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de politie. Begrafenisvereeniging. - De onderl. begrafenisver. „Heiloo" hield Maandagmiddag haar jaarvergade ring in café Admiraal. De voorzitter, de heer G. Smits, herdacht de over leden oprichters der vereeniging, wijlen .de heeren C. Water en A. Schrooder. Deze herdenking werd staande aangehoord. In zijn opening gewaagde spreker voorts van het drukke jaar; speciaal door den secre taris is veel werk verricht. Ook het uitgebrachte jaarverslag sprak van veel werk en afgelegde reizen. Eén begrafenis werd van uit Wagenborgen (Groningen) uitge voerd. De rekc-ning van den penning meester sloot in ontvangsten en uit gaven met een bedrag van 1511,05 V. De balans en winst- en verliesreke ning werden aangeboden met een winstcijfer van 32.51. In het bestuur werden herkozen ae heeren G. Smits, N. Bakker Azn. en K. Mantel, eerstgenoemde als voorzitter. Onder hartelijke woorden heeft de vergadering afscheid genomen van den heer G. Veer, die door het be reiken van de leeftijdsgrens zijn ont slag heeft ingediend. In zijn plaats werd benoemd de heer Joh. Kieft. Aan den secr.-penningmeester werd een gratificatie van 15 en aan den bewaarder van de rouwkamer van 5 verleend. Van de vele ingekomen stukken zij gememoreerd, dat de burgemees ter de vereeniging heeft kennis ge geven, dat men bij overlijden eerst de distributiebescheiden moet in leveren alvorens verlof worden ge geven tot begraven. Van den heer M. J. Klaver was bericht ingekomen van de verhooging der prijzen van doodkisten. In principe werd besloten aan te sluiten bij de federatie van begrafe nisver. in dit gewest, mits men geen drang uitoefent om onze tarieven te verhoogen of een andere klasindee- ling te maken. Ten aanzien van het voeren van propaganda voor de vereeniging weid door verschillende heeren het woord gevraagd. Men bepleitte ad- verteeren, het rondzenden van circu laires en huisbezoek. Het bestuur zal de kwestie behandelen. 363,30, met een batig saldo van 123.16. Het kassaldo is thans 253.78. Het reservefonds bevat thans 467.31. De rekening van net sproeivat sloot met een batig saldo van 29.2z. Het nadeelig sal do van verleden jaar werd daar mede omgezet in een voordeelig saldo van 20.64. De heer C. de Boer Cz. deelde mede, dat in totaal 87975 kg kunst mest is aangekocht. Bij de ingekomen stukken was aen mededeeling van den rijkstuin- bouwconsulent, ir. Rietsema, dat met de waterstandsproeven in Broek op Langendijk wordt opgehouden. Er komen nieuwe proeven in den westelijken proefpolder. In verband met gezamenlijke teelt van koolzaad, welke in het voornemen ligt, werden opgaven gevraagd van het aantal en de soort van de geplaatste zetkoolen. Men besloot echter, dat hierover te houden vergadering af te wachten. Besloten werd medewerking te verleenen aan het doen van een verzoek aan het gemeentebestuur, om voor virusziekten vatbare aard appelsoorten te verbieden. De voorzitter adviseerde den leden, spoedig goedgekeurd poot goed aan te schaffen. De heeren D. de Geus Jbz. en H. Schrijver werden als bestuursleden herkozen. De contributie zal op hetzelfde peil worden gehandhaafd Voor de alg. verg. van de L.G.C. werden verschillende onderwerpen besproken, o.a. de prijs van de witte kool en de kroosopruiming. Over dit laatste onderwerp zal op die alg. verg. worden gesproken. Medegedeeld werd, dat de vol gende week weer een inventarisatie van de kool zal word-en gehouden. Aangedrongen werd op serieuze opgave van de voorraden Aan den kring van corresponden ten van den Plantenziektenkundi- gen dienst werd een subsidie van I' 5 verleend. ALKMAARSCHE C 488© STAATSLC TIJFDE KLAS8E Trekking van 27 Jai oescnouwen ais een eAira-piestciuc pixiitxcippcux v«ü an.nv.io van de B.IJ.C.; de gewone uitdeeling dijkers, bij het maken van een sloft, gaat even goed door. De thans uit- Dat geeft soms aanzienlijke schade, gegeven gelden zijn bijeengebracht Aan de vereen. De West zal verzocht door extra-giften van tal van stad- worden de aangerichte schade te genooten, die sympathiseeren met vergoeden. het werk der B.IJ.C. In verband met een opmerking Prijzen voor de mooiste costuums werd medegedeeld, dat de heer van werden toegekend aan den heer Herwijnen een onderzoek instelt Koelman en mej. Anny de Graaf, naar de mogelijkheid van een ratten- laatstgenoemde te Egmond aan Zee. verdelging. Deze twee prijswinnaars verdie- CONCERT UITGESTELD. Het concert, dat het Hongaarsch strijkkwartet morgenavond voor de kamermuziekvereeniging zou geven, is uitgesteld. SLUITING GYMNASIUM EN HANDELSSCHOOL. De rector van het Murmel-lius- Gymnasium en de directeur der handelsschool maken bekend, dat de scholen wegens stagnatie in de brandstoffenvoorziening nog enkele dagen gesloten blijven. De hervatting der lessen zal zoo spoedig mogelijk in deze courant worden bekend gemaakt. OMZET VEILINGEN TE BEVERWIJK. De Vereenigde veilingen in Be verwijk hadden over 1941 een om zet van 1.150.000 tegen 944.000 in 1940. Bij de B. E. T.-veiling is de omzet 800.000 tegen 715.000 in 1940. In totaal is voor circa 2 millioen méér geveild dan in 1940. Deze cijfers spreken een duidelijke taal, temeer daar de omzet van aard beien beneden het gemiddelde is gebleven. RÏJWIELDIEF AANGEHOUDEN. Te den Helder is aangehouden de arbeider T. aldaar, wegens dief stal van een damesrijwiel. De eige naresse ervan had het slechts enkele minuten onbeheerd voor een winkel laten staan. Toen zij terug kwam was haar fiets verdwenen. T. is in gesloten in het Huis van bewaring alhier. nen bovendien nog hulde voor hun demonstratie kunstrijden, waaraan helaas tekort werd gedaan door de betrekkelijk gering breedte der ba nen. Voor hen was het prettiger ge weest als er één baan was geveegd over de volle breedte van de gracht. Een deel van de wedstrijden werd bijgewoond door den burgemeester, den gemeente-secretaris, den wet houders en den directeur houders en den directeur van ge- V",,if mprrfpwprkpn Als nltiirt hppft rlp pp- h^Fverzekeringsiorias werd uit X.j??- betaald 250.46, terug ontvanger meente medewerking verleeend door hekken en touwen in bruikleen te geven. De werkzaamheden aan de baan enz. werden weder gratis ver richt door vrienden van de B.IJ.C. BURGEMEESTERS HERBENOEMD. De burgemeesters van de gemeen ten Grootebroek en Wijdewormer, resp. de heeren J. A. Schrijnder en H. ter Cock, zijn in hun functies her benoemd. VERDUISTERING. Als verdacht van verduistering van een bedrag van circa 300 ten nadeele van een winkelier werd door de politie na'een uitgebreid onder zoek overgegaan tot arrestatie van een handelsreiziger, die voor den winkelier in een aantal dorpen in de omgeving van Medemblik goe deren verkocht .Hij inde daarbij ook kwitanties. Naar bij het onderzoen bleek werden door verdachte een aantal van de door hem geïnde be dragen niet afgedragen. Hij is in het Hui» van bewaring alhier ingesloten. Steunt Elkander. - a De ziekenbus Steunt Elkander hield Maandag avond haar algemeeaie jaarvergade ring in café de Boer, alhier. Er was een flinke opkomst van leden. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer H. Vinke, ont- leenen wij, dat er 82 ziektegevallen zijn geweest, met 2400 ziektedagen. Hiervan kwamen acht in aanmer king voor de herverzekering. Aan BROEK OP LANGENDIJK. „Groentecultuur". - De tuin- bouwvereeniging „Groentecultuur" hield haar algemeene jaarvergade- V0Sr„ betraid 250.46, terug ontvangen 250.30. Het ledental is terugge- loopen van 207 tot 197. De rekening van den penning meester sloot op een totaal van 2961,74, met een batig saldo van 125.58^. Het bezit der vereeniging is hierdoor gestegen tot f 3834,98. Tot afgevaardigde naar de bonds vergadering werd de heer J. de Bree gekozen. Een voorstel van den heer G. En gel, om de drie wachtdagen bij een ongeval uit te betalen, evenals de ziektwet doet, werd na eenige be sprekingen aangenomen met 20 tegen 7 stemmen en 1 blanco, voorloopig ring in het lokaal van den heer C. Vijzelaar onder leiding van den heer H. Glas, die-in zijn openingswoord een terugblik wierp op het afgeloo pen jaar, dat rijk aan tegenstellin gen was. De opening van de nieuwe sluis was een gebeurtenis van groot belang voor deze streek. Het jaarverslag van den secretaris vermeldde, dat het afgeloopen jaar zeer rustig is geweest op het gebied der vereeniging. De loonende prijzen zijn daarvoor wel een aanleiding. Het ledental is met 3 toegenomen tot 190. De penningmeester legde rekening en verantwoording af. De rekening sloot op een totaal bedrag van 876,63. In het afgeloopen jaar is het bezit der vereeniging toegenomen met 129,59. Het bedraagt thans 828,28. De wenschelijkheid werd uitge sproken om, wanneer het niet noodig is, geen contributie te heffen. In de plaats van den heer G. Strij- bis, die niet herkiesbaar was, werd de heer W. Balder tot bestuurslid gekozen. In de plaats van den heer J. Bak Maakal, die bedankt heeft wegens vertrek, werd de heer K. Dekker gekozen, na' een herstem ming met den heer C. de Groot. Dat de kalibonnen nr. 6 niet zullen worden toegewezen, i* voor deze De aftredende bestuursleden, da heeren C. Balder en W. Giltjes. wer den herkozen. Nog werd medegedeeld, dat de nieuwe uitkeeringsregeling direct ingaat. KOEDIJK. Geslaagd. - Bij het te Den Haag gehouden examen voor radiotelegrafist certificaat le klas se slaagde de heer W. P. Boldewijn alhier. ZUIDSCHARWOUDE. Jaarvergadering De Toekomst. - In de jaarvergadering van de tuinbouwvereeniging De Toekomst alhier, welke Maandag gehouden werd in café De Roode Leeuw, heeft de voorzitter, de heer S. de Boer Kz. een terugblik geworpen op de jaren die achter ons liggen. Nu de LGC weer aan een omzet van 3 millioen is gekomen, kan weer van redelijke prijzen worden gesproken. In verband met de groote vraag naar tuinbouwproducten, voort vloeiende uit de oorlogsomstandig heden en den daaruit voorkomenden drang tot uitbreiding van de tuin bouwbedrijven, waarschuwde spr. er tegen, d-e bedrijven te groot te maken en boven zijn draagkracht te gaan. Hoewei een prijszetting aan de hand van de kostprijzen ook voor de toekomst der tuinders een rustig gevoel zou geven, zou het volgens spr., niet bevorderlijk zijn voor de kwaliteit. Wij hebben het liefste, dat d© veilingsklok maar weer draait. Aan het jaarverslag van den se cretaris, den heer C. de Boer Cz., ontleenen wij, dat het ledental 74 bedraagt; er zijn 5 donateurs. De rekening van den penning meester, den heer H. Schrijver, sioot op een totaal bedrag van OPGAVK AMSTERDAMSCHE BANK N.V. By kantoor Alkmaar. - van Woensdag 28 Januari 1942 STAATSLEENINGEN. Vor.k. 3y, Nederland 1941 96% 4 Nederland 1941 ÏUOW/J 4 Nederland 1940 II101 I 3—3Va Nederl. 1938 94U/J 3 Ned.-lndië 1937 t8i/s BANK-INSTELL. Amsterd. Bank .146 Handel Mij. Cert. v. f2.50130 Koloniale Bank lö&i/i Ned. Ind. Handelsbank 108 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie .155'/, Caive Delft Cert. 123»/* Nederl. Ford .342 Lever BrosI '2'/, Phü. Gloeil. Gem. Bezit 291 CULTUUR MAATS LH. H. V. A335 Java Cultuur ,1S8 Ned. Ind. Suiker Lm, 188 Verg. Vorstenlanden 93 PETROLEUM. Kon. Petr261 RUBBERS. Amsterd. Rubber .206 Deli Bat. Rubber .155 Hessa Rubber -1081/, Oostkust .991/, Serbadjadi90 SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn .138 Java-China-Japan lijn i2U/4 Kon Ned. Stoomboot 1 '6 Scheepvaart Unie 164'/, TABAKKEN, Den Batavia .160 Oude Deli190 Sen bah16? 91. Toen hij klaar was, stond ze op en zeide: „Kom maar mee, lief meisje, dan zullen we eens samen door de kijker gaan zien!" lu. 40 y""/l6 lOO'/g i0C'/s 94'Vio tav* 143 130 172 109 155'/* 123 343 172 288 330-25 192'/, 100 921 259-5$ 20 $-3 155 113 96 137 120 174 161'/, 159'/, 188 164 KEURING MANUSCRIPTEN VAN TOONEELSTUKKEN. 's-Gravenhage, 27 Jan. Het depar- tement van volksvoorlichting en kunsten, afd. theater en dans deelt mede: 1. Tooneelstukken welke niet in druk zijn verschenen alsmede, voor- drachten, liederen, revue's en caba ret-nummers moeten ter goedkeu ring, in duplo worden ingezonden. Na behandeling wordt een exemplaar der goedgekeurde stuk- ken, voordracht enz. teruggestuurd. 2. Van alle stukken, voordrachten, gedichten enz. moet de naam van den schrijver en van liederen, ook de naam van den componist, worden vermeld; bij vertalingen of bewer kingen moet ook de naam van den oorspronkelijken schrijver worden opgegeven. 3. Rederij kerstooneelgezeischappen en liefhebberij-revue-gezelschappen, zoomede gelegenheids-declamators en liedjeszangers moeten door be middeling van den burgemeester of door het plaatselijk hoofd van politie 8 weken voor den dag der op of uit voering hun tekst of repertoire ter keuring door het dramaturgisch bureau van het departement van volksvoorlichting en kunsten, in zenden. Beroepsgezelschappen of beroeps- declamators en cabaretiers of lied jeszangers, evenals schrijvers en uit. gevers kunen rechtstreeks inzenden. Inzendingen welke niet aan voor noemde voorwaarde voldoen worden ter zijde gelegd. TREINBOTSING TE BOXTEL. (A.N.P.) Gisteren zijn in de onmiddellijke nabijheid van het station Boxtel twee goederentrei nen, tengevolge van het weigeren der wissels, met elkander in bot sing gekomen. De vaart van beide treinen was gelukkig betrekkelijk gering, zoodat slechts enkele wa gons ontspoorden en eenige mate- rieele schade werd aangericht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet-voor. ƒ5000 ƒ1000 400 200 1 100 1056 2019 2292 3127 3910 4370 4800 5532 5873 6140 6667 7546 8061 8644 9165 9814 10711 11264 11560 11890 12585 12811 13136 14034 14700 15013 15678 16473 17032 17347 17888 18275 18735 19383 20425 21034 21670 No. 18i49. No. 4595, 4967, 19871 No. 4400, 5547, 7837 No. 3217, 3244, 10 19906. No. 1572, 2271, 3715, 11394, 13591, 14472, 18007, 19569, 21162. PRIJZEN VAN 1138 1172 1594 1646 2041 2110 2120 2165 2300 2515 2824 2927 3388 3480 3535 3685 4016 4132 4190 4217 4527 4536 4554 4613 4822 4857 5024 5040 5540 5557 5612 5708 5934 5961 5978 6002 6216 6229 6262 6319 6902 6968 7019 7024 7562 7635 7749 7868 8112 8432 8443 8452 8677 8696 8704 8952 9274 9440 9517 9622 10018 10207 10225 10228 10753 10939 11040 11059 11281 11367 11420 11492 11603 11684 11762 11807 12028 12214 12359 12368 12619 12658 12660 12698 12831 12900 12954 13003 13153 13206 13237 13398 14140 14154 14334 14411 14738 14792 14910 15211 15297 15415 15472 15738 16009 16380 16399 16562 16725 16838 16862 17090 17175 17180 17209 17387 17557 17614 17646 17899 18018 18113 18143 18378 18427 18529 18540 18775 18799 18883 19059 19549 19679 19818 19981 20557 20670 20715 20864 21265 21294 21497 21511 21683 21822 NIETEN. Het treinongeluk bij Vleuten. - Maandag is in den loop van den dag bij de opruimingswerkzaam heden op het terrein van het trein ongeluk onaer Vleuten het stoffelijk overschot van den vermisten con ducteur Witkamp uit Utrecht onder de ravage van staal en ijzer gevon den. Raadadviseur. - Bij beschikking van den secr.-gen. van het dept. van opvoeding, wetenschap en kuituur- bescherming is aan dr. D. G. Noor- dijk, inspecteur van het onderwijs in algemeenen dienst, de persoonlijke titel verleend van raadadviseur bij dit denartement. Zeg regisseur, zal ik hun eens laten zien hoe ze 't moeten doen? SPAANSCH VRACHTSCHIP DOOR BRITSCHE DUIKBOOT IN DEN GROND GEBOORD. Madrid, 27 Jan. (A.N.P.) Op klaarlichten dag heeft Zaterdag ochtend een Britsche duikboot op 150 mijl ten westen van de Portu- geesche kaap San Vicente het Spaansche vrachtschip Navemar, dat een groote lading levensmidde len aan boord had, in den grond geboord. Scheepvaart- en marine kringen alhier zijn verontwaardigd over dit incident, aangezien duide lijk te onderschieden was, dat het een schip van een niet-oorlogvoe- rende mogendheid betrof, dat met de Spaansche kleuren ondubbel zinnig was gekenmerkt en dat niet in convooi voer. Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. 1006 1014 1232 1238 1583 1596 1796 1804 1901 1906 2025 2059 2132 2147 2382 2398 2555 2560 2700 2746 2930 2953 3020 3045 3161 3174 3335 3352 3456 3594 3757 3776 3902 3906 4014 4024 4167 4185 4420 4446 4545 4561 4744 4756 4887 4915 5126 5172 5318 5322 5465 5470 5754 5770 5900 5916 6012 6013 6173 6242 6458 6500 6585 6589 6785 6874 7011 7123 7299 7325 7476 7482 7694 7716 7928 7995 8066 8178 8507 8518 8642 8651 8727 8756 8878 8890 9237 9259 9542 9644 9897 9907 10027 10077 10414 10415 10659 10666 11135 11172 11378 11424 11639 11718 11911 12020 12262 12277 12522 12533 12613 12634 12908 12982 13050 13139 13307 13343 13712 13763 13953 13956 14115 14162 14238 14247 14438 14477 14725 14744 14959 14964 15055 15065 15254 15278 15452 15459 15599 15662 15830 15842 18969 15995 16010 16023 16185 16198 18415 16584 16689 16698 16845 16846 17035 17048 17258 17279 17470 17528 17677 17748 17903 17959 18131 18171 18654 18665 18911 18915 19025 19054 19306 19324 19478 19485 19633 19641 19879 19915 20097 20121 30208 20229 30484 20496 20592 20673 20912 20937 21243 21251 21463 21556 21626 21733 21940 21951 1063 1295 1674 1810 1910 2061 2318 2423 2586 2810 2958 3050 3191 3386 3696 3825 3907 4064 4238 4470 4564 4772 4920 5181 5379 5502 5783 5943 6039 6252 6507 6610 6931 7165 7366 7486 7721 8003 8185 8550 8686 8762 8945 9360 9659 10185 10507 10703 11217 11501 •11757 12131 12288 12536 12662 13155 13427 13815 13958 14178 14271 14536 14773 14967 15109 15288 15473 15672 15860 16035 16215 16600 16776 16854 17151 17312 17585 17758 18053 18217 18680 18917 19120 19373 19501 19714 19948 20141 20240 20524 20683 20961 21291 21560 21748 21052 1108 1301 1701 1813 1913 2069 2327 2477 2621 2813 2961 3053 3203 3411 3709 3856 3912 4075 4246 4483 4598 4811 4978 5194 5393 5535 5800 5944 6046 6256 6525 6640 6942 7166 7383 7501 7748 8040 8217 8555 8702 8782 9033 9435 9716 10195 10517 10794 11229 11518 11773 12142 12323 12567 12697 13257 13433 13850 14014 14181 14279 14653 14809 14981 15111 15325 15491 15726 15879 16052 16271 16616 16783 16878 17157 17324 17614 17770 18067 18229 18715 18560 19232 19400 19545 19724 19954 20160 20282 20545 20714 20964 21325 21580 21795 21965 1132 1318 1719 1843 1973 2076 2332 2479 2671 2848 2987 3081 3208 3414 3721 3860 3992 4092 4278 4499 4640 4820 5030 5212 5398 5638 5824 5950 6049 6307 65.52 6706 6954 7175 7404 7577 7761 8316 8604 8707 8787 9120 9448 9767 10262 10540 10854 11237 11529 11796 12167 12449 12575 12835 13263 13513 13856 14015 14199 14383 14654 14810 15023 15160 15387 15534 15762 15882 16071 16338 16619 16794 16881 17191 17334 17641 17845 18077 18428 18779 19871 19268 19403 19560 19727 19966 20176 20298 20563 20783 20990 21333 21589 21799 21966 1( IC IC 11 11 11 12 12 12 12 13 13 13 141 14 14 14' 14; 15( 15: 15- is: is: 151 16: 16 181 16' 161 17: 17: 17( 171 18C 181 181 192 194 195 197 200 201 203 205 207 210 214 216 218 219 door Thea volgde hen uit de vei rig wenschende, dat zij niet v den gaan. Haar taak was ech' na volbracht. Zij kon rustig e terham eten, want het paar z kwartier lang elkaar betoove: te zien. Daarop vertrokken z: het huis van Maarten, wan stond er op, zich ervan te o Sfën. dat hü een prettig tehui De lange dagtaak van The ten einde en zij schreef Nor verslag: „Het meisje, dat je aanwees me door de jheele stad gesleep! heb wel duizend kilometer gel Haar vriend werkt in de Ph garage in(zii noemde straatnaam). „Na de thee giB(

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 2