DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Bolsjewistische aanvallen afgeslagen. De oorlog in Oost-Azië. De strijd in het Oosten. De oorlog in Ned.-Sndië. DISTRIBUTIE-NIEUWS. ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 29. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar f 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.28, elke regel meer f 0.26, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Woensdag 4 Febuari 1942. Dutfschland strijdt voor Europa - Duitsch legerbericht. Hoofdkwartier van den Fidirer, 3 Febr. (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend. In verscheidene sectoren vanhel O. front, in het bijzonder ten N.O. van Taganrog, zijn aanvallen der bolsjewisten met groote verliezen voor den vijand afgeslagen. Op andere plaatsen leidden eigen aanvallen, ondanks taai verzet van den vijand en moeilijkheden ten gevolge van den sneeuwval, tot plaatselijke successen. De bolsjewistische luchtstrijd krachten verloren in luchtgevech ten en door aanvallen op vlieg velden 23 vliegtuigen, zonder dat aan onze zijde verliezen werden geleden. Voor de Britsche Z.O.-kust heb ben gevechtsvliegtuigen uit be schermde convooien 3 vrachtsche pen van 10.000 brt. in totaal en een een bewakingsvaartuig tot zinken gebracht. Een ander vrij groot koopvaardijschip werd zwaar ge troffen. In het bestek van de ge wapende verkenning heeft de luchtmacht overdag met goed ge volg een fabriek aap de Schotsche O.-kust gebombardeerd. In Cyrenaica werd de terug trekkende vijand opnieuw tot den strijd gedwongen en teruggewor pen. Hij leed verliezen aan men- schen en materiaal. Bij aanvallen van Duitsche gevechtsvliegers op vliegvelden, havenwerken en an dere militaire doelen van het eiland Malta werden bomtreffers van zwaar kaliber ook op een munitie- en torpedo-atelier ge plaatst. Aan de kust van de bezette ge bieden in het W. hebben Duitsche jagers gisteren 3 Britsche vlieg tuigen neergehaald. De strijd tegen de vijandelijke verzorgingsscheepvaart is in Jan. op verschillende zeeën met goed gevolg voortgezet. Marine en luchtmacht bracht 63 koopvaar-, dijschepen van 400.600 brt. in to taal tot zinken. Hiervan hebben alleen duikbooten 56 schepen van 367.000 brt. vernietigd. De Britsche marine verloor in hetzelfde tijdvak in den strijd met eenheden der Duitsche marine 3 torpedojagers, een duikboot en een motortorpedoboot. Bovendien wer den 1 kruiser, 4 torpedojagers, 1 duikboot, 1 mijnenveger en 1 be wakingsvaartuig alsmede 28 koop vaardijschepen, door bommen of torpedotreffers beschadigd. De verliezen der bolsjewisten zijn in deze cijfers niet begrepen. Singapore brandt. Tokio, 3 Febr. (D.N.B.) Singapore staat op verscheidene plaatsen ,in brand, zoo 'meldde hedenochtend de oorlogscorrespondent van de To- 'kio Asahi Sjimboen. Verkennings vliegers hebben waargenomen, zoo gaat 4e correspondent voort, dat de verbindingsweg tusschen Johore Bahroe en Singapore steeds zwaar dere beschadigingen vertoont. De door den vijand opgeblazen plaatsen, die oorspronkelijk een breedte van 20 m hadden, zijn door nieuwe ont ploffingen verbreed tot ongeveer 40 m. In de oorlogshaven van Singa pore liggen geen oorlogsschepen meer. Wel echter ten Z. van de eilandvesting, waar een uit 20 tot 25 oorlogsbodems en transportschepen 'bestaande vloot is geconcentreerd. Lt.-kol. Hotta van de persafdee- ling van het leger heeft, volgens Domei, in een commentaar op de Ja- pansche plannen voor een offensief op Singapore verklaard, dat er thans nog ongéveer 14.000 man Britsche troepen in Singapore zijn. De Brit sche verdedigingsvoorbereidingen moeten thans ongeveer gereed zijn. De Japansche offensieven-strategie zal uniek, beslissend en op bekwame wijze uitgevoerd worden. In een commentaar op den strijd aan het Bataan-front zeide Hotta, dat de Amerikaansche troepen ge- bruik maken van gunstige aardrijks- '1 kundige posities. Het is dus natuur- B; lijk, dat de Japansche troepen tijd nemen om den vijand te vernieti- "j® gen. De strategie is langzaam, maar zeker. De uiteindelijke overwinning in de naaste toekomst is verzekerd. De strijd in Burma. Tokio, 3 Febr. (D.N.B.) De laatste 'berichten uit Burma_ melden, dat de Japansche troepen ria de verovering van Moelmein op verschillende pun ten tegelijk over de Salwien getrok ken zijn en een onmiddellijken aan val op de havenstad Martaban heb ben ingezet. De Engelschen legden daar na hun terugtocht uit Moel mein een nieuwe stelling aan, zoodat heftige gevechten verwacht kunnen worden, alvorens Martaban zal wor den genomen. De Japansche luchtmacht heeft reeds gisteren verscheidene aanval len op Martaban gedaan, terwijl de te Moelmein opgestelde artillerie de militaire doelen eveneens onder vuur neemt. Gevangenen hebben verklaard, dat de Britsche troepen reeds op 20 Jan. uit Moelmein werden terugge trokken, zoodat de stad nog slechts we™ wrdedigd door Australische, ntsch-Indische, Burmaansche en Chrneesche strijdkrachten. ?e :^merikaansche aanval op de Marschall-eilanden. Sjanghai, 3 Febr (D.N.B.) De aan- door Amerikaansche oorlogs schepen op de Marshall-eilanden is, naar de woordvoerder der Japan- maJT heeft medegedeeld, viw j °r ^en -^merikaansch vliegtuigmoederschip en andere oor logsschepen. De Japansche oorlogs schepen in het gebied, waar de actie plaats vond, volgen het Amerikaan sche eskader ten einde samenstelling en plannen daarvan vast te stellen. Uit Turkije gewezen (A.N.P.) ®en.aa"tal Syrische en Palestijn van d?- na den aanval de Pn^ ?ntannif op syrië voor TWtuf - en gevlucht zijn en in Turkije zijn aangekomen, waar /zij asylrecht genoten, hebben van de ongaaf<vnrfU1*aSChe instanties «nta oeS vJ redenen het bevel Pekre- laten De" ®k Turkiie ver- asVrij^agaf JZlngStelmijn loopt """""""ÊcrTêêrêzaak"!"™-1 rw Winterhnlp te steunen Gironummer van de W'ff N 5553. Italiaansch-Duitsche vorderingen ten O. van Cirene. Italiaansch legerbericht. Rome, 3 Febr. (Stefani). Het Ita- liaansche legerbericht van heden luidt als volgt: Gemotoriseerde Italiaansch-Duit sche pantserafdeelingen rukken on danks den weerstand van den tegen stander op ten O. van Cirene. Lucht- formaties zijn tusschenbeide geko men in den slag, waarbij zij doel treffend bommen wierpen op ravi- tailleeringscentra en materiaalde pots van den vijand, terwijl gemo toriseerde strijdmiddelen en vlieg tuigen op den grond met mitrailleur- vuur werden bestookt en in brand gestoken. De ongunstige weersom standigheden hebben het offensief van de Duitsche luchtmacht op het eiland Malta niet vertraagd, waar vliegvelden en haveninstallaties het voorwerp vormden van verscheidene aanvallen. Britsche vliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht aanvallen onder nomen op Napels en Palermo. Zij wierpen eenige brisant- én brand bommen neer. Onbelangrijke scha de, geen enkel slachtoffer in Napels, drie gewonden in Palermo. Berlijn, 3 Febr. (DNB). Aan het omsingelingsfront van Sebastopol hebben op 1 Febr., naar verluidt, artillerie van het Duitsche leger en andere zware wapens de doeltreffen- .bestrijding van bolsjewistische stellingen, schuilplaatsen en troepen concentraties voortgezet. Wederom leed de vijand door het Duitsche artillerievuur verliezen Ook verloor hij door voltreffers tal rijke afgebouwde stellingen. Voor den sector van een hier strijdende Duitsche infanteriedivi sie werden bolsjewistische aanvals- voorbereidingen waargenomen en door de artillerie der divisie zoo doel treffend onder vuur genomen, dat de aanval niet tot ontwikkeling kwam. In den loop der gevechten, die in het O.-deel van de Krim voortduren, hebben Duitsche troepen op 1 Febr! met succes de aanvallen van twee bolsjewistische compagnieën afge slagen. Een tweede aanval, die door den vijand in een naburigen sector met troepen ter sterkte van een bataillon werd uitgevoerd, is door Duitsche artillerie tot staan ge bracht. Nadat deze aanval was af geweerd, namen de Duitsche batte rijen nieuwe concentraties en troe penbewegingen van de bolsjewieken en vijandelijke artilleriestellingen met succes onder vuur. Een succesvolle Duitsche tegen aanval heeft op 1 Febr. :'n het Z.-deel aan het O.-front een plaats en een station weer in Duitsche handen ge bracht, .welke den vooraf gaanden nacht bij een aanval, van numeriek veel sterkere bolsjewistische strijd krachten hadden moeten worden ontruimd. Sterke formaties Duitsche ge vechtsvliegtuigen en stuka's hebben Maandag in den Centralen sector van het O.-front vijandelijke colon nes aangevallen en den vijand daar bij door bommen en met de boord- wapens groote verliezen toegebracht. Bijzonder succesvol waren de aan vallen op twee vliegvelden. In ver metele scheervluchten werden 18 vliegtuigen van den tegenstander op den grond zwaar beschadigd. Van de bolsjewistische vliegtuigen, die voor den afweer waren opgestegen, wer den er drié in luchtgevechten neer geschoten zonder dat Duitsche toe stellen verloren gingen. Duitsche jagers hebben vandaag tijdens gevechten in den N.-sector an het O.-front boven de Sowjet- s zonder eigen verliezen 17 'vij- .ke vliegtuigen neergeschoten, zoover thans bekend, MANNEN VAN DE DAAD! Nederlanders, ook uw Vaderland is in gevaar. Helpt mede, het bolsjewisme te vernietigen, door dienst te nemeh bij de Waffen S.S. Voor aanmelding en inlichingen wende men zich tot de Waffen S.S., Stadhouderslaan 132, Den Haag. (Fellinga-Peters) DE VELDCOURANT VAN EEN PROPAGANDACOMPAGNIE IS IN DE STELLINGEN VAN DE DUITSCHE INFANTERIE AANGEKOMEN. De troepen vernemen hieruit nieuws over den toestand en berichten uit het Vaderland. (Weltbild-Polygoon-P.K. Hansen) De eerste aanval op Java. Batavia, 3 Febr. (ANP). He den zijn verschillende plaatsen in Oost-Java uit de lucht aange vallen. Te Soerabaja is schade aangericht, bepaaldelijk aan marine-inrichtingen. Ook be stond groote activiteit in de lucht boven de vliegvelden van Malang, Madioen en Magetan, alle plaatsen in Oost-Java. Verbinding met Ambon verbroken. Stockholm, 3 Febr. (DNB). Vol gens den Britschen berichtendienst heeft de gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië in een radio rede toegegeven, dat iedere verbin ding met het eiland Ambon ver broken is en verder verklaard, dat reeds vijf gebicdsdeelen in handen van den vijand zijn gevallen. Sjanghai, 3 Febr. (DNB). Omtrent den Japanschen luchtaanval op Java maakt het te Batavia gepubliceerde legerbericht bekend, dat 26 Japan sche bommenwerpers, geëscorteerd door tal van jagers, de vliegvelden in de omgeving van Soerabaja heb ben gebombardeerd en wel Malang en Madioen benevens verscheiden andere, kleinere vliegvelden. Daar bij is aanzienlijke materieele schade aangericht. Te Soerabaja hebben bovendien de marine-installaties eenige schade geleden. Ook talrijke watervliegtuigen zijn beschadigd. De toestand op Borneo. Tokio, 3 Febr. (DNB). Naar de zender van Tokio meldt is bijna het geheele eiland Borneo thans in Ja pansche handen. Alle vliegvelden staan reeds onder Japansche con trole. Een aanval op Nieuw-Guinea. Stockholm, 3 Febr. (ANP). Naar de Engelsche nieuwsdienst meldt, hebben de Japanners een belang rijke havenstad in het Zuidoosten van Nieuw-Guinea aangevallen. Voorts zouden aanvallen zijn gedaan op het Nederlandsche gedeelte van Timor. Het bezoek van Göring aan Italië. (D.N.B.) - Rijksmaarschalk Göring, die na een bezoek aan Sici lië gisteren weer te Rome is aange komen, heeft den chef van den Ita- liaanschen generalen staf, graaf Ca- vallero, ontvangen en met dezen militaire vraagstukken besproken. Gistermiddag heeft de Rijksmaar schalk wederom een langdurig on derhoud met den Duce gehad* DE DIPLO OVER DE BENOEMING VAN QUISLING. Berlijn, 3 Febr. (D.N.B.) De uit roeping' van Vidkun Quisling tot Noorsch minister-president noemt de Deutsche diplomatisch Politiek korrespondenz een „belangrijk hoofdstuk in de geschiedenis der Europeesche reorganisatie te mid den van den oorlog". De benoeming van Quisling, zoo schrijft de korrespondenz, is een practische en symbolische gebeur tenis in den loop van een proces, dat de continentale landen van Europa losmaakt uit de Angelsak sische hoorigheid en moet be schermen tegen verder misbruik. De korrespondenz schrijft ver volgens, dat Engeland het plan had opgevat, om Noorwegen, als Noordsche vastelandsbasis te er- werven in zijn strijd om de heer schappij over Europa en als zoo danige vastelandsbasis uit te brei den. Na gewezen te hebben op de Engelschgezinde houding van de vroegere Noorsche regeeririg en van het vroegere Noorsche ko ningshuis, welke een keten van neutraliteitsschendingen ten ge volge had, kenmerkt de korrespon denz Vidkun Quigling als de Noorschen politicus, die evenals talrijke andere Noren niet van zins was, de onschendbaarheid en de eer van de Noorsche natie te laten aantasten. Vidkun Quisling was het, zoo betoogt de korrespondenz, die in den zin der volksche vernieuwing, zijn volk toeriep niet verder te gaan, en die de machtige beweging schiep, die de solidariteit van Noorwegen met de mogendheden der ordening van het nieuwe Euro pa, vooral met Duitschland als de grootste Germaansche natie, in haar vaan schreef. Het is gemakke lijk te begrijpen, zoo vervolgt de korrespondenz, dat dit waarlijk revolutionnaire werk van Quisling vooral bij de vijanden van het Duitsche Rijk scherpe afwijzing ontmoette. Zij zien thans in Noor wegen een bolwerk verloren gaan, dat zij reeds meenden te bezitten. Terwijl het oude met zijn vooroor- deelen en illusies onherroepelijk vergaat en in den persoon van de vertegenwoordigers van dit systeem letterlijk uit het land gegaan is, bouwt Quisling zijn land njeuwe NAMEN LEVENDE LEDEN KONINKLIJK HUIS. Van bevoegde zijde vernemen wij het volgende: De commissaris-generaal voor bestuur en justitie heeft onder verwijzing naar de verordening van den commissaris-generaal voor de veiligheid, resp. naar het verbod van het gebruik van namen van levende leden van het Huis Oranje- Nassau van 17 September 1941 per 3 Februari 1942 door het af kondigen van een besluit aan de secretarissen-generaal in de Ne derlandsche ministeries verordend dat straten, pleinen, parken en wa terwegen, alsmede publiekrechte lijke lichamen, privaatrechtelijke lichamen waaraan een publiek rechtelijk lichaam verbonden is, of inrichtingen dienende voor open bare doeleinden als scholen, zie kenhuizen, tehuizen voor ouden van dagen enz, voor welker ken- merking de namen van levende leden van het koninklijke huis ge bruikt zijn, een nieuwe benaming moeten krijgen. Ter uitvoering van deze verorde ning zullen de bevoegde Neder landsche dienstinstantes in den allernaasten tijd tot de noodige naamsveranderingen overgaan. Dit nummer bestaat uit vier pagina's. SLACHTOFFERS LUCHT AANVAL. 's-Gravenhage, 3'Febr. (A.N.P.) Naar wij vernemen is het aantal slachtoffers van den jongsten luchtaanval op Rotterdam op 28 Januari j.l. gestegen tot 59 doo den, terwijl van de 61 zwaar ge wonden er nog 10 in zeer ernstig levensgevaar verkeeren en boven dien nog steeds eenige personen vermist worden, die mogelijk ook tot de dooden gerekend zullen moeten worden. Dat van Britsche zijde dit Nederlandsche bloed ver goten wordt, heeft voor de oorlogs voering geen enkel nut. Het is ook in dit geval, gelijk reeds vele ma len geschied is, met volkomen pre ciesheid te constateeren. Op grond van een gehouden onderzoek kun nen wij mededeelen, dat bij den bovengenoemden luchtaanval geen enkel militair doel is getroffen, dat onder de dooden, gewonden en vermisten geen enkel persoon van Duitsche nationaliteit voorkomt en de slachtoffers uitsluitend Neder landsche burgers zijn, terwijl Ne- derlandsch cultuurgoed van waar de vernield werd; zoo liep o. a. het museum Boymans een schade op, die van deskundige zijde op ruim een ton gouds geschat werd, en had niet de luchtbescherming zoo krachtig geholpen bij het beperken der schade en het blusschen van branden, dan zou de Nederlandsche schade wij herhalen: uitsluitend Nederlandsche schade nog groo- ter geweest zijn. DE STRIJD IN DE LUCHT EN TER ZEE. Berlijn, 3 Febr. (D.N.B.) De aan vallen der Britsche luchtmacht op Duitsch gebied zijn de laatste wéken niet slechts absoluut, doch ook rela tief geringer geworden. In Decem ber bedroeg hun aantal 10, in Jan. zelfs maar 7 en deze aanvallen wa ren militair volstrekt zonder betee- kenis. Een jaar geleden stonden te genover deze aanvallen 34. Toen werden er 17 bommenwerpers neer geschoten, ditmaal waren 67 Brit sche bommenwerpers het slacht offer van den Duitschen afweer,. Even indrukwekkend is een ver gelijking tusschen het tweede half jaar 1941 met dat van een jaar te voren. In 1940 werden bij 155 nach telijke Britsche aanvallen op Duitschland 221 bommenwerpers neergeschoten,, in dezelfde periode van 1941 werden slechts 105 aanval len gedaan, waarbij de Britten even wel 470 toestelen verloren. Tegenover de dalende Britsche offensieve kracht staat dus een op merkelijke stijging van de Duitsche defensieve kracht. De strijd ter zee Berlijn, 3 Febr. (D.N.B.) Nadat eind vorig jaar in totaal reeds 14.702.053 t. vijandelijke scheeps- ruimte tot iziinken wasgebracht, is dit getal door-de aanvallen van de Quitsche marine en luchtmacht in die afgeloopen maand 'gestegen tot 15.103.653 t. Hieronder zijn de sch-eepsverliezen der bolsjewisten en de Italiaansche de Japansche succes sen- niet begrepen. Bovendien moet m aanmerking woiden genomen, dat nog een groot aantal vijandelijke koopvaardij- en transportschepen zwaar beschadigd en voor langen tijd onbruikbaar zijn. Tot nog toe werden vele Engelsche schepen in Amerika gerepareerd, maar dit kan nu niet meer, daar de Amerikanen hun werven zelf noodig heben. wegen naar een nieuwe toekomst. Deze toekomst zal gegrondvest zijn op vertrouwen en saamhoorig- heidsgevoel, dat weer berust op de gemeenschap van denzelfden Germaansohen volksaard. VERDUISTER GOED I ZON 4 Febr. onder: 18.32 5 Febr. op: 9.15 MAAN 4 Febr. op: 22.24 onder: 1-0.32 8 Februari Laatste kwartier. Boter, vet, margarine. 's-Gravenhage, 3 Febr. Om mis verstand te voorkomen, vestigen wij nog eens de aandacht op het vol gende: Voor brood, gebak, vleesch, vleeschwaren en aardappelen is deze week geldig bon no. 7. Van de boterkaart eveneens bon 7, uitsluitend voor boter. Op bon 7 van de vetkaart kan men naar ver kiezing margarine koopen of boter zonder reductie. Bovendien zijn,,nog geldig: bon 6 aardappelen, bon 6 van de boterkaart voor bo ter en bon 6 van de vetkaart voor boter met reductie en bon 195 voor peulvruchten (t.m. 21 Febr.) Houders van boterkaarten kunnen desgewenscht bon 9 van de boterkaart tot en met Don derdag inleveren bij hun slager om daar in het tijdvak van 19 t.m. 27 Febr. a.s. rundvet op te ontvangen. Zooals men zich zal herinneren, is er van officieele zijde in het na jaar reeds op gewezen, daj er in den winter een periode zou komen, waarin minder vet in den vorm van boter beschikbaar kon worden ge steld. Opzettelijk spreken wij van vet in den vorm van boter, omdat in de zen tijd hoofdzaak is, dat men een bepaalde hoeveelheid vet krijgt. Of dit in den vorm van boter, marga- rinfe of rundvet wordt genuttigd, is van ondergeschikt belang. De voor- aamste zorg voor de overheid is, dat iedereen, ondanks de moeilijkheden, die zich in de verschillende jaarge tijden voordoen, zijn deel krijgt. Daarom zijn houders van vetkaar ten geruimen tijd in de gelegenheid gesteld, op hun vetbonnen boter te koopen tegen verminderden prijs. Thans is de tijd aangebroken, dat de overheid met boter extra zuinig moet zijn, maar zooals indertijd ook reeds werd aangekondigd, kan nu margarine beschikbaar worden ge steld, die daarvoor achter de hand is gehouden. Houders van vetkaarten kunnen echter, als zij dat willen, op bon 7 van de vetkaart ook boter krijgen, doch zonder reductie. Dat hierop thans geen reductie wordt ver leend is billijk, want wat voedings waarde betreft, doet margarine voor boter volstrekt niet onder. WIE IS ER JARIG VANDAAG? Wie is er vandaag jarig? Duizen den Nederlanders zijn er vandaag jarig. Zij allen vieren dezen dag met meer of minder feestelijkheden. Gelukgewenscht, jarige Nederlan der. Laten Wij hopen, dat ge 't vol gende jaar uw naamdag onder gun stiger omstandigheden zult vieren. Gelukgewenscht, jarige Nederlan der. Denkt u aan de verjaardags- storting? U weet het toch nog? De verjaar dagsstorting is een overschrijving op het gironummer van de Nederland sche ambulance, welke een even groot aantal dubbeltjes, kwartjes of guldensomvat (al naar gelang uw beurs het toelaat) als het aantal ja ren dat men oud is. En zoo u het niet meer weet: het gironummer van de Nederlandsche ambulance is 8-7-6-0-0 Nederlandsche Ambulance Koninginnegracht 22, 's-Graveijhage. Overstroomingsramp eischt 400 slachtoffers. - (D.N.B.) Eefl groote overstroomingsramp in het gebied van Oeroebamba heeft, naar uit Peru wordt giemeld, 40 slactotsoffers geëischt. In de oude inca-stad Cuzco zijn twintig huizenblokken ingestort, waardoor 15.000 gezinnen dakloos zijn geworden. De aan den land-- bouw toegebracht schade is buiten gewoon groot. Honderdduizenden cubieke meters rotssteen zijn in de bergachtige districten van Beveve- gab, Toeloemsyo, Toeloe Ayo. en Yalber naar beneden bestort. President Ryti spreekt in het Fin- sche parlement. - (D.N.B.) Na een godsdienstoefening heeft president Ryti de eerste werkzitting van het Finsehe parlement in 1942 geopend met een rede, waarin hij zich uit voerig bezig hield met de buitenland- sche politiek, waarbij hij op nauwe verwantschap met Duitschland wees. De trouwe wapenbroederschap tegen het imperialistische bolsjewisme is dan ook een natuurlijke zaak. Aan het eind van zijn rede zeide Ryti, dat de voorwaarden van het verdrag van Versailles door haat en wraakgevoelens gedicteerd zijn, Fin land moet hopen, dat de mannen, die na dezen oorlog over de vredesvoor waarden zullen beslissen, erin zullen slagen, zonder haat en wraakzucht een bliijvend'en rechtstoestand te scheppen, onder welks bescherming ook kleine volken zondier vrees en ellende kunnen leven en werken,

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1