DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. bben leeren te thee niet 30 weinig Santé is aat, dat er is! Tel. 2451. Duifschland strijdt voor Europa Bolsjewistische strijdmacht aan het O.-front vernietigd. De oorlog in Oost-Azië. De Vrouwelijke Arbeidsdienst als redder in den nood De strijd in N.-Afrika. De oorlog in Ned.-Indië. DISTRIBUTIE-NIEUWS. De nieuwe bonnen. EIEREN. De strijd in het Oosten ALKMAAR COURANT. ags half 3 ds half 8 OKC BI OUP sr. van Vrijdag ten Plaatselijken Bureau- doel dit niet voor 144ste Jaargang No. 31. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeveh/Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels f 1.28, elke regel méér f 0.26^ groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Vrijdag 6 Febuari 1942. Duitscli legerbericht. Aan het O. front zijn talrijke bolsjewistische' aanvallen met zware verliezen voor den vijand afgeslagen. Eigen tegenaanvallen leidden tot plaatselijke successen. In den centralen frontsector werd een vijandelijke strijdmacht ingesloten en vernietigd. Forma ties der luchtmacht deden met succes aanvallen op troepencon centraties marcheerende colonnes en vliegtuigsteunpunten van den vijand. Aan de O. kust van N.-Amenka hebben Duitsche duikbooten 6 vijandelijke koopvaardijschepen vair 47.000 brt. in totaal waaron der een ertsboot van 15.000 brt,. tot zinken gebracht. In N.-Afrika werd de achter volging van den vijand voorbij Derna in O. richting Voortgezet. Gevechtsvliegtuigen dreven Brit- sehe colonnes ten W. van Tobroek uiteen en bombardeerden de te rugtochtswegen van den vijand. Volgens de tot dusver ontvangen berichten zijn bij de gevechten in1 Cyrenaica in den loop van Januari door Duitsch-Italiaansche troepen 3.500 gevangenen binnengebracht alsmede 370 pantserwagens en. 192 kanonnen buitgemaakt of vernietigd. Duitsche duikbooten hebben voor Solloem een dóór torpedo jagers beschermd Britsch convooi aangevallen! Zij plaatsten op ver scheidene eenheden torpedotref fers. De ondergang van een Britschen .torpedojager is waar schijnlijk. Op het eiland Malta hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen on der bescherming van jagers de haven La Valetta met bommen van zwaar en extra-zwaar kali ber bestookt. In luchtgevechten ten O. van het eiland weiden zonder eigen verliezen drie Britsche jachtvliegtuigen neer geschoten. tement van GEN. producten voor Noord een belangrijke partij m diverse maten en aan te koopen, wordt ebruikelijken leveran- ie op de hoogte stellen OLKSTDINDERS ENTELERS. n Oorlogstijd maakt oorziening van volks- gezinsbehoefte aard- -Organisatie zijn aan- eeniging van Volks- aneengeslotengroepen fabriek of de tuinders ;ing van Volkstuinders a de vereeniging wen- iere min of meer aan- lers een of meer ge ar uit poot benoodigde iardappelen te betelen door hun kwaliteit of volkstuinders zijn ver- hetzij, dat zij namens eente belast zijn met el of van gemeente- is het echter ten gelijke groep volks- bovengenoemde ge- t en met 21 Februari ct wénden. Aan dezen men en, adressen van ede de door ieder van terwijl zij tevens een juiste wijze van poot- aansprakelijk stellen, eauhoudep een bestel- neld. Op dezen bestel- n een poterhandelaar, ining of voorloopige turn pootgoed worden a dragen zorg voor de snde volkstuinders en n van volkstuinders- 'olkstuinders, die zich ihouder wenden, niet sn gesteld. zich van poters voor- 2. voor eigen gezins- aatselijke vereeniging zijn aangesloten, alleenstaande volks iers e.d. vervoegen bij den larin zij woonachtig dier, dat duidelijk en iet worden ingeleverd invulling worden al rt met de aanduiding lijken Bureauhouder in een zekere hoeveel is in pootaardappelen de telers overhandigd laar. n, die niet gerechtigd >f bij telers is Het algemeen offtnsief op Singapore geopend. Tokio, 5 Febr. (B.N.B.) Het alge- meene offensief op Singapore is Woensdagav. om 6 uur geopend met een schrikwekkend bombardement van de zware Japanssehe artillerie. Hef algemeene offensief begon tij dens een stroomenden regen. De Ja- i pansche zware artillerie opende 0"er de 1 K.M. breede straat van Johore heen een oorverdoovend bombarde ment. Naar voorts uit Stockholm volgens een bericht uit Londen in de Goete- borgs Posten wordt gemeld, hebben „duizenden Indische communisten" zich bij de verdediging van, Singa pore aangesloten. Deze communisten hebben van de autoriteiten verlof gekregen om wapens te dragen. Groote formaties vliegtuigen van het Japansche leger hebben opnieuw boven het vliegveld van Tengah op Singapore gevlogen en 4 vijandelijke vliegtuigen in brand gestoken. Van 20 op den grond staande vliegtuigen werden er nog 5 zwaar beschadigd. Alle Japansche vliegtuigen zijn on beschadigd op hun steunpunt terug gekeerd, zonder een vijandelijk vliegtuig ontmoet te hebben. Hot artillerieduel wordt voortdu rend heviger. De batterijstellingen van Kranji, ten Z.W. van den ver- bindingsdam, werden nog voordat de tegenstander het vuur kon openen, vernield. Aan het zuidelijke uiteinde van den verbindingsdam liggend bosch geraakte in brand. De oorlogshaven Seletar staat in brand. De Japansche artillerie concentreert haar vuur op de batterijen luchtdoel- en veld geschut alsmede de olietanks ten Z. van den verbindingsdam. Het artillerievuur schijnt hoofd zakelijk gericht te zijn op "het N. deel van het eiland tegenover Johore Ba- roe. Hier valt vooral in het gebied, dat toegang geeft tot de brug naar Johore, de zeer hevige uitwerking van het vuur waar te nemen. Olie tanks en rubberplantages staan in vlammen. De Engelsche artillerie beschiet .sinds vanochtend de stad Johore Ba- roe en haar naaste omgeving. Ver ondersteld kan worden, dat de En- Sgelschen het begin van het offensief der Japansche artillerie beschouwen als een voorbereiding tot landingen, juist op dit smalste punt van de straat van Johore en door hun vuur deze bedoeling der Japanners trach ten te verijdelen. Alle Nederlanders vertrekken. Sjanghai, 5 Febr. (ANP): Naar uit Batavia wordt gemeld, zullen alle Nederlanders uit Singapore vertrek- BOLSJEWISTISCHE WREEDHEDEN. Berlijn, 5 Febr. (DNB). In de na bijheid van het plaatsje Jezewo, dat in de omgeving van Schachows ge legen is, hebben Duitsche soldaten een dezer dagen, naar van betrouw bare zijde wordt gemeld, bij het doorzoeken van een bosch vijf Duit sche soldaten gevonden, die aan handen en voeten gebonden en aan boomen vastgebonden waren. Bij de heerschende koude van 35 graden waren zij volkomen' bevroren. Uit een verder onderzoek van de ver stijfde lijken bleek dat den soldaten, voordat zij geboeid werden, alle warme kleedingstukken, als jassen, wollen vesten, sjaals en sokken, wa ren uitgetrokken. Een bewoner van het plaatsje zeide met eigen oogen te hebben gezien, dat bolsjewisti sche soldaten de Duitsche gevange nen met kolfslagen naar deze plek hadden gedreven. Nadat de winler- kleeding was uitgetrokken, hadden de bolsjewisten de geboeide soldaten- verscheidene emmers water over het lijf gegoten, zoodat zij binnen kor ten tijd tot ijs verstijfden. onder. Ja- wordt ge- Jap ansche leger het in Burma De strijd in Birma. De Japanners die langs de Sal- wien-rivier optrekken, hebben de Britsche strijdkrachten op den avond van 3 Febr. verdreven en de stad Paan, gelegen aan de rivier de Sal- wien, 50 km. ten N. van Moelmein bezet. Met de bezetting van het feiland Biloegycen zijn- niet alleen de Britsche stellingen aan den W. oever van de rivier de Salwien be dreigd, doch hierdóor valt ook het scheepvaartverkeer van en naar Rangoon meer en meer pansche controle. Naar voorts uit Tokio meld, hebben formaties bommenwerpers van het vliegveld van Toungoo voor den tweeden keer op twee op eenvolgende dagen aangevallen. Radio-Rangoon zwijgt, Bangkok, 5 Febr. (DNB). Het ra diostation Rangoon wordt sedert Donderdag niet meer gehoord. Men neemt derhalve aan, dat het station door de Japansche luchtaanvallen is vernield. Australië en Nieuw-Zeeland. Sjanghai, 5 Febr. (DNB). Volgens een bericht uit Wellington heeft de Nieuw-Zeelandsche minister van de fensie bekend -gemaakt, dat alle re serves, die grootendeels bestaan uit veteranen van den vorigen wereld oorlog, worden gemobiliseerd. .Uit Canberra wordt gemeld, dat de Australische regeering de mobi lisatie van alle mannen tusschen de 18 en 45 jaar heeft gelast in het achtste defensiedistrict, het voorma lige Duitsch-Nieuw-Guinea. Uit de omstandigheid, dat hieronder voor- namelijke Papoea's vallen, blijkt op nieuw Australië's tekort aan men- schenmateriaal. QUISLING NOÖRSCH MINISTER-PRESIDENT.In een plechtige bijeenkomst op de historische vesting Akershqyte Oslo nam Zondag j.l. Vidkun Quisling het Noorsche minister-presidentschap op zich. Minister president Quisling erf Rijkscommissaris TerboVen betreden de ridder zaal van den historischen burcht. - (Telefoto Weltbild-Polygoon) GEZIN VAN 6 PERSONEN VERBLEEF IN DE FELLE KOUDE IN EEN TOCHTIGE SCHUUR. Wanneer men u zou mededeelen, dat er bij de felle koude een gezin van man, vrouw en 4 kinderen gehuisvest is in een ijzigkoude tochtige vroegere timmermans werkplaats, waar de boer zijn vee in geen geval onderdak zou willen verleenen waar de sneeuw dooi/ het dak naar binnen dwarrelt en de wind u langs de beenen blaast, dan zoudt u dat niet willen ge- looven. Door ziekte en werkloosheid was het gezin H. Zie- verink uit Laren (Geld.) in een erbarmelijke schuur terecht gekomen en woonde daar reeds van Sep tember af. Dezer dagen is aan dezen onhoud- baren toestand een einde geko men, doordat de leidster van het kamp van den Ned. Arbeids dienst voor Meisjes te Lochem zich over het ge zin heeft ont fermd en een paar kamers op het huis „De Cloese" heeft in gericht voor het gezin. EEN OUDE TOCHTIGE TIMMERMANSWERK PLAATS, welke als woning en slaapvertrek diende. De Vrouwelijke Arbeidsdienst greep hier in. (Zeylemaker) DE VROUWELIJKE ARBEIDSDIENST ALS REDDER IN DEN NOOD. De kinderen in hun bedjes. Welk een verschil met de oude tochtige en lekke schuur! (Zeylemaker) Le brii'en voortdurend teruggedrevérv Italiaansch legerbericht. Rome, 5 Febr. (Stefani). Het 614i Italiaansche weermachtsbericht luidt: De troepen van de as blijven, na Derna te zijn gepasseerd, den vijand in O. richting vervolgen. Bij de ge vechten, die in Cyrenaica geleverd zijn, .werden tot 31 Jan.- 3500 gevan genen gemaakt en 370 pantserwa gens en 192 kanonnen vernield of buitgemaakt. De luchtmacht heeft in nauwe sa menwerking met de landstrijdkrach ten herhaaldS malen terugtrekkende colonnes en achterwaartsche verbin dingen van den vijand gebombar deerd en branden en vernielingen veroorzaakt. De aanvallen van de Italiaansche en Duitsche luchtmacht Malta werden zonder ophouden voortgezet. Lucht- en vlootbases werden met goed gevolg aangeval len en op talrijke doelen werden vpltreffers geplaatst. Engelsche toestellen hebben giste ren brisantbommen uitgeworpen in de buurt van Palermo, waarbij een trein getroffen werd: vier dooden onder het treinpersoneel. Het af weergeschut en onze jagers kwamen terstond in actie. Van de 6 vliegtui gen, die aan den aanval, deelnamen, stortte er een in zee in cle buurt van het plaatsje Santa Flavia, een an der sloeg te pletter in een deel van het plaatsje Prizzi. Een deel der be manningen, dat er het leven af had gebracht, werd gevangen genomen. HET BRITSCHE OORLOGS KABINET. Stockholm, 5 Febr. (A.N.P.) Naar de Britsche berichtendienst meldt, heeft Churchill medegedeeld, dat de regeering het verzoek van Australië in het oorlogskabinet vertegenwoor digd te zijn en bij de leiding der politiek gehoord te worden, heeft in gewilligd. Churchill verklaarde voorts, dat er geen -mutaties zullen plaats hebben onder de vertegen woordigers van het Britsche rijk in het oorlogskabinet. Rome, 5 Febr. De correspondent van Stefani in Noord-Afrika meldt, dat gemechaniseerde colonnes der spilmogendheden, na Derna en Tmi- ni bereikt te hebben en gepasseerd te zijn, den opmarsch voortzetten in de richting van Ain-el-Gazala. De Engelschen blijven in wanorde te rugtrekken en laten talrijke gevan 'genen en een enorme hoeveelheid materiaal in Italiaansch-Duitsche handen achter. Rommel maakte grootste deel van Britsche voorratlen in Afrika buit. Geneve, 5 Febr. (D.N.B.) In een beschouwing over de gebeurtenissen in Noord-Afrika schrijft de Daily Mail o.a.: Ijlet is geen geheim meer, dat wij enorme hoeveelheden benzine, muni tie en andere oorlogsvoorraden voor ons offensief naar de voorste linies gebraèht hadden.. Het meeste daar van heeft Rommel buitgemaakt. De snelheid van den Duitschen tegen aanval verschaft de zekerheid, dat thans een groot aantal Duitsche voertuigen op Engelsche benzine rijdt en dat een deel der troepen van de asmogendheden gevoed wordt uit de Engelsche voo'rraden. DE SAMENWERKING TUSSCHEN ENGELAND EN AMERIKA. Stockholm, 5 Febr. (A.N.P.) Ame rika en Engeland zijn overeengeko men, dat de Amerikaansche troepen op Engelsch gebied of in de nabij heid van Engeland gebruik zullen maken van Engelsche jachttoestei- len en bommenwerpers. Omgekeerd zullen de Engelschen in de nabijheid vén de Ver. Staten van Amerikaan sche wapens gebruik maken. Deze maatregel is genomen om noodelooze transporten te vermijden. Iran verbreekt betrekkingen met Vichy. (D.N.B.) - De gezant van Iran te Vichy heeft heden de Fran- sebe regeerin-g officieel medegedeeld, dat de Iraansehe regeering besloten heeft de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk te verbreken. De aanval op Soerabaja. Sjanghai, 5 Febr. (D.N.B.) Het le gerbericht van het Nederlandsch In dische leger meldt met betrekking tot den aanval, die de Japansche luchtmacht Dinsdag op Java heeft ondernomen, dat de aanvallende for maties bommenwerpers 70 tot 80 machines sterk warén. In Soerabaja, zoo wordt veider in het bericht ge zegd, werd „zeer aanzienlijke scha de" aangericht. Het juiste aantal der vernielde machines van de Nederlandsch-Indi- sche luchtmacht staat nog niet vast, daar een groot aantal vliegtuigen nog niet op hun basis is terugge keerd. Men vermoedt, dat een deel der machines „elders" geland is. Voorts deelt de Ned.-Indische ma rineleiding mede, dat een aantal werkplaatsen is verwoest. Lissabon, 5 Febr. #(A.N.P.) Vol gens een bericht van den Britschen nieuwsdienst uit Batavia zou Soera baja vanochtend weer door de Ja panners zijn gebombardeerd. Verlies van den mijnenveger Prins van Oranje. Batavia, 5 Febr. (A.N.P.) Het ver lies van den mijnenveger Prins van Oranje vor Tarakan, destijds reeds gemeld uit Japansche bron, wordt thans officieel toegegeven. Het Ned.-Indische legerbericht. Sjanghai, 5 Febr. (D.N.B.) Het te Batavia gepubliceerde legerbericht der Ned.-Indische strijdkrachten be vestigt den hernieuwdén Japanschen bomaanval van hedenmorgen op Soerabaja. Er zijn verscheiden bran den in de luchthaven der marine uitgebroken en eenige schade aange richt. Voorts meldt het legerbericht ook levendige activiteit der Japansche luchtmacht boven andere deelen van Ned.-Indië en verklaart, dat de mijnenlegger Prins van Oranje niet fëslaagd is in zijn vluchtpoging van 'arakan, waar hij ten tijde van den Japanschen aanval was gestation- neerd. De beteekenis der oliebronnen van Borneo voor Japan. Sjanghai, 5 Febr. (A.N.P.) Voor het uitbreken van den oorlog in O. Azië bedroeg de olieproductie van Borneo 2.7 millioen ton. De Japan sche verwachtingen inzake een pro ductie van 3 millioen ton na herstel van de installaties zijn dus gerecht vaardigd. Met inbegrip van 200.000 ton eigen productie, van nog 200.000 ton uit de Japansche concessie in N.-Sachalin en van 500.000 ton in Mandsjoekwo, kan dus de Japansche behoefte aan petroleum in vredestijd n.I. van rond 4 millioen ton, sinds de verovering der petroleumgebieden van Borneo worden gedekt. Van de reeds veroverde oliebronnen op Bor neo zijn-, die te Balik-Papan van bij zondere Waarde. Hier had de Shell trust door het bezit van deze olieVel den een leidende rol in de vervaar diging van trinitrotoluol (een ont plofbare stof). Dit nummer bestaat uit vier pagina's. VERDUISTER GOED! ZON 6 Febr. onder: 18.36 7 Febr. op: 9.12 MAAN 6 Febr. op: onder: 11.25 8 Februari Laatste kwartier. 's-Gravenhage, 6 Febr. Voor de week van Zondag 8 tot Zaterdag 14 Februari zijn voor het koopen van brood en vleesch aan gewezen de bonnen 08 van de daarvoor bestemde kaarten. Bonnen een week verlengd. 's-Gravenhage, 6 Febr. De secre- taris-generaal van het departement van landbouw en vissclierij maakt;' bekend, dat op de reeds eenigen tijd, geleden bij den detaillist ingelever de bonnen 04b, 04c en 04d reserve, nog eieren mogen worden afgele verd tot en met Zaterdag 14 Febr.- a.s. De geldigheidsduur van genoem de bonnen wordt dus verlengd met één week. Berlijn, 5 Febr. (D.N.B.) In weer wil van de hevige koude en den sterken sneeuwval hebben de Duit sche troepen bij de voortzetting van hun plaatselijke aanvallen in bet centrale deel van het O. front nieu we successen behaald. Zoo drongen Duitsche infanteristen tijdens de af- geloopen dagen diep in de bolsjewis tische linies binnen en veroverden zij, na hevige gevechten, negentien plaatsjes. De bolsjewisten leden zware verliezen en verloren een groot aantal stukken geschut. Leningrad weer beschoten. Berlijn, 5 Febr. (D.N.B.) Artillerie van het Duitsche leger heeft in den loop van gisteren, naar van militaire zijde verluidt, de beschieting van voor den oorlog belangrijke doelen in het gebied der ingesloten stad Le ningrad hervat. Op industrieele en militaire installaties werden door welgerichte treffer zware vernielin gen aarjericht. Italiaansche troepen in actie. Home, 5 Febr. (D.N.B.) Bij een aanval op een bolsjewistisch vlieg veld vernielden Italiaansche jagers dezer dagen vijf op den grond staan de vliegtuigen en schoten drie an dere bij luchtgevechten neer. De Italiaansche vliegtuigen keerden zonder schade op hun steunpunten terug. Het bezoek van - Göring aan Italië. (D.N.B.) - Rijksmaarschalk Görirfi; heeft na uitvoerige bespre kingen met den Duee en vele Ita liaansche autoriteiten om 23.30 Italië met zijn specialen trein verlaten om naar Duitschland terug te keeren. Bij zijn vertrek werd hij o.a. uitge leide- gedaan door den Duce en graaf" Ciano. Van Duitsch zijde wa ren aanwezig generaal-veldmaar- schalk Keselring, de ambassadeur te Rome, von Mackensen alsmede de chefs van de op het oogenblik in Italië vertoevende commandoposten van de Duitsche weermacht. Amerikaansche hulp voor China. (A.N.P.) - De Britsche nieuwsdienst meldt uit Washington, dat de Senaat het wetsontwerp heeft aangenomen, waarbij China financieelen steun ten bedrage van 500 millioen dollar krijgt. Uw evenmensch ook wat gegund, Steu-nt Winterhulp, waar ge kunt. Giro Winterhulp Nederland 5-5-5-3, DE REDE VAN DEN FINSCHEN PRESIDENT. Wij maakten reeds melding van de rede welke president Ryti ter gele genheid van de opening van het Finsche parlement heeft gehouden. Hij heeft daarin met groote vol doening gesproken over de sympa thie en hulpvaardigheid door Duitschland- en diens bondgeqetoten. Van die ^jde behoefde menr" nooit veroverig'spogingente vreezen, maar Ruslan^ heeft tegen Finland 25 oor logen .gevoerd. Finland voert vol vertrouwen tegen het aggressieve bolsjewisme den strijd welks doel is de bevestiging van eigen veiligheid. Het bolsjewisme is voor geheel Europa nog steeds het grootste ge vaar. Churchill, aldus vervolgde'de pre sident, heeft blijkbaar geen enkel bezwaar tegen het programma van Stalin, zooals ook blijkt uit de laat ste besprekingen tusschen Stalin en Eden. Uit de Sovjet-Britsche formu leering van de regeling der Euro- peesche aangelegenheden is geble ken, waarnaar de bolsjewisten stre ven en waartoe Engeland bereid -Is, zijn toestemming ten koste van an deren te geven. Gedurende 650 jaar heeft Finland de lotgevallen van Zweden gedeeld en door tallooze banden is het met dat land verbonden. Duitschland is de eenige groote mogendheid, die in O. richting dezelfde belangen als Finland heeft. Daarbij komt, dat Fin land sedert eeuwen nauwe culturee- le en economische betrekkingen met Duitschland heeft onderhouden. De trouwe wapenbroederschap tegen het Imperialistische bolsjewisme is dan ook onder alle omstandigheden een natuurlijke zaak. De Diplo- over de rede. Berlijn, 5 Febr. (D.N.B.) De rede van den Finschen president Ryti, voor den Finschen Rijksdag wordt door de Deutsche Diplomatisch-Poli- tische Korrespondenz gekenmerkt als een rede van Europeesche betee kenis. De opvatting, dat Finland het vanzelfsprekend acht zijn binnen- landsche ontwikkeling verder zelf te bepalen en de eerbiediging van de door andere naties aangenomen staatsvormen als iets vanzelfspre kend beschouwt, noemt de Diplo identiek aan de Duitsche opvattin gen. Nooit, zoo verklaart de Diplo, was een verscheidenheid van staatsvor men voor Duitschland een belemme ring om hartelijke betrekkingen met andere volken te onderhouden. Deze Duitsche opvatting stelt de Diplo tegenover de opvatting van diegenen, die, om de overige wereld te misleiden, spreken van „vrijheid en menschenrecht" en zich gelijktij dig met den despotischen drager van de bloedige wereldrevolutie verenigd hebben. Met het Britsch-bolsjewistisché bondgenootschap is de erkenning van zelfbeschikkingsrecht en zelf standigheid der volken nooit in overeenstemming te brengen. Te genover een dergelijke dictatuur staat in Europa het afweerfront van de in de meest verschillende levens vormen samengebundelde volken, die desondanks gemeenschappelijk voor het voortbestaan van hun eigen nationale bestaan strijden. 87600 Zoo u het vergeten was: acht ze ven zes dubbel nul is het gironum mer van de Nederlandsche Ambu lance. Op dit gironummer kunt u uw bij drage storten voor de Nederlandsche hulpexpeditie, die aan het Oost front haar menschlievende taak zal gaan verrichten. Acht zeven zes dubbel nul is het gironummer waarop dagelijks hon derden verjaardagsstortingen bin nenkomen. Acht zeven zes dubbel nul is een belangrijk getal. Stort uw bijdrage voor de Nederlandsche Ambulance op gironummer 87600 Nederlandsche Ambulance Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1