TURN LUST. ADVERTENTIES ABONNEMENTEN DRUKWERK? BEL OP: 3320 STAD EN OMGEVING AGENDA Vanaf a.s. Maandag gaan de lesuren wederom door. WINTERHULP-UITKEERING in NOORDr.OLLAND. De omzetbelasting voor landbouwers. MR.DAPPELSTAMPPOT ,lm r ADM. ALKM. COURANT KERK EN SCHOOL AMSTERDAMSCdE BEURS jij* md m EEN GKUirtlfiLI OIlJtLOGSPEAia ALKMAARSCHE COURANT VAN ZATERDAG 7 FEBRUARI 1943. JUBILEUM BIJ DE POLITIE. Morgen hoopt de heer A. J. ter Horst, adjudant van politie alhier, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar bij de Alkmaarsche .po litie in dienst trad. Hij begon zijn loopbaan bij de politie op 27 Juli 1914 te Hoorn, waarna hij op 8 Fe bruari 1917 als agent van politie te ■Alkmaar in dienst trad. Door zijn groote werkkracht en toewijding wist hij al spoedig de aandacht van zijn superieuren bp zich te vestigen, zoodat hij werkzaam werd gesteld op de afdeeling „administratie". Hij werd op 1 Sept. 1924 bij keuze be vorderd tot hoofdagent, terwijli hij zich op 5 Dec. j.l. in den hieuwen rang van adjudant zag benoemd. De jubilaris, die o.m. vele jaren is op getreden als chef van de afdeeling „vergaderingen en vermakelijkhe den" en van den „vreemdelingen dienst", heeft zich door zijn bereid willigheid en behulpzaamheid in alle li lagen der bevolking vele vrienden weten te verwerven. Ook op het ge bied var. de sportbeoefening door de politie heeft hij zich vele verdien sten verworven, terwijl hij jaren lang als leeraar verbonden is ge feest aan den politievakcursus. Waar op verlangen van den jubi laris van een officieele huldiging is afgezien, zullen ongetwijfeld velen van de gelegenheid gebruik willen maken om hem op den dag van zijn jubileum te zijnen huize geluk te wenscheir. UITDEELING BURGER IJSCLUB. De traciitioneele uitdeeling van de Burger IJsclub -- eigenlijk een lief- dadigheidsvereeniging omdat zij haar ontvangsten besteedt voor de armere stadgenooten heeft gister middag plaats gehad in het café Central. In verband met de tijdsom standigheden konden niet anders dan enveloppen met waardebons worden afgegeven. Er werden onge veer 400 enveloppes uitgereikt, elk bevattende een bon voor 75 cent'aan kruidenierswaren en één van 18 cent voor een brood, zoodat in vele ge- tinnen weder een zonnestraaltje is gebracht. GESLAAGD. Voor het examen „statistiek'.' van de Nederlandsche stichting voor sta tistiek, dat op 2 Dec. j.l. te 's-Gra- venhage en Utrecht werd gehouden, slaagden o.m. de heerer J. J. Schel- linga te Alkmaar, H. Visser te Hoorn en J. Engelsman te Beverwijk IN BESLAG GENOMEN. Controleurs van den crisis-contro ledienst hebben in een niet in ge bruik zijnd hok te Ilpendam zeven geslachte varkens en een geslachte koe aangetroffen, die alle in beslag werdén'genomen. WONDERMOOI INDIE. Wat thans geschiedt in onze Oost eh West-indlsche gewesten is wel van uitermate groot belang voor ons land, en de ontwikkeling van de ge beurtenissen vooral in het Verre Oosten laat geen enkele Neder lander onberoerd. Een ieder onzer en vooral zij, die in de Overzeesche gewesten hebben geleefd en gewerkt, voelen in welken verschrikkelijken toestand het prachtige Insulinde ver keert met zijn getrour/e en vriende lijke bevolking, en leven geheel mede met vriend of kennis, familie en verwanten die zich momenteel daar bevinden. De belangstelling om trent deze verre gebieden is dan ook allerwege wel buitengewoon groot, temeer nog daar velen deze prachtige gebieden met haar betoo- verende kleurenpracht, door de uit stekend geslaagde Indische kleuren film der Stoomvaart Maatschappij „Nederland", zoo echt natuurgetrouw hebben leeren kennen. Wel nimmer heeft eenige filpi ia Nederlan<% dan ook zulk een opgang gemaakt, als juist dit uiterst knappe meesterwerk, en het zal velen dan ook hoogstaangenaam zijn te verne men, dat dit prachtwerk toege licht door den vervaardiger mr. A. Hustinx hier ter stede op veler verzoek, nogmaals zal worden ver toond. Deze reprise zal echter onherroe pelijk slechts éénmaal plaats vinden, zoodat elkeen wordt aangeraden zich vroegtijdig van toegangsbewijzen ditmaal zt%r billijk te- voorzien- Wij verwijzen hieromtrent naar de advertentie in dit blad. DE GROENTEN- EN FRUIT- PRIJZEN, Boete en sluiting van het bedrijf. Nog steeds zijn er kweekers, gros siers en kleinhandelaren in aardap pelen, groenten en fruit, die zich niet aan de voorgeschreven prijzen houden, met het gevolg dat hef pu bliek meer betaalt dan noodzakelijk is. Aan een 26-tal te Amsterdam werden door den inspecteur voor de prijsbeheersching boeten opgelegd van 100, 150, 250 en 300, ter wijl bovendien in vele gevallen de inbeslaggenomen voorraad goederen werd verbeurd verklaard. De kleinhandelaar J.. B. A. te Alk maar werd gestraft met een boete van 25, sluiting van zijn bedrijf voor drie weken en publicatie van het vonnis. OP HEETERDAAD BETRAPT. Toen dezer dagen twee recher cheurs van de handelsrecherche te Velsen controlediensten verricht ten, ontdekten zij dat in een schuur achter een woning aan den Konings weg een koe werd geslacht! Het hok was vervuild en diende mede als verblijfplaats voor vier biggen, die onbevoegd waren gehouden. De bei de personen, die op het frauduleuzh slachten van de koe werden betrapt, de 31-jarige P. B, en de 24-jarige P. van H,, beiden wonende te Be verwijk, werden gearresteerd. Tegen den eigenaar van de varkens werd proces-verbaal opgemaakt. Deze die ren werden in beslag genomen. GEEN VERANDERING. De prijzen van de groenten wor den met ingang van de volgende week niet veranderd. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 8 Februari is de apo theek van Mevr. SchoutenOele, Koorstraat 47, geopend. BUREAU „PACHT" VAN DEN NED. LANDSTAND. 's-Gravenhage, 6 Febr. Het bu reau „Pacht" bij den Nederland- schen Landstand, onder leiding van den heer H. van Houten uit Gronin gen, heeft ter voorlichting en hulp verleening, aan alle pachters voor de provincie Noordholland de volgende zittingsdagen vastgesteld: Eiken Maandag van 10 tot 1 uur in Krasnapolsky, ingang kleine zaal (zaal C of F) te Amsterdam, advi seur de heer H. van Mourik; te Schagen op eiken 4en Donderdag van elke maand van 9.30 tot 1 uur in hotel „De Gouden Engel", advi seur de heer L. Rinzema. DE CLANDESTINE HANDEL IN EIEREN. Amsterdam, 6 Febr. De prijzen, waartegen eieren op het oogenblik in den clandestienen handel worden verkocht, zijn opgeloopen tot 33 en 35 cent per stuk, terwijl de hoogst toelaatbare prijs 11 cent bedraagt. De inspecteur voor de prijsbeheer sching te Amsterdam heeft in de af- geloopen week 27 handelaren in en koopers van clandestiene eieren ver oordeeld, waarbij boeten werden op gelegd tot 125, terwijl in verschei dene gevallen de eieren werden ver beurd verklaard. INGEKOMEN PERSONEN. C. Grootjes, R.K., zonder beroep, Nassauplein 11, van Langedijk. J. F. W. Kolenbrander, R.K., koop man in galanterieën, en gezin, Uit weg 1, van Hoorn. E: B. van Rossum, N.H., leerl. verpl., Wilhel- minalaan 11, van Heemstede. C. C. Hoekstra, N.IÏ., leerl. verpl., Wilhelminalaan 11, van Leeuwar den. D. Sixma, Ger. K., onder wijzer, en gezin, Corfstraat 8, van IJlst. J. J. Tambach, R.K., bo- termaker, van Leeuwenhoekstraat 29, van Groningen. J. de'Haas, R.K., dienstbode, Emmastraat 81, van Heiloo. C. Müller, R.K., leerares Lyceum, Emmastraat 81, van Heiloo. K. B. Sochatzij, R.K., kookster, Nassauplein 43, van Ermelo. M. Nienhuis, N.H., koopman in galanterieën, Keizer straat 22, van Schagen. C. W. dg Jager, N.H., dienstbode, Regu lierslaan 12, van 'Heiloo. W. J. van deir Laan, D.G., echtgen. van A. E. Tondu, Kerkplein 8, van 's-Gravenhage. T. van Stipriaan, z.b., N.H., van Wieringen naar Klein Nieuwland 19. N. Vethaak, h.i.d.h., G.K., van Zaandam naar Oudegracht 227. L. van Dijk, dienstbode, N.H., van As- seirnaar Koningstraat 7a. A. H. Jacobse, h.i.d.h., R.K., van 's-Gra venhage naar Kennemerpark 6. E. G. Pels, z.b., R.K., van 's-Gravenhage naar Yerdronkenoord 37. J. M. Damhuis, kantoorbed., R.K., van Heerenveen naar Hoornschekade 19. S. P. Arts, dienstbode, R.K., van Haarlem naar Eikelenbergstraat 11. S. M. Jong, echtg. van H. Kuijper, z.b., R.K., van Zwaag naar Wilde manstraat 16. C. Th. de Waard, z.b., R.K., van Steenbergen naar St. Anthoniusstraat 10. A. Poland, dienstbode, R.K., van Nieuwe Nie- dorp naar Nieuwstraat 11. E Wemmenhove, dienstbode, N.H., van Schagen naar Julianastraat 32a. J. Hijlkema, kantoorbed., N.H., van Wymbritseradeel naar Kinheimstraat 39. J. C. Rams, R.K., z.b., van der Kaaystraat 50, van 's-Gravenhage. N. Hoek, N.H., echtg. van J. Troost, C. W. Bruinvisstraat 11, van Goede reede. L. Schoonewil, geen, aan nemer woningbouw, en echtgen. en gezin, Papiermolenstraat 18, van Amsterdam. J. Wit, geen, metaal- fraiser, en echtgen. en gezin, <mn der Woudestraat 26, van Den Helder. W. L. de Vries, N.H., surnumerair Reg. en Dom., Ritsevoort 36, van Den Helder. M. M. Bakker, R.K., echtgen. van P. N. J. Bloothoofd, z.b., Korte Landstraat 15, van Ursem. W. van de Wetering, N.H., z.b., Nico- laas Beetskade 17, van Elburg. J. Groot, R.K., d.bvan Everdingen- straat 18, van Heerhugowaard. C. M. Groot, R.K., d.b., van Everdingen- straat 18, van Heerhugowaard. M. Heitsma, N.H., d.b., St. Annastraat 37, van Barradeel. P.' Stam, R.K., d.b., Langestraat 22, van Limmen. E. van Zutphen, R.K., z.b., Visschers- laan 35, van Amsterdam. VERTROKKEN PERSONEN. C. Appelman, R.K., dienstb., van Metiusstraat 2 n. Wieringermeer. N. Blaauboer, D.G., z.b., echtg. van H. van Norden, van Stationsweg 120 n. Amsterdam. A. Bakker, geen, timmerman, van Rochdalestraat 33 n. Enkhuizen. T. Venema, geen, z.b., van Diikgraafstraat 56 naar Tietierk- steradeel. P. Schuil, G.K., banket bakker, van Leeghwaterstraat 1 n. Woerden. A. J. Dorenbos, geen, boormeester B. P. M. en echtg. en gezin, van Verdronkenoord 21 naar Zandvoort. J. C. van Donzel, R.K., los arbeider, van Voormeer 35 naar Nijmegen. T. Weber, R.K., instru mentmaker Rijkswerf, van Nicolaas Beetskade 19 naar Den Helder. F. C. Schoen, geen, dienstb., van Wil helminalaan 7 naar Heerhugowaard. -L H. H. Hoekstra, N.H., verpleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Castrl- cum. D. Bakker, geen, chemisch analiste, van Langestraat 54 nabr Nij megen. A. J. Josée, N.H., db., van Eikelenbergstraat 13, naar Amster dam. H. Tol, R.K., dienstbode, van Van Everdingenstraat 18, naar Uit geest, H, Schippers, geen, van (Ontleénd aan onze advertentie- rubriek). Bioscopen. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Annelie (rom.-dram.) 14 j. (Geprolongeerd). Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Gier Wally (rom.-dram.) 14 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, De misdaad van Fabreani (sens.- delect.) 14 jaar. Zondag vooistelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Hamonie-Theater, 7.30 uur. hoofd nummer Vracht van Baltimore (rom.-sens.) Alle leeftijden. Op 7, 11 en 12 Febr. geen voor stelling. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 7 Februari. 7 uur, Harmonie, gymnastiekrevue van De Halter „Wij zijn present". Zondag 3 Februari. 2 uur, Alkmaarsche IJsbaan, hard rijden met hindernissen. 2.30 en 7.30 uur, 't Gulden Vlies, optreden van het gezelschap Lou Bandy met Drie Vrijgezellen. Maandag 9 Februari. 7 uur, 't Gulden Vlies, cabaret revue Van den kath. kunstkring. Egmonderstraat 12, naar Laren. T. van Bruggen, Ger.K., dienstbode, van Laat 160, naar Schagen. A. D. van Eek, N.H., architect Wieringer- meerpolder, en echtgenoote, en kin deren, van Westerweg 132, naar Zwolle. W. J. Groesbeek, N.H., controleur C.C.C.D., van Geester singel 38, naar Langedijk. E. H. H. Bruning, R.K., z. b., van Juliana van Stolberglaan 1, naar Apeldoorn. G. Cnossen, N.H., dienstbode, van Nassaulaan 51, naar Bloemendaal. A. E. Baltus, R.K., dienstbode, van Dr. Schaepmanstraat 23, naar Oudorp. N. van Maarleveld, Ger. Gem., hulp in de huishouding, van Voormeer 25 p, naar Amersfoort. M. C. van Leeuwen, R.K., koek en banketbakker, van Toussaintstr. 2, naar Sint Pancras. P. II. L. Ba- rends, R.K., religieuse, van Emma straat 12, naar Delft. A. C. van der Sluis, geen, dienst? bode, van Hoeverkade 6 naar Am sterdam. J. Deutekom, geen, bouwkusdig opzichter, en gezin, van Corfstraat 63 naar Zwolle. N. Groot, N.H., verpleegster, van Wil helminalaan 11 naar Leiden. J. M. A. Himmelreich, R.K., z. b„ van Stationsstraat 21 naar Amsterdam. I. Spigt, N.H., dienstbode, van Wilhelminalaan 7 naar Anna Pau- 1-owna. S. Reitsma, Ger.K., amb tenaar Rijksdienst werkverruiming, en gezin, N.H., van Van der Lijn- straat 5 naar 's:Gravenhage. A. J. Komen, geen, echtg. van K. Klin- kert, van Langestr. 93 naar Haarlem. M. Sehuuring, geen, rijtuigpoetser M.S., en gezin, van Oudorperdjjkje 30 naar Schagen. -C. G. Kampes, R.K., z. b., van Rippingstraat 8 naar Zwolle. P. Bakker, N.H., weg werker N.S., en gezin, van Visschers- laan 2 naar Uitgeest. C. L. van Steen, R.K., landbouwkundig inge nieur, en gezin, van Rippingstraat 8 naar Zwolle. J. Kannekens, R.K., dienstbode, van Oudegracht 184 naai Harenkarspel. B. de Haan, Ger.K., verpleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Rotterdam. J. van Kampen, R.K., rijwielhersteller, van Laat 36a aar Haarlem. W. de Boer, N.H., hulp in de huish, van Laat 83 naar Krommenie. J. G. Wortelboer, controleur Landbouwcrisiswet 1933, van Luttik Oudorp 7a naar Schagen. H. A. M. Beenders, R.K., echtg v Theodorus Ooijevaar, en kind, vau Lindenlaan 85 naar Warmenhuizen. HEILOO. Uitvoering ,,'t Ontluikende Roos je". „t Ontluikende Roosje" heeft Donderdagavond met de opvoering van „De Rech'.e Lijn" van Jan Fabricius veel succes gehad. Dit stuk, dat vlot gespeeld dient te worden, heeft nog niets van zjjn bekoring verl-ören en weet ook in dezen tijd het publiek nog altijd te boeien. i De hoofdrol de Hond werd door den heer A. Greeuw uitstekend vertolkt, zeer sterk in het tweede bedrijf. Mevr. J. RoestBood speel de het wufte vrouwtje, dat na ir Indië komt en haar man zoo bitter teleur stelt op succesvolle .wijze. Mej. J. Ver.nik had de sympathieke rol van Mariêtte en wist haar too ngelen met de Hond zeer goed te doen slagen. De heer C. Vennik was de tegenstander van de Hond en gaf ook zeer goed tegenspel. Verder noemen wij nog de heer D. de Jager als de makelaar. Mej. B. Over als het jonge meisje en de heeren G. Spruyt, J. v. d. Kamer, A. Roest en D. Krom in hun diverse rollen. ,,'t Ontluikende Roosje" heeft haar donateurs, Donderdag van goed tooneelspel laten geniieten en kan zeer tevreden, zijn over het behaalde succes. HENSBROEK. Wijziging distributiedienst. - Door reorganisatie zijn de agentschap pen van den distributiedienst te Ob- dam en Hensbroek opgeheven met ingang van Februari en geschikt on der den distributiedienst te Heerhu gowaard. Ten gerieve van het pu bliek zal in elke gemeente weke lijks een zitdag gehouden, worden. ZUIDSCHARWOUDE. Vergadering ziekenhuisverple- ging. - Voor de alg. vergadering van de Vereen, voor ziekenhuis- verpleging, welke Donderdagavond in café Kramer werd gehouden, bestond niqt' veel belangstelling. De voorzitter, de heer S. de Boer Kz., herinnerde aan de uit treding van de verplicht verzeker den. Den heer Jb. Gootjes, die als verplicht verzekerde is uitgetre den, werd dank betuigd voor het geen hij in het belang der vereen, heeft gedaan.Wat het ledental aangaat zouden wij wel zelfstandig kunnen blijven, als het maar mag. Het jaarverslag van den secre taris, den heer J. Kramer, ver meldde dat het ledental met 238 betalende 'en 24 niet-betalende leden is teruggeloopen tot resp. 572 en 62, verdeeld over 174 gezin nen. Er werden 32 patiënten ver pleegd met in totaal 404 ligdagen. Het financiëel verslag van den penningmeester vermeldde, dat de rekening sloot op een totaal bedrag van 3873,56, met een saldo van 1967.94; het bezit van de ver- eeniging is van 3238,64 toegeno men tot 3415,16. Het reservefonds is thans 1447,22 groot. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van den heer Jb. Gootjes, die niet herkiesbaar was, de heer Jb. Twisker gekozen. Besloten werd de contributie op het oude bedrag te laten en de hef fing van 1 cent per maand voor het reservefonds tg laten verval len. In de rondvraag vroeg de heer J. Bruin of de mogelijkheid niet bestond, dat „De Voorzorg" samen smelt met ziekenhuisverpleging, om deze vereeniging te versterken. Dit bleek echter niet mogelijk te zijn. De leden zouden individueel wel kunnen overkomen. Vervolgens wenlen eenige zaken betreffende het Nederl. Zieken- huisverplegingsfonds medegedeeld. Het bestuur werd gemachtigd de noodige besprekingen te voeren. 1940—1941: 485,000 1941—1942: 621,000. Was Uw bijdrage ook hooger dan verleden jaar? Denkt aan de Februari-collecte. SCHOORL. Jaarvergadering Witte Kruis. - Donderdag vergaderde de afd. Schoorl van het Witte Kruis ten lokale van den heer Huiberts te Groet. Het jaarverslag van den secr., den heer W. Bant, vermeldde onder meer, dat het ledental 527 bedroeg; de'onderafd. Huisverzorging had in 't afgeloopen jaar in 9 gezinnen met 77 dagen hulp verleend; de finan ciën van Huisverzorging Staan er goed voor, zoodat besloten werd het aantal hulpdagen van 12 op 14 te brengen. De ontvangsten bedroegen 601.90, de uitgaven f 139.43, het batig saldo 462.47. Ook de dienst t.b.c.-bestrijding vertoonde een gun stig financiëel beeld n.l. ontvargsten 1161.99)4, uitgaven 474.10, saldo 687.89)4. De verec<niffing kon we derom 100 in 't reservefonds storten. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de ontvangsten waren 1174.76 en de uitgaven 817.92. Uit het verslag van den magazijnmeester bleek dat er in 't afgeloopen jaar 260 maal goederen waren uitgeleend. Er was een hoogte- zon aangeschaft. Alle goederen ver- keeron nog in goeden staat. ZÏJPE Loop der bevolking. De be volking dezer gemeente nam in 1940 toe door vestiging met 161 m. en 466 vr., totaal 327 personen en door geboorte met 59 m. en 48 vr., totaal 107; er vertrokken 202 m. en 184 vr., totaal 386 en er overleden 30 m. en 27 vr., totaal 57 personen. De totale vermindering bedroeg dus 9 perso nen, zoodat de bevolking die op 1 1 Jan. j.l bestond uit 2884 m. en 2621 vr., totaal 5505. HEERHUGOWAARD. Wijziging distributiedienst. - Met ingang van Febr. is het distributie kantoor te Heerhugowaard geopend op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag, telkens van 912 uur. De uren in den middag zijn dus ver vallen, terwijl op Donderdag en Za terdag het kantoor niet meer voor het publiek geopend is. LANGENDIJK. Verandering in de postverzending. - De postverzending is thans gewij zigd. Er zijri nu twee verzendingen en wel 's morgens met den trein welke om 7.20 u. van station Heer hugowaard yertrekt en 's avonds met den treiri, die om 18.38 van daar vertrekt. OUDKARSPEL. Benoemd. - In de vergadering van het bestuur van den polder Geestmerambacht (Oosterdijk en Molengeerzen) werd de heer Jb. Kroon Jbz. te Oudkarspel benoemd als gemachtigde voor de verkiezing van het hoogheemraadschap Uitwa- terende Sluizen. Vele landbouwers, aldus „De Boer derij", hebben één dezer dagen een aangifteformulier voor de omzetbe lasting over het kalenderjaar 1941 ontvangen. In zijn huldigen vorm is de omzet belasting in werking getreden op 1 Jan. 1941 en bepaalt, dat de belas ting is verschuldigd door dengene. die goederen levert of diensten ver richt en wel, over het bedrag dat hij voor de geleverde goederen of de verrichtte diensten ontvangt. Detarieven: Voor levering van de vol gende goederen door landbouwers: Percentage Voor Vanaf 1 Juli 1 Juli 1941 1941 Vee aan de regeering (N-V.C.) 1) 2)4 1 Vee aan een handelaar 2 A 1 Vee aan een landbouwer 2)4 1 Vee voor export en paar den aan de Weermacht vrij vrij Melk aaft 'n fabriek (ook standaardisatie bedrijf) vrij vrij Melk aan een consument 3)4 2.8 Melk aan een consument (door 'n slijter of zelf- ventenden veehouder) 2% 2 'Kaas aan een handelaar 2)4 vrij Wol aan de regeering vrij 1 Granen, zaden en peul vruchten aan de regee ring (PICA) vrij vrij Aardappelen aan de re geering (V.B.N.A.) vrij vrij Aardappelen aan 'n aard appelmeelfabriek 1 vrij Aardappelen aan 'n con sument 3 A 3 Pootaardappelen vrij vrij Suikerbieten aan een fa briek vrij vrij Bieten, bietenkoppen, blad en ander veevoe der aan een landbouwer vrij t 1 Bieten, bietenkoppen, blad en ander veevoe der aan een handelaar vrü 1 Hooi, stroo aan de regee ring vrij 1 Hooi, stroo en gras aan een handelaar vrij 1 Hooi, stroo en gras aan een landbouwer vrij 1 Groenten, frait, bloemen en planten aan een vei ling vrij vrij Kippen, eenden, ganzen, enz. aan handelaren 2A 1 Kippen, eenden, ganzen, enz. aan een particulier 5 3 Eieren aan de regeering (verzamelaars) vrij vrij Eieren aan 'n consument 3 A 3 Boomen en hout aan een handelaar 2)4 1 Boomen en hout aan een landbouwer 2 A 1 Mest aan een landbouwer vrii 1 Mest aan een particulier vrij 3 Stuk uit het bedrijf, aan een landbouwer (ploeg, kar, enz.) 2)4 2 Stuk uit huishouding etc, (tafel, privé auto, enz.) vrij vrij Voor het bewijzen der der volgende diensten: Dekgelden 2'A 2 Loonploegen 2)£ 2 Vrachtrijden 2)4. 2 Vee in de weide aanne men 2)4 2 Dorschen van graan 2 A vrij Maaien van graan en gras 2 A vrij Hooien 2 A vrij Verpachten van onroe rende goederen (wei land, enz.) vrij vrij 1) Tot 7 April 1941 Is voor aan de N.V.C. geleverde dieren geen be lasting verschuldigd. Aangezien bovenstaande lijst van. gcederen en diensten niet volledig is en voor alle gevallen practisch ook niet volledig is te maken, geven wij verder een overzicht van de alge- meene regeling der tarieven vanaf 1 Juli 1941. Levering van goederen: Vanaf 1 Juli 1941. I. Normaal tarief van; a. 2'% bij levering aan ondernemer. b. bjj 4 levering aan consument. Dit' tarief is op landbouwers zei den van toepassing, omdat voor de producten van den landbouw het onder II genoemde tarief geldt. De verkoop van een be- drijfsstuk, b.v. ploeg is aan het normale tarief onderworpen: dit is n.l. geen landbouwproduct. II. Verlaagd tarief van: a. 1 bij levering aan een onder nemer (landbouwers, handelaren, regeeringsinstanties) ten behoeve van hun onderneming. b. 3 bij levering aan consument. Voor alle landbouwproducten, mits de levering door de land- houwers zelf wordt verricht Het tarief van 1 is alleen van toe passing indien de ondernemer de goederen schriftelijk bestelt; an ders is 3 verschuldigd. III. Vrij van belasting zijn: granen, zaden en peulvruchten gele verd aan de PICA en NICA (de re geering), beetwortelen aan een beet wortelsuikerfabriek, zelfgemaakte kaas aan kaashandelaren, mits be- stelorders worden overgelegd, melk aan een zuivelfabriek, groenten fruit, bloemen en planten aan eer, veiling, aardappelen aan de VBNA, eieren aan de z.g. verzamelaars, het eigengebruik van de door den boer voortgebrachte producten, de leve ring van al dan niet gerepeld vlas aan vlasfabrikanten, aardappelen aan een aardappelmeelfabriek en levering van goederen voor export. Verrichten van diensten. Vanaf 1 Juli 1941. Voor het verrichten van diensten is 2 verschuldigd met uitzonde ring van dorschen van graan, maaien van graan en gras, hooien. Is een bepaalde levering of dienst niet in het staatje opgenomen, dan gaat men eerst na of deze volgens de algemeene regeling vrij van be lasting is, dan wél aan een verlaagd tarief onderworpen; is dit niet het geval, dan geldt het normale tarief. Treedt de veehouder als veehan delaar op, dan is geen omzetbelas ting verschuldigd. In bijzondere gevallen kan het beste overleg worden gepleegd met den betrokken Inspecteur van Ac cijnzen- GQO£/iT£H.VDCD7AV4 i-'N fSECEPr, Kookt, 1 K.Q. a«rd,p„ in S/4L. water tezamy, 1 BOU.-FIX .rroentens blok. Stampt de aar len en voegt nog taptemelk toe. Zont r smaak bij doeg, BROEK OP LANÖENDujJ" Benoemd. - Tot kantoorhouder van de P.T.T. alhier is benoemd i heer J. Doorn, uit den Helder. H; vervult ook thans reeds een funcfc bij de P.T.T. CASTRICini Benoemd. - Tot loco-burgemeestp, onzer gemeente is benoemd wethoj. cfer F. Turkstra. Extra bericht groote getallen krijgsgevangenen en gewonden. Steunt de Nederlandsche ombuten» v/h oostfront. Koninginnegracht 22 giro: 87 's-Gravenhage. De vroegere chauffeur als ma chinist. NAGEKOMEN PREEKBEURTEN. Zondag 8 Februari. Remonstr. geref. gem. te Alk maar, 10.30 uur, ds. Rappold, jeugd- dag (gemeente en jeugd). G. G. Het Leger des Heils, 10 uur heilszangdienst, 7.30 uur verlos- singsdienst; leider de heer D. Bergs- ma. Evang. gem., 10.30 en 5 uur, ds. Ruys, onderwerp: „Door lijden tot heerlijkheid" (in het catechisatielo kaal bij de Groote kerk). Oterleek, 10.30 uur, ds. de Jong (bevest. ouderling en diaken). Stompetoren, zie Oterleek^ Driehuizen, geen dienst. EERVOL ONTSLAG. Aan den heer S. Huitema, leeraa aan de R. H. B. S. te Hoorn, is of I zijn verzoek met ingang van 1 Apri a.s. als zoodanig eervol ontslag ver leend. OPGAVS AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Zaterdag 7 Februari 1942 STAATSLEENINGEN. IA Nederland 1941 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 II 33'/j Nederl. 1938 3 Ned-India 1937 BANK-1NSTELL, Amsterd. Bantï Handel My. Gert. v. f 2.50 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank 1ND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie CaJve Uellt Cert. Nederl. Ford' Lever Bros Phil. Gioeil. Gem. Bezit CULTUUR MAAXSLH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. ^-uiker Uni. Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr. RL BKEKS. Amsterd. Rubber Lel) Bat. Kubter Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Hollasd-Amerika lijn JaVa-Chma-Japan lijn Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Den Batavia Oude Deli -"n=>!T>hah Vor.k. y'/e 100»/, 100V4 95 bb>/4 i5oy, 120/4 159 102 156 125 344 1 '3'/5 298 305'/. 18U/S 1 SU 1/4 bb3/4 250 157 139'/, 93 99'/, 80/4 135 160 149'/, 17o'/, 159 lu.40 J 97Ï/? I KXWJ 100 'Ij 149 130 158 101 156 1231/4 I 344 1 '4'/i 296 306 181 180 8J 254 137 140 97 9b 136 U4 171 161 150 im 156 Hoofdredacteur en Buitenland1 Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsv'erv. hoofdred. D. j Klofnp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen I Stad en ?rov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. COUR KANTONGERECHT TE K Zitting van 6 Febr OVVSVeerdorndgexiVingr WesUGraftdijk, f2 boete Sd'Tj plusI lboet 1 dag hechtenis. l- oorhorn 3 boete of 2 da Sfl i w. J. te Castric j 1 boete of 2 plus 1 dag 1 j. v. d. S- te Alkmaar, 1 2 dagen hechtenis. - -i. maar 5 boete of 3 dage M P. B. en C. J. W. ieder'/ 6 boete of 4 dage Overtreding Melk C. P. B. B. te Uitgeest, 15 dagen hechtenis. J tricuin, 30 boete of tenis. Overtreding Br0° D. van T. te Bergen 15 dagen hechtenis. J- M- 25 boete of 15 dagen h C. W. W. te Limmen en J sloot, ieder f 50 boete hechtenis. Overtreding We keersreglement: H., S. D. en A. J. D. t ieder een berisping. I Alkmaar, 3 boete of 2 tenis. G. B. te Zaanda Beemster, F. J. V. to A E. B. te Sint-Maartensbru boete of 2 dagen hechten te Broek op Langendijk, 4 dagen hechtenis. Eenvoudige stroo C. B. v. W. te Schoorl, dagen hechtenis. Niet verschijn getuige: K. W. te boete of 3 dagen hechtem Overtreding Vi wet: A. de B. te Broek dijk, 2 boete of 1 dag Overtreding IJ k'w te Beemster, 2 boete of tenis met teruggave van genomen gewicht. Overtreding M Het proces van ae uiti der gevangenen te (Van onzen correspoi Men'herinnert zich de onmiddellijk nadat de het Westen tot zwijgen komen, toen ontdekt werd vilie, in het Sommedepart aldaar een waar bloedbad gericht onder de gevangen België komende, door autoriteiten aan de Frans overgeleverd. Deze zaak een van de redenen waarc gische auditeur-generaal geruimen tijd werd ge Het onderzoek dat door instanties werd gevoerd, van" mr. Van Dieren en heeft intusschen geleid Vkri fecli'tsVervolging te Stè.'Doch van Duitsche door een kommissaris van neèle politie, met standpla Haag, van einde Juni af rig onderzoek gedaan om woordelijkheid vast te stel) band met de terechtstellin; waarlijk barbaarsche wijz doorgevoerd. Het minste over kan worden gezegd buitengewoon knap werd Alhoewel vrijwel geen voor handen waren is kommissaris er in geslaagc sier samen te stellen hetw hoeft geleid dat twee be luitenant Roger Caron dorpsonderwijzer te Chaussée en de 37-jarigi chef Etienne Mollet, land; Beaurevoir, beiden beho de 5e Comphgnie van het toriaal regiment, die aan kiosk te Abbeville hebb reerd, naar den krijgsra; gezonden, die normaal rijs, maar voor die gele Amiens is gekomen en ville zelf een zitting heefi met verhoor van getuigen zelf Wij zijn'in de geleg weest deze debatten pei volgen voor zoover zij te te Abbeville reeds hebben had, de voortzetting geb Parijs zelf. De Krijgsraad heeft hiigen gehoord, confron den en heeft met scrup keurigheid aan de besc hun verdedigers gelegi ven de aanklacht van Caron en van medeplichtig Mollet te bestrijden. Het I" le'den in alle bijzone *eden. Doch het is een zlch ppnk J"®1 ÓUe midd men IT ?bJectlef denkbe toedracht der daarmee verband houder woordelijkheid van de digden. Toen op 10 Mei te uCrde? hier te land Belgische autoriteiten tal taties verricht van Rijksdu wdere vreemdelingen Belgen werden ineereke. om hun politieke opinies grelle en Joris van Seve om andere redenen. Dat personen waren die zich den te verwijten kan Hoe dan ook Mep de Duitsche legere de .y de richting van de zee aen en de gevangenen )k werden gestuurd, t dgge een transport 'b gevangenen die over waar Léon Degrelle ru Uit) de groep naar Abbeville werd z?hi^tauto's' BeLis ril hierbij aan allerlei UW™5"/1® mishandeling bloot gestel Geen enk® was afgenomen. Op 19 bevilir„anSp°rt uit Béthui oeville waar al de gevai van ondeiJ2ebracht in Plv-n 2 Tleuwgebouwde stond b) RéPublique. mnnl loot aan hevige nten en de verwoesting

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 2