HET ZWARTE PAARD Dr. X" N.V.V. vergadering in het Concertgebouw te Haarlem. PROGRAMMA ERDAMSCHE BEURS DE VUURRODE SCHOENTJES. FEUILLETON DE HOEVE door N. K Vergoeding Vrijwilligers N. A. D. Adverteniiën. J. R. POPMA E. POPMA—GEERLINGS KLASINA VELTHUIJS, ELISABETH ADOLPHINE BARKMAN, DANKBETUIGING. nette, jonge werkster, MARKTBERICHTEN BURGERLIJKE STAND. Pagina ALKMAAESCHE COURANT VAN DINSDAG 10 FEBRUARI 1942. Pagina 3. OENSDAG. I, 415,5 M. 7.15 Grpl. ymnastiek. 7.55 Gr.pl. ymnastiek. 8.30 BNO: 15 Gr.pl. 9.15 Voor de 50 Gr.pl. 11.Voor de Gerard Lebon en zijn Orgelconcert. 12.25 Gr. Imanak. 12.45 BNO: econ. ber. 13.De bij de boerderij. 13.15 derlandsch Strijkkwar- pl. 14.25 Het groote 15.Voor de vrouw. piano en gr.pl. 16 16.20 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, rsber. 17.30 Nat. Jeugd- r. 17.45 Zang met ing en gr.pl. 18.15 „De an het bedrijfsleven in jesprek. 18.30 Roe st Gregor Serban. 19.— 19.30 Amus.-orkest en. 5 De Romancers. 21.— e Ramblers. 21.45 BNO: Gr.pl. 22.30 Boyd zijn orkest (opn.) 23.15 IL 301,5 M. 7.15—8.45 8.45 Gr.pl. 10— Mor- 10.15 Zang met piano- 0.40 Voordracht. 11.— 11.35 Gr.pl. 12.Orkest 12.45 BNO: Nieuws- 13.05 Frans Wouters en S.40 Het groote Omroep- Uit Neerlands Gouwen, llo in maschera", opera Viool, piano- en gr.pl. e jeugd. 17.15 BNO: 1.- en beursber. 17.30 De 18.Omroeporkest. mei. 19.BNO: Bra- tje. 19.20 Omroepvolks- t pianobegeleiding. 19.45 ie N.S.B." (voorbereid B.) 20.Omroepsym- (opn.) 21— Gr.pl. psymnh.-orkest en so- 21.25 Omroepsymph.- 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.1022.15 Avondwij- OPGAVB 'AMSCHE BANK N.V. mtoor Alkmaar, ag 10 Februari 1942 885/„ 153i/j NINGEN. Vor.k. □d 1941 9>'/a nd 1941 1005 nd 1940 II 1005/8 ederl. 1938 yS1/. iië 1937 LL. nk Gert. v. .1297, ink 153 andelsbank 10 M BINNENL. jde Ume 1565/, Gert. ,126 340 '4'/2 jrem. Bezit 3001/, lAA'l'SCU. 30:1/0 t 1187 uiker Uni 535 n landen 8ri/< VI. ïbber ïbber ier ARTEN. erika lijn Japan lijn itoomboot Unie 1. 253i/s •1S6 140 99 95 86 135 1137, 1 0'/, '597, 1457, 172 .153 lu. 40 9716/1, 1 OOIT,, 1003/, 957, 88»/, 1527, 128V, 151 101 1567, 12"/, 339 1741-3J 301 2987, 183 183 86 250-49 183 138 90 133 113 170 157 143 169 150-49 ECTIFICATIE. richt nvan gisteren „i voortaan ook vleeschge- krijgbaar tegen afgifte lf rantsoen vleeschbon- 2, 4de kolom onderaan) 1 eén na de laatste alinea er, hetzij met 50 gram plaats van 10 gram V.WLER VERSPEELDE MANDEN VISCH. itste reis van den stoom- ry IJm. 189 is, terwijl lil met naar schatting 150 stbare vlsch aan boord takel gebroken. Hierdoor s kuil van het net af, volg dat deze met de diepte verdween. Met heeft men nog onge- ig manden visch aan 1 te krijgen, de rest ging il verloren. Volk en Fuhrer, arbeiders en ondernemer zijn ln voor- en tegenspoed met elkander verbonden. Het N. V. V. heeft Vrijdagmiddag een oriënteerende vergadering in het Concertgebouw te Haarlem ge houden. Hier spraken de Beauftragte van den Rijkscommissaris voor de provincie Noordholland, Gau-inspec- teur Unger, de Gau-obmann van het Duitsche Arbeids Front uit den gouw Mecklenburg, de heer Montag en voor den arbeid van het N. V. V. de organisatieleider ne heer Van Kampen. Onder de aanwezigen wer den opgemerkt de Commissaris der Provincie Noordholland, mr. A. J. Backer, de burgemeester van Haar lem, S. L. A. Plekker, de procvln- ciaal gemachtigde voor Noordhol land der N.S.B., de heer De Ruiter met zijn staf. De N. S. D. A. P. werd vertegenwoordigd door den Ortsgruppenleiter van Haarlem, den heer Gerisch. Voorts waren vele burgemeesters en bedrijfsleiders uit de provincie verschenen. De provinciale vertegenwoordiger van het N. V. V., de heer Funckler, opende de vergadering en verleen de na een begroetingswoord, den Beauftrafgte van den Rijkscommis saris, den heer Unger, het woord. Deze zeizde o.m., ik spreek tot U als vertegenwoordiger van den Rijles- commissaris voor de provincie Noordholland, om Uw inzicht te ver levendigen in de politieke noodzake lijkheden op ieder gebied van het bedrijfsleven. Europa is een eenheid geworden. De nieuwe orde in het Europeesche bedrijfsleven hangt sa men met den oorlog. De volken van Europa vormen een lotsverbonden heid en behooren thans voor alle tij den in voor- en tegenspoed bijeen. Ook Nederland moet economisch op gaan in het gemeenschappelijke stre ven. Het gaat er cm, den mensch het dagelijksch brood ,te verschaffen, hem. het recht op arbeid te waar borgen én hem en zijn kinderen een blijde en verzekerde toekomst te verschaffen. Doch dit eischt van het bedrijf, den arbeid en den arbeider een harmonische doening en daar toe hebben wij vorm gegeven aan 101, Ja, nu wisten ze waar het schoentje was. Maar daarmee was het nog niet terug. „Kom", zei de fee, „laten we maar weer naar Jacob terug gaan. Daar kunnen we eens goed nadenken, wat ons te doen staat". het begrip Arbeidsgemeenschap, een begrip, dat bedrijfsleiding en perso neel omvat, het inzicht der arbei ders nieuw gevormd en het tot een eeretitel gemaakt' voor allen, die scheppend werk verrichten, onver schillig of het werknemers of werk gevers, arbeiders met de handen of met het hoofd, geleerden of boeren zjjn Z.ij allen werken en scheppen uiteindelijk voor hun volk en daar mede voor het voortbestaan van ons ras. Wij zien in den ondernemer niet slechts den arbeidsgever, doch den leider van zijn bedrijf, die daartoe geroepen is niet uit hoofde van zijn geldelijke vermogen maar op grond van zijn diepere kennis en beter in zicht. Wij wenschen en willen, dat de ondernemer in alle' opzichten richtinggevend, voorbeeldig en lei dend zijn persneoel aanvoert. On dernemer en arbeiders behooren te zamen. Zij vormen een lotsgemeen- schap. Des menschen arbeidskracht is geen koopwaar, maar een missie in zijn volk, een zedelijke waarde. Het bedrijf, de fabriek, het werk be hooren, verheven boven het burger lijk eigendomsbegrip, aan de eenheid des volks en hebben deze eenheid te dienen. Thans zijn wij bezig, hier dezelfde begrippen te scheppen en moesten daarom teneinde ook hier tot een nieuwe orde te komen, de bestaande marxistische, confessioneele en bur gerlijke groepeeringen opheffen. Aan het N.V.V. is de taak opgedra gen, den arbeidenden Nederlander in den geest der nieuwe wereldbe schouwing en van een nieuw levens ideaal te vormen en op te voeden. Daartoe hebben wij uw medewer king noodig. Binnenkort zal het Ne- derlandsche Arbeidsfront worden gesticht. Uw geest en wil tot mede werking is hier van beslissende be- teekenis. .Toont u daarom dezen grooten tijd waardig, ziet in ons, Duitschers, niet de bezettende macht, doch ka meraden van hetzelfde bloed en het zelfde ras. Nog raast rondom ons de oorlog; die een volkenstrijd op leven en dood is en waarin het ook om het zijn of niet-zijn van uw volk gaat en die tenslotte gevoerd wordt om het dagelijksch brood. Ik wek u op tot het diepe inzicht in dit alles en ver zoek u om uw medewerking tot het welzijn onzer beide volken. Rede van den heer Montag. Gauobmann Montag begon met de verklaring, dat hij hier gekomen is, om iets uit de practijk des levens en uit de bedrijven in het Rijk te ver tellen. Hij wilde aansluiten bij het geen de vorige spreker heeft gezegd, dat het n.l. in het leven der volken om het dagelijksch brood, dat is: om het bestaan gaat. Altijd hebben de menschen daarom gestreden, aller- wege hebben de volken ook onder elkander strijd gevoerd ter wille van het brood en om 't aandeel, dat zij in de productie willen veroveren in dezen strijd die naties verwoest. Volken en beschavingen zijn te gron de gegaan, omdat de verantwoorde lijke leiding van deze volken niet vermocht, 'n volk, dat gemeenschap pelijk voor het dagelijksch brood be hoorde te arbeiden, gemeenschaps besef bij te brengen. Integendeel, voortdurend heeft men het partijwe zen op het volk losgelaten en dit is niet slechts iets van den laalsten tijd. Ook in de oudheid zijn volken te gronde gegaan, omdat zij niet in staat waren, de sociale vraagstuk ken tot oplossing te brengen. Spr. schilderde de dwaling van het marxisme en het liberalisme, die deze sociale vraagstukken met pa pieren verdragen, regelingen, veror deningen en wetten trachtten te re gelen. Men zag niet de saamhoorig- heid van het volk, d.i. van het bloed. Wjj zien in een volk een werk der schepping. Klassen en standen zijn afhankelijk van de ontwikkeling van een volk. Ik kan rijk zijn of niet, doch tot welk volk, tot welk ras ik behoor, dat is onveranderlijk voor altijd. De menschen nu, die naar den bloede tot een volk behoo ren en met dit volk op- of onder gaan, zijn op elkander aangewezen om in het leven te kunnen bestaan en als wij dan om ons heen zien, moeten wij erkennen: Hef is alles zoo door den arbeid geworden. Wan neer men door uw schoone land reist, dan wil het mij voorkomen, dat het niet moeilijk kan zijn, voor dezen gedachtengang het nuchtere verstand te winnen. Als ik de cul tuur van dit land zie, dan weet ik, dat dit alles door den arbeid werd geschapen. Het moeten scheppende geesten geweest zijn, die dit alles overdachten en er vorm aan gaven, en het is de arbeid en altijd weer de arbeid, die schept en vorm geeft. Nog nooit is de luiaard, de trage en de domme tot welstand gekomen en een volk, dat niet arbeidt zal nooit waarden scheppen. Dat is de grond gedachte van onze opvatting. De Führer heeft eens gezegd: Gij allen hoort tezamen! Wij hadden eenmaal in het Rijk bijna 50 partijen van diverse richting, wij hadden klassen, standen en den felsten po- litieken strijd. Dit alles is overwon nen. Ieder heeft het recht en den plicht te arbeiden. In Duitschland bestaat slechts één adel en dat is de adel van den arbeid. De arbeid werd weder een eer en zoo kwamen wü tot de bedrijfsgemeenschap. Reeds na korten tijd waren we zoover ge vorderd, dat men in de bedrijven niet meer den werkgever en den werknemer zag, maar dat de be drijfsleider aanraking zocht met zijn personeek en daarin de mannen en vrouwen zag, die in zijn bedrijf werkten. En deze mannen en vrou wen zagen in den bedrijfsleider niet langer den uitbuiter doch erkenden, dat als het bedrijf niet goed func- tionneert, niet voldoende opdrachten heeft, het personeel de dupe is. Zoo is het te verklaren, dat de produc tiviteit van onze bedrijven veelvou dig opgevoerd kon worden. In weer wil van den oorlog is het productie vermogen van het Duitsche volk ge stegen. Prestatievermeerdering kan nimmer door terreur of druk teweeg gebracht worden. Daarom kan men het bolsjewistische systeem ook niet op Midden-Europa overbrengen. In het Rijk voelt zich ieder, of hij jong maatje of directeur-generaal van het bedrijf is, in zijn wrk verantwoor delijk tegenover den Führer en doet, waartoe hij zich in staat voelt. De bedrijfsleider veracht niet meer den arbeider doch ziet in hem den me dewerker. Van tijd tot tijd vinden in de Duitsche bedrijven personeel- bijeenkomsten plaats. Of er in zulk een bedrijf duizend of tien man wer ken is onverschillig, al stellen groo te bedrijven natuurlijk zwaarder eischen dan kleine. Daarom wordt ook hier een systeem gevolgd: tech nische leiding van het bedrijf eener zij ds, de politieke leiding aan den anderen kant. Kort geleden sprak bij ons dr. Ley in een persöneelbijeenkomst. Zulk een appèl is voor ieder, die er aan deelneemt, een gebeurtenis. De man nen en vrouwen, werkzaam bij zulk een bedrijf voelen zich, wanneer er gesproken wordt, daar persoonlijk bij betrokken, krijgen achting voor zichzelf en zelfs de bedrijfsleider heeft het gevoel, dat zijn onderne ming tot een hooger niveau wordt geheven. Deze bijeenkomsten veroor zaken dan ook een buitengewone prestatieverhooging, want de arbei der voelt zich tot in de ziel geroerd. En dat is verklaarbaar. Want de we zenlijke kracht tot den arbeid ligt in de ziel van den mensch, zooals ook de Schepper de scheppende kracht der volken niet in de eerste plaats in het verstand doch in het hart ge legd heeft De scheppende kracht ligt in het bloed. Uit deze kracht groeide onze beschouwing over den arbeid, zooals die thans in het Rijk gevormd is. Ten einde nu deze ontwikkeling ruimte te verschaffen wordt de con currentiestrijd der bedrijven door gevoerd. Zo'oals in de sport geheele ploegen tegen elkander den prijs der overwinning bevechten, zoo voe ren ook de bedrijven een wedkamp om de hoogste prestaties. De geheele sociale ontwikkeling van het bedrijf en de verantwoordelijkheid daarvoor wordt in handen van den bedrijfs leider gelegd. De Führer zelf gaf de hoogste onderscheiding, die een be drijf bereiken kan, namelijk: nalio- naal-socialistisch modelbedrijf te zijn. Spr. deelde mede, dat ln zijn gouw thans een 10.000 bedrijven aan dezen vormingskamp deelnemen. Hiertoe wordt vooreerst de bedrijfsgemeen schap gewaardeerd, alsook de saam- hoorigheid van het personeel. Ook wordt een onderzoek ingesteld naar de prestaties van den bedrijfsleider en in hoeverre hij er in geslaagd is, zijn personeel op te veoden. Want leiden beteekent ook: opvoeden. Zoo is deze bedrijfsgemeenschap ook een vormingsgemeenschap. Iedere socia le instelling dient in de vorming van het bedrijf vertegenwoordigd te zijn. Wij schiepen het begrip „Schoonheid van den arbeid". Ook dit is een mid del om den mensch bij den arbeid vroolijker te stemmen. Geld kost dat niet altijd. Tot „Schoonheid van den arbeid" behoort allereerst, dat man en vrouw opgevoed worden tot zin' voor goede orde, dat niets noodeloos vernield en alles proper dient te worden gehouden. Aldus heeft het bedrijfsleven zich bij ons dermate ontwikkeld, dat wij zonder zelfverheffing zeggen kunnen Het is zoo als men het zich denkt in een volk, dat den wil des Scheppers verstaat. Tot slot zijner beschouwing deel de spr. nog iets mede over hetgeen hij van het bolsjewisme gezien heeft. ■Juist als het nationaal-scioalisme heeft ook het 1 olsjewisme gepoogd, tot prestatieverhooging te komen. Misschien zult ook gij aldus spr. gelegenheid hebben,-als de oorlog is afgeloopen is, bolsjewistische fa brieken te bezichtigen en dan. zult gij u afvragen hoeveel menschen in deze fabriek te gronde zijn gegaan. Het is niet overdreven te zeggen, dat in Rusland de mensch als een dier behandeld werd. Alleen daar door was het mogelijk, tot resultaten te komgn. Van een levenstandaard is daar geen sprake en wij willen den Führer dankbaar zijn, dat hij den inval van het bolsjewisme heeft voorkomen. Want het bolsjewisme is een besmettelijke ziekte, een pest, waaraan Europa te gronde zou zijn gegaan. Dat zeg ik u als een derge nen, de Rusland heeft Jeeren kennen en het bolsjewisme gezien heeft. Daar, in Rusland, heeft men den mensch van geest en ziel beroofd en hem tot gedresseerd vee gemaakt. Rusland moet voor den denkenden, verantwoordelijken mensch een aan leiding zijn, aan eigen er. zijner ver wanten toekomst te denken en aan de vei'bondenheid van zijn volk te arbeiden en zoo deel te worden van de groote, Europeesche gemeenschap (Door ruimtegebrek wordt het slot van dit verslag morgen meegenomen). 1000 voor een tramritje. - Een dame heeft bij de politie te Amster dam aangifte gedaan, dat tijdens een rit met de tram een portemonnaie uit haar tasch is gestolen, welke niet minder dan 1000 inhield. 99 door Maz. (57) Och, professor, doel U naar geen moeite, Be weel dal 11 Dr. X bent. Ut geel toe. dat Ik er door geluk achter gekomen ben, maar dat neemt niet weg dat Bt het weetl Laat Ik er onmiddellijk bijvoegen, dat U van mij nle'i te vreezen hebt. Ik ben niet van de politie. Tot op teKerc hoogte kan Ik met D tympathlseerea. U was zeer handig om Uw orders pet radio te geven. Maar herinnert U rich den dag dat fk U bezocht? Dien avond woonde Ik In het kroegje .De Dweil" aw uitzending bil en herkende natuurlijk onmiddellijk Uw steffi Toch Bet ik U niet direct arresteeren. Ik merkte nj. dat U bedrogen werd. U gaat van een ridderlijk beginsel utt, maat uit het op Ietwat primitieve wijze. Maat U vergat dat de menschen waarmee U werkte geen Idealisten waren. U ataot bekend els een pbllanttoop: lk vermoed dat U nog veel meet wilde geven dan uw middelen toelieten. Toen kwam U op het Dr. X Idee. U. met uw relaties, wist de plaatsen en de manier cn U bediende zich, via laten we zeggen .beroepshulp*. Maar dat was (out Die menschen vonden Set leuk, van U adressen tt krijgen waar het geld voot bet oprapen lag, maar ze waren niet van plan dit weet weg tc geven, Een tijdlang werd U bedrogen, 39 „Het is jammer dat je oom er niet in slaagt om zijn nek te bre ken", snauwde hij. „Ik twijfel er niet aan dat jij, als zijn eenige bloed verwant, alles erven zult. Dan wis ten we waar we aan toe waren. Die Maarten de Roever staat ons nu in den weg!" „Daar ben ik niet zeker van. Oom schijnt iets met Maarten voor te hebben en in ieder geval, 't is het verstandigst, dat we hard wer ken en alles trachten te herstellen. Ik heb gemerkt, dat ik van boek houden weinig terecht breng, en daar kun jij me wat mee helpen. Van Waveren, mijn voorman, moet door een man worden bevolen, en Halman en ijn vrouw in den win kel eveneens". „Ik ben bang, schoone jonkvrouw. .üe ,ve,el te goedgeloovig en opti mistisch bent", zei Louis speelsch ..Laat die mooie vriend van je, Maarten de Roever, maar aan mij over. Er leiden verschillende wegen naar Rome. Wat de boerderij be treft, we zullen zoo gauw moge lijk trouwen en daarna eens nagaan wat ter plaatse gedaan kan worden. En waar wil je nu vanmiddag met me heengaan?" Louis Windman lette er goed op, zoo weinig mogelijk geld te besteden. Zijn plannen namen thans vasten vorm aan. Hij zou zonder uitstel met Nora trouwen en bezit van de boerderij nemen. Maar hij had niet de minste bedoeling om zich met den handel bezig te houden. Daar zou hij voor aan den arbeid moeten gaan. Hij had gereed geld noodig en veel ook. De boerderij zou zijn goudmijn worden en hij zou haar van harte leeghalen. De oude Jacob Brakman zou zijn nicht of haar echtgenoot nooit vervolgen zoodat hij, Louis, veilig was. Ja, het was wenschelijk zoo spoedig mogelijk te trouwen. HOOFDSTUK XXVI. Van kwaad tot erger. Mevrouw Windman geboren Nora Brakman zat aan de ontbijttafel van de boerderij en keek uit over het drukke gedoe daarbuiten. Een troep mooie koeien liep door de smalle laan naar de wei, Een van de vracht wagens stond op liet punt om voor den tweeden keer naar Hontersberg te gaan met een lading van vruch ten, bloemen, groenten, eieren, kip pen en dergelijke. Nora was nu drie weken getrouwd. De wittebroodsdagen hadden zij rus tig op de Veluwe doorgebracht en het gelukkige paar was den vorigen dag teruggekeerd. Was zij werkelijk gelukkig? Nora ontweek deze vraag. Haar echtge noot lag nog in bed en juffrouw Janna had zijn ontbijt boven ge bracht. Louis verafschuwde vroeg opstaan nog meer daan Nora en zij had ontdekt dat haar echtgenoot 's morgens altijd zeer lusteloos en humeurig was. Om half elf kwam Louis beneden juist toen Nora met juffrouw Janna het huishouden besproken had. Het werk zou voortaan veel moeilijker dan vroeger zijn, want Louis stond er op, een overvloed van uitstekend voedsel te krijgen. „Wel, lieveling, ben je uitgesla pen?" groette ze hem. „Je moet morgen zeker met de zon op om naar Amsterdam te gaan?" „Waarom zou ik? Ik ben er niet zoo dol op om midden in den nacht op te staan als sommige lieden", zei hij vriendelijk. „Waar zijn de siga- retten?. Is dat alles? Je moet maar iemand naar je komenijswinkel stu ren om er wat te halen". De wittebroodsdagen waren klaar blijkelijk ten einde, maar Nora wil de niet erkennen, dat ze teleurge steld "of ontstemd was. „Ik dacht, dat je morgen naar kantoor ging", zei zij. „Je hebt ge zegd, dat je om acht uur weg moest". „Wat dat betreft, ik ga niet meer naar kantoor", merkte hij op. „Maar waarom niet?" „Omdat ik mijn samenwerking met Groen heb opgezegd, juffertje weetgraag! Ik ik ga voor eigen rekening zaken doen". „Maar dat is prachtig!" juichte Nora hoopvol .„Je zult dan zeker, veel geld verdienen. En ik ben blij, dat je dan eens een paar dagen op de boerderij kunt zijn, omdat ik je hulp goed gebruiken kan". „Ik ben bang, dat ik niet veel van een boer heb „Nee, lieveling? Maar je kunt toch de boekhouding voor me ver zorgen, nietwaar? Weet je, ik ben over den tegenwoordigen gang van zaken niet voldaan en als oom on ver waelits thuiskwam, zou hij heel boos zijn. Er moet hier eens een man komen". (Wordt, vervolgd). 's-Gravenhage, 9 Febr. De op zich zelf staande vrijwilligers bij den Ned. arbeisienst, ie ten gevolge van de buitengewone weersomstandighe den tijdelijk in het genot van verlof zijn gesteld, kan ter tegemoetko ming in de kosten, welke zij voor huisvesting en voeding hebben moe ten maken, een vergoeding uit 's rijks kas worden toegekend. Het verzoek daartoe behoort zoo spoedig mogelijk, onder amschrij- ving der gemaakte kosten, gedaan te worden aan den secr.-gen. van het dep, van algemeene zaken. 483© STAATSLOTERIJ VIJFDte KLASSE DERTIENDE LIJST Trekking van 9 Februari PRIJZEN VAN ƒ70. 1102' Uil 1255 1262 1547 1639 1969 2094 2588 2645 2689 2779 3115 3347 3458 3824 4511 4563 4786 4855 5308 5353 5415 5791 6067 6104 6162 6187 6544 6598 6720 6929 7529 7545 7563 1296 2203 2855 3890 4889 5835 6199 7020 1350 2246 2881 4344 4925 5918 6361 7374 1090 1377 2488 3005 .4415 5278 6017 6498 7413 8017 8044 8183 8216 8232 8235 8242 8575 8622 8655 8738 8811 8942 8949 8953 9044 9196 9207 9284 9325 9486 9488 8626 9823 9850 9949 9993 102T6 10226 10291 10340 10342 10382 10446 10511 10656 10800 10342 10940 10946 11045 11200 11201 11291 11445 11508 11526 11538 11605 11608 11769 11780 12052 12073 12079 12210 12282 12535 12664 12864 12891 12902 12881 13450 13557 13756 13817 14080 14147 14184 14209 14211 14219 14329 14524 14564 14626 14634 14649 14722 14751 14778 14958 15119 15138 15205 15209 15271 15363 15398 15455 15457 15527 15544 15628 15718 15754 15788 15811 15839 15848 15925 15933 16087 16340 161S4 16509 16579 16591 16606 16613 16664 16767 16797 17341 17502 17717 17905 17942 17969 18080 18129 18212 18337 18377 18546 18653 18658 18711 18853 19027 19029 1S068 19238 19255 19271 19410 19417 19450 19484 19495 19520 19559 19568 19595 19636 19675 19759 19777 19375 20013 20043 20090 20099 20111 20146 20175 20367 20403 20493 20577 20793 20874 21019 21031 21083 21187 21230 21335 21406 21435 21480 21524 21572 21593 21667 21772 21955 NIETEN. 1106 1267 I486 1775 1983 2228 2418 2560 2768 2944 3124 3401 3508 3581 3699 3883 4008 4255 4354 4587 4790 4931 5010 5208 5458 5577 5738 5876 6082 6212 6505 6580 6682 6955 7006 7339 7469 7637 7765 7970 8199 8417 8722 8916 9193 9380 9504 9711 8818 10016 10370 10528 10716 11038 11482 11689 11870 12003 12371 12687 12854 12924 13016 13273 13417 13685 13832 14158 14323 14482 14567 14673 14817 14968 15158 15539 15877 16003 16221 16531 16827 16991 17348 17475 17673 17843 17952 18183 18595 18708 18906 19020 19152 19313 19576 19725 19842 20033 20156 20285 20594 20752 20982 21263 21543 21662 21828 21987 In de vorige lijst «tast: 20333 m. z 20323 HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ 1000 7370 9465 9755 19033 21372 400 1480 8305 9313 10304 10337 11464 14479 15680 200 1975 8391 9638 12594 15745 17467 21472 100 4477 4586 4612 5930 6521 7002 8461 14873 16917 18128 19308 21197 1109 1118 1135 1137 1169 1185 1278 1279 1352 1371 1404 1423 1536 1556 1650 1657 1724 1739 1821 1841 1867 1881 1909 1955 2002 2016 2075 2104 2202 2225 2234 2299 2339 2347 2348 2370 2424 2455 2489 2511 2537 2557 2596 2637 2643 2684 2697 2756 2787 2817 2818 2833 2872 2887 2956 2980 3004 3010 3092 3121 3162 3171 3243 3265 3365 3399 3406 3410 3416 3450 3491 3501 3510 3517 3533 3556 3562 3573 3639 3651 3676 3878 3687 3697 3705 3762 3803 3831 3839 3881 3887 3957 3976 3981 3989 4142 4156 4169 4182 4195 4240 4265 4269 4289 4295 4325 4348 4438 4463 4481 4523 4551 4555 4602 4675 4720 4766 4768 4788 4856 4879 4896 4898 4801 4921 4935 4933 4957 4965 4982 5008 5025 5050 5060 5070 5080 5163 5394 5418 5421 5422 5445 5448 5460 5462 5467 5514 5538 5551 5578 5589 5590 5597 5598 5644 5750 5774 5779 5781 5792 5825 5936 5941 5958 5981 5992 6057 6083 6100 6103 6166 6179 6199 6313 6329 6333 6352 6358 6419 6503 6509 6516 6551 6560 6564 6600 6643 6648 6655 6665 6670 6709 6745 6763 6850 6384 6909 6984 6986 7119 7160 7164 7241 7317 7321 7378 7406 7412 7432 7435 7460 7477 7510 7521 7530 7544 7569 7674 7675 7693 7709 7751 7754 7766 7776 7891 7895 7340 7948 7991 8049 8088 8099 8134 8179 8255 8261 8297 8312 8348 8359 8446 8464 8480 8494 8588 8601 8732 8766 8738 8838 8851 8367 8962 9045 9063 9106 9128 9130 9221 9285 9303 9315 9373 9378 9396 9402 9419 9422 9464 9498 9520 9544 9565 9581 9620 9703 9714 9717 9735 9750 9754 9774 9941 9S69 9999 10136 10159 10165 10172 10219 10286 10383 10435 10436 10464 10473 10500 10575 10604 10643 10652 10685 10705 10747 10767 10846 10867 10986 11013 11145 11216 11220 11276 11330 11472 11487 11491 11545 11584 11590 11592 11725 11765 11790 11832 11340 11855 11887 11916 11930 11947 11973 11982 12067 12134 12150 12159 12180 12242 12401 12414 12510 1256? 12593 12681 12723 12725 12767 12780 12807 12840 12856 12870 12875 12907 12914 12915 12959 12999 13022 13069 13102 13147 13199 13232 13293 13319 13346 13360 13378 13388 13437 13467 13493 13548 13553 13669 13694 13717 13731 13776 13777 13827 13946 13975 14017 14040 14060 14112 14212 14218 14226 14241 14262 14298 14350 14359 14392 14400 14403 14455 14488 14505 14510 14518 14519 14552 14591 14598 14623 14632 14644 14652 14630 14687 14716 14755 14767 14785 14820 14322 14859 14893 14898 14902 15004 15033 15041 15083 15089 15121 15204 15245 15333 15348 15404 15413 15569 15570 15658 15717 15732 15851 15901 15942 15943 15949 15990 16000 16017 16038 16181 16200 16205 16220 16371 16382 16383 16402 16514 16518 16659 16660 16688 16693 16772 16781 16861 16869 16916 16929 16931 16962 17063 17084 17127 17277 17303 17338 17368 17383 17392 17400 17429 17456 17513 17533 17543 17550 17567 17593 17678 17684 17752 17783 17822 17826 17849 17880 17885 17898 17914 17916 18012 18044 18055 18122 18147 18174 18189 18260 18487 18513 18519 18520 18609 18620' 18662 18669 18673 18689 18744 18797 18816 18839 18884 18886 18970 18972 19058 19105 19122 19136 19140 19147 19161 19217 19244 19245 19279 19299 19356 19374 19534 19546 19555 19562 19606 19607 19614 19615 19688 19706 19739 19743 19771 19790 19808 19834 19851 19855 19860 19898 19983 20001 20039 20049 20076 20078 20087 20107 20179 20223 20234 20238 20261 20279 20317 20380 20481 20495 20514 20551 20599 20615 20638 20666 20667 20726 20763 20790 20817 20942 20966 20967 21064 21103 21111 21213 21238 21258 21331 21361 21434 21502 21508 21539 21546 21579 21595 21605 21628 21633 21665 21702 21770 21776 21801 21803 21859 21881 21896 21956 21959 21976 Nederlandsche Volksdlenst wil: Een gezond gezin Een bloeiend volk! Op Zondag 15 Februari hopen on2e dierbare Ouders en, den dag te herdenken waarop zij voor 25 jaar in het huwelijk zijn getreden. Hun dankbare kinderen. Receptie van 25 uur. Alkmaar, Februari 1942. B. Bottemannestraat 58. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, in het Cen traal Ziekenhuis, onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mevrouw Wed. van PIETER JOHANNES DE VOS, in den ouderdom van 65 jaar. Hoorn, Kleine Noord 17, N. E. PRUIMBOOM DE VOS. A. PRUIMBOOM. INEKE. HENK. Alkmaar, R. VELTHUIJS. Scheveningen, M. VELTHUIJS—BEERS Alkmaar, A. A. BURGER— VELTHUIJS. Den Helder, W. VELTHUIJS. T. VELTHUIJS—SOK. Neven en Niohten. Alkmaar, 9 Februari 1942. Oudegracht 153. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Vrijdag op de Gemeente-Begraafplaats. Vertrek vanaf huis, nam. twee Heden overleed in het Academisch Ziekenhuis te Leiden, onze geliefde Dochter en Zuster bij leven onderwijzeres, te Medemblik, in den ouderdom van 30 jaren. Uit aller naam, J. BARKMAN. Alkmaar, 9 Febr. 1942. Hiermede betuigen w(j onzen har- telijken dank voor de vele blijken van deelneming, betoond na het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader HARM VAN DEN HOF. Uit aller naam, Wed. H. VAN DEN HOF- DE WEERD. Alkmaar, 10 Febr. 1942. Stationsweg 168. Heden kon ik bij VAN GEND LOOS mijn verloren Etui met inhoud door hen gevonden, in ontvangst nemen. Allen hartelijk dank. P. DE GRAAF, Vrachtrijder, Sint Pancras, Biedt zich aan een alle dagen vrij. Brieven letter K, J. VAN KAMPEN, St. Pancras. NOORDSCHARWOUDE, 10 Febr. (Noordermarktbond)77000 kg Roo- de kool 7.30; .16200 kg Gele kool 6.80; 214700 kg D. witte kool f 5; 3900 kg Uien 5.80. WARMENHUIZEN, 9 Febr. 1942. 14000 kg Roode kool 7.30; 6100 kg Gele kool 6.80; 14000 'kg D. witte kool 5. LANGENDIJK, 10 Febr. (Lan- gendijker Groentenveiling). 57400 kg roode kool 7.30, 51200 kg gele kool 6.80, 150.000 kg Deens.ehe witte kool 5, 15400 kg uien 5.80, 8000 kg peen 5.20. ALKMAAR. GEBOREN: Martha J„ d. van Wil lem Vroling en E. C. Veken. Mar- garetha M., d. van Johannes J. M. Koekenbier en P. Vriens. Catha- rina M„ d. van Anthonij Pieterse en C. Tamis. OVERLEDEN: Petrus Beentje, ge huwd met C. Hoogewerf, 58 jaar. BERGEN (30 Jan. t/m. 5 Febr. Overleden Caffoarina Clasii- na Maria Delis, oud 1 ma:.nd (over leden te Alkmaar). Wilhelmus Johannes Ensering, oud 80 jaar (pye;;Ieacn te Alkmaar),

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 3