DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Duitschland strijdt voor Europa De bolsjewisten lijden zware verliezen aan het Oostfront. De oorlog in Oost-Azië. i)e oonog in Wed.-indië. De strijd in het Oosten. volksojüënst: BEKENDMAKING. Ontslagen burgemeesters. DISTRIBUTIE-NIEUWS. ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 35. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.28, elke regel meer 0.26, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, w. r-i... JLi qko postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. woensaag u reouan Duitsch legerbericht, Hoofdkwartier van den Führer, 10 Febr. (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: Aan het O. front heeft de tegen stander "in den loop van de voort durende gevechten wederom zwa re, bloedige verliezen geleden. Eigen aanvalsacties leverden plaatselijke successen op. 16 vijan delijke tanks werden vernietigd. Het luchtwapen heeft den af- weerstrijd van het leger gesteund door doeltreffend optreden van gevechtsvliegtuigen en duikbom menwerpers. Met succes heeft het scheepsdoelen in de wateren van de O. Krim bestreden. Voor Leningrad zijn nieuwe, door sterke strijdkrachten uitgevoerde uitbraakpogingen van den vijand vruchteloos gebleven. Artillerie van het leger heeft voor den oor log belangrijke doelen bij Kroon stad met succes beschoten. Bij den succesvollen afweer van zeer zware massale aanvallen van den tegenstander hebben de 23ste divisie gemotoriseerde infanterie en het Vlaamsche legioen zich bij zonder onderscheiden. Zooals reeds in éen extra-be richt bekend is gemaakt, hebben Dutische duikbooten in den Atlan- tischen oceaan acht vijandelijke koopvaardijschepen met een tota len inhoud van 50.000 brt. alsmede een korvet tot zinken gebracht. Een ander groot schip werd door torpedotreffers zwaar beschadigd. Van deze schepen werden er zes met een totalen inhoud van 34.500 brt. voor de N.-Amerikaansche kust vernietigd. In N.-Afrika wederzijdsche ver kenningsactiviteit. Duitsche for maties gevechtsvliegtuigen en duikbommenwerpers hebben, zwaar door jagers beschermd, steunpunten, colonnes vrachtauto's en materiaalopslagplaatsenvan den vijand in de Marmarische woestijn en in N.-Egypte gebom bardeerd. Tijdens luchtgevechten werden in dit gebied 3 vijandelijke toestellen neergeschoten. Ten W. van Mersa Matroe heeft een Duitsche formatie vliegers in het O. van de Middellandsehe zee een zwaar beveiligd Brit'sch con- vooi met bijzonder succes aange vallen. Daarbij werden een lichte kruiser, een torpedobootjager en twee groote transportschepen door voltreffers met bommen zoo zwaar beschadigd, dat de vernietiging va neen deel dezer schepen ver wacht kan worden. Vliegvelden en andere militaire installaties van het eiland Malta zijn overdag en des nachts met bommen bestookt. Bij den afweer van aanvalspo- gingen van het Britsche luchtwa pen in de Duitsche bocht heeft Oberfeldwebel Lueth binnen één uur 3 vijandelijke bommenwerpers neergeschoten en daarmede het aantal van zijn luchtoverwinnin gen gebracht op 29. De strijd om Singapore. Sedert Maandag hebben de Japan ners onafgebroken op de meest ver schillende plaatsen van de eiland vesting Singapore troepenlandingen uitgevoerd en materiaal aan land gebracht, zdo melden de laatste be richten. Stoottroepen hebben in bij na alle gevechtssectoren nieuwe ter reinwinst kunnen behalen. Van het vliegveld Tengah uit, (een der 4 militaire luchtsteunpun- ten op het eiland), dat Maandag be zet werd, trokken Japansche strijd krachten in Z. O.-richting naar de stad Singapore op en waren nog slechts ongeveer 14 km. van de stad verwijderd. De voornaamste ge vechtslinie strekt zich thans uit van Tengah in N. O.-richting tot de om geving van de oorlogshaven Seletar. Vooral om deze haven spelen zich uiterst felle gevechten af. De Japan sche luchtmacht is sinds het begin der operaties voortdux-end in actie en valt vijandelijke stellingen, voor al echter batterijen, met bommen van het zwaarste kaliber aan. De stellingen artillerie bij Changi, op de N. O. punt van het eiland, waar de zwaarste stukken geschut zouden staan, zijn een der voornaamste doelen van deze bomaanvallen. De vijand beperkt zich in den luchtaf weer uitsluitend tot luchtdoelge schut. Luchtgevechten hebben zich tot dusver niet afgespeeld en men rekent er van Japansche zijde ook niet op, dat zich nog vijandelijke machines op het eiland bevinden. In den centralen sector zijn reeds gevechten om de voornaamste ver dedigingslinie van het eiland begon nen. Volgens de berichten kan er geen twijfel over bestaan, dat deze strijd met de grootste verbittering en hevigheid gevoerd wordt. Vijan delijke kazematten, vooral ten Z. W. en Z. O. van den Dam, werden door de Japanners met handgranaten en vlammenwerpers veroverd, alsook de verdedigingswerken, die de Engel- schep nog de allerlaatste weken in het N. W.-deel van het eiland had- den opgericht. Van beslissende beteekenis voor de eerste successen der Japanners is de verrassende factor geweest. De landingen konden bijna zonder ver liezen worden uitgevoerd. Hierop had men zelfs van Japansche zijde niet gerekend. Het feit evenwel, dat de Japanners op hetzelfde oogen- blik op de meest verschillende plaat sen van het eiland landden en met handig gebruik maken van den toe stand van het terrein tot. de vijan delijke stellingen doordrongen, heeft groote verwarring onder de gelede ren van den vijand teweeggebracht. Daar komt bij, dat de verdedigers ten deele strijdkrachten zijn, die reeds op het gebied van het schier eiland Malakka voortdurend ge noodzaakt waren terug te trekken, waaronder hun moreel ongetwijfeld heeft geleden. De berichten ver melden, dat de ongeveer 20.000 man sterke verdedigers grootendeels zijn samengesteld uit overgebleven strijd krachten van de 18e Britsche divisie en van de 9e Australische divisie, alsmede uit het corps vrijwilligers en uit de 23e brigade. Nieuwe vorderingen, Naar uit een niet officieel bericht van het front op Singapore blijkt hebben de Japansche troepen van liet vliegveld Tengah gisterochtend na zware gevechten den weg Singa poreKranji ten Z. van Boekit Panjang bereikt. Daarmede is reecis de beslissende strijd om den binnen sten versterkingsgordel van de stad Singapore begonnen. Eiland Singapore, 10 Febr. (Domei) De Japansche troepen. die gister avond Tengah, in het W. deel van Singapore, hadden veroverd, leveren ten O. van dit vliegveld een hevig gevecht met vijandelijke troepen. Naar Reuter officieel uit Singa pore meldt, hebben de Japanners gisternacht kans gezien in de streek tussehen Soengei Mandai en Soen- gei Kranji opnieuw te landen op enkele plaatsen. De vijand aldus dit bericht heeft zijn aanvallen met stuka's en mitrailleurs op onze vooruitgescho ven stellingen in den W.-sector den geheelen dag zonder ophouden voortgezet en ook heeft hij met groo te formaties vliegtuigen van aan zienlijke hoogte bomaanvallen ge daan. Overgave van Singapore geëischt. Tokio, 10 Febr. (DNB). Naar ver luidt, heeft de. Japansche comman dant aan het front op Malakka, ge neraal Jamasjita, de overgave van Singapore geëischt. Indische troepen tegen Singapore. Deelen van Indische troepen,' die kortgeleden nog onder Britsch bevel stonden, strijden thans. naar Dorpei uit Johore meldt, schouder aan schouder met Japansche troepen #an het front van Singapore. Brug naar Singapore hersteld. Uit Johore Baroe wordt gemeld: Een onafgebroken stroom van Ja pansche troepen en voorraden glijdt thans over de brug van Johore om de Japanners op het eiland te ver sterken, nadat de genie den geheelen nacht hard heeft gewei'kt aan het herstel van dezen dijk met brug, die de Britten bij hun terugtocht naar het eiland hadden opgeblazen. Ook ditmaal hebben de zwemmers, evenals bij de voorbereiding der lan dingen, weer belangrijke diensten aan de Japansche actie bewezen. Den nacht vóór het groote offensief zwommen zij onder dekking der Ja pansche artillerie naar den dijk om een onderzoek in te stellen naar de plaatsen, waar deze was vernield. Zoodra de vijand het zuidelijke uit einde van den dijk had ontruimd, werden ijlings de noodige herstellin gen uitgevoerd met materiaal, dat men al had kunnen gereedmaken. De strijd op de Philippijnen. Stockholm, 10 Febr. (A.N.P.) Offi cieel wordt uit Washington gemeld, dat Japansche versterkingen aan land zijn gezet in de Golf van Lin- gajen. De laatste 24 uur is hevig ge vochten op het schiereiland Bataan. De strijd in Birma. Ex'gens in Birma, 10 Febr. (Do mei). Den geheelen dag hebben de Japanners gisteren vijandelijke troe penconcentraties en verbindingen ten N. van Martaban aan de^ rivier de Salwien aangevallen. Martaban bezet. Naar Domei meldt hebben de Ja pansche expeditietroepen Dinsdag ochtend Martaban bezet. Martaban, een vrij groote havenplaats, ligt aan den W. oever van de baai waarin de rivier Salwien uitmondt. Van het reeds enkele dagen geleden ingeno men Moelmein leidt de spoorweg over Martaban naar Rangoon met een zijtak naar den weg door Birma. Opmarsch naar Rangoon. De Japansche troepen zijn na hevig artillerievuur de rivier de Salwien overgestoken en ondanks feilen Brit- schen tegenstand den opmarsch naar Rangoon begonnen, naar Domei meldt uit Moelmein. ZONDAGMIDDAG werd in den Dierentuin in Den Haag een één- pansmaaltijd georganiseerd ten bate v. h. Duitsche Winterhulp Werk (W.h.D.j, waaraan met andere Duifscfte autoriteiten Rijkscommissaris Dr. Seyss Inquart deelnam. Op onze foto in het midden derde van links de Rijkscommissaris te midden van zijn volksgenooten. (Stapf-Mol) BEZOEK VAN NEDERLAND- SCHE ARBEIDSKAMERA DEN AAN MAAGDENBURG. In de met de Duitsche en Nederlandsche kleuren ver sierde zaal in het huis van den Duitschen Arbeid in Maagdenburg sprak de Com missaris van het N.V.V. tot de Nederlandsche arbeiders .in Duitschland. (Polygoon-D.A.F.) Japansche landing bij Makassar. Sjanghai, 10 Febr. (D. N. B.) Het weermachtsbericht van Batavia deelt mede, dat Japansche troepen aan land zijn gezet in Zuid-Celebes, in de nabijheid van Makassar. De luchtaanvallen op Soerabaja. Rome, 10 Febr. (A. N. P.) Volgens een bericht van de „Giornale d' Ita lia" uit Macao zijn tijdens de vier luchtaanvallen, die de Japanners tot nu toe op Soerabaja hebben onder nomen, 140 Engelsche, Nederlandsen- Indische en Amerikaansche vlieg tuigen neergeschoten of op den grond vernield. Batavia en Soerabaja geëvacueerd? Stockholm, 10 Febr. (D. N. B.) Volgens een bericht van den Lon- oenschen correspondent van Goete- borgs Handels. Och Sjoefartstidning zou de burgerbevolking uit Batavia en Soerabaja worden weggevoerd. De halve cirkel rondom de Neder- landsch-Indische eilanden ten N. van Java wordt steeds nauwer sa mengetrokken. Het eene vliegtuig na het andere gaat verloren. Er zijn geen Spitfires en geen Hurricanes meer. De aanwezige jagers zijn veel te gering in aantal. Pontianak is thans in handen van de Japanners. Overal stelt men de vraag: Wanneer komt de invasie? De gevechten bij Ain bi Gaza>a geëindigd. Italiaansch legerbericht. Rome, 10 Febr. (Stefani). Het le- gerbericht van heden luidt: In het gebied van Ain el Gazala zijn gevechten tussehen vooruitge schoven elementen te onzen vooi-- deele geëindigd. Formaties luchtstrijdkrachten heb ben groote colonnes van den tegen stander, bestaande uit gemotoriseer de voertuigen, verslagen; een be langrijk deel er van werd vernield. Tijdens een reeks zegevierende gevechten hebben Duitsche jagers elf Engelsche vliegtuigen neerge schoten zonder verliezen te lijden. De acties van het Duitsche lucht wapen tegen het eiland' Malta zijn voortgezet. Ital.iaansehe bommenwerpers heb ben Zondagnacht wederom met suc ces een aanval gedaan op de vloot- basis van Alexandrië. Vijandelijke vliegtuigen hebben sommige plaatsen in Griekenland gebombardeerd en eenige civiele ge bouwen doen instorten; onder de Grieksche bevolking vielen 11 doo- den 11 gewondep, Een van onze pa trouilles torpedovliegtuigen, die in het O. van de Middellandsehe zee een vijandelijk convooi had ontdekt, dat geëscorteerd werd, heeft een zwaren kruiser getroffen. Een eeTezaak is het Winterhulp te steunen. Gironummer van de W. H. N. 5553. DE BENOEMING VAN STANLEY TE MOSKOU. Geneve, 10 Febr. (D.N.B.) Uit Washington wordt gemeld: Ten aanzien van de benoeming van admiraal Stanley tot Ameri- kaansch ambassadeur in Moskou wordt eraan herinnerd dat daax'mede voor de tweede maal binnen 18 maanden een admiraal wordt uitge zonden naar een belangrijke Euro- peesche hoofdstad als ambassadeur'. Stanley gaat door als goed bekend met ravitailleeringsproblemen en vertrouwd met de Oost-Aziatische problemen. In Washington neemt men aan, dat zijn kennis van Oost- Azië nuttig zal 2ijn, wanneer hij zich zal moeten bezig houden met de Si berische positie der Sovjet-Unie en haar betrekkingen tot China en Ja pan. Stanley is 69 jaar. Berlijn, 10 Febr. (D.N.B.) Vier da gen lang hebben, naar het D.N.B wordt gemeld, de bolsjewisten met 6 regimenten infanterie ten O. van Charkow storm geloopen op een re giment infanterie. Ondanks het ster ke gebruik maken van artillerie door den vijand behielden de Duit sche infanteristen hun stellingen te gen alle aanvallen bij grimmige koude en ijzigen sneeuwstorm. De meeste aanvallen der bolsjewisten werden door geconcentreerd vuur en in zeer nauwe samenwerking mét de Duitsche artillerie reeds voor de Duitsche- linies afgeslagen. Waar het den vijand gelukte tijdelijk in de Duitsche stellingen door te dringen, werd hij tijdens verbitterde gevech ten van man tegen man en in huizen of door vermetel uitgevoerde tegen aanvallen weer tei-uggeworpen. Er konden meer dan 4000 doode bolsje wisten voor het terrein van het regi ment geteld worden. Finsche succes t|i. Helsinki, 10 Febr. (D.N.B.) Het Finsche legerbericht van heden be helst o.a. het volgende: In de tWeedaagsche gevechten aan het O. front, waarvan reeds 8 Febr. is melding gemaakt, is de 367e Sovjet-divisie volkomen verslagen DE NORMANDIE. Lissabon, 11 Febr. (A.N.P.) Vol gens een bericht van den Engelschen nieuwsdienst uit New-York zou de toestand van alle personen, die bij den brand van de „Normandië" ge wond zijn geraakt een honderdtal bevredigend zijn. Getuigen leb ben verklaard, dat de brand ont staan is door de vlam van een las- seher, waardoor balen kapok in brand geraakten. De Normandië gekanteld. Lissabon, 10 Febr. (A.N.P.) Naai de Britsche nieuwsdienst meldt, heeft Andrews, de bevelhebber van het derde vlootdistrict, om midder nacht het bevel gegeten, dat ieder een de „Normandië" moest vei'laten. Hij zeide, dat dit niet beteekent, dat men alle hoop op behoud van het schip heeft opgegeven. Hij zeide de reactie van het vaartuig op den vloed te willen afwachten, die onge veer 6 uur (11 uur Britsche zomer tijd) zal opkomen. De Britsche nieuwsdienst meldt vei-der, dat de Normandië om 6 uur 45 gekanteld i» Toen de wand van het groote schip tegen het ijsdek van de haven sloeg, vernam men een dondei-end gekraak. De schade wordt geraamd op vijf milloen dollar. Drie dekken zijn vei-- nield. Een persoon is om het leven gekomen; 128 personen werden ge wond. Volgens de meening van de des kundigen zal het herstel van het schip verscheidene maanden duren. Frankrijk eischt schadeloos stelling. Vichy, 10 Febr. (D.N.B.) De Fran- sche regeering zal, naar men Dins dagavond van bevoegde ^ijde ver nam, van de Ver. Staten een scha deloosstelling voor de Normandië eisclien. In welingelichte kringen alhier wordt hierover gezegd, dat de Nor mandië door de Amerikaansche re geering gevorderd is en dat' in dit geval liet volkenrecht voorziet in het verstrekken van een compen satie. -s Helpt moeder en kind Wordt lid van den NEDERLANDSCHEN 's-Gravenhage, 10 Febr. Het Rijks commissariaat maakt bekend: De commissaris-generaal bestuurs zaken en 'justitie benoemde op grond van par. 3 der verordening no. 108 1940 (4e verordening over bijzonde re bestuursrechtelijke maatregelen) met inachtneming van par. 4 alinea 1 der verordening nr. 3 - 1940 over de uitoefening der regeeringsbevoegd- heden in Nederland, tot burgemees ters: den heer K. M. Brouwers, com mies te Vught tot burgemeester van Schaesberg, den heer W. H. M. E. Simons, belastingambtenaar te Heer len, tot burgemeester van Ubach over Worms, den heer W. J. Beckers, gemeente-anjbtenaar te Eij gelshoven, tot burgemeester van Nieuwenha- gen, den heer J. N. Klein, beambte der marechaussee te Cadier en Keer tot burgemeester van Grubbenvorst, den heer A. C. de Leis, staatsmijn ambtenaar te Heerlen, tot burge meester vari Posterholt, den heer J. Schreurs, oud-onderwijzer te Heel en Panheel, tot burgemeester van Heel en Panheel, den heer H. J. v. d. Berg, staatsmijnambtena|r te Heer len, tot burgemeester van Belfeld, en den heer H. (M. Gossens, gemeente ambtenaar te Vierlingsbeek, tot bur gemeester van Kessel. Tegelijkertijd heeft de commissa ris-generaal voor bestuurszaken en justitie de aan den burgemeester van Kerkrade, mr. A. M. P. Thomas sen verstrekte opdracht tot tijdelijke waarneming van het burgemeester schap van Schaesberg en Ubach over Worms met dank voor de bewezen diensten ingetrokken. 's-Gravenhage, 10 Febr. De staats courant bevat besluiten van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, waarbij ont slag wordt verleend aan H. A. van Voorst van Beest als burgemeester van Oostvoorne en aan A. Warnaar als burgemeester van Hazerswoude. MUTATIES BIJ HET DEP. VAN VOLKSVOORLICHTING. 's-Gravenhage, 10 Febr. Het hoofd van de afd. actieve propaganda van het dep. van volksvoorlichting en kunsten, de heer N. Oosterbaan, is met ingang van 1 Febr. 1942 be noemd tot hoofd der afd. informatie en documentatie van hetzelfde departement. De heer Ernst Voorhoeve, propa gandaleider der N.S.B., is met in gang van denzelfden datum be noemd tot hoofd van de afd. actieve propaganda en raadsadviseur van het dep. van volksvoorlichting en kunsten. v ACHT KOOPVAARDIJ SCHEPEN TOT ZINKEN GEBRACHT. Extra-bericht van het Duitsche opperbevel. Uit het hoofdkwartier van den Führer, 10 Febr. (D.N.B.) Het opperbevel van de weer macht maakt bekend: Duitsche duikbooten hebben in den Atlantischen Oceaan 8 vijandelijke koopvaardijschepen met een totalen inhoud van 50.500 brt. alsmede een korvet tot zinken gebracht. Een ander groot schip werd door torpedo treffers zwaar beschadigd. Van deze schepen werden er 6 met een totalen inhoud van 34.500 brt. voor de Noord - A me rik a an - sche kust vei'nietigd. Reeds in een gedeelte van ons vorig nummer geplaatst. JAPANNERS BEZETTEN DE BOEKIT TIMAH. Tokio, 11 Febr. (Domei). Het kei zerlijke hoofdkwartier maakt be kend, dat Japansche strijdkrachten die op het eiland Singapore operee- x-en, in de vroege ochtenduren de Boekit Timah, het hoogste punt van het eiland, op slechts 9 km afstands van de stad Singapore, hebben be stormd en bezet. De Boekit Timah, die 177 meter hoog' is, verschaft uit zicht op de stad. Het communiqué vermeldt vei-der, dat de Japansche troepen voortgaan met den vijand voor zich uit te drijven. Lichte Britsche kruiser gebom bardeerd. (D.N.B.) - Van bevoegde Duitsche zijde verneemt het D.N.B. het volgende: Ten Noordoosten van Tobroek is Dinsdag een lichte Brit sche kruiser door een Duitsch ge vechtsvliegtuig gebombardeerd. Het Duitsche gevechtsvliegtuig wist bommen van zwaar kaliber vlak naast de scheepswand te plaatsen. Nadat de bommen ontploft waren, vei-minderde de kruiser vaart en bleef met slagzij liggen. Engelsch vliegtuig in Londen sche wijk neergestort. (A.N.P.) - Naar de Engelsche nieuwsdienst meldt, zijn zeven personen, onder wie de bestuurder, om het leven ge komen, toen een Britsch vliegtuig in den nacht van Dinsdag op Woensdag in een Londensehe stadswijk op een huis neerstortte. Zes andere perso nen werden gewond, van wie zich 3 in een ziekenhuis- bevinden. Van de bewoners van het huis kwamen 5 personen om het leven. Dit nummer bestaat uit vier pagina's. VERDUISTER GOED I ZON 11 Febr. onder: 18.45 12 Febr. op: 9.03 MAAN 11 Febr. op: 5.39 onder: 14.38 15 Februari Nieuwe Maan UITREIKING INLEGVELLEN VOOR DISTRIBUTIE STAMKAARTEN. b. van 4 t.m, van 0 Lm, b. c. d. De BURGEMEESTER van ALK MAAR maakt bekend dat vanaf DONDERDAG 12 FEBRUARI 1942 door den DISTRIBUTIEDIENST ALKMAAR een aanvang zal worden gemaakt met de uitreiking van inleg vellen voor de distributiestam kaarten. Uitgereikt zullen worden: voor houders van boterkaarten inlegvellen: KI voor personen van 21 jaar en ouder. K2 voor personen van 14 Lm. 20 jaar. K3 voor personen van 4 Lm. 13 jaar. K4 voor personen van 0 Lm. 3 jaar. voor houders van vetkaarten. inlegvellen: LI voor personen van 21 jaar en ouder. L2 voor personen van 14 t.m, 20 jaar. L3 voor personen 13 jaar. L4 voor personen 3 jaar. De inlegvellen worden ALLEEN uitgereikt aan personen, die zijn op genomen in het bevolkingsregister van de Gemeente Alkmaar. Hierop wordt een uitzondering ge maakt ten aanzien van: a. schippers en woonwagen bewoners; de vaste bevolking van kost scholen, gestichten en derge lijke, inrichtingen; gedetacheerde marechaussee's; tengevolge van de oorlogsom standigheden tijdelijk elders verblij venden. Ten opzichte van de uitreiking is de volgende regeling vastgesteld: Voor hen, wier geslachtsnaam begint met: Letter A, C, of D. op Donderdag 12 Februari 1942. Letter Ba t.m. Bla op Vrijdag 13 Februari 1942. Letter Ble t.m. Bij op Zaterdag 14 Februari 1942. Letter E, F of G op Maandag 16 Februari 1942. Letter H op Dinsdag 17 Februari 1942. Letter I, J of L op Woensdag 18 Februari 1942. Letter K op Donderdag 19 Februari 1942. Letter M of N op Vrijdag 20 Februari 1942. Letter O, P of Q op Maandag 23 Februari 1942. Letter R. T of U op Dinsdag 24 Februari 1942. Letter S op Woensdag 25 Februari 1942. Letter V op Donderdag 26 Februari 1942. Letter W, X, Y of Z op Vrijdag 27 Februari 1942. De uitreijdng zal geschieden op de navolgende plaatsen, t.w.: Ie. In het Schoolgebouw aan de Brillesteeg. (In dit gebouw zal op twee plaatsen worden uitgereikt). 2e. In de voormalige Keetkolk- school, ingang Westerkolkstraat. De kantoren zullen op boven genoemde data geopend zijn van 9.30 uur v.m. tot 4 uur n.m. De inlegvellen worden alleen uitgereikt op vertoon van de distri butiestamkaart en tegen inlevering van bon 13 van de bonkaart „RE SERVE". Aan personen beneden 18 jaar werden geen distributie bescheiden afgegeven. Er wordt met nadruk de aandacht op gevestigd, dat men bij de in ont- vangstname der inlegvellen dient na te gaan of alle inlegvellen aanwezig zijn. Het niet ontvangen van een inleg vel beteekent het niet ontvangen van levensmiddelenrantsoenen. Van reclames NA het verlaten van het uitreikingslokaal kan geen nota worden genomen. Men dient de inlegvellen af te halen op den dag, welke daarvoor is tangegeven. •ALKMAAR, den lOden Febr. 1942. De burgemeester voornoemd: F. H. VAN KINSCHOT. TOILETZEEP VOOR ARTSEN, TANDARTSEN EN VEEARTSEN. De Leider van den Distributie- dienst, Kring Alkmaar, maakt be kend dat door practisoe rende artsen*, tandartsen en veeartsen van 10 t/m. 13 Februari 1942 rantsoenbonnen voor toiletzeep kunnen worden af gehaald aan het Distributiekantoor, Breedstraat' 40 (Gemeente Museum) De distributifestamkaart moet worden overgelegd. De Leider voornoemd, H. BAKKER. V

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1