DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. mDuitschland strijdt voor Europa Succesvolle Duitsche aanvallen aan het O-.front. Wederzijdsche luchtaanvallen. Voorzitter dierenar sen- kamer benoemd. DISTRIBUTIE-NIEUWS. De strijd in Ned.-lndië. Uitreiking der nieuwe bonkaarten. Distributie rijwielen in voorbereiding. ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 51. xDeze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar f 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63, Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.28, elke regel meer 0.26, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Maandag 2 Maart 1942 Duitsch legerbericht. Hood-kw artier van den. Fiih- rer, 28 Febr. (D.N.B.) Het op perbevel der weermacht maakt bekend-: Op de Kram heeft de vijand tegelijkertijd voor Seba-s- topol en op liet schiereiland Kertsj met sterke, door pantser wagens en vlie-gtuigei onder steunde strijdkrachten aangeval len. In verwoede gevechten werden de aanvallen onder hooge bloedige verliezen van den. tegenstander afgeslagen. Voor een deel zijn de gevechten nog aan den gang. Voor Sebastopol wer den 9, op het schiereiland 35 vijandelijke pantserwagens bui ten gevecht gesteld. Aan het Donets-front is even eens een met sterke strijdkrach ten en pantserwagens ondernomen vijandelijke aanval mislukt. Ook in de overige sectoren van het oostelijke front herhaalde de vijand zijn vruchtelooze en m.et groote verliezen geaard gaande aanvallen. Aanvalsacties van af deelingen van het leger en de Waffen-S.S. hadden succes. In totaal werden alleen gisteren aan het oostelijke front 75 vijande lijke pantserwagens vernield. In Noord-Afrika hebben Duit sche en Italiaansche vliegtuigfor maties in scheervlucht Britsche troepenconcentraties uiteenge dreven en vliegvelden en haven installaties van den vijand met bommen en met de boordwapens aangevallen. Vijf Britsche vlieg tuigen werden op den grond ver nield, 2 in luchtgevechten neer gehaald. Op Malta werden bij aanvallen van Duitsche gevechtsvliegtuigen op de haven La Valetta bom- treffers van zwaar kaliber ge plaatst op magazijnen en opslag plaatsen. Een Britsche duikboot werd door beschieting met de boordwapens beschadigd. Duitsche duikbooten hebben op den Atlaptischen Oceaan 5 sche pen van 42.000 brt. in totaal tot zinken gebracht. Bovendien zijn 2 groote schepen door torpedo- treffers beschadigd. In het zee gebied rond Engeland hebben bomtreffers van Duitsche ge vechtsvliegtuigen 2 vrij groote koopvaardijschepen zwaar be schadigd. - Aan de Noord-Fransche kust is in den afgeloopen nacht een aan tal Britsche Valschermjagers ge land. Nadat zij een zwakke kust- bewakingspost hadden overval len, trokken zij zich twee uur later onder den druk der Duit sche tegenmaatregelen over zee terug. Bij vluchten, die Britsche bom menwerpers vannacht boven het Duitsche kustgebied ondernamen werden 3 der aanvallende vlieg tuigen neergehaald. Het legerbericht van 1 Maart luidt als volgt: Op het schiereiland Kertsj ver loor de vijand in de gevechten der laatste dagen meer dan 4.000 doo- den en 66 pantserwagens. In den nacht van 26 op 27 Febr. drongen Duitsche stoottroepen 3d kilometer ver over het ijs van de zee van Azof tot den zuidelijken oever door en vernietigden, zonder zelf verliezen te lijden, een vijandelijk steunpunt met zijn bezetting. j. Aan het Donet-front zijn nog hevige gevechten gaande. Italiaan- sche en Slowaaksche troepen sloe- gen Sovjet-aanvallen welke door pantserwagens gesteund werden, af. De luchtmacht vernietigde in verschillende sectoren van het O.- front vijandelijke stellingen en pantserwagens, kanonnen en voer tuigen. Iri het hooge Noorden waren dplltreffende luchtaanvallen ge richt op militaire inrichtingen van de haven van Moermansk. Een groot transportschip werd door bommen beschadigd. In Noord-Afrika werden Britsche verkenningsafdeelingen verdre ven. Duitsche jagers vernietigden vijandelijke gepantserde verken- ningstroepen. In het gebied van het Kanaal schoot een zwerm Duitsche jagers, zonder zelf verliezen te lijden, drie vliegtuigen van een sterke Britsche formatie jachtvliegtuigen omlaag. Een ander vijandelijk jachtvliegtuig werd aan de Bel gische kust in een luchtgevecht neergeschoten. Italiaansch legerberich.t Rome, 28 Febr. (Stefani). Het 637e weermachtsbericht luidt: In Cyrenaica hebben Italiaansche en Dqjtsche vliegtuigformaties co lonnes op marsch en in rust, troe penconcentraties en vloot- en vlieg tuigbases krachtig met borfcmen en machinegeweervuur bestookt. Tal rijke gemotoriseerde strijdmiddelen en enkele op den grond staande vliegtuigen werden vernield of zwaar beschadigd. De vijand ver loor twee toestellen in luchtge vechten. Duitsche vliegtuigen hebben overdag en des nachts het eiland Malta aangevallen en er werden voltreffers waargenomen op depots en opslagplaatsen. In de buurt van de haven La valetta werd zichtbaar een Engelsche duikboot getroffen. Het legerbericht van 1 Maart luidt: Tijdens een feilen strijd tusseheri verkenningsafdeelingen ten Z. O. van Tmimi hebben wij vier pantser wagens vernield, eenige gevangenen gemaakt en den vijand genoodzaakt terug te trekken. Ondanks de moei lijke weergesteldheid heeft een van onze formaties jagers onder bevel van majoor Antonio Vizzotto op zeer stoutmoedige wijze een aanval met machinegeweren gedaan op het vliegveld El Adem, waarbij een tien tal op den beganen grond staande vijandelijke machines vernield werd. Tijdens haar terugkeer naar de basis, waar alle toestellen behouden zijn aangekomen, heeft deze forma tie nog een aanval gedaan op eon- centarties gemotoriseerde strijd krachten, welke operatie eveneens met volledig succes verliep. De acti viteit van den vijand bleef beperkt tot nachtelijke luchtaanvallen op Tripolis en Benghasi, waar een Engelsch vliegtuig door het lucht doelgeschut werd neergehaald. De bemanning sprong aan een val scherm uit het toestel en werd ge vangen genomen. Duitsche vliegtuigen gingen voort met het bombardeeren van Malta. Gistermorgen is een vijandelijke bommenwerper ter hoogte van Pan- telleria neergestort. De uit 5 perso nen bestaande bemanning is omge komen. Een andere bommenwerper, die een noodlanding verrichtte in de omgeving van Pachino (Syracuse) geraakte in brand. De zes inzitten den, onder wie een kapitein en een Amerikaan, werden gered en krijgs gevangen gemaakt. Een Italiaansche transportschip dat uit Libye terugkeerde met een DenxHaag, 28 Febr. Het 'Rijks commissariaat maakt bekend: De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied heeft op grond van art. 1 van zijn verorde ning no. 17/42 (zesde verordening, waardoor de verordening nr. 108/40 wordt aangevuld) den directeur van den rijksveterinairen dienst, dr. B. J. C. te Henpepe te Rotterdam, be noemd tot voorzitter van de Neder landsche dierenartsenkamer. Voorts heeft de Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche ge bied op grond van art. 3 van zijn verordening nr. 108/40 (vierde ver ordening omtrent bijzondere be stuursrechtelijke maatregelen) den directeur van het Rijksseruminsti- tuut, dr. C. J. de Gier te Rotterdam, benoemd tot plaatsvervangend voor zitter van de Nederlandsche dieren artsenkamer. DUITSCHE SOLDATEN BIJ HET VELLEN VAN BOOMÈN IN HET HOOGE NOORDEN. (Weltbild-Polygoon-P.K. Schafer) „KAZEMATTEN GROEIEN IN DE DUINEN". Onvermoeid arbeiden de mannen aan het groote werk. (Orbis-Holland-P.K. Kripgens) Koepang geheel door Japanners bezet. Tokio, 28 Febr. (Domei). Japan- sche marine-valschermtroepen, die op 20 en 21 Febr. in nauwe samen werking met mariniers en land- en luchtstrijdkrachten bij verrassing op enkele kilometers ten Oosten van Koepang (Nederlandsch Timor) wa ren geland, hebben Koepang volle dig bezet. Aanval op Britsche vloot- formatie ter hoogte van Batavia. Tokio, 28 Febr. (Domei). Japan- sche bommenwerpers, die contact zochten met den vijand, hebben op 27 Febr. ter hoogte van Batavia een Britsche vlootformatie waargeno men. Zij vielen een kruiser van de ,Exeter"-klasse aan, die in brand vloog en niet meer kon manoeu- vreereh. Een andere formatie Japansche marine-vliegtuigen nam op denzelf den dag op 30 mijl van Batavia 3 vijandelijke oorlogsschepen waar. Twee bommen troffen een kruiser van het type „Exeter". Alle Japan sche vliegtuigen keerden onbescha digd op hun basis terug. De andere kruisers hadden de vlucht genomen. Japansche landing op Java. Stockholm, 1 Maart. (D.NB.) Naar de Britsche nieuwsdienst uit Batavia meldt, hebben de Japan sche troepen een landing verricht op Java. 'aanzienlijk aantal Engelsche krijgs gevangenen aan boord, is getorpe deerd. De reddingswerkzaamheden zijn gaande, maar worden door de ruwe zee belemmerd. Op drie plaatsen geland. Stockholm, 1 Maart. (D. N. B.h Omtrent de landing van Japansche troepen op Java wordt van de zijde der geallieerden officieel medege deeld, naar de Britsche nieuws dienst uit Bandoeng meldt, dat de Japanners in den afgeloopen nacb' op drie plaatsen aan de Noordkus^ van het eiland geland zijn. Het eerste punt, waar de Japan ners aan land zijn gegaan, ligt in de provincie Bantam ten W. van Batavia. Het tweede in de buurt van Indramajoee, ongeveer 200 km. ten O. van Batavia, en het derde is üe stad Rembang, halverwege tus- schen Soerabaja en Semarang. Op 50 transportschepen naar Java. Stockholm, 1 Maart. (D. N. B.) Naar Reuter in een extra bericht uit Bandoeng meldt, zijn de Ja panners erin geslaagd ongeveer 50 transportschepen naar Java over te brengen. De zeeslag heeft ongeveer 36 uur geduurd. De ramingen van de op Java gelande Japansche troepen loopen, eveneens volgens Reuter, tusschen eenige duizenden manschappen en vier divisies. De Japansche landingen op Java. Stockholm, 1 Maart (ANP). De landingstroepen der Japanners, die uit elitetroepen zouden bestaan, werden in de lucht door vliegtuigen van het vasteland en klaarblijkelijk ook door vliegtuigen van een vlieg tuigmoederschip uitstekend be schermd. De Japansche legervlieg tuigen waren afkomstig van de be zette vliegvelden op Sumatra, Bali en Borneo. De Japanners hebben voor hun landingen een plaats uitgekozen, waar zich een net van kleine ri viertjes en hieraan aansluitende kustwegen bevinden. Ongetwijfeld is het den Japanners gelukt enkele sectoren van het land té infiltreeren. In het gebied van Bantum, ten W.- van Batavia, waar de Japanners zijn geland, is het land vlak. Hier liggen meest maisvelden met goede verbin dingswegen. De Engelsche berichtendienst is van meening, dat de Japanners het plan zijn Batavia te omsingelen. Hetzelfde geld van Soerabaja. 35 mijl van de kust bij Rembang loopt een hoofdverkeersweg en een spoorlijn direct naar Soerabaja. Waarschijnlijk zijn de Japanners voornemens met het oog dp hun derde landing in de Baai van Indra- majoe Java in tweeën te verdeelen. Ten aanzien van de zeeslagen meldt Londen, dat de commandant van den Nederl.-Indische oorlogs schepen het bevel hadden „tot hun vernietiging" te strijden. Het Nederlandsch-Indische legerbericht. Stockholm, 1 Maart (ANP). Het Nederl.-Indische legerbericht meldt, volgens den Engelschen berichten dienst, met betrekking tot de lan ding der Japanners op Java, het volgende. Zaterdagavond zijn vijandelijke afdeelingen bij Bantan en kort daar op andere Japansche afdeelingen in de Baai van Indramajoe aan land gegaan. Laat in den nacht volgde een nieuwe landing van een sterk expeditiecorps op ongeveer 30 K.M. ten O. van Rembang. In verband met de landing bij Bantam is tijdens een treffen tusschen Japansche en VERDUISTER GOED! ZON 2 Maart onder: 19.20 3 Maart op: 8.23 MAAN 2 Maart op: 18.56 onder: 8.06 3 Maart Volle Maan. Nederl.-Indische zeestrijdkrachten een Nederlandsch-Indische oorlogs schip tot zinken gebracht. Aan de afweermaatregelen, die in de stre ken van de andere landingsgebieden zijn genomen, heeft in het bijzonder de luchtmacht deelgenomen. Be richten over de aan den gang zijnde gevechten zijn nog niet ontvangen. Voorts wordt medegedeeld, dat men, daar door de landing der Ja panners in de buurt van Tajoe, dat gelegen is in de nabijheid van Rem bang, de groote petroleumvelden van Tajoe gevaar liepen, deze nog in den nacht van Zaterdag op Zondag heeft vernield. De zeegevechten bij Soerabaja en Batavia. Tokio, 1 Maart (DNB). Het kei zerlijke hoofdkwartier heeft mede-- gedeeld, dat Japansche marine-een heden m de Nederl.-Indische wate ren in den loop van 2 gevechten met de vereenigde vijandelijke vlo ten Zaterdag en Zondagochtend vroeg 5 vijandelijke ruisers, waar onder een groote Amerikaansche kruiser, en 6 torpedojagers tot zin ken hebben gebracht, alsmede 4 an dere vijandelijke kruisers zwaar be schadigd hebbqn. Tijdens het 'zeegevecht, dat bij Soerabaja werd geleverd en dat plaats had tusschen de avondsche mering van 27 Febr. en het morgen- grauwen van 28 Febr., zijn, volgens de rapporten, 3 vijandelijke kruisers en zes torpedojagers tot zinken ge bracht, terwijl 4 kruisers zwaar be schadigd werden. Bij het andere zeegevecht, dat de „zeeslag bij Ba tavia" wordt genoemd en Zondag ochtend werd geleverd, werden een groote Amerikaansche kruiser en 'n Australische kruiser tot zinken ge bracht. Het resultaat van deze beide zee slagen is, zoo besluit het communi qué van het keizerlijke hoofdkwar tier, dat de in de Nederl.-Indische wateren opereerende Japansche vlooteenheden practisch de hoofd groep van de gecombineerde vijan delijke vloot hebben vernietigd en thans bezig zijn deze wateren van vijandelijke strijdkrachten -• te zui veren. Nederlandsch-Indië geeft verlies van schepen toe. Stockholm, 1 Maart (ANP). In een communiqué van de Nederl.-Indische marine óver de zeegevechten bij Java wordt toegegeven, dat een Nederl.-Indische torpedojager en twee Nederl.-Indische kruisers door de Japanners tot zinken zijn ge bracht. De kruisers zijn waarschijn lijk door torpedotreffers gezonken. Ook een Australische kruiser. Tokio, 1 Maart (DNB). Met be trekking tot de zeeslagen bij Java wordt medegedeeld, dat zich onder de tot zinken gebrachte kruisers, be halve een zware Amerikaansche, ook een Australische kruiser bevindt De Japanners hebben slechts de be schadiging van een torpedojager te melden, die echter niet onbestuur baar geworden is. 's-Gravenhage, 28 Febr. De secre taris-generaal van het departement van landibouw en vissdherij maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van Maandag 2 Maart tot en met Zaterdag 21 Maart 1942 de nieuwe oonkaarten voor levensmiddelen zul len worden uitgereikt. Deze zijn be stemd om dé worden gebruikt in de periode van 22 Maart tot en met 18 April a.s., derhalve gedurende vier weken. Uitreiking zal slechts plaats heb ben aan personen, die zijn inge schreven in het bevolkingsregister der gemeente, welker distributie- dienst de kaarten uitreikt. Hieraan zal streng de hand worden gehou den. Deze bepaling geldt dus ook bijvoorbeeld voor forensen en reizi gers. In verband hiermede zal zoo 'noodig ook in bepaalde avonduren gelegenheid worden gegeven tot het in ontvangstnemen der nieuwe be scheiden. Zij, dié in de volstrekte onmogelijkheid verkeeren de hun toekomende bonkaart af te halen of te doen afhalen bij den distributie- dienst van de gemeente, waar zij in het bevolkingsregister zijn inge schreven, bijvoorbeeld arbeiders, die buiten hun woonplaats te werk zijn gesteld, mceten hun distributiestam kaart, met bijbehoorend inlegvel, aangeteekend aan den distributiedienst van bun woonplaats cpzenden. Genoemde be scheiden, alsmede de nieuw uit te reiken bonkaarten, zullen vervol gens aan den betrokkene worden toegezonden. Aan de hieronder ge noemde vier categorieën van perso nen is echter toegestaan de beschei den af te halen bij den distributie- dienst der gemeente, waar zij ten tijde der uitreiking verblijven: a. schippers en woonwagenbewo ners. Deze kunnen de bescheiden af halen bij den distributiedienst in de gemeente, waar zij lig- of stand plaats hebben gekozen; b. de vaste bevolking van kostscho len, gestichten en dergelijke inrich tingen; c. gedetacheerde marechaussees.. Deze kunnen zich vervoegen bij den distributiedienst in de gemeente, waar zij gedetacheerd zijn; d. zij, die ten gevolge der oorlogs omstandigheden tijdelijk elders ver blijven. De hier genoemde personen kun nen de bescheiden in ontvangst nemen bij den distributiedienst in de gemeente, waar zij tijdelijk verbliji houden. Aan ieder distributiegerechtxgde zal worden uitgereikt een bon kaart, welke bestaat uit verschei dene kaarten. Zooals bekend, zijn in het tijdvak van 2 Febr. j.l. tot en met 28 Febr. 1942 zoogenaamde inlegvellen voor de distributiestamkaarten uitgereikt. Houders van een inlegvel KI ont vangen een bonkaart K101; houders van een inlegvel K2 ontvangen een bonkaart K201; houders van een in legvel K3 ontvangen van bonkaart K301; houders van een inlegvel K4 ontvangen een bonkaart K 401. Voor houders van een vetkaart geldt hetzelfde, behalve, dat de aan hen uit te reiken kaart letter L drcici^t Met nadruk wordt er op gewezen, dat een ieder behalve de distributie stamkaart van dengene, wiens bon kaart hij komt afhalen, het daarbij behoorende in legvel moet medebrengen. Zon der deze bescheiden zal men de nieuwe bonkaart niet in ont vangst kunnen nemen. Bij de uitrei king zal de ambtenaar van den dis tributiedienst een der bonnen van het inlegvel verwijderen en behou den. Chineezen en personen, behooren de tot een der in den Indischen Archipel inheemsche rassen, zullen ditmaal in de gelegenheid worden gesteld een gedeelte van hun aard- appelkaarten te ruilen tegen rantsoenbonnen voor rijst. Brood-bon nen van deze personen kunnen niet meer worden ingeruild tegen rijst- bonnen. Zelfverzorgers: De uitreiking aan zelfverzorgers zal afzonderlijk plaató hebben. Al naar gelang van den aard der zelf- verzorging zullen daarbij de bon kaarten voor brood, vleesch, melk en/of aardappelen worden inge houden. Aardappelkaarten zullen aan zelf verzorgers slechts worden uitge reikt, indien een hiertoe strekkend bewijs van den provincialen voedsel- commissaris kan worden overgelegd. Toeslagkaarten bij zonde ren arbeid: Voor wat betreft de uitreiking van toeslagkaarten voor bij zonderen arbeid, welke geschiedt door den Distributiedienst der gemeente, waar de betrokkene zijn werkzaamheden verricht, wordt verwezen naar de afzonderlijke bekendmaking te dier zake. Ruil en van inlegvellen: Daar de uitreiking van de bon kaarten plaats vindt aan de hand van het verstrekte inlegvel, zal het, indien de betrokkenen voor een anderen bonkaart voor voedingsmid delen in aanmerking komen, dan zij bij overlegging van het hun ver strekte inlegvel zouden ontvangen, noodig zijn, dat het inlegvel wordt Dit nummer bestaat uit vier pagina's. MAX BLOKZIJL SPREEKT. 's-Gravenhage, 2 Maart. Heden avond houdt Max Blokzijl voor den zender Hilversum 2 zijn politiek weekpraatje van kwart over zeven tot half acht. De titel hiervan luidt: „Het mes er in". TOESPRAAK ERNST VOORHOEVE. Heden om 18.3-0 uur zal in- het programma van Hilversum II Ernst Voorhoeve, propagandaleider der N S.B. en hoofd van de afdeeling propaganda van het departement van volksvoorlichting, een actie inleiden onder het motto: „Met Mussert voor Nieuw-Nederland in Nieuw-Europa". GELDIGHEIDSDUUR ZEEPBON VERLENGD. 's-Gravenhage, 28 Februari. De secr.-gen. van het dep, van handel; nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat de geldigheidsduur van bon 211 van de bonkaart al-gemeen en van- den met „zeep G" ge-merkten bon, bei-de recht gev-ende op het koopen van een rantsoen zeep, is verlengd t/m. 31 Maart a.s. EEN FLINKE JONGEN. Het 4-jarige dochtertje van den heer SI. te Waalwijk kwam tijdens het spelen in een wak terecht. De 11-jarige Jan Berkelmans begaf zich gekleed in het ijskoude water. Met groote krachtsinspanning slaagde hij er in de kleine drenkelinge op het droge te brengen. (Polygoon-Zeylemaker) geruild voor een ander inlegvel. Dit is in de eerste plaats het geval, in dien de houder een zoodanigen leef tijd bereikt, dat hij in een andere leeftijdscgroep komt te vallen en derhalve voor andere bonkaarten in aanmerking komt, dan hij op het in zijn bezit zijnde inlegvel zou ont vangen. De maand, voorafgaande aan die, waarin men 21, 14 of 4 jaar oud wordt, zal in verband hiermede het uitgereikte inlegvel tegen een ander moeten worden geruild. Dit is reeds terstond noodzakelijk voor hen, die in de maanden Januari, Februari, Maart of April 1942 den leeftijd van 21, 14 of 4 jaar bereiken of bereikt hebben, daar om technische redenen de leeftijd op 1 Januari 1942 als maatstaf moest worden genomen bij de uitreiking der inlegvellen. Het ruilen van de inlegvellen in verband met de verandering van leeftijd zal plaats hebben bij de uitreiking van de bonkaarten voor voedings middelen. Het is dus in dit geval niet noodzakelijk, dat men zich hier toe van te voren met den distribu tiedienst in verbinding stelt. Tot het ruilen van inlegvellen op grond van daling of stijging van het inkomen beneden of boven de voor de uitreiking van boter- en vet kaarten gestelde grens bestaat geen gelegenheid bij de uitreiking der bonkaarten. Belanghebbenden kun nen zich hiervoor dagelijks tot den distributiedienst van hun woon plaats werden., Wie zijn inlegvel ge ruild heeft 'wegens verandering van inkomen, ontvangt daarna 'bij de eerstvolgende uitreiking van bon kaarten een vetk, art in plaats van een boterkaart, of omgekêerd. Tot het ruilen der boter- en vetkaarten zelf zal, waar voortaan de bonkaar ten slechts gedurende vier weken in gebruik blijven, in den vervolge geen gelegenheid meer bestaan. 's-Gravenhage, 28 Febr. De secr.- generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat ter voorberei ding van de distributie van rijwie len het koopen, verkoopen en afle veren van alle soorten tourrijwie len, sport- en racerijwielen, invali dewagens, transportrij wielen, car riers, onderstellen van carriers, als mede van frames voor genoemde soorten rijwielen, invalidewagens en carriers gedurende het tijdvak van Maandag 2 Maart 1942 tot en met Zondag 15 Maart 1942 verboden is.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1