OJE". DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOG IN NED.-INDIE. uur n.m., ING mDuUschland strijdt voor Europa Bolsjewistische aanvallen aan het O.-front afgeslagen. mÊÈIÊÊÈm'i HET PROCES TE RIOM. Succesvolle Italiaansche luchtaanvallen. DISTRIBUTIE-NIEUWS. Uitreiking bonkaarten voor de 4e periode. k. Bakker m Boezer. izer; Riek Verwey; Arbous; ieerden en niseerden, al werk- cent. lestr. 11; ÏVuurman, v. Scorel- lal. de Prijzen. VOOR zijn vastgestelde ïoogsten prijs aan, Ihandel mag afle- prijs aangegeven jebracht. jjeval groenten en den verkocht, ook ruit van de beete jzen lager moeten Detaillisten- prijzen, 0,46 per b. 0,17 per kg 0,11 per 0,10 per a, 0,09 per 0,08 per m 0,14 per 0,14 per 0,14 per 0,14 per 0,12 per 0,46 per 0,38 per 0,14 per 0,12 per n 0,17 per >s >s 0,12 per 0,10 per 0,09 per 0,21 par 0,18 per 0,22 per st. 0,19 per 0,12 per 0,90 per kg 0,52 per 0,47 per 0,75 per 0,16 per a 0,12 per a 0,20 per 0,19 per 0,17 per 0,09 per w 0,09 per 0,44 per 0,37 per 0,30 per m 0,20 per 0,18 per 0,15 per st 0,73 per kg 0,67 per 0,13 per b. 0,50 per sk m 1,55 per kg 1,12 per 0,81 per n 0,51 per M 0,81 per 0,61 per 0,40 per m 0,72 per 0,58 per n 0,38 per m 0,51 per 0,38 per 0,46 per 0,31 per 0,24 per 0,20 per 0,17 per 0,17 per 0,95 per 0,72 per M 0,40 per 0,81 per 0,61 per 0,31 per 0,58 per 0,31 per 0,40 per 0,31 per 0,50 per :end worden, met i wordt. of per bos bere- 5ór het schrappen a fruit mag door orden boven den STRAFBAAR. HAAR. lig maken. ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 53. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden by vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Ryk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels 1.28, elke regel meer f 0.26, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h, Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Woensdag 4 Maart 1942 Duitsch leger bericht. Hoofdkwartier van den Führer, 3 Maart. (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: Op de Krim en in het Donetz- gebied zijn krachtige aanvallen van den vijand, gesteund door tanks, in verbitterde gevechten afgeslagen. Door onze luchtaanval len op de stad Kertsj en een haven in de buurt ontstonden branden van vrij grooten omvang. Ook in de overige sectoren van het Oos telijk front mislukten talrijke vijandelijke aanvallen. Eigen of fensieve ondernemingen brachten plaatselijke successen. In Noord-Afrika hebben Duitsche stuka's en lichte gevechtsvliegtui gen succesvolle aanvallen gedaan op Britsche autoparken en tenten kampen in Marmarica. De haven van La Valetta op Malta is' door Duitsche gevechts formaties voortdurend met bom men bestookt. Voltreffers op de installaties veroorzaakten omvang rijke verwoestingen en uitgestrekte branden. De vliegvelden van het eiland werden overdag en 's nachts gebombardeerd. Tijdens een gewapende zeever- kenning zijn in de Engelsche wa teren ten Oosten van Dundee twee vrij groote koopvaarders door vol treffers zwaar beschadigd. Ned.-Indische regeering ver plaatst zetel naar Bandoeng. Stockholm, 3 Maart. (D.N.B.) Naar de Britsche nieuwsdienst meldt, heeft de regeering van Ned.- Indië Dinsdag Batavia „wegens de groote kwetsbaarheid van de hoofdstad" verlaten. De regeering heeft zich naar Bandoeng begeven, waar zich reeds het militaire^ cen trum bevindt. Japanners doorgedrongen tot vlak bij Bandoeng. Sjanghai, 3 Maart (D.N.B.) Aan de noordkust van Java gelande Japan- sche troepen dringen voortdurend verder het land in. Sterke Japansche afdeelingen zijn van de Baai van In- dramajoe uit in Z.W. richting opge trokken naar Bandoeng, waar zich nog enkele dagen geleden het hoofd kwartier van generaal Wavell be vond. Na een marsch van twee da gen, waarin bijna 100 km over moei lijk terrein werd afgelegd, bereikten Japansche troepen Maandagavond de onmiddellijke nabijheid van Ban doeng, waarmede beide spoorweg verbindingen tusschen Oost- en West- Java verbroken zijn. Hevige luchtaanval op Bandoeng. Lissabon, 3 Maart. (A.N.P.) Naar de Britsche nieuwsdienst uit Ba tavia meldt, hebben de Japanners Dinsdag een grooten aanval op Bandoeng ondernomen. De Japan sche bommenwerpers bleven 90 minuten lang boven de stad. Op een bepaald oogenblik nam men 42 bombardementsvliegtuigen en 18 jagers boven de stad waar. Om trent de aangerichte schade wordt niets vermeld. Op een vliegveld ten W. van Bandoeng hebben, volgens Domei, de Japanners 2 Buffalo's tijdens lucntgevechten neergeschohten en op den grond 10 vliegtuigen ver nield. Strategisch punt bezet. Onbekende basis, 3 Maart (Domei). De Japansche strijdkrachten op Java hebben een strategisch punt bezet aan de spoorlijn tusschen Batavia en Bandoeng. Aldus meldt een Japansch frontbericht d.d. 2 Maart des middags half een. Boodschap va:- generaal Wavell aan de Ned.-Indische bevolking. Sjanghai, 3 Maart. (D.N.B.) Naar uit Batavia wordt gemeld, heeft ge neraal Wavel alvorens Java te ver laten een boodschap gericht tot de bevolking van Nederlandsch-Indië, waarin hij naar het ontvangen bevel verwijst, volgens hetwelk „met het oog op de jongste gebeurtenissen het bevel over de geallieerde troepen op Java aan Nederlandsche bevelheb bers wordt overgelaten". Laatstge noemden zouden, naar Wavell verder verklaart, „alles doen wat mensche- lijkerwijze mogelijk is voor de ver dediging van Java". Deze verande ring in het opperbevel zal echter niet beteekenen, zoo beloofde Wavell, dat de toevoer van vliegtuigen en ander oorlogsmateriaal voor de verdediging van Java zou ophouden. Tenslotte richtte de generaal tot de bevol king zijn „oprechte wenschen voor een gelukkigen afloop van den hui- digen strijd". Uit Stockholm wordt gemeld, dat het vertrek van Wavell en de ont binding van het gemeenschappelijk opperbevel der ABDA den Neder landers de overtuiging gegeven, dat de bevelhebber het zinkend schip bijtijds gaat verlaten. De slag on de Javazee. Sjanghai, 3 Maart (DNB). Het te Bandoeng verschijnende blad Indië- bode schrijft in een commentaar op den slag op de Javazee o.m.: „Eer biedig groeten Wij onze marine, die met alle haar ter beschikking staan de krachten volgens het bevel van Helfrich bereid is te overwinnen of te sterven en die eene vele malen ster keren vijand heeft aangevallen. Voor vele schepen beteekende dit het einde en onze marine is uit den slag buitengewoon verzwakt te voorschijn gekomen, zoodat zij, wan neer niet versterkingen in den vorm van geallieerde oorlogsschepen snel arriveeren, niet meer tot een groote actie in staat zal zijn". De Britsche troepen op Java. Stocholm, 3 Maart. (ANP). Naar de Londensehe berichtendienst meldt, is majoor Sitwell benoemd tot com mandant van de onder bevel van den Nederl.-Indischen opperbevel hebber staande Britsche troepen. Japansche bijzonderheden over de verdediging van Java. Tokio, 3 Maart (DNB). Omtrent de militaire en strategische maatre gelen, die in Ned.-Indië getroffen waren voor de verdediging van het eiland Java, worden thans in Tokio eenige bijzonderheden bekend ge maakt. Java is in vier verdedigingssëcto- ren gesplitst, met Soerabaja, Sema- rang, Bandoeng en Batavia als kern punten. Buiten de genoemde centra beschikte nog Tjilatjap over vrij sterke verdedigingsstellingen. Over heel Java liggen ongeveer 70 vlieg velden verspreid, waarvan de groot ste gelegen zijn bij Batavia, Ban doeng en Soerabaja. Voor het uit breken dér vijandelijkheden tus schen Japan en Ned.-Indië werd Ja va verdedigd door een leger ter sterkte van ongeveer 50.000 man, dat inmiddels door versterkingen uit Engeland en Australië tot meer dan 100.000 man is aangegroeid. Van de zes kruisers en tien torpedojagers, waarover de Ned.- Indische vloot oorspronkelijkbe schikte, zullen na de vernietigen de zeeslagen ter hoogte van Soe rabaja en Batavia wel even weinig schepen nog gevechtsklaar zijn als van de zeestrijdkrachten, die Enge land en Amerika ter versterking gezonden hebben. Hetzelfde zal wel gezegd kunnen worden van de Ned.-Indische luchtmacht, die bij het uitbreken van den ooorlog geschat werd oj> ongeveer 670 machines. De Japansche verken ningsvliegtuigen hebben nl. de laatste dagen noch boven Sumatra noch boven Java vijandelijke vliegtuigen kunnen waarnemen. Naar in Tokio verder verluidt, worden de Japansche operaties na de landingen op Java zoo voortgezet, dat Bandoeng niet minder gevaar loopt dan Batavia. Daar komt nog bij, dat de op het O.-deel van het eiland verrichte landingen de vloot- basis Soerabaja practisch waardeloos hebben gemaakt. In Japan heerscht de algemeene opvatting, dat het lot van Java thans reeds als bezegeld beschouwd kan worden. Duitsche persstemmen over het vertrek van Wavell. Berlijn, 3 Maart (DNB). De Ber- lijnsche avondbladen plaatsen uit voerige commentaren op het ver trek van generaal Wavell. Zij doen dit onder opschriften als: „Engeland verraadt thans ook de Nederlan ders". „Churchill's en Roosevelt's bédrog", „Wavel trekt zich naar Britsch-Indië terug" en „Engeland verraadt Insulinde". De Deutsche Allgemeine Zeitung schrijft: „Na Polen, Noorwegen, Bel gië, Nederland in Europa, Frankrijk Joegoslavië en Griekenland treft thans eenzelfde lot van het Britsche verraad de Nederlanders in de kolo niën in den Stillen Oceaan". Het blad noemt de terugroeping van Wavell een bekentenis van de Brit sche nederlaag in den Stillen Oce aan en een nieuw verraad van de perfide Engelsche politiek aan een bondgenoot, die door Churchill's ca- tastrophale strategie 'n nieuw offer van Groot-Brittannië geworden is. De Berliner Börsenzeitung zegt: Engeland geeft toe, dat Nederl.-Indië verloren is en zijn eenige zorg is, als steeds zich tijdig in veiligheid te brengen. Berlijn over het aftreden van Wavell. Berlijn, 3 Maart. De A. N. P.-cor- respondent meldt: Het sensationeele bericht uit Batavia is wel het aftre den van generaal Wavell als opper bevelhebber voor den Zuidwestelij ken Pacific en de benoeming van ge neraal Ter Poorten tot opperbevel hebber in Nederlandsch-Indië. Men kan hierop in Bei-lijn verschillende commentaren hooren. Men meent, dat Wavell, evenals Hart heeft ge faald, waarop men van Nederland sche zijde de zaak beu werd en zelf weer de verantwoording op zich nam. Anderen zijn van meening. dat Wavell nu nog gelegenheid heeft om naar Britsch-Indië te ontkomen en dus zijn laatste kans waarneemt. Men wijst hier op de vele ver schillende mutaties in Wavell's com mando's en besluit daaruit de rade loosheid van de geallieerde oorlog voering. Van Engelsche zijde geeft men als DE STRIJD OP JAVA. De Pasar Senen te Batavia. EEN MEISJE MET DEN INGENIEURS- - TITEL is een zeld zaamheid. De gemeente Zaandam mag er zich op beroemen zulk een energieke inwoonster te bezitten in mej. Uut Plooyer, die dezer da gen slaagde voor het examen van water bouwkundig ingeniëur. (Polygo.on- Zeylemaker). (Stapf). reden voor de wisseling in opperbe vel op, dat de verbindingen tusschen Java en Birma toch definitief ver broken zijn en' dat Wavell zijn oor spronkelijke en gewichtigste taak weer op zich moest nemen n.l. het opperbevel over Indië en Birma in nauwe samenwerking met China. Te Batavia heeft men, gezien het oprukken der Japanners, eenerzijds door Indramajoe en anderzijds, dopj het Bantamsche naar do-hoofdstad, die aldus in een tangbeweging wordt genomen, verschillende installaties vernield. Welke deze precies zijn, is moeilijk na te gaan, doch daarbij, behoort waarschijnlijk het fraaie K. N. I. L. M.-landingsveld Kema- joran in het centrum en het vlieg veld Tjililitan ten Z. O. van Mees ter Cornelis. Commentaar van Amerikaansche bladen. Geneve, 3 Maart (DNB). De slag om Java, waarbij de Amerikanen onmiddellijk betrokken zijn en waarvoor zij de verantwoordelijk heid niet kunnen loochenen, wordt door de New Yorksche bladen met groote bezorgdheid gevolgd. De N. York Times schrijft: Van Java hangt de geheele strategie der ge allieerden in het Z. W.-deel van den Stillen Oceaan af en wanneer deze vesting valt, zullen de Ver. na ties onherroepelijk als eerste pha se van den oorlug in den Stillen Oceaan verloren hebben. Wanneer de vijand niet uit Java verdreven wordt, dan verkrijgt hij de beschik king over onmetelijke rijkdommen en 'n volledig beschermde flank in den Indischen Oceaan. Andere bladen leveren bij deze gelegenheid scherpe critiek op het „defensieve s complex" van de Engelsch-Amerikaansche oorlog voering. De voor het bestaan van de geallieerden zoo belangrijke posities, zoo schrijft de New York Herald Tribune, vallen de een na de ander onder de concentrische aanvallen, zonder dat het mogelijk is een doel treffend tegenoffensief te beginnen. In een artikel in de New York wordt gezegd: „Wij gedragen ons als de Engelschen bij Duinkerken. Wij kennen den toestand, doch de volle ernst hiervan is nog niet tot ons doorgedrongen. GEEN SPOOKGESTALTE, maar een man van het grondpersoneel, die als bescherming tegen den. ijskouden wind op het vliegveld een ra&sker draagt. (Weltbild-Polygoon-P.K. Blaschka).. Vichy, 3 Maart (D.N.B.) De zesde zittingsdag was wederom gewijd aan het verhoor van Daladier.' Inza ke de nationalisatie van ^en deel der bewapeningsindustrie 'in het ge bied van Parijs werd naar voren ge bracht, dat Daladier niet de noödige maatregelen had getroffen om deze industrie te decentraliseeren. Dala dier verklaarde, dat dit met het oog op den internationalen toestand fou tief zou zijn geweest, aangezien de bouw van nieuwe fabrieken in de provincie te veel tijd zou hebben gekost. Overigens is na de mobilisa tie de decentralisatie in grooten om vang ten uitvoer gelegd. De president bracht in dit ver band ook de nationalisatie der fa brieken van Schneider en Creuzot ter sprake. Opnieuw verklaarde Daladier, dat het door hem doorge voerde vierjarenplan en de indus- trieele mobilisatie van het land, be langrijke resultaten hadden gehad. De pres. richtte vervolgens tot Da ladier de vraag, waarom de wet tot mobilisatie der industrie niet reeds voor Juni 1938 was afgekondigd. Daladier stelde daarvoor zijn voor ganger verantwoordelijk. Het standpunt van Berlijn. Berlijn, 3 Maart (A.N.P.) Het standpunt van den diplomatieken correspondent van het D.N.B. en van vooraanstaande Berlijnsche bla den over het proces van Riom vorm de heden het voorwerp van vragen der buitenlandsche journalisten. Dè leider der persafdeeling van het Auswartige Amt, gezant dr. Schmidt, maakte hiervan gebruik, om eenige principieele verklaringen af te leg gen, waaruit het volgende valt op te maken: Verwacht moet worden, dat dit proces om de vraag gaat, waarom Frankrijk den oorlog met Duitsch- land is aangegaan, niet echter om de secundaire vraag, waarom Frank rijk den oorlog verloren heeft. Wan neer men in Riom de ^telling wil motiveeren: Ware de oorlog beter voorbereid geworden, dan zou zulks voor Frankrijk en Europa een ge lukkige omstandigheid geweest zijn, dan kunnen dergelijke conclusies niet worden toegelaten en derhalve wordt aan het Fransche volk in her innering gebracht, dat het een groo te misdaad was, den oorlog met Duitschland te beginnen. De Duitsche regeering heeft te genover Frankrijk op niet mis te verstane wijze tot uiting gebracht, dat Duitschland, indien Ffankrijk zich in de Duitsche aangelegenheden zou mengen en daardoor een oorlog veroorzaken, dien oorlog niet zou vreezen, dat Duitschland altijd ster- leer zou zijn dan Frankrijk, en Frankrijk uit zulk een 'oorlog met de vernietiging als groote mogend heid te voorschijn zou komen. Over deze verklaringen is niet op zakelijke doch op kleineerendè wij ze yei-slag uitgebracht. Bovendien heeft Bonnet destijds verklaard, dat' Frankrijk het voornemen koester de, zich van zijn verbintenissen in O.-Europa te distancieeren en zich met zijn imperium bezig te houden Doch nog tijdens het spoedig daar op gevolgde bezoek van minister von Ribbentróp aan Warschau, liet minister Bonnet op aanwijzing van Engeland, deze basis-overeenkomst tusschen hem en von Ribbentrop vallen met de verklaring, dat Frank rijk Zich Wiet kan «Jesïnteresseeren voor hetgeen Duitschland aan zijn Itaüaansch legerbericht. Rome, 3 Maart. (Stefani). Het 640e weermachtsbericht luidt: In Cyrenaica aan weerszijden nor male bedrijvigheid van verkennings- afdeelingen. Onze luchtformaties bestookten herhaaldelijk vijandelijke colonnes rachtig met machinegeweervuur en bommen, ondanks de hevige afweer- actie van den vijand met groot suc ces. Talrijke gemechaniseerde strijd middelen werden vernield. Andere, die met munitie geladen waren, ont ploften. Een onzer vliegtuigen is niet teruggekeerd. Talrijke Duitsche vliegtuigen heb ben met bommen van het zwaarste kaliber de vlcotbasis Manoel (Malta) aangevallen. In de doelen werden ontploffingen en -branden waarge nomen. Jachtvliegtuigen schoten in luchtgevechten twee Hurricanes neer. Vijandelijke vliegtuigen ondernamen in den afgeloopen nacht tweemaal een aanval op Palermo. In het cen trum werden woonhuizen getroffen en in de haven werden enkele koop vaardijschepen getroffen, waarvan er een gezonken is. Naar tot dusver bevestigd wordt, zijn twee personen gedood en een tiental -gewond. Een der Engelsche vliegtuigen werd door het afweervuur getroffen en stortte brandend neer. Onze lucht- en vlootstrijdkrachten hebben een vijandelijke duikboot tot zinken gebracht. Dit nummer bestaat uit vier pagina's. LUCHTAANVAL OP GEBIED VAN SUEZKANAAL. Berlijn, 3 Maart (D.N.B.) Naar het opperbevel der weermacht mededeelt, hebben Duitsche ge vechtsvliegtuigen in den afgeloo pen nacht binnen het) bestek van een groote actie militaire installa ties in het gebied van het Suez- kanaal aangevallen. Toen de totale maansverduiste ring afliep, bestookten de vliegtui gen vooral het vliegveld El Kabrit, aan den Z. oever van het groote Bittermeer, met bommen van zwaar kaliber. De groote vliegtuigloodsen op het W. deel van het vliegveld, kregen verscheidene voltreffers. Op 4 plaatsen kon waargenomen worden, dat vliegtuigen in brand stonden. Ook t;wee groote materi- aalopslagplaatsera gingen na ge troffen te zijn in vlammen op. Ver scheidene benzinedepots ontploften met hooge steekvlammen, De bij zonder effectieve aanval duurde niet langer dan een half uur. Na middernacht waren ook ha veninstallaties van Port Said met bommen bestookt. Treffers in de onmiddellijke nabijheid van de elèctrische centrale van Port Said richtten groote vernielingen aan. Een vliegveld in de Nij'ldelta bij Tanta werd eveneens door de Duit sche luchtaanvallen verrast. Het gelukte de Duitsche toestellen ongemerkt bun doel te naderen en op de loodsen en de startbaan vol treffers te plaatsen. VERKLARING VAN MR. VAN KLEFFENS. Buenos Aires, 3 Maart. (D.N.B.) Volgens een bericht van de Critica uit Londen heeft de minister van buitenlandsche zaken der uitgewe ken Nederlandsche regeering, mr. v. Kleffens verklaard, dat de oorlog in de Stille' Zuidzee al vrijwel verloren is, als hij op den huidigen voet voort gaat. Zijdelings stelde mr. van Kleffens Engeland en Amerika aansprakelijk voor de catcstrophe in "Ned.-Indië. Hij verklaarde, dat de geallieerden de dingen steeds door een rose bril bekeken en den tegenstander nood lottig onderschat hebben. Amerikaansche torpedojager getorpedeerd. (D.N.B.) - Het Ameri kaansche departement van marine heeft bekend gemaakt zoo meldt de Britsche nieuwsdienst uit Washington dat de Amerikaan sehe torpedojager „JacobJones" in den Atlantischen Oceaan is getorpe deerd en gezonken. De hertog van Aosta overleden. (D.N.B.) - Naar Reuter uit Nairobi meldt, is de hertog van Aosta over leden. Generaal Wavell in Britschlndië aangekomen. (D.N.B.) - De Britsche berichtendienst meldt uit New Delhi, dat generaal Wavell in Britsch-Indië is aangekomen. O. grens met den Poolschen bond genoot doet. Deze verklaring heeft op den Poolschen minister Beek zoo ster ken indruk gemaakt, dat hij meende zijn pogingen tot afpersing met suc ces te kunnen voortzetten. Heel algemeen bezien, moet het voorwerp van het proces van Riom volkomen valsch geacht worden. Wanneer men niet het kernvraag stuk wil ophelderen, waarom Frank rijk op aansporing van Engeland, tot den oorlog niet Duitschland beslo ten heeft, had men aan het proces in het geheel niet mogen beginnen. Het verloop van het proces, zooals dit tot dusver is gebleken, kan slechts tot een blamage voor het Fransche volk en ook voor zijn re geering worden. VERDUISTER GOED l ZON 4 Maart onder: 19.24 5 Maart op: 8.19 MAAN 4 Maart op: 21.23 onder: 9.02 9 Maart Laatste kwartier. De Leider van den Distributie- dienst, Kring Alkmaar, maakt be kend, dat vanaf Donderdag 5 Maart 1942 een aanvang zal worden ge maakt met de uitreiking van bon kaarten voor voedingsmiddelen voor de 4e periode (22 Maart18 April' 1942). Uitgereikt zullen worden: I. voor ouders van K inlegvellen: met inlegvel K 1 bonkaart K 101 met inlegvel K 2 bonkaart K 201 met inlegvel K 3 bonkaart K 301 met inlegvel K 4 bonkaart K 401 II. voor houders van L inlegvellen: met inlegvel L 1 bonkaart L 101 met inlegvel L 2 bonkaart L 201 met inlegvel L 3 bonkaart L 301 met inlegvel L 4 bonkaart L 401 De bonkaarten worden alleen uit- gereikt aan personen, die zijn opge nomen in het bevolkingsregister van de Gemeente Alkmaar. Hierop wordt een uitzondering ge- maaakt ten aanzien van: a. schippers en woonwagen-bewo ners; b. de vaste bevolking van kost scholen, gestichten en dergelijke inrichtingen; c. gedetacheerde marechaussee's; d. tengevolge van oorlogsomstan digheden tijdelijk elders verblij- venden. Ten opzichte van de uitreiking is de volgende -regeling vastgesteld: Voor hen, wier geslachtenaam be gint met: Letter A, C of D op Donderdag 5 Maart 1942. Letter Ba tui. Bla op Vrijdag 6 Maart 1942. Letter Ble t.m. Bij op Zaterdag 7 Maart 1942. Letter E, F of G op Maandag 9 Maart 1942. Letter H op Dinsdag 10 Maart 1942. Letter I, J of L op Woensdag 11 Maart 1942. Letter K op Donderdag 12 Mrt. 1942. Letter M of N op Vrijdag 13 Maart 1942. Letter O, P of Q op Maandag 16 Maart 1942. Letter R, T of U op Dinsdag 17 Maart 1942. Letter S op Woensdag 18 Maart 1942. Letter V op Donderdag 19 Mrt. 1942. Letter W, X, Y of Z op Vrijdag 20 Maart 1942. De uitreiking zal geschieden op de navolgende plaatsen, t.w.: Ie. In het Schoolgebouw aan de Brilleste|g. In dit gebouw zal op twee plaatsen worden uitgereikt. 2e. In de voormalige Keetkolk- school, ingang Westerkolkstraat. De kantoren zullen op bovenge noemde data geopend zijn van 9.30 uur v.m. tot 4 uur n.m. De inlegvellen van de personen, GEBOREN IN DE MAANDEN JANUARI, FEBRUARI, MAART en APRIL van de jaren 1921, 1928 en 1938 moeten eerst ter omruiling aan geboden worden in lokaal H van het schoolgebouw in de Brillesteeg en pas daarna kunnen de Bonkaarten in ontvangst genomen worden, mits met inachtname van den oproepings datum. De bonkaarten worden alleen uit gereikt tegen overlegging van de distributiestamkaart met volledig in legvel en het inlichtingen-formulier MA 32 ter verkrijging van aardap- pelkaarten. Aan personen BENEDEN 18 JAAR worden GEEN distributiebescheiden afgegeven. Er wordt mét nadruk de aandacht op gevestigd dat men bij de in ont- vangstname der bonkaarten dient na te gaan of alle kaarten aanwezig zijn. Van reclames na het verlaten van het uitreikingslokaal kan geen nota worden genomen. Men dient de bonkaarten af te halen op den dag, welke daarvoor is aangegeven. De zelfverzorgers (tuinders, vee houders en huisslachters) zullen af zonderlijk worden opgeroepen om met hun stamkaart en inlegvellen te verschijnen aan het distributie- bureau, Oudegracht 168. Alkmaar, 3 Maart 1942. De Leider voornoemd, H. BAKKER.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1