HET ZWARTE PAARD Huishoudster Net Meisje flink Meisje STENO-TYPISTE. Roxini's Express 1942 Aduedmtim DE VUURRODE SCHOENTJES. Dagmetsfe LEERLING RIJW.HERSTELLER, Automobiel-monteurs 2 gestoffeerde kamers, Spoortrein of Stoommachine Distributie van vaste brandstoffen. RADIOPROGRAMMA Heerbanleider Feenstra der W.A. over M.H. te Den Haag. FEUILLETON Nette Huishoudster Flink Meisje bekwame kookster, net Dagmeisje, Meisje gevraagd MEISJE Nette R.K. Werkster MEISJE leuke sportieve vriendin. VRIENDIN, Voor tijdelijken dienst kunnen bekwame geplaatst worden. Aanmelden werkp aats Friescheweg. JAC. MET's AUTOMOBIELBEDRIJFN.V. Tehuis aangeboden vrije Zit-Slaapkamer Kosthuis een Brik tien witte Leghorns Op groot kantoor te Alkmaar wordt gevraagd voor spoedige indiensttreding Zelfst. kunnende werken, leeftijd pl.m. 25 jaar. Uitv. soil, onder letter M 845 bur. v. d. blad. GU LD EN VLI ES - TEL. 2451 Heden- en morgenavond half acht nog slechts 2 voorstellingen van de MUZIKALE REVUE groot succes. Entrée f 0.75, f 1.~, f 1.25, f 1.50, Plaatsbespreken van 11-1 uur. ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 5 MAART 1942. Pagina 3. .vx-:- s-rr.r 12,0 M-- :-;.f v fejgS>r K-ïf Mi' - 1 '-V<M 120. Weet je nog wel van die inkt- vlek in je nieuwe schrift? En de scheur in je Zondagse jurk? Jaspar weet daar heus wel meer van. Hij zoekt de mensen altijd weer op, of lokt ze naar zich toe. Echter is het altijd iets kwaads, dat hij in de zin heeft. Voorrangsrege'-ing. 's-Gravenhage, 4 Maart. De secr.- gen. van het dep. van handel, nij verheid en scheepvaart maakt be kend, dat personen, die blijkens een door den vertrouwensarts gefiat teerd formulier MD 29 op medische gronden voor een extra rantsoen vaste brandstoffen in aanmerking komen van den distributiedienst eer- verklaring kunnen verkrijgen, dat aan hen bij voorrang brandstoffen moeten worden afgeleverd. Op ver toon van deze verklaring is iedere leverancier verplicht bij voorrang na inontvangstneming van de gel dige bonnen gedurende het op de verklaring vermelde tijdvak per twee weken een eenheid vaste brandstoffen af te leveren. Derhalve dient dus ook een leverancier, bij wien degene, te wiens name de ver klaring gesteld is, niet als verbrui ker is ingeschreven, op vertoon van de verklaring bij voorrang af te.le veren. De leverancier dient op de verklaring een aanteekening betref fende de afgeleverde hoeveelheid en den dag van aflevering te stellen. VRIJDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.45 Utr. Sted. Orkest (opn.) 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gr.pl. 11.Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Rentmeester. 12.Orgel concert en zang. 12.40 Almanak. 12.45 BhQ.' Nieuws- en econ, ber. 13. Productieslag. 13.15 Orkest W. Eber- le. 14.Residentieorkest en Soliste. 14.55 Gr.pl. 15.30 Residentieorkest en soliste. 16.Cyclus: De Zeven Kruiswoorden. 16.20 Gr.pl. 17.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Gr.pl. 18. Sportwetenswaardigheden. 18.20 Gr. pl. 18.35 Berichten van Nederland- sche soldaten aan 't Oostfront. 18.50 BNO. Nieuwsber. 19.BNO: Econ. praatje over den landbouw. 19.10 Gr. pl. 19.30 Romancers en solist. 20.15 Melcdisten en soliste. 20.45 Radiotoo- neeh 21.Muz. progr. „Onder oude platen" (opn.) 21.45 BNO: Nieuws ber. 22.Omroep-orkest en soliste (opn.) 22.4524.Gr.pl. HILVERSUM II, 301,5 M. 7.15—8.45 Zie H'sum I. 8.45 Gr.pl. 10.Mor genwijding. 10.15 Zang met piano begeleiding. 10.40 Het oude land spreekt, causerie. 11.Pianovoordr. Ca. 11.30 Gr.pl. 12.— Gr.pl. 32.15 Ro mancers. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Ernst van 't Hoff en zijn orkest (opn.) 13.45 Melodisten, solist en Trio Joop de Leur. 15. Voor de vrouw. 15.45 Gr.pl. 16.15 En semble Francis Keth. 16.45 Voor de rijpere jeugd, 17.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 17.30 Gr.pl. 18.15 De heeren v. d. Aa en Boom, zaken lieden aan het woord (ni). 18.30 Rep. 18.45 De Ramblers en orgelspel. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: De Jorda- ner vertelt over sociale noden. 20. BNO, Eng. uitz.: Hollands political aspects. (Voor de radio-centrales gr.pl.) 20.15 Het R'damsch Piano kwartet en contrabas. 20.50 Gr.pl. 21-— Boekbespr. 21.15 Gr.pl.' 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Gr.pl. 22.10 22.15 Avondwijding. Vanaf 20.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnver binding met.de studio bt schikken. Voorts wordt bekend gemaakt, dat de aanvrage voor het ver krijgen van een extra rantsoen vaste brandstoffen wegens een bevalling in het vervolg veer tien dagen voor den vermoede- tien dagen vóór den vermoede- moet worden ingediend. Evenals voor zieken op door den .vertrouwensarts gecontroleerd me disch attest is voorgeschreven, kan bfj een bevalling een verklaring door den distributiedienst worden afgegeven, krachtens welke iedere leverancier, aan wien deze verkla ring wordt overgelegd, verplicht is na inontvangstneming van den gei- digen bon, een eenheid vaste brand stoffen bij voorrang af te leveren aan dengene, te wiens name de ver klaring is gesteld, ook al behoort? deze niet tot zijn geregelde afne mers. Bij een bevalling is echter niet het door den vertrouwensarts gefiat teerde formulier MD 29 vereischt. Uitdrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat de handel welis waar verplicht is bij voorrang te le veren op de bovenbedoelde .verkla ringen, doch dat niet geëischt kan worden, dat de brandstoffen worden thuisbezorgd. Moord fe Amsterdam opgehe.derd. Arrestant bekent. Juist drie weken, nadat de politie in kennis werd gesteld van den moord, welke op Zondag 8 Febr. j.l. in de van Hillegaertstraat te Am sterdam gepleegd was op een 45- jarigen alleenwonenden vertegen woordiger, is de centrale recherche erin geslaagd het geval op te helde ren. De 28-jarige arbeider, die in het bezit is geweest van de fiets, welke naar vermoed werd door den moordenaar was gestolen en die daarom twee dagen geleden door de politie was gearresteerd, heeft giste ren n.l. bekend, den moord te heb ben bedreven. De dader, die reeds langen tijd een kennis van den vertegenwoor diger was, is reeds lang werkloos en had in den laatsten tijd verschillen de schuldén gemaakt in café's en gokgelegenheden. Met de bedoeling, geld te leeneh van zijn kennis, ging hij op den genoemden Zondag te gen half twee naar diens woning. Voor het geval de vertegenwoordi- hem het geld niet goedschiks wilde geven, nam hij een hamer mee; hij zou het dan wel kwaadschiks ne men. Toen de vertegenwoordiger weigerde het geld te leenen, deed de bezoeker, alsof hij weg wilde gaan, doch onverwachts draaide hij zien om en gaf den bewoner een klap met den hamer op het hoofd, waar na deze in elkaar zakte. Hij voltooi de zijn daad met een mes, dat hij uit de jas van zijn slachtoffer haal de, stal een bedrag van 20 uit de jas van zijn slachtoffer en verliet het huis met medeneming van de fiets. Deze deed hij twee dagen la ter juist voordat de moord ont dekt werd aan een andér voor 100 over en dank zij dit feit voor al, is de recherche erin geslaagd, den moordenaar op te sporen. Bij een huiszoeking bij den ver dachte werden zoowel op een col bertcostuum als op 'n hamer bloed-- vlekken gevonden, zoodat de arres tant moeilijk zijn aanvankelijke be tuiging van onschuld kon volhou den. ARBEID IN BROODBAKKERTJEN. 's-Gravenhage, 4 Maart. De cecr.- generaal van het dep. van sociale zaken heeft aan de, broodbakkerijen in alle gemeenten des Rijks een af wijking van de arbeidswet toege staan voor wat betreft den arbeid met het oog op Paschen, Hemel vaartsdag en Pinksteren. De hiervoor vastgestelde regeling is geheel overeenkomstig aan die ten vorige jare. 100-jarige overleden. - Te Kropwolde is in den /ouderdom van 100 jaar en 7 maanden overleden mevr. de weduwe E. ter Borg Kamphuis. oritsche mclora deelinqen in Libye teruggeslagen Italiaansch legerbsricht. Rome, 4 Maart. (Stefani). Het 641ste communiqué van h,ct Italiaan- sche hoofdkwartier luidt: „Vijandelijke gemotoriseerde afdee- lingen, die in Zuid-Libye binnen drongen, werden onverwijld door onze Saha-utroepen aangevallen en gedwongen, zich met verliezen terug te trekken. De luchtmacht, die in weerwil van het ongunstige weer vastberaden ingreep, achtervolgde en verstrooide de vijandelijke formaties. Duitsch-Ita'iaansche vliegerafdee- lingen hebben in het gebied van To- broek in golven vernielingsacties Scherpe critlek op ontslagen wethouder. 's-Gravenhage, 4 Maart. (A.N.P.) In de heden gehouden dagelij ksche persconferentie heeft de heerbanlei der der Haagsche W.A., heerbanlei der Feenstra, o.m. het volgende ge zegd: „Toen de Haagsche W.A. eenigen tijd geleden het ontslag eiscihte van den schender van het volksbelang, den toenmaligen wethouder Buur man en dezen man, oud lid van de sociaal-democratische partij, aan de kaak stelde, was het haar nog niet bekend, dat onder het regiem van dezen vroegeren socialist nog- veel meer mistoestanden heerschten; mis toestanden, die een schril licht wer pen op het beleid van dezen Buur man, die vroeger zelf arbeider, langs de rugigen der arbeiders om hoog was geklommen en, eenmaal partijbons .geworden, zich van het lot van de aan zijn zorg toever trouwde arbeiders niets heeft aan getrokken". „Iri mijne gelederen", aldus heer banleider Feenstra, „marcheeren vele weermannen, arbeiders, die thans weer, dank zij den nieuwen tijd, de vreugde kennen van den arbeid, die er weer trotsch op zijn, dat zij hun rrfceidseer kimnen uitdragen, maar die vroeger onder het oude demo cratische regiem, waarvan Buurman een der steunpilaren geweest is, aan den rand van den afgrond gebracht waren; die de verschrikkelijke ramp der werkloosheid aan den lijve heb ben ondervonden. Goede, betrouw bare, eerlijke menschen die jaren lang in slavernij zijn gehouden door een instelling welke zich maatsohsn- pelijk hulpbetoon noemde en welke onder denzelfden Buurman, als ver antwoordelijk man, stond. Ik "klaag Buurman aaii. In mijn kreet „Ik klaag Buurman aan", klin ken de stemmen van hen, die met doffe oogen, welke geen perspectief m^er zagen, tusschen de ijzeren af scheiding van het stempellokaal, be waakt door dienaren der wet, uren lang moesten wachten tot zij' hun stempel hadden gezet. In deze kreet klinken de stemmen van duizenden arbeiders, die alles wat zij haidden, hun werkkracht, hun energie, tien tallen jaren gegeven hadden in noesten, eerlijken arbeid, tot zij bui ten hun schuld, werkloos geworden, in handen vielen van de door Buur man aangestelde ambtenaren van Maatschappelijk Hulpbetoo^ Er zijn mij gevallen bekend, die ten hemel schreien en dit zijn dan nog slechts enkele grepen uit" duizenden." Na vervolgens gesproken te hebben van diverse gevallen en het star vast houden aan de oude voorschriften stelde sor. de vraag waaruit B. zijn ondernomen. Drie Curtisstoestellen werden in luchtgevechten neerge schoten. Een vierde werd dcor het afweergeschut van een onzer woes tijnstellingen neergehaald. 'Malta werd herhaaldelijk aange vallen. In de haven van La Valetta plaatsten Duitsche vliegtuigen tref fers of) een kruiser, waarvan onmid dellijk hooge vlammen oprezen. Engelsche vliegtuigen hebben Benghazi gebombardeerd. Er is geen aanzienlijke schade gemeld. Drie in- heemschen werden gewond. Het aantal dooden onder de bur gerbevolking tengevolge van den gisteren gemelden aanval op Pa lermo is gestegen tot zes, het aantal gewonden tot 98. De verwondingen zijn meest van lichten aard. Duikbooten. die langs de kust der Ver. Staten opereerden, hebben in totaal 27.22-j ton vijandelijke scheeps- ruimte tot zinken gebracht. GRAAN VOOR GRIEKENLAND. Stockholm, 4 Maart (ANP). Uit Londen wordt gemeld: In antwoord op een reeks vragen in het Lager huis heeft de parlementaire secreta ris van het ministerie voor de blok kade, Dingle Foot, verklaard, dat de Italiaansche regeering thans vrijge leide toegezegd heeft voor een stoomboot, die reeds gereed ligt voor het vervoer van 8000 ton tarwe naar een Grieksche haven. Dingle Foot zeide verder dat de Britsche regeering het Zweedsche Roode Kruis bij het charteren van een nieuw schip financieel heeft ge- steund.^Dit schip zal hulpzendingen naar Griekenland moeten brengen. In een oproep van den aartsbis schop van Athene is, naar uit de Griesche hoo'dstad wordt gemeld, uiteengezet, det het uits uitend de schuld is van de Engelsche regee ring, dat de 8000 ton tarwe voor de noodlijdende Grieksche bevolking nog steeds niet uit Egpte is gearri veerd. maatschappelijke werkers recruteer- de. De maatschappelijke werkeis. „Overal heeft men hen "vandaan gehaald", aldus de heer Feenstra, „zelfs uit de reclasseering. De plaat sing van den agent van politie van Reenen, die verantwoordlijk was voor den aanslag op den vaandrig Kieyiet van de W.A. en onlangs door den vrederechter werd veroordeeld, bij Maatschappelijk Hulpbetoon, spreekt boekdeelen. Deze man is daar nog steeds in functie. Indien men het optreden van een groot aan tal dezer ambtenaren gadeslaat, dan begrijpt men dat Maatschappelijk Hulpbetoon is geworden tot een on der het volk gehate instelling, een instelling die totaal volksvreemd is en uitsluitend volgens den letter, maar nimmer volgens het hart kon handelen, al zijn gelukkig niet alle ambtenaren en controleurs uit dit hout gesneden. „Ook kan men instellingen, waar Maatschappelijk Hulpbetoon nauw' mede samenwerkt aanwijzen, zooals b.v. centraal woningbeheer, die van denzelfden a-socialisten geest getui gen. De zooeven genoemde instantie is o.m. belast met het toezicht op de gemeente- en controlewoningen. De leidinggevende figuur van centraal woningbeheer is een vrouw, mej Hubregtse, die zich tegen een hoog salaris weliswaar sociaal werkster noemt, doch echter zonder eenig sociaal gevoel -is. Zij is blind "voor den grooten nood en staat steeds klaar met haar vonnis, waarin altijd haar afschuw voor groote gezinnen tot uiting komt. Instede dat haar ambtenaren, die wel eens huisbezoe ken doen, afdalen in de details van de hun toevertrouwde gezinnen, om daardoor de oorzaken van den wan hoop, waarin deze zijn gekomen, te kunnen vaststellen, bepalen zij zich tot een oppervlakkig onderzoek en de vaststelling van feiten, zooals deze op een gegeven oogenblik voor hen liggen. Dit is in korte trekken een beeld van het sociale werk, zooals het in de gemeente 's-Gravenhage voor ons ligt". „Bijzonder duidelijk is mij dit alles geworden na mijn oproep in de dagbladen, waarbij ik op ontslag van Buurman aandrong. Onmiddellijk na mijn oproep melden zich honderden arbeiders en arbeidersvrouwen (geen leden der N.S.B.) op mijn W.A.-te huis op het Spui, om bij ons, bij de W.A., hulp eh gerechtigheid te zoe ken voor him bijna steeds juiste be zwaren. De toeloop was zoo over weldigend, dat de eerste dag reeds honderden zich aanmelden en dat de daaropvolgende Zaterdagmorgen een lange rij menschen buiten het W.A.-tehuis stond, die om raad en daad bij mijn WA. aanklopten. Nog steeds worden elkeir middag van 2 tot 4 uur gevallen door mijn W.A. behandeld. Het is zeer verheugend, dat ik in vele gevallen de Nederlandsche Volskdienst kon inschakelen,' die, in tegenstelling met Maatschappelijk Hulpbetoon, volkomen begrip ge toond heeft voor den nood van ons volk". „Uit dit alles blijkt, dat vele ar beiders de schellen van de oogen vallen. Zij leeren zien, dat hun vroegere leiders, waarvan Buurman eT een was, hen bedrogen hebben. Zij beginnen den moed te krijgen om met de vroegere partijen en doctri nes te breken. Dat geeft hen de kracht, de vroegere internationale den rug toe te keeren en hun weg te zoeken in de volksgemeenschap. Dat geeft hun het geloof terug van ar beidsvreugde en arbeidseer. De W.A. wil hen dezen weg wijzen, door het stellen van een daad. De eerste daad door de W.A. is reeds verricht. Aan onzen eisch, ge steld in de dagbladen, dat de schen der van het volksbelang Buurman ontslagen zou worden, is bereids ge volg gegeven. Het valt te betreuren, dat de ver antwoordelijke Hollandsche autori teiten, niet uit eigene beweging in gegrepen hebben, terwijl de Duitsche autoriteiten volkomen begrip ge toond hebben voor onze bezwaren Het geval Buurman staat echter niet meer op zichzelf. Er zijn er nog vele van dergelijke a-sociale elemen ten, die nog denken dat zij werk tuigen van een stervend regiem en ontoegankelijk voor den nieuwen tijd nog, steeds hun plaatsen m deze gemeenschap, hun goed gesa larieerde baantjes, kunnen behou den. Zij vergissen zich. Een nieuwen tijd breekt baan. Da W.A. van Anton Mussert marcheert. Voor ons. zwarte soldaten van Mussert, - zijn de mensch, de prestaties en de verant woordelijkheid niet alleen de mo- i-eele, maar ook de daadwerkelijke grondslagen voor een gezonden volksgemeenschap". 58 d°°r K- Eva beloofde Nora te schrijven en hing de telefoon glimlachend op. Misschien was dit de keer in zijn -fortuin en zij ging oogenblikkelijk een langen brief schrijven. Dienzelfden avond nog postte Eva haar brief. Zij glim'ach te, toen zij hem in de bus wierp. Zijn geest zou er verheugd om zijn. Dientengevolge vond Maarten den volgenden dag, toen hij van zijn jacht naar werk terugkeerde, twee brieven. Zij waren met de tweetje bestelling meegekomen. Natuurlijk opende hij Jen brief van Eva het eerst en hij voelde er zich verrast en verheugd door. Nora wilde, dat hjj op de boerderij zou terugkeeren! Maaiten had dien morgen een tijdelijke baan aan vaard, waar hij den volgenden dag beginnen moest, en. hij besloot dit eerst te doen. Hij zou er tijd door winnen om met Nora te onderhan delen. De brief van Nora was zeer aan vaardbaar. Zij uitte haar spijt voor de manier, waarop ze. hem behan deld had, en bekende openlijk, dat ze om zijn steun ver'egen zat. Nie mand anders zou de boerderij kun nen redden en het verhaal van den dood van haar oom had het ver langen om zijn wenschcn te voltooi en bij haar opgewekt. „Je kunt zelf da voorwaarden be palen", schreef zij. „Je oude huisje 'zal leeg staan als je aankomt en als je de dertig gulden wilt aannemen, die oom je reeds betaaldd, zal ik er een commissie over alle verkoopen bijvoegen. Je zult volledige macht. van_ beslissen krijgen en ik zal me nooit in je beheer mengen of toela ten dat een ander dat doet". Zij verlangde dat hij den volgen den Maandag beginnen zou, en daar dit goed uitkwam met de plannen van Maarten, schreef hij zonder aar zelen bevestigend terug. HOOFDSTUK. XXXIV. Nora is veranderd. Ongeveer terzelfder tijd dat Maar ten zjjn twee brieven las was Louis Windman naar de boerderij „Het Zwarte Paard" teruggekeerd. Eij zijn thui komst gedroeg hij zich zco anders, dat Nora oplettend en achterdochtig werd. „Wel, s:hat, ik ben weer thuis en ik ben er blij- om", zei hij, terwijl hij haar kuste. „Heb je me erg ge mist?" „Ja", antwoordde zij, alles is an ders a s je er niet bent". „Inderdaad?" Louis voelde de dubbelzinnige strekking van dit ant woord. maar hij meende dat hij haar wel de baas was. „Dat k'inkt als een sluw verwijf', vervolgde hij droevig. „Ik vrees dat ik het ver dien Nora, want ik heb je niet steeds behandeld zocsls het behoorde. Maar ik ga me nu herzien, liefste. Ik zal je een prettigei tijd bezor gen. Wil je een stukje .-hocolade?" Hij haalde een groote en kos'bare doos bonbons ie voorschijn. Het was voor-het eerst.dat bij uit de stad iets voor haar meebracht en Nora nam het met een glimlach van p'e- zièr in ontvangst Maar ze liet zich niet misleiden en zij namen plaats aan een zeer eenvoudig middag maal. Als ik geweten had dat je thuis zou komen, had ik voor wat beters gezorgd", vertelde zij hem. „Maar dat is goed genoeg, lieve ling. Ik heb het in Amsterdam niet prettig gehad en ik zal dit beter waardceren dan al'es wat ik sinds ik het huis verliet heb gekregen". Dit was bijna te mooi om waar te zijn en Nora hield haar oogen goed open en zij stelde zich ermee tevre den om te wachten tot hij onthullen zou waar hij heen wilde. „Voel je iets voor een ritje?" vioeg hij toen het maal geëindigd was. ,.We zouden ergens kunnen gaan theedrinken en thuis komen voor het avondeten". - Ja, Nora wilde wel uitgaan, voor de eerste keer sinds de wittebroods- v, eken, maar ze vroeg zich af, waar om ze daar zoo koel en onverschillig tegenover stond. Een week geleden zouden een paar vriendelijke woor den haar diep getroffen hebben. Het tochtje was zeer genoeglijk en de thee was verrukkelijk. Zij keer den terug naar een goedbereid avondmaal en aan het eind daarvan kwam de bedoeling van Louis te voorschijn." „Ik had een rare geschiedenis in de stad", beweerde hij, met den blik van een ondeugenden schooljongen die op appels stelen is betrapt. (Wordt vervolgd). Wegens het vroeger verschijnen des Zaterdags is het wenschelijk dat do advertentiën, voor dit nummer bestemd zoo mogelijk des VRIJDAGS, en wel uiterlijk ZATERDAGS MORGENS HALF NEGEN in ons bezit zijn. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Man, Vader en Behüwdvader, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de Heer JACOB BANKERT, in den ouderdom van 71 jaar. C. BANKERT—MANTEL. R. BANKERT. E. M". BANKERT— VAN DE'POL en verdere Familie. Liefst geen bezoek, fleiloo, 5 Maart 1942. f Kennemerstraatweg A 15 (post Alkmaar). De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Maandag op de Gemeente-begraaf plaats te Alkmaar. Vertrek vanaf het sterfhuis nam. twee uur. Heden overleed, zacht en kalm, ten huize WestierBcht, onze lieve Moeder. Behuwd-, "Groot- en Overgfootmoeder NEELTJE HARTMAN, Wed. van JAN GLAS, in den ouderdom van 78 jaar. Namens de familie, A. LEEGWATER—GLAS. C. LEEGWATER. P. GLAS. A. GLAS—RUTSEN. Jb. GLAS. M. GLAS—BAKKER en Kleinkinderen. Alkmaar, 3 Maart 1942. Da begrafenis zal plaats hebben te Oude Niedorp op öp Zatefrdag 7 Maart n.m, 2 uur n. t. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons 40-jarig huwelijk ondervonden. H. NAASTEPAD. T. NAASTEPAD—BRAS. Laarmanstr. 201, Heiloo. Door het verbindend worden der eenig© uitdeelingslijst is het fail lissement van GERRIT DEKKER, Stationsstraat 13, Egmond aan Zee, geëindigd. Alkmaar, 4 Maart 1942. De Curator, Mr. H. SCHOLTEN. gevraagd. Klein kind geen be zwaar. Br. fr. letter K, J. VAN KAMPEN, Sint Pancras. gevraagd, niet beneden '18 jaar, voor een morgen p. week en Zaterdags tot 4 uur. Mevr. VIS, Eilandswal 10, b. d. Vlotbrug. CHRIST. VACANTIE KOLONIE HUIS 3, Egmond aan Zee, zoekt per 15 Maart ook genegen eenige huish. arbeid te verrichten. Soil, aan de Directrice. Gevraagd niet onder 16 jaar, van 84, v. g. g. v., goed kunnende'werken, liefst K.K. Zondags vrij. EMMASTR. 21. gevraagd, leeftijd tusschen 30—40 jaai WIERINGA, Willibror- dusweg H 126, Heiloo. voor halve dagen of 3 morgens in de week een flinke werkster. Mevr. VALKHOFF, Kennemer straatweg 95 E, Allernaar. gevraagd bij BRUIN, Zevenhui- zerladn L 57, Heiloo. Wordt gevraagd flink, net voor 's morgens. Adres: N. BEETSKADE 42. gevraagd, voor den Vrijdag. Brieven onder letter E 838, Bureau van dit Blad. gevraagd voor de morgenuren, van 83/i uur tot 1 uur, niet ouder dan 18 jaar. Fa. DIK, Ritsevoort 17. Gevraagd flink van 85 uur, niet beneden 18 jaar. Zondags vrij. -Mevr. WINKELMAN, Metius- gracht 11. Gevraagd direct van 83. Zondags vrij. BROUWERSTKAAT 4. Net Meisje, 19 jaar, Vrijz. G. zoekt Br. m. foto lett. K 843 tor. v. d. bl. Beschaafd meisje zoekt leuke P.G., 18 j. Brieven onder letter.. J 842 bureau van dit blad Gevraagd ±16 jaar, moet in het bezit zijni van diploma Ambachtsschool of in het vak gevorderd. JOH. TON, Varnebroek 40. voor 2 schoolgaande jongens of meisjes. Brievei onder letter F 839 bureau van dit blad. Gezocht te Bergen (N.-H.) met voll. pension voor dame en baby. Brieven lett. S, de Haan's Boekh., Bergen (N.-H.) Nette Jongeman zoekt met pension. Brieven met opgave van prijs letter H 841 bur. v. d. bl. Net pers., 35 j., zoekt een goed Brieven onder letter L 844 aan het bureau van dit blad. Gevraagd Mecc./Marklin, Brieven onder letter G 840 bureau van dit blad. TE KOOP GEVRAAGD: op ijzer of gummi, in goeden staat. A. PEEREBOOM, Telef. 251, Nieuwe Niedorp. TE KOOP: tegen den leg, P. BIJL, Wognum- schebuurt 17. Tel. 2466.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 3