S DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN ONTREKEN. aden. De waarheid over Ned.-lndië, DE OORLOG IN NED.-INDIE. D N an gheid «m o tot tav toch mflegj icentreeg^ UnöX dat oende! Duitsèhland strijdt voor Europa m Bloedige verliezen der Bolsjewisten aan het O.-front. door W. I. ISPERT. PLECHTIGE BELOFTE VAN WAVELL. BATAVIA BEZET. De Engelsche bomaanval op Parijs. DISTRIBUTIE-NIEUWS. De nieuwe bonnen. Pagina 4. ch wij ke UM alproducten. irt deelt in r den uitvoer vergunningen [verwerkende ed werkzame iusschen deze vstraat 174 uigen en ap in machines, veehouderij, ondering van smede onder en rubber- wal 326—328, :rseii), steen- en letterwit, imsterdam-C. .1, 's-Graven- ijk van ijzer ie, een en oor ijzer of .8, 's-Graven- eeltelijk van n 3 genoemde, de door Non- ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 55. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bjj vooruitbetaling voor Alkmaar f 2.10; franco door het geheele Rijk f 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels f 1.28, elke regel meer 0.26, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Vrijdag 6 Maart 1942 Duitsch Iegerbericht. Hoofdkwartier van den Führer, 5 Maart (D.NB.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: In het Donetsgebied werden nieuwe, met pantserwagens onder nomen aanvallen van den vijand in verbitterde gevechten afge slagen. Tezamen met Duitsche troepen onderscheidden zich in de gevechten der laatste dagen ook» Waalsche vrijwiUigdrs-regimenten. In de overige sectoren van het Oostelijke front leed de vijand bij talrijke vergeefsche aanvallen hooge bloedige verliezen. Aan het omsinigelingsfront van Leningrad beschoot zware artillerie van het leger militaire werken in Kroon stad met goede uitwerking. De luchtvloten aan het Oostelijke front ondersteunden met sterke strijdkrachten de gevechten van het leger en zetten de vernieling van de bolsjewistische spoorweg verbindingen voort. Gevechtsvliegtuigen, die voor gewapende zeeverkeiming rond Engeland waren (^gestegen, bom bardeerden havenwerken aan de Z.O. kust en de Westkust van het eiland. Vliegvelden en vlootsteunpunten op het eiland Malta werden op nieuw overdag en des nachts met bommen bestookt. Eind 1941 stond de Nederlandsche emigxantenregeering te Londen na felle onderlinge discussies aan de Ver. Staten de militaire bezetting van Suriname toe. De Nederl. ge zant te Washington, Loudon, moti veerde dezen stap met de noodzake lijkheid, de aldaar gelegen troepen voor Nederl.-Indië vrij te maken, en met het feit, dat Noord-Amerika het. bauxiet van Suriname voor zijn vliegtuigproductie noodig had. In een tot het moederland gerichte radio toespraak verklaarde de gezant dat de Ver. Staten de overgave van Su riname' tot voorwaarde gesteld had den voor hun militaire steunverlee- ning aan Nederl.-Indië. Aan de officieele overgave van het regeeringsgezag in Suriname waren zeer lange onderhandelingen voorafgegaan, die aan Nederlandsche zijde ernstige bezwaren hadden uit gelokt. Dat minister-president de Geer niet alleen zijn functie neer legde, doch zelfs via Portugal naar Nederland terugkeerde, duidt on dubbelzinnig op het afpersende ka rakter van deze onderhandelingen. Kort voordat de overeenkomst tot stand kwam, traden nog twee andere leden van het kabinet af: zij wilden zich niet schikken in de Noord-Ame fikaansche afpersing. Niettemin kwam het pact* tot stand. Bezield door den angst voor Indië, stemde de Nederlandsche emigrantenregeering tenslotte met alle voorwaarden in. Op 12 December 1942 werden Aruba en Curasao „op wensch van de Nederlandsche regeering" afge staan'. Daarmee werd de rest der Nederlandsche' bezittingen op he4 Westelijk halfrond geliquideerd. Tezelfdertijd hadden zich in Oost- Azië gebeurtenissen van wereldbe- teekenis afgespeeld; tusschen ae Ver. Staten en Engeland eenerzijds en Japan anderzijds was de oorlog uitgebroken, die begon met de ver nietiging der N.-Amerikaansehe zware vlootstrijdkrachten op Hawaii. Wel werd in een N. mededeeiing van 5 Februari beweerd, dat slechts "een deel van de N.-Amerikaansehe vloot in den Stillen Oceaan te Pearl Har bour tijdelijk gevechtsonklaar was gemaakt", maar in werkelijkheid had Japan vijf slagschepen en een reeks zware kruisers tot zinken gebracht, alsmede verscheidene andere slag schepen en kruisers zwaar bescha digd. Hoewel Japanners daardoor ondubbelzinnig de superioriteit op vlootgebied hadden verkregen, en er geen toereikende bescherming voor Ned.-lndië meer aanwezig was, haastte zich de Nederl.-Indische regeering, Japan den oorlog te ver klaren, in weerwil van het feit, dat haar van Japansche zijde tevoren 6tellige verzekeringen gegeven wa ren voor de onschendbaarheid vain het Nederl. grondgebied. Men reken de er op, dat Singapore niet zou 'kunnen worden ingenomen en men rekende ook op de versterkingen, die zoowel door de Britten als door de N.-Amerikanen waren toegezegd. Op 4 Februari verklaarde Londen dan ook, dat Wavell als opperbevel- hebben der geallieerden méldde, dat. Engelsche en N.-Amerikaansche ver sterkingen in Singapore zouden aan komen. Op 13 Februari waren zij daar nog niet aangekomen, maar waren zij er ook niet meer noodig daar inmiddels de „onneembare" vesting in een strijd van acht dagen door de Japanners was veroverd. f De nood steeg. Inmiddels had Japan een reeks Nederl. eilanden bezet. Thans begon de aanval op Sumatra en de omsin geling van Java. De nood steeg van dag tot dag, de eene hulpkreet na den andere werd tot de Ver. Staten gericht, die immers den koopprijs voor him hulpverleening reeds in den zak gestoken hadden. Op 5 jjé- bruari zeid'e dr. van Mookin een rede te New Yo-rk: „Wij staan tegen over een vijand, die over eenheid beschikt, en wij kunnen hem niet verslaan alvorens wij dezelfde eerf- heid bezitten". Op 3 Februari ver klaarde minister van Kleffens na een conferentie van een uur met Cordell Huil, dat hij zeer ontmoe digd was over het algémeene beeld der geallieerde samenwerking in den Stillen Oceaan. „Ons doel 'is en blijft de aanval", Op 9 Febr. kon men verheugd mededeelen dat „ook in Ned.-lndië versterkingen waren aangekomen", doch de sterkte daarvan werd in het geheel niet bekend gemaakt. Op 11 Febr. meldden N.-Amerikaansche persbureaux dat Japan Ned.-lndië een afzonderlijken vrede had aan geboden, waarop men niet was in gegaan. Men hoopte nog altijd op hulp, maar Cordell Hull, die garant stond Voor de beloofde hulp aan Ned.-lndië begon met te verklaren, dat hij de griep had en eerst eens een flink verlof moest nemen. Washington voegde daaraan toe, dat Paerl Harbour voor Huil een zware slag geweest was, die hem zwaar gedeprimeerd had. Desondanks had van Moo" alle hoop nog altijd niet verloren.-Op 8 Febr. nam hij afscheid van Roose velt met de verklaring, dat de geal lieerden het op alle punten der oor logvoering volkomen eens waren. Hij rekende toen nog niet op den val van Singapore, want nog op 10 Febr., dus kort voor den val van de vesting, bracht Londen de meedee- ling „dat het politieke evenwicht in Zuid-Oost-Azië zich ten nadeele van Japan had gekeerd en wel als ge volg van de vele Engelsche en N.- Amerikaansche gevechtsvliegtuigen, die onlangs op de Philippijnen, op Malakka en in Ned.-lndië waren .aangekorden". Na den val van Sin gapore veranderde de stemming echter spoedig. De eene hulpkreet volgde na den anderen. Op 17 Febr smeekte van Kleffens dringend om versterking voor Ned.-lndië. Wan neer die versterkingen niet terstond Verstuurd werden, zoo zeide hij, zou het lot van Ned.-lndië binnen zeer korten tijd beslist zijn. Van Mook evenwel koesterde altijd nog hoop. Op 18 Febr. verklaarde hij nog te Sydney dat de Ver. Staten alles wat zij konden opbrengen in den strijd om het Z. deel van den Stil len Oceaan zouden werpen, en dat de tijd thans rijp was" voor een grootscheeps geallieerd offensief, dat nog van Java zouden kunnen uitgaan. De arme optimist. Maar optimistisch was ook de ko ningin. In haar rede van 21 Febr zeide zij letterlijk: „Het is mij een groote voldoening dat de zware in spanningen, welke het .leger ter verdediging en als voorbereiding te gen den aanval van den vijand ont plooid heeft, thans zulke voortreffe lijke vruchten afwerpen". De Vruth- ten waren inderdaad voortreffelijk want acht dagen later waren de Ja panners reeds op het laatste grooti eiland, op Java, geland. Roosevelt, de oude. mensclien vriend en kndjope zakenman, liet in middels niet na de oude beloften te vernieuwen. In zijn praatje aan der haard van -24 Febr. zeide hij:.,;Het voornaamste doel van N.-Amerika is op het oogenblik zijn bondgenooten te helpen door het vervaardigen van oorlogsmateriaal in geweldige hoe veelheden. Helaas is daarvan tot dusver nog niets op zijn plaats van bestemming aangekomen. Denzelf den dag had Van Kleffens eveneens weer moed gevat. Hij verklaarde dat zijn regeering zeer bevredigd was dat Groot-Britannië en Noord- Amerika alles wat hun mogelijk was in het werk stelden om aan den toe stand in het Z. deel van den Stillen Oceaan het hoofij te bieden. Ei wordt in het geheel niet t aan ge dacht, aldus van Kleffens', Java te verlaten. Ondanks alle optimisme kon het echter niet langer een geheim blij ven dat de toestand in snel tempo bergafwaarts ging. Batavia, dat iets dichter bij het vuur zat dan van Kleffens, uitte precies op denzelfden da gwaarop laatstgenoemde zijn op timistische redehield, nX op 24 Febr., wanhopige kreten om hulp verleening. Batavia maakte een re devoering bekend van den G.G., die deze hulp in de volgende dramati sche woorden opeischte: „Stuur thans hulp, ge kunt, ge kunt het ab soluut, en ge hebt de plicht, dit kun nen onverwijld metterdaad te too- nen". De hulp bleef uit, hoewel zij, zoo als bekend, door de overgave van Suriname, Curasao en Aruba en be halve dit met baar geld reeds voor uit betaald was. Ook de laatste hulp kreet yan van Mook kon daar niets BIJ DE WARME KACHEL IN DEN NAAR HET FRONT. GOEDERENWAGEN, OP WEG (Weltbild-Polygoön-P.IC. Hable) HET EILAND JAVA, HET LAATSTE BASTION IN NEDERLANDSCH- INDIE. Met dezo woorden karakteriseert de Londensche berichten dienst den door de Japansche overwinning op zee geschapen nieuwen toestand. Het havenkantoor te Soerabaja op Java. (Evers-Hoffmann) HET.NIEUWE TE SCHALKHAAR GEOEFENDE POLITIE BATALJON is te Amsterdam aangekomen. Het bataljon werd geïnspec teerd door overste Kren- ning. (Pol.-Noske) Naar officieel uit Bandoeng wordt gemeld, heeft generaal Wavell in zijn afscheidsrede de plechtige belofte afgelegd, dat zijn vertrek geen stagnatie in den toevloed van vliegtuigen en oorlogs materiaal naar Nederlandsch-Indië zal veroorzaken. Tokio, G Maart (D. N. B.) Het hoofdkwartier meldt, dat Japansche- troepen gisteravond Batavia hebben bezet. De algeheele bezetting geschiedde gisteravond om half tien, hoewel de tegenstander op vele punten den Japanschen opmarsch hardnekkigen tegenstand bood. Stockholm, 5 Maart (ANP). De Japanners hebben, volgens den Britschen nieuwsdienst, het wegen- en spoorwegknooppunt Solo en daarmede het centrum van JaVhbe- reikt. Zij trachten door te stooten naar de Z.-kust, teneinde Scerabaja af te snijden en een tangbeweging uit te voeren om- Batavia en Ban doeng af te scheiden. De toestand op Java wordt door den correspon dent van den Britschen nieuwsdienst „zéér ernstig" genoed, aangezien van de W.-kust van Java ondanks feilen tegenstand nieuwe Japan sche troepenlandingen gemeld wor den. Bandoeng heeft gisteren 4, van daag 7 maal luchtalarm gehad, zoo meldt Lenden tenslotte. De druk toegenomen. Stockholm, 5 Maart (ANP). Vol gens dsn Britschen berichtendienst is „de druk der. Japansche troepen op Java de laatste 24 uur zéér aan zienlijk toegenomen". Generaal Wavell heefit zich, naar de Britsche nieuwsdienst meldt4? „naar het bedreigde eiland Ceylon" begeven. Nieuwe landingen op West-Java. Stockholm, 5 Maart. (ANP). Naar Reuter in een aantal extraberichten uit Bandoeng- meldt, hebben de Ja panners op W.-Java nieuwe troepen aan land gezet, waar hevige gevech ten aan den^ang zijn. De Nederlan ders ondernamen krachtige" tegen aanvallen. Zij zijn hechter numeriek in de minderheid. Naar Reuter verder meldt, ia, van Nederl.-Indische zijde het verlies van Krawang, Poerwakarta en Tangerang op W.-Java, alsmede het verlies van Solo en Bodjonegoro op O.-Java toegegeven. Verder hebben de' Japaners het -vliegveld van Ka lidjati ip dg nabijheid van Ban- meer aan helpen. Toen hij op 25 Febr. tegenover den Amerikaan- schen journalist Knickebocker aan drong op de onverwijlde levering der door Nederland reeds betaalde vliegtuigen. Er kwam niets. Het dra Hia naderde zijn hoogtepunt. (Slot volgt.) doeng veroverd. Zij gebruiken dit vliegveld, thans, naar 'Reuter verder meldt, om de geallieerde troepen van uit de lucht aan te vallen. Het grootste deel der vliegtuigen verloren. 1 Genève, 6 Maart. (D.N.B.) De Daily Express meldt over den strijd op Java, dat deze een voor de -geallieer den ernstige wending heeft geno men. Ondanks allen tegenstand der Nederl. en Britsche troepen ziet men geen kans de Japanners tegen te houden. De geallieerden hebben het groot ste deel hunner vliegtuigen al ver loren. De Japanners beheerschen het luchtruim boven Java thans onbe streden. De laatstedagen hebben zij zelfs Hans gezien zware tanks aan land te brengén en in den strijd te werpen. Öp Java herhaalt zich de tragedie van Singapore, waar, de Japanners de -verdediging eveneens met hun lucht strijdkrachten onverstoorbaar hebbeft verpletterd. Verplaatsing van zetels van Indische ondernemingen. Bandoeng, 5 Maart.' (ANP). Ook -aan de Pak'etvaart Maatschappij is toestemming verleend tot over- brenging van haar zetel buiten Nederl.-Indië. De K.P.M. is voor nemens haar bedrijf vanuit Sydney voort te zetten. Ook aan de Java ChinaJapan-Lijn is een derge lijke machtiging 'verleend. Het aftreden van Helfrich, Stockholm, 5 Maart. .(D.N.B.) De correspondent van het Zweedsche blad Dagens Nyheter te Londen méldt omtrent het aftreden van den opperbevelhebber der geallieerde vlootstrijdkrachten in het zuidweste- lijke deel van den Stillen Oceaan, vïBe-admiraal Helfrich, dat deze zijn aftreden gemotiveerd heeft met de verklaring, dat zijn poging om de Japansche invasie op Java tegen te gaan,» alsmede de Nederl.-Indische verliezen van de vorige week hem duidelijk; gemaakt hebben, dat „suc cesvolle geallieerde vlootoperaties in deze wateren uitgesloten" zijn. Vichy, 5 Maart. (DNB). Woens dagavond heeft commandant Fop- taine een ooggetuigeverslag gege ven over de gevolgen van den Brit schen luchtaanval op den W. voor steden van Parijs. Wanneer beweerd wordt, zeide hij, dat de door de Britsche luchtmacht gezochte doelen precies zijn uitge- kozen J'dan' behoeft men tegenover deze bewering slechts 'het hooge doodencijfer onder de bevolking stellen. Voorts gaf spr. een uitvoe rige schildering van den vrêeselij- ken toestand, welke hij in de voor stad Boulogne gezien heeft: verniel de huizen van zes verdiepingen hoog over een lengte van 300 tot 400 m. en talrijke branden. In het stadhuis van .Boulogne, dat eveneens door een bom getroffen werd, heeft de bevolking onderdak gezocht en daarheen heeft men ook de eerste nog niet geïdentificeerde lijken en stukken van lijken gebracht. Toen ik aankwam zag ik een ver schrikkelijk schouwspel: Weenend en hulpelooze vrouwen en kinderen, overal sporen van bloed en andere gruwelijke getuigen van het bom bardement. Bijzonder tragisch is, dat geheele gezinnen onder de puin- hoopen van de vernielde huizen om het leven zijn gekomen. Comman dant Fontaine gaf verder een op somming van de overige gebombar deerde Parijsche voorsteden, waar, naar hij verklaarde, géén fabrieken zijn. Een beeld van gruwel en verwoesting. Parijs, 6 Maart (DNB). Een beeld v.an gruwel en verwoesting vormen de door Engelsche vliegers geteis terde Parijsche wijken 48 uur na den aanval nog. Geheele rijen hui zen" zijn eenvoudig weggevaagd door de Engelsche bommen. Lijken worden weggedragen, de kreten van menschen, die onder de puinhoopen liggen begraven, weerklinken, red ders doen wat in»hun vermogen ligt en het kraken van instortende hui zen vormt de begeleiding. Eén weeklagende bevolking, die have en goed en ^haar verwanten heeft verloren, doolt rond. Op vele plaatsen laait het vuur nog, daar de brandweer als gevolg der vernieling van de waterleiding geen \»ater heeft. Midden in een verwoeste straat verheft zich nog een enkele gevel. In andere straten is de heele voor kant der huizen weggerukt, zoodat men een blik in alle verdiepingen kan werpen. De voormalige bewo ners zijn dood of zwaar gewond. Met verwenschingen aan het adres der Engelschen woont de be volking het treurige schouwspel der berging van de dooden* en der op ruimingswerkzaamheden bij. Duitsch commentaar. Berlijn, 5 Maart (ANP). „Het top punt van schaamteloosheid" zoo werd vandaag in Duitsche politieke kringen de volgende Londensche uit zending in de Fransche taal ge noemd: „De .regeering' van Zijne Ma jesteit betreurt den dood van diege nen, die het slachtoffer geworden zijn van het bombardement van Viilancourt en betuigt den gezinnen haar diepste medelijden, die zoo wreed getroffen zijn. Evenals hen, welke gemeenschappelijk met onze soldaten op het veld van eer zijn ge vallen, groeten wij de dooden in de gebieden van Parijs met ontbloot hoofd". De wereld weet thans, zoo ver klaarde men in de Wilhelmstrasse, volkomen duidelijk,, wat de bom aanval op Parijs beteekent. Niet v.iegtuigen van den voormaligen Duitschen vijand, doch die van den vroe^eren bondgenoot hebben Parijs aangevallen én onschuldige mannen, vrouwen en kinderen vermoord. Er zijn nog pamfletten neergeworpen waarin den Fransehen arbeiders ver zekerd wordt, dat men niet komt om hen te dooden, doch om hen te be vrijden. De Engelsche luchtmacht vergrijpt zich aan de weerlooze Fransche bevolking, terwijl zij geen neiging vertoont zich in den strijd te werpen aan de werkelijke fronten. Deze actie tegen Parijs zal in de ge schiedenis als een bijzonder groote misdaad worden opgeteekend. De sympathie van het Duitsche volk gaat, -zoo verklaarde men in de Wil helmstrasse, geheel uit naar het Fransche volk. f In de Wilhelmstrasse wordt het feit, dat de Amerikaansche onder staatssecretaris Sumner Welles giste- ten op een desbetreffende vraag op de persconferentie verklaarde, dat hij persoonlijk op de hoogte was van den aanstaanden aanval op Parijs, bijzonder verhelderend genoemd. Deze verklaring is afkomstig van een vertegenwoordiger van een land, waarmede Vichy formeel diploma tieke betrekkingen onderhoudt. Ook deze verklaring verdient het prae- dicaat „schaamteloos". De Völkische Beobachter herinnert eraan, dat, toen in 1940 het militaire vliegveld Le Bourget door de Duit sche luchtmacht werd aangevallen, de Times vroeg: „zullen de barbaren het wagen Parijs te bombardeeren? Vervolgens verklaart het blad, dat het den Engelschen bleef voorbe houden Fransche burgers in Parijs van leven en gezondheid te beroo ven. Dit nummer bestaat uit vier pagina's. VERDUISTER GOED! ZON 6 Maart onder: 19.27 7 Maart op: 8.15 MAAN 6 Maart op: 23,54 onder:* 9.57 9 Maart Laatste kwartier. 's-Gravenhage, 6 Maart. Voor de volgende week zijn de ge bruikelijke hoeveelheden brood, vleesch en aardappelen ver krijgbaar op de bonnen 12 van de daarvoor bestemde kaarten. SCHOENENDISTRIBUTIE. De Leider van den Distributie- dienst Kring Alkmaar maakt be kend, dat in verband met den invoe ring van een nieuwe regelipg, bij de afdeeling schoenen Oudegracht 168, in zeer beperkte om ate aan vraagformulieren ter verkrijging van een schoenenbon I kunnen wor den afgehaald en wel op de dagen 9, 10 en 11 Maart 1942 uitsluitend voor hen, wier geslachtsnaam begint met één der volgende letters: A, B, C,*D, E, F, G of H. De distributiestamkaart moet wor den getoond en tevens dient men op te geven de maat van het gevraag de schoeisel. Alkmaar, 6 Maart 1942. De Leider voornoemd, H. BAKKER. OUDORP. Brandstoffen voor kinderen. - De extra brandstoffenbon voor kinde ren, geboren na 31 Aug. 1941, wordt op vertoon van de stamkaart, op Za terdag 7 Maart a.s. aan het Distribu tiekantoor uitgereikt. De indruk in België! Brussel, 5 Maart. (ANP). De Bel gische pers spreekt in strenge be woordingen haar verontwaardiging uit over den Britschen luchtaanval op de voorsteden "Van Parijs, die aan 500 Fransche burgers het leven heeft gekost. De bladen vestigen de aandacht op de „tragische balans" van „deze vreeselijke slachting" en besluiten: „Nu moet Frankrijk antwoorden". De beroemde porceleinfabriek getroffen Parijs, 5 Maart (D.N.B.) Bij den bomaanval van Engelsche vliegtui gen op Parijs is, zooals bekend, ook de wereldberoemde porceleinfabriek van Sevres zwaar beschadigd. Aangezien de overval des nachts geschiedde, waren alleen de nacht wakers en de in de dienstwoningen ondergebrachte fabrieksemployês aanwezig. De schade, die in de porseleinfa briek van Sevres is aangericht, wordt door de. Parijsche pers op 50 millioen franc gesteld. Onder de vernielde voorwerpen bevindt zich ook een waardevol servies, dat bin nenkort aan maarschalk Pétain zou v/orden aangeboden. Aap de „welgerichte" bommen der Engelschen zijn ook hospitalen en cultuurmonumenten ten offer geval len, o.m. het Rodinmuseum in Neu- don. Het betreft hier het oqde ate lier van dezen beeldhouwer, dat na zijn dood museum is geworden. Vlak bij dit atelier zijn verscheidene bommen in den tuin van het nabu rig ziekenhuis gevallen. Nationale rouw. Parijs, 6 Maart (D.N.B.) De na tionale rouw voor de slachtoffers op Parijs begint Zaterdag en duurt tot Zondagmiddag. De begrafenis wordt Zaterdag ge houden op de kerkhoven wan de be trokken gemeenten. In de Notre Dame wordt Zondag een rouwdienst gehouden. Kardinaal Suhard, de aartsbis schop van Barijs, zal Zondag in alle kerken een herderlijken brief laten voorlezen, waarin aan de geteisterde bevolking troost wordt verleend en de hoop wordt geuit, dat Parijs van een nieuwe ramp verschoond zal1 blijven. Gisteren en in den afgeloopen nacht zijn te Boulogne nog dertig dooden onder de puinhoopen gevon den. 700 dooden in Parijs. Berlijn, 5 Maart. De A.N.P.-corres- pondent meldt: Volgens de laatste opgave bedraagt het aantal slacht offers van den laffen Britschen luchtaanval op Parijs 700 dooden en meer dan 1400 gewonden. Dat is, verklaart men hier, meer dan hij de bombardementen op Rotterdam en Belgrado, die gedurende oorlogs handelingen bij vijandelijken tegen stand uitgevoerd werden. Een belangrijke gift. Vichy, 5 Maart (DJST.B.) Prins Louis van Monaco heeft 'admiraal Darlan een bedrag van 10.000 francs gezonden om den eersten nood der bij den bomaanval op Parijs getrof fenen te lenigen. De begrafenis der slachtoffers. Parijs, 5 Maart (A.N.P.) De be grafenis van de slachtoffers van het, bombardement van 3 Maart zal Za terdag voormiddag om 10 uur in iedere -gemeente plaats hebben.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1