DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOG IN NED.-INDIE. Bommen op Parijs. Bolsjewistische aanvallen afgeslagen. De strijd in het Oosten. De oorlog in Oost-Azië COURANT. 144ste Jaargang No. 56. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar f 2.10; franco door het geheéle Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: Van 15 regels f 1.28, elke regel meer f 0.26, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Zaterdag 7 Maart 1942 Duitschland strijdt voor Europa Duitsch legerbericht. Hoofdkwartier van den Führer, 6 Maart (DNB). Het opperbevel der weermacht maakt bekend: In verscheidene sectoren van het O.-front zijn weer bij toene mende koude plaatselijke vijan delijke aanvallen in verbitterde gevechten afgeweerd. De tegen stander had hierbij zware verlie zen. Honderden gevangenen wer den binnengebracht. De beschie ting van strategische doelen in Leningrad door zware artillerie van het leger werd voortgezet.' Op 4 en 5 Maart verloor de vij and aan het O.-front in totaal 61 pantserwagens. Doeltreffende nachtelijke aanvallen van ge vechtsvliegtuigen waren gericht tegen de vesting Sebastopol als-, mede tegen voor de oorlogvoe ling belangrijke gebouwen in het centrum der stad Moskou. In het zeegebied rond Engeland bracht de luchtmacht een koop vaardijschip' van 3.000 brt. tot zinken. Voorts werden overdag barakkenkampen aan de Zuidkust van het eiland verwoest en in den afgeloopen nacht ravitailleerings- bedrijven van de haven van Port land bestookt. Zooals reeds in een extra be richt is medegedeeld, hebben Duitsche duikbooten in Noord- en midden-Amerikaansche wateren wederom twaalf vijandelijke sche pen, in totaal 82.500 brt., waar onder zeven groote tankschepen, tot zinken gebracht. In den loop dezer aanvallen werden boven- "dien een groote Amerikaansche torpedojager tot zinken gebracht en nog twee schepen door torpe dotreffers beschadigd. In Noord-Afrika vielen formaties der luchtmacht Britsche vlieg tuigsteunpunten, alsmede spoor wegdoelen op Egyptisch grondge bied in de streek van Foeka-El- Daba aan. Bij den aanval op Malta troffen bommen van zwaar kaliber vlieg veldinstallaties en duikbootlig- plaatseiji van den vijand. Onder leiding van wachtmeester Balzer stelden luchtdoelartilleris ten aan het O.-front op 4 Maart acht vijandelijke pantserwagens buiten gevecht. De bezetting van Batavia. Tokio, 6 Maart (D.N.B.) Naar Domei meldt, zijn de Japansche strijdkrachten bij het binnentrek ken van de stad Batavia op gee nerlei vijandelijken tegenstand gestooten. In de stad heerscht weer orde en rust. Het Ned.-Indische leger bericht. Lissabon, 6 Maart (A.N.P.) Naar de Britsche nieuwsdienst meldt, wordt in het Ned.-Indische leger bericht van Vrijdag het volgende gezegd: „Overal op heel Java woedt de slag Als gevolg van de Japansche superioriteit in de lucht en de onaf gebroken bomaanvallen beginnen wize troepen fafgematte geraken. De toestand is ernstig, maar niet ho peloos". Radio Batavia maakte Vrijdag, naar de Britsche nieuwsdienst ver der meldt, feen „technische storing" bekend. De omroeper zeide: „Hallo, wegens een tecriische storing moeten wij onze uitzendingen een oogenblik staken". Kort daarop maakte Radio Batavia bekend, dat het morgen met berichten zou terugkomen, doch thans met het volkslied ging sluiten. Heel West-Java in handen der Japanners. Stockholm, 6 Maart (D.N.B.) Volgens een extrabericht van Reuter uit Bandoeng, is aldaar van officieele zijde mededeeling gedaan van de ontruiming van Batavia. Voorts werd Vrijdag bekend gemaakt, dat Buitenzorg in han den der Japanners gevallen is. De Britsche nieuwsdienst consta- teert, dat practisch thans heel W. Java in Japansche handen is ge raakt. Vliegveld Kalidjati op Java in Japansche handen. Tokio, 6 Maart (Domei). De Asahi meldt uit Sjanghai, dat de Japan sche strijdkrachten Kalidjati, het vliegveld op 150 km ten Z.O. van Batavia hebben bezet. Luchtgevechten boven Java. Tokio, 6 Maart (D.N.B.) Naar het keizerlijke hoofdkwartier méldt, zijn in de periode van 1 tot, 4 Maart tij dens aanvallen op vijandelijke luchtbases op Oost-Java en de Soen- da-eilanden in totaal 44 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten of op den grond vernield. De Japanners in de buurt van Bandoeng. Onbekende basis, 6 Maart (Do mei). Japansche strijdkrachten heb ben een niet nader aangeduid punt nabij Bandoeng bereikt. Japansche vliegtuigen hebben in den sector Poerwakarta vijandelijke tanks, pantserwagens en vracht auto's ten getale van 30 stuks ver nietigd. Een ander Japansch eska der deed een aanval op het vlieg veld van Bandoeng en vernielde acht vliegtuigen op den beganen grond. Bij een poging van den vijand om een Japansch vliegveld op Java aan te vallen, werden vijf Hurricanes neergehaald Vlak voor de bezetting van Bat;,'Ma. op den vijfden Maart des a'Jonds om half tien hebben Japansche legervlieg tuigen, die opereerden tegen over blijfselen van de vijandelijke lucht macht, een vijandelijke machine on het vliegveld Bandoeng vernietigd. terwijl bommenwerpers een trein opbliezen, geladen met soldaten en oorlogsmateriaal, oo een nunt gele gen op 5 km ten W. van Buitenzorg. Voorbereidingen voor aan val op Bandoeng. Tokio, 6 Maart (D.N.B.) Naar ver luidt, werd met de bezettihg van Batavia de voornaamste spoorlijn langs de N.-kust van Java verbro-' ken. Daar Batavia het politieke en economische centrum van Java is, zal de verrassend snelle bezetting van de hoofdstad, naar heden in Tokio verklaard wordt, in het vijan delijke kamp ongetwijfeld groote ontsteltenis teweeg brengen. Naar voorts verluidt, zijn de militaire voorbereidingen voor den aanval op Bandoeng, waar het- 'gros der Nederlandsche troepen vermoedelijk het voornaamste verzet zal bieden, reeds voltooid, zoodat reeds in de naaste toe komst nieuwe en waarschijnlijk beslissende gevechtshandelingen verwacht kunnen worden. 18 Ned.-Indische vliegtuigen bij Bandoeng vernield. Tokio, 6 Maart (D.N.B.) Het hoofdkwartier heeft bekend ge maakt, dat Japansche marinevlieg tuigen Woensdag bij een massalen aanval op het vliegveld van Ban doeng 18 vijandelijke toestellen hebben neergeschoten of vernield. DE OMSINGELING VAN BATAVIA EN DE OPMARSCH NAAR BANDOENG. Batavia is gevallen. Beide kaartjes illus- treeren duidelijk hoe de Japanners Batavia ten O. en ten W. in sloten. Sinds de Ja pansche landing in de baai van Bantam zijn de Japanners via Se- rang opgerukt langs den hoofdweg van Ba tavia tot Tangerang; hier wachtten zij op kun tweede colonne die oprukt van Kra- wang naar Batavia. De spoorweg Batavia- Bandoeng is verbro- eenheden hebben nu ken, andere Japansche Poerwakarta bezet en rukken nu via deze -ueg jeeu do sp3B{d doeng. Ten N. van Bandoeng bij Soebang en Sag'alaherang wordt door de geal lieerde strijdkrachten fel gevochten tegen de Japanners die in twee richtingen op rukken naar Ban doen e. DE BEKENDE WINKELSTRAAT PASAR BAROE IN BATAVIA. (Uit: „Batavia als handels-, industrie- en woonstad). De versterkingen kwamen niet. Sjanghai, 6 Maart (D.N.B.) De Ned.-Indische omroep heeft van daag een verklaring uitgezonden waarin o.a. wordt gezegd: „Thans kan onthuld worden, dat het Ned, tegenoffensief het begin van deze week op het laatste oogen blik mislukte toen de overweldigen de superioriteit van den vijand de, weegschaal naar diens zijde deed overslaan. Er kan -echter ook ont huld worden, dat de raad voor den Stillen oceaan de Ned.-Indische autoriteiten re^ds geruimen tijd ge leden verzekerd heeft, dat, indien zij tot midden Februari stand zouden houden, versterkingen in zoodanige hoeveelheden zouden aankomen,dat men de Japansche invasie op Java tot staan kon brengen. Ned.-Indië hield stand, maar de versterkingen zijn nopit aangekomen. De opmarsch op Sumatra. Japansche basis Palembang, 6 Maart (Domei). Bij den Japanschen opmarsch om het bezette gebied op Zuid-Sumatra te vergrooten, waar bij zij weinig of geen vijandelijk verzet ontmoetten, is vdlgens be richten van het front, zestig tot ze- yeritig procent van efe, -rijke" petrr lcumvelden op Zuid^Sumati-a onbé schadigd in Japansche handen ge vallen, met inbegrip van de petro- leumbronnen bij Palembang en La- hat, welke steden op 22 Januari werden veroverd en Benkoelen, aan de kust van den Indischen oceaan, welke stad op 24 Febr. werd bezet. Japanners bezetten Djambi. Tokio, 6 Maart (Domei). Een cor respondent bij de Japansche treepen op Sumatra meldt: De Japansche strijdkrachten hebben Djambi bezet, 200 km ten N.W. van Palembang, na hardnekkigen tegenstand te hebben gebroken. Djambi en Rimau, dat ook bezet is, zijn belangrijke oliecentra. Sterke Britsche patrouilles teruggedronaen. Italiaansch legerbericht. Rome, 6 Maart (Stefani.) Het 643e legerbericht luidt: Sterke vijandelijke patrouilles, die in het gebied van Tmimi waren doorgedrongen, werden na een te genaanval door onze strijdkrachten teruggedrongen. In Zuid-Libye hebben Saharische afdeelingen door krachtig optreden vijandelijke gemotoriseerde afdee lingen teruggeworpen. De steun verleende luchtformaties beschoten en bombardeerden den vijand, die zich in r derijl terugtrok met achter lating van eenige gevangenen en pantserwagens. Een Engelsch vlieg tuig werd op den grond vernield. Engelsche vliegtuigen bombardeer den Benghazi, waardoor enkele ge bouwen ernstig beschadigd werden Naar men, meldt, zijn er geen slacht offers. De operaties der luchtmacht tegen het eiland Malta zijn met kracht voortgezet. Duitsche jachtvliegtuigen hebben hieriyj een Wellington en een Hurricane neergeschoten. JAPANSCHE HOUDING TEN AANZIEN VAN NEDERLANDSCH- INDIE EN AUSTRALIË. Sjanghai, 6 Maart (D.N.B.) „Na de verovering van Java, waarvan de uren na den val van Batavia geteld zijn, ligt Australië, dat zijn verdedi ging door het zenden van troepen en vliegtuigen- naar andere landen practisch onmogelijk heeft gemaakt, open voor onzen aanval", zoo ver klaarde de Japansche militaire woerdvoerder, kolonel Akiyama, ten aanzien van het verloop der gevech ten op Java, dat door hem het laat ste bolwerk der democratieën in het Z.W. deel van den Stillen Oceaan werd genoemd. Hij zeide verder: „Het is jam mer, dat Nederlandsch-Indië, waarvan Japan slechts economi sche samenwerking „heeft ge- eischt, zich tot werktuig van het Anglo-Amerikaansche imperia lisme heeft laten maken. Daar door is het voor altijd van het moederland losgescheurd. Woor delijk verklaarde hij: „Wij den ken er niet aan Het aan Neder, land, welks regeering machte loos is, ooit terug te geven". DE „DIPLO" OVER DEN STRIJD IN NEDERLANDSCH-INDIE. Berlijn 6. Maart (A.N.P.) Onder de vernietigende slagen, die Japan thans tegen het eeuweoude bestaan van het Nederl. koloniale rijk richt,- aldus schrijft de Deutsche diploma tisch politische Korrespondenz o.a., voltrekt zich thans in zekeren zin jiet laatste bedrijf van een drama, waarin de zij het ook weinig held haftige hoofdrolspeler door, eigen schuld zijn einde tegemoet gaat. Ver blinding en onbekwaamheid, de tee kenen des tijds te doorgronden, wa ren de meest kenmerkende trekken van de laatste regeerende klasse in Nederland, die zelfs van zeer nabij niet kon inzien, dat ie wereld op een van haar groote keerpunten stond. Ook ten aanzien van het Verre Oosten, waar het fundament, de 'grootte en de rijkdom van de Nederl. koloniale macht lag, sloot men in den Haag en later buitenslands wederom de oogen voor de' wer kelijkheid. De ervaringen in het moederland, waar na vijf dagen iedere tegenstand was gebroken, heeft de zelfde Nederl. regeerders niet tot bezinning laten komen. Zij ï/ëten zich, jteiden door de holle yhrazen van Roosc-velt en Churchill en zij kwamen zich zelf buitenge woon interessant en belangrijk voor, omdat zij in het zg. ABCD-front in het Verer Oosten, naast China de rol van „gelijkberechtigde" bondge- nooten van de Angel-Saksische groote mogendheden mochten speleri. Vruchteloos waren d^ maandenlange pogingen van Japansche staatslieden tot een accoord met Batavia te ko men. Hardnekkig en domweg hield men daar ondanks alle bittere erva ringen vast aan de fictie, dat de bond met het Angelsaksendom de 'zekerste waarborg voor de instand houding van'het oude -zou blijven. De groote Anglo-Amerikaansche steun is uitgebleven en wanneer nog de vorige maand van Kleffens en van Mook de voortdurend toe nemende hulpverleening der groote bondgenooten openlijk roemden, dan hebben zij in dit opzicht beiden bewust gelogen. Dank zij hur werkelijk misdadig gebrek aan verantwoordelijkheids gevoel en hun lichtvaardigheid hebben de vroegere machthebbers in den Haag, die niet wilden inzien, dat het Nederl. moederland tot Europa behoort en het koloniale rijk in Oost-Azië1 tot de Groot- Oost-Aziatische ruimte, hun land zoowel als hun eer verspeeld, want 'hans s mijnen zij, volgens „edele1 Britsche voorbeelden, er een eer in te zien, volgens het motto „apres nous le deluge" niet slechts dat- Japansche oorlogvoering ten goede gene te vernietigen, wat aan, de Japansche oorlogvoering ten goede zou kunnen komen, doch ook le vensmiddelen en andere middelen van bestaan voor de terugblijvende bevolking te willen verwoesten. Roemloos gaat daarmede door de schuld van onwaardige nazaten een tijdperk ten einde, dat dn het ver leden vaak voorbeelden van histo rische grootheid en van superieure wijsheid heeft gegeven. De paar emigranten, viaderlandsloos als zij geworden zijn, hebben zich bijtijds bij Roosevelt verzekerd van de ponden, die Churchill hun niet meer vermag te bieden. De vele teruggebleven millioenen, in Euro pa, zoowel als in Azië echter, - die door de ergerlijke onbekwaamheid hunner vroegere, regeering ernstige schade hebben geleden zullen ieder jni zijn leefruimte nieuwe taken en nieuwe mogelijkheden vinden om, in een grootere omra ming gesteld, door vruchtbaren ar beid wederom 'tot een gewaarborgd bestaan te komen. Fransche krijgsgevangenen ntt Duitschland teruggekeerd. (D.N.B.) - Den 4en Maart is te Chalons Sur Marne een trein met 1205 Fransche krijgsgevangenen uit Duitschland aangekomen, Het is een zeer moeilijke positie, waarin Frankrijk verkeert. Het is den oorlog begonnen vol vertrouwen 'op den grooten broer, die het een succesvol verloop van alle krijgs operaties had voorgesteld, maar het heeft weldra moeten ondervinden, dat het in, den steek werd gelaten. 'Engeland vocht niet eens door tot den laatsten Franscihman, maar vluchtte hals over kop naar het vei liger vaderlandsche gebied en liet de Fransche broeders, zooals men dat in Holland karakteristiek noemt, „hun eigen boontjes doppen". Frankrijk heeft zich. dapper ge weerd, maar heeft voor de over macht moeten bukken en sindsdien richt het verslagen en zwaar be proefde land zich geleidelijk op, het begint zich aan te passen bij de ge wijzigde omdstandigheden en de ge middelde Franschman wenscsht niets liever dan met rust gelaten te wor den. Nu men in Engeland geen kans ziet op diverse gevechtsterreinen eenig succes te behalen, nu allerlei misleide landen reeds duizenden van hun beste mannen op de slag velden voor de Britsche zaak hebben geofferd, begint men in Groot-Bri- tannië naar nieuwe sluipwegen tot benadeeling van den vijand te zoe ken. Er moet sabotage worden ge pleegd en natuurlijk wordt dat aller eerst verlangd in de bezette landen en met de zekerheid, dat de bevol- Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. king van die gebieden daarvoor den hcogsten prijs zal moeten betalen. Frankrijk, verslagen en machte loos, imoet zich op hoog bevel van Landen en Washington tegen de be zettende macht keeren en wanneer de Fransche regeering daartoe niet in staat en niet bereid blijkt, worden er gangs tersmethoden toegepast. Frankrijk en straks wellicht ook andere bezette landen, krijgen thans een aansporing in den vorm van een bombardement. Die wor den zoogenaamd gericht op Duit sche militaire doelen, maar de laffe overval op een dichtbevolkte werelds- stad als Parijs met al haar cultu- reele schatten bewijst maar al te goed, dat het de bedoeling is alleen het Fransche volk de dupe te laten worden. Honderden dooden in de ar beidersbuurten, mannen, vrouwen en kinderen getroffen in stadswij ken, die men zelfs in den oorlog zou sparen, dat is het resultaat van de oude Fransch-Britsche vriend schap en een waarschuwing aan alle landen, waar men nog vertrouwen in Engelsche hulp en Engelsche vriendschap durft stellen. De Britsche bommenwerpers, waaraan men thans in Indië zoo dringend behoefte heeft, worden op heel wat veiliger wijze gebruikt door weerlooze menschen met een sohaamtelooze betuiging van spijt in den dood te jagen. Een dergelijk optreden kan slechts tot gevolg hebben, dat velen ver blinden in Frankrijk de oogen zullen opengaan. Berlijn, 6 Maart. (D.N.B.) Bij de he vige verdedigingsgevechten ten Oosten van Koersk heeft een Duitsche gepant serde divisie in den tijd van 6 weken op drie verschillende plaatsen de bols jewistische doorbraakpogingen ver ijdeld en acht {üowjeldivisies terugge worpen en verslagen. De Duitsche troepen maakten ruim 400 gevangenen, onder wie een kolonel en zijn staf. Het aantal gesneuvelde bolsjewisten is tenminste driemaal zoo groot. Sovjet-divisies cavalerie in de pan gehakt. Berlijn, 6 Maart. (D.N.B.) Naar het opperbevel van de weermacht mee deelt, hebben Duitsche troepen in het Donetz-gebied op 3 Maart een succes vollen tegenaanval ondernomen, waar bij twee bolsjewistische divisies cava lerie en een Sovjet pantserbrigade een zware nederlaag leden. Volgens de voorloopige gegevens verloren de bols jewieken bij deze gevechten 561 man aan gevangenen, ruim 600 man aan dooden, voorts 18 pantserwagens, 21 kanonnen, 30 zware granaatwerpers en 21 machinegeweren. Luchtaanval op Moskou. Berlijn, 6 Maart. (D.N.B.) Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben in den nacht van 5 op 6 Maart, naar het D.N.B. van het opperbevel van de Duitsche weermacht verneemt, Moskou gebombardeerd. Hij goed zicht nader den de vliegtuigen de buitenwijken van de bolsjewistische metropole. Zij drongen door het spervuur, dat het centrum der 'stad omgaf, heen. Voor den oorlog belangrijke gebouwen in het centrum werden door verscheidene bommen van 250 kilo getroffen. Op verschillende plaatsen werden hooge steekvlammen waargenomen. Alle Duitsche gevechtsvliegtuigen zijn van dezen aanval, die meer dan een uur duurde, teruggekeerd. Japansche luchtaanvallen op Australië. Tokio, 6 Maart. (Domei). Het keizer lijke hoofdkwartier deelt mede, dat vliegtuigen van de Japansche marine op 3 Maart Broome aan de N.W. kust van Australië hebben aangevalleen, waarbij zij '28 vliegbooten gedeeltelijk vernielden. Andere formaties marine vliegtuigen hebben dienzelfden dag Windham aangevallen enn door mi- trailleurvuur een transportvliegtuig en een hangar in brand geschoten. Vliegtuigen van de Japansche marine hebben tijdens hun operaties boven Oost-Java en de Soenda-eilanden op 1 en 2 Maart ongeveer 36 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten of vernield. Onlusten te Rangoon. Stockholm, 6 Maart. (Belgapress). Volgens Reuter geelt men officieel toe, dat hevige onlusten te Rangoon zijn uitgebroken. De Birmanen zijn opge staan tegen de Hindoes, die m de stad zijn gebleven en niet meer kunnen worden beschermd door de geringe Engelsche politiemacht, die nog aan wezig is. VERDUISTER GOED ZON 7 Maart onder: 19.29 8 Maart op: 8.13 MAAN 7 Maart op: onder: 10.28 ZON 8 Maart onder: 19.31 9 Maart op: 8.10 MAAN 8 Maart op: l.lj onder: 11.03 9 Maart Laatste kwartier. Geschenk voor de jeugd. 's-Gravenhage, 6 Maart. In het Jongerenkwartier 'van den Nationa len Jeugdstorm te Utrecht is aan den Nationalen Jeugdstorm als geschenK van den jeugdleider van het Duit sche Rijk een buste van den Führer overgedragen als uiting van de har telijke verbondenheid "tusschen Hit- Ier Jugend en Nationalen Jeugd storm. In tegenwoordigheid van den lei der der hoofdafdeeling „Politischer „Aufbau", P. G. Volkmar, als verte genwoordiger van commissaris-gene raal Schmidt en van een vertegen woordiger van den gemachtigde voor de provincie Utrecht, van de leiders staven van den Nationalen Jeugd storm en van de Befehlsstelle der Hitier Jugend hield Hauptbannführer dr. Lindenburger een korte toe spraak. Hij bracht de groeten van den Reiehsjugendführer over en be toogde, dat de jeugd der Germaan- sche landen gemeenschappelijk den weg baant voor de nationaal-socialis- tische wereldbeschouwing. De N.J.S. heeft dezen weg schouder aan schou der met de H. J. in Nederland betre den/Deze weg zal ook voortaan door beiden in zegevierenden stormpas worden afgelegd, welke tegenstan ders zich mogen voordoen. Het doel is een groot, geordend Europa met Adolf Hitler als leider van alle Ger manen. De leider van den N.J.S., hoofd- stormer C. van Geelkerken, dankte in hartelijke bewoordingen voor het geschenk en legde bijzonder den na druk op zijn hartelijke vriendschap pelijke verhouding met den Reiehs jugendführer, Arthur Axmann. Hij spoorde zijn kameraden aan vast te houden en in het geloof aan de riationaal-socialistische idee verder te marcheeren. Verlies van Fransche nationali teit. (D.N.B.) - Bij beschikking van den minister van justitie zijn 87 per sonen van de Fransche nationaliteit vervallen verklaard. Het zijn in hoofdzaak joden en emigranten, die in de laatste tien jaren genaturali seerd waren. Britsche torpedojager en Ame rikaansche kanonneerboot tot zinken gebracht. (D.N.B.) - Het keizerlijke hoofdkwartier deelt mede: Japan sche marinestoijdkrachten, die ten Zuiden van Java in de richting van den Indischen Oceaan opereer den, hebben op 2 Maart den Brit- schen torpedojager „Stronghold" met een inhoud van 905 ton, omsingeld en tot zinken gebracht. Bovendien hebben Japansche marinestrijdkrach ten de Amerikaansche kanoneer- toot „Asheville" van 1270 ton op 3 Maart tot zinken gebracht. -De Ja pansche strijdkrachten leden geen verliezen. F'

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1