AFDEELIHÖ B. f 800.000.000.- KI EFT Co. ABDIJSIROOP De nikkelen stuiver wordt ingetrokken. Zwendel met gouden tientjes. DoeiBevrediging behoefte aan arbeidskracht in Duitschiand. De Britsche aanval op Parijs 1 MAART 1942. Vraagt inlichtingen aan Uw ASSURANTIE-BEZORGER! De beteekenis van den Birmaweg. TEL. 3183 SPORT Die NACHT-HOEST zal ophouden VRAAG EN AANBOS 36 cent per vijf regels uitsluitend contant. Amsterdamsche Beurs, ALKMAARSCHE COURANT VAN ZATERDAG 7 MAART 1942. Pagina 3. 's-Gravenhage, 6 Maart. Bij besluit van den secretaris-gene raal van het departement van financiën is met ingang van heden de nikkelen stuiver als betaalmiddel ingetrokken en buiten omloop gesteld. Zij kunnen tot en met 14 Maart nog worden ingewisseld bij de kantoren der Nederlandsche Bank en bij de postkantoren de bijkantoren en hulpkantoren der posterijen en de poststations in Nederland. Ongeveer twee weken geleden werd dor de Heemsteedsche politie een groote partij stoffen in beslag genomen ten huize van H. V. te Haarlemmermeer, welke deze clan destien gekocht bleek te hebben. Voorts werd aangehouden zekere A. V. te Amsterdam, die de stoffen had afgeleverd;. Hij deelde mede, ze op zijn beurt van een hem onbeken den man te hebben gekocht. Die was met hem in een café te Am sterdam geweest, waar de- onbe kende had getelefoneerd met Breda inzake een transactie in gouden tientjes. Het telefoonnummer waar mede te Breda was getelefoneerd werd opgespoord. Het bleek toe te behooren aan een goudhandelaar daar ter plaatse. Deze bekende bij het verhoord aan 'een Amsterdam mer vijftig gouden tientjes verkocht te hebben. Hij deelde hierbij echter tevens mede, dat de hem onbekende kooper hem voor de gouden tientjes tien gulden; per stuk had gegeven in plaats van een bedongen veel grooter 'bedrag en na betaling de vlucht had genomen. De politie is en ten slotte in geslaagd den kooper en twee bemiddelaars, die den ver koop er hadden bedrogen en de winst samen hadden gedeeld, in arrest te stellen. DRIEJARIG KIND BIJ BRAND OMGEKOMEN. Donderdag heeft te Den Haag in de Obrechtstraat 56 een zware bin nenbrand gewoed. In de kamer trof fen brandweerlieden het lijkje aan van het 3-jarige jongetje J. M. Bij het onderzoek bleek, dat de moeder zich even verwijderd had om eenige noodzakelijke boodschappen te doen. Een 9-jarig broertje merkte bij het thuiskomen den brand op en maak te alarm. In de kamer bevond zich een brandende haard, zoodat ver moed wordt, dat het kind met vuur heeft gespeeld met het bovenver melde noodlottige gevolg. LEVERPASTEI TE JDUUR VERKOCHT. Een vleeschwaren- en conserven fabrikant te Olst is tot betaling van 10.000 veroordeeld, daar hij groote partijen blikjes leverpastei in blik aanmerkelijk te duur had verkocht. OVERVAL IN CLANDESTIENE SLAGERIJ. De Huizer politie heeft een inval gedaan in een schuur, staande aan de Noorderpunt te Huizen, waar juist op dat moment een koe clan destien was geslacht. Er werden 2 arrestaties verricht en later nog 6. In den loop van den tijd zijn hier waarschijnlijk tientallen koeien ge slacht. Doodelifke val, - Een bewoner van den Koningsweg te Utrecht, H. T., die dezer dagen zelf zijn schoor steen wilde vegen, was hiertoe o-p een ladder geklommen, welke op het dak van de keuken was geplaatst. Op zeker oogenblik schoot de ladder uit met het gevolg, dat de heer T. omlaag stortte en met het hoofd op een betonnen plaat neerkwam. Hij werd zoo zwaar gekwetst, dat hij eenigen tijd later in het ziekenhuis is overleden. Vrouw verbrand. - Donderdag avond is de bejaarde dame A, Nieu- wenhuis, toen zij zich wilde ver warmen bij electrisch kacheltje, in brand geraakt. Met brandende klee- ren liep zij de straat op, waar voor bijgangers haar opvingen en oogen- blikkelijk de vlammen doofden. Zij had mtusschen zulke zware brand wonden opgeloopen, dat zij aan de gevolgen is overleden. Een honderdjarige. - 13 Maart a.s. wordt te Eemnes de weduwe Willempje Mol, geboren Kroeskamp, honderd jaar. Zij heeft gedurende al cuen tijd te Eemnes gewond. GOOI GEEN LEDIGE CONSERVEN BLIKKEN WEG! Ze kunnen nog gebruikt worden als gróndstof.voor nieuwe blikverpakkingen, maar je moet ze even omspoelen en afdrogen, zoodat ze niet roesten. (Polygoon-Leemker). Aanmeldingsplicht werkloozen. Uiteenzetting van Dr, Böning. 's-Gravenhage, 6 Maart. In een te 's-Gravenhage gehouden vergade ring van directeuren der gewestelij ke arbeidsbureaux heeft de leider van de Hauptabteilung soziale Ver- waltung van het Rijkscommissariaat, president dr. Böning, een uiteenzet ting" gegeven over de korstelings af gekondigde verordeningen betreffen de den aanmeldingsplicht voor werk loozen en het beperken van werk. Dr. Böning 'verklaarde, dat het van Duitsche zijde de bedoeling is het economische leven in Nederland voor zooveel eenigszins mogelijk, aan den gang te houden. Het hier te lande doen uitvoeren van werkop drachten ten behoeve van het Duit sche Rijk zal dan ook stellig worden bevorderd. Voor zoover de Nederlandsche arbeidskracht hierdoor evenwel niet volledig in beslag wordt ge nomen, is het een onafwijsbare eisch, dat deze arbeidskracht el ders wordt aangewend ter be vrediging van de in de groot- Duitsche ruimte daaraan be staande behoefte. O.m. te weten hoe groot deze beschikbare ar beidskracht is en ook om haar zoo nuttig mogelijk te kunn.cn aanwenden, moet men over de gegevens beschikken, die hier omtrent klaarheid brengen. Het is in de huidige omstandigheden niet toelaatbaar, dat arbeids kracht braak blijft liggen. In verband hiermede is het ge- wenscht, dat ook invloed wordt ge oefend op het verleenen van ver gunningen aan de bedrijven om tot een kortoren arbeidstijd over te gaan. Men begrijpe echter wel, dat de aanwending van Nederlandsche ar beidskrachten in de groot-Duitsclie ruimte op een basis der vrijwillig heid dient te geschieden, ook wan neer aanstonds de reeds voor Ne derland bestaande mogelijkheid tot dienstverplichting wordt uitgebreid tot de groot-Duitsche ruimte, dan dient hierbij voorop te worden ge steld, dat deze bevoegdheid zoo min mogelijk in practijk zal worden ge bracht. De afkondiging! der dienstver plichting moet dan ook slechts worden gezien als een laatste middel, dat alleen zal worden toegepast op lieden, te wier aan zien een opvoedkundige beïn vloeding onwerkzaam blijft. Hierbij verlieze men niet uit het oog, dat ook in het Duitsche Rijk de dienstverplichting slechts zeer wei nig wordt toegepast. Slechts enkele honderdduizenden arbeiders werken daar onder dienstverplichting. Wat dienaangaande vaiv Britsche zijde wordt rondgestrooid bestaat uit niets dan propagandistische leugens. Men kan hierop niet genoeg den nadruk leggen. Zeer ten onrechte wordt reeds nu de aanmeldingsplicht der werkloo zen met dienstverplichting verward. Ook in ander opzicht lijkt er misver stand te bestaan. De verordening heeft als maatstaf voor den aanmel dingsplicht gesteld de vraag of ierpand niet of niet volledig in staat is uit eigen middelen in zijn levens onderhoud te voorzien. Om te kun nen beoordeelen of bepaalde perso nen hieronder al dan niet vallen, dient men zich den zin van de ver ordening voor oogen te roepen. De ze bestaat hierin dat beslag moet kunnen worden gelegd op arbeids kracht, die tot dusver onwerkzaam is gebleven en zich aan aanmelding heeft onttrokken. Neemt men nu, bijvoorbeeld, het geval van een student, dan is het duidelijk, dat hij, krach tens den tekst der verordening, zich moet aanmelden, wanneer hij den leeftijd van 24 jaar heeft bereikt. Hem wordt dan een inschrijvingsbewijs uitge reikt, doch het ligt natuurlijk niet in de bedoeilng zoo iemand aan zijn studie te onttrekken, wanneer het een normaal geval van wetenschappelijke of be roepsopleiding betreft. In de verordening is voorts vastgelegd, dat iemand niet tot aanmelding verplicht is, wanneer hij in dienstbetrekking staat, tenzij het een werk van slechs korten duur of geringen omvang betreft. De grens zal hier bij een loon van 4 per week of een arbeidsduur van 24 uur per week getrokken worden. Uiteraard zullen, bij de toepassing va.n den aanmeldingsplicht zich talrijke grensgevallen voordoen, die stuk voor stuk zullen moeten wor den bezien. Aan een en ander zal nog, door middel van pers en radio- omroep, nadere bekendheid worden gegeven. Overigens wil het feit, dat in een bepaald geval aanmeldings plicht aanwezig wordt geacht, nog volstrekt niet zeggen, dat de betrok kenen ook werkelijk voor een te werkstelling, hetzij binnen, hetzij buiten de landsgrenzen zal worden aangewezen. Wat de verordening inzake de ver korting van den arbeidstijd betreft, deze strekt om een inzicht te ver krijgen in de pracijk van dit stelsel. Voor het oogenblik zullen aanvra gen om vergunning als regel kun nen worden toegestaan, doch slechts voor een beperkten tijdsduur. Want over een kwartaal kan de situatie ten aanzien van de behoefte aan arbeidskrachten zich weer sterk hebben gewijzigd, zoodat het wen- sehelijk zou kunnen blijken te over wegen of het betrokken bedrijf niet tot invoering van een volledigen ar beidstijd behoort over te gaan, ten einde 'daardoor arbeidskrachten vrij te maken, die dan weer elders kun nen woren geplaatst. Men kan het eigenlijk zoo formu lieren, dat de verkorting van den arbeidstijd tot dusver voornamelijk op sociale overwegingen is toege staan, terwijl in de toekomst meer de arbeidstoestand in het, algemeen als uitgangspunt z,al diehen. Ten slotte deelde president dr. -Bö ning nog mede, dat binnenkort nog een verordening is te verwachten, die de indienstneming en tewerk stelling van personeel afhankelijk zal maken van een te verleenen ver gunning, zulks ten einde te geraken tot een volledige doorvoering van het ordeningsbeginsel bij den ar beidsinzet. OOK BIJ GRIMMIGE KOUDE, als iedere handgreep veel moeilijker is, is het Duitsche z'ware infanterie- geschut in actie. (Hoffmann-P.K. Knödler). Glimlachje. Stuurman; Goeden morgen, hebt U al gegeten? Passagier; Nee man, juist het tegengestelde. Gortprijzen. - De gemachtigde voor de prijzen deelt mede, dat de onlangs voor gort en gortproducten vastgestelde maximumprijzen niet, zooals aanvankelijk was gemeld, den tweeden Maart van kracht zijn ge worden, doch eerst met ingang van de volgende bonperiode zullen gel den. Parijs, 6 Maart. (D.N.B.) In het voorportaal van het stadhuis van de Parijsche voorstad Boulogne zijn gis teren de lijken van de Fransche mannen, vrouwen en kinderen op gebaard, die het slachtoffer zijn ge worden van den Britschen overval. De meeste dooden konden niet on- middelijk geïdentificeerd worden, zoodat hun familieleden in een on- ophoudelijken stroom voorbij de lijk kisten loopen om een vader of een moeder, een zoon of dochter nog eenmaal te zien. „Bernard Guillemin, oud 9 jaar. Rue de la paix", zoo staat op een bordje, dat bevestigd is aan een lijk- kist.ié. „Bernard Raverdy, oud 4 jaar" staat op een ander. Naast dit kleine slachtoffer ligt de moeder van het kind, hiernaast is het stoffelijk PVerschot van de tweejarige Mireille Genevisi opgebaard. De lijst met de namen van de slachtoffers van den Britschen over val vermeldt honderden namen. Steeds weer komt men de namen van moeders en kinderen tegen, van oude mannen en vrouwen, die thuis zaten of hun werk verrichten, toen de bommen van den voormaligen bondgenoot op hen neerkwamen en dood en verderf zaaiden over dui zenden burgers in Parijs.. Het aantal slachtoffers. Parijs, 6 Maart. (D.N.B.) Nog steeds worden uit de puinhoopen in de gebombardeerde Parijsche voor steden menschen te voorschijn ge bracht. Naar de Paris Midi meldt, zijn sommige der bedolvenen, die nog in leven zijn. blijkbaar krank zinnig geworden. Zoo zijn in den af- geloopen nacht 15 personen in hoogst opgewonden toestand naar de zie kenhuizen gebracht. Een aantal ge wonden is in de ziekenhuizen be zweken, zoodat het aantal slacht offers thans ruim 700 bedraagt. HET PROCES VAN RIOM. Vichy, 6 Maart (D. N. B.) Het proces van Riom, dat zooals reeds gemeld, Vrijdag met gesloten deuren is voortgezet, is verdaagd tot Dins dag 13 uur 30. Naar van bevoegde zijde verzekerd wordt, zal de vol gende zitting weer openbaar zijn. Uit de enkele bijzonderheden, die bekend geworden zijn omtrent de zitting van. vandaag, kan nog ver meld worden, dat Daladier bijna 1 14 uur onafgebroken aan het woord is geweest. Bij zijn uiteenzettingen zou hij zich bijzonder fel gekeerd heb ben tegen enkele artikelen In de pers, over het proces, waarin hij werd aangevallen, benevens tegen een reeks memoires van militaire chefs, dié men o.m. gebruikt heeft als grondslag voor de aanklacht DE JONGE BEELDHOUWER PIET D'HONT, winnaar van de zilveren medaille van den Prix de Rome, ver vaardigt in opdracht van .de ge meente Utrecht een beeld, voorstel lende de „Godin der filosofie, be doeld Sis decoratie voor een in aan bouw zijnde overbrugging van den nieuwen Ringweg. (Polygoon-Schipper). Critiek van de Fransche pers. Parijs, 6 Maart (DNB). De „Paris Soir" schrijft vandaag, dat de Fran sche openbare meening over het proces te Riom zooals dat thans wordt gevoerd, niet geestdriftig kan zijn en verklaart, dat Frankrijk ein delijk wenscht te weten, waarom men het in dezen' onnoodigen oorlog heeft gestort, en wie 'de verantwoor delijken zijn. Wie heeft het inge praat, dat het verdrag van goede nabuurschap, dat Ribbentrop en Bonnet den 6en Dec. 1938 ondertee kenden, niet tot een duurzamen vredestoestand kan leiden? Wie heeft Polen tot ontoegevendheid aangezet? Wie heeft in de Fransche gemoederen de dwaze stelling geha merd, dat vroeg of laat een "oorlog tusschen Duitschiand eg Frankrijk toch onvermijdelijk was en dat het voor Frankrijk des te beter zou zijn, naarmate deze eerder zou komen? Wie heeft den 30sten Aug. en den lsten Sept. 1939 de laatste kans tot behoud van den vrede verzuimd en wie heeft tenslotte na de ineenstor ting van Polen geweigerd het be roep van den Führer op het gezond verstand te hooren? Wil men zich er er toe. beperken, vraagt het blad verder, diegenen te veroordee- len, die Engeland schuldig acht zijn oorlog te hebben verloren en in plaats daarvan de ware aanstichters laten loopen? Als het proces van Riom op deze wijze verder wordt gevoerd beteekent dit voor Frank rijk inde oogen van Europa een tweede nederlaag. ONDERLINGE VERZEKERING MAATSCHAPPIJ GEVESTIGD TE SGRAVfNHAGE BESTUUR; LC. f E. VAN HELDEN TUCKER A A. a BÖCKER Mr. i I MGW7UN. N l' GROB3EN. F. L EVERS Verzekering van risico's, wel ke door aard of omvang niet in de Afdeeling A geaccep teerd kunnen worden, zooals j fabrieken, groote gebouwen, goederen in publieke opslag plaatsen, kassen en waren huizen, enz. In het per 28 Februari jl. geëindigde- halfjaar was ver zekerd voor ruim De voorschotheffing bedraagt: 1 per mille per halfjaar. De maximale naheffing is 9 per mille per halfjaar. De schade-uitkeeringgeschiedt binnen twee maanden na af loop van elk halfjaar. Aanvang nieuw verzekerings halfjaar: (Van onzen Haagschen correspondent.) De Birmaweg, die reeds eenige jaren een belangrijke rol speelt in de internationale politiek, heeft den laatsten tijd wel in het bijzonder van zich deen spreken. Zijn beteekenis voor de oorlogvoering in de Oost Aziatische ruimte is dan ook zeker niet gering en het is niet zonder reden, dat Japan zich veel moeite getroost, de controle over dezen weg in handen te krijgen, terwijl men bij de tegenpartij reeds eenigen tijd met man en macht doende is, een andere verbinding, n.l. de Assam- weg, zoo mogelijk bruikbaar te ma ken, voor het geval de Birmaweg mocht uitvallen. Langs dezen laat sten immers moet Tsjang Kai Sjek, de Chineesche generaal, die zich mag „verheugen" in de sympathie van Roosevelt ei# Chur-chill, zijn oorlogsmateriaal uit Amerika ont vangen, zonder hetwelk hij den itrijd tegen Japan niet volhouden kan. En om begrijpelijke redenen is het den Amerikaanschen presi dent wel wat waard, dat het China van Tsjang den oorlog kan voortzet ten, om aldus een gedeelte der Ja- pansche weermacht de handen te binden. Even begrijpelijk is het aan den a-nderep kant, dat Japan zich in spant, dezen Birmaweg de eenige verbinding nog van China met he Westen te sluiten; waarin het in- tusschen, mogen wij de laatste be richten gelooven, zoo "goed als ge - slaagd is Men moet over deze presta tie, waardoor de isolatie der Chi neesche legers zou zijn bereikt, niet gering denken, ook al werd deze op gave door de bezetting van Thai land door Japan niet onbelangrijk vergemakkelijkt. Want er moesten hiertoe ongetwijfeld geweldige ter reinmoeilijkheden worden overwon nen. De Birmaweg heeft n.l. wel heel weinig overeenkomst met wat wij onder een weg plegen te ver slaan. Allereerst is het een weg zonder wegdek; eigenlijk niet meer dan een zelfs niet al te breed pad, dat zich slingert tusschen barre bergketens en over groote hoogten, diep dalend en steil stijgend, met gammele brug getjes, woeste stroomen overschrij dend. En deze route, door een schier onbegaanbaar terrein, heeft boven dien nog een lengte van niet minder dan 3000 km; dat is dus bijna tien- maaal de afstand Groningen— Maastricht! Dr. Brüning, die een studie van den Birmaweg heeft gemaakt, geeft een boeiende beschrijving van de enorme moeilijkheden, waarmee een transport over dezen weg, die geen weg is, gepaard gaat; zelfs in vollen vredestijd en zonder Japansche be- reiging. Nu eens bevindt men zich drie duizend meter boven den zee spiegel en'dan weer, na een steile dading, wordt het niveau van de zee bereikt. Van ijskoude hoogten, waarover de wind meedoogenloos woedt, gaat het door heete, vochtige dalen, waar de malaria als kind aan huis is. Er zijn welhaast haaksche bochten en af en toe versperreiï van de bergen losgeslagen steenblokken Wij belasten ons met het sluiten van bovengenoemde verzekering. den smallen doorgang. Soms gaal het ook langs afgronden van meer dan duizend meter diepte, terwijl tenslotte de zware regens,-'die van Juni tot September-October zelfs elk regelmatig verkeer over den Birma weg geheel onmogelijk maken en geheele trajecten in een moeras vér anderen, in den overigen tijd van het jaar deze belangrijke verbin- dinigsschakel tusschen het China van Tsjang Kai Sjek en het Westen niet meer doen zijn dan een diep karre spoor, waarin de auto's soms tot over de wielen wegzakken. Drie duizend kilometer moeizaam be- rijkbaar „karrespoor", maar van ge weldige beteekenis in een oorlog tusschen continenten! Het is niet te verwonderen, dat herhaaldelijk transporten onderweg blijven steken en met de grootste moeite weer op gang te krijgen zijn. Ook ongelukken behooren op dezen weg, waarop twee voertuigen elkaar vaak niet kunnen passeeren zonder dat een van beide langs het randje van den afgrond moet gaan, tot de gewone verschijnselen. En zelfs de omstandigheid, dat reeds geruimen tijd tienduizenden Chineesche arbei ders aan den weg werkten, veran dert nog slechts weinig aan het risi co, dat het ondernemen van een tocht over dezen Birmaweg is. Het is echter een onderneming, die wat natuurschoon betreft, de moeite loant. Want het gaat door een gebied van onbekende, zij het wilde schoon heid. Men krijgt unieke vergezichten en gigantische bergen te zien, in een landschap vol ongerepte natuur- pracht. Ergens aan den weg, die langs allerlei vreemde nederzettin gen en inheehische stammen voert, ligt ook de „stad der dooden": 3 km lang ziet men links en rechts niets dan graven. Het eerste gedeelte van den Bir maweg, die in zijn geheel Rangoon verbindt met Tsjoeng King, loopt van Rangoon tot Lashio. Dit stuk ligt op Birmeesch gebied en hier is z-elfs gedeeltelijk een spoorwegver binding. De-eigenlijke Birmaweg begmt dan bij Lashio, waar tegelijk het zwaarste traject aanvangt; n.l. van Lashio tot Koenming, in de Chinee sche provincie Joenan. Op dit tra ject worden de groote bergketens doorstoken, waartoe passen, die reeds in oude tijden werden gebruikt, in den Birmaweg zijn opgenomen. Oudtijds trokken de karavanen dev kooplieden, beladen met zijde, langs deze route naar de kust. Maar wat een karavaan nog vrij gemakkelijk kon, is voor een zwaarbeladen auto transport welhaast onmogelijk. Om dit te bewerkstelligen moesten enor me werken worden uitgevoerd. Zoo werd in de jaren 1934 en '35 de,, „weg" van Koenming naar Siakwan ,'aangelegd"vterwijl het traject Siak wan—Lashio' in 1938 „gereed" kwam. Alleen reeds dit laatste stuk is 500 km lang; dus de afstand Amster damParijs- Hieraan werkten eer. klein jaar 200.000 Chineesche koelies, hetgeen beteekent, dat elke man in dien tijd slechts 2% meter weg klaar kreeg. Dit is te begrijpen, als men weet, dat soms door geweldige rots massieven moest worden heengebro ken, vaak met behulp van primitieve middelen, terwijl machines vrijwel niet ter beschikking stonden. In plaats van walsen b.v. gebruikte men zware rotsblokken, die door koelies of buffels werden voortge trokken. Nu is dan ook deze weg, die van zooveel beteekenis is voor de An-glo- Amerikaansche oorlogsvoering en r.atuurijlk allereerst voor Tsjang Kai Sjek en zijn legers, blijkbaar .buiten gevecht gesteld". Er rijden geen kolonne's met Amerikaansch oorlogsmateriaal meer overheen en Roosevelt zal een nieuwen „bondge noot' 'moeten gaan zoeken, die be reid is, zich, volgens het beproefde; Biljarten KAMPIOENSCHAP TWEEDE KLASSE GROOT BILJART. Gisteren zijn de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland tweede klasse groot biljart kader 45/2 voortgezet. De strijd tusschen de twee riva len Vreeswijk en Teegelaar was zeer spannend. Teegelaar maakte de partij uit, maar had deze daar mee nog niet gewonnen, want Vreeswijk wist de partij eveneens met een serie van 17 te beëindigen, zoodat de strijd met'remise beslo ten werd. Beuming speelde een zeer slechte partij in zijn ontmoeting tegen den sterken speler Hoogland en met een serie van 43 wist hij het in 25 beur ten zelfs niet verder te brengen dan 94. In zijn partij tegen Geestmais verloor Hoogland al heel ongelukkig met 1 car. verschil. Ph. Schmidt wist weer beide partijen te winnen en heeft nu met 4 overwinningen de leiding. De uitslagen dag waren: Vos Stikkelman Vreeswijk Teegelaar Schmidt Geestman Beuming Hoogland Teegelaar Vos Vreeswijk Stikkelman Schmidt Beuming Hoogland Geestman De stand na den tweeden dag is als volgt: 4 93 1200 73 12.90 8 4 90 1200 78 13.33 7 4 116 1175 80 10.12 5 4 117 1169 71 9.99 4 4 122 1004 78 4 107 917 44 4 80 569 43 4 125 935 46 van den tweeden 277 30 46 9.23 300 30 44 10.00 300 25 48 12.00 300 25 44 12.00 300 22 54 13.63 213 22 46 9.68 .94 25 43 3.76 300 25 50 12.00 300 30 56 10,00 261 30 42 8.70 300 23 53 10.70 221* 28 28 7.89 300 15 73 20.00 92 15 22 6.13 299 38 71 7.86 300 38 49 7.89 .1. Schmidt 2. Vreeswijk Teegelaar 4. Hoogland 5. Geestman 6. Stikkelman Beuming 8. Vos 8.22 4 8.57 2 7.11 2 7.48 0 De volgorde der cijfers zijn van de gespeelde partijen, beurten, pun ten, hoogste serie, algem. gemid delde en matchpunten. als het vastzittend sïjjm oorzaak van de hoest, prikkelingen regelmatig loskomt. Neem daarvoor de beroemde snel slijm- oplossende Abdijsiroop. Vanmifls beproefd bij heest, griep, bronchitis, asthma. Jt iSlfCTD C 'sWerelds beste Hoestsiroop SINT PANCRAS (Febr.) Geboren: Geertje, d. v. Jacob Heinis en Anna Raat. Jacob Jo- han. z. v. Maarten Kooü en Afre Margaretha van Etten. Overleden: Cornelia van der Ham, oud 71 jaar, weduwe van Jan van der Ham. Hermanus Barten, oud 75 jaar, echtgenoot van Trijntje van Leijen. WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de handscb goederen. Opg. Amsterdamsche Bank Ü.Y. Bijkantoor Alkmaar, van Zaterdag 7 Maart 1942 lu. 40 9s% 100% 100% 97 83% STAATSLEENINGEN. Vor k. 3/ Nederland 1941 93% Nederland 1941 100% 4 Nederland 1940 II lOUiy,- 3—3'/, Nederl. 1938 97 i Ned.-Indië 1937 83% BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank 143 Handel Mij. Cert. v. f 2.50105 Koloniale Bank 9?i/s Ned. Ind. Handelsbank 73 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 147% Calvé Delft Cert. 101% Nederl. Ford .325 Lever Bros 136'/. Phil. Gloeil. Gem. Bezit 239 CULTUUR MAATSCH. H. V. A178 Java Cultuur .138 Ned. Ind. Suiker Unie 141 Verg. Vorstenlanden 59 PETROLEUM. Kon. Petr133 RUBBERS. Amsterd. Rubber 10S Deli Bat. Rubber 90ys Hessa Rubber bS Oostkust 60 Serbadjadi60 SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn .114'/, Java-China-Japan lijn 86 Kon. Ned. Stoomboot 141 Scheepvaart Unie .11-3 TABAKKEN. Deli Batavia 108'/5 Oude Deli .132 Senembah119% 107 98 73 148% 103*-4 320 141 244 196-8 140 143 63 195 115-6J 93 70 61 62-3 115 83-5 143 117-8 113% 138-9 121 recept van Churchill, voor de An- glo-Amerikaansche belangen op te offeren. Natuurlijk in ruil voor prachtige beloften tot vérgaande hulpverieening, die echter weer even spoedig weer zullen vergaan: eveneens volgens het beproefde recept. Waarover nu ook Neder- landsch-Indië kan meepraten, he laas

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 5