DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Toespraak van Hitier op den heldengedenkdag. Nieuwe Duitsche successen aan het Oostfront. Duitsche troepen doorstonden een Russischen winter, zooals men er in 140 jaren geen doorgemaakt had. Bekendmaking. Heldengedenkdag te Deri Haag. ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 63. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar f 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cepts. Prijs der gewone advertentiën: Van\l5 regels 1.28, elke regel meer f 0.26, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330..Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Maandag 16 Maart 1942 Duitschland strijdt voor Europa Uuitsch legerbericht. Het Duitsche legerbericht van 14 Maart luidt als volgt1: Uit het hoofdkwartier van den Führer. Het opperbevel van de "weermacht maakt bekend'. Op de Krim heeft de vijand weer na een langdurige pauze, met sterke strijdkrachten, die gesteund! werden door pantser wagens en vliegers, aanvallen ondernomen op de Duitsch-Roe- meensche stellingen op het schiereiland Kertsj. In felle ge vechten werden de aanvallen onder zware verliezen voor den vijiaind afgeweerd. Daarbij werden 46 vijandelijke pantserwagens kapot geschoten. Ook in de andere sectofen van het Oostelijke front zette de vij and! zijn aanvallen zonder succes voortt In luchtgevechten werden gisteren, zonder dat eigen verlie zen geleden werden, 17 Sovjet vliegtuigen neergeschoten. De Sovjet luchtmacht verloor in den van 6 tot 12 Maart 209 vlieg tuigen, waarvan 130 in luchtge vechten, 26 door luchtdoelgeschut en zeiven door infanterie werden neergeschoten. De rest werdi op den begainen grond vernield. In denzelfden tijd gingen aan het oostelijke front negen eigen vlieg tuigen verloren. In Noord-Afrika werden Bniit- sche opslagplaatsen van materiaal en troepenconcentraties-in het ge bied van Tobroek» gebombardeerd. De luchtaanvallen op Britsche vliegvelden van het eiland Malta werden overdag en des nachts met goede uitwerking voortgezet. Boven het Kanaal en de bezette gebieden in het Westen schoten Duitsche jagers zonder eigen» ver liezen acht Britsche vliegtuigen omlaag. De vijand liet vannacht bommen vallen op verschillende plaatsen in West-Duitschland, vooral op woonwijken te Keulen. De burgerbevolking leed geringe verliezen. Een Britsche bommen werper wend neergeschoten. Het legerbericht van 15 Maart, luidt als volgt: „Op het schiereiland Kertsj heeft de vijand met sterke strijdkrachten talrijke tanks zijn aanvallen voort gezet. Zij werden met zware ver hezen. voor den vijand afgeslagen. Opnieuw werden 42 tanks vernie tigd. Ten Noordoosten van Tagan rog en in het Donetsgebied hebben Duitsche, Slowaksche en Kroati sche afdeelingen vrij krachtige vijandelijke aanvallen afgeslagen. In de middenzone werd: een afdee- ling vijandelijke strijdkrachten, die reeds dagenlang was ingeslo ten, vernietigd. Aan het omsinge- lingsfront van Leningrad werden militaire installaties in de stad en vijandelijke aanvoer met succes door zware artillerie bestookt. Op 13 en 14 Maart verloren de bolsje wisten 138 tanks. In Noord-Afrika is hij luchtaan vallen op. Tobroek een vijandelijk koopvaardijschip ernstig bescha digd. Italiaansche jagers schoten zonder eigen verliezen in een luchtgevecht 8 Britsche toestellen neer. In Oost-Cyrenaica werden concentraties van pantserwagens en tentenkampen der Engelschen gebombardeerd. Ten Noorden van So'lloem heeft een Duitsche duik boot een vijandelijk schip getorpe deerd. Wegens den afweer kon de ondergang van het ^chip niet wor den waargenomen. De luchtaanvallen op Britsche vliegvelden op Malta werden voortgezet. Door bomtreffers ont stonden branden in loodsen en schuilplaatsen. 1 Zooals reeds in een extraberieht is medegedeeld, hebben Duitsche duikbooten in de West-Indische wateren 12 koopvaardijschepen met een gezamenlijken inhoud van 70.000 ton, waaronder 3 tanksche pen, tot izinken gebracht. Een der tiende schip werd door torpedo- treffers beschadigd. Daarmede hebebn de Duitsche duikbooten sedert haar eerste operaties aan de Oostkust van het Amerikaansche vasteland op den Atlantishen Oceaan in totaal 151 vij andelij'ke koopvaardijschepen met een gezamenlijken inhoud van 1.029.000 ton, waaronder 58 tank schepen met een gezamenlijken in houd van 442.000 ton, vernietigd. In het Kanaal stieten Duitsche torpedobooten, mijnvegers en mo- tortorpedobooten op sterkere Brit sche strijdkrachten. In succes volle samenwerking vielen zij de uit torpedojagers en motortorpedo- booten bestaande vijandelijke for matie aan en beschadigden zij een Britsehen jager zoo ernstig, dat deze verloren geacht kan worden. Voorts werd een Britsche motor- torpedobooten waarschijnlijk ver- nietigl en drie andere in brand ge schoten of beschadigd. De vijand staakte daarop het gevecht. Onze lidhte vlootstrijdkrachten voerden haar taaie volgens het plan en zon der verliezen of schade uit. Berlijn, 15 Maart (DNB). In zijn toespraak bij de in het Tuighuis ge houden plechtigheid ter gelegenheid van den heldengedenkdag heeft Hitier o.a. het volgende gezegd: „Toen wij in 1940 voor 'het eerst in deze zaal den heldengedenkdag hielden, stonden het Duitsche volk en zijn weermacht, na tientallen ja ren van vernederende slavernij, we derom in den strijd voor vrijheid en toekomst tegen de oude vijanden. In Frankrijk wordt op het' oogenblik een proces gevoerd, dat een'menta- zien, welke ons onbegrij pelijk moet lijken, maar beter wel licht dan iets anders de oorzaken van den nieuwen oorlog kan ont hullen. In 1918 hebben de Engelsche, Fransche en Amerikaansche staats lieden, die toen voor den oorlog verantwoordelijk waren, het onzin nige beluit genomen, het Duitsche Rijk onder geen voorwaarde weder een economische of politieke factor met gelijke rechten te laten worden. Dat men zich zonder energie in den opgelegden dwangtoestand schikte had gevolgen, welljë niet alleen in' politiek en militair opzicht ontee- rend, maar ook in economisch op zicht letterlijk vernietigend waren. Deze economische ineenstorting van het Duitsche volk, het grootste van midden-Europa, bracht echter ook den tegenstanders geen zegen. De ze hadden in hun haat niet begre- pén, dat de verarming van ons volk geenszins identiek kon zijn met den economischen opbloei der zooge naamde overwinnaars. Zoo begonnen de staten, die in hun leiding door en door Joodsch- kapitalistisch besmetwaren, de werkloozencijfers van het Duitsche Rijk in te halen en soms zelfs te overtreffen. Onmiddellijk nadat het nationaal-socialisme aan de macht wa®. gekomen, begonnen zij, de oude ophitsingsleuzen weer aan te heffen, om hun volken rijp te maken voor de nieuwe oorlogsverklaring. Wij zien thans het verbazingwek kende schouwspel, dat de aanklacht der bedrogen en zoo zwaar getrof fen volken zich niet richt tegen het onzinnige vóornemen, een nieuwen oorlog te ontketenen, maar alleen tege de verwaarloosde en in hun oogen onvoldoende bewapenings voorbereiding. Juist deze onbegrij pelijke mentaliteit moet ons leeren, hoe noodzakelijk de miütaire voor bereiding van het Duitsche volk was, opdat het den tweeden aanval op zijp vrijheid met meer succes zou kunnen beantwoorden als in den wereldoorlog het geval was. Toen wij dan ook in 1940 voor het eerste weder den heldengedenkdag in oorlogstijd moesten houden, de den wij dat in het trotsche bewust zijn, dat wij de eerste phase hadden gewonnen van een conflict, dat ons tegen onzen wil was opgedrongen. Met het grootste vertrouwen moch ten wij hopen, ook de tweede phase met succes te doorstaan. En inder daad lagen reeds in Maart 1941 ach ter ons de resultaten van een oor logsjaar van waarlijk unieke betee- kenis. Italië was als trouwe bondge noot in dezen strijd der „Habenicht- se" om het zijn of niet-zijn aan on ze zijde gekomen. Nu pas hebben wij een voorstel ling van den omvang der voorberei dingen van onze vijanden. Nu zien wij het complot dér Joodsche ele menten achter de coulissen, ver deeld over de geheele wereld, een complot, dat democratie en bolsje wisme in een belangengemeenschap vereenigde en geheel Europa hoopte te kunnen vernietigen. Dat de voorzienigheid ons op alle slagvelden zegevierend heeft doen standhouden tegen deze coalitie van Joodsch-Marxisme en kapitalisme danken wij aan hem, zonder wiens bescherming alle menschelijke kracht, alle vlijt en alle moed ver- geefsch zouden zijn. Want achter ons ligt een jaar van de grootste ge vechten uit de wereldgeschiedenis, maar ook van de felste vuurproef voor ons eigen volk. Thans kali ook medegedeeld wor den, dat achter ons een winter ligt, DE SPOORWEGTENTOONSTELLING is verplaatst van Utrecht naar Amsterdam en zal voor geruimen tijd in het Rijksmuseum worden on dergebracht. Men is thans druk met de inrichting bezig. Een model van de eerste locomotief. (Polygoon-Noske) zooals midden- en Oost-Europa se dert 140 jaar niet hebben beleefd. Waarlijk, onze soldaten en die onzer bondgenooten zijn de laatste vier maanden door de voorzienigheid op vreeselijke wijze getoetst op hun in nerlijke waarde. Zij hebben deze proef echter doorstaan, dat wel nie mand het recht heeft er aan te» twij felen, dat, wat ook het lot ons mag brengen, het altijd lichter zal zijn dan wat achter ons ligt. Hitier her innerde vervolgens aan den zege vierenden opmarsch in Rusland. In vies maanden is een .eindelooze weg afgelegd in een offensief, dat in zijn diepte en breedte zijn even knie in de geschiedenis niet bezit. Vele weken eerder echter dan iedere ervaren of wetenschappelijke voor spelling dit kon doen verwachten, werden onze legers door een win ter overvallen, waardoor thans de vijand vier maanden tijd kreeg om zijnerzijds de krijgsdansen in deze noodlottige worsteling te doen kee- ren. En dit was dan ook de eenige hoop van de machthebbers in het Kremlin, om in deze zelfs door hen nog nooit beleefden opstand der na tuurelementen aan de Duitsche weermacht het lot van Napoleon in 1812 te kunnen bereiden. In een bo- venmenschelijke worsteling, waarbij zij de laatste kratht van de ziel en van het lichaam in den strijd wier pen, hebben deDuitsche en de j j ons verbonden soldaten deze be proeving doorstaan en zoodoende overwonnen. De bolsjewistische horden, die de Duitsche en verbon den soldaten in dezen winter niet vermochten te overwinnen, zullen door ons in den komenden zomer tot de vernietiging verslagen zijn. Terwijl in het Verre Oosten het Japansche heldenvolk precies zoo geprovoceerd, belasterd en econo misch gehinderd als het Duitsche en Italiaansche in geweldige slagen de democratisch-kapitalistische bas tions verplettert, worden in Europa de voorwaarden geschapen om dit continent zijn ware onafhankelijk heid te geven. Het is onverdragelijk, dat het leven van honderden mil- lioenen menschen met de hoogste kultureele waarde en noeste vlijt "voor altijd afhankelijk zou zijn ,van den wil van een kleine, waarlijk misdadige gemeenschap van Joodsch-kapitalistische wereldsa menzweerders. Er kan slechts één enkele'oplossing bestaan, n.l. dezen strijd zoolang te voeren, tot de vei ligheid van een permanenten vrede verkregen is, dat wil dus zeggen tot de vernietiging van de vijanden van dezen vrede. Doordat wij echter dit besluit als een plechtige bekentenis proclameeren, laten wij recht we dervaren voornamelijk aan de slachtoffers, die den oorlog van 1914-1918, den strijd van de natio- naal-socialistische beweging en de wederopstanding van ons volk in het land zelf en eindelijk den tegen- woordigen strijd van ons geëischt hebbe en nog zullen eischen. Welke vorm de overige wereld aan haar leven geeft is ons onverschillig. De poging échter van de zijde van mo gendheden buiten het Europeesche vasteland om voortdurend in te grijpen in aangelegenheden van ons eigen volk, zal thans eens en voor al tijd afgeslagen en verhinderd wor den. Wat het voornemen betreft om Europa door het bolsjewisme te be straffen, zoo heb ik reeds op een andere plaats gezegd, dat de staat, die zichzelf het meeste aan het bolsjewisme heeft verkocht waar schijnlijk ook het eerste hieraaft ten offer zal vallen. In verband met het groote, achter ons liggende jaar en met het naar wij er van overtuigd zijn niet minder groote komende jaar, gedenken wij derhalve onze helden en diegenen van onze dappere bond genooten in het verleden en in de toekomst, met den vasten wil er voor te zorgen, dat al deze offers niet tevergeefs zijn geweest of zul len worden. Wat ook het lot van ons kan eischen, deze jaren van strijd zullen ondanks alles korter zijn dan de tij den van dien langen en gezegenden vrede, die het resultaat zal zijn van de tegenwoordige worsteling. Dezen vrede echter een vorm te geven, zoodat hij recht laat wedervaren aan de offers van Onze soldaten uit alle lagen van ons volk, is de toekom stige taak.van den nationaal-socia- I listischen staat, want zij allen zijn VERDUISTER GOED! ZON 16 Maart onder: 19.45 17 Maart op: 7.52 MAAN 16 Maart op: 7.46 onder: 9.18 16 Maart Nieuwe Maan. GENERAAL-VELDMAAR- SCHALK SPERRLE BEZOEKT GENERAAL CHRISTIANSEN. 's-Gravenhage, 14 Maart. Dezer dagen heeft generaal- veldmaarschalk Sperrle een be zoek gebracht aan' den Weer- machtsbevelhebber in Neder land, den generaal der vliegers Fr. Christiansen. Bij deze gele genheid bezocht hij o.a. ook de in Nederland liggende formatie? van de luchtmacht, alsmede de pas gebouwde vestingwerken in het Nederlandsche gebied. TER GELEGENHEID VAN HEL DENGEDENKDAG. Gister, 15 Maart, herdacht het geheele Duitsche volk de helden, die in den Wereld oorlog en in den huidigen oorlog him leven hebben gegeven voor de grootheid en vrijheid van him Va derland. Een foto van het U-boot- gedenkteeken bij Heikendorff-Möl- tenort aan de Kreler-fjord. Het werd door den „Duitschen Volksbond tot verzorging van Oorlogsgraven" op gericht en bestaat uit een 16 meter hooge steenen pilaar, staande tus- schen twee gedenkhallen, bekroond door een 4,5 meter hoogen adelaar. (Atlantic-Holland) gevallen voor het eeuwige Duitsche volk, voor ons gemeenschappelijk groot-Duitsche Rijk en voor een be tere gemeenschap tusschen de vol keren van ons continent. Moge God derhalve ons allen de kracht geven om ook in de toekomst datgene te doen, wat de plicht van ons eischt. Met deze bede buigen wij ons in diepen eerbied voor de doode helden, voor de ramilieleden, die om hen treuren, en voor alle an dere offers van dezen oorlog. DUITSCHLAND OP DEN HELDENGEDENKDAG. Berlijn, 15 Maart (DNB). Het ge heele Duitsche volk heeft vandaag de gevallenen van den wereldoorlog en den tegenwoordigen oorlog her dacht. Hetmeest treffend> kwam de ze herdenking tot uiting 'in de sol dateske plechtigheid, welke in het Tuighuis werd gehouden. Hier sprak de Führer woorden van groo te erkentelijkheid en dankbaarheid voor het offer der gevallenen. Hooge officieren, vrijwel alle mi nisters en de diplomatieke verte genwoordigers der bevriende landen woonden deze plechtigheid bij. Een eereplaats was gereserveerd voor de nagelaten betrekkingen der geval lenen en gewonden uit de Berlijn- sche hospitalen. Later legde de Führer een krans neer bij het ge- denkteeken Unter den Linden, waarna het eerebataljon voorbij- marcheerde. Duizenden en nog eens duizenden waren getuige van deze waardige plechtigheid. Elders in het groot-Duitsche Rijk werden eveneens herdenkingen ge houden. Dit nummer bestaat uit vier pagina's. De commissaris-generaal voor de openbare veiligheid! maakt bekend: Ingevolge afdeeling 2 der ver ordening van den» Rijkscommis saris betreffende de kustver dediging np. 100/41 'behoeft heit onder zich hebben van buiten boordmotoren mijn toestemming. Bij dezen nooddg dik voor de laatste maal allen, diie buiten boordmotoren onder zich heb ben, uit, om hetzij- hun buiten boordmotor terstond bij den burgemeester van de gemeente hunner inwoning of in de ge meenten Amsterdam, Rotterdam» en 's-Gravenhage bij den hoofd commissaris van politie in te leveren, hetzij een verzoek om verleening van een bijzondere toestemming oir. een buiten boordmotor onder zich te heb ben vóór 1 April 1942 in te die nen. Het verzoek moet worden ingediend bij den ten aanzien van de woonplaats van den ver zoeker bevoegden districtscom mandant der marechaussee in de gemeenten Amsterdam, Rot terdam en 's-Gravenhage bij de hoofdcommissarissein van poli tie. In geval van weigering der toestemming zijn de verzoekers verplicht, den buitenboordmotor binnen veertien dagen na ont vangst van de betreffende me- dedeelingi bij bovengenoemde in stanties in te leveren. Ik vestig er ini het bijzonder de aandacht op, dat de verplichting tot inlevering niet slechts be trekking heeft op het gebied, waarvoor de verbodsbepalingen van bovengenoemde verordening gelden, doch -op geheel Neder land». Hij, die in het bezette Neder-' landsche gebied na 1 April 1942 onbevoegd eèn buitenboord- rriotor onder, zich heeft, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden en met geldboete van ten hoogste dui zend gulden, voor zoover niet ingevolge andere bepalingen een hoogere straf kan worden opge legd. Uit de bij de gemeentelijke instanties -ingeleverde voorra den buitenboordmotoren kunnen handelaren na verkregen toe stemming motoren door koop verkrijgen en deze aan hen, die in het bezit zijn van een bijzon dere toestemming, verder ver vreemden, De toestemming voor dezen handel moet bij dezelfde instanties worden aangevraagd als de bijzondere toestemmingen. In tegenwoordigheid van Weennachtsbevelhebber en Rijks commissaris. (Van onzen Haagschen correspondent.) De doodenoffers, die Duitschland gebracht heeft in den wereldoorlog 1914-1918, in den strijd van het Na- tionaal-Socialisme en in den oorlog van thans, zijn Zondagmorgen ook in Den Haag geëerd in een eenvoudige, doch daarom niet minder indruk wekkende plechtigheid. Op het Bin nenhof hebben hooge vertegenwoor digers van weermacht en partij de herdenkingsrede aangehoord, welke de bevelhebber der Duitsche troepen in Nederland, de generaal der vlie gers Fr. Christiansen, naar aanlei ding van dezen dag voor het front van den troepen gehouden heeft. Tegen hdlf 10 stonden de troepen in carré opgesteld. Men zag er on- derdeelen van de S.S., van het lucht- wapen, de rSarine, de politie, alsook partijleiders en vele belangstellen den. Vlaggen wapperden van het podium, dat midden op het plein' was opgericht. Enkele oogenblikken later weerklonken korte commando's, de geweren werden gepresenteerd en de commandant meldde den troep bij generaal Christiansen. In gezel schap van den Rijkscommissaris, Rijksminister Dr. Seyss-Inquart, schreed deze het carré af. om zich vervolgens naar het podium te be geven tót het uitspreken van de vol gende toespraak: „Kameraden van de weermacht, kameraden van de partij. Ten der den male in dezen oorlog staan wij aangetreden om diegenen te herden ken, die gevallen zijn in den vorigen oorlog, in den strijd om den opbouw Duitschland strijdt voor Europa. EXTRA-BERICHT OVER SUCCESSEN TER ZEE. Hoofdkwartier van den Füh rer, 14 Maart (D.N.B.) Het op perbevel -der weermacht maakt bekend»: Duitsche duikbooten hebben bij de voortzetting j,va.n haar succesvolle operaties tegen de Britsche en Amerikaansche ra- vitaiheeringsscheepvaart den vijand opnieuw zeer zwarei ver liezen toegebracht. In de West- Indische wateren werden 12 koopvaarders van 70.000 ton tot zinken gebracht, waaronder 3 tankbooten. Een ander schip werd» door torpedotreffers be schadigd. Het Duitsche duikbootwapen heeft daarmee sinds zijn eerste optreden aan de oostkust van het Amerikaansche continent op den Atlantischen Oceaan in to taal 151 vijandelijke koopvaar dijschepen .van gezamenlijk 1.0 0»8 .<900 ton vernietigd, waar onder 58 tankbiooten van 442.000 ton. Behalve den strijd in de Mid- del'landsche zee en in de Noor delijke IJszee is dit succes, be haald in minder dan twee maan den in'de operatiegebieden van den Atlantischen Oceaan, weer een roemrijke bladzijde in de geschiedenis vam het Duitsche duikbootwapen, dat strijdt ondei- leiding van zijn bevelhebber, vice-admiraad Doenitz. van de nationaal-socialistische be weging en in den huidigen oorlog. De gevallenen in den vorigen oorlog stierven in het geloof, dat zij mede hielpen, een groot rijk te scheppen. Zij beleefden het niet, dat dit groote, trotsche Rijk aan het eind van den oorlog door uitwendige en inwendi ge krachten werd vernield en in el lende gestort. Zij, die voor de bewe ging vielen, deden zulks in het ge loof aan hun Führer en aan het Na» tionaal-Socialisme. In den oorlog van heden zijn de mannen gestorven in het geloof, dat zij dit vernielde rijk weer hielpen oprichten. In de zen oorlog immers, ons opgedrongen door dezelfde krachten van den vo rigen, moet datgene worden verde digd, waaraan de vóór hen gevalle nen zijn begonnen. Vandaag zien wij in de geheele wereld weer dezelfde krachten, aan het werk. Deze beoogen, aan het eind van dezen oorlog alles weer te doen zijn zooals het na den wereld oorlog werd. Thans moeten zij echter rekening houden met de trotsche Duitsche weermacht. Aan deze weer macht, en tegelijk aan alle gevalle nen, heeft de Führer in Maart 1935 weer de eer teruggegeven. Het Duitsche volk is heden trots op zijn rouw; zij vertegenwoordigt voor de achtergeblevenen de hoogste en hei ligste waarden. De gevallenen, die wij op dezen dag aan ons geestesoog laten voor bijtrekken, «archeeren mede naast onze trotsche weermacht. Dit legt ons den plicht op, plechtig de belof te te hernieuwen, dat wij juist zoo zullen handelen als zij en alles zul len doen, wat het vaderland van ons zal verlangen. In dit besef willen wij den Führer toeroepen: „Führer, beveel! Wij zijn bereid, te marchee- ren en te strijden gelijk onze geval lenen hebben gedaan". Daarom dan ken wij den Führer met den ouden strijdkreet: „Sieg Heil!" De geweren werden gepresen teerd, de volksliederen gespeeld, waarna nog een défilé vol^le op het Buitenhof. Vervolgens begaven allen zich naar de Algemeene Begraaf plaats, waar in de stralende zon van dezen eersten lente-Zondag, nog een kranslegging plaats,vond bij de gra ven der gesneuvelden. Ook hierbij waren de Weermachtsbevelhebber en de Rijkscommissaris tegenwoor dig. •EEN VERKENNINGSTROEP WEG NAAR DEN VIJAND. (S.S. P.K. Klerk-Vrijw. Leg. Nederland-Fellinga). MAX BLOKZIJL SPREEKT. 's-Gravenhage, 16 Maart. Heden avond, van 19151930 uur, spreekt Max Blokzijl, via den zender Hil versum 2, hl zijn politiek week- praatje over het onderwerp: „Her innering aan onzen Oost".

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1