Het Dagmeisje Dienstmeisje DA6DIENSTB0DE zoekt pl. in huish. Nasleep gebeurtenis op 12 Mei 1940. YOEDINGSGEWASSEN IN EIGEN TUIN. ra. KERK EN SCHOOL Bekendmaking. BUITENLAND Italiaansche luchtmacht boven Malta. SPORT Adverieniiën. NET MEISJE net Dagmeisje, MEISJE net R.K. Meisje, NET MEISJE nette Dienstbode. DAGDIENSTBODE nette Dienstbode, Flinke WERKSTER Werkster FLINKE HULP ALKMAABSCHE COURANT VAN VBUPAG 20 MAABT 1942. Pagina 5. Vredegerechtshof, 's-Gravenhage 19 Maart. In dan avond vani 12 Mei 1940 werd een duizendtal geinterneerde nationaal socialisten van „Filmstad" bij Den Haag per trein naar Amsterdam overgebracht. Onderweg, even voorbij Haarlem, speelde zich een drama in 'n treingedeelte af, diat aan vier geinternearden het leve kostte. Een geinterneerde had aan den bewaker gevraagd, zich naar ,'n andere coupé te mogen begeven, waar zijn vrouw en kmdere bevonden. De bewaker hield zien aan de strenge orders dat mocht opstaan enz., waardoor de geinterneerde zenuwachtig werd en nden bewaker toeliep, met wien hij in de duisternis m een bandge- tóeen makte. De bewaker heeft daarop eenige schoten uit zijn ka- rabtfra gelost, een collega deed ins gelijks en K resultaat was, dat vier menschen het leven lieten, nl. Chr. W. v-ora Lützow, Arie A. Hoek, Petrus J. Walters en Jan N. Roest. De thans 47-jarige inspecteur van politie A. M. van Gellicum, indertijd dienst doende als reservé- kapitein, had zich voor het Vrede gerechtshof te verantwoorden, om- diats'hö te strenge orders voor het transport zou hebben uitgevaardigd, ini verband met den. langen duur van de reis en het feit, dat de met de bewaking belast© militairen Voor deze taak uit hoofde van hun op leiding, geoefendheid en bewape ning minder geschikt' waren. Da 41-jarige res.-kapitein C. •Rai.in.ier, een der- getuigen ver klaarde dat de trein tjokvol wias en een deel' van de reis in- het donker geschiedde, zoodat ernstig moest worden gelet op handhaving der conpignes. Zoo mocht bijv.- niet worden geriskeerd, dat iemand aan de noodrem zou trekken. Wel heeft get. aan een vrouw toegestaan een- •fleseh melk uit heit bagagenet te halen. De consignes had getuig© op het perron in het bijzijn van verdachte mondeling gegeven. Zij beteeken- den, dat bij elk verzet, hoe gering ook, geschoten zou worden. De sol daten waren erg gemoedelijke lie den. Get. B. Eikema, een van de be wakers in den trein, zeide te hebben geschoten toen) een der geïnter neerden naar zijn geweer had ge grepen, nadat hij hem niet had toe gestaan, zich naar vrouw en kin deren, elders in den trein, te be geven. De directe aanleiding tot het eerste schot was zichzelf te ver dedigen. De geïnterneerde had zijn geweer reeds beet gegrepen en het was volkomen donker. Een der ge- interneerden lag op den grond. Toen er daarna weer beweging in de gang kwam, heeft getuige het twee de schot gelost. Ook get. J. W. Schakel verklaarde te hebben ge schoten toen hij zich bedreigd ge voelde. r Verdachte verklaarde nog, dat hij eerst op Filmstiad de troep heeft verzameld en toegesproken. Hij heeft daar het consigne gegeven, dat'praten en opstaan in- den trein niet zouden mogen worden toegela ten, Het was niet de bedoeling een redelijk gestelde vraag af te Wijzen of met schieten te beantwoorden. Met het oog op ontvluchting moest echter streng worden opgetreden. Verdacht® geeft) toe, dat de bewa kers geen volkomen afgerichte mi litairen waren. In het treingedeel te waar verdachte aanwezig was, heeft hij op verzoek wel toegestaan, dat een raampje geopend werd. Bequisitoir. De fg. procureur-generaal, mr. P. R. Blok, zei-de ó.m. dat kapitein van Gellicum er rekening 'mee had moeten h-ouden, dat de bewakers -geen volledig geoefende mi-litairen waren en dat zij niet met tn revol ver, doch met een geweer of kara bijn waren gewapend. De houding van dé geïnterneer den, evenald die van de bewakende soldaten is over het algemeen zeer behoorlijk geweest, doch naarmate het donkerder werd, is een van de geïnterneerden oniïustig geworden. Deze, Von Lützow, was reeds op Filmstiad wat zenuwachtig. De or ders waren op zichzelf niet on redelijk. Bij de uitvoering zijn echter fou ten begaan en verdachte jhad voor zieningen behooren te treffen, toen hij de re-is meemaakte en ervoer, dat deze erg lang duurde. De vraag is nu: Hebben de be wakers geschoten, omdat zij de or ders zoo streng opvatten of omdat zi„ zich bedreigd gevoelden. Spr. heeft deii indruk, dat 'dit laatste- het geval was, en dat zij uit noodweer hebben geschoten. Indien --deze in druk juist is ,wel-k verband is er dan tusschen de order en het schieten? Spr. kan- uit hel) verhoor geen andere conclusie trekken en hij vr aagt daarom v r ij s p r a a k. Strafrechterlijke 'verantwoordelijk heid kan d-ezen verdachte z. i. niet winden opgelegd. Mr. W. F. H. Zegers, de verdedi ger zeide o.m. dat., hij het vooral y-oor dezen verdachte, die immers inspecteur van politie is, op hoogen Pi ijs stelde, indien werd vastge steld, dat verdachte heeft gedaan wat van hem mocht worden ver- Wat ook uw siertuin kan voortbrengen. Iedere tuin, die voldoende teel aarde bevat en genoegzaam in de zon ligt, is geschikt voor de voort brenging van voedingsgewassen. Dit geldt niet alleen voor een moestuin of volkstuin, doch thans evenzeer voor een siertuin. Evenals in den wereldoorlog 1914 1918 worden in de huidige periode van voedselschaarschte alom ook weer de siertuinen benut voor de teelt van voedingsgewassen voor eigen gezinsgebruik. Ter plaatse van het keurig, groen grastapijt van voorheen zullen dit jaar in menigen tuin aardappelen, bruine boonen of andere gewassen groeien. Diezelfde bodem, welke tot dusver uitsluitend het gras en de bloemen in de perken voedde, zal door menigeen thans ook worden benut voor de voeding van zijn gezin, en dat getuigt inder daad van een wijs beleid. Men houde er intusschen wel re kening mede, dat niet maar lukraak iedere willekeurige plek van een siertuin in een moestuin kan wor den veranderd. In de eerste plaats moet de grond uit goede tuinaarde bestaan, in ge val van twijfel raadplege men een tuinman. Daarnevens moeten de gronden, welke men voor voedings gewassen gaat bestemmen in de zon en niet in de schaduw liggen. Plek ken, die door boomen, muren of schuttingen worden overschaduwd, zijn niet geschikt voor de teelt van aardappelen, bruine boonen of an dere voedingsgewassen. Het zijn hoofdzakelijk de grasvelden of an dere zonnig® open plekken, die voor deze teelt kunnen worden benut. Is het nu werkelijk de moeite waard om hiervoor een mooi gras- veld_ om te spitten? Inderdaad loont het in dezen tijd volkomen de moei te, ook nog wanneer de oppervlak te eenigszins beperkt is. Indien een grasveld ter grootte va* 50 m2 voor de teelt van voe dingsgewassen is omgespit, kunnen daarop bij een goede verzorging der gewassen gemiddeld 100 kilo aard appelen of 10 tot 12 y2 kilo droge bruine boonen of 50'kilo doperwten worden voortgebracht. Wanneer de ze oppervlakte voor de helft met tuinboonen en voor de andere" helft met stamslaboonen wordt beteeld, kan de opbrengst 60 kilo tuinboonen en 30 kilo slaboonen bedragen. Bo vendien kan dan op het met tuin boonen beteelde gedeelte in de tweede helft van Juli of begin Aug. nog een nateelt van andijvie of boe renkool volgen. Uit deze cijfers blijkt wel ten duidelijkste, dat het zeker de moeite loont om een be perkte oppervlakte van eenige tien tallen m2 grasveld van een siertuin productief te maken, mits de' be treffende voedingsgewassen de ver zorging krijgen, waarop deze aan spraak mogen maken. Hoe grooter de oppervlakte van een siertuin is, hoe meer deze het zijne kan bijdra gen tot de productie van eigen voed sel. Bovendien kan men langs een zonnige houten schutting ook zeer goed pronkboonen of klimmende erwten telen. Tenslotte houde men er tevens re kening mede, dat het hier een tijde lijke gedaanteverandering van den siertuin en geen blijvenden moestuin betreft. Daarom moet men een smaakvol aangelegden siertuin niet op ruwe, onoordeelkundige wijze in een moestuin trachten te verande ren. Fraaie heestergroepeeringen enz. late men volkomen intact. Zoo dra weder normale tijden zijn inge treden, kan de tuin dan zonder veel moeite en kosten in ziin ouden luis ter worden hersteld. Een reden te meer om dit werk deskundig of door een vakman te laten verrichten. IV. Het spitten van uw tuingrond. Wanneer in het voorjaar het sneeuwdek verdwenen en de vorsc geheel uit'den grond is, wordt in den tuinbouw allerwegen een begin gemaakt mei het bewerken van der- grond. Dit jaar zullen ook duizenden particuliere tuinbezitters in stad en land zich dan gaan bezighouden met het omspitten van den tuin of van het stükje grond, waarop zij in het komend seizoen voedingsgewassen voor hun gezin zullen verbouwen. Er dient vooral op te worden gelet, dat dit spitten niet mag ge schieden voordat de vorst geheel uit den bodem zal z ij n verdwenen. Dit spitten van den grond is de primaire arbeid van het seizoen. De hoofdzaak is, dat het goed gebeurt, want de opbrengst van den komenden oogst is in zeer sterke mate van de losheid van den bodem afhankelijk. Hoe losser de grond, des te beter kan de lucht er in doordringen en des te gemakke lijker kan het regenwater er in weg zakken. En, omgekeerd, geeft een voldoende losheid van den grond in tijden van .langdurige droogte het bodemvocht gelegenheid om naar boven te stijgen. Daardoor bezitten losse gronden een veel sterker weer standsvermogen tegen uitdroging dan harde, slecht doorlatende gron den. Het spreekt vanzelf, dat de ont wikkeling der worteldeelen ook het gemakkelijkst in losse teelaarde ge schiedt. Daarom moet de grond straks bij het spitten tot op voldoende diepte worden losgewerkt, minstens een flinken steek diep. Bij het omspitten van gras- of weiland moet er voor worden gezorgd, dat het gras onder de aarde komt en de grassprieten wacht, waardoor het 'o.dium van deze terechtzitting) niet op hem komt- te rusten, terwijl het voor de "nabestaanden van de slachtoffers althans eenige troost kan zijn, dat de slachtoffers niet door misdadig© hand, doch door een noodlottige samenloop van omstandigheden zijn gevallen. Uitspraak 2 April a.s. derhalve niet tusschen de kluiten blijven uitsteken. Door velen wordt daarom de me- thade gevolgd om de graszoden, dun afgestoken onder in de voor te wer pen en daarop een steek aarde aan te brengen. Bij het spitten moet er ook vooral voor worden gezorgd, dat er in het omgespitte tuinveld geen inzinkin gen of laagten komen te liggen, want in die laagten verzameld zich het regenwater. Men spitte nooit zoolang de grond nog met sneeuw is bedekt. Evenmin mag dit geschieden zoolang de aar de nog doorweekt is van vocht. Der gelijke doornatte gronden gaan na het spitten weer grootendeels dicht slibben en wel ten koste van de ge- wenschte losheid. Vandaar, de wen- schelijkheid om eerst te wachten totdat het water in den bodem is weggezak. Voor zoover mogelijk, kan men het te voren ook door on diepe greppeltjes naar de kanten la ten afvloeien.- Alles tezamen beschouwd, is, het omspitten van tuingrond een hoogst belangrijke werkzaamheid. Indien het onoordeelkundig of slordig ge schiedt, dan zal dit ten aanzien van den groei en de opbrengst der gewas sen onherroepelijk tot teleurstellin gen, soms zelfs tot algeheele mis lukkingen leiden. Wanneer men geen kans ziet om het omspitten zelf naar behooren te verrichten, dan doet men verstandig om dit werk een vakman op te dragen. GLIMLACHJE. We kochten hem een piano om te leeren spelen, maar nu wil hij ineens tandarts worden. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 22 MAART 1942. ALKMAAR. Kapelkerk, 10 uur, ds. Klein Was- sink (bevestiging nieuwe lidmaten); 5 uur, de heer van Rossum, evange list te Schagerbrug. Remonstr. geref.1 gemeente, 10.30 uur, ds. de -Regt, em.-pred. te Bergen. Doops gezinde kerk, '10.30 uur, ds. Kuiper: Geref. kerk, 10 en 5 u., c^nd. J. van Eerden (coll. theol. hoogeschool) Herst. Apost. Gem., Toussaintstr., 9.30 e'n' 4 uur, dienst. Ned. chr. gemeenschapsbond (in Waakt en Bidt), Woensdagavond 7.30 uur evangelisatiesamenkomst, de heer v. Oostveen; Zondagmiddag 3.30 uur jongenliedensamenkomst, Houtweg 8; Vrijdagavond 8 uur bijbelbespre king vrouwen, Oudegracht "208; Za terdagmiddag- 4.30 uur bidstond, Oudegracht 208. Vrije ev. geref. gem., Hekelstraat 9, 10.15 en 5.15, ds. Ruys, inwijding nieuw gebouw bid stond voor den nood der tijden en het gewas; Woensdagav. 7.45 uur, St. Jacobstr. 22. UIT DE OMGEVING. Akersloot, 10 uur, ds. van Mullem; onderw.: „Christus' bloed". Bergen, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Geref. kerk, 10 en 3.30 uur, ds, v. Minnen. Maranatha, 10.30 uur, ds. Rijnders, vpn Hilversum. Broek op Langendijk, doopsgez. gem., 10.30 uur, ds. de Wagenmaker, van Den lip. Castricum, 10 uur, ds. Seulijn. Geref. kerk, 10 en 5 uur, ds. Krüger. De Rijp, geen dienst. Dirkshorn, 8 uur, ds. Nell; 10- jaarl. stemming kerkeraad Of kies college. Driehuizen, 10.30 u., ds. Bcbeldijk. Egmond aan Zee, geref. kerk, 10.45 uur (voorb. H. A.) en 3 uur, cand. J. Goris, van Krommenie. Coll. schulddelging. Egmondbinnen, 10.30 uur, ds. Veenhüysen. Graft, 10 uur, ds. Kastein. Groet, zie Schoorl. Grootschermer, nam. 2.30 uur, ds. Bobeldijk. Heiloo, elf uur, ds. Bloemhoff; tekst: Pilatus; onderw.: „Het lastige geweten". Evang. a.d. Kerklaan, 10 uur, ds. Tonnon, van A'dam. Heerhugowaard, geen dienst. Hensbroek, geen dienst. Koedijk, 3 uur, ds. Bloemhoff, van Heiloo (bevest. lidmaten). Limmen, 10 uur, ds. Bloemhoff. Nieuwe-Niedorp, geen dienst. Noordscharwoude, 10.30 uur, ds. Nell; 10-jaarl. stemming kerkeraad of kiescollege. Oost-Graftdijk, 10.30 u. ds. Loysen Oterleek, 7.30 uur, ds. de Jong, onderw.: „Dag van verbondenheid en trouw". Oude-Niedorp, geen dienst. Oudkarspel, geen dienst. Schagen, geref. kerk, 10 err2.30 u., cand. G. van Wilgenburg, hulppr. te Laren. Schermerhorn, 10.30 uur, ds. Boe- rendonk. Schoorl, 10 uur, ds. Boeke; 11.15 uur Zondagsschool. Stompetoren, zie Oterleek. Evangelisatie, 2.30 uur, de heer van Teilingen, van Leiden. Ursem, 10.30 u., ds. de Jong. Veenhuizen, 10-30 uur, ds. de Mooy; daarna Zondagsschool. Warmenhuizen, 3 uur, ds. van den Kieboom, van Bergen. Winkel, 2.30 uur, ds. de Mooy. Zuidscharwoude, 10.30 uur, ds. Prins van Wijngaarden (bevest. lid maten.) De hoogere S. S. und Polizeiführer maakt bekend: Voor den len April 1942 moeten in de bezette Nederlandsche gebie den alle personenauto's, die een Rijks-Duitsch kenteeken dragen en alle personenauto's, die weliswaar een Nederlandsch kenteeken dragen, doch zich na1 den 14en Mei 1940 in het bezit van Rijks-Duitschèrs be vinden, aangegeven worden. De aan gifte dient voor den len April 1942 te geschieden' bij den voor de woon plaats (in de bezette Nederlandsche gebieden) van den tot aangifte ver plichten persoon bevoegden politie officier bij den gevolmachtigde van den Rijkscommissaris. Bij de aan gifte dient een gereed liggend for mulier te worden ingevuld, dat te gelijkertijd het verzoek tot uitrei king van een kenteeken voor de be zette Nederlandsche gebieden en het verzoek tot verder gebruik be vat. VERSTREKKING SCHILDERS LINNEN. 's-Gravenhage, 19 Maart. Door het departement van volksvoorlichting en kunsen is, in samenwerking met het rijksbureau voor textieldistribu tie, een regeling getroffen, teneinde de kunstschilders (schilderessen) die dezen naam op grond hunner schep pingen verdienen, sehilderslinnen te doen verstrekken. Belanghebbenden dienen zich tot het verkrijgen van inlichtingen te wenden tot de Neder landsche Kultuurkamer, gilde voor beeldende kunsten, 2e v. d. Bosch straat 44, 's-Gravenhage. De aandacht wordt er op gevestigd, dat slechts een beperkte hoeveelheid linnen beschikbaar is gesteld en dat uitsluitend bemiddeling verleend zal v/orden aan die kunstschilders (schilderessen) die voor hun levens onderhoud geheel of voor het groot ste gedeelte op den verkoop hunner werken zijn aangewezen. Doodelijk ongeval. - Toen de 39-jarige ongehuwde S. J. Hoorntje te Sid-deburen bezig was voederbie ten uit een kuil te halen, stortte de grond, welke den kuil afsloot, naar beneden, waardoor de man bedolven werd. Toen hij bevrijd was, bleken de levensgeesten te zijn geweken. 10.000 sigaren gestolen. - Uit een sigarenfabriek aan de Zuid-Wil lemsvaart te 's-Hertogenboseh is een partij van 10.000 sigaren gestolen. Ook de sterken kunnen in moeilijkheden geraken Dan steunt de N.V.D. met - raad en daad. HET PROCES TE RIOM. Vichy, 19 Maart. (A.N.P.) Den zestienden zittingsdag van het ge rechtshof werden de getuigenver- hooren voortgezet. Generaal Requin verklaarde, dat het buiten gevecht stellen van de Fransche luchtmacht een beslissende factor had gevormd door den afloop d?r gevechten. Tijdens het verder verloop meng de zich plotseling de beklaagde ge neraal Gamelin in het verhoor, ten einde zijn standpunt kenbaar te ma ken ten aanzien van een 'aantal technische kwesties. Gamelin zeide, dat zijn verklaring niet" beteekende dat hij besloten had zijn tot nu toe in acht genomen stilzwijgen te laten varen. Op het verwijt van generaal Requin, dat de minister voor defen sie slechts een enkele maal geduren de zijn ambtsperiode èen zitting van den opppersten oorlogsraad had bij gewoond, gaf Daladier het ontwij kend antwoord dat Maginot, toen deze minister yan oorlog was geen enkelen keer op de bijeenkomsten van den oppersten oorlogsraad was verschenen. Generaal Requin be vestigde verder de mededeeling, dat tot ontlasting van Polen plannen voor een offensief tegen den West- Wall waren uitgewerkt. Doch na de snelle ineenstorting van het Pool- sche leger'was het bevel gegeven het offensief te staken. Daladier ging weer over tot de otactiek den voormaligen Franse-hen generalen ^staf verantwoordelijk te stellen voor het niet opstellen van pantserdivisies en den afkeer van stuka's. Generaal Requin merkte op. dat de Fransche industrie niet in staat was geweest een voldoende ge- vechtsklaar vliegtuig te oonstruee- ren,- dat de eigenschappen van een s'uka bezat. Ook had men ze niet in gevoerd, omdat niemand van de Fransche luchtmacht zich daarvoor beschikbaar stelde. Dalauier zeide nog, dat men eind 1939 drie a vier pantserdivisies had kun-en opstellen, indien er in den generalen staf geen tegenstand had bestaan tegen de pantserdivisies als zelfstandig wa pen. In de namiddagzitting legde de voormalige militaire gouverneur van Straasburg en Parijs, generaal Hering, een aantal sensationeele verklaringen af. Vertraging in de uitvoering van de bewapeningspro jecten was van zelf sprekend als ge volg van de algemeene arbeids- methoden, de vergissingen ;en traag heid van het bestuur en het moreel onder het parlementaire regime Toen in 1921 generaal Se^eckt begon met den opbouw van de Rijksweer werd hëm met toestemming van den Rijksdag de vrije hand gelaten. Toen Hitler in 1938 besloot tot den bouw van den Westwall belastte hij dr, Todt daarmede, terwijl wij 17 jaren noodig hadden om de. Maginotlinie klaar te krijgen. Wij hebbep den oor log voorbereid met alle lasten 'van 'het parlementaire regime. Generaal-Hering roemde de kunst, waarop de Duitschers land- en lucht strijdkrachten combineerden en' ge meenschappelijk in den strijd brach ten. Dit was, meer nog dan hun materieel overwicht, een der be slissende oorzaken, van hun succes sen, Italiaansch legerbericht. Rome, 19 Maart (Stefani). Het 656e weermachtsbericht, luidt: Aan het front van Cyrenaica niets van belang. De luchtmacht was we derom boven Malta in actie. Drie vliegtuigen werden op den beganen grond vernield. Duitsche jagers schoten in luchtgevechten 8 vijan delijke vliegtuigen neer. BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR. GEBOREN: Johannes A. J., z. van Pleter W. Hoebe en M. G. Martin. Anna J., d. van Martinus S. M. Bos en G. J. Klopper. ONDERTROUWD: Lembertus Kollof en Carolina J. Schouten. DE RIJP. - (Jan.-Febr.) Geboren: Alida Margaretha, d. v. Antonius F. Vredevoort en van Gerardina F. S. M. van der Meer. Geertruida Elisabeth, d. v, Paulus Schouten en wan Diwera J. Visser. Johannes Jacobus, z. v. Cornelis Smit en van Maartje van der Gragt. Jacobus Hendri- cus, z. v. Nicolaas Bommer en Louisa W. Oudejans. Catharina Maria, d. v. Johannes de Lange en Maria G. Kunis. Martine Marie, d. v. Maarten Veenman en Lucia T. Roelofsen. Hendricus Jacobus z. v. Nicolaas P. de Wolf en Aga tha 'M. Konijn. Overleden: Pieter Haan, oud 82 jaren, wedr. v. Wülempje de Ruiter. Dirk van Eik, oud 75 jaren, echtgn. van Gerardina A. G. Friederieh. Klaas Blokdijk, oud 71 jaren. CASTRICUM. GeborenOtto Corneliis, z van Bertus Heuvelink en) Grietje Meijer. Overleden: Hendrik Johan nes Ignatius Sch randt, oud 75 ja-ar, wonen-de te Bus-sum, echtgenoot van Anne Bos. Wielrennen KAMPIOENSCHAP VAN ALKMAAR. Zondag prijsuitreiking De competitie- op home-trainers welke door onze Alkmaarsche wie lerclubs in samenwerking werd ge organiseerd,' is beëindigd. Harry Blok wist het „kampioenschap" te beha len, terwijl in de B-klasse Jan Hol lebeek, hier geen onbekende, zege vierde. Door omstandigheden kon de prijsuitreiking niet dadelijk plaat; hebben, Thans is deze vastgesteld óp Zondagmorgen a.s. en wel om half twaalf in de zaal van den heer Klaas Groot in de Pieterstraat, waar bij supporters van de wielersport natuurlijk hartelijk welkom zijn. Bilj arten NED. KAMPIOENSCHAP IE KLASSE CADRE 45/2. Gisterenmiddag zijn in het club lokaal van de ver. K.R.A.S. aan de Weteringschans te Amsterdam de wedstrijden begonnen om, het kam pioenschap le klasse groot biljart cadre 45/2. De uitslagen dér partijen warén: pt. brt. h.s. a.g. v. Vliet 400 22 124 18.18 Kobus 227 22 76 10.32 Gehrels 400 25 75 16.00 de Leeuw 329 25 83 13.16 v. d. Pol 400 17 153 23.53 Vreeswijk 238 17 73 14.00 Sweering 400 31 78 12.90 Jacobs 331 31 83 10.67 v. Vliet 400 20 114 20.00 Gehrels 118 20 '15 5.90 de Leeuw 400 12 109 33.3-3 Kobus ?60 12 58 21.66 De -partijen v. d. Pol-Jacobs en Sweering-Vreeswijk zijn nog niet be ëindigd. Tennis TENNISAVOND „BE QUICK". Niet minder dan 1.50 tennissers waren Woensdagavond naar de Harmonie gegaan om daar te luiste ren naar de causerie van den heer Vreedenburgh, die op uitnoodiging van de Alkmaarsche tennisclub Be Quick dezen propaganda-avond zou verzorgen. Een propaganda-avond! Zoo was het. En het is wel merkwaardig, dat de heer Kusters, voorzitter van Be Quick, in zijn openingswoord op merkte, dat Be Quick dit seizoen geen nieuwe leden meer kan aan nemen (ballennood!), zoodat hier dus niet in de allereerste plaats sprake was van propaganda maken voor Be Quick. Veeleer was deze avond dan ook een zuivere tennis- aangelegenheid: men zou kennis kunnen maken met het werk ,.van den N.L.T.B. en men "zou mede aan de hand van verschillende films kunnen zien, wa,t göed tennis is. Dat werk van den N.L.T.B. is thans voor iederen tennisser in zooverre belangrijker geworden, dat binnen kort slechts gejpeêld kan worden in bondsverband en losse clubs dus niet meer zullen kunnen spelen. De heer v Vreedenburgh is een groote deskundige op het gebied der tennissport en dus werd deze avond een zeer leerzame. Hij gaf na een aigemeene inleiding 'steeds een uiteenzetting van een onderdeel van het spel, om direct daarna dit onderdeel op het witte doek te laten vertoonen. En zoo behandelde hij allereerst de eenvoudige teéhniek der slagen, nader aangevuld met de taktiek, terwijl hij tenslotte op een en ander nog dieper inging ten be hoeve der meer-gevórderde spelers. In groote treken heeft spr. het lee ren van het spel aldus in fazen ver deel: 1. het slaari van den bal bin nen de lijnen; 2. het plaatsen van den bal (gebruik maken van openin gen, door de tegenpartij gelaten); 3. het zelf forceeren van openingen; 4. de strijd om het moreel (zwakke Tot onze innige droefheid overleed heden In den aan- .valligen leeftijd van bijna 9 maanden ons eenig Kindje SJEFKE. H. VAN KESSEL. T. VAN KESSEL- WAGENAAR. Alkmaar, 20 Maart 1942. gevraagd van 8—12 uur. Jb. v. d. WOUDE, Benedenweg 97, St. Pancras (Z.). gevraagd,. Zondags vrij. PAUL KRUGERSTRAAT 2. Direct gevraagd een zelfst. kunnende werken, v. g. g. v. flink loon, wasch buiten huis. Adres: Mevr. P. VINK, Nassauplein 19. gevraagd) V-oor eenige ochtenden of middagen-, per week, of WERKSTER. LYCEUMSTRAAT 49. Mevrouw LIEFTINCK, Boeken- rodeweg 16, Aerdenhout, vraagt tegen Mei een Hollandsch DIENSTMEISJE, P.G., v. z. g. g. v. zelfst, k. koken en werken, flink loon. Werksferi aanwezig. v. d. e. n. gevraagd, liefst per 1 April, in gezin met 3 kinderen, Kinderjuffr. aanw. Zwart en kat, drag. Niet. ben. 18 jaar. Mevr. WOLTERBEEK, v. Olden'barne- veldtl-aan 5, Haarlem (grens Heemstede) Gevraagd een liefst voor den diag, bij TH. ROZING, West-er weg C 219 Heiloo, Tel. 4304. Gevraagd voor dei morgenuren. Zondags vrij. Adre| CHOORSTRAAT 37a. HOTEL REST, PROOT vraagt of WERKSTER, V. direct. Voor zoo spoedig mogelijk ge vraagd- Niet benedein 18 jaar. Bij A. BUIJS, Cocksdorp 23, Texel. of HULP IN DE HUISHOUDING gevraagd, niet benedein 23 jaar, kunnende koken.' Aanmelden Mevr. N. BOEKE, Westerweg C 45, Heiloo. Voor zoo spoedig mogelijk ge vraagd v. d. of dag en nacht, hiïlp aanw. v. GIJZEIfj Breedstriaat 3341, 'gevraagd, drie dagen per week. Vast werk. TEN HERKEL, Loudelsweg 95, Bergen (N.-H.j Gevraagd AdresA. Hildering, Kanaaldijk E14. Ambtenaars Wed., N.H. bij Heer. Gepens. of rentenier. Br. letter F 17 bureau van dit blad. Gevraagd een voor den dag. P.G. Adres KOORSTRAAT 13. plaatsen zoeken bij den tegenstan der, de invloed van de 7de game, enz.) Voegt men hier nog bij de uit eenzetting der diverse slagen dan ziet men, dat de heer Vreedenburgh niets vergat! De heer Vreedenburgh zelf kon tevreden zijn over de opkomst van het publiek, hij uitte bovendien zijn compliment over de wijze, waarop Be Quick hier de tennissport bevor derde. Zoo werd het met elkaar een zeer geslaagde avond, waarop ieder een met groote tevredenheid kan terugzien. Wandelen NED. WANDELSPORTBOND. Geen afstanden boven 25 km! Naar wij vernemen heeft het dag. bestuur van den N-W.B. met het oog op de voedselvoorziening besloten tochten "met een afstand boven de 25 km- te verbieden. Een én ander blijft-van kracht totdat het advies van den medischen adviseur is inge komen.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 3