DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Succesvolle Duitsche aanvalsacties aan het Oostfront. De komende ontwikke ling aan het Oostelijk front. De oorlog in Oost-Azië BRANDSTOFFEN VOOR KOOKDOELEINDEN. Schoenen die zónder bon verkrijgbaar zijn, ZEEP OP BON 272. Ook sinaasappelen voor kinderen t/m 13 jaar. Bonnen die vernietigd kunnen worden. ina 4. I ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 77. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar f 2.10; franco door het geheele Rijk f 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: 14 nyn. 1.44, elke 3% m.m. meer f 0.36, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9,- postgiro 37060. TeL Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Directeur: C. Krak. Hoofdredacteur: Tj. N. Adema, Alkmaar. Woensdag 1 April 1942 Duitsch legerbericht. Hoofdkwartier van den Führer, 31 Maart. (D.N.B.) Het opperbevel dér weermacht maakt békend: In het Donetzgebied mislukten nieuwe aan vallen van den vijand. Bij een zui veringsactie in den sector ten Oosten van .Charkow werd een groote hoe veelheid oorlogsmateriaal buitge maakt. In den middensector van het front viel de vijand op verscheidene plaatsen met sterke strijdkrachten aan. De aanvallen mislukten na ver woede gevechten' onder zeer zware bloedige verliezen voor dén vijand. Daarbij werden 24 pantserwagens vernietigd. In verscheidene sectoren van het Oostelijke front leverden eigen aanVfelsacties nieuwe succes sen op. De luchtmacht bombardeerde een vliegtuigfabriek in Sebastopol en havenwerken aan de Straat van Kertsj met goede uitwerking. Bij luchtaanvallen op vliegvelden en spoorwegverbindingen der bolsje wisten leed de vijand gevoelige ver liezen aan vliegtuigen en rollend -materiaal. Gevechtsvliegtuigen bpm- bardeerden de haven van Moer- rnansk. In het tijdvak van 23 tot 30 Maart werden aan het Oostelijke front 183 vijandelijke pantserwagens stukge schoten. Het in het weermachtsbericht van 29 en 30 Maart genoemde vijande- convooi in het zeegebied van Moer- mansk werd opnieuw door Duitsche duikbooten aangevallen. Zij brach- DISTRIBUTIE-MEUWS. Berlijn, 31 Maart. (DNB). De voor het voorjaarsoffensief gereed gehou den Duitsche aanvalslegers vinden, dank zij de taaiheid der Duitsche winterverdediging die uitgangstel- lingen, die door de opperste Duit sche leiding voor het aanbreken van den winter waren vastgelegd en be paald. Aan deze beoordeeling verbindt men in militaire vakkringen in de Rijkshoofdstad de conclusie, dat het eerste kwartaal van 1942 eindigde met een fiasco der Sowjet-Russi- sche strategie. Den 31sten Maart 1942 kan bij het invallen van den dooi gezegd wor den dat de bolsjewistische pogingen vruchteloos zijn geweest- Tijdens de afgeloopen winter maanden liet de tegenstander in ver schillende sectoren van het O.-front weliswaar een poging zien tot het uitvoeren van uitgebreide tangbewe gingen, maar wist hij nooit een ef fectief zwaartepunt te leggen.^ Dit feit wordt door het Duitsche com mando den interessant symptoom ge noemd voor de toekomstige oorlog voering in het Oosten. Doordat de bolsjewistische leiding, in feite steunt op „menschenmassa" en „klimaat" heeft zij zich ook op 't gebied der militaire machtsbeslis sing als een echt kind van het zui vere materialisme ontpopt. Hierin ligt naar de opvatting der Duitsche militaire ook de waarborg, dat het Duitsche offensief zal stuiten op ge- dachtengangen bij de staven van den tegenstander, die de Duitsche le gerleiding slechts kan toejuichen. De door toonaangevende bolsjewis ten te Londen en te New York met klem geuite wensch, dat de geal lieerden nog dit jaar hun totale kracht in den strijd wejpen, drukt volgens Duitsch oordeel voldoende duidelijk den twijfel uit aan eigen vermogen tot standhouden en door zetten. De winter heeft den bolsjewisten bijna alles gekost. Indien men er aan Duitsche zijde desondanks toch nog rekening mede houdt, dat het reusachtige gebied nog over vol doende mensehen beschikt, dan is dat een bij den Duitschen generalen staf gebruikelijke berekening, die vóór het opstellen van plannen nooit van de gunstigste, doch steeds van de ongunstigste voorwaarden uitgaat. Daarbij blijft nog buiten beschou wing de mededeeling van de „Praw- da" dat in vele bewapeningsfabrie- ken in de Sowjet-Ujiie gebrek aan arbeiders is, en de stem van de „Times" die zich uit Moskou laat tferichten, dat men er daar geenzins van overtuigd is, dat Engeland be reid zal zijn alles voor de uiteinde lijke overwinning op te offeren. Geen enkel operatief succes is den bolsjewisten beschoren geweest, noch hebben aj een of andere groo ten aan den ingang van de baai van Kola twee zwaar beladen transport schepen van 41.000 brt. in totaal tot zinken. Een derde transportschip werd getorpedeerd, bj verband met den zwaren zeegang kan worden aangenomen, dat ook dit ten onder is gegaan. Door luchtaanvallen werd nog een vrij groot koopvaardijschip beschadigd. In Noord-Afrika tengevolge van zware zandstormen slechts geringe gevechtsactiviteit. Iii de Marmarica werden een vliegveld en de haven werken van Tobroek met succes ge bombardeerd. Een .Britsch vracht schip kreeg bomtreffers. Aan de Engelsche Oostkust be schadigden gevechtsvliegtuigen een Britsch koopvaardijschip van ge middelde grootte. Aan de Kanaal- kust schoot marine-artillerie 4 Brit- sche jachtvliegtuigen neer. Storingsvluchten van enkele Brit- sche gevechtsvliegtuigen voerden tot in. het Oostelijke Rijksgebied. Bij nachtelijke pogingen van Britsche bommenwerpers, het bezette Noor- sche gebied binnen te vliegen, wer den drie vijandelijke vliegtuigén neergeschoten. Kapitein Ihlefeldt behaalde met 7 neergeschoten vliegtuigen zijn 82e overwinning in de lucht. De duikboot onder bevel van den liutenant ter zee le klasse Endrass, drager van het eikenloof behooren- de bij het ridderkruis van het ijze ren kruis, is van een actie niet te ruggekeerd. Een vooraanstaande duikbootcommandant is met zijn dappere bemanning in den strijd te gen den vijand gevallen. KOLONEL- GENERAAL ROMMEL BIJ DEN FÜHRER. De Opperbevelheb ber van het Duit sche Afrikakorps werd in het t Hoofdkwartier van den Führer ontvangen en kreeg van dezen persoonlijk als 6de officier, van de Duitsche Weer macht het Eiken loof met de Zwaarden, be- hoorende bij het Ridderkruis van het IJzeren Kruis. (Hoffmann) te stad weer in handen gekregen, of is hun een of andere omsingelings beweging gelukt. Hun millioenenle- gers, die zij in reserve hadden, zijn gruwelijk gedecimeerd, terwijl de voor het offensief gereed gehouden Duitsche legers tot nu toe op geen enkele plaats in den strijd behoef den te worden geworpen. Het komende Duitsche optreden is slechts mogelijk door de staere standvastigheid van de eerste Duit sche linie. Deze bestond uit steun punten, niet uit een samenhangend front. Zoo was een besparing van menschen mogelijk, zoo was het ech ter ook mogelijk, dat het den bols jewisten in deze uitgestrekte ge bieden tusschen de steunpunten ge lukken kon hier en daar met één of meer divisies door te breken. Echter steeds tot hun verderf. De Duitsche strategen hadden met deze moge lijkheid rekening gehouden. Men neemt daarom in Berlijn ook met belangstelling de jongste Sow- jet-'Russische berichten over zooge naamde successen van den tegen stander bij Gharkof en ten Z. O. van het Ilmenmeer op en laat den tegen stander gaarne in den waan, dat de voor den voorjajjrsaanval gereed ge houden Duitsche reserves op ver schillende punten reeds in den strijd geworpen moesten worden. Hij zal zich daarmede evenzeer verrekenen als met de meening, dat-hij in het voorjaar tegenover dezelfde Duit sche wapens en dezelfde Duitsche ideeën aangaande de,leiding zal ko men te staan als in -den zomer en den herfst van verleden jaar. Het woord van de lange voorbereidingen en de korte slagen geldt zoowel van daag als gisteren en de verdediging in den winter aan het front heeft nieuwe krachten vrijgemaakt. 9 r, De strijd in Birma. Bangkok, 31 Maart. (D.N.B.) Ra dio-Delhi heeft hedenmiddag uit Birma gemeld, dat de Japanéche en Birmaansche troepen een punt bij Schwedaung op 20 mijl ten Z. van Prome, hebben bereikt. In dezen sector zijn door de onvoldoende luehtverkenning' en als gevolg van het feit, dat de plaatselijke bevol king actief met de Japanners samen werkte, de Engelschen sterk in hun bewegingsvrijheid belemmerd. Aan het front bij Toengoe zouden 8.000 Japansche soldaten en een aan tal tanks tegen de Chineesche troe pen in den strijd zijn geworpen. Uit Sjanghai wordt door het D.N. B. gemeld: Terwijl volgens een be licht uit Tsjoengking in de om geving van Toengoe de hevige strijd bij trapischéfo. regenval voortduurt, meldt het legerbericht uit Delhi, dat de strijd ten W. van Rangoon hervat is. Toegegeven wordt, dat sterke Japansche en Birmaansche afdeelingen over de Tonso zijn ge trokken en de stad Sjwelaung, 100 km ten Westen van Rangoon, waar Britsche troepen staan, 'aanvatten. DISTRIBUTIE VAN RIJWIELBANDEN. De Leider van den Distributie- dienst, Kring Alkmaar, maakt be kend, dat gedurende de maand April 1942 g een' aanvraagformulieren voor rijwielbanden zullen worden uitgereikt. De aanvraagformulieren, die ge durende de maand Maart 1942 bij den Distributiedienst zijn ingediend, zullen eventueel gedurende de maand April 1942 in behandeling worden genomen. Alkmaar, 1 April 1942. De Leider voornoemd, H. BAKKER. 's-Gravenhage, 31 Maart. De secr.- gen. van het dep. van handel, nij verheid en scheepvaart maakt be kend, dat op nader door de distri butiediensten bekend te maken tijd stippen aanvragen op de formulieren MD 106 voor nieuwe kaarten voor vaste brandstoffen "of petroleum voor kookdoeleinden kunnen wer den ingediend. Voor de verstrekking komen uit sluitend de personen in aanmerking, die de aanduiding „hoofd" op hun distributiestamkaart bezitten en in wier gezin zelfstandig voor de be reiding van de warme maaltijden wordt zorg gedragen, mits voor het perceel of perceelsgedeelte, dat -zij bewonen geen gasrantsoen of rant soen voor electrisch koken is vast gesteld. Alletnwcnendé personen, ook zij die de aanduiding „hoofd" op hun stamkaart hebben, komen niet voor een kcokkaart in aanmerking. Voor hen, evenals voor schippers, wordt een andere regeling getrof fen. In afwijking van de voor het vorig seizoen getroffen regeling zullen thans kookkaart^n voor uitsluitend vaste brandstoffen (z.g. DZ-kaarten) of voor uitsluitend petroleum (z.g. EA|-kaarten) worden uitgereikt, derhalve niet meer de kaarten, waar op bonnen voor beide voorkwamen (de z.g. M-kaarten). De bezitters van een O-kaart (petr.) komen alleen in aanmerking voor een EA-kaart. Voorts zullen in beperkte mate EA-kaarten voor ge vallen van nieuwe vestiging ver krijgbaar zijn. Personen, in het be zit van een M-kaart (brandst.-petr.), komen alleen in aanmerking voor een DZ-kaart. Aanvragen van schippers. Schippers en schippersknechten, die werkzaam zijn in de riviervaart, binnenvaart, met uitzondering van woonschepen, veerponten of daar mee gelijk te stellen vaatuigen, de sleepvaarl;, met uitzondering van de zeesleepvaart of op drijvend mate rieel, kunnen een aanvrage indienen voor de verstrekking van extra brandstoffen of petroleum voor kookdoeleinden. Tevens kunnen voor dit doel aanvragen worden inge diend voor woonaken, voor werk lieden bij waterwerken e.d. Schippers en schippersknechten komen slechts in aanmerking als zij aan boord wonen en daar de warme maaltijden bereiden. Schippers, die voor een extra rantsoen in aanmerking meenen te komen, dienen zich te wenden tot de bevrachtingscommissarissen of hun agenten en daartoe het grijze „olie- boekje" en het bruine bevrachtings boekje mede te nemen. De bevrach- tingsooimmissaris of diens agent zal in dit boekje een aanteekening stel len, of de schipper en/of schippers knecht al dan niet met hun gezin aan boord wonen. Indien d'e schipper geen grijs- cf bevrachtingsboekje heeft, zal de bevrachtmgscommis- saris cf diens agent een afzonder- TIJDENS HET MILITAIRE CONCERT IN HET GEBOUW VOOR KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN TER GELEGENHEID VAN DEN DAG DER DUITSCHE WEERMACHT. (Polygoon-Meyer) DE TENTOONSTELLING VAN HET DOOR DE DUITSCHE POLITIEMANNEN IN HUN VRIJEN TIJD VERVAARDIGDE SPEELGOED. Tjjdens het op stellen. (Polygoon-Meyer) ALLE HENS AAN DEK. Het volk zij één in zijn volks dienst. Het woord zegt het reeds: dienst aan het volk. 9 De Nederlandsche Volksdienst richt zijn arbeid op de kern van het Ne derlandsche Volk, .moeder en kind. Immers daar liggen de mogelijkhe den van ons volk. Daar ligt 'onze toe komst. In eigen handen. Hoe vaak heeft men dat vergeten. Hoe roekeloos is men omgesprongen met al de mogelijkheden, die daar in de gezinnen, waaruit ons volk is op gebouwd, liggen te wachten op de „Volksdienst" die hun gestalte geven zal. Ontelbaar zijn de voorbeelden van huisgezinnen, die door onvoldoende leiding, onvoldoende zorg van Staatswege aan „lager wal" genaak ten. Waaruit alle arbeidsvreugde verdween. Die voortleefden zonder doel, zonder hoop op de toekomst. Tot schade van land en volk. Hiertegen richt zich de Nederland sche Volksdienst. (N.V.D.) Steunend den strijd van het huisgezin, moeder en kind, bedoelt de Nederlandsche Volksdienst leiding te geven in den opgang van ons volk naar eerf nieu we en betere toekomst. In dezen tijd van ineenzinking, passiviteit, van afwachten en aan den kant staan, dienen alle krachten opgeroepen; gebundeld en tot arbeid ki staat gesteld te worden om ons land opnieuw omhoog te stuwen. De Nederlandschen Volksdienst roept alle Nederlanders, die het ern stig meenen met de toekomst van land en volk. De Nederlandschen Volksdienst geeft het parool: Op voor een sterk volk, Een volk van arbeid. Een volk van vreugd. Steunt daarom den Ne derlandschen Volksdienst. „Voor het Volk, door het Volk", lijke verklaring afgeven. Vervolgens dient de betrokken schipper oi schippersknecht zich hiermee tot den plaatselijken distributiedienst te v/enden en een aanvraagformulier MD 106 in te vullen. De distributie- dienst zal aan den betrokkene ver volgens een brandstoffenkaart uit reiken of mededeelen, wanneer en waar hij de petroleum/kaart of de -hem toegekende rantsoenbonnen kan afhalen. 's-Gravenhage, 31 Maart. De secr.- gen. van het dep. van H., N. en S. maakt bekend, dat met ingang van 1 April 1942 de navolgende soorten schoenen zonder - bon mogen worden gekocht, verkocht of afgeleverd: 1. Schoenen, welke door of namens den directeur van het rijksbureau voor huiden en leder zijn gestempeld met de woorden „afgekeurd schoeisel R. H. L." voor zoover hieraan geen leder is ver werkt. 2. Zoogenaamd slap babyschoeisel, waaraan geen leder of rubber is ver werkt t/m maat 23. 3. Rubber overschoenen. 4. Straatschoeisel en strandsandalen met heele of halve houten zooien, waar aan geen leder is verwerkt, alsmede strandsandalen met een houten zool en een boventuig van vijf lederen riempjes (elk niet breeder dan 1V, cm. elk), mits de verkoopsprijs in den kleinhandel van bovengenoemde soorten schoenen niet meer bedraagt dan: 3.50 per paar t/m maat 30; 3.75 per paar maat 31 t/m 35; 4.per paar maat 36 en hooger. 5 .Alle soorten werkschoenen met een houten zool, waarvan het boven werk overwegend uit an^Ler materiaal dan leder bestaat. 6. Pantoffels, voor zoover het boven- en onderwerk uitsluitend bestaat uit oude materialen of afvalstoffen, welke geen leder of rubber bevatten en voor zoover de verkoopsprijs in den klein handel per paar niet meer bedraagt dan: 1.50 'in de maten 20 t/m 24; 1.90 in de maten 25 t/m 30; 2.— in de maten 31 t/m 35; 2.50 in de maten 36 t/m 39; 2.50 in de maten 40 en hooger „voor dames en 3.in de maten 40 en hooger voor heeren. 7. Schoenen, vervaardigd uit stroo, biezen ol dergelijk vlechtmateriaal, ook, indien met een bovenwerk of voering van textiel, mits de verkoopsprijs in den kleinhandel per paar niet meer be draagt dan: 4.25 t/m maat 30; 4.90 in de maten 31 t/m 35; 6.— in de maten 36 t/m 39; 6.50 in de maten 40 en hoo ger. 8. Babyschoenen t/m maat 22, waar van het bovenwerk vervaardigd is uit afval van gekleurd overledej; en met een onderwerk van cosy, split- of overleder- afval. 9. Niet lederen gymnastiekschoenen. 10. Lederen klompsokken, alsmede klompsokken, vervaardigd uit textiel- .afval. Indien de verkoopsprijs van de hier boven onder 4e, 6e en 7e genoemde schoenen meer bedraagt, mogen deze schoenen niet zonder bon worden ge kocht, doch moet hiervoor bon 2 worden ingeleverd. Voorts op bon „1 zeep" en „1 toiletzeep". 's-Gravenhage, 31 Maart. De se cretaris-generaal van het departe- ment"1 van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat ge durende het tijdvak van 1 April tot en met 30 April a.s. de volgende bonnen recht zullen geven op het koopen van de daarbij vermelde hoe veelheden zeep. Op het koopen van: Hetzij 150 gfam toiletzeep (samen stelling van n a 1 Sept. 1940)-; Hetzij 90 gram huishoudzeep; Hetzij 150 gram zachte zeep (sa menstelling van na 1 Jan. 1941); Hetzij 10O gram -zachte zeep (sa menstelling van n a 31 Aug. 1941); Hetzij 250 gram zeeppoeder; Hetzij 450 gram waschpoeder; geven recht de met „272 algemeen" en de met „1 zeep" gemerkte bon nen, waarvan de laatste zijn uitge reikt aan kinderen tot den leeftijd van acht jaar. Stukken huishoudzeep van 120 gram, die nog in omloop zijn, mogen tegen _in-ontvangstneming van één bon worden uitverkocht. Verder geeft de met ,,1 toiletzeep" gemerkte bon, uitgereikt aan kinde ren beneden den leeftijd van twee jaar, recht op het koopen van 75 gram toiletzeep van oude samen stelling. Zooals hekend kan waschpoeder uitsluitend worden betrokken door wasscherijen, terwijl vloeibare shampoo uitsluitend beschikbaar is voor kappers. Een rantsoen vloeiba re shampoo is 2Ö0 gram. Ten aanzien van wasscherijen blijft de bestaande regeling onver minderd van kracht. Deze zijn dus verplicht voor elke twintig kilogram droge vuile wasch een zeepbon van hét publiek in ontvangst te nemen. De wasscherijen dienen dezen bon vóór het in behandeling nemen van het waschgoed, hetzij dit vooF de geheele twintig kilogram ineens dan wel voor gedeelten geschiedt, in ontvangst te nemen. Dit voorschrift geldt oo£ voor de zoogenaamde „waschverzenders" die slechts als tusschenpersoon tusschen publiek en wasscherijen optreden; De wasch van kantoren, hotels, café's, e.d. kan, voor zoover het handdoeken, poets en stofdoeken, servetten e.d. betreft, ter. behandeling worden gegeven, zonder dat daarvoor bonnen behoe ven te worden afgegeven. De hier genoemde uitzonderingen gelden derhalve niet voor beddegoed van hotels. Dit nummer bestaat ujt vier pagina's. VERDUISTER GOED! ZON 1 April onder: 20.12 2 April op: 7.15 MAAN 1 April op: 20.17- onder: 7.29 1 April Volle Maan. DISTRIBUTIEKAART VOOR BIZONDEREN ARBEID. 's-Gravenhage, 31 Maart. De se cretaris-generaal van het departe ment van landbouw en vissoherij maakt bekend, dat gedurende 't tijd vak van 5 tot en met 18 April 1942, personen, die bij vorige uitreikingen in aanmerking kwamen voor een bonkaart voor zeer zwaren of zwa ren arbeid en die nog steeds den zelfden arbeid verrichten, nieuwe bonkaarten zullen ontvangen. De uitreiking zal op nader te bepalen dagen gedurende bovengenoemd tijdvak plaats vinden door den" distributeidienst der gemeente, waar de arbeid verricht wordt. Aangezien op de nieuwe toeslag- kaarten geen aardappelbonnen voor komen zal aan hen, die zeer zwaren arbeid verrichten een aardappel- kaart EB, en aan hen, die zwaren arbeid verrichten een aardappel- ka'art ED worden verstrekt, voor zoover zij althans in de vorige perio de oo-k een aardappelkaart hebben ontvangen. Voor hen, die lan-gduri- gen arbeid verrichten, moet Opnieuw een aanvraag worden ingediend. Zelfverzorgers voor brood qf vleesch zullen geen toeslagkaarteli voor bijzonderen arbeid ontvangen. Zelfverzorgers voor aardappelen zul len, indien zij hierop uit hoofde van hun werkzaamheden aanspraak kun nen maken, wel toeslagkaarten voor bij zonderen arbeid ontvangen, met uitzondering van die voor aardap pelen. 's-Gravenhage, 31 Maart. De secre taris-generaal van het departement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat alsntog een hoeveelheid sinaasappelen voor «verbruik in Ne derland beschikbaar is gesteld, welke het mogelijk maakt ook - kin deren van den leeftijd van vier tot en met dertien jaar in de distributie van sinaasappelen te betrekken. In verband hiermee is bepaald, dat de met „3-04 reserve" gemerkte bon ge durende het tijdvak van 31 Maart tot en met 18 April a.s. recht geeft op het koopen van 400 gram sinaas appelen. Met het oog op de bederfel'ijkheid zullen de sinaasappelen voorshands uitsluitend in bepaalde streken ver krijgbaar zijn. Het publiek zal zich tot het verkrijgen van inlichtingen hieromtrent in verbinding dienen te stellen met den fruithandel. Zoo noodig zal de geldigheidsduur van bon „3-04 reserve" t.z.t. worden ver lengd. SPECIALE VERGUNNINGEN VOOR „GROOTE STUKKEN". 's-Gravenhage, 31 Maart. Het is gebleken, dat onder bepaalde groe pen van de bevolking de indruk be staat, dat de distributie van textiel- goederen zou medebrengen, dat zoo genaamde „groote stukken", waar onder te verstaan zijn: heeren- en jongscostuums of onderdeelen hier van, overjassen en mantels, alsmede stof voor deze goederen, niet meer te verkrijgen zijn. Deze opvatting is, naar men ons van bevoegde zijde mededeelt, niet juist, aangezien de zoogenaamde „groote stukken" kun nen worden gekocht op een speciale vergunning, welke vergunning te allen tijde bij den plaatselijken dis- tributiedierist kan worden aange- vraagd. 's-Gravenhage, 31 Maart. De secr.- generaal van de departementen van handel, nijverheid en scheepvaarten van landbouw en visscherij maakt bekend, dat alle niet aangewezen bonnen van alle levensmiddelen kaarten, die op het oogenblik niet meer in gebruik zijn, vernietigd kun nen worden. Dit zijn dus de bonnen van alle kaarten, die uitgereikt zijn voor de uitreiking, welke plaats had in het tijdvak van 2 tot en met 21 Maart. Verder kunnen de met „21 C.V." en „22 C.V." g'emerkte bonnen van de brandstoffenkaart L (voor cen trale verwarming) eveneens vernie tigd worden. Met nadruk wordt er op gewe zen, dat de textielkaarten en de brandstoffenkaarten zorgvuldig moe ten worden bewaard en dus met uit zondering van de beide boven genoemde bonnen der brandstoffen kaart L. in geen geval vernietigd mo gen worden. Te allen overvloede wordt er voorts nog de aandacht op gevestigd, dat vanzelfsprekend ook de Distribu tiestamkaart en het daarbij behoo- rende inlegvel niet vernietigd mo gen worden.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1