STAD EN OMGEVING AGENDA. Provinciale voorkeuring voor slieren. LAATSTE BERICHTEN. KERK EN SCHOOL FILMNIEUWS PUBLICATIES Amsterdamsche Beur» ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 2 APRIL 1942. Pagina 2. (Ontleend aan onze advertentierubriek) POGING TOT DIEFSTAL. Hedennacht constateerde een sur- veilleerende agent van politie, dat er een aantal zakken, inhoudende diverse levensmiddelen, op den openbaren weg, de Doelenstraat al hier, stonden. Na een ingesteld on derzoek bleek, dat er ongewenscht bezoek was geweest in het levens- middelenmagazijn van de Centrale keuken, alhier. Door de recherche wordt een streng onderzoek inge steld. SMOKKELHANDEL. Terzake van het in den smokkel handel koopen van 2 y2 kg koffie- boonen tegen den prijs van 40 per kilogram istegen zekeren J. uit Bergen proces-verbaal opgemaakt. De koffie is in beslag genómen. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. Bij de politie, alhier, is aangifte gedaan van het plegen van valsch- heid in geschrifte. De dader, die is aangehouden, had een door de post abusievelijk bestelde cheque van de Rijksverzekeringsbank te Amster dam, valschelijk met den naam van den belanghebbende onderteekend en daarna het geld aan het postkan toor, alhier, geïnd. Tegen hem is procesverbaal opgemaakt. - INBRAAK. In den nacht van Zaterdag op Zondag 28 op 29 Maart 1942, is er ingebroken in het gebouw van den Armenraad, alhier, en van de stich ting „Winterhulp Nederland". Een klein bedrag aan geld wordt ver mist. Dit is ook geschied in het uitleen kantoor van de Openbare Leeszaal. Naar de(n) dader(s) wordt een onderzoek ingesteld. FRAUDULEUS VERVOER, Een broeder-onderwijzer werd door een tweetal rechercheurs van den Economischen Dienst van de politie, alhier, aangehouden tijdens het frauduleus vervoeren van 70 pond bruine boonen. Uit het onder zoek bleek, dat deze boonen van een teler te Egmond-Binnen waFen ge kocht voor den prijs van 1.80 per kilogram. Wegens overtreding van de distributiewet# eri de prijsvoor- schriften is tegen beiden, alsmede tegen een tusschenpersoon, proces verbaal opgemaakt, terwijl de boo nen in beslag genomen zijn. Wegens het clandestien vervoeren van een zak tarwe is tegen een be woner van Medemblik proces-ver baal opgemaakt. De tarwe is in be slag genomen. BENOEMINGEN BIJ I>E RECHTBANK. Bij besluiten van den secr.-gen. van het dept. van justitie van 31 Maart 1942, zijn benoemd tot rechter-plaatsvervan- ger In de rechtbank alhier mr. C. P. .Eecen, advocaat en assuradeur, wonende te Bergen en mr. A. F. Kamp, dijkgraaf van het. hoogheemraadschap voor Noordhollandsch Noorderkwartier, wo nende te Bergen; tot substituut-officier van justitie mr. L. H. Feitsma, thans ambtenaar van het openbaar ministerie bljJde kantongerechten in het arrondis sement Rotterdam. LAAGSTE INSCHRIJVER, Bij de dezer dagen te Haarlem gehouden aanbesteding van het on derhoud van de Rijkszeewerken, buitenduinen en rijkshavenwerken op Texel gedurende 1942 was N.V. P. Daalder's aanneembedrijf te Alk maar laagste inschrijver met een bedrag voor de massa van 18549. Bij de. aanbesteding van het on derhoud gedurende 1942 van de Pet- tener zeewering was laagste inschrij ver de heer P. Broeken te Breda met een bedrag van f 25500, OPVOERING VAN DE „ZONDAAR". Prachtige creatie van C. v. d. Lugt Melsert. Vrijdagavond 10 April wordt in 't Gulden Vlies als laatste abonnements voorstelling mr. J. H. Penning's boeien de tooneelspel „De Zondaar" ^en too- oeele gebracht. Hierin kan men voorat bewonderen de schitterende creatie, die Cor v. d. Lugt Melsert van de hoofd persoon geeft. Verdere medespelenden zijn Luzer Erlnga, Tilly PerinBouw meester, Elise Hoomans, John Gobau, Fons Rademakers, Willem de Vries en Marie Faassen. De Telegraaf schreef o.m.: De op voering was zoo verzorgd als auteur en publiek maar wenschen konden. Alg. Handelsblad: Een ernstig en be langrijk stuk. Groote bijval, die Cor v. d. Lugt Melsert herhaaldelijk bij open doek oogstte. Er staat de Alkmaarsche tooneellief- hebbers dus een avond van buitenge woon mooi tooneel te wachten. BADHUIS „HET WITTE KRUIS". In het badhuis van „Het Witte Kruis" aan het Kweerenpad zijn gedurende de maancf Maart de na volgende baden genomen: 484 kuip baden, 50S douche le klas, 1103 idem 2e klas, 894 idem 3e klas. KETTINGHANDEL IN SHAG BERECHT. Tiental bewoners van Akersloot schuldig. De politie te Akersloot kwam in Fe bruari een uitgtbreiden kettinghandel in shagtabak op het spoor, waarbij niet minder dan tien inwoners van die ge meente betrokken waren. Het betrof hier een partij van meer dan 100 pakjes, welke oorspronkelijk verkocht was voer 2 per t akje van 50 "gram, doch ten slotte 3.50 per pakje opbracht. De banderolleprijs der tabak is 0.26 per pakje. De inspecteur voor de prijsbeheer- sching heeft de geheele partij, welke onder diverse koopers was verdeeld, verbeurd verklaard, zoodat zij hun geld kwijt zijn en bovendien nog stevige boeten opgelegd. Eén der verdachten, de schipper G. W. J. R. te Akersloot, kreeg zelfs een boete van 175. DIEFSTAL TE EGMOND-BINNEN. Uit het jeugdkamp te Egmond- Binnen werd een partij prikkel draad ontvreemd. De gemeentepoli tie wist nog denzelfden dag met de marechaussee de partij op te sporen en den dader, zekeren K. B. aldaar aan te houden. Op het voor het doel goed geschikte Waagplein' werd gistermorgen de stieren-voorkeuring gehouden, waar voor 104 stieren waren aangegeven, terwijl nog 5 zonder aangifte ver schenen. De eenige oudere stier (5 jaar) Dirk, van C. Mays Kz. te Heiloo, werd goedgekeurd zonde- oproep voor Alkmaar. Van de 6 drie-jarigen verschenen er slechts 2, waarvan Edward van C. Klerk Jz. te Stompetoren, goedge keurd werd zonder oproep ter cen trale en Lode wijk van J. Molenaar te Bergen voor de fokvereeniging goedgekeurd werd. Dertig twee-jarigen waren aange geven, waarvan drie absent bleven. Slechts twee, n.l. Egbert 15 van C. Waiboer te Oterleek e» Constantijn Frans 19 van gebrs. Timmerman te Alkmaar, werden definitief in het stamboek ingeschreven. Beiden wa ren zeer te waardeeren, hoewel wij de eerste gaarne nog iets vlakker in het kruis, de tweede iets ruimer in de voorhand zouden hebben gezien. Voor het dekken van fokvereeni- gingsvee werden goedgekeurd Griet jes Athleet van Jn. Mayer te Heer- hugowaard-Z., Aaltjes Egbert van wed. S. Bakker te Egmondermeer, Keetjes Tarzan van gebrs. Roskam te Bergen, Botermijn van Jb. Helder te Egmondermeer, Roosevelt 5 van S. Jonker te Egmondermeer, Johanna's Kees van wed. J. Blankendaal te Bergen, Leopold van H. Stuyt te Heerhugowaard, Dirk van J. Kieft te Stompetoren, Jeltjes Roland van H. J. Bruyn te Stompetoren, Blauw's Constantijn van P. J. Bijman te Oudorp, Alidus van H. van Wonde ren te Oudorp, Tijmen van Jb. Ber ger te Alkmaar en voorwaardelijk de ktier van gebrs. Buren te Oudorp. Volgens het provinciale reglement werden toegelaten de stieren van J. Blom te Oudorp, W. Gutker te Alk maar, P. Se Geus Cz. en D, Sleutel te Akersloot, P. Schipper en B. L. Koopman te Bergen; N. van der Velde te Egmondermeer en P. Bak ker Hz. te Heiloo. Niét minder dan 70 één-jarige stie ren waren aangegeven, waarvan 6 afwezig bleven, terwijl 9 stuks af ge-' keurd werden. Als dekstier volgens het prov. regl. werden er 24 goed gekeurd, n.l. de stieren van S. Hoed jes, W. Gutker, P. Klok en J. J. v. d. Heyden (2 stuks) en gebr. Buren Oudorp, N. Bakker, K. v. d. Berg, J. v. d. Woude, C. Haringhuizen en J. ue Graaf Bergen, Joh. J. Kramer, C. Th. van der Velden en Jb. Swart te Heiloo, P. v. 't Veer en gebrs. Zuur bier (2) fe Egmondbinnen, C. Huig te Akersloot, C. Vlaar (2), Jn. Blauw Pz. en J. J. van Baar te Stompeto ren, S, PoschSpaan en K. Korver te Oterleek. Voor 'het dekken van fokvereeni- gingsvee werden goedgekeurd Klaartjes Frans 4 van Jm. Veenhui- zen, Alexander J. van A. Jonker, Alidus van C. Paarlberg, Robert Douglas 3 en Euwe van G. Franzen en Lindy 13 van G. Schoorl, allen te Bergen, Frans B 14 van A. Smit en Alexander J 3 van K. vaji 't Veer, beide te Heiloo, Tong's Clemenceau van C. Mienes Cz., Worteltjes Cle menceau van wed. C. Kraakman, beide te Egmondermeer, Jacob van L. van Dam te Egmond aan den Hoef, Oscar van P. Schermerhorn, Julianus van gebr. Timmerman, Dirk 6 van E. Dz. Govers, allen te Alkmaar, Frans B 16 van W. de Geus en Liekeles Bertus van H. J. P. Akkerman, beiden te Akersloot. Constantijn Frans M 13 van C. Mantel Az. te Heerhugowaard, Frans B 15 van Jb. Boekei, Saartjes Kees van W. .Scher merhorn Dz., Dirk 3 van P. Edel, Frans B 13 en Frans B 9 van Jn. Blauw Pz.', allen te Stompetoren, Frans Jurrlaan van wed. F. Smit, Constantijn E 53 en Gretha's Frans 6 van C. Klerk Jz. te Oudorp, totaal 25 stuks. Slechts 6 werden in het Nederlandsch Rundveestamboek ingeschreven, n.l. Geertje's Clemenceau en Trijntje's Cle menceau van C. Mienis Cz., Egmonder meer, Geertje's Simson van G. Franzen te Bergen, Aaltje's Frans 2 en Frans 8 van V. Blauw Pz. te Stompetoren en lest best Liekeles Paul 5 van D. Kramer Glljnis te Stompetoren. Algemeen was men van oordeel, dat de jury ten opzichte van -N.-H. en P.- slieren zeer clement, doei* voor het N. R. S. misschien wat scherp optrad. Wat afgekeurd is, is het opfokken niet waard geweest. BANDENDIEFSTAL IN HET GROOT. Van een zestiental rijwielen, welke in schuurtjes achter woningen aan de Spoorstraat te Langedijlt stonden, zijn zoo goed als alle banden gestolen. Twee goede rijwielen werden eveneens mee genomen. De afsluitingen der schuurtjes zijn verbroken. Bij twee personen wer den vier rijwielen van de kostbare banden ontdaan. HOORN. Gister bestond huize Avondlicht te Hoorn 15 jaar. Een feestelijke her denking van dit derde lustrum had niet plaats. Al de afgeloopen vijftien jaren is de heen C. Meereboer directeur ge weest. In den loop dier jaren is het gebouw aanmerkelijk uitgebreid en verbeterd, vooral wat de afdeeling verpleging betreft, wat mogelijk werd door een belangrijk legaat van een der bewoonsters, wijten mevr. wed. Eecen. Er zijn thans 180 per sonen opgenomen in Avondlicht, die worden verzorgd door- ongeveer 50 man personeel. Aan het tehuis is verbonden 'n eigen boerderij van 12K ha, een tuinderij vin 6 ha, als mede eigen wasseherij en. slagerij. SCHERMERHORN.' Fietsendiefstal, - De heer J. de Goede, uit de Schermer, die de kap perszaak van den heef Moerbeek be zocht, plaatste zijn rijwiel In de steeg, naast het pand. Bij zijn terug komst was het verdwenen. De politie doet onderzoek. Bioscopen. Victoria- Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Een onvergetelijke naeht (rom.) Alle leeftijden. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Manege (circusfilm) 18 jaar. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Jacht zonder genade (rom.-sens.) 18 jaar. Donderdag 2 April. 7 uur, Harmonie, optreden Nieuw Hongaarsch strijkkwartet voor de Alkm. Kamermuziekvereeniging. Zaterdag 4 April. 3 uur, Harmonie, abonnementsconcert H. O. V. Zondag 3 April. (Eerste Paaschdag.) 2.30 en 7.30 uur, 't Gulden Vlies, Bouw meesters Variété. 2.30 uur, zaal Rus te Heerhugowaard, concert Ons Genoegen en H.U.G.O. m.m.v. Clinge Doorenbos. Maandag 6 April. (Tweede Paaschdag.) 2.30 en 7.30 uur, 't Gulden Vlies, Bouwmeesters variété. 3 en 6.30 uur, herv. kerk te Heiloo, uitvoeringen chr. gem. koor Looft den Heer. 3 uur, in Concordia te Noordschar- woude, opvoering operette De Vogel koopman. NIEUWE BURGEMEESTER VAN TEXEL GEÏNSTALLEERD. Zaterdagmiddag heeft in de ver sierde Pen's-schouwburgzaal te Den Burg de installatie plaats gehad van den heer Rijk de Vries als burge meester van Texel. Onder de aan wezigen bevonden zich o.a. de Orts- kommandant van Texel, de burge meesters van den Bosch (vroeger te Castricum), Haarlem (tevens alg. gevolmachtigde van den leider der N.S.B.) en Egmond en de secretaris van den burgemeester van Rotter dam. Weth. Jac. Westdorp, die de in stallatierede uitsprak, uitte de hoop, dat het den nieuwen burgemeester gegeven zal zijn de bevolking der gemeente te leiden in waarachtigen gemeenschapszin in het belang van het eiland en zijn bevolking. De heer Ouwerkerk, plaatsverv. gemachtigde van den leider^ der N.S.B. voor Noordholland, richtte zich in het bijzonder tot de niet- N.S.B.'ers en verzekerde, dat de nieuwe burgemeester komt als vriend om de gansche gemeenschap te dienen. De heer Rijk de Vries zei, na een woord van welkom tot de aanwezi gen, dat de eerste kennismaking met de gemeente hem hoopvol stem de ten aanzien van samenwerking en vertrouwen in het belang van de geheele gemeentè. Spr. schetste hierop hoe hij het burgemeesterschap ziet en zegde toe steeds een open oor te zullen hebben voor elk voorstel in het belang^ der gemeente. Hij wenscht een volko men samenwerking in vriendschap en vertrouwen. Hij zal van niemand eischen het met spr.'s nat.-soc. be ginselen eens te zijn, maar probee- ren door zijn voorbeeld ieder te overtuigen van de juistheid ervan. Sprekende over de bezetting, zei de nieuwe 'burgemeester, dat men in het b§lang van ons volk een loyale houding dient aan te nemen, opdat men kan komen tot nauwe samen werking met het Groot-Germaansche Rijk voor de veiligstelling van Europa. Met nadruk drong spr. erop aan om de handen ineen te slaan tot welslagen van de Winterhulp;, tegen werking van deze instelling zou hij niet dulden. Voorts verzekerde hij, dat hij,met volle energie Z6u optre den tigen den zwarten handel. Sport en folkore zullen zijn volle aandacht hebben, evenals het vreem delingenverkeer en de flora en fauna van het eijand. Na de rede van den burgemeester werd een couplet van het Wilhel mus gezongen,. Van de tusschen 4 en 5 uur ge houden receptie werd door velen ge bruik gemaakt om den nieuwen bur gemeester en zijn echtgenoote te lee- ren kennen. Op de Groenplaats had en défilé plaats door een vendel van de W.A. en een groep leden van den Jeugdstorm. LANGEDIJK. Een afscheid. - 4 De leider van den distributiekring Langedijk, de heer A. S. Jansen, die met. ingang van 1 April is benoemd tot leider van den distributiekring Weststelling werf, heeft Dinsdagmiddag afscheid genomen van het personeel van het dsitributiekantoor en van de gem.- secretarie; alle ambtenaren, alsmede de gemeente-secretaris, waren daar bij aanwezig. In de bijeenkomst, welke werd ge houden in het voormalige-gemeente huis van Zuidscharwoude, hebbende heeren C. de Boer, plaatsvervangend leider van den kring en de gem.- secretaris, de heer Post, den schei denden ambtenaar hartelijk toege sproken en' hem in zijn nieuwe stand plaats het allerbeste toegewenscht. Als herinnering aan de prettige samenwerking te Langedijk werden namens het kantoórpersoneel van het kringkantoor een stel boekensteunen en namens de bonnen-uitreikers, een boek aangeboden. In café Kramer bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. De opvolger van den heer Jansen, de heer Winnubst uit Me demblik, zal 16 April in functie tre den. De post met Paschen. - De post kantoren aan den Langedijk zullen Maandag 2en Paaschdag 's morgens van 8 tot 9 uur geopend zijn. Sluiting Rem. bureaux. - Op Goeden Vrijdag en Zaterdag a.s. zullen de secretarie, het kantoor van den gemeente-ontvanger en den gemeente architect, alsmede het distributiekantoor voor het publiek gesloten zijn. Voor Spoedeischende burgerlijke standzaken is de secretarie te Noordscharwoude op Zaterdag 4 April van 910 uur v.m. geopend. KOEDIJK. Verloting, - Door de gemengde zangvereen. Koedijk werd een ver loting gehouden ten bate hafer kas. Er waren tal van fraaie prijzen. De vijf eerste prijzen vielen op de no's 436, 285. 228, 296 en 330. (Ongecorrigeerd.) DE ARBEIDSPLICHT VOOR STUDENTEN. 's-Gravenhage, 2 April. Omtrent de arbeidsplicht voor studenten wordt nog het volgende medege deeld: Vrijgesteld zijn volgens artikel 10 alle oudere jaars. Daarin ligt natuurlijk niet opgesloten, dat rij zich niet als vrijwilligers kunnen melden; integendeel, zij zullen wel kom zijn. Dit verdient trouwens alleen al jj.it overwegingen van praktischer: aard aanbeveling voor hen, die geboren zijn na 1 Januari 1920, voorzoover zij van plan zijn, later een openbaar ambt te beklee- den. W mt aHeen in bijzondere gé vallen zal hpn later ontheffing van artikel 2, betreffende den dienst plicht worden verleend. Voor degenen, die het staats examen zullen afleggen, zal een bijzndere regeling worden getrof fen,, die waarschijnlijk daarin zal bestaan, dat hun uitstel wordt ver leend of dat hun gedurende den dienst een kort verlof wordt toege staan, om aan het examen te kun nen deelnemen. PRIJSREGELING KRENTEN- BROOD. 's-Gravenhage, 2 April. In ver band met de naderende Paaschdagen is het wensohelijk gebleken voor krentenbrood een afzonderlijke prijs regeling te treffen. Dit is thans ge schied en wel in dezen vorm, dat brood, waarin krenten, rozijnen of sucade zijn verwerkt, ten hoogste mag worden verkocht tegen het dub bele van het totaalbedrag der wette lijke toelaatbare inkoopsprijzen van ae verwerkte grondstoffen. Op de naleving van dit voorschrift zal streng worden toegezien. DE STRIJD IN BIRMA. Stockholm, 2 April (ANP). In het door Reuter gepubliceerde militaire commentaar van Annalist wordt ge zegd, dat de gevechten in Birma zoowel bij Toengoe als ten Zuiden van Prome hevig geweest schijnen te zijn. De Japanners hebben de tac tiek toegepast, die hij Rangoon ge bleken is juist te zijn. Vrij sterke colonnes hebben met ondersteuning' van Birmaansche eenheden de Brit- sche stellingen omzeild en de terug tochtswegen afgesneden. De vooruit geschoven Britsche troepen hebben zoodoende „tusschen terugtocht en omsingeling moeten kiezen". CRIPPS STELT ZIJN VERTREK UIT. Lissabon, 2 April (A.N.P.) Naar de Engelsche berichtendienst uit New-Delhi meldt, heeft Cripps ver klaard, dat hij zijn vertrek uit Indië zal uitstellen. Cripps had oorspron kelijk Maandag zullen vertrekken. Op grond van de nieuwe ontwikke ling hoopte hij echter, naar de En gelsche berichtendienst meldt, „de volgende week nog nuttigen arbeid in Indië te kunnen, verrichten". HET PROCES TE ANKARA. Ankara, 2 April (D.N.B.) Bij de gisteren gehouden zitting werd het verhoor van den verdachte Abdoer Rahman Sayman, voortgezet. Hij zeide dat hij en zijn vrienden door de bolsjewistische opdrachtgevers eerst in den waan zijn gelaten, dat op de eerste plaats een aanslag op den Duitschen minister van' Ribben- trop tijdens zijn reis door den Bal kan was beraamd en dat een derge lijke aanslag niet op Turkschen bo dem zou plaats hebben. Tijdens zijn verklaringen werd gewag gemaakt van een communis tische vriendin van verdachte, een zekere Anna Hervaür, die hem in de rijen der extremisten gebracht zou hebben. Verdachte ,Soeleiman Sagol gaf op de' tweemaal gestelde vraag de ver zekering, dat zijn verklaringen juist waren weergegeven en dat hij hier aan niets meer had toe te voegen. Daarna begon het.verhoor van de beide Sovjet-Russische verdachten, Pawlof en Kornilof,1 die beiden ca tegorisch ontkenden de Turksche medeverdachten te kennen. De tactiek van de Sovjet-Russi sche verdachten had duidelijk het plan om zich voor te stellen als slachtoffers van een provocatie en om met het voorwendsel te scher men, dat rij wegens onvoldoende vertaling het proces niet kunnen volgen. De rechtbank besloot daar op een anderen tolk te beëedigèn. De volgende zitting zal op 8 April worden gehouden. Sluiting secretarie. - Wegens Goeden Vrijdag zal het gemeente huis op Vrijdag 3 en Zaterdag 4 ge slóten zijn. Voor burgerlijke stand geopend Zaterdag 4 April van 9 tot 9.30 uur. SINT PANCRAS. „Witte Kruis". - Maandagavond werd in het café van den heer Bouwstra de jaarvergadering gehou den van het Witte Kruis, onder lei ding van den heer A. Schuur. De op komst was niet groot. De voorzitter deelde bij de opening medé, dat het magazijn is geïnspecteerd en in de beste orde bevonden. De aansluiting van het Witte Kruis bij- den Ned. Volksdienst lever de nogal bezwaren op. Het Groene Kruis, dat deze zaak zal afwikkelen, is nog niet tot overeenstemming ge komen. Stappen worden gedaan om een moedercursus in het leven te roepen, zoo mogelijk in de zomermaanden. Ook werd gesproken over hulp in de huishouding bij ziekte der huis vrouw. Dit zal door' het bestuur ver der worden uitgewerkt. Uit de rekening van den secr-, penningmeester bleek een ontvangst vati 1358,92, uitgaaf f 1382,i5, in voorschot 23,23. Het bezit der ver- eeniging Is 662,90. Het ledental is V09ruitgegaan van 450 op 468; 472 keer werd gebruik van het mate- PREDIKBEURTEN. VRIJDAG 3 APRIL 1942. (GOEDEN VRIJDAG). ALKMAAR. Waakt en Bidt, 7 uur, ds. Klein Wassink. Kapelkerk, 7 uur, ds. Kleyne (H. Avondm. Rem. geref. geita., 7.30 uur, ds. Rappold (H. Avondmaal.) Luth. kerk (Oude gracht), n.m. 7 uur, ds. K. J. F. Keuning. Voorbereiding en Be diening Heilig Avondmaal. Doops gezinde kerk, 7 uur, ds. Kuiper (H. Avondm.) Geref. kerk, 7 uur, ds. von Meyenfeldt. Vrije ev. geref. gem., Hekelstr, J), 7.30 uur, ds. Ruys (ondgrwerp: „De liefde is sterk als de dood". G. G. Het Leger des Heils, 3 en 7.30 aur, dienst, o.l.v. dhr. en mevr. Bergsma. NAGEKOMEN. OPGAVEN. Heiloo, evangelisatie a. d. Kerk- laan, 7.30 uur, de heer Borghardt. Egmond aan den Hoef, 'i uur, in de verwarmde kerk, ds. Veenhuysen (H. Avondmaal). Broek op Langendijk, doopsgez. gem.; 's avonds negen uur, ds. Oosterbaan (H. Avondm.) (Verb, opg). Schoorl, 10.30 uur (bevestiging lidm. en z e v e n u uny(H. Avondm). ds. Boeke. Verb. opg. Groet, zie Schoorl. ZONDAG 5 APRIL 1942. (len Paaschdag). ALKMAAR. Waakt en Bidt, 10 uur, ds. Prins van Wijngaarden. Kapelkerk, 10 uur, ds. Kleyne. Remonstr. geref. gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. Keuning. Doopsgez. kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper. Geref. kerk, v.m. 8 uur, Paaschzangdienst; 10.30 uur, ds. von Meyenfeldt; 5 uur, cand. J. van Eerden (beide diensten extra coll. diaconie). Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 9.30 en 4 u., dienst. Vrije eV. geref. gem., Hekelstr. 9, 10.15 uur (onderwerp: „Een goede Paaschboodschap in een wereld van vrees") en 5.15 uur (onderwerp: „Dood, ik, lach U uit"), ds. Ruys. UIT DE OMGEVING. Akersloot, 10 uur, ds. van Mullem; 'onderwerp: „De lasj^te vijand" (Sy- nodepreek). Barsingerhorn, doopsgez. gem., 10.45 uur, ds. Oosterbaan.' Bergen, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Geref. kerk, 10 en 3.30 uur, ds. BROEK OP LANGENDIJK, 2 April 1942. 32500 kg Roode kool 9.30; 14300 kg Gele kool 8.60; 78700 kg Deensche witte kool 6.60; 800 kg Uien 5.60 7; 2700 kg Peen ƒ6; 600 kg Rammenas 11.50; 240 kg Spinazie 41. DE NIEUWE PROGRAMMA'S. Naast de bijzonder amusante Ufa-film O, die Mannen, met Jane Tilden, Grethe Weiser, Johannes Riemann en Paul Hörbiger in de hoofdrollen, vraagt het Harmonie- Theater bijzondere aandacht voor eer. speciale attractie in zijn Paasch- prograimma, n.L het optreden van den jeugdigen Hoornschein accor- deonnist Jury A.bels, die bij zijn optreden in Hoorn en vele andere plaatsen in Noordholland een bui tengewoon succes behaalde; Uit de vele persbeoordeelingen blijkt dat men hier te doen heeft met een groot muzikaal talent. Men schrijft verrukt te rijn over het geluid dat Jury Abels uit zijn: instrument too- vert. Deze solist zal Vrijdag- en Zaterdagavond en Zondag en Maan dag 's middags en 's avonds in het Harmonie-programma optreden. Het Victoria-Theater brengt de grootsche en indrukwekkende film: Pantserkruiser Sebastopol, het schip, dat door de revolutionnalre heerschers van Sebastopol in blin den haat vernield wcjrdt met alle gevolgen van dien, waartusschen zich een boeiende geschiedenis af speelt. Theodoor Loos, Camilla Horn, Frits Kampers en Werner Hinz vervullen de hoofdrollen. Het' Cinema-Theater brengt de film Nanette, een dolvermakelijke geschiedenis, op buitengewone wijze gespeeld door 'Jenny Jugo en Hans Schnker. Marika Rökk komt in het Alkm. Bioscoop Theater in de film Lichte Cavalerie, een film, vol bruisend temperament met mooie muziek en uitstekend spel. riaal gemaakt; zuster van Noppen legde 2392 bezoeken af, 91 voor t.b.c. en 290 voor-zuigelingen. De boeken van de tb.c.-bestrijding sloten met een ontvangst van 556,36, uitgaaf f 469,81, saldo 86,55. NIEUWE NIEDORP. Onderling' Veefcnds. - Dinsdag avond vergaderde het Onderling veefonds ten huize van den heer Jb (leider, onder leiding van den heer D. Pool. 4 In zijn jaarverslag deelde de pen ningmeester mede, dat de ontvang sten bedroegen 5161,60, de uitga ven 5011,97 en het voordeelig saldo 149,63.- Op 31 Dec. 1.1. waren ver zekerd 460 koeien en 158 stuks jong vee van totaal 81 deelhebbers. De omslag 1941 was 5.70, d. i. onge veer 2 lager dan het jaar tevoren. De heer Wijnker werd opmeuw benoemd tot commissaris Het salaris van alle commissarissen werd" vast gesteld op 40 per jaar. Daar vee-arbitrage geen zin meer heeft sinds alle leden zijn aangeslo ten bij Lutjewinkel, werd deze afge schaft. De heer Groen vond het wensche- lijk eenmaai per jaar inspectie te houden over het vee. De voorzitter antwoordde, dat men uit hoofde van zijn functie reeds 2 maal per jaar ieder lid bezoekt en wanneer men zijn oogen de kost geeft zeker wel „weet wat er te koop" is. Het punt heeff echter de aandacht van het be stuur. van Minnen. Maranatha, 10.30 u„ ds. Mecter, van Amsterdam. Broek op Langëndijk, 3.30 uur, ds. Kleyne, van Alkmaar. Doopsgez. gem., 10.30 uur, ds. Leendertz. van Haarlem. Burgervlotbrug, doopsgez. kerk, 2.30 uur, ds. Oosterbaan (Avondm.) De Rijp, geen dienst. Dirkshom, 3 uur, ds. Boeke. Egmond aan Zee, geref. kerk, 10.45 uur, cand. J. van Eerden; J u., ds. von Meyenfeldt (beide diensten maandcoll.) i Egmond aan den Hoef, 10.30 uur, in de verwarmde kerk, bevestiging van nieuwe leden, ds. Veenhuysen. Graft, 2.30 uur, ds. Kastein^ Groet, 10 uur (koorzang), ds. Boeke; 11.15 uur jeugddienst. Grootschermer, 10.30 uur, ds. Bó- beldijk. Heiloo, 10.30 uur.-ds. Bloemhoff; onderwerp: „Het laatste woord". - Evangelisatie, aan de Kerklaan 10 uur, ds. Nieuwpoort, van Haarlem. Heerhugowaard, 10.30 uur, ds. de Mooy. Koedijk, 10.30 uur, de heer Korn- dörffer. Nieuwe-Niedorp, 3 uur, ds. de Mooy. Oterleek, 7.30 uur, ds. de Jong (zang mej. W. Davids). Oude-Niedorp, geen dienst. Oudorp, 10.30 uur, d<\ Kastein. Schagen, geref. kerk, 10 en 2.30 u., cand. v. d. Mije, huiprediker. Schermerhom, 10.30 uur, ds. Boe- rendonk. Schoorl, zie Groet. Stompetoren, 10.30 u., ds. de Jong. (m. m. v. het zangkoor Crescendo). MAANDAG 6 APRIL 1942. (2en Paaschdag). ALKMAAR. Waakt en Bidt, 10 uur, dr. Tuln- stra. Kapelkerk, 10 uur, ds. Klein Wassink. Luth. kerk (Oude gracht), geen dienst. Geref. kerk, 10 uur, cand. J. van Eerden (extra coll. diaconie). Vrije ev. geref. gem., Hekelstr. 9, 10.15 uur (onder werp: „Tegengesproken?"), ds. Buys. UIT DE OMGEVING. Bergèn, geen dienst. Geref. kerk, 10 uur, ds. van Minnen. Ma ranatha, 10.30 uur, ds. Waarden burg, van Haarlem. De Rijp, geen dienst. Driehuien, 10 uur, ds. de Jong. Egmond aan Zee, geref. kerk, 10.45 uur, 'ds. von Meyenfeldt (maandcoll.) Egmondbinnen, 7 uur, ds. Veen huysen. Graft, geen dienst. Groet, zie SchoorL Heiloo, Evang. a.d. Kerklaan, 19 uur, ds. Aaldérs, van Amsterdam. Hensbroek, 10.30 uur, ds. Buiskool Marken-Binnen, 10 uur, ds. van Mullem. Nieuwe-Niedorp, doopsgez. gem„ 10.30 uur, ds. Oosterbaan, van Bar singerhorn (doop). Oudesluis, doopsgez. gem., 2.30 uur, ds. Oosterbaan. Schagen, geref. kerk, 10 uur, Paaschzangdienst, cand. Beneder en cand. v. d. Mije. Schoorl, 10.30 uur, ds. de Regt, em.-pred. te Bergen. Ursem, 10.30 uur, ds. Loysen. Veenhuizen, 10.30 uur, ds, da Mooy; daarna ZondagsschooL Warmenhuizen, 10.30 uur, ds. Prins van Wijngaarden. Zuidscharwoude, 10.30 uur, do heer Korndörffer. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). De BURGEMEESTER van ALKMAAR, waarnemende de taak van Burgemees ter en Wethouders, brengt ter alge- meene kennis, dat is ingekomen een verzoek van den heer J. KRUIJER, al hier, om een verlof A. verlof voor den verkoop van zwak-alcoholisehen drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, al? voor gebruik elders in het perceel PARKSTRAAT nr. 2. Binnen twee weken na dagteekenlng dezer kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 2 April 1942. De Burgemeester voornoemd, G. VAN SLINGERLAND, loc. Burgem. A. KOELMA, Secretaris. Opg. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Donderdag 2 April 1942 STAATSLEENINGEN. -Vor k. 3H Nederland 1941 98'S/16 4 Nederland 1941 .100% 4 Nederland 1940 II 106% 33,/, Nederl. 1938 96% 3 Ned.-Indië .1937 8 BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank 143% Handel Mij. Cert. v. f 2.50 1293/4 Koloniale Bank 133% Ned. Ind. Handelsbank4 9C IND. OND. BINNENL. Aig. Kunstzijde Unie ItO Calvé Delft Cert. .122 Nederl. Ford .325 Lever Bres171 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 294 CULTUUR MAATSCH. H. V. A278% Java Cultuur .170 Ned. Ind. Suiker Unie 1 Verg. Vorster-landen 8-% PETROLEUM. Kor. Petr275 RUBBERS. Am-terd. Rubber .177% Deli Bat. Rubber .114 Hessa, Rubber .106 Oostkust94 Sertadjadi87 SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika fijn 118i/s Java China-Japan lijn U5y, Kon. Ned. Stoomboot l''Vs Scheepvaart Unie '15 j1/. TABAKKEN, Deli Batavia Oude Deli Senembah 150 177 152 lu.40 1009% 100% 96% 88 150 130 134 91 159% 122% 325 169% 2J4-5 279 1 '2-3 177-8 84 279% 1774-S 1(0-3 95 139 117 1/8 160% 15C% 176% 155 Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland:.B: Daalder, Bergen. Stad en Prov.t G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar,

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 2