al Havenwerken aan de kust van den Kaukasus gebombardeerd. De regeeringsveremdering in Frankrijk Tewerkstelling van arbeiders in Duitschland. BEKENDMAKING. TWEEDE BEKENDMAKING. Duitsch legerbericht. Hoofdkwartier van den Führer, 20 April (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: Aan de Kaukasuskust bombar deerden Duitsche gevechtsvliegtui gen met goed gevolg havenwerken en ravitailleeringsinstallaties. Een groot Sovjet-Russisch tankschip werd door bomtreffers beschadigd. In den Z. sector van het O. front schoten Duitsche jagers in luchtge vechten zonder eigen verliezen 22 vijandelijke vliegtuigen neer. In den centralen en den N. sector mislukten na< verbitterde gevechten afzonder lijke plaatselijke aanvallen van den vijand. Bij succesvolle eigen aan- valsacties in den N. frontsector wer den op een punt in gevechten, die verscheidene dagen duurden, 11 ka nonnen alsmede 50 granaatwerpers en machinegeweren vernietigd of buitgemaakt. Sterke formaties der luchtmacht grepen met bijzonder succes in de gevechten op den bega- nen grond in en vernietigden ach- terwaartsche verbindingen van de bolsejwisten. In Karelië brachten Duitsche en Finsche troepen aan het front van de Swir in dagenlange af- weergevecbten den vijand zware verliezen toe. Op de IJszee brachten duikbooten tezamen met de luchtmacht van een convooi twee vijandelijke schepen van 12.000 brt. in totaal, w.o. een tankschip, tot zinken. Voorts werden 3 groote schepen beschadigd. Op be geleidende oorlogsschepen werden eveneens treffers geplaatst. In N.-Afrika mislukte een uitval van Britsche verkenningsafdeelingen aan het front van Cyrenaica. Op de Middellandsche zee torpe deerde een Duitsche duikboot een schip, dat aan de pier te Beiroet lag. Een andere duikboot viel het elec- triciteitsbedrijf nabij Jaffa met ar tillerie aan en beschadigde het zwaar. Uit het Britsche ravitailleé- ringsverkeer aan de Noord-Afri- kaansche kust brachten Duitsche duikbooten nog 3 transport-zeilsche pen tot zinken. De grootscheepsche aanvallen der luchtmacht op de militaire werken op het eiland Malta werden voort gezet. Bom-voltreffers van zwaar kaliber veroorzaakten vooral in ra vitailleeringsinstallaties omvangrij ke verwoestingen, branden en ontplof fingen, terwijl wederom zware scha de werd aangericht aan de vliegveld installaties van het eiland. Zooals in een extra-bericht is me degedeeld, hebben Duitsche duik booten aan de Oostkust van Noord- Amerika en op de Caraïbisohe zee 18 vijandelijke schepen van tezamen 131.000 brt. tot zinken gebracht. Een duikboot nam de olietanks van Bul- lenbay öp Curacao onder artillerie vuur, waardoor deze in brand vlo gen. Lichte Duitsche gevechtstoestellen vielen gisteren fabrieksinstallaties en scheepsdöelen aan de Engélsche Z.- kust met bommen en boordwapens aan. Kapitein Ihlefeldt behaalde aan het O. front zijn 85e tót 88e over winning in de lucht. Bij de succesvolle operaties van Duitsche duikbooten voor de kust der Ver. Staten heeft de duikboot onder bevel van den luitenant-ter zee le lil. Mützelburg zich bijzon der onderscheiden. Een radiorede van Laval. Parijs, 20 April. (D.N.B.) .In een radiorede heeft Laval zijn werk zaamheid als regeeringspersoonvan het Frankrijk voor den oorlof uit voerig uiteengezet. De oorlog ver nietigde alles wat bereikt was en zoo stond hij nu opnieuw voor de taak Frankrijk te leiden, ditmaal onder maarschalk Pétain met Darlan als chef van de weermacht. De regeering zal thans haar best doen het lijden van laïld en volk te verzachten. Hij schilderde de tal rijke moeilijkheden, de ravitaillee ring, de distributie enz., maar de regeering zal trachten alle Fran schen te voeden en te kleeden en hij riep daarvoor de medewerking van de boeren en de arbeiders in. Hij schilderde de verschrikkingen van het bolsjewisme tegenover de voor- deelen van een nieuw Europa in nat.soc. zin. Laval bekende steeds hartstochte lijk naar een toenadering tusschen Frankrijk en Duitschland te hebben gezocht teneinde aan het tragische misverstand, dat beide volken scheidde, een einde te maken. Een zuiver Fransche politiek werd nood zakelijk en spr. herinnerde aan zijn tocht met Pétain naar Montoire, waar de Führer Frankrijk een eer volle plaats in het nieuwe Europa aanbood. Pétain heeft toen het volk den weg gewezen en deze weg ben ik aldus Laval blijven volgen, omdat er geen andere is om het wel zijn van Frankrijk te verzekeren. Sedert Montoire heeft de oorlog zich enorm uitgebreid en Duitsch- lands gigantische strijd tegen het bolsjewisme verplicht ook Frankrijk er toe mede te werken, dat het niet door de bolsjewisten overstroomd en beheerscht zal worden. Thans, aldus Laval, is er geen dreigement dat mij kan beletten naar een" ver zoening met Duitschland te blijven streven. Hij waarschuwde tegen boosaar dige geruchten en noemde de positie van Frankrijk op het gebied der bui- tenlandséhe politiek ernstig. Hij deed een beroep op medewerking van alle goed willende Franschen en herinnerde aan de activiteit van een vroegeren bondgenoot, die zich hef tiger in Fransch gebied vastbeet naarmate hij onbekwaam bleek zijn eigen gebied, te verdedigen. Enge land dreef Frankrijk in den oor log en liét het In den steek. Thans keeren zijn vliegtuigen terug om de vernietiging van. in den strijd ge spaarde gebouwen te voltooien, Franschen, zoo eindigt zijn op roep, ik wijd mij aan den onmis- baren arbeid eii izal dien niet beëin digen, voor het welzijn van Frank rijk verzekerd is. Ik roep u op de beteekenis van dezeilr arbeid te ver staan, opdat gij mijn streven steunt. Indien gij dat doet, zal Frankrijk m het nieuwe Europa herrijzen. Fransche persstemmen. Parijs, 20 Aprü (Afip). De Fran sche pers begroet de vorming van de regeering Laval. „Het gaat er ditmaal om, schrijft Marcel Deat in „L'Oeuvre" eens en voor goed- de partij, die den oorlog wil, uit te schakelen. Deze partij heeft het proces van Riom verkeerd aange pakt, door te weigeren de eenige vraag te stellen die gesteld moest worden, n.l. de vraag naar de ver antwoordelijkheid aan het uitbreken van den oorlog. Zij heeft eveneens de intriges van admiraal Leahy ge diend. Zij heeft de aanklacht tegen Reynaud en Mandel belet. Zij heeft den publieken geest vergiftigd en de verwarring in de openbare opinie aangemoedigd. Zij heeft het com plot van 13 Dec. gesmeed' en zou nu nog eens beginnen als men haar vrij spel liet. Doch dit zal niet gebeuren. Het gezond verstand zal zijn rechten hernemen". „La France Socialiste" veijdiept zich in gissingen omtrent het pro gramma van de nieuwe regeering. Hij wijst op de laatste rede van Pierre Laval, die deze het vorige jaar tot de Amerikaansche pers richtte en waarin hij het Fransche programma in groote trekken weer gaf, nl. een nieuwe sterkere, waar lijk menschelijke republiek, den vrede verkrijgen en behouden om aan werkloosheid, ellende en wan orde een einde te maken en om het socialisme op te bouwen. Belgische persstemmen. Brussel, 20 April (Belgapress). De bladen van hedenochtend wijden gunstige commentaren aan de nieu we in Frankrijk door Pierre Laval gevormde regeering. „Het is geen revolutionnaire par tij, schrijft Cassandre, maar een re volutionaire groep die aan de macht komt. En een groep die verplicht zal zijn op ieder oogenblik te verklaren, te verdedigen en te rechtvaardigen". Dagorder van Darlan. Vichy, 21 April (DNB). Admiraal Darlan heeft in zijn kwaliteit van opperbevelhebber van de strijd krachten te land, ter zee en in de lucht een dagorder uitgegeven. Italië en de nieuwe Fransche regeering. Rome, 20 April (Radiurbe). In Italiaansehe regeeringskringen blijft men groote terughoudendheid in acht nemen ten aanzien van den te rugkeer van Laval. Tot nu «toe is geen enkel commentaar geformu leerd, dat het officieele Italiaansehe standpunt zou kunnen weergeven. Blijkbaar wacht men te Rome de voor heden aangekondigde verkla ringen van Laval af. De vrees van Engeland en Amerika. Berlijn, 20 April. De ANP-corres- pondent meldt: - Bij de jongste machtsverschuiving "te A/ichy baart den Engelschen en Amerikanen de toekomstige houding der Fransche vloot de grootste zorg. Velen daarginds zijn nog van mee ning, dat de Fransche marine geen schot zal lossen bij het konvooi, in dien de Engelschen het noodig oor- deelen een der gekonvooieerde sche pen in beslag te nemen. Anderen daarentegen vreezen een gewapend conflict tusschen de Engel- sche en Fransche zeestrijdkrachten bij voortzetting van de tot dusver gevolgde Britsche blokkadepolitiek. Dat zou de toch al overbelaste Engelsche vloot voor een onvervul bare taak plaatsen. De vloot in Toulon, de groote Fransche. oorlogshaven aan de Mid dellandsche zee, noemt men te Lon- den\,een gewichtigen factor". Zij bestaat uit de twee slagkruisers Strassburg en Dunkerque, vier zware kruisers, elk met 18 kanon nen bewapend, vermoedelijk drie lichte kruisers, negentien groote torpedojagers, en waarschijnlijk vijf tien onderzeeërs. Inderdaad een geduchte macht, waarbij komt de niet te miskennen anti-Engelsche gezindheid van me nig Fransch zeeofficier. Zulks kon men dok in den wereldoorlog con- stateeren, doch die gezindheid is thans meer verbreid en zij kan in de huidige omstandigheden licht in daden worden omgezet. GOUW-INSPECTEUR UNGER BEZICHTIGT EEN BEDRIJF. Donderdag 9 April bracht de Beauftragte van den Rijkscommissa ris voor Noordholland, Gouw-inspec teur Unger, een bezoek aan het oud ste en grootste drukkersbedrijf in Nederland, namelijk dat van de fir ma Joh. Enschedé en Zonen in Haarlem. Hij was daarbij vergezeld van zijn medewerker, den referent voor so ciale vraagstukken, den heer Liitt- gen. De firma Enschedé kan sinds haar vestiging in 1703 op een 239-jarige geschiedenis terugziln. Uit een klei ne onderneming heeft zij zich tot het bekendste grafische bedrijf ontwik keld. Een rondgang door het bedrijf gaf een interessant beeld in de van groote vakkennis getuigende produc tie. Een diepgaand gesprek tusschen den heer Beauftragte en de bedrijfs leiders. de directeuren Enschedé en Huisman, diende zoowel ter infor matie over den toestand waarin het bedrijf op sociaal gebied verkeert als in het bijzonder voorstellen tot uitbreiding en bevordering van de bedrijfsgemeenschap in den geest van den nieuwen tijd. In de eerste hèlft van April bracht de Beauftragte van den Rijkscommissaris voor de provincie Noordholland, Gauinspektor Unger, een bezoek aan de firma F.pschedé te Haarlem. (Foto Peperkamp) HET PROCES TEGEN DE DADERS VAN DEN AANSLAG OP VON PAPEN TE ANKARA. Tijdens de zitting: Binnen het hek de beklaagden. Op den voor grond (in het midden) de bolsjewiek Yorghi Parloff. (Hoffmann) Toelichting op de jongste maatregelen. (Van onzen Haagschen correspondent.) Op de Haagsche persconferentie zijn van Duitsche zijde op nieuw nadere mededeelingen gedaan omtrent de jongste maatregelen ten aanzien van het tewerkstellen van geheel of gedeeltelijk werklooze Ne' derlandsche arbeidskrachten. Bij deze gélegenheid werd ook een en ander bekend gemaakt van de plan nen voor een grootere tewerkstel ling van Nederlandsche arbeiders in Duitschland. Het tewerkstellen van een zoo groot mogelijk aantal arbeidskrach ten binnen de Europeesche gemeen schap is, met name ook voor ons land en in dezen tijd, een economisch en sociaal belang van den eersten rang. Door het plaatsen van een niet gering aantal Duitsche opdrachten in Nederland is de toestand in de Nederlandsche industrie beter dan men wellicht zou verwachten onder de huidige oorlogsomstandigheden en de daarmede gepaard gaande be perkingen. Niettemin is het probleem der werkloosheid in ons land nog lang niet opgelost; integendeel, de afgeloopen strenge winter heeft de situatie ongunstig beïnvloed, zoodat eenige weken geleden het werkloos heidscijfer weer was gestegen tot 225.000 ingeschreven werkloozen. Hierbij waren niet inbègrepen de zoogenaamde onzichtbare werkloo zen. Sindsdien hebben ongeveer 100.000 menschen weer werk gevon den, nu het eindelijk voorjaar is ge worden. Volgens de laatste cijfers staan er nu nog 110.000 werkloozen ingeschreven; bovendien arbeiden nog 60.000 menschen in de werk verruiming, terwijl er in de bedrij ven nog weer andere 110.000 arbei ders staan, die geen volledige dag taak hebben, onder wie niet minder dan 50.000 z.g. nul-uur-arbeiders, In totaal zijn dus 280.000 menschen in ons land niet in het normale arbeids proces opgenomen. Men. kan 1, desnoods 2 jaar werk loos zijn aldus werd ons te ken nen gegeven maar een blijvende werkloosheid is in sociaal, econo misch én ook in politiek opzicht niet verantwoord. Ook indien wij het po litieke argument geheel buiten be schouwing laten en er geen rekening mee houden, dat wij in .een bezet gebied.leven, kan een dergelijke toe stand niet worden aanvaard. Hier aan moet "een einde komen. Daarom is men van Duitsche zijde reeds lang ertoe overgegaan, bij de Nederland sche industrie groote opdrachten te plaatsen, gedachtig aan het principe, dat het beter is, den arbeid naar de menschen te brengen en niet omge keerd. Deze mogelijkheid heeft ech ter haar natuurlijke grenzen en er komt een oogenblik, dat in dit op zicht het einde der mogelijkheden is bereikt. Zoover beginnen wij nu in Nederland te komen. De bedoelde grenzen, voornamelijk liggend op het gebied der grondstoffen en dat der transportbezwaren, komen in het zicht. Derhalve is onlangs bij de autoriteiten de vraag gerezen, of thans een tegenovergestelde be we - ging moet worden" uitgevoerd; dat wil zeggen, of het tijdstip is geko men, om de Nederlandsche arbeids krachten naar de arbeidsplaatsen in het Groot-Duitsche Rijk te transpor teeren. Dit tweede proces het trans porteeren van arbeidskrachten mag echter alleen dan plaats vin den, wanneer het eerste proces het transporteeren van den arbeid zijn grenzen is genaderd. Dit nu is voor ons land het geval, want de grens van de Duitsche opdrach ten bij de Nederlandsche industrie is bereikt. Wat nu het verplaatsen van ar beidskrachten betreft, dient erop gewezen te worden, dat dit niet alleen met werkloozen kan ge schieden. Want hieronder bevin den zich veelal anderen, vopr wie zoo'n verhuizing niet goed moge lijk is. Derhalve zullen alleen die Neder landers naar het Duitsche Rijk worden overgebracht, die daartoe geschikt zijn en die door leeftijd en familiebanden het minst aan hun tegenwoordige woonplaats zijn gebonden. Deze zullen dus uit de Nederlandsche bedrijven moe ten worden gehaald en daarom worden vervangen door de niet- „reisvaardigen". Wanneer b.v. in een bedrijf 50 ar beiders werken, waarvan 25 jong en ongehuwd zijn, terwijl in dezelfde plqats 25 gehuwde werkloozen ver blijven, zou het sociaal niet verant woord zijn, deze 25 werkloozen naar Duitschland te zenden. Het is veel beter, de 25 ongehuwden, ofschoon zij wél wqrk hebben," naar het bui tenland te zenden en de 25 \g'e- huwden in hun plaats hier te werk te stellen. Sociaal-politiek gezien wordt aldus een maximum aan ren dement verkregen. De huidige wettelijke maatregelen nu dienen om hen, die weigeren naar Duitschland te gaan werken en niet zooveel sociaal gevoel hebben om in te zien. dat dit het beste is, te dwingen tot dit sociaal-politieke in zicht, dat hun helaas nog blijkt te ontbreken. Het argument, dat m.en door het gaan werken in Duitschland den vijand van Nederland steunt," houdt aldus pres. Böning' geen steek, want dan zou men ook niet mogen werken aan de Duitsche opdrachten bij de Nederlandsche industrie. Eigenlijk zou men dan in het geheel niet moeten werken; en zelfs geen koe kunnen melken, want elk werk, dat men op het oogenblik verricht, komt ten goede aan de Europeesche gemeenschap. De Nederlander is evenwel te nuchter om dit vol te houden. Hij zal inzien, dat door de huidige maatregelen een einde ge maakt zal worden aan dé werkloos heid. De mogelijkheid is zeker niet uitgesloten en ik ben zelfs ervan overtuigd aldus spr. dat reeds dit jaar Nederland zal zijn bevrijd van den geesel der werkloosheid. Op de vraag, of met dit systeem onze Nederlandsche indüstrie niet steeds meer achteruit zal loopen, waardoor clan ook het eerste prc.c liet transporteeren van arbeid - tot mislukking gedoemd is, gaf pres. NIEUWE BURGEMEESTER TE ROOSENDAAL. 's-Gravenhage, 20 April. Het Rijks commissariaat deelt mede: De commissaris-generaal voor be stuur en justitie heeft op grond van paragraaf 3 van de verordening nr. 108/40 (vierde verordening over bijzondere bestuursrechterlijke maat regelen) in verbinding met para graaf 4 artikel 1 van de verordening nr. 3/40 betreffende het uitoefenen van de regeeringsbevoegdheid in de Nederlanden den kapitein b.d. J. H. T. Daems te Emmen benoemd tot burgemeester van Roosendaal, EEN MISLUKTE AANSLAG OP DORIOT. Parijs, 20 April. (D.N.B.) Toen Jacques Doriot, de voorzitter van de Fransche Volkspartij, gisteren in de overvolle Stadsschouwburg te Ren- nes een rede hield, werd tegen het einde van zijn betooging een hand granaat naar het tooneel geworpen, waarop zich Doriot en enkele zijner medewerkers bevonden. De projec tiel viel tusschen de eerste en tweede rij parket. Een toehoorder snelde vastberaden toe en wierp het projec tiel in de orkestruimte. Toen de granaat ontplofte werd de houten bekleeding van het tooneel vernield en een aantal muziekinstru menten beschadigd. Een persoon werd licht gewond. De aanwe&gen beantwoordden de zen aanslag met het zingen van de Marseillaise en met levendige sym- pathiebetoogingen voor Doriot. De dader kon totdusver nog niet gepakt wqrden. DRIE AMERIKAANSCHE VLIEGTUIGMOEDERSCHEPEN BIJ JAPANSCHE KUST. Tokio, 20 April (D.N.B.) Het kei zerlijke hoofdkwartier heeft vandaag medegedeeld, dat vijandelijke vloot- eenheden, waaronder drie vliegtuig moederschepen op 18 April op eeni- gen afstand van de O.-kust van Ja pan zijn verschenen, die blijkbaar uit angst voor een Japanschen aan val, zonder de Japansche kust te naderen, op de vlucht sloegen. Den- zelfden dag verschenen ongeveer 10 vijandelijke vliegtuigen van een N.- Amerikaansch type boven Tokio en andere gebieden. De vijandelijke vliegtuigen ontkwamen, voor zoover het hun mogelijk was, in de richting van China. De aangerichte schade is uiterst gering. Weekt mtce iöt ts vii&fiiNC fN ccr Dit nummer bestaat uit vier pagina's. fctö-Pi IHKANOt^OMERf C-L MOL iy| KHf CLN Ut m (Polygoon-Seym) Böning ten antwoord, dat dit op een volkomen misvatting berust, daar z.i. deze tewerkstelling „einmalig" zal zijn. Wél gaf spr. toe, dat aan de hier ingezette oudere arbeiders een hooger loon zal moeten worden uit gekeerd, dan aan de naar Duitsch land overgebrachte jongere arbei ders werd betaald. De verstandige werkgever ziet daar echter over heen, omdat hij weet dat de ouderen meer verantwoordelijkheid en meer hart voor hun werk hebben. Herin nerend aan zijn werkzaamheid bij de General Motors in Amerika, be toogde prés. Böning in dit verband nog, dat bij een juist economisch en sociaal inzleht bij de bedrijfsleiding niet allereerst wordt gevraagd naar leeftijd of loon, maaT naar de presta ties van den arb'eidvr. VERDUISTER GOED ZON 21 April onder: 20.46 22) April op: 6.30 MAAN 21 April op: 10.21 onder: 1.25 23 April Eerste Kwartier. Van den Commissaris-Generaal voor de veiligheid over het ver bod inzake het betreden van het strand en de duinen in de kust strook tusschen Den Helder en Hoek van Holland. Op grond van par. 45 der verordening van den rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied in zake het handhaven van de orde nr. 138/41 gelast ik het volgende: Par. 1. 1. Het betreden van het strand en van bouwwerken die zich zeewaarts bevin den van vast aangelegde straten (boule vards, promenades), wegen of huizen, als aanlegsteigers, havenhoofden, pieren, beschoeiïngsmuren e.d., alsmede het be treden van het duinterrein, dat door borden als afgesloten gebied is kenbaar gemaakt, is in de kuststrook, die be grensd wordt in het noorden door Den Helder (haven) en in het zuiden door Hoek van Holland (Nieuwe Waterweg) verboden. 2. De door de weermacht aange wezen en door borden gekenmerkte gelegenheden tot baden met de rechtstreeks daarheen leidende en door borden gekenmerkte wegen vallen niet onder het verbod van alinea 1. Par. 2. 1. Van het verbod van par. 1 zijn uit gezonderd personen, die in het bezit zijn van een bijzondere vergunning, uit gereikt door de bevoegde plaatselijke kommandantur. Dergelijke bijzondere vergunningen worden als regel slecht» verstrekt aan 1. personen die in het afgesloten ge bied wonen, 2. visschers, die ter uitoefening vaü hun beroep het strand willen be treden. 2. Visschers, die in het-bezit zijn van een bewijs van vergunning overeenkom stig de bepalingen van den marinebevel hebber, uitgevaardigd op grond van par. 5 der Verordening van den Rijks commissaris voor het bezette Neder landsche gebied over bijzondere maat regelen in zake de kustverdediging nr. 100/41, mogen de door de bevoegds marine-instanties aangewezen en in het afgesloten gebied gelegen havens ter uitoefening van hun beroep betreden. De bijzondere vergunningen en be wijzen staan aan personen, die het vijf tiende levensjaar voleind hebben, slechts toe het afgesloten gebied te be treden, indien zij tevens in het bezit zijn van een officieel bewijs, voorzien van een foto. Par. 3. Indien men zich aan deze verordening niet houdt, begaat men een overtreding, welke, voor zoover daar niet volgens andere bealingen een zwaardere straf op staat, overeenkomstig de aan het be gin vermelde bepalingen gestraft wordt met een hechtenis van maximum 6 maanden en een boete van maximum duizend gulden of met een van deze straffen. Par. 4. Deze bekendmaking treedt op 1 Mei 1942 in werking. 's-Gravenhage, 20 April 1942. De Commissaris-Generaal voor de veiligheid: Get. RAUTER, SS-Gruppenführer eo Luitenant-Generaal der Politie. Van den Commissaris-Generaal voor de veiligheid over bijzon dere maatregelen in het afge sleten gebied van de Westfrieschs eilanden en van de Nederlandsche kust in het gebied der provincie Zeeland en de provincie Zuid holland. Op grond van par. 45 der Verordening van den Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied in zake het handhaven van de orde nr. 138/41 gelast ik het volgende: Par». 1. in het afgesloten gebied, dat is vast gesteld in de bekendmaking van 7 Mei 1941, op de Westfriesche eilanden: Texel, Vlieland, Terschelling, Ameland, Schier monnikoog, Siemonssand, Boschplaat, Rottumerplaat en Rottumeroog, aan de Nederlandsche kust ten zuiden van Hoek van Holland tot de Beglische grens en de in dit gebied ge legen eilanden (provincie Zeeland en het zuidelijk deel der' provincie Zuid- Holland, ten zuidwesten van de linie Nieuwe Waterweg Oude Maas Dordtsche Kil, is het baden slechts ver oorlooft op de door de weermacht aan gewezen en door borden gekenmerkte openbare badgelegenheden. Par. 2. Indien men zich aan deze verordening niet houdt, begaat men een overtreding, welke voor zoover daar niet volgens andere bepalingen een zwaardere straf op staat, overeenkomstig de aan het be gin vermelde bepalingen gestraft wordt met een hechtenis van maximum 6 maanden en een boete van maximum duizend gulden of met een van deze straffen. Par. 3. Deze bekendmaking treedt op 1 Mei 1942 in werking. 's-Gravenhage, 20 April 1942. De Comniissaris-Generaal voor de veiligheid: Get. RAUTER, SS-Gruppenführer «O Luitenant-Generaal der Politie.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1