DOOF HET GEHEIM PAREL-EILAI STAD EN OMGEVING Luchtbeschermingsman stal uit puinhoopen. AGENDA DISTRIBUTIE-NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. Wandelmarschen en -tochten. 12 jaar voor overste Mijsberg. De lokpremies voor P en T bonnen. Hevige aanvallen op Malta. Hitler's verjaardag in Alkmaar gevierd. SPORT I RADIOPROGRAMMA Amsterdamsche Beur Verjaardag van Utrecht her< ALKMAARSCHE COURANT VAN DINSDAG 21 APRIL 1942. Pagina 2. ALKMAARSCHE CO] Vijl maanden gevangenisstraf opgelegd. Voor den politierechter mr. J. Krabbe stond Maandag terecht de Alkmaarder J. J., die voorheen in betrekking was bij den luchtbescher mingsdienst. J. J, had op 17 Januari van dit jaar, nadat door een bom bardement een aantal huizen was verwoest, zich in diensttijd in een der verwoeste huizen begeven, z.g. met de opdracht te zoeken naar slachtoffers. Een op /wacht staande politieagent nam waar, dat J. J. in het huis verschillende dingen in zijn zakken stak. Toen J. terugkwam, hield de agent hem aan en vond bij fouilleering op J. eenige pakjes zeeppoeder, een paar doosjes schoen smeer en een fleschje citroenzuur. J. kon tegenover den rechter niet anders dan erkennen, dat hij zich aan plundering had schuldig ge maakt. Hij meende reeds zwaar te zijn gestraft, omdat hij onmiddellijk was ontslagen en langefï tijd in voor arrest had gezeten. De officier, mr. de Brueys Tack, vond het meer dan ergerlijk, dat verdachte, toen men onder den in druk was van de vreeselijke gebeur tenis, die aan verschillende men sehen het leven kostte, van zijn po sitie misbruik maakte om te gaan stelen. Tegen dergelijke practijken moet streng worden opgetreden en daarom vorderde de officier tegen J. J. vijf maanden gevangenisstraf. Verdachte zei, dat hij in het begin de zaak niet zoo erg had ingezien; hij had onbewust gehandeld. Wan neer hij nu de gevangenis in moest, zou hij een groote kans, om bij de Duitsche weermacht in vasten dienst te komen, missen» De rechter vond, dat verdachte het er niet beter op maakte door te beweren, dat hij „onbewust" had gehandeld, want daaruit bleek geen begrip voor de afschuwelijkheid van het gepleegde feit, dat op zich zelf gering was, maar door de omstandig heden, een bijzonder karakter had. De rechter veroordeelde verdachte conform den eisch van den officier tot vijf maanden gevangenisstraf. KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Maandagmiddag pl.m. 4 uur is op den Kennemerstraatweg te Hei- loo, nabij de Zevenhuizerlaan, het vijf-jarig dochtertje van de familie Kosters, dat plotseling den weg everstak, door een uit de richting Haarlem komende vrachtauto over reden en op slag gedood. Het meisje, dat eerst een bus had laten passee- ren, stak direct daarop den weg over het het genoemde gevolg. De bestuurder trachtte nog door krachtig remmen en geheel naar rechts uit te wijken het ongeval te voorkomen. BIJL BRAK HET SCHEENBEEN. Na het nemen van een foto bleek, dat de Alcmaria-speler Bijl het scheenbeen gebroken heeft. Het been is thans gezet en de behandelende geneesheer is goed tevreden. Bijl zelf heeft ook nu weer een rustigen nacht doorgebracht. Verwacht mag worden, dat de breuk spoedig geneest. 489E STAATSLOTERIJ. Bij de op 20 April gehouden trek king (3e klasse, le lijst) zijn, wat de in Alkmaar en omgeving verkochte nummers betreft, de volgende prij zen gevallen; 45: 5339, 5344, 10543, 10825, 10829, 12757, 12760, 12767, 12774, 20497, 21614 en 21619. HEILOO. Zaterdagavond is het rijwiel van den heer P. Z., terwijl hij even een wonihg aan den Westerweg was binnen gegaan, gestolen. Geheel ont daan van de banden, is het Zondag morgen weer terug gevonden in het Heilooërbosch. Winterhulp. - De opbrengst der collecten voor Winterhulp over het seizoen 1941/1942 bedroeg in deze gemeente in totaal 2313,40; aan waardebonnen werd uitgekeerd een bedrag van 3615. Verkocht. - Na jaar en dag voor de jeugd - als „speelplaats" te hebben gediend, zijn de bouwterrei nen aan den Holleweg, benoorden het zaadpakhuis van den heer Ja:. Dekker, in andere handen overge gaan. Naar men ons verzekerde zal 't vndalisme de kop worden ingedrukt. (Ontleend aan onze advertentierubriek) RIJWIELDIEVEGGE IN DEN VAL. Zaterdagmorgen werd er bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een damesrijwiel. Zaterdag avond zag de eigenaresse van het „karretje" een manspersoon met haar rijwiel loopen. Ze waarschuwde hier op onmiddellijk de recherche, die een onderzoek instelde. Hierbij is gebleken dat twee zus ters Vrijdagavond het rijwiel hadden ontvreemd en dienzelfden avond ver kocht voor f 100. Het rijwiel was nu reeds in de 5de hand overgegaan. DE EERSTE RABARBER. De eerste rabarbed van den kouden grond werd Maandag aan de veiling van de Langedijker Groenten Centrale aangevoerd door den heer P. Kool te Heerhugowaard. De prijs was 31 per 100 kg. NA-UITREIKING BONKAARTEN 5e PERIODE. De Leider van den Distributiedienst, Kring Alkmaar, maakt bekend, dat zij, die verzuimd hebben hun bonkaarten in het daarvoor gestelde tijdvak af te halen, deze alsnog in ontvangst kunnen nemen aan het schoolgebouw aan de Brillesteeg (2 lokalen) en aan de voor malige Kcetkolkschool (ingang Wester- kolkstraat) en wel op Donderdag 23 April 1942 tusschen 9.30 en 4 uur. Extra zeep voor artsen. De Leider van den Distributiedienst. Kring Alkmaar, maakt bekend, dat aan practiseerende artsen, tandartsen en veeartsen op 22 en 23 April 1942 rantsoenbonnen voor extra zeep zullen worden uitgereikt. Men dient zich daarvoor te ver voegen aan het Distributiekantoor Breedstraat 40. De distributiestamkaart" moet worden overgelegd. Extra zeep voor vullen arbeid. De Leider van den Distributiedienst, Kring Alkmaar, deelt belanghebbenden mede, dat de extra rantsoenen zeep wegens vuilen arbeid voor arbeiders, die op grond van een ingediend formulier MD 80 daarvoor in aanmerking komen, kunnen worden afgehaald aan het Dis tributiekantoor, Breedstraat 40, en wel op Woensdag 22, Donderdag 23 en Vrijdag 24 April 1942. De distributiestamkaart moet worden overgelegd. Uitreiking textielformulieren. De Leider van den Distributiedienst, Kring Alkmaar, maakt Wkend, dat op Donderdag 23 enVrijdag^24 April 1942 gedurende den geheelen bureautijd aan vraagformulieren MD 102 ter verkrijging van textielproducten kunnen worden afgehaald. Rantsoenbonnen melk voor giftigen arbeid. De Leider van den Distributiedienst, Kring Alkmaar, maakt bekend, dat op 22 en 23 April 1942 formulieren MD 107 ter verkrijging van rantsoenbonnen melk ten behoeve van arbeiders, die thans nog giftigen arbeid verrichten, kunnen wor den afgehaald aan het Distributiekan toor, Breedstraat 40. De formulieren moeten uiterlijk 25 April 1942 weer bij den Distributiedienst zijn ingeleverd. Alkmaar, 21 April 1942. De Leider voornoemd, H. BAKKER. Bioscopen. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Haar eigen kind? (rom.) 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Janssen tegen Peeters (kom.) Alle leeftijden. Woensdagmiddag, geen matinee. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Alcazar (rom.-dram.) Alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Het witte escadron (rom.-dram.) Alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 21 April. 8 uur, dancing Harmonie, alg. leden vergadering Vereen, v. Ziekenhuisver- pleging te Alkmaar. 8 uur, café De Graanhandel van Jan van Oeffeit, verg. speeltuinvereeniging T. O. G. Zaal Th. t van Gijzen, Breedstraat, Alkmaar, oprichtingsvergadering Deut sche Frauenschaft. Woensdag 22 April. Stierenmarkt op het Waagplein te Alkmaar. MOND- EN KLAUWZEER. Onder den veestapel van den vee houder Poel aan eren Breedeweg te Castricum is mond- en klauwzeer uitgebroken. BOTER, VAN DIEFSTAL AFKOMSTIG, OPGESPOORD. Op verzoek van de politie uit Den Helder is alhier bij een tweetal café houders een partij 1/4 kilogrammen roomboter inbeslaggenomen die van diefstal- afkomstig was.- Tegen de dieven en tegen de koo- pers is proces-verbaal opgemaakt terzake van diefstal en van overtre ding van de Distributiewet en het Prijsbeheerschingsbesluit. Bekendmaking höheren SS und Polizeiführer en comm.-generaal voor het veiligheids wezen. 's-Gravenhage, 21 April. Op grond van par. 45 van de verordening nr. 138/1941 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche ge bied betreffende-de bescherming van de orde wordt bepaald: Par. 1. Wandelmarschen en wandeltochten in gesloten groe pen of uniforme kleeding zijn verboden. Van dit verbod zijn tochten van scholen en tochten, waartoe door den commissaris-generaal voor het veiligheidswezen spe ciale vergunning is verleend, uitgezonderd. Par, 2. Handelingen in strijd met deze regeling zijn overtredingen en worden gestraft met hechtenis tot zes maanden en boete tot 1000 gul den of met een van deze beide straf fen, voor .zoover niet volgens an dere bepalingen een zwaardere straf opgelegd wordt. Par. 3. De regeling wordt met de publicatie van kracht. De publicatie geschiedt door bekendmaking in de pers. Nadat het tot talrijke incidenten, anti-Duitsche betoogingen en andere onbehouwenheden van den kant van groepen trekkers van allerlei aard was gekomen, werd in Juli 1941 door een beschikking van den, Höheren SS-und Polizeiführer een verbod uitgevaardigd voor tochten van de zen aard in gesloten groepen of uni forme kleeding. Het verbod kreeg een termijn tot 1 Sept. 1941. Herhaalde, na. afloop van dezen termijn gedane waarnemingen, heb ben aangetoond, dat het verbod geen opvoedend effect heeft gehad en dat ook na dezen termijn een ordelijk en gedisciplineerd trekken niet was ge waarborgd. Bij beschiking van den Höheren SS-und Polizeiführer wordt derhalve het houden van wandel marschen en -tochten wederom en ditmaal zonder termijn, verboden. 's-Gravenhage, 21 April. In de strafzaak tegen den luitenant kolonel H. Mijsberg, heeft het vredegerechtshof uitspraak ge daan en den verdachte tot 12 jaren gevangenisstraf veroor deeld met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis daofge- bracht. Wij komen hierop morgen uitvoe rig terug. Knoeiers worden niet bevoordeeld 's-Gravenhaige, 21 ApriL Van alle kahteni verneemt men op het ©ogen blik klachten van bona fide detail listen over'de praktijken van min der fatsoenlijke collega's, waarvan zij vreezen de dupe te worden. Ook het publiek is verontwaardigd over net feit, dat winkeliers die steeds beweerd hadden, niets voorradig te hebben, plotseling kwistig over si garen en sigaretten of lekkernijen konden beschikken, die zij als lok- preimiet voor P of T bonnen gebruik - teit Aan critiek op het voorstel van de distributie van rook artikelen en versnaperingen ontbreekt het evenmin. Daarom wordt er van officieele zijde op' gewezen, dat het allerminst in de bedoeling ligt, de knoeiers te bevoordeelen en dat de critiek, die thans wordt vernomen, ook indien zij afkomstig is van men- schen, die zich „deskundigen" noemen, op z'n zachtst gezegd, voorbarig is en noodeloos onge rustheid wekt. Dit zal t. z. t. blijken. De noodige „correcties" zullen niet achterwege blijven. Met nadruk wordt het pu bliek er op gewezen, dat men volmaakt vrij is, zijn tabaks producten of versnaperingen te koopen bij wien men wenscht. Men is dus volstrekt niet ge bonden aan den detaillist, bij wien men zijn T of P bon heeft ingeleverd. 489E STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen van heden. 5009 20379; 1500 11509; 1000 1137, 2869, 3942, 12021; 400 10208; 200 7199, 18296, 19934, 20365; 100 1718, 2622, 11705, 15245, 16695, 20496. DE BEZETTING VAN NEDERLANDSCH-INDIE. Tokio, 20 April (DNB). De 'in Nederl.-Indië gestationneerde Japan- sche troepen gaan thans langzamer hand over tot het bezetten van de belangrijkste eilanden in de omlig gende -wateren, voor zoover zij van strategische beteekenis of nog door vijandelijke strijdkrachten bezef zijn. Enkele dagen geleden verscheen bij de'Japanschen militaire autoriteiten de afgezant van den sultan' van het eiland Soembawa, het grootste eiland van de Soenda-Archipel ten Oosten van Bali; die verzocht, Ja- pansche troepen'te zenden om de rust en orde weer geheel te herstel len., Bij het eerste bericht over de lan ding der Japanners op Java heeft de sultan van Soembawa de Japan- sche vlag op zijn paleis laten hij- schen. Deze vlag werd echter door de NederL-Indische troepen aldaar met geweld verwijderd. Daarop ont stond een vuurgevecht tusschen de troepen en de lijfgarde van den sul tan. De troepen werden overweldigd waarna alle Nederlanders op het eiland gevangen genomen werden. De sultan zond hierop een missie naar de Japanners voor het zenden van militaire bescherming. Soem bawa telt een bevolking van één •millioen zielen. Italiaansch legerbericht. Rome, 20 April (Stefani), Het 688e weermachtbericht luidt: Aan het front van Cyrenaica af en toe contact tusschen voorposten. Vijandelijke verkenningsafdeelingen werden gedwongen, zich terug te trekken. De Engelsche luchtmacht onder nam een nachtelijken aanval op Benghasi. Er zijn geen menschenle- vens verloren gegaan, noch werd schade van beteekenis aangericht. Onze duikboot Bianchi is niet op haar basis teruggekeerd. Sterke luchtstrijdkrachten van de as hebben hevige aanvallen onder nomen op het eiland Malta. Oorlogs installaties, magazijnen, depots en luchtafweerstellingen werden hevig gebombardeerd. In het gebied der doelen, waar zich herhaaldelijk ont ploffingen voordeden, braken hevige branden uit, die van de kust van Si cilië zichtbaar waren. Voorts werd een groot aantal vijandelijke vlieg tuigen op den beganen grond ver nield of beschadigd. Feestelijke bijeenkomst van de N.S.D.A.P. en de N.S.B. Ter viering van den 53sten geboor tedag van den Duitschen Führer hadden gisteravond de N.S.D.A.P. en de N.S.B. in het Wapen van Heems kerk een bijeenkomst belegd, die goed bezocht was. Op het podium prijkte onder den adelaar en het hakenkruis het borst beeld van Adolf Hitler, terwijl een strijkje van de Duitsche marine de bijeenkomst opluisterde. De vergadering werd geleid door den Stützpunktleiter Meijer, die een begroetingswoord sprak en allereerst het woord verleende aan den Refe rentbij de Dienststellevan den Beauf- tragte, Lüttgen, die zijn betoog aan ving met er op te wijzen, dat het Duitsche volle zich zijn lot bewust is geworden door den Führer van het Groot-Duitsche Rijk, in een oorlog, die nog lang niet is afgesloten. Het is Adolf Hitler, die gestalte heeft gege ven aan het nieuwe Europa. Wij allen, aldus spr., die aan zijn zijde marcheeren, willen heden op zijn geboortedag de Voorzienigheid dank baar zijn, dat hij ons Hitier heeft ge schonken. Wij danken den Führer voor alles wat hij voor Duitschlarid en de arbei dende menschheld in Europa heeft bereikt. Wanneer wij den Führer willen helpen, dan moeten wij zijn leven en daden leeren zien en in zijn geest handelen. Uitvoerig Schetste spreker, aan de hand van „Mein Kampf" er op wijzende dat hij begonnen is als gewoon arbpider zijn brood te verdienen' den levens gang van Hitier. Reeds spoedig kwam Hitier tot de overtuiging, dat het politieke inzicht verkeerd was en dat daartegen stelling genomen moest worden, evenals tegen het jodendom, als oorzaak van de ziekten van het 'politieke leven. Voorts stipte hij aan, hoe Hitier als jong kunstschilder, bij het uitbreken Van den oorlog in 1914 als gewoon soldaat vrijwillig dienst nam en lr dien oorlog eea voorbeeld voor allen was. Die oorlog was voor hem de beste leerschool en leerde hem. voor niemand te capituleeren. In München verkondigde hij zijn geloof in de wederopstanding van het Duitsche volk en steeds weer getuig de hij in vergaderingen van dit ge loof, bereid daarvoor alles te offeren. In het in 1923—1924 geschreven boek „Mein Kampf" behandelt Hij in ieder hoofdstuk de grootste levens vragen van het Duitsche volk, waar uit blijkt hoever hij in de toekomst heeft gezien. Ten aanzien van het Oosten stelde hij daarin vast, welke houding een nationaal-socialist daartegenover heeft in te 'nemen. Niet een millimeter is hij afgeweken van den door hem aangegeven weg. Overal groeide, onder zijn leiding in Duitschland de nationaal-socialisti- sche beweging, om het eenheidsfront van de plutocratie, het bolsjewisme en het jodendom te brekffn, die Diet alle middelen trachtten het ontwaken van het Duitsche volk „te verhinde ren. In zijn 10-jarigen strijd bewees Hitier echter, dat hij sterker was dan zijn tegenstanders. De communisten mochten honderden nationaal-socia- listen dooden en duizenden verwon den, het nationaal-socialisme groeide van jaar tot jaar. Duitschland werd groot door het voorbeeld van Hitier. De Führer werd de kanselier des volks, maar hij bleef bij zijn volk, •Sprak met de arbeiders en soldaten en overtuigde het Duitsche volk van de eerlijkheid van zijn wil: „Alles voor de gemeenschap!"1 Uitvoerig stond spr. stil bij het probleem van Dantzig, erop wijzen de, dat het Engeland was, dat een nieuwe regeling verhinderde. Hitier ontpopte zich in dén Duitsch land opgedrongen oorlog niet alleen als de grootste jjartij leider, maat ook als Duitschlands grootste staatsman en veldheer. Wij Duitschers weten, ldus spr., dat in den strijd tegen het bolsjewisme niet alleen Duitschland, msr Sums, o» het epel gt&ah Daarom strijden de vrijwilligers van het Germaansche ras met de Duit sche legers om den grondslag te leg gen voor het nieuwe Europa, dat Hitier ons heeft gewezen. Het lot heeft ons den Führer geschonken, die onwankelbaar voorop gaat voor den opbouw van Duitschland en Europa. Wij gelooven aan Duitsch lands toekomst en aan die van gansch Europa en willen naar zijn wil mede opbouwen en met hem strijden. Adolf Hitler, beveel! Wij volgen. Heil Hitier. (Applaus). Rede van den beer Ouwerkerk. De kringleider, de h'eer Ouwer kerk, verheugde zich erover, namens de N.S.B. een diep gevoeld-woord van gelukwensch te kunnen richten tot den Führer bij zijn trouwe solda ten en aan het Duitsche volk, dat op dezen bizonderen feestdag de Voor zienigheid dankt voor hetgeen het in dezen man ontvangen heeft. Wij, N.S.B.-ers, aldus spr., hebben met groote spanning den strijd van den Führer gevolgd, omdat wij be grepen, dat méér op het spel stond dan de toekomst van het Duitsche volk; dat op het spel stond het leven van Europa, de zaak van het recht van een waarachtig socialisme. Wij begrepen, dat het ging om het be houd van de cultuurwaarden, die ons heilig zijn, dat het ging om het zijn of niet zijn van het Nederlandsche volk. Om deze opvatting werden wij gehaat, belasterd en vervolgd. Niet temin zijn wij staande gebleven en de geschiedenis heeft ons in het ge lijk gesteld. Wie thans in ons volk nog niet in ziet, dat de strijd van den Führer beoogt de totstandkoming van een nieuw Europa, vrij van Joodsch pa rasitisme, gewetenloos kapitalisme, Angelsaksisch imperialisme en het verdierlijkt bolsjewisme, is ziende blind en hoorende doof. Thans belet de N.S.B. niets meer om op dezpn dag naast de Duitsche kameraden te treden om den man te gedenken, die met een geniaal in zicht, een ijzeren wil en onverschrok ken moed de grootste taak aanvaard heeft, die ooit een menseh op zich beeft genomen. Wij eeren hem als •den bevEjjcter san het DuMsehe jaoÜL die den moed heeft, heel de wereld te trotseeren. Hij heeft zijn wekroep geslingerd in zijn volk: „Deutschland erwache!" Na lange, bange jaren van har den, bitteren strijd is hij erin ge slaagd, het Duitsche volk te doen ontwaken. Wij N. S. B -ers danken den Führer, dat hij, ondanks de be wezen schuld van Nederland aan dezen oorlog, ons niet wenscht te be handelen als een overwonnen en rechteloos volk, dat hij onze solda ten zooveel mogelijk -heeft willen sparen, de Nederlandsche krijgsge vangenen heeft vrijgelaten en een bezettingsbewind heeft ingesteld, dat voor het waarachtig belang van ons volk begrip toont en dit volk respecteert en behandelt, niet als een minderwaardig, maar als een gelijkwaardig volk. Wij danken den Führer voor het vertrouwen, dat hij schonk aan onzen leider en diens be weging, voor het begrip^ dat hij aan den dag legt voor het in ons volk sterk levend verlangen naar .zelf standigheid en dat hij ons die zelf standigheid, in Germaansche lots verbondenheid, heeft willen waar borgen. Al wat ons heilig is, ligt in de handen van dezen grooten mensch, die door de Voorzienigheid is uitver koren en die dit heilige met het zwaard in de vuist beschut. Met trots gedenken wij, dat naast de Duitsche soldaten ook onze jongens strijden, ter bescherming van Europa en tot behoud van volk en vaderland, dat het Duitsche en het Nederlandsche bloed samen vloeit als heilig offer voor een groo te zaak. Moge het Hitier gegeven zijn, zijn grootsche taak te volvoeren en in het nieuwe levensjaar zijn vijanden beslissend te verslaan en als man des vredes, die hij in het diepst van zijn ziel is, het schoone vredeswerk tot stand te brengen, waartoe hjj zich geroepen weet. God zegene den Führer. Applaus! Na een dankwoord van den heer Meijer tot de inleiders, hieven de aanwezigen staande het „Sieg heil" aan en zongen zij het Deutschland- on het Horst Wessellied, waarmede dg bjjeenkoffigl wad beëindigd, i DE VERJAARDAG VAN HITLER. Hoofdkwartier van den Führer, 20 April (D.N.B.) De Führer brengt vandaag zijn 53ste verjaardag, naar in welingelichte kringen alhier ver nomen wordt, zonder eenigerlei feestelijkheid door in het hoofd kwartier van den Führer. Hij heeft er prijs op gesteld, dat deze dag zal verloopen als iedere andere werk dag in zijn hoofdkwartier. Ook van daag leidt hij van deze plaats af rechtstreeks de operaties. Om Hem heen zijn vandaag den geheelen dag alleen die personen, die ook anders zijn naaste medewerkers zijn. Slechts fcij het diner zal deze intieme kring iets zijn uitgebreid. De chef van het opperbevel der weermacht, generaal-veldmaarschalk Keitel, en de chef van den genera- len staf van het leger, General- oberst Halder, brachten den Führer, ook uit naam van het leger, hun ge- lukwenschen over. Tegen den middag brachten rijks maarschalk Hermann Göring, veld maarschalk Milch, en groot-admiraal Rader den Führer de gelukwenschen vn luchtmacht en marine over. Vele andere persoonlijkheden kwamen hun gelukwenschen aanbieden: o.a. de -Rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop. Hospitaaltrein voor den Führer." Praag, 20 April (D.N.B.) De pre sident, dr. Hacha, heeft namens de bevolking van Bohemen 'en Moravië dén plaatsvervangenden Rijkspro tector, Heydrich, op het station te Praag op plechtige wijze een hospi taaltrein, als geschenk voor den Fühger, overgedragen. Gelukwenschen van staats hoofden. Berlijn, 20 April (D.N.B.) De ko ning van Italië en de Duce hebben Adolf Hitler ter gelegenheid van diens verjaardag telegrafisch hun gelukwenschen aangeboden. De Führer heeft beiden eveneens telegrafisch zijn dank betuigd. Behalve de tallooze gelukwenschen uit de kringen van het Duitsche volk heeft Hitier ook uit het buitenland vele felicitaties ontvangen. Talrijke buitenlandsche staatshoofden en chefs der regeeringen hebben tele grafisch hun gelukwenschen aange boden, waarvoor Hitier zijn dank heeft betuigd. W ielrennen A. S. V. VICTREX. Bovengenoemde vereeniging heeft Zondag een recordrit laten verrij den, waarbij zeer goede prestaties zijn geleverd. In afwijking van de gewoonte is thans door alle klassen gezamenlijk gestart zonder onder scheid. De prestaties der jongere renners waren in dit verband zeer goed. De uitslag van dezen rit over 25 km was: 1. Lute, 2. Hiemstra, 3. Nierop, 4. J. Warfte, 5. C. Stroom- bergen, 6. P. Wante. W aterpolo D.A.W. KAMPIOEN. Zondagmiddag is D.A.W. erin ge- slaagdshet kampioenschap in haar afdeeling te behalen. Daar Nereus II-Neptunus I in een overwinning voor de Nereuïden eindigde, werd Neptunus kansloos. DAW won bo vendien met 3-0 van de Ham, waar door het kampioenschap een feit werd. Voor de rust ging het gelijk op. Bovendien bleek de Ham-keeper in uitstekende conditie, waardoor de rust met blanken stand inging. Na de rust nam DAW het initiatief, en het was aanvoerder Ooijevaar, die met een keurig schot de score wist te openen. Even daarop was het van Bennekom, die den stand wist op te voeren tot 2-0, waarna Meiman aan alle onzekerheid een einde maakte met een kogel, die zoo hard was, dat de bal door het net vloog. Het zevental dat de overwinning behaalde zag er als volgt uit: A. D. Imhiilsen' H. Meiman K. v. d. Pol J. H. Ooijevaar E. H. de Wandeler D. A. Imhiilsen J. C. v. Bennekom In de andere competitiewedstrij den speelden ook nog mede J. Vrij hoef en P. Vogtschmidt, diè dus ook medegewerkt hebben om het kam pioenschap een feit te doen worden. Zaterdagavond zal de DAW-ploeg officieel worden gehuldigd in de Overdekte, terwijl de Zaterdag daar op een feestelijke bijeenkomst wordt gehouden. Voor 20.000 aan tapijten ge stolen. - Tijdens de weekwïsseling is uit een tapijthandel aan het Rokin te Amsterdam voor-niet minder dan 20.000 aan tapijten gestolen. Als de nood het hoogst is, is de Nederlandsche Volksdlenst nabij. Blijft geen buitenstaander, sluit u aan ais lid, Waarom nog langer zijn? Van Haeften brengt „hoor- hulp" voor iedereen, in wel ke mate hij ook moge lijden aan slechthoorendheid- Van Haeften's HoVophoon helpt U aan het gehoorap paraat, dat voor U persoon lijk het beste is. Vraag nog heden eeü gratis demon stratie of de belangwek kende brochure„Hoor- hulp". Bchriéf aan VAN HAEFTEN'S IJSELSTRAAT 71 AMSTERDAM-Z TELEF. 931 22 Teven» reparatie-Inrichting voor gehoorapparaten. Batterijen voor elle soorten gehoorapparaten. ALKMAAR. GEBOREN: Sylvia M„ d. van Dirk Stam en I. Vennik. Alida, d. van Wil helmus dc Boer en M. Molenaar. Cor nelia J., z. van Pieter M. B. Wester en Th. M. de Wit. GETROUWD: Johannes G. ter Voort en Suzanna Th. M. van Giezen. Jacob Vennik en Catharina E. Grootenboers. WOENSDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8. BNO: Nieuwsber. 8.15 Orgelconcert (gr.pl.). 8.45 Gr.pl. 9.15 Voor de huis vrouw. 9.20 Gr.pl. 11.Voor de kleuters. 11.20 Orkest Malando en solist. 12.De Melodisten en soliste. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13— Limburgsche boeren op Limburgschen grond. 13.15 Zang en piano. 14.Roe- meensch Orkest Gregor Serban en gr.pl. 15.Voor de vrouw. 15.20 Cello, piano en gr.pl. 16.— Bijbellezing. 16.20 Voor de jeugd. 17— Gr.pl. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Nat. Jeugdstorm-kwartieri 17.45 Gr.pl. 18— Vacantieproblemen. 18.15 Zang met piarobegel. 18.50 BNO: Nieuwsber. 19— BN Econ. praatje over den land bouw. 19.10 Gr.p'l. 19.30 „Ergens wordt een lied geboren", cabaretprogr. 20.15 Schrammelkwartet en soliste. 20.45 De familie de Boer. 21.Gerard van Kre velen en zijn orkest.- 21.45 BNO: Nieuws ber. 22.BNO: Politiek praatje. 22.10—» 24— Gr.pl. HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. (7.307.40 Boksles). 8.15 pr.pl. 9.Amusementsorkest (opn.). 9.45 Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Pianovoordr. 10.40 Voordr. 11.Zang, piano en gr.pl. 11.40 Gr.pl. 12— Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13— Omroep orkest en zang met pianobegel. 14.15 Uit Neerlands Gouwen. 14.30 Verkorte opera .Turandot" (gr.pl.). 16.Trio Baumans-Goossens en gr.pl. 16.50 Gr.pl. 17— Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 „Contrasten", gevarieerd programma. 18.30 Van huis tot huis. 18.45 Orgelconcert en gr.pl. 19.Pianovoordr. 19.30 BNO: Nieuws ber. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: Brabantsch praatje. 20.Arnh. Orkestvereen en solist. 21.Als ja verre reizen doet, dan kan je veel ver halen. 21.15 Arnh. Orkestvereen. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Gr.pl. 22.05— 22.10 Avondwijding. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. BROEK OP LANGENDIJK, 21 April 1942. 42800 kg Roode kool 9.80; 7600 kg Gele kool 9.10; 117200 kg Deensche witte kool 7; 900 kg Peen 6.20; 300 kg Radijs 4.40; 400 kg Witlof 17—22. NOORDSCHARWOUDE, 21 April 1942. (Noordermarktbond). 88525 kg Roode kool 9.80; 1200 kg Gele kool 9.10; 213800 kg Deensche witte kool 7; 3800 kg Peen 6.20. Hypotheekbank Noord Hollandsch Grondcrediet N.V. Alkmaar. 3'; 2 PANDBRIEVEN a 'I Opf. Amsterdamsche Bank NAT;, Bijkantoor Alkmaar. 4 van Dinsdag 21 April 1942 STAATSLEEtyINGEN. Vor.k. 334 Nederland 1941 99!/, 4 Nederland 1941 .100'/, 4 Nederland 1940 II lOUi/, 3—3»/, Nederl. 1938 965/, 3 Ned.-Indië 1937 89% BANKINSTELLINGEN Amsterd. Bank .157 Handel Mij. Cert. v. f 2.50133 Koloniale Bank .131 Ned. Ind. Handelsbank 91 IND. ÖND. BINNENL'. Alg. Kunstzijde Unie 159 Calvé Delft Cert. ,121- Nederl. Ford 329 Lever Bros171 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 305 CULTUUR MAATSCH. H. V. A282 Java Cultuur .163 Ned. Ind. Suiker Unie 164 Verg. Vorstenlanden 85 PETROLEUM. Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Oostkust SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn Java-China-Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot ScHeepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah SPOORWEGEN. Deli Spoor ,631/, Ind. Spoor.471/, .298 .185 .144 99% 152 128 194 179 150 178 156 lu. 40 99'/, 1001/8 i00i/« 96®/i« 89'/, 1571/, 132 131 92 157 122 325 1721/, 303 282 167 167 85 2991/, 1841/, 145 100 1531/, 128 194 179'/, 146 179 157 64 4S Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Ademè, Alkmaar. Plaatsverv. hóofdred. D. A» Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder. Bergen. Staid en Prov.: G i. V 1 r Hoeven, Alkmaar. 158. Daar moest Anneke was dat voor een mooie fee uit de mand haalde? Gisteren werd te Utre kring Utrecht der N.S.l weZigheid van Rijksmini missaris Seyss Inquart der N. S. B„ ir. Mussert van Adölf Hitier op fe herdacht. Een muziekcorps var weermacht speelde voor op het versierde podium schen. Toen om precies half zigen zich van hun plaa betraden Rijksconlmissarl en ir. Mussert, met klei: toegejuicht, de zaal, nadi ingang van het gebouw i yan leden van de N.S.D., W.A. der N.S.B. hadden Vervolgens begroetten zij aanwezigeautoriteiten, Brandes, plaatsvérvangen Majoor Creutzinger, Oi prof. dr.-Nïeschulz, Kreis N.S.D.A.P., de commissar: vincie Utrecht, de heer 1 brecht en de districts! N.S.B., Tj. van der Weid< Na het binnendragen v vaandels, speelde allereer machtsmuzickcorps de Liszt. In zijn welkomstwoo Kreisinspekor prof. Niesc den Rijkscommissaris en aan herinnerend, hoe thar wereld, waar Duitsche me de verjaardag van den herdacht. Tenslotte deeldi dat de Beauftragte van d missaris voor Utrecht, Sommer, die zich destijds gemeld voor het front, uren tevoren was opgeroe in het Feldgrau den Führ Vervolgens declameerde scholier van de Duitsche. selijke spreuken op den F de aangetreden schooljeuf ding van Bannführer» L: strijdliederen ten gehoore mens dc N S.D.A.P. betra Hauptleitor des Propaganc nand, het spreekgestoelte, gloedvolle rede o.m. zeid als door God gezonden, •4.V. PRODENTA. AMERSFOORt» Mitchell liet den eerster komen en hetzelfde spel /■aaide zich. De eerste str individu met een tamelij Uiterlijk, was ook nog ni< „Wat was dat eigelijk, smokkelden?" vroeg hij m renden blik. Mitchell keek hem afke „Daar weet ik niks v Maar neem maar aan, da betreft óf zoo iets dergelij inboorlingen van de klein gelukkig moet maken, weet, hebben de autoril verboden, iets stiekum aai hier te verkoopen. Maar j dat er geld te verdienen ii )e een paar kisten met bi neemt!"

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 2