IÏ'bobïn* „Amor in de Pastorie" groot WINKELPAND met WONING. ge* a I - WAAKHOND enkele grondwerkers DE VUURRODE SCHOENDES. HET GEHEIM van de PAREL-EILANDEN ALKMAAR. Wasscherij en Ververij S. Krom N.V. TE HUUR OGRAMMA ische Bear»1 Verjaardag van Hitier te Utrecht herdacht. SS U °°k <0°' Bank opgelicht voor f 15000.- Advertentiën. - FEUILLETON NET MEISJE KANARIES, Paard en Wagen. JOH. M. RIDDERIKHOFF vraagt voor spoedige indiensttreding chauffeur besteller, meisjes voor verschillende afdeelingen wasscherij, juffrouwen en meisjes voor expeditie der chem. afdeeling en naaisters. en een ploeg geroutineerde woning- bouwmetselaars en opperlieden. m alkmaarsche courant VAN DINSpAG 21 APRIL 1942. i brengt „hoor- in wel- moge lijden J - ti'3 HoVophoon het gehoorap- U persoon- is. Vraag nog rratis demon ie belangwek- hure„Hoor- aan :I«*inrtchting voor bo. Batterijen voor gehoorapparaten. MAAR. a M., d. van Dirk Alida, d. van Wil- M. Molenaar. Cor- M. B. Wester en G. ter Voort van Giezen. Jacob E. Grootenboers. JSDAG. 415,5 M. 6.45 Gr.pl. stiek. 7.— Gr.pl. 7.45 7.55 Gr.pl. 8.— 8.15 Orgelconcert 9.15 Voor de huis- i.Voor de kleuters. Jo en solist. 12.De 3te. 12.40 Almanak. - en econ. ber. 13.— i op Limburgschen n piano. 14.Roe- ïregor Serban en vrouw. 15.20 Cello, - Bijbellezing. 16.20 - Gr.pl. 17.15 BNO: beursber. 17.30 Nat. r. 17.45 Gr.pl. 18.— 18.15 Zang met TO: Nieuwsber. 19.— ie over den land- 9.30 „Ergens wordt cabaretprogr. 20.15 en soliste. 20.45 De Gerard van Kre- 21.45 BNO: Nieuws- itiek praatje. 22.10—t !01,5 M. 6.45—8.15 Zie -7.40 Boksles). 8.15 mentsorkest (opn.). lorgenwijding. 10.15 /oordr. 11.Zang, '0 Gr.pl. 12.Klaas orkest. 12.45 BNO: >er. 13— Omroep- pianobegel. 14.15 Uit n. 14.30 Verkorte (gr.pl.). 16— Trio en gr.pl. 16.50 Gr.pl. 17.15 BNO: Nieuws-, 17.30 „Contrasten", ma. 18.30 Van huis elconcert en gr.pl. 9.30 BNO: Nieuws- an den dag. 19.50 raatje. 20.Arnh. list. 21.Als je an kan je veel ver- Orkestvereen. 21.45 22— Gr.pl. 22.05— een voor de Radio een lijnverbinding likken. ÏENDIJK, 21 April kool 9.80; 7600 kg 17200 kg Deensche g Peen 6.20; 300 kg Witlof 17—22: 3UDÈ, 21 April 1942. 88525 kg Roode Gele kool 9.10; witte kool 7; 3800 tmsche Bank N.Vï. en Buitenland ernaar. ofdred. D. A 158. Daar moest Anneke bij zijn! Wat was dat voor een mooie doek, dien de fee uit de mand haalde? Gisteren werd te Utrecht door den kring Utrecht der N.S.D.A.P in aan wezigheid van Rijksminister Rijkscom missaris Seyss Inquart en den leider der N. S. B., ir. Mussert, de verjaardag van Adölf Hitier op feestelijke wijze herdacht. Een muziekcorps van de Duitsche weermacht speelde voor den aanvang op het versierde podium enkele mar- schen. Toen om precies half acht de aanwe zigen zich van hun plaatsen verhieven, betraden Rijkscommissaris Seyss Inquart en ir. Mussert, met klein gevolg, luide toegejuicht, de zaal, nadat zij voor den ingang van het gebouw een eerewacht van leden van de N.S.D.A.P. en van de W.A. der N.S.B. hadden geïnspecteerd. Vervolgens begroetten zij eenige reeds aanwezige autoriteiten, w.o. de heer Brandes, plaatsvervangend Beauftragte, Majoor Creutzinger, Ortscommandant, prof. dr. JUeschulz, Kreisinspektor der N.S.D.A.P., de commissaris van de pro vincie Utrecht, de heer W. B. Engel- brecht en de districtsleider van de N.S.B., Tj. van der Weide. Na het binnendragen van de partij vaandels, speelde allereerst het weer- machtsmuzLJccorps de Prelude van Liszt. In zijn welkomstwoord begroette Kreisinspekor prof. Nieschulz, speciaal den Rijkscommissaris en ir. Mussert, er aan herinnerend, hoe thans overal op de wereld, waar Duitsche menschen wonen, de verjaardag van den Führer wordt herdacht. Tenslotte deelde spr. mede, dat de Beauftragte van den Rijkscom missaris voor Utrecht, Bereichsleiter Sommer, die zich destijds vrijwillig had gemeld voor het front, juist eenige uren tevoren was opgeroepen, en thans in het Feldgrau den Fiihrer dient. Vervolgens declameerde een jeugdige scholier van de Duitscheschool toepas selijke spreuken op den Führer, waarna de aangetreden schooljeugd, onder lei ding van Bannführen Laprell, eenige strijdliederen ten gehoore bracht. Na mens de N S.D.A.P. betrad hierop de Hauptleiter des Propagandaamtes, Ger- nand, het spreekgestoelte, die in zijn gloedvolle rede o.m. zeide, dat Hitier, als door God gezonden, het Duitsche RIMKE 1UBE 25 ct. zeerorooeeeobe 371l2 ct* >v 'v pareW.tte. uv#e tube MenttVoor»ederekoope Wl, tandpasta. *e;Hne tube mei dop W flWl ni'iii i" .1fJiïrWiiil ITO BPMHiïrii" iIiimiii H.V. PRODENTA. AMERSFOORT •V t33 volk uit zijn grootste vernedering heeft opgeheven en sinds 1933, toen hij de macht in handen nam, zooveel voor het Duitsche volk heeft gedaan, als geen ander ooit ter wereld voor zijn volk heeft tot stand gebracht. In groote liefde voelt he1 Duitsche volk zich thans in dit uur van zware beproeving, dat noodig. is geworden om de demonische krachten te verdrijven, met zijn Führer verbonden. Tenslotte sprak de districtsleider der N.S.B., Tj. van der Weide, die er op wees, dat de naam van Hitlerknechten, zooals de N.S.B.-ers vroeger werden ge noemd, altijd door hem is verfoeid ge worden. Wel echter willen wij, zoo ver volgde spr., Hitiervrienden zijn. Op dezen eerenaam zijn wij trotsch. Sinds 14 December van het vorige jaar weten wij, aldus spr., dat tusschen Hitier en Mussert een verbond is gesloten, dat inhoudt, dat Nederland na den oorlog volwaardig zal worden opgenomen in den bond van Germaansche volkeren. Voor dit geschenk kunnen wij den Führer, die dan ook onze Führer zal zijn, niet dankbaar genoeg zijn. Op dezen dag wenschen wij, Duitsche en Nederlandsche kameraden, elkaar geluk met den verjaardag van Adolf Hitler, en beloven hem op dit'uur allen moge lijken steun, dien hij noodig mocht hebben om tot, de eindoverwinning te komen. Met een driewerf Sieg Heil op Adolf Hitier besloot spr. zijn rede. Nadat de Duitsche volksliederen waren gespeeld, namen de Rijkscom missaris en ir. Mussert met' een „Sieg Heil, Kameraden" afscheid. aanmelding lidmaatschap ned. kultuurkamer. 's-Gravenhage, 18 April. De Ned. Kultuurkamer deelt mede: Ter voorkoming van elk misver stand wordt er op opmerkzaam ge maakt, dat alle uitgevers, boekhan delaren, importeurs, leesbibliotheek houders, houders van bestelkan to ren, vertegenwoordigers en colpor teurs, zonder uitzondering zich heb ben 'te melden voor het lidmaat schap van de Nederlandsche Kul tuurkamer. Voor zoover- boven staande personen zich nog niet heb ben gemeld, wordt hun alsnog de raad gegeven, dit ten spoedigste te herstellen. Aanmelding moet ge schieden bij de afd. ledenregistratie van de Ned. Kultuurkamer, 2de van den Boschstraat 44 te 's-Gravenhage. Voorts deelt de Ned. Kultuurka mer mede, dat, van het tijdstip van openbaarmaking van deze publica tie af, uitgevers van alle boeken, uitgenomen schoolboeken en zuiver wetenschappelijke werken, zich heb ben te vergewissen alvorens zij ma nuscripten aannemen, of de ayteurs zich hebben gemeld bij de Ned. Kul tuurkamer. doel en wezen van den ned. arbeidsdienst. 's-Gravenhage, 20 April. De wnd. commandant van den Nederland- schen arbeidsdienst meldt ons: Reeds veel is er den laatsten tijd geschreven over het instituut van den Nederlandschen arbeidsdienst en het is begrijpelijk, dat nu het arbeidsdienstplichtbesluit versche nen is de belangstelling naar doel en streven van dit opvoedings instituut met den dag grooter wordt. Nogmaals zij er met nadruk op gewezen, dat de kampen geen vooropleiding geven tot den mili tairen dienst en dat er van eenige beoefening van den „wapenhandel" geen sprake is. Het wapen van den N. A. D. is en blijft „de schop". Taak van den Nederlandschen ar beidsdienst is om door arbeid aan den Nederlandschen bodem en door de opvoeding van de in de kampge meenschappen vereenigde Neder landsche jeugd, het begrip over de waarde van den arbeid en de betee- kenis van onze volksgemeenschap tot deze jeugd te laten doordringen. Deze /opvoeding bestaat o.m. uit marsch- en ordeoefeningen, sport, spel en zang ter verhooging van de orde en tucht de éénheid in de kampen en niet, het.zij nogmaals gezegd, voor eenige militaire op-* leiding. rantsoenen voor zieken. Medewerking van publiek en artsen is dringend noodig. 's-Gravenhage. De extra-rantsoe nen, die voor zieken ter beschikking worden gesteld, maken in den laat-, sten tijd het „gesprek van den dag" uit. Al moge in deze uitdrukking eenige overdrevenheid schuilen, het lijdt geen twijfel, dat het publiek zich schuldig maakt aan een over dreven gebruik van de mogelijkheid om extra-rantsoen-aanvragen in te cuenen, door bemiddeling van den arts. Wij vernamen dit van deskun dige zijde, toen wij informaties in wonnen bij de bevoegde instanties, naar aanleiding van enkele klachten van patiënten over te late ontvangst van aangevraagde extra-rantsoenen. Uit den aard der zaak kon men niet onmiddellijk antwoord geven op .de afzonderlijke klachten, omdat daarvoor een apart onderzoek noo dig is, doch wel verzekerde men ons met nadruk, dat het aantal aanvra gen om ziekenrantsoenen in den laatsten tijd onrustbarend toeneemt en wel op zoodanige wijze, dat het niet anders kan of in de afwikkeling van deze aanvragen ontstaat vertra ging, welke ten nadeele komt van diegenen, die waarlijk in letterlijken zin op een toewijzing liggen te wach ten. Het is daarom niet overbodig een beroep te doen op de medewer king van het publiek en op de artsen om alle aanvragen, waarvan met eenige zekerheid kan worden ver wacht dat zij niet zullen worden in. gewilligd, achterwege te laten. Meer dan ooit moet juist hier de regel gelden, dat het gemeenschaps. gevoel moet uitgaan boven indivi- dueele vèrlangens, ingegeven door de zucht om door middel van een ziekenrantsoen te trachten de tekor ten aan voedingsmiddelen helaas een onvermijdelijk gevolg van den oorlogstoestand aan te vullen ten koste van anderen, die de aanvulling van levensmiddelen inderdaad be hoeven. KOE VAN VLEESéH ONTDAAN EN OPGEVULD. Toen eenige jongens in de om geving van Almelo aan het kievits eieren zoeken -waren, zagen zij- een koe in de weide liggen. Op zichzelf niets bijzonders, doch toen zij naderbij kwamen bleek de herkau wer lêvehloos te zijn. Al het vleesch was er uit verdwenen en het dier was opgestopt. Bij onderzoek door de politie bleek de koe gestolen te zijn terwijl het vleesch frauduleus vefcfcocht was. Een deel van het ge slachte, alsmede ruim driehonderd gulden konden worden achterhaald. De daders zijn gearresteerd. vervoerverbod kachel blokjes en generator blokjes. 's-Gravenhage, 20 April. Blijkens bekendmaking van den directeur v-n het rijksbureau voor hout in de Nederlandsche Staatscourant van 20 April 1942 is met ingang van 21 April 1942 zonder zijn vergunning verboden het vervoeren per spoor, schip of auto van kachelblokken en houtblokjes bestemd voor gasgene ratoren in hoeveelheden van 1000 kg of meer, voor vervoer van kachel blokken zullen tot eventueele na dere aankondiging geen vergun ningen worden verstrekt. Danderdag j.l, vervoegde zich bij een Bawk te Den Haag een heer, die zeide '15.000 te willen opnemen op de rekening van een Haagschen notaris. De beambte aan het loket, die den notaris niet persoonlijk kende, schreef een kwitantie, zon der eenige legitimatie te vragen van den verzoeker, die de kwitantie onderteekende met de handteeke- ning van den notaris. Deze handteekening bleek vrij wel overeen te komen met de op de bank aanwezige en de kwitantie werd gefiatteerd, waarop den ver zoeker een volgnummer werd ge geven. Deze zeide, dat hij na een half uur iemand zou zenden om het geld af te halen. Toen later een jongmensch het volgnummer overhandigde, werd hem zonder, meer 15.000 uitbe taald. Eerst den volgenden dag bleek, dat de bank was opgelicht. NET MEISJE of JUFFROUW gevraagd, goed kunnende koken dagmeisje en hulp voor riiw werk aanwezig, flink loon, 1 dag en 3 avonden per week .vrij, huiselijk verkeer. Brieven onder letter D 406 bureau van dit blad. Mevr.. VAN DE GRIENDT, Houtweg 2i Alkmaar, vraagt wegens huwelijk van het tegen woordi'ge een NET MEISJE voor de morgenuren. Gevraagd een DAGMEISJE wegens ziekte van het tegenw., van 85 uur met middagmaal. VERDOESSTRAAT 1, hoek Jul. van Stolberglaan 1. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Teen- en griendhout. Het Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat ingevolge het Griendhoutbesluit v.v.o. 1942, opgenomen in de Ned. Staatscourant van 17 April 1942, hét voorhanden of in voorraad hebben, verhandelen, afleveren, yervoeren, be en verwerken van teenhout en griend- hout in het algemeen verboden is, be houdens met toestemming van de Nederlandsche Akkerbouw-Centrale (N. A. C.), 's-Gravenhage, Bezuiden- hout 15. Krachtens dit besluit en de door den voorzitter der N. A. C. op grond hiervan getroffen bepalingen gelden met in-* gang van 19 April 1942 de volgende re gelingen: 1. Ieder, die op 19 April e e n- of twee* jarig teenhout, geschikt voor de ver vaardiging van manden of ander vlechtwerk dan wel stokken, geschild of bestemd om te worden geschild, voorhanden of in voorraad heeft, is verplicht deze hoeveelheden voor 26 April 1942 op te geven aan, de N. A. C., 2. het verhandelen en afleveren van een- of tweejarig teenhout,. geschikt voor de vervaardiging van manden of ander vlechtwerk en het bewerken of verwerken (uitgezonderd schillen) daar van, alsmede het verhandelen en afle veren van verwerkt teenhout, is zonder toestemming van de N. A., C. verboden, 3. het vervoeren van geschild teen hout is slechts toegestaan, indien het vervoer gedekt is© door een geleide- biljet, afgegeven door of vanwege de N. A. C., 4. ieder, die in het jaar 1942 teenhout wil verwerken tot manden of ander vlechtwerk is verplicht .voor 3 Mei 1942 aan de N. A. C. opgave te ver strekken van de bedragen, welke door hem in de jaren 1939, 1940 en 1941 aan loonen zijn uitbetaald, 5. iedere mandenfabrikant, die op 19 April 1942 manden van teenhout vervaardigd, voorhanden of in voorraad heeft, is verplicht van deze hoeveelheden voor 26 April 1942 opgave te ver strekken aan de N. A. C., 6. griendhout, dat geschikt is voor de vervaardiging van stelen mag voor geen andere doeleinden worden aangewend en wanneer dit hout eenmaal als stelen is gehakt, mogen deze stelen zonder toestemming van de N. A. C. niet meer worden bewerkt of verwerkt (uitgezon derd schillai), 7. teenhoüt en griendhout, behalve stobbèn, en dood hout, mogen niet wor den- verbrand, 8. ieder, die over teenhout beschikt, dat naar zijn aard voor schillen in aan merking komt, is verplicht dit teenhout tijdig in het water te zetten, behoudens ontheffing van de N. A. C. - Alle opgaven dienen te geschieden op gratis bij de N. A. C. verkrijgbare for mulieren. Degene, die na 18 April 1942 teenhout in voorraad of voorhanden wil hebben, verhandelen, afleveren, be- of verwerken, dan wel .verwerkt teen hout wil verhandelen of afleveren, kan op verzoek hierover nader inlichtingen ontvangen van de N. A. C. Distributie van tabak. De Directeur van het Rijksbureau voor Tabak en Tabaksproducten, daartoe ge machtigd door den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart, maakt bekend, dat rechtstreeksche levering van tabaks producten dóór fabrikanten aan detail listen is gebonden aan minimumgren zen, welke zijp gesteld bij: 50 rantsoenen sigaren (250 stuks); 50 rantsoenen ciga- rillos (500 stuks); 100- rantsoenen 'siga retten (2000 stuks); 100 rantsoenen tabak (5 pond). Kleinere bestellingen zullen dus via de grossiers in tabaksproducten moeten worden geleid. Wijziging maximumprijzen'voor ansjovis en ansjovisproducten. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij deelt mede, dat met ingang van 21 April 1942 het Prijzenbesluit 1941 Ansjovis en Ansjovisproducten gewijzigd is in dien zin, dat: 1. De maximumverkoopprijzen voor den visscher, houder en zouter, als mede de maximummarge voor den kleinhandelaar van versche en gezouten ansjovis zijn als volgt: Max. verkoop- prijs per kg voor den vis scher bij hem afgehaald of op den. afslag 0,55 klevers niet-klevers jaarg. 1933, 1935 en 1936 idem 1938 en 1939 1940 1941 1942 2. De maximumverkoopprijzen voor ansjovispastei in tuben zijn als vólgt: Ansjovispastei in tuben Max. verkoop- Max. marge per prijs voor den anker voor den houder/zouter per anker, af houder/zouter 25,- 27,50 33,50 31,- 40,50 Ansjovispastei idem 1/1 tuben (ca 65 gr) 1/2 tuben (ca 32 gr) vermengd met andere visch z.g. ansjovis- vischpastei 1/1 tuben (ca 65 gr) idem s 1/2 tuben (ca 32 gr) den verwerker en Max. ver koopprijs voor den verkerker franco detaillist 0.29 0.18 handelaar bij afname van houder/zouter franco kooper 3,75 4,13 5,03 4,65 5,85 5,85 detaillist van 0.26 0.16 Max. ver koopprijs voor den detaillist netto a contant af detaillist 0.36 0.23 0.33 0.20 3. De maximumverkoopprijzen voor den' verpakker en detaillist van ansjo vis, verpakt in kleine hoeveelheden, zijn ongewijzigd gebleven. Andere ver pakkingen van Ansjovis, dan waarvoor een maximumverkoopprijs is vast-, gesteld, zijn slechts toegestaan met toestemming van de Nederland a Visscherij centrale. door R. ARDEN. 25 Mitchell liet den eersten stuurman komen en hetzelfde spelletje her haalde zich. De eerste sturman, een individu met een tamelijk brutaal uiterlijk, was ook nog nieuwsgierig. „Wat was dat eigelijk, wat we smokkelden?" vroeg hij met een loe renden blik. Mitchell keek hem afkeurend aan. „Daar weet ik niks van, maat. Maar neem maar aan, dat het split betreft óf zoo iets dergelijks, wat de inboorlingen van de kleine eilanden gelukkig moet maken. Zooals je weet, hebben de autoriteiten het verboden, iets stiekum aan die lui mer te verkoopen. Maar je ztet wel, dat er geld te verdienen is, wanneer )e een paar kisten met biandy mee neemt!" Zijn maat was een andere mee ning toegedaan. „Kapitein, het een of het ander: of de vent die het spul gekocht heeft, staat te liegen, of u vertelt ons niet de waarheid! In een van de kisten zaten geweren, militaire geweren, Amerikaansche, zelfs heel moderne!" „Zóó?" vroeg TJichell met een ge zicht, dat verbazing bedoelde uit te drukken. „Dan heeft die vent ons dus bedrogen! Heb je de zaak nage keken, Korby?" Stuurman Korby knikte. „Ja, meneer, ik ben zoo vrij ge weest. Denk eeps aan, kapitein: wie whisky smokkelt en in den wilden handel aan de inboorlingen ver koopt, wordt gestraft met gevange nisstraf tot een jaar! Dat is voor een paar lapjes van honderd te riskee- ren. Maar wie wapens smokkelt en die aan de inboorlingen beschikKhar stelt, krijgt tuchthuisstraf tot aan tien jaren toe! Dan is het risico voor een paar honderdjes een beetje groot'. Mitchell schudde het zorgelijke hoofd. „Dan laten we het in de toekomst, maat, ik had er geen idee van. Nee, daar heb je gelijk aan, dat weegt niet tegen elkaar op. Hier is het geld voor de bemanning!" Stuurman Korby nam het aan, doch hij maakte nog geen aanstalten om de brug te verlaten. Hij sprak heel zacht, de roerganger kon hem niet hooren. „Wie zoo iets aanbrengt, krijgt een heel behoorlijke premie kapi tein! Wie dus door zijn geweten wordt gehinderd, die kan het ver lichten en daarbij kan hij nog tien maal zooveel verdienen als het be drag van de steekpenningen". Er trad een lange pauze in, een pauze vol spaning. Kapitein Mit chell ademde zwaar en duidelijk hoorbaar, maar hij bedwong zijn opkomende woede, die eiken schurk overvalt, wanneer men hem wil af persen.' „Ieder van jullie, Korby, heeft twee lapjes van honderd verdiend, en ik vierhonderd. Als je meent te weinig te hebben ontvangen, dan zul je moeten wachten tot we weer aan land zijn!" Korby meende beslist te weinig verdiend te hebben, want hij knikte slechts. „Ja, meneer, ik moet mijn gewe ten gerust stellen en daar heb ik wat meer voor noodig". Korby grijnsde veelbeteekenend. „Maar di rect op den eersten dag na de lan ding, kapitein!" „Nooit weer zoo'n zaakje, Korby, dat zweer ik je! Nooit weer als ik geweten had, dat de kerel wapenen vervoerde! Nu komen de anderen na tuurlijk ook nog, je vrienden, dat zullen jullie wel afgesproken heb ben, hè? En ik kan mijn zuur ver diende geld ervoor geven!" Korby teekende zonder erg zijn eigen doodsverklaring. „Ik heb het heelemaal alleen ge daan, kapitein. Ik zei tót mezelf, één geweten kan gemakkelijk gerust gesteld worden, maar acht of tien niet omdat er waarschijnlijk niet, genoeg is! Daarom heb ik dan ook goed opgelet, dat niemand meer bij de lading kwam!" (Wordt vervolgd.) Gevraagd NET MEISJE, van 93 uur met midda'gkost. STRAATWEG 125, gevraagd voor halve dagen. Flink loon. LIND op de Mient. Per 1 Mei gevraagd FL. ZELFST, DIENSTBODE, v. d. en n. in gez. met 4 k. Aan melden Mevr. EKKERS, Nassau- Iaan 7, Bergen. NET DAGMEISJE gevraagd voor halve of heele dagen. .Zich aanm. 78. HARDDRAVERSLAAN 22. Gevraagd een FLINK MEISJE, hoofd z. voor halve dagen of een FLINKE WERKSTER. RIPPINGSTRAAT 31. Gezocht per spoedig een Flinke MEID-HUISHOUDSTER in cafébedrijf. Flink loon. Br. No. 1151', WENSING's Adv.-Bureau Haarlem, Gevraagd ZELFSTANDIGE HULP, in gezin van 4 pers. Brieven onder letter W 423 bureau van dit blad. GEVRAAGD MEISJE voor de ochtenduren. Zondags niet. BROUWER, Heilooërdijk 14, Alkmaar. Net Meisje P.G. zoekt SPORTIEVE VRIENDIN, 20 jaar, liefst m. fiets. Br. letter A 426 bureau var: dit blad* Meisje, 18 jaar, zoekt LEUKE VRIENDIN. Brieven onder letter IJ 424 aan het bureau van dit blad. 2 NETTE VRIENDEN (16-17 j.) vragen 2 LEUKE VRIENDINNEN (R.K.) Brieven onder letter A 403 aan het bureau vap dit blad. JONGENS GEVRAAGD voor wiedwerk. JOH. NOORT, Heilooërdijk 10. Gevraagd een TUINDERSKNECHT bij C. HARTOG, Boekelermeer B 140. Jongeman, vraagt HULP VAN INGENIEUR of LERAAR bfj zijn WERKTUIGBOUWKUN DIGE STUDIE. Brieven onder let ter B 404 bureau van dit blad. R. K. Jongmensch, 24 j., zoekt KENNISMAKING met net meisje. Br. m. foto, welke op eerewoord' terug gezonden wordt, onder letter T 420 aan het bureau van dit blad. DE AANDEELHOUDERS der N. V. BANK VOOR WEST FRIESLAND te HOORN worden hierbij opgeroepen tot bewening van een spoedeischende buitenge wone aandeelhoudersvergadering te houden op ZATERDAG 25 APRIL 1942 des middags te 2.30 uur in hotel' „DE DOELÈN" te Hoorn. De agenda ligt ter inzage ten kantore der vennootschap, VEEMARKT no. 3 te Hoorn. DE COMMISSARISSEN. ZIT-SLAAPKAMER met degelijk pension te kuur gevraagd, door jongedame, b. b. h. h. Br. lett. E 4J0 bur. v. d.'blad. Ongem. KAMER op goeden stand te huur gevr. voor praktijk Heil gymnastiek, liefst met centr. ver warming. Bi*, lett. F 431 b. v. d. bl. Wie kan kleine zwarte hond, 8 maanden oud, Schotse Terrier, een goed huis bezorgen? Br. letter C 428 bur. v. d. blad. WEGGELOOPEN Ruwharige bruine dwegj Teckel, naam Wallie, met belooning. KENNEM'ERSINGEL 4. Wie kan per 1 Juni a.s. 13 heeren, aan goed vischwater HERBERGEN voor 8-14 dagen. Distributiebonnen worden me degenomen. Br. KRAAN Krocht 10 A, Haarlem. Pagina 3. Heer zoekt ruime GESTOFFEERDE KAMER zonder pension, op goeden stand. Brieven onder letter V 422 aan het bureau van dit blad. TE KOOP: LOOPER Bouclé 11 Meter, br. 50 c.M. HEERENTOURFIETS, TAPIJT 12-els Axm. PRINSESSELAAN 46, Bergen. GELDBELEGGING. TE KOOP: GROOT PAND, in centrum stad, nabij groot vaar water. Huuropbrengst 663.p. jaar. Lage lasten. Brieven onder letter S 419 bureau van dit blad. GELDBELEGGING. Te Alkmaar te koop aangeboden EEN HUIS, waarin melkzaak met woning en bovenwoning. Bileven onder let- jer P 417 bureau van' dit blad. STUIT PAARDENMEST TE KOOP. Jb. BLOM, Halvemaansbrug, Oudorp. TE KOOP AANGEBODEN: EEN HUISJE aan het Klein Nieuwlandt te Alkmaar, Brieven onder letter R 418 bureau van diit blad. goede zangers, te koop aangeboden. WESTERWEG 173, Heiloo. TE KOOP 100 BAKKEN. BEVELANDER POTERS, kl. B m. 35—45. C. J. HOEDJES, Schenner, Oterleek C 15. Gevraagd een BOERENWAGEN met breede wielen. TEHUIS AANGEBODEN •voor jongen en/of meisje in kl. leraarsgezin te Alkmaar. Desge wenst toezicht op studie en bijwer ken. Br. lett* Z 425 bur. v. d. blad. Wie kan net Persoon-, pkn. 40 jaar (Alkmaarder) aan kleine WONING HELPEN voor direct of later? Brieven onder letter B 427 bureau van dit blad. WONINGRUIL. AANGEBODEN WONING, nieuwbouw Alkmaar, 7.p. w. voor WONING Alkmaar of Ber gen. Huurprijs tot 35.p. m. Brieven onder letter U 421 aan het bureau van dit blad. Te koop gevraagd: KASREGISTER (niet van handelaar), Vleeschsntj- machine, Snelweger en electr. Koelkast. Br. No. 92189 BOLREK, Koningsplein 1, Amsterdam. TE KOOP: Anthraciet- GASGENERATOR, gemonteerd op Dolly. Te bevragen GEBR, KLEEN, Paternoster- straat 9, Alkmaar. Tel. 2976. GEVRAAGD. BICKERSLAAN D 61. Schoorl. te huur: LIJTWEG 48, Bergen. Gevraagd een MODERNE KINDERWAGEN. Brieven onder letter C 405 aan het bureau van dit blad. TE HUUR: WINKEL-WOONHUIS, Fnidsen 88, huurprijs 624.per jaar. ïnl. alleen en uitsluitend bij APPEL MATTHIJSEN, Laat 184, Alkmaar. Tel 3474. Gevraagd een keurig NET KELLNERSPAK, maat 4850. Tevens een goed tehuis gezocht voor een lieve jachthond. GR. NIEUWLAND 64. komt Zaterdag 25 en Zondag 26 April 1942 in Caté KAMSTEEG te Stompetoren met Opgevoerd door het Hoornsche Tooneel, onder auspiciën van „Aurora". Aanvang 7.80 uur. Plaatsbespr. aan de zaal. GERRIT KONING, Aannemer, Schagen, Tel. 502, vraagt op zeer gunstige voorwaarden: Uitzending direct. Rustige streek. op het beste gedeelte .van de Langestraat een Ook zeer geschikt in te richten voor kantoorruimte: - Brieven onder letter V 330 bureau van dit blad, I &I1 I

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 3