DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. I' I Britsche landingstroepen trokken zich ijlings terug De positie der bolsjewieken gekenmerkt. De mislukte landing der Britten nabij Boulogne. Normale activiteit in Cyrenaica. De oorlog in Oost-Azië Krijgsrumoer klopt aan de poort van het Vijfde Werelddeel. DISTRIBUTIE-NIEUWS. De nieuwe bonnen. WE GAAN MEE MET PEN N.V.D.! PE N EPET?LANDSCHE VULKSDimST ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 95. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar ƒ2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: '0.10 per m.M., minimum 14 m.M. 1.40, elke 3 Vi m.M. meer 0.35, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Direct.: C. Krak. Hoofdredact.: Tj. N. Adema. Vrijdag 24 April 1942 Duitsch legerbericht. Hoofdkwartier van den Führer, 23 April. (DNB). Het opperbevel van'de weermacht maakt bekend: „In het Oosten leverden verschei dene eigen aanvalsoperaties succes op. In den centralen en noordelijken sector van het front mislukten plaat selijke aanvallen van den vijand. Formaties gevechtsvliegtuigen heb ben in den afgeloopen nacht een groote bewapeningsfabriek der bols jewisten in Stalingrad aangevallen en talrijke bcmtreffers geplaatst, waarop branden en ontploffingen volgden. Een andere doeltreffende luchtaanval was gericht op de ha veninstallaties van Moermansk. In Karelië hebben Finsche troepen na gevechten, die tien dagen hebben geduurd, aan het front van de Swir 150 vijandelijke aanvallen afgesla gen. Hierbij verloor de vijand behal ve talrijke gevangenen en wapens meer dan 14.000 dooden. Ook de tegen een Duitsche formatie in dezen sector ondernomen aanval van den vijand mislukte met bloedige verlie zen. In Noord-Afrika wederzij dsche ac tiviteit van verkenningstroepen. Sterke formaties gevechtsvliegtui gen, duikbommenwerpers en jacht vliegtuigen hebben overdag en des nachts met succes de aanvallen op de militaire installaties en vliegvel den op het eiland Malta voortgezet. In luchtgevechten boven Malta wer den 9 Britsche vliegtuigen neerge schoten. Gevechtsvliegtuigen plaatsten bij nachtelijke aanvallen bomtreffers op een springstoffenfabriek in Zuid- Engeland. In het Kanaal ontstonden in den nacht van 21 op 22 April tusschen Duitsche patrouilleformaties en Brit sche motortorpedobooten verschei dene gevechten, in het verloop waar van een aantal vijandelijke motor torpedobooten beschadigd werd. In het zeegebied ten Zuiden van Boulogne werden in denzelfden nacht bij een '-otsing van Duitsche mijnenvegers met een "Britsche for matie motortorpedobooten een vijan delijke motortorpedoboot tot zinken gebracht en twee andere zwaar be schadigd. De Britsche formatie trok zich daarop onder de bescherming van een rookgordijn terug. De eigen booten liepen zonder verliezen of be schadigingen haar steunpunt binnen. Tijdens dit korte gevecht zetten de Britten op een afgelegen plaats aan de kust een kleine stoottroep aan land, die onmiddellijk in een vuur gevecht met een Duitsche kustwacht gewikkeld werd en zich ijlings met bloedige verliezen en met achter lating van de geheele Uitrusting te rugtrok. In den afgeloopen nacht wierpen Britsche vliegtuigen bommen neer in West-Duitschland. De burger bevolking leed enkele verliezen. Ge ringe materieele schade werd vooral aangericht in woonwijken. Nacht jagers en luchtdoelartillerie schoten vijf der aanvallende bommenwerpers neer. Kapitein Ihlefeldt behaalde giste ren overdag aan het Oostelijke front zijn 98e tot 101e overwinning in de lucht. Oberfeldwebel Gildner be haalde in den nacht van 22 op 23 April zijn 30e en Oberfeldwebel Beier zijn 15e nachtelijke overwin ning in de lucht". Stockholrh, 23 April (ANP). Het militaire blad der bolsjewieken, Röode Ster, eischt in een der laatste edities zeer scherpe maatregelen te gen lafaards, paniekzaaiers en defai- tisten. Het blad schrijft: De politieke commissarissen moeten de eersten zijn, die een nieuwen geest van strijdvaardigheid inblazen aan het Sovjet-leger. Blijkbaar om den gevreësden verplet terenden indruk van dezen eisch te verzwakken, beweert het blad in denzelfden oproep, dat -ïieuwe re serves met groote gevechtservaring naar het front gestuurd zullën wor den'. Het artikel van het militaire or gaan der bolsjewieken heeft in di plomatieke kringen van de Zweéd- sche hoofdstad opzien verwekt. Men beschouwt het als een duide lijke illustratie van een hier bekend geworden' uitspraak van StaLjn, vol gens welke deze verklaard zou heb ben, dat de Sovjet-Unie- op den eer sten verjaardag van haar oorlog met Duitschland de vijanden ofwel ver slagen moet hebben, ofwel ten onder zal moeten gaan. Pétain wordt s heden 86 jaar (D.N.B.) - Maarschalk Pétain hoopt heden zijn 86sten verjaardag te vie ren. Op zijn wensch zullen er geen officieele feestelijkheden worden ge houden en de maarschalk zal den dag in intiemen kring doorbrengen DE TOESTAND OP JAVA. Soerabaja, 23 April. (Domei). Ten einde orde en rust in ieder opzicht op Oost-Java te herstellen is een eerste bijeenkomst van provinciale Indonesische gouverneurs hedenoch tend om 10 uur te Soerabaja bijeen gekomen in het gebouw van het ge meentebestuur onder toezicht van Japansche militaife autoriteiteVi. Op de conferentie werden vandaag ver schillende administratieve en econo mische problemen behandeld, zooals de stabilisatie der valuta en verhoo ging van landbouwproductie. Om 14 uur werd de vergadering verdaagd. Distributie van levensmiddelen in Amerika. (D.N.B.) - Naar radio Lyon uit Washington verneemt, zaï met ingang yan 5 Mei in de Ver- eenigde Staten distributie van levensmiddelen worden ingevoerd. DE VERJAARDAG VAN DEN FÜHRER IN HET HOOFDKWARTIER. De Rijksmaarschalk van het Groot-Duitsche Rijk, Hermann Göring, brengt den Führer de gelukwenschen van het Luchtwapen over. (Hoffmann) Berlijn, 23 April. (D.N.B.) Om trent de mislukte landingspoging der Britten aan de Fransche ka- naalkust ten zuiden van Boulogne verneemt het D.N.B. van het opper bevel der weermacht de volgende bijzonderheden: Bij de poging om een prikkel draadversperring op het strand door te knippen werd de vijand opge merkt. Hij opende daarop met auto matische pistolen en geweren een zinloos vuur in den donkeren nacht. Uit het vuur uit de loopen kon wor den opgemaakt, dat zich ongeveer vijftig soldaten op het strand be vonden. In weinige oogenblikken waren de bezettingen ,van de Duit sche kazematten gereed tot afweer Zoeklichten flitsten op en het vuur der machinegeweren bereidde den vijand een' bloedige ontvangst. De Brit sloeg zeer snel op de vlucht en bracht zich in veiligheid in twee op ongeveer honderd meter van het strand liggende motortorpedoboo ten. Een kunstmatige nevel gaf den weg van de afgeslagen vijanden aan. Korten tijd later kwamen Duit sche motortorpedobooten in contact met den vijand, die zich naar zee terugtrok. Bij het aanbreken van den dag werden voor het prikkeldraad de achtergelaten Engelsche geweren en handgranaten, eenige mijnen, pio niergereedschap en andere uitrus tingsstukken gevonden. Klaarblijke lijk waren er ook gewonden bij den tegenstander, zooals bleek uit de bloedige sporen die naar het strand voerden. De Britten heben zich acht minuten op Franschen bodem be vonden. STOMER F RA NKRlfx Kaart van Pelt DE MISLUKTE BRITSCHE LANDING BIJ BOULOGNE. In het smalle gedeelte van het Kanaal^hebben de Britten geprobeerd troepen aan wal te zetten ten Zuiden van Boulogne bij Le Porte, maar moesten zich terug trekken zonder hun. voornemens te kunnen uitvoeren. Op het kaartje zijn de versterkte havenplaatsen van het Noordelijkste gedeelte van Frankrijk (Pas de Calais) aangegeven, die nu in de Duitsche kustverdedi ging zijn opgenomen. FELICITATIES TER GELEGENHEID VAN DEN FÜHRER IN DE NIEUWE RIJKSKANSELARIJ. - Z. Exc. Osihma, teekende met de leden van de felicitatie-register. VERJAARDAG VAN DEN De Japansche ambassadeur, Japansche ambassade, het (Hoffmann) Italiaansch legerberieht. Rome, 23 April (Stefani). Het Italiaansche weermachtbericht van heden luidt: In Cyrenaica de normale activiteit der patrouilles. Een vijandelijk vlieg tuig, dat door ons afweervuur werd getroffen, stortte brandend neer. De luchtbombardementen op de mili taire installaties van Malta zijn voortgezet. De Duitsche jagers heb ben tijdens gevechten boven het eiland acht Spitfires en één Curtiss neergeschoten.»Talrijke andere toe stellen werden op den grond ver nield. In den afgeloopen nacht hebben Engelsche vliegtuigen eenige bom men geworpen op Ragusa en nog maals op Comiso: geen enkel slacht offer onder de bevolking, schade van weinig -belang te Comiso. Volgens latere berichten is de Britsche torpedoboot jager Havock, die in het weermachtbericht nr. 675 genoemd is, getorpedeerd en tot zinken gebracht door onze duikboot Aradam onder bevel van lt. ter zee Oscar Gran, die van een kruistoch'- terugkeerde. EEN VERKLARING VAN FRAZER. Lissabon, 23 April. (ANP). Naar Reuter uit Washington meldt, heeft de Nieuw-Zeelandsche premier, Fra- zer, vandaag bevestigd, dat Nieuw- Zeeland en de'"eilandgebieden, waar onder de Fidzji-eilanden vereenigd zullen worden tot een gebied, dat zal worden aangeduid als Zuidelijk Zuidzeegebied onder bevel der Ame- rikaansche marine. Dit gebied, zoo zei hij, zal worden onderscheiden van het Z.W.-gebied der Stille Zuidzee onder opperbevel van generaal Mac Arthur. Deze nieu we indeeling heeft instemming ge vonden bij de regeering van de Ver. Staten, van Engeland, van Neder land, van Australië en van Nieuw Zeeland. Het was onze wensch, dat Australië en Nieuw-Zeeland in nauw contact in dezelfde zóne zouden blij ven, aldus Frazer. Hij vervolgde: wij hebben dien overeenkomstig stappen ondernomen, maar de strategische overwegingen, die te Washington worden vastge steld, moeten natuurlijk voorrang hebben boven al het andere. Er zul len evenWel ook in de toekomst maatregelen worden getroffen voor de nauwste samenwerking tusschen de regeèring van Nieuw Zeeland en die van Australië en tusschen Mac Arthur en de bevelhebbers van Nieuw Zeeland en 't Zuidelijk Zuid zeegebied .terwijl het geheele Zuid zeegebied zal worden gecoördineerd door gecombineerde generale staven en door den Zuidzeeoorlogsraad te Washington. Het militaire contact is reeds ver wezenlijkt door de benoeming van brigadecommandant Goss voor Aus tralië, die zijn werkzaamhedfen in den generalen staf van Mac Arthur al heeft aangevangen. FINLAND EN HET VATICAAN. Stockholm, 23 April (DNB). Naar Ofi uit betrouwbare bron verneemt, kunnen de diplomatieke betrek kingen tusschen het Vaticaan en Finland van nu af geacht worden te bestaan. De benoeming van een Finschen vertegenwoordiger bij den Paus wordt binnenkort verwacht en in gewoonlijk welingelichte, kringen meent men, dat Gripenberg, de ge wezen Finsche gezant in Londen, voor dezen post in aanmerking komt. Overigens doet het gerucht de ronde, dat de Heilige Stoel en dé Zweedsche regeering onderhande lingen met hetzelfde doel vqeren. ENGELSCHE KRUITFABRIEK GEBOMBARDEERD. Berlijn, 23 April (DNB). Naar van militaire zijde verluidt, hebben in den afgeloopen nacht Duitsche gevechtsvliegtuigen de reeds giste ren met succes aangevallen fabriek van Ontplofbare stoffen aan de Engelsche Zuidkust met bommen van zwaar kaliër bestookt. Daarbij werden wederom treffers geplaatst, die hevige ontploffingen veroor zaakten. De strijd in Birma. Stockholm, 23 April (DNB), De hulp der Tsjoengkingtroepen in Birma noemt de Times in een door den Britschen berichtendienst ver spreid strategisch commentaar in .het bijzonder daarom waardevol, omdat de Tsjoengkingtroepen den Britschen terugtocht hebben gedekt. Men kan er niet genoeg de aandacht ojr vestigen, zoo merkt het Londen- sehe blad op, dat de Japanners in Birma in het voordeel zijn, in het bijzonder wat betreft de steun ver leening uit de lucht. De Japanners rukken op twep prachtige wegen naar het Noorden op, waarbij hun verkeersmogelijkheden in Thailand, dat een steunpunt heeft, dat tot dus ver zeer veilig was, niet mogen wor den vergeten. Wij daarentegen heb ben naar onze basis slechts zeer middelmatige verbindingsmogelijk heden. De verkeerswegen zijn ook naar alle waarschijnlijk de factor, die de hulp bepaalt, welke China kan leveren. De zwaarste gevechten spelen zich thans af aan het voor naamste Chineesche front en wel aan de Sittang bij Pynmana en ten W. van de Salwin in het Z. van het Saw-meer. Overgeloopen Birmanen bezor gen den Britten moeilijkheden. Stockholm, 23 April. (DNB). Naar United Press van het Irawadi-front meldt, bezorgen oyergeloopen Bir manen .den Britten groote moeilijk heden. Zij zijn specialisten in nach" telijke overvallen. In het bosch achtige terrein, waarin zich de ge vechten thans afspelen, komt den Japanners hun „infiltratietaktiek" te pas. Een Engelsch generaal heeft den correspondent verklaard, dat het onmogelijk is, met het oog op de terreinsmoeilijkheden in de Rimboe, verdedigingslinies staande te hou den. Het is practisch uitgesloten goed. contact tusschen de afzonder lijke Engelsche formaties te hand haven. Derhalve is het gevaar van een omsingeling zeer groot. Zeer verstoord liet de generaal zich uit over de overgeloopen inboorlingen, die den Britschen troepen door voortdurende aanvallen in den rug moeilijkheden bezorgen. Volgens verklaringen van een Britschen ma joor vochten de met moderne wa pens uitgeruste inboorlingen als dui vels. Geheime bijeenkomst van het Lagerhuis. (A.N.P.) - Het Engelsche Lagerhuis heeft gister een geheime vergadering gehouden. Naar de Brit sche berichtendienst meldt, werd tevoren eenige malen gevraagd, of de vergadering misschien toch niet openbaar kon zijn. Cripps verklaar de namens de regeering, dat dit eventueel later kon gebeuren. HET BEGIN VAN HET VOORJAAR IN HET DONETZ-GEBIED. De Aprilzon heeft ook in het Donetz-gebied de sneeuw en het ijs verdreven. Een beek is dientengevolge haast tot een rivier gezwollen'. De Duitsche soldaten, die stipt op tijd de .proviand van de veld keuken naar cfë voorste stellingen brengen, weten zich te behelpen. Zij overwinnen de hindernis met behulp van een rubberboot, welke de 'pioniers tijdig gereed hadden gemaakt. (Hoffmann-P.K. Langl) (Van onzen Haagséhen correspondent. Behalve aan de poorten van Britsch-Indië, waarover wij reeds enkele malen schreven, klopt de oor log nu ook aan de deur van Austra lië, het kleinste werelddeel, verre voorpost van En-geland; of mis schien al van Amerika? Australië is het continent der pa radijsachtige eenzaamheid, waar goed 6 Yi millioen menschen op bijna 8 millioen vierkante kilometer wo nen; dat is ongeveer evenveel men schen als alleen al de stad Londen telt! Dat zoo'n ontvolkt paradijs hoe begeerenswaardig wellicht voor menigeen ook z'n nadeelen heeft, ondervond eenige jaren geleden een Duitsche sportvlieger, die gedwon gen was op de Australische kust een noodlanding te maken en toen 40 dagen en 40 nachten moest wachten, voordat hij eindelijk op den rand van den dood gevonden werd door een Austariiër, die toevallig in die omgeving eens een speurtocht ondernam! Bepaalde lieden zouden er Wat voor over hebben, wanneer men ook zoo ongemerkt op de kust van Europa kon landen Va,n die kleine 7 millioen zielen wonen er nog ongeveer millioen in de steden Sydney, Melbourne, Brisbane, Adelaide en Perth, die meerendeels stapelplaatsen zijn van wol, tarwe en zuivel, de drie voor naamste artikelen, welke het econo mische leven van Australië bepalen, Dat economische leven stond overi gens op een hoog peil, met name in de steden, die mede een centrum van welvaart en luxe vormden en waar ook veelal uitmuntende sociale toestanden heerschten. Algemeen werd Australië dan ook beschouwd als een gelukkig werelddeel het ,land of sunshine and opportunity" en zoo zagen het ook de bewoners zelf. Derhalve voelden ajj weinig voor immigratie, van welke zijde ook. Zelfs ten aanzien van de Engel- schen maakten zij in, dit opzicht geen uitzondering, hoezeer zij ook met hun hart aan het aloude moederland hin-gen. Behalve een betrekkelijk korte periode, toen het vinden van goud in de Australische binnenlan d-en velen erheen lokte, is de bevol king er ook meestal in geslaagd, deze exclusiviteit in stand te hou den. De invloed van dgn oorlog doet zichechter ook in Australië gelden. Sinds 8 December van het vorig jaar heeft de wolexport practisch stilge legen. De wploogst van het afge loopen jaar. ten bedrage van onge veer 4 y, millioen ton, moest opge slagen worden, daar de overz-eesc'he koopers niet meer te bereiken zijn. Dit in aanmerking genomen,, en mede gezien de concrete dreiging, dat Australië direct in den Pacific- oorlog betrokken zal worden, .kan men de bezorgde woorden van den huidigen Australische® premier, Curtin, begrijpen, dat de 'oorlog Australië „doodelijk genaderd" is. De Australiërs hebben een derge lijke ontwikkeling eigenlijk nooit mogelijk geacht. Zij meenden, zich té kunnen verlaten cp d-e groote beloften/die hun zoowel door Londen als ook door Washington waren gedaan. Churchill verklaar de: .Iedere pees wordt gespannen voor de verdediging van Australië en Nieuw-Zeeland", en de militaire autoriteiten in Sydney zagen toen reeds een stroom van schepen, man schappen en materiaal in het ver schiet. Op grond van deze toezeg ging heeft Australië steeds weer vrijwillig zijn troepen gezonden naar de brandpunten van den oorlog op de krijgstooneelen buiten het Australische grondgebied. Zoo lever de Australië een belangrijk_ troepen- contingent' voor het offensief tegen Lybië, bij Tobroek, in den strijd tegen den Franschen generaal Dentz, in Griekenland en op Kretha. Zelfs nog ter verdediging van Singapore toen de oorlog dus Australië-zelf bedenkelijk genaderd was werden 18.231 Australiërs ingezet, die, naar onlangs de minister van oorlog, For- de, heeft verklaard, als verloren moeten worden beschouwd. Oo-k reeds in den vorigen wereld oorlog heeft Australië omvangrijke bloedoffers vopr het Britsche impe- Dit nummer bestaat uit vier pagina's. VERDUISTER GOEDI ZON 24 April onder; 20.51 25 April op: 6.24 MAAN 24 April op: 13.08 onder: 3.31 30 April Volle Maan. 's-Graveahage, 23 April. Voor de week /van 26 April tot en met 2 Mei zijn voor brood, vleesch en aardappelen de bonnen, ge- nummer 22, geldig verklaard. De geldigheidsduur der bon nen 3-04 en 4-04 voor sinaas appelen is verlengd tot en met Zaterdag 2 Mei. INLEVERING BONNEN VOOR SCHEERZEEP. De Leider van den Distributie- dienst, kring Alkmaar, maakt be kend, dat de bonnen L van de tex- tielkaart voor scheerzeep tot en met 10 Mei 1942 door de detaillisten bij hun leveranciers kunnen -worden in geleverd. De inlevering door grossiers bij den Distributiedienst kan eiken Vrijdag geschieden, tezamen met het ontvangstbewijs MD 201 en wel tot en met 15 Mei 1942. Wanneer het niet mogelijk is de bonnen L in een veelvoud van 100 in te leveren, dan dient de nieuw aan te wijzen bon voor scheerzeep ter aanvulling te worden bijgeplakt. De Leider voornoemd, H. BAKKER. rium gebracht; een half millioen Australiërs stond in de jaren 1914- '18 aan de verschillende Engelsche fronten. „Zendt ons soldaten". Nu heeft Australië zelf hulp noo- dig, daar de oorlog zijn grenzen heeift bereikt, en vol verwachting ziet het op naar den grooten Ameri- kaanschen broer. Terwijl men zich anders steeds tegen vreemde gasten kantte, verklaart thans de Nieuw- Zeelandsche minister Mash: „Niet slechts één expeditiecorps uit Ame rika, maar twee en zelfs wél drie kan Nieuw-Zeeland onderhouden". Natuurlijk izou Amerika dolgraag willen helpen dat spreekt toch van-zelf, want het strijdt immers voor Christendom en beschaving, voor gerechtigheid en voor het recht der kleine naties maar ja wat doet men als de middelen ontbre ken? Roosevelt heeft tenminste in- tusschen al verklaard: „Acties van de Amerikaaansche vloot in den Pacific, over een afstand van dui zenden zeemijlen, zijn zonder steun punt in den West-Pacific onbegon nen werk"; en om het den armen Australiërs nog duidelijker te ma ken, gaf hij, zittend bij zijn befaam- den haard, te kennen: „De wijde wereldzeeën, die in het verleden als onze natuurlijke bescherming tegen een aanval werden beschouwd, zijni nu tot onbegrensde slagvelden ge worden, waarop Wij onophoudelijk door onze vijanden in het nauw ge dreven worden". En minister Knos beweert nu met een stelligheid, als of hij tevoren nooit iets anders had gezegd: „de Vereenigde Staten moe ten allereerst hun eigen kusten en havens beschermen". Zoo blijft er voor Australië, dat reeds economisch steeds meer onder den oorlog te lijden krijgt, ook_ mi litair weinig te hopen over. Minister Fonde ziet zich gedwongen, het ge heele Noordelijke gebied van Austra lië onder mijitaire controle te plaat sen, terwijl tot dusver slechts het uiterste Noordelijk deel rondom Darwin gemilitariseerd was. De Australische gezant in Washington, Sasey, zei in een rede tot het Ame- rikaansche volk, dat Australië abso luut hulp noodig heeft, om de ver wachte Japansche aanvllen te kun nen weerstaan, en hij voegde er aan toe: „Als wij geen hulp krijgen, zul len wij het niet kunnen volhouden." Of zou Churchill den Australiërs hun voor zijn zaak geofferde legioe nen teruig weten te geven? Uitgifte eener Amerikaansche „vrijheidsleening". (A.N.P.) - Naar uit Washington wordt gemeld, heeft het Amerikaansche ministerie van financiën megedeeld, dat op 1 Mei a.s. een campagne begonnen zal wor den voor het inschrijven op een z.g. vrijheidsleening". Degenen, die op deze nieuwe leenin-g inschrijven, moeten zich voor den duur van den oorlog verplichten om tien procent van hun inkomen in oorlogsobliga- liën te beleggen. Chineesche troepen uit Loikau teruggetrokken. (D.N.B.) - Volgens een bericht van den Britschen be richtendienst uit Tsjoengking heb ben de Chineesche troepen in Birma zich „met succes" teruggetrokken uit Loikau. Zij hebben zich ver eenigd met het gros der Chineesche troepen, verder naar het Noorden, Wie zijn volk met hart en ziel wil dienen sluit zich aan als lid bij den Nederlandschen Volksdienst.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1