STAD EN OMGEVING AGENDA KERK EN SCHOOL RECHTSZAKEN FILMNIEUWS. RADIOPROGRAMMA PUBLICATIES PUZZLE DAMRUBRIEK. ALKMAARSCHE COURANT VAN ZATERDAG 25 APRIL 1942. Pagina VAN EEN GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar P. J. Van Westerop en M. van WesteropHugtenburg: St. Jacobstraat 5, herdacht gister het feit, dat het voor 50 jaar in den echt werd verbonden. De man is 81 en in Alkmaar ge boren, de vrouw 78 jaar en geboortig uit Schoorf. 45 jaar is de man werkzaam ge weest bij de N.V. Bouwstoffen v.h. P. Messelaar. Vol' trots toonde hij ons het gouden horloge met inscrip tie, dat hij op zijn 40-jarig jubileum voor trouwe plichtsvervulling mocht ontvangen. Diep betreurt hij hetl, dat de zaak later mis is geloopen, waardoor hem op zijn ouden dag geen steun kon worden verleend 23.80 per maand ouderdomsrente ontvangen deze beide oudjes, die daar nog dankbaar voor zijn. Een vijftigjarige zoon is trouwens' kost winner, terwijl een dochter hun huwelijk werd met 7 kinderen ge zegend de huishouding doet. De vrouw, die al 20 jaar blind is, ligt al 4 jaar geplaagd door rheuma- tiek in bed, maar is nog de opge wektheid zelve. Vbl dankbaarheid gewaagde zij van de groote belang stelling die het gouden paar mocht ondervinden. Nu alles zoo duur is, zoo zeide zij, had ik stellig de vele cadeaux niet verwacht. De oudersdomssteun was eerst geringer, maar is dezen winter 23.80 geworden Dat is een heele steun, aldus het vrouwtje, dat on' danks haar blinde oogen, alles nog van uit haar bed regelt, maar alles is zoo duur en mijn zoon was dezen winter ook nog een paar weken zon der werk. Wie een poos in dit gezin vertoeft ervaart, hoe een hulpbehoevende, dobr haar levenskracht, spruitende uit een ongeschokt Godsvertrouwen, anderen tot steun kan" zijn. Dit te ervaren is in dezen een weldaad. O EEN JUBILEUM. Op Zaterdag 2 Mei a.s. is de heer C. Tho<=s 25 jaar in dienst bij Gebr. Hoed, alhier. DIEFSTAL VAN TORPEDONAVEN. Een rijwielhandelaar hier ter ste de heeft .ngifte' gedaan van dief stal van vier doozen, elk inhouden de 2 „Torpedo"-rijwielnaven. De po litie onderzoekt deze zaak. FILMVOORSTELLING VOOR ARBEIDERS IN WERKVERRUIMING. De Directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Alkmaar deelt ons mede, dat ingezetenen der ge meente Alkmaar, die bij werkverrui mingsobjecten arbeiden, op Maan dag a.s., des voormiddags 10 uur, in het Victoria-theater aanwezig moe ten zijn voor het bijwonen van een filmvoorstelling. Het verzuim bij het werk wordt vergoed. De arbeiders dienen hun verwij zingsbiljet voor de werkverruiming mede te nemen. MOOI SUCCES VAN DE POLITIE. De inbrekers van openbare instellingen gevat. Gedurende de laatste weken werd deze gemeente onveilig gemaakt door een inbreker, die met groote omzichtigheid en geraffineerdheid te werk ging. Hij legde zich vooral er op toe om gedurende de duister nis diefstallen te plegen in de get bouwen van diverse openbare in stellingen, alwaar na kantoortijd niemand meer aanwezig was. Een bijzondere voorliefde had hij voor de magazijnen van den gemeentelijken dienst van Sociale Zaken, welke hij op zijn rooftochten niet minder dan drie maal bezocht en waar hij aller lei waardevolle goederen van zijn gading vond, die bestemd waren voor onze minder goed gesitueerde stadgenooten. Ook de Centrale keu ken moest het ontgelden, doch toen hij een partij levensmiddelen had klaar gezet op de straat, werd hij door een agent van politie ontdekt. Helaas wist hij toen echter te ont komen zonder dat zijn identiteit kon worden vastgesteld. Het groot ste deel der gestolen voorwierpen, zooals lijfgoederen, schoenen, le vensmiddelen, enz., wist het heer schap te Amsterdam in den zwarten handel te verkoopen, zoodat de po litie alhier voor een uiterst zware taak stond om een spoor te ontdek ken. Dank zij volhardend speuren van eenige rechercheurs der- ge- meente-politie is het deze week ge-, lukt den dader te ontmaskeren en' in te' rekenen. Als resultaat van een groot aantal huiszoekingen vonden de recher cheurs in een woning bijna den ge- heelen buit van de laatste inbraak op een oogenblik, dat de dader zich reeds weer in Amsterdam bevond om gestolen goederen van de hand te doen. Tevens kwam daarbij zoo veel verrassends aan het licht, dat. al heel spoedig kon worden vastge steld, dat men hier te doen had met een gevaarlijk individu dat debet was aan vrijwel alle inbraken van de laatste weken. De rest was nu vrij eenvoudig en binnen een paar uur zat de verdach te, de 26-jarige gehuwde D. T., vei lig aan het bureau van politie ach ter slot en grendel. Bij verhoor leg de hij een volledige bekentenis af. Een groot deel der gestolen artike len, welke tezamen een waarde van vele honderden guldens hebben, kon worden achterhaald/ terwijl een aantal koopers zich tevens te ver antwoorden ial hebben. Na afloop van het onderzoek wordt de dader naar het Huis van Bewaring overge bracht. Een woord van hulde aan dè re- eherche is hier zeker op zijn plaats. I ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 26 April is de apotheek van B. H. J. Schouten, Emmastraat 64, ge opend. welke in de week van 25 April t e m. 1 Mei tevens den nachtdienst ze1 waarnemen. HET G.E.B. TE HEILOO OVERGENOMEN DOOR DE PROVINCIE.. Het G.E.B. der gemeente Heiloo wordt, te rekenen met ingang van 1 Jan. j.l„ overgenomen door de pro vincie. Een der overnemingsvoor- waarden was het ondergrondsch maken van de leiding binnen 5 ja ren. De tarieven voor de verbruikers van electrischen stroom zullen niet gewijzigd worden. BENOEMD. Tot chef van pers en voorlichting bij den Nederlandschen Landstand in Noord-holland en redacteur van het weekblad „De landstand in Noordholland" is benoemd de heer Fred. Groot, thans plv. hoofdredac teur van het Dagblad voor Hol- landsch Noorderkwartier te Scha- gen. 25 JAAR MACHINEZETTER. Op 1 Mei a.s. zal de heer T. Lam, 25 jaar in dienst zijn als machine- zetter bij de firma N.V. Herms. Cos- ter en Zn., uitgeefster van de Alkm. Courant. LANDBOUWHUISHOUD- ONDEEWIJS. Met Juni begint weer een 3-jarige landbouwhuishoud-cursus, welke is bedoeld voor plattel-andsmeisjes, die er onderricht krijgen in hui-shoude lljke en naaldhakken, terwijl tevens algemeen vormend onderwijs eri vakken, betrekking hebbende op 't bedrijf, worden onderwezeh. Het onderwijs is zooveel mogelijk aan gepast aan de behoeften van het platteland in deze streek. De lessen worden het le jaar 3 dagen per weeje, daarna 2 dagen per week gegeven. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de advertentie in dit nummer. (Ontleend aan onze advertentierubriek) Bioscopen. Harmonie,Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Vergeten vfbuwen (rom.) 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Alcazar (rom.-dram.) Alle leeftijden. (Geprol.j Zondag, voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Piraten (rom.-sens.) 14 jaJr. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Alkm. Bioscoop-Thëater. 7.30 uur, hoofdnummer Mannen uit één stuk (rom.-sens.) 14 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, halt 3, matinee.. Zaterdag 25 April. 7.30 uur, café Kamst^fe te Stompe- toren, optreden van het Hoornsche Too- neel met Amor in de pastorie. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, Snip- en Snap-revue. Zondag 26 April. Q 2 uur, Gem. Sportpark, lange- en kortebaandraverijen. 2.30 en 7.30 uur, 't Gulden Vlies, Snip- en Snap-revue. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stompe- toren, optreden van het "Hoornsche Too- neel met Amor in de pastorie. 8 uur, De Rustende Jager te Heiloo, opvoering Jordaan-reVue Hoe maller hoe mooier. Maandag 27 April. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, tweede uit voering van Kuipers zangklassen. CENTRALE STIERENKEURING VOOR NOORDHOLLAND. De vanwege de provinciale com missie tot bevordering van de rund veefokkerij gister in den Bergerhout gehouden centrale stierenkeuring voor Noordholland kenmerkte zich door een groote opkomst van fok kers, waarndervelen uit andere provincies. Het materiaal, dat naar voren werd gebraoht, was aangewe zen door een aantal gehouden voor keuringen in verschillende plaatsen, zood-at alleen de beste stieren ge presenteerd werden. De éénjarige jonge stieren werden als volgt ge plaatst: 1. Hans," eg.-fokkeri C. N, de Wit, Stolpen; 2. Blok Frans, eig- fokker K. Kaper Czn., Zwaagdijk; 3. De Verwachting Atleet, eig.-fokker Jb. Swaan, Schaigerwaard; 4. Soli- man, eig.-fokker P, J. Koster, Hoog karspel; 5. Aaltjes Frans 2, eig. Jn. Blauw Pzn. te Sto-mpetoren, fokker C. R. Blaauboer te WieringerwaarcL Van de éénjarige middenklasse werden in de eerste klasse geplaatst: Frans 269 van Groeningen, fokker- eig. F. A. F. Groneman te Wierin- gerwaard; Cupido van der W-aard, eig. P. Kistemaker en K. Hoogetoom te N.-Beemster, fokker R. L. Waij- boer te Anna-Paulowna; Klaasjes Frans 5, eig.-fokker P. Hoogland Dzn. te Sohagerwaard; Pieter, eig. C. Stapel te Hoogkarspel, fokker gebr. Ruiter te Oosterblokker; Mata dor, eig.-fokker C, Stapel Pzn. te Hoogkarspel. In de Tweede klasse: Corhelis, eig.-fokker H. Grin te Slootdorp; Frans 270 van Groeningen, eig.-fok ker F. A. F. Groneman te Wierin- gewaard; Frans 271 vah Groeningen, eig.-fokker dezelfde; Frans D., eig.- fokker H. Nobel te Barsingerhorn; Geertjes Bert, eig.-fokker Montsma te Slootdorp. In de derde klasse: Frans A75, eig - fokker G. Appel te Burgerbrug; Beator, eig.-fokker P. N. Spaan te Barsingerhorn; Frans A 79, eig. G. Kanf te Burgerbrug, fokker G. Ap pel te Burgerbrug. Éénjarige ouderen. Als volgt wer den - geplaatst: Lindbergh Adema 2, eig. G. Koster te Schellinkhout, fok ker G. IJ. Heeg te Cubaard; Oldamt Athleet, eig. G. Appel te Burger brug, fokker M. Westerdijk te Beer- seveld; Garnbrinus, eig. P. Wedder e.a. te Bobeldijk, fokker P. Ooster- veld te Wasperveen; Hendrik 10 van der Tocht, eig.-fokker G. Wit Jzn, te Bobeldijk. In de rubriek éénjarigen werden niet minder dan 130 stieren naar voren gebracht. Van de 31 twee jarige stieren werden als volgt ge plaatst: Oldamt Adema 1, eig. gebr. Ruyter te Oosterblókker, fokker M Westendijk te Enschedé; Oldamt Gerard 5, eig. W. Jimmink1 Hzn. te 't Zand, fokker M. Westerdijk te En schedé; Constantijn Frans 19, eig. fa. Timmerman'te Alkmaar, fokker P. Steijn te Assen delft; Egbert 15, eig. C. Waijboer te gterleek, fokker Jn. Blaauboer Kzn. te Schagen; Klaasjes Frans 4, eig. T. Rens te St. Maarten, «fokker P. Hoogland te Schagerwaard; Andries, eig. J. Druif te Twisk, fokker gebr. Ruij- ter te Oosterblokker; Clara's Frans eig. J. Dekker te Ursem, fokker J Schenk te Wieringerwaard; Mina's Leenheer, eig. J. Fijheer te Lutje- winkel, fokker N. Ruijter te Beean- ster; De Boers Apollo, eig. J. v. d. Jolen te Oude Niedorp, fokker Jb. Wetsteen te Nieuwe Niedorp; Dia mant 4, eig.-fokker C. N. de Wit te Sehagerbrug; Dora's Frans, eig. W. v. d. Oord Czn. te Barsingerhorn, fokker R. Bijpost te St. Maarten; Bonna's Tarzan, eig. A. Fokker te Beemster, fokker K. Reijne Kzn. te Barsingerhoin; Oldamj Record, pig. J. Posch Fzh. te Stompetoren, fok ker M. Westerdijk te Enschedé; Olda Siegfried 5, eig. J. Jongert te West- woud, fokker M. Westerdijk te En schedé; Lodewijk 3, eig. A. Wit te 'pmeer, fokker H. Grim te Sloot- dojE, oudkarspel. „De Eendracht". - De tuinbouw- vereen. „De Eendracht'4 hield Don derdagavond een ledenvergadering in ,,'t Huis van Brederode" onder lei ding van den vice-voorzitter, den heer A. Swager. Men besloot den Noordermarktbond «fe verzoeken, nogmaals bij den Voëdselcommissa- ris aan - te dringen op spoedige be schikbaarstelling van de bonner voor kali. De beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering van den Noorder marktbond werd hierna behandeld. Het prae-advies op het voorstel van Noordscharwoude, om wijziging aan te brengen in de peensorteering werd goedgevonden. Het voorstel van „De Eendracht" om op verhooging van het bewaar- loon in de laatste maanden van het seizoen aan te dringen, zal gehand haafd worden, besloot men na eenige besprekingen, waarbij verwondering werd uitgesproken over het prae- advies van het N.M.B.-bestuur. Het voorstel voor het instellen van een aanvoerregeling zal eveneens gehandhaafd worden. Tot afgevaardigden naar de alg. vergadering werden de heeren G. Langedijk, J. Hink, J. van Hout, P. Volkers, L. Kalverdijk, W. Pakker en K. Boot gekozen. Besloten werd nog in die vergadering aan te drin gen op het verstrekken van een extra rantsoen brood enz. voor de jongeren van 15 tot 17 jaar. HEILOO. Gemeente-vroedvrouw. - De bur gemeester heeft bendtmd met in gang van 1 Juni a.s. tot gemeente vroedvrouw mej. T. Mink, thans wo nende te Amsterdam. Hoe maller hoe mooier. Zon dagavond geeft het Amsterdamsche radio- en revu egezelschap in „De Rustende Jager" een opvoering van de Jordaan-revue ,Hoe maller hoe mooier". Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. OUDORP. Gouden huwelijksfeest. - Dins dag 28 April a.s. hoopt het echtpaar Th. de GoedeBrink te Oudorp zijn 50-jarige echtvereeniging te hesden- ken. BENOEMING SCHOOLHOOFD. Tot hoofd der school te De Rijp is benoemd de heer C. de Ruiter, on derwijzer aan die scbd'oL NAGEKOMEN PREEKBEURTEN, Kapelkerk, av. 7.30 uur, ds. van der Waal, van/Haarlem, jeugddienst. Sehoorl, 10 uur, ds. Boeke; 11.15 uur Zondagsschool. Groet, zie SchoorL Dirkshorn, 3 uur, ds. Boeke (verb, opgaaf). Oude-Niedorp, 3 uur, ds. de Mooy (verb, opgaaf). G. G. Het. Leger des Heils, Lim- merhoek 40, 10 uur heiligingsdienst, 7.30 uur verlossingsdienst; Donder dag 7.30 uur heiligingsdienst, leiders de heer en mevr. Bergsma-Reitsema. smokkelAarster had 12 onderjurken aan. Toen mej. I. Minnegal uit Glaner- brug (Ov.) zich, zooals gewoonlijk, in den morgen van 11 Dec. per trein naar Duitschland wilde begeven, werd ze voor visitatie in 't haltege bouw in Glanerbrug aangehouden. De visiteuses constateerden toen, dat het meisje over elkaar had aan getrokken 13 dir^ctoirs, 13. dames hemden, 12 onderjurken, terwijl ze ook nog een coupon damesstof onder haar kleeren verborgen had. Bij verstek werd ze voor het on bevoegd voorhanden hebben van genoemde goederen, door den ec. rechter te Almelo, tot e^n week ge- vangenistraf en 50 subs. 20 dagen veroordeeld, terwijl het goed ver beurd verklaard werd. Driejarige en oudere stieren. I a. Blok Zeppelin 56, eig. P. J. Bakker te Hauwert,fokker Jb. Jimmink Hzn. te Barsingerhorn. I b. Simson. eig.-fokker wed. D. M. Mulder te Wjeringen. n a. Ymkje's Apollo, eig. J. Kooij en., te N.-Niedorp, fok ker W. Keetman Wzn. te Winkel. II b. Wodans Frans, eig.-fokker Gm Dekker- te Oosterblokker. III.Nin- ke^s Piet, eig. P. V. Francis en T. Rampen te Burgerbrug, fokker J. de Visser te Wartena. Er ontwikkelde zich een levendige handel in éénjarige stieren. Een exempL werd zélfs, verkocht voor f: 2500. DE ROOFMOORD TE RIJS- BERGEN. In de zaak tegen den dader van den roofmoord te Rijsbergen op den 39-jarigen landbouwer Geerts, ge pleegd op 12 Juni 1941, den 24-jari- gen bedrijfsleider F. A. J. Goyaarts uit Breda, heeft de advocaat-gene raal, mr. van Velzen, na een uitvoe rig pleidooi, wegens moord met voor bedachten rade een' gevangenisstraf geëischt van vijftien jaar. ENORME BONNENDIEFSTAL WORDT BERECHT. 's-Gravenhage, 23 April. Voor het Deutsch Obergericht is Donderdag een proces begonnen, dat verband houdt met de inbraak in den nacht van 13 op 14 Juni 1941 in het kantoor van het Gemeentelijk Distributiebe drijf aan de 2e Oosterparkstraat te Amsterdam, waarbij een zeer groote hoeveelheid distributiebescheiden ge stolen is, in totaal ongeveer 30 mil- lioen rantsoenen, w.o. 23 millioen rantsoenen brood, 1,2 millioen rants, boter, 1 millioen rants, margarine, 490.000 rants, vet, 176.000 rants, olie, 51.894 rants, vleesch, 124.000 textiel punten, 10.600 schoenenbonnen, 100.0000 rants, steenkool, rantsoenen melk, catao, kaas en 70.400 rantsoe nen petroleum. Slechts een betrek kelijk klein deel dezer bonnen heeft de nolitie kunnen aarterhalen. Het plan was uitgegaan van de verdachten Dingenauts en-L. Kesse- Ier, terwijl A. van Batum en C. de Vries de inbraak hebben gepleegd. Thüring, boekhouder van het dis tributiekantoor, die met de geheele inventaris van het bureau natuurlijk volkomen op' de hoogte was, heeft van allerlei inlichtingen verschaft, waardoor de inbrekers de zaken, welke zij zochten, gemakkelijk- kon den vinden. Een vijftal van de 23 verdachten wordt beschuldigd van medeplichtigheid aan het misdrijf, door alle overigen gepleegd, n.l. het onttrekken van goederen, die tot de levensbehoefte der bevolking behoo- ren, aan hun bestemming en het daardoor opzetteliik in gevaar bren gen van de voorziening met levens middelen in die behoefte. Dit misdrijf is strafbaar gesteld in Art. 1 van de Deutsche Kriegs- irtschaftsverordnung. Het uitvoerige verhoor van ver dachte door het Deutsche Oberge richt werd gisteren den geheelen dag voortgezet en daarna verdaagd tot hedenmorgen 9 uur. ALCAZAR. Victoria-theater. Het is geen wonder, dat- de film Alcazar deze week geprolongeerd is. Dit Italiaahsche filmproduct dat in Venetië den grooten prijs van Mus solini ontving is z'to spannend en indrukwekkend, dat men tot «het laatste oogenblik geboeid blijft. Heldenmoed, energie, doorzettings- en uithoudingsvermogen, het ken merkt de kleine, maar dappere groep verdedigers, die .tegen een over macht van bolsjewistische elemen ten de Spaansche vesting zoolang verdedigden, tot Franco en zijn mannen in Toledo konden zijn en de dappere bezetting konden bevrijden. Men ziet met welk een helden moed er gestreden wordt en hoe vrouwen en kinderen in de gewel ven van de vesting moeten leven tusschen-kogels, granaten en instor tende muren en tusschen de gewon den, die steeds meer de nog be schikbare bedden vullen. Rafael Calvo als koldnel Moscardo en Fosco Giachetti als kapitein Vela vertolken op schitterende wijze de hoofdrollen. Vooraf: Tobisnieuws en een span nende Ufa-film. MANNEN UITEEN STUK. Alkmaarsch Bioscoop-Theater, Het is een bont gezelschap, dat in do cantine van een werkkamp van wegarbeiders in de nabijheid van Berlijn bijeen is, een bankbediende, een straatventer en een jongeman, die blij is dat hij werk heeft. Hij Werner wil vooruit om met zijn meisje, de knappe Erika te kunnen trouwen. De arbeider Walter Zügel, die eigenlijk koopman is, verwaar loost zijn vrouw, die hem omdat hij arbeider is niet meer kan achten. Zijn 'vrienden geven collega Hans Riemann opdracht met Walters vrouw te gaan praten, maar zij denkt dat Hans hem gestuurd heeft om haar te compromiteeren en zoo tot een. echtscheiding te kunnen ko men. Walter is gelukkig en zoekt zijn vrouw in Berlijn op terwijl Werner en de arbeider Jolly ruzie krijgen om Erika, waarbij Werner gewond' wordt. Een ongeluk treft het vterk, een caisson met arbeiders wordt door het water .ingesloten en zakt weg en Walter, die met verlof is, snelt terug en wanneer hij in gevaar ver keert vóelt" Else eerst hoeveel zij van hem houdt. Hij duikt een paar maal tever- geeft en slaagt er dan in zijn kame raden te redden, ook Werner, die weer met Erika wordt vereenigd. Gustav Knuth en Heinz Welzel vertolken de hoofdrollen. Vooraf actueel nieuws, een Ufa- film en een aardige een-acter. VERGETEN VROUWEN. Theater Harmonie. Een ouderloos meisje, Kamma, (Maria Landrock) is vroeger door haar moeder uitbesteed bij een te huis voor oude dames. Het is te begrijpen dat Kamma hier in dit muffe tehuis niet op haar plaats is en dat conflicten met de oude dames niet uitblijven. Alle da mes en de directrice iri het bijzonder maken aanmerkingen op -haar en probeeren haar op te voeden. Dit moet verkeerd loopen en het gevolg is dan ook dat Kamma mej; een schilder vlucht en met hem gaat sa menleven. Nu komt ze weldra in geldnood, doch ze wordt nog gehol pen door een der dames die haar joed gezkid is. Na een jaar komt Kamma plotseling in het tehuis te rug. Zij is door den schilder verlaten en yerwacht spoedig een baby. Haai ZONDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 8.— Gr.pl. 8 15 De zin van het boer-zijn. 8.30 Gr.pl. 9.BNO: Nieuwsber. 9.15 Stufliodlenst. 10.15 Gr.pl. 10.20 Zondagmorgen zonder zorgen. 11.30 De stem der S.S. 11.45 Neerlands stem van het Oostfront. 12.— BNO: Nieuwsber. en pop. act. praatje. 12.15 Theo Uden Masman en zijn dans- orkest. 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche volksconcert. 14".Gerard van Krevelen en zijn orkest, soliste en pianosoli. 15. Luisterspel „Jack Johnson contra het recht". 15.45 Gr.pl. 15.55 Léhér-potpourrl. 17.Zondagmiddagcabaret. 17.45 BNO: Sportuitslagen en Oostlandpraatje. 18. Gr.pL 18.15 Sport van den dag. 18.45 Gr.pL 18.50 BNO: Nieuwsber. 19.10 Gr.pl. 19.30 Het radiologboek van de maand. 20.15 Gr.pl. 20.30 „De winter is ver- ganghen", lenteprogramma (opn.). 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Mil. over zicht. 22.10—24.— Gr.pl. HILVERSUM II, 301,5 M. 8.— Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 Gr.pl. 9.BNO: Nieuwsber. 9.15 Voor de jeugd. 9.45 Gevraagde platen. 10.— Toespraak door H. J. Woudenberg. 10.15 Gevraagde platen. 10.30 Het Amsterdamsch Bach- ensemble en gr.pl. 11.30 „Lentebloemen", kinderzangspel. 12.BNO: Nieuwsber. en pop. act. praatje. 12.15 Collegium Musica Divlna. 12.45 Cyclus „Vier levensvragen" (opn.). 13.Gr.pl. 13.05 Nederl. Verbond voor Sibbekunde: „Wie vriendin probeert alles verborgen te houden en haar zooveel mogelijk te helpen, maar alles wordt ontdekt en-zoo zitten de dames weldra met een baby opgescheept. Hevige con flicten met de directrice komen nu los. Het eind is dat Kamma met haar kind op Kerstdag uit het tehuis ge zet wordt. Dan probeert zij zelf moord te plegen, maar gelukkig wordt dit tijdig ontdek-t. De dames en ook de directrice krijgen nu be rouw van haar optredeh en het leven belooft nu voor Kamma beter te worden. Vooraf Ufa- en Tobis-nieuws en de Duitsche vliegtuigfilm Mannen op den achtergrond. PIRATEN. Cinema-Theater Deze Italiaansche film, waarvan hier de Duitsche versie wordt ver toornd, had gisteravond veel publjek naar het Cinema-Theater getrok- keii. Het is de zeer spannende en romantische geschiedenis van de dochter van den groenen zeeroover en den zoon van den gouverneur van Maracaïbo. Deze, Carlos geheeten, bindt den strijd aan met de zeeroo vers, die de Caraibische Zee onvei lig maken en wier aanvoerder Zam- pa een woest heer is. Carlos weet in bet milien der zeeschuimers te worden opgenomen en de liefde te wekken van Manuela. Na een strijd tgen den oersterken Cabezzo (gespeeld door Primo Camera), die dioor Carlos gewonnen wordt, kan deze zijn plannen voortzetten en o.a. zijn zuster redden uit de handen van Zampa en zijn aanhangers en ook het losgeld, dat Zampa van den gou verneur voor zes Spaansche meisjes wil hebben, wordt niet_ gegeven. Zampa wordt in den strijd met Car los gedood, maar ook Manuela, die alles voor Carlos opoffert, sterft. Een film vol sensatie in buitenge woon tempo gespeeld. De hoofdrol len worden uitmuntend gespeeld door Fosco Giachetti als Carlos, Doris Duranti als Manuela en Ca- millo Pitotto als Zampa. Een uitgebreid Ufa-joumaal en een Tobis Holl. Nieuws met vele in teressante opnamen gaan aan het hoofdnummer vooraf. TAXATIE-PAARDENMARKT, te Alkmaar, op Woensdag 29 April '42. De Directeur van het marktwezen brengt hiermede ter kennis van ">e- langhebbenden, dat volgens beko men aanschrijving van den Provin cialen Voedselcommissaris voor Noordholland, op Woensdag 29 April 1942 een taxatie-paardenmarkt wordt gehouden op xhet terrein yan de vee markt te Alkmaar. De aanvoer vah paarden kan ge schieden van des voormiddags 9 uur af; de aanvang der taxatie is gesteld op 10 uur v.m. De aandacht wordt er op gevestigd dat na des middags uur geen paarden meer mogen worden aangevoerd. Plaatsing der paarden moet ge schieden op de Korte Nieuwesloot, tusschen Koningstraat en Markt straat (Zuidzijde). Voor het draven is aangewezen; de Ramen. De directeur voornoemd, VOORTHUIJSEN. en wat waren onze voorouders". '3.20 Orgelconcert en gr.pl. 13.4Q Accordeon- vereen. „Forzando" 14.— Ned. schrijvers spreken over eigen werk. 14.20 Omroep- symphonie-orkest en solist. 15.— Het werk der gebroeders Hemony te Am sterdam. 15.15 Omioepsjrmphonie-orkest. 18.„Op den steiger", door Prof Dr. T. Goedewaagen. 16.15 Amsterd. Kamer muziekgezelschap en gr.pl. 17.— Duit sche taalcursus. 17.25 Gr.pl. 17.30 Keulsche sagen. 17.50 Gregor Serban en en zijn Roemeensch orkest en gr.pl. 18.30 „Dat waren .de Boeren", klank beeld. 19.— Gevr. platen. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: Mil. woekoverz. 20.BNO: Eng. uitzend.: „Dutch News Reel". Voor de Radio-Centrales: „Mignon", opera. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.22.10 Gr.pl. MAANDAG. HILVERSUM 1, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 650 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.— BNO: Nieuwsber. 8.15 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Ter gelegenheid van den 100-jarigen geboortedag van Franz v. Flotow (gr.pl.). 10.— Pianospel (gr.pl.) 10.10 Omroeporkest en soliste (opn.). 11.Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Francis Keth. 12.— Zang, fluit, piaho en gr.pl. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.— Act. nieuws voor boer en tuinder. 13.15 Vierhandige piano muziek en gr.pl. 14.— Otto Hendriks en zijn orkest en gr.pl. 15.— Voor de vrouw. 15.45 Cello en piano. 18.'Gods dienstige lezing. 16.20 Cello en plano. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.50 'Amusements orkest en soliste. 18.Landmans Lust. 18.30 Amusementsorkest en soliste. 18.50 BNO: Nieuwsber. 19.— BNO: Intern, econ. praatje. 19.10 Residentie-orkest en solist (opn.) en gr.pl. 20.50 Cello, viool en piano. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22,— BNO: Politiek praatje. 22.10 U raadt wat Wij draaien. 23.1024.Gr.pl. HILVERSUM H, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gr.pl. 10.— Morgen wijding. 10.15 Pianovoord-acht. 10.40 Aan de bron. 10.50 Zang, piapo en gr.pl. 11.20 Gr.pl. 11.30 Reportage. 11.40 Fagot trio. 12.— Ensemble Joan Lancé. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.De Melodisten, solist en gr.pl. 14.— Solisten concert. 15.Disco-variété. 15.45 „De dubbelganger", luisterfllts. 16.— Gevar. progr. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Zang en luit. 18.— „Ple- digrotta's", Napolltaansch programma. 18.30 Lezing „Het nieuwe Socialisme". 18.45 Theo Uden Masman en zijn dans- orkest. 19.15 Politiek weekpraatje. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 Spiegel,van den dag. 19.50 BNO: Friesch praatje over act. yragen. 20.Omroeporkest en solist. 20,45 Muzik. actualiteiten van de week. 21.Gr.pl. 21.45 BNO: Nieuwsler. 22.—i Gr.pl. 22.0522.10 Avond wij ding. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. Onze Derde April-Opgave. Dubbel werk. De 12 bedoelde plaatsnamen wa ren de volgende: Grave Eimnen Lage Z\va- luwe Deventer Epe Riet hoven Monster Aarlanderveen Lonneker S walmen Elburg Nederveen. In deze volgorde vormen de. .erste letters den naam: Geldermalsen. Een puzzle, door velen met ge noegen opgelost. Onze Nieuwe Opgave. (No. 4 der April-serie).v' Twee onbekende dichtregels. Twee regels van een gedicht, dat nog uitgegeven moet worden, tellen samen 48 letters. Tracht deze regels te vinden uit de volgende aanwij zingen. 620472 is een klein getal. 2326436 is diat zelfde getal, 141545—-1242 beteekent vroolijkheid. 17—3—15—31—22—2743—33 ■34 is een stad in ons land. I—37—21—47—35—32—13 zajn soms zuur. 48—37—15—15—29—19—44—36 4523 is een ander woord voor fan tasie. 7—3'8—4628—26—5 is een jon gensnaam. 8—91023'4182030—34 vindt men in het hooge noorden. II—39—2*8—27—13—28—29 is een plaats in Noordholland. 24251645—15 is een stad in" het Zuiden van ons land. Onze hond heet 41254042 •152-37. Oplossingen (2 p.) liefst zoo vroegtijdig mogelijk, doch uiterlijk tot Vrijdag 1 Mei 12 uur aan den Puzzle-Redacteur van de Alkmaar- sche Courant. Oplossing 1744 vorige rubriek. Stand. Zw. 8 sch. op: 8, 9, 15, 17, 18, 26, 27, 36. W. 8 sch. op: 24, 25, 31, 33, 42, 46, 47, 48. Oplossing. i 1. 4741 (zw. 36X47 gedw.); 2. 3832 (zw. 47 X 20 gedw.); want op 26X28 zou volgen 4641 en 25X12!); 3. 25X21 (zw. 26X28); 4. 21X12!! Oplossing eindstand H-uizer H. bord N.S. Zw. 3 sch. op: 74, 63, 64 en dam op 82. W. 2 sch. op: 62, 44 en dam op 42. Wit speelt: 1. 4454 (zw. 64X53 Ter oplossing voor deze week; Probleem 1745 van v E. Bcissinot Zw. 7 sch. op: 4, 8, 9, 10, 18, 22, 37 e$ dam op 21. W. 9 sch. op: 20, 24, 29, 30, 32, 33, 38, 40, 41. Groote bord, oude speel wijze. Oplossing volgende rubriek. Ook van stand Hoogland, gedw.), 2. 62—73 (zw. 82X22), 3. 73X12! Het Klein-bord spel met de N. S. Voor de velen, die zich sterk be ginnen te interesseeren voor dit mooie spel geven wij nog den vol genden partijstand: Zw. 8 sch. op: 82, 84, 72, 73, 74, 64, 53, 31. W. 8 sch. op: 44, 32, 3§, 34, 23, 24, 12, 13. Wit speelt: 32—42, 13—22, 12— 21/33—43, 44X63 (zW. 73X54) en 24X81! Men spele dit na. Er hoe wint gij met wit in den vol genden eindstand van H. Hoogland? Zw. 3 sch. op: 83, 72, 73 en dam op 64. W. 3 sch. op: 51, 41, 33 en dam op 52.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 2